Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

έχω ξενερώσει απίστευτα με τον παλιόκαιρο :evil::evil::evil::evil: χθες με τα κοντομάνικα και σήμερα με χειμωνιάτικα, και η Έλενα το πρωϊ που ξύπνησε έβηξε καναδυο φορές :(:(:( . Έχω πλύνει όλα τα καλοκαιρινά και δεν έχω χώρο να τα βάλω αφού οι ντουλάπες είναι γεμάτες με χειμωνιάτικα...

Άφρο καρδιοτοκογράφο κι εμένα μισάωρο με άφηνε, στον Μιχάλη έκανα από τον 6ο μήνα γιατί είχα πάρα πολλές συσπάσεις και φοβόμασταν για πρώορο τοκετό, στην Έλενα έκανα 2 στις 36 και 37εβδ και μετά γέννησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο μολις εκανα και εγω νατασσουλα .

μαζεψα και τα τελευταια χειμονιατικα του μανωλη ,αφησα κατω μονο 3-4 μπλουζες για εξω ,3-4 μπλουζες για μεσα ,τις φορμες του και φυσικα τα ζιπουνακια τα μακρυμανικα.

αχ δεν χωρανε τα ρουχα τα παλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κ απο εμας!!!

Νατασακι μου ευτυχως δεν επαθε τιποτα η γοργονα μας...!

Φυλλα ξερα κανει?Απο αυτα που βαζω στο φαγητο?

Λενα γτ δεν λες περισσοτερα για τα 20 ε που μου χρωστας?? :lol::lol::lol:

Πραγματι δεν σε ειδα πολυ...Που ησουν? :oops::lol: Κ τον Α τον ακουσα μονο 2 φορες!

Η Γωγουλα μας που ειναι?

Θου καλο κουραγιο με το γιογιο!

Μαγδουλι μου τι ωραιες βολτες!Γενικη μπλιαχ! :lol: Σε βοηθαει κ ο αντρας σου?

Μονο οι Λενες( :lol: ) με καθησυχαζουν με την πρωην συγκατοικο μαυρη κατσαριδα :lol: :lol: ...Αν δε δω κ αλλη δεν κανω απολυμανση...Σε χωριο μενω και αυτα ειναι εντομα πολης...δεν εχουμε τετοιο προβλημα εδω!Θυμαμαι ομως 5 χρονια στη θεσ/νικη :o:o:o:o:o πανικος...!

Ωχ κ εγω πρεπει να κανω ντουλαπες...μονο παπουτσια εκανα..

καλημερααααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο εμένα στην 2η εγκυμοσύν ο γιατρός μου είχε πει να κάνω 2 φορές την εβδομάδα καρδιοτοκογράφο όταν έφτασα στην 37 ή 38 εβδ. :o:o:o:o και αρνήθηκα....του είπα ότι μία φορά είναι αρκετή!!!! :roll::roll::roll: ........είναι πολύ βαρετό κρατά από 30 έως 45 λεπτά.....είχα πάρει και ένα βιβλίο για να περάσει η ώρα....αλλά επειδή είχε ησυχία με πήρε ο ύπνος!!!! :D:D πραγματικά ξεκουράστηκα γιατί ήμουν και μόνη...ο Λ. ήταν στο σχολείο!!!

Αναστ. και εγώ, όπως και η γερμανοΛένα, δεν μπορώ τα ζωήφια...μου αρέσει το πράσινο, το γρασίδι και τα όμοια, αλλά αυτά συνοδεύονται πάντα από ζωήφια :-s:-s:-s:-s και φυσικά δεν μπορώ τις κατσαρίδες...μια φορά, όταν ήμουν μικρή ξύπνησα και είχα μια κατσαρίδα στο πρόσωπό μου!!!! :ymsick::ymsick::-s:-s:-s ......θα προτιμούσα λοιπόν να μένω στην Ν. Υόρκη ανάμεσα στα μεγαθήρια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ......

εμείς έχουμε κάτι άλλα μικρά ζωήφια, δεν ξέρω από πού έρχονται, και υπάρχουν παντού, κουζίνα, τουαλέτα, κρεβ.,....τα σκοτώνω και ο άντρας μου, μου λέει να τα αφήσω να ζήσουν, θέλουν και αυτά να ζήσουν, τι Χριστιανή είμαι που τα σκοτώνω? :o:o:o:o:? αλλά εγώ του λέω "να ζήσουν αλλά όχι στο σπίτι μας, παρέα μας"!!!!......πάντως αν είναι να σκοτώσω κανένα ζωήφιο το κάνω κρυφά από τα παιδιά γιατί δεν θέλω να τους προκαλέσω την φοβία προς τα ζώα!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα δυστυχώς ξύπνησα με 38,8 :cry:

Πήγα στο ΙΚΑ και μου έγραψαν δύο μέρες άδεια, εν τω μεταξύ στο γραφείο πνίγομαι στη δουλειά και απο την άλλη έχουν έρθει και τα πεθερικά μου εδώ για να ψωνίσουμε για τον γάμο και θα μου πάνε όλα πίσω... :cry:

Μου είπε η γιατρός αν συνεχίσω με πυρετό να πάω πάλι να μου γράψει και άλλή άδεια.

Αναστασί κατσαρίδα;;; :shock: Μπιαχ! Ευτυχώς στο σπίτι δεν έχω βρει ποτέ κατσαρίδα, εκτός απο μία φορά που ερχόταν μια από το ανσασέρ για επίσκεψη! :lol::lol::lol: Ήταν η μάνα μου στο σπίτι και της απαγόρευσε την είσοδο. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ :shock::shock::shock: στο προσωπο????????????????Δε θα το ειχα ξεπερασει ποτε...!!!!!!!!!!!!

Γτ λες στα μεγαθηρια της ΝΥ δεν υπαρχουν κατσαριδες?Λες δεν μπορουν να ανεβουν? :lol::lol::lol:

Σισσιω μου περαστικα σου!

Αχ κ εγω ρε συ δεν εχω ξαναδει..ισως μια φορα ακομη αλλα μαλλον το εσβησα απο τη μνημη!Προς το παρον παω κ αναβω αποτομα το φως καθε μια ωρα για να τις πιασω στα πρασα(αν υπαρχουν) και να φωναξω τους γκοστμπαστερς!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά και σε όσες είχαν τις επετείους τους πολλά χρόνια μαζί με τους άντρες σας γεμάτα ευτυχία, αγάπη και καθόλου γκρίνια!!! :D:x

Το πρόβλημα μου είναι γιατί στις 12 το βράδυ που ξυπνάει, μένει ξύπνια μέχρι τις 2... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Συνήθως ξυπνάει, κάθεται 1-1.30 ώρα και ξανακοιμάται... :roll::roll::roll: Και αυτό υποψιάζομαι Αρτζι..Μήπως μπερδεύει τη μέρα με τη νύχτα... :roll::roll::roll::roll: Δεν ξέρω..

1ον. μην την ξυπνάς στις 12 το βράδυ γιατί της διακόπτεις τον ύπνο

2ον. όταν ξυπνάει το βράδυ για να θηλάσει ανάβεις και το φως? ...... να υποθέσω πως όχι!!!.....

να ανάβεις ένα πολύ μικρό φωτάκι ίσα για να βλέπεις, να την θηλάζεις και να μην της μιλάς καθόλου....αντίθετα την ημέρα όταν την θηλάζεις θα της μιλάς.....έτσι θα καταλάβει και την διαφορά.......

3ον. μην της αλλάζεις την πάνα εκτός και έχει κάνει κακά ή βλέπεις ότι δεν τρώει και κοιμάται

................ο Λ. είχε κάνει πρόγραμμα μόνος του και έτρωγε κάθε 4 ώρες π.χ. το βράδυ στις 10, μετά στις 2 και μετά στις 6....ήξερα πότε θα ξυπνήσει και με βόλεψε πάρα πολύ!!!

Σισσιώ περαστικά........

όσο για τον γάμο που ρώτησες και τις προσκλήσεις:

εγώ τι θα έκανα:

αν ήταν ο "2ος" γάμος μου (εννοώ σαν 1ο τον πολιτικό), δεν θα καλούσα καθόλου ανθρώπους με τους οποίους λέω μόνο καλημέρα, θα καλούσα μόνο τους πολύ κοντινούς μου.....

αν πάλι θέλεις να τους καλέσεις, δώσε τους μια πρόσκληση μόνο για την εκκλησία και τέλος!!! ;)

αυτό που είπε η Χρύσα για τον πίνακα ανακοινώσεων το βρίσκω πολύ αγενές!!! είναι σαν να λες "έρθεις δεν έρθεις το ίδιο μου κάνει", τότε γιατί τους καλείς?.... και το θεωρώ χειρότερο από το να μην τους καλέσεις!!!!!

Χθες ο Λ. μου έφερε σαν δώρο για την γιορτή της μητέρας ένα σακουλάκι που είχε μέσα δύο κεκάκια σε σχήμα καρδιάς και το πάνω είχε ροζ ζαχαρόπαστα με κάτι στρασάκια και μιά καρτούλα που έλεγε "από τον Λ. για την μαμά" :x:x:x:x και μαζί με την Ρ. μου έδωσα και σοκολατάκια σε σχήμα καρδιάς!!!! :x:x:x ....με φίλησαν και μου είπαν ότι με αγαπούν!!!! :x:x ...τα γλυκούλια μου :x:x ....και το μπουμπούκι όλη την μέρα φώναμε "η γιορτή της μητέρας"!!!! :D

Αργυ :shock: :shock: :shock: στο προσωπο????????????????Δε θα το ειχα ξεπερασει ποτε...!!!!!!!!!!!!

Γτ λες στα μεγαθηρια της ΝΥ δεν υπαρχουν κατσαριδες?Λες δεν μπορουν να ανεβουν? :lol: :lol: :lol:

γιατί εγώ το έχω ξεπεράσει? αφού μετά από τόσα χρόνια ακόμη το θυμάμαι :-ss:-ss:-ss:-ss

μέσα σε τόοοοοοοσο μπετόν υπάρχουν ζωήφια? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!! :D

Τι το 'θελα και είπα χθες ότι η Β κοιμάται πολύ ήσυχα τα τελευταία βράδια και νιώθω πιο ξεκούραστη; ΟΛΗ νύχτα απόψε ήταν ανήσυχη!!! :shock: Δεν ξέρω τι της έφταιγε, μάλλον εγώ που ανοίγω το βρωμοστόμα μου... Αφού όποτε το πω, ΠΑΝΤΑ χαλάει!!! :evil:

Σισσάκι μου, πολλά πολλά περαστικά!!! :YMHUG: Μην αγχώνεσαι, δεν χάλασε ο κόσμος να πάνε οι δουλίτσες λίγες μέρες πίσω!! Ιωσούλα θα είναι, θα κάνει τον κύκλο της και σε 2-3 μέρες θα είσαι περδίκι!!! Ξεκουράσου όσο περ/ρο μπορείς!!! ;)

Αφροδίτη, natasoula, Anastaci, μη μιλάτε για ντουλάπες, δουλειές κλπ!!!! :? Με περιμένουν ΟΛΕΣ στη σειρά..... :evil:

Ανασταci μου, εξαφανίστηκε το "κατοικίδιό" σου; :P Δεν θα ξαναεμφανιστεί βρε, μη τρελαίνεσαι! Ρίξε και τη δάφνη που σου είπε η Νατάσα και όλα καλά!!

Νατασούλι... :shock::? Εμένα μου κόπηκαν τα πόδια και μόνο που το διάβασα!!! Χτύπησε πολύ το κοριτσάκι μας; :( Ελπίζω όχι!!! Αφού δεν χτύπησε κυρίως το κεφάλι.... Πάλι καλά!!! #:-s Δίνω ακριβώς σε μία εβδομάδα κοριτσάρα μου!!! :-B Άντε να δούμε... :roll:

Θουλάκι μου... :YMHUG: Άσε ρε.... Πλησιάζει απειλητικά ο καιρός... Πήγα και στο μαιευτήριο προχθές για το ραντεβού... Τα 'κανα πάνω μου, γιατί ξύπνησαν οι αναμνήσεις.......... :-ss

Αργυρούλα, τι γλυκά τα παιδάκια σου.......... :x:x

Lenaki, maimoudaki και σ' όλες τις μανούλες... Τα φιλιά μου!!! :-* Πάω να κάνω καμιά (απ' τις άπειρες!!!!!!!) δουλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σισσιώ περαστικά! Κάτσε και ξεκουράσου να αναρρώσεις γρήγορα.

Καρδιοτοκογράφο εδώ σε βάζουν μια και καλή όταν ξεκινήσει ο τοκετός :? Εκτός φαντάζομαι αν υπάρχει θέμα με συσπάσεις κτλ...

Άργυυυυυυ :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Πολύ κατσαρίδα έπαιζε στο Ηράκλειο... Δε φαντάζεστε όμως...

Τόνιαααααααααααα σόρυ που σου θίγω την πόλη :P αλλά ναι ήταν τίγκα στην κατσαρίδα :evil::ymsick: Κι όσο πιο κοντά στο λιμάνι, τόσο πιο πολλές και πιο θρεμένες :ymsick:

Στα παράθυρα ευτυχώς είχα σίτες, αλλά μια φορά πήγε να μπει μία από την πόρτα όπως έβγαινα και μες τον πανικό μου έκλεισα την πόρτα χωρίς να προλλάβω να βγάλω τα κλειδιά από πίσω και κλείστηκα έξω. Φωναξα κλειδαρά και τον έβαλα να σκοτώσει και την κατσαρίδα - που είχε πιαστεί στην πόρτα... Πρέπει να σιχαινόταν κι αυτός πάρα πολύ αλλά ήθελε να μου κάνει το γενναίο και τη σκότωσε :lol:

Σας αηδίασα ε? :mrgreen:

Αναστασία που θα πάμε ρε μόνες μας? Να μας την πέσει κανένα έντομο να πηδάμε η μια πάνω στην άλλη :lol: Θα βάζουμε τη Μαρκέλλα και την Άννυ να τα διώχνουν που δεν έχουν αναπτύξει ακόμα αίσθηση φόβου :lol:

Ο άντρας κάνει γενικώς δουλειές στο σπίτι - αν και τελευταία θέλει λίγο σπρώξιμο και μιρ-μιρ-μιρ - αλλά αυτό το ΣΚ είχε καταπιαστεί με κάτι δουλειές στον κήπο και τα έκανα όλα μόνη μου... Ακόμα δεν έχω τελειώσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι το 'θελα και είπα χθες ότι η Β κοιμάται πολύ ήσυχα τα τελευταία βράδια και νιώθω πιο ξεκούραστη; ΟΛΗ νύχτα απόψε ήταν ανήσυχη!!! :shock: Δεν ξέρω τι της έφταιγε, μάλλον εγώ που ανοίγω το βρωμοστόμα μου... Αφού όποτε το πω, ΠΑΝΤΑ χαλάει!!! :evil:

Και πάνω που ετοιμαζόμουνα να σας πω πώς κοιμηθήκαμε χτες...άρχισα να το ξανασκέφτομαι...

ΌΧΙ δε θα σας πω :P

Έχουμε γίνει προληπτικές με τα άυπνα παιδιά μας :evil::lol:

Γωγώ ήθελα κι εγώ να σου πω ότι κακώς την ξυπνάς τη νύχτα. Συμφωνώ με συμβουλές Άργυς επί του θέματος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!

ΧΡΥΣΑ μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο Χριστοφορο!!!Να ειναι πολυχρονος!!!Γερος και τυχερος!!!!

Πολλα πολλα φιλια να του δωσεις και πολλες ευχες!!!!!!!! :x:x:x

Επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποφάσισα να κάνω δίαιτα.....είδα μερικές φωτός μου όταν ήμουν 28 ετών και ήμουν πολύ αδύνατη και αποφάσισα να αδυνατίσω λιγάκι!!!! :? ....δεν θα κάνω κάποια συγκεκριμένη, θα τρώω κάθε μέρα κοτόπουλο μπούτι ψητό χωρίς λάδι (μου αρέσει πολύ) και σαλάτα και το τελευταίο γεύμα μου θα είναι μέχρι τις 19.00 (έτσι είναι και τώρα)....εννοείται φρούτα το πρωί.....

επίσης ο άντρας μου είδε μια φωτό μου όταν ήμουν 17 ετών και είχα τα μαλλιά περμανάντ και του άρεσαν και μου λέει να τα ξανακάνω!!!! :? ....αλλά έτσι όπως είναι τα μαλλιά μου τώρα αν κάνω περμανάντ θα βγω σαν ούφο!!!! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα ξενιτεμένη, ήθελα να σε ρωτήσω γιατί ήταν δράμα που οδήγησες το αυτόματο αυτοκ.? τι δεν σου άρεσε ακριβώς? τα αυτόματα είναι καλά όταν υπάρχει κίνηση και είσαι με πρώτη-νεκρά όλη την ώρα....ενώ με το αυτόματο ξεκουράζεσαι!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω παρει ασχημε με τα ασπρα ζιπουνακια του μανωλη ....δεν καθαριζουν πια !!!εχουν γαργιασει ...

τα φοραει πανω απο χρονο τωρα γιατι του κανουν ακομα .ετσι μου ερχετε να τα πεταξω :evil::evil::evil:

θα κανω μια αποπειρα να τα πλυνω με υπερ λευκαντικα και σοδα να δω τι θα κανουν .....αν δεν θα πανε στα σκουπιδια :evil: και ειναι και μαρκς & σπενσερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ΑΘΗΝΑΙΕΣ εμεις γιατι δε συναντιομαστε;;; :o:o:(:(

Ζηλευω :twisted::twisted: τις Θεσσαλονικιες!!!!!

Επισης, Νατασα το κεικ σε ταψι της κουζινας το εκανες καλέ;;;; :lol::lol::lol:

Ολοι φαγαν απο 3 κομματια και εμεινε και για το σπιτι;;; :lol::lol::lol:

Περιμενω τις φωτο!!!!!!!!Παντα τετοια!!!!!

Αναστασια μαυρη ηταν ρε συ η κατσαριδα;;;Αν ναι θα μπηκε απ εξω.Πω πω στο κεντρο της Αθηνας εχεις αυτες τις μικρες ξανθες τις σιχαμερες και ειναι απειρες!!Μπλιαχ!!!!!!!!!

Αφρο :lol::lol::lol: Μια χαρα θα γινουν ρε συ!!!!!!!!!

Σισσακι περαστικα κοριτσαρα μου.Μα που κολλησες;;;;

Θου πολυ σε πειραζει ρε συ η συμπεθερα σου. :lol::lol::lol:

Λενακι προχθες εβλεπα στο σκαι ντοκιμαντερ με θεμα την Ηλιακη καταιγιδα. :o:o Ασεεεεεε :(:(:(:(

Νατασουλα θες να βαλω τη διαιτα;;;;

Αργυ :lol::lol::lol: Κακη Χριστιανή!!!!!!!! :lol::lol::lol: Αντε ξεκινα διαιτα να κανουμε ολες μαζι.Εγω εσυ και η Βενετια. Οχι ρε συ περμαναντ.Τη σιχαινομαι!!!!!!!!!

Α Αφρο σε πιο μερος του Πηλιου ειναι το σπιτι του πατερα σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ειναι και μαρκς & σπενσερ

Και τα μοδερ κερ χαλια γινονται. Α μερικα εχουν και σταμπες απο φρουτα. :?:?:?

Για το Φωτη θα παρω αλλα.Ο Νικολας τα φοραει 2 χρονια τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιορτάζει ο Χριστόφορος σήμερα?

Δεν το ήξερα :roll: Χρύσα να το χαίρεσαι πολύχρονος κι ευτυχισμένος D :D:D

Σισσι περαστικά

Αργυρώ κάθε μέρα κοτόπουλο με σαλάτα? :o:o μια δυο τρεις όσο και να σου αρέσει θα το σιχαθείς :?:?

Αναστασία θα πάρεις τελικά την Άννυ μαζί σου?

Άφρο εγώ στα ανοιχτόχρωμα βάζω χλωρίνη σε κάθε πλύση

Παναγιώτα αν δεν βαριέσαι βάλτην, το είπα γιατί δεν μπορείς να κρίνεις 1 δίαιτα μόνο από 1 γεύμα αν στο σύνολο είναι 5 τα γεύματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα τρελαίνομαι για κοτόπουλο μπούτι όπως και να είναι μαγειρεμένο....πολύ παλιά έτρωγα κάθε μέρα κοτ. και δεν το σιχάθηκα.....είμαι κοτοπουλού και αυγουλού!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαιτα Παναγιωτας. (θηλαζει και ειναι 76 κιλα)

ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΟ ΠΛΑΝΟ

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΩΙΝΟΥ

• Χυμό από 2 πορτοκάλια + 1 τόστ (2 φ. ψωμί σικάλεως + 1 φ. τυρί + 1 φ. γαλοπούλα)

• 1 ποτήρι γάλα + 1 φλ δημητριακά

• Χυμό από 2 φρούτα + 2 φ ψωμί του τοστ + 1 κγ μαργαρίνη + 1 κγ μέλι

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΥ

ΜΕΝΟΥ Νο1 (μέχρι 3 φορές την εβδομάδα)

200γρ πρωτείνης (κοτόπουλο, ψάρι, μοσχάρι, χοιρινό χωρίς λίπος)

και ½ φλ. τσαγιού ρύζι ή ζυμαρικό ή πατάτα ή πουρέ ή 1 φ. ψωμί

και άφθονη πράσινη σαλάτα με 1 κσ ελαιόλαδο

ΜΕΝΟΥ Νο2 (τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. λαδερό φαγητό (φασολάκια, αρακά, μπάμιες κτλ)

και 1 κομ τυρί 60γρ και 1 φ. ψωμί

ΜΕΝΟΥ Νο3 (τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. όσπριο (φακές, φασόλια, ρεβύθια κτλ)

και 1 κομ. τυρί 60γρ και 1 φ. ψωμί

ΜΕΝΟΥ Νο4 (το πολύ 1 φορά την εβδομάδα)

2 φλ. ζυμαρικά ή ρύζι και 3 κσ κόκκινη σάλτσα με λαχανικά

και 1 κσ τυρί + σαλάτα

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΒΡΑΔΙΝΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ

• Σαλάτα (διάφορα λαχανικά) + 1 κομ τυρί 60γρ + 1 φ. ψωμί

• 2 αυγά βραστά ή ποσέ + πράσινη σαλάτα + 1 φρυγανιά

• 1 τόστ (1 φ τυρί + 1 φ γαλοπούλα) + 2 φρούτα

• 100γρ πρωτεινης (κρέας, κοτόπουλο, ψάρι κτλ) + άφθονη πράσινη σαλάτα

• 1 φλ. ρύζι ή ζυμαρικό ή πατάτα + 1 κομ. τυρί 30γρ + σαλάτα (διάφορα λαχανικά)

• 1 γιαούρτι (0-2%) + 4 κσ δημητριακά + 1 κγ μέλι ή 1 φρούτο

• 1 τόστ (1 φ. τυρί + 1 φ γαλοπούλα) + πράσινη σαλάτα

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΩΝ ΓΕΥΜΑΤΩΝ (ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ)

• 2 φρούτα

• 1 γιαούρτι activia

• 1 κράκερ + 1 κομ. τυρί 30γρ

• 1 μπάρα δημητριακών 90 θερμίδων

• ½ ποτήρι γάλα + ½ φλ. δημητριακά

• 1 χούφτα ανάλατα αμύγδαλα + 1 μικρό φρούτο

ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

Πίνετε πάνω από 8 ποτήρια νερό την ημέρα

Μην παραλείπετε γεύματα και ειδικά το πρωινό

Περιορίστε το αλάτι, τον καφέ και το αλκοόλ, τη ζάχαρη

Τα κρέατα δεν πρέπει να είναι τηγανητά

Οι μερίδες οσπρίων, ζυμαρικών, ρυζιού και λαδερών

υπολογίζονται με φλιτζάνια τσαγιού (200ml)

ΣΑΛΑΤΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΙΝΑΙ: αγγούρι, μαρούλι, χόρτα, σπανάκι, κολοκύθια, λαχανάκια Βρυξελλών

ΣΑΛΑΤΑ ΕΙΝΑΙ: παντζάρια, καρότα, λάχανο, μπρόκολο, κουνουπίδι, ντομάτα, σαλάτα πράσινη

1 ΦΡΟΥΤΟ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ: ½ φλιτζ. ανανά, 1 αχλάδι,

½ φλ. βατόμουρα, 2 βερίκοκα, 1 γιαρμά, 2 δαμάσκηνα, 10 κεράσια,

1 φ. καρπούζι, 2 μανταρίνια, ½ μάνγκο, 1 μικρό μήλο, ½ φ. μούρα,

½ μπανάνα, ½ φ. πεπόνι, 1 μικρό πορτοκάλι, 1 ροδάκινο,

12 ρόγες σταφύλι, 1 σύκο, ½ φ. φράουλες, 1 ακτινίδιο, 1 κ.γ μέλι,

1 κ.γ γλυκό κουταλιού, ½ ποτήρι χυμό φρούτων

Τα παρακάτω τρόφιμα λόγω χαμηλής θερμιδικής περιεκτικότητας μπορούν να καταναλώνονται ελεύθερα. Τα τρόφιμα αυτά είναι τα:

άνηθος, αναψυκτικά light, καφές χωρίς ζάχαρη,

αρωματικά βότανα, δυόσμος, μαϊντανός, μουστάρδα, κύβοι KNOR (με περιορισμό

λόγω αλατιού), πίκλες, σκόρδο, σόδα, λεμόνι, ροφήματα χωρίς ζάχαρη, ζελέ light

καΙ καλη μας ορεξη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην ζαγορα ,ειναι απο την ανατολικη πλευρα (παρα πολυ κυμα)

το εχω παθει στα κοντομαν.που τα φοραει χειμωνα καλοκαιρι απο 1 χρονων .

βγηκαν απο το πλυντηριο πουτουτα μου ....καλες φενωντε :lol:8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο :lol::lol::lol: Αν ειχες αυτες με τα 250 ευρω θα ειχαν μεινει μεσα στη μπιχλα!!!

Ενω τωρα \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Αχ κοριτσακια μου σας αφηνω.Αν προλαβω θα ξαναμπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...