Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κανετε ζουζουνες?

Ειμαι κομματια..απο το πρωι εκανα δουλειες και ειχα και παστιτσιο σημερα! Να φανταστειτε 9:30 το ειχα ετοιμο. Εφτιαξα επιτελους το μπαλκονι. Μου εφερε ο Π. καινουριο χαλι και λουλουδακια και ολο το μεσημερι με αυτα ασχολιομουν. Η Ε. ευτυχως ηταν ολη μερα στην γιαγια της και ειχα ησυχια.

Σας διαβασα αλλα να δω τι θυμαμαι τωρα. :oops:

Αργι να χαιρεσαι τον Λουκακο σου!! Να ειναι παντα γερος! Αντε και με κανενα κιλακι παραπανω! ;)

Αφρο μια χαρα μου φαινονται και εμενα οι τιμες. Η Ε. τον Δεκεβριο ειχε σιδηρο 18! Με αγωγη επανηλθε στο 86 μετα απο ενα μηνα και τωρα δεν εχω ιδεα ποσο ειναι.

Αθηνα τελειο το φορεμα!!! Σε δειχνει πιο ψηλη! Το χρωμα επισης ωραιο! Πιστευω το πιο ανοιχτο θα σε χλωμιαζε μιας και εχεις λευκη επιδερμιδα.

Χιονουλα μα τοσο λιγο κοιμαται? πω πω! :shock: Και τις ωρες που δεν κοιμαται τι θελει να κανει?

Γωγουλα ειναι μικρουλα μωρε ακομα για να την βαλεις σε προγραμμα. Αν δεν θελει το μωρο να κοιμηθει πιστεψε με δεν θα καταφερεις με τιποτα να την κοιμησεις ευκολα. Πιστευω και εγω πως ο υπνος ειναι θεμα παιδιου. Το νινι σιγα σιγα μονο του μπηκε σε προγραμμα χωρις να κανω τιποτα και τωρα κοιμαται 9 με 5 το πρωι και μετα ακομα λιγο μεχρι της 7:30 οπου και σηκωνεται οριστικα.

Ιουλια υπνοβατουσε μηπως ο μικρος? Μα στο χαλι? :D Αρχισε τα χουνερια ε? Υπομονη μανα..ειναι η ηλικια!

Χρυσα ποσο μα ποσο με εκνευριζει αυτο που εκανε ο Φ.!! Τι κανει και η Ε. συνεχεια. Δεν μπορεις να αφησεις ποτηρι πουθενα, πηγαινει και το αδειαζει ολο κατω και μετα πλατσουριζει :twisted: Τιμωρια ειχα σταματησει ενα μεγαλο διαστημα να την βαζω αλλα τωρα τελευταια το αρχισα παλι και δεν ξερω αν κανω καλα. Εγω την παω κατευθειαν στο κρεβατι της και μετα απο λιγο πηγαινω και την περνω. Τελευταια απεκτησε το συνηθειο το τσιριζει-ουρλιαζει και δεν εχω χειροτερο! Γιαυτο και παει συχνα τιμωρια αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα και προβληματιζομαι...Γενικα δεν περνει απο λογια με τιποτα αυτο το παιδι.... :roll: Μα τι τρομαρα πρεπει να πηρες με τον μικρο! Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω!

Τονακι μου κοιμαται η μικρη τοσο το βραδυ?? [smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif] Πολυ χαιρομαι!!! Ο μεγαλος εστρωσε καθολου?

Σισσακι ειναι λογικο να μην εχεις χρονο βρε να σχολιασεις! Εμεις εδω θα ειμαστε δεν παμε πουθενα..θα μας τα πεις ολα μετα τον γαμο. ;)

Θου μου τι κανεις ποντιοπουλο μου? Νοκ αουτ σε βγαλανε τα μικρα? Θα πονουσε ρε συ το μικρο μαλλον..Τα νευρα σου χαλια και εσενα ε? Εμενα να δεις..δεν μπορω να τα συγκρατησω τελευταια με τιποτα :oops: Α! Να χαιρεσαι και την αδερφουλα σου!!

Παναγιωτα αυτο για τα 3 χρονια και εγω το ξερω και οσο βλεπω να τα πλησιαζουμε και η μικρη να φερεται ετσι προβληματιζομαι παρα πολυ. Απο τοτε που γεννησα εκανε στροφη 180 μοιρων στον χαρακτηρα της. Ηταν τοσο καλη και υπακουη και πιστευα μεχρι τοτε πως ειχα κανει καλη δουλεια αλλα τωρα δεν ξερω...κατι κανω λαθος μαλλον.. :oops:

Πολυ χαρηκα για την ζαχαρενια μας! Ευχομαι το νινι να ειναι καλα!

Νατασουλα οταν λες να το ψαξω με τα κακακια τι εννοεις? Τι μπορω να κανω σε αυτην την ηλικια που ειναι? Υπαρχει καποιο τεστ? Δεν εχω ιδεα απο αλλεργιες..δεν ειχαμε ποτε κανεις μας θεμα.

Ερη μου ποσο ακομα γλυκηνες με αυτο το μαλλακι!! φτου φτου!!

Αυτα απο μενα...ωραιο σεντονι απλωσα και σας κουρασα σορρυ! Καλο βραδυ σε ολες! :YMHUG::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μια χαρα δουλεια εχεις κανει με την μικρη ,ειναι λογικο να εχει αλλαξει λιγο τωρα με τον μικρο .θα συνηθισει και θα επανελθει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να ειναι απο αυτο Αφροδιτουλα και να επανελθει γιατι οσο περναει ο καιρος

τα πραγματα γινονται χειροτερα αντι για καλυτερα..ωρες ωρες απελπιζομαι και νιωθω πως

εχω κανει μια τρυπα στο νερο με την διαπαιδαγωγηση της...Ευτυχως δεν εχει αλλαξει την συνηθεια

του υπνου της! Αν το κανει και αυτο θα πεσω απο το μπαλκονι! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ναιιι!δεν κοιμαμαι!!

αφου αυριο δεν εχει σχολειο καλε!!γιουπιιιιιιιιι!

ας ξυπνησει ο,τι ωρα θελει το κουκουβαγιαδακι μου!! :lol::lol::lol:

Αναστασια ακου πώς εγινε!

στο κεντρο που εγινε η δεξιωση δηλωσαμε αριθμο ατομων νωριτερα φυσικα!ο,τι δηλωσεις,υπογραφεις κ πρεπει να το πληρωσεις ερθουν δεν ερθουν!

υπολογισαμε περιπου 300{παραπανω ηταν,αλλα προβλεψαμε κ καποιες πιθανες "απωλειες"}! ;)

ε!οσοι στη λιστα ηταν φιλοι μας,τους μετρησαμε με τον χ. κ υπολογισαμε το ποσο που μας αναλογουσε!το ιδιο εκαναν κ οι δικοι μας!ετσι κ αλλιως κ κανεις να μην ερχοταν,αφου ηταν δηλωμενοι,θα επρεπε να πληρωθει το ποσο!

τελικα ηρθαν 298!!αφου η κοπελα ελεγε οτι σπανια ζευγαρι υπολογιζει με τετοια ακριβεια καλεσμενους!! :lol::lol::lol:

ασε..ειχαμε τραβηξει μεγαλο λουκι με τις λιστες κ τους υπολογισμους κ τη διαταξη στις ροτοντες,γενικα η οργανωση γαμου κ βαφτισης με ειχε διαλυσει..

μμμμμ!δε μιλας,ε;;εγω ομως υποπτευομει τί θελεις να πεις κ εχω να πω οτι καλα κανεις κ δε λες τιποτα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πλακιτσα!σιγα μην κρατηθεις!μολις το ξανασυζητησουμε..τσουπ!!θα πεταχτεις σαν τσουτσου! :lol::lol::lol::lol::lol:

πλακιτσα κανω,ε!!

αα!επιτελους!ηρθες σε επαφη με την ανθρωπινη πλευρα σου!!φωναζεις,τσιριζεις,απειλεις με την γαλατο απαγορευση!!μα ποια εισαι τελοσπαντων;;;;;;;;;;;!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρυσα κ ο γιωργος το κανει αυτο με τα νερα στο πατωμα κ οπου βρει..ειναι τοσο εκνευριστικο αλλα μπροστα σε αλλα που κανει,το θεωρω πταισμα! :lol:

μα τί λαχταρα πηρες! :roll::roll::roll:

καλα ομως που εγινε κ πηρε το μαθηματακι του ο αντρας σου!!

κ εμενα ετσι κανει,αν δε δει τον κινδυνο,δεεεεεεεεεεν!!

εβδομαδες τον παρακαλαω να φερει πλεγμα για το μπαλκονι κ ολο στην αναμονη!μεχρι που πριν 3 μερες,ο γιωργος μπροστα μου σκαρφαλωσε στο τοιχακι που εχει το μπαλκονι κ ο χ. νομιζε οτι δεν μπορει,πατησε στα καγκελα κ αρχισε να τα σκαρφαλωνει για να πεσει! :shock::shock::shock::shock:

τα καγκελα μας ειναι οριζοντια,οποτε καταλαβαινεται τί σκοτωστρα ειναι! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

σημερα απλωνε η πεθερα μου απο κατω κ τον φωναξε,ημασταν μαζι στο μπαλκονι κ σε δευτερολεπτα σκαρφαλωσε για να τη δει! :shock::shock::shock: μεχρι να μπει το πλεγμα ουτε ρουχα δεν ξανααπλωνω με τον γιωργο διπλα! :evil::evil::evil::evil::evil:

Μαγδα μου ποσο λιγο κοιμασαι κ εσυ :(

κ εγω αν μετρησω τις ωρες υπνου μου περιπου 6 κουτσουρεμενες ειναι,αλλα συνηθισα πια..

Λενακι οχι μωρε,δεν υπνοβατουσε..αφου γυρισε κ με κοιταξε.. :?:?:?

θουλιτσα μου!!κλωτσουσες πραγματα;;; :o:D

παει,χαλασες κ εσυ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω στο ξαναειπα..οταν ο γιωργος ηταν νινι,οταν δεν κοιμοταν,ηθελε ΜΟΝΟ αγκαλια κ μαλιστα ορθια κ κουνημα..αλλιως...κλαααααααααααααααααααααααααααμμα!!!!!

αφου μου εμεινε κ οποιον παρω αγκαλια τον κουναω λες κ θα χτυπησω φραπε! :shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κοριτσαρες πανεμορφες σας καληνυχτω!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα!!!!! :D:D:D

Αθηνάαααααααα ασυζητητί το μπλε ραφ είναι θεϊκό ωστόσο είναι πιο ασφλές να φορέσεις αυτό το που μας έδειξες, γιατί το κρίνουμε πάνω σου. Εμένα μου άρεσες πάρα πολύ!! Είσαι κούκλα!

όσο γι' αυτό που λες με τις πωλήτριες είναι τόσο γελοίο και εκνευριστικό συνάμα... Το έχω δει και σε άλλες χωρες, το βλέπω και στην Ελλάδα και μου τη δίνει. Στο Νουμπάι έμπαινες σε όποια μάρκα ήθελες, βιττον, γκουτσι, ερμες, βερσάτσε, ντιορ, πραντα κλπ και σου έκανα τεμενάδες, ασχέτως αν ψωνιζες με αμερικαν εξπρες ανευ ορίου (που ψωνιζαν οι περισσότερες εκεί) ή με μάστερκαρντ της Εθνικής. :lol::lol::lol:

Είσαι Θεά πάντως!! Κούκλα σεξυ μαμα τριών κοριτσιών! ;)

Ερηηηηηηηηηηηηηη ερη έρη! :lol: Συγκινήθηκα ρε συ που σε είδα μετά από τόσο καιρο... αλήθεια... :oops: Σου πάει τόσο πολύ. Σε μικραίνει, σε γλυκαίνει μάλλον είναι η σωστή έκφραση και μου φαίνεται σα να έχεις χάσει κιλάκια (;) Πάντως πολύ χάρηκα που σε είδα! :oops::x:x:x:x:x

Αργυρούλαααααααααααα :oops::oops::oops::oops::oops: καθόλου δεν το κατάλαβα οτι τα γενέθλια του Λουκά ήταν σήμερα (σ.σ. χθες), νόμιζα οτι είναι αύριο (σ.σ. σήμερα) :oops::oops::oops::oops::oops::oops: Χιλιόχρονο να είναι το παλληκαράκι σου και σόρι για την παρανόηση, αλλά είπαμε μη με παρεξηγείτε... :oops::oops:

Θουλάκι τις καρτουλες τις έκοψαν οι δασκάλες στον παιδικό και τα παιδάκι τις ζωγράφισαν για τις μανούλες τους, αχ δεν πάω καλά, πάλι έβαλα τα κλάμματα που το έγραψα :oops::oops::oops: Μέσα έγραφε: "Μανούλα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου. Σ' αγαπώ πολύ πολύ! Χαρά-Μελίνα" Αχ πάλι κλαίω!!! Θα αυτοχαστουκιστώ μου φαίνεται! :roll:

Βρε Λουκία μήπως το παιδί υπνοβατεί;;; :shock::shock::shock: Στο χαλί σαν το σκυλάκι πήγε και ξάπλωσε;; :lol::lol::lol: Πάντως όσα σε προβληματίζουν σχετικά με τη διαπαιδαγώγηση και τη διάμόρφωση του χαρακτήρα τους, με βασανίζουν και μένα. Βλέπω τη μικρή μου, εμφανώς τώρα πια, να φιλτραρει τις κινήσεις μου, τις συμπεριφορές μου, τα λόγια μου και αυτό είναι κάτι που με προβληματίζει, καθως σαν άνθρωπος με αυτογνωσία "βλέπω" τα αρνητικά του χαρακτήρα μου (που είναι και πολύ αρνητικά για μένα, δηλαδή αν δεν ήμουν εγω καθόλου δε θα με συμπαθούσα :oops::lol::oops: ) και ξέρω οτι υποσυνείδητα η μικρή όταν θα μεγαλώσει θα υιοθετήσει αναπόφευκτα κάποια κουσούρια μου. Δε θα ήθελα η μικρή μου να γίνει ένα χειρότερο ή καλύτερο δικό μου "μοντέλο", αλλά από την άλλη με θεωρώ και πολύ ανώριμη συναισθηματικά, ίσως και αδύναμη σαν προσωπικότητα να γίνω καλύτερη.

Δε ξέρω αν με καταλαβαίνεις/ετε... για παράδειγμα, προσπαθώ να της περάσω μηνύματα μέσω της συμπεριφοράς μου, σε μικρά, για την ώρα ζητήματα, π.χ όταν της ζητάω να μου φέρει κάτι της λέω ευχαριστώ, για να μου το πει και εκείνη χωρίς να της το ζητησω σε αντιστοιχη περίπτωση. Όμως όταν νευριάζω και χάνω την ψυχραιμία μου, όχι μαζί της, με τον άντρα μου συνήθως ή με τη δουλειά, δεν έχω την ωριμότητα να συγκρατηθώ και έτσι της δίνω λάθος πρότυπα. Με προβληματίζει αυτό και προς το παρόν το μόνο που ελπίζω είναι οτι θα μου δώσει τη δυνατότητα όταν μεγαλώσει να της εξηγήσω και οτι όταν αρχίσει να κατανοεί να μπορέσω να τη βοηθήσω να αποκτήσει κριτική σκέψη και να δουλέψει την αυτοκριτική της.

Όσον αφορά στον ύπνο κορίτσια και εγω πιστεύω οτι είναι θέμα παιδιού και φάσεων. Η δική μου εμπειρία έχει ώς εξής: Όταν ήταν μικρούλα και θήλαζε, αλλά και μετά που δε θήλαζε, κατά τον πρώτο χρόνο της ζωής της κοιμόταν πολύ καλά, δεν ξυπνούσε και γενικά τηρούσε ένα πρόγραμμα, το οποίο το δεύτερο χρόνο άρχισε να αλλάζει, ξυπνούσε στάνταρ 3-4 φορές μέσα στη νύχτα με απαίτηση να έρθει στο κρεβάτι μας και την έβγαζα κάθε βράδυ δίπλα της (εγώ στο πάτωμα η μικρή στην κούνια,όσες φορές χρειαζόταν) Το δευτερό χρόνο ήταν και η μετάβαση από την κούνια στο κρεβατάκι της. Τώρα που διανύουμε τον τρίτο χρόνο ξυπνούσε στάνταρ μία με δύο φορές ΚΑΘΕ βράδυ, αλλά να μην τη ματιάσω έχει τώρα κανα τρίμηνο που κοιμάται συνεχόμενα, χθες μόνο που πρεπει να είδε εφιάλτη και ξύπνησε κλαίγοντας, την πήρα άγκαλια και μόλις συνήλθε μου λέει "μαμα κοιμηθώ τώρα" και έφυγε απο την αγκαλιά μου και ξάπλωσε στο μαξιλάρι της! :shock::shock::D Πρώτη φορα! Αλλες φορές θα μου ζητούσε να την πάρω στο κρεβάτι μου.

Όσο τώρα για τα οικονομικα του γάμου, τα πληρώνουμε όλα μόνοι μας, γιατί οι γονείς μας δεν είναι σε θέση να μας βοηθήσουν. Το μόνο που τους είπαμε είναι οτι δεν θα έχουμε αντίρρηση να προσκαλέσουν αν θελουν κάποιον στο γάμο, αρκεί να πληρώσουν τα άτομα αυτά στο τραπέζι. Τα πεθερικά μου θα φέρουν 15 ατομα και η μαμα μου 25, αλλά είναι η μόνη τους επιβάρυνση.

Τώρα για τα φακελάκια που λέτε, μία ή άλλη θα μας έρθει αφενός γιατί τα λεφτά έφυγαν απο την τσέπη μας οπότε αν τα μαζέψουμε πάλι θα είναι το ίδιο και το αυτό και αφετέρου γιατί με τέτοια κρίση σιγά που θα τα μαζεψουμε οπότε δεν θα έχω κάτι να χαίρομαι την επόμενη μέρα! :lol:

Το μόνο που θέλω είναι να περάσουμε καλά, να έχουμε κάτι να θυμόμαστε σα ζευγάρι και ό,τι κάτσει απο κει και πέρα... τουλάχιστον να μην τα κλαίω. :lol:

:shock::shock::shock::shock: Ρε κορίτσια πόσα έγραψα;!;!;! :shock::shock::shock:

Καλά όποια βρει το κουράγιο να με διαβάσει, θα της δώσω 20 €! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για το ποτήρι και το νερό Χρύσακι και Λενάκι, το έκανε και η δική μου το καλοκαίρι και της πατάω μια φωνη που πήγε στο δωμάτιο του πατέρα της κλαίγοντας όταν τη ρώτησε γιατι κλαιει και του είπε η μικρή οτι τη μάλωσε η μαμά και της είπε ο Π αν ήξερε γιατι τη μάλωσε η μαμα εκείνη απαντησε με παράπονο: "παίζω"... Αισθανθηκα τέτοιες τύψεις που δε μπορώ να τις περιγράψω... το παιδάκι έπαιζε ρε κορίτσια... :roll::roll:

όχι πως την άφησα να το ξανακάνει, αλλά μπήκα στη θέση της. Δεν έκανε κάτι κακό... έπαιζε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Σισσιω σου στελνω διευθυνση για να μου στειλεις 20ευρω..!!! :lol: Νιωθω τα ιδια με σενα κ την Ιουλια στο θεμα διαπαιδαγωγησης(ετσι να το πω?!) και επισης δε με συμπαθω καθολου ουτε εμενα ουτε τον αντρα μου και ευχομαι η κορη μας να μη μας μοιαζει(αν κ ειναι απιθανο γτ ειναι καρμπον ο μπαμπας της+ εχει παρει μερικα στραβα κ δικα μου)...

Ιουλια μου με εκανες να γελασω!!!!

Ειμαι πολυ σκ@τ@ κοριτσια...Και σας το γραφω μονο για να με δικαιολογησετε που δεν σχολιαζω οπως πριν(κ οπως θα θελα) και ισως φαινεται ασχημο που δεν αναφερω πολλες...Σας σκεφτομαι ομως!Αλλωστε το φορουμ ηταν μια καθημερινοτητα σε πολλες φασεις της ζωης μου...Και τωρα-σχεδον-ειναι...

Πολυ μοναξια ρε γαμωτο...Οχι μοναξια απο φιλους...Μοναξια πιο...βαθια...!

Τεσπα!Σας φιλω κ παω να φτιαξω το μαλλι κ τη διαθεση μου! :):?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχιζω να κλωτσαω οτι εβλεπα κατα στιγμες..

πιπιλα...ριλαξ(χωρις το μωρο ε)....

αυτέ έλειπε βρε να κλωτσούσες το ριλάξ με τον Παντελάκο μέσα!!!! :o:o:o:o:o:lol::lol::lol::lol:

Ιουλία και εγώ θα έλεγα το ίδιο με (ποιός το είπε? η Ανασ. νομίζω) μήπως υπνοβάτισε ο Γ.? :?

Γωγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με το πρόγραμμα που έχει το μωρό!!!! :? ....επίσης της έχεις μάθει την διαφορά της μέρας με την νύχτα? :!:

Αθηνά βουρ για το φόρεμα τότε :D ...θα σε πάρω την Δευτ. να μου πεις :D

Αναστ. να σου πω ότι πολλές φορές αισθάνομαι σαν και σένα, αλλά έχω αποφασίσει να μην σκέφτομαι αρνητικά γιατί αλλιώς μελαγχολώ και αυτό δεν είναι καλό για κανέναν....άσε που με πιάνει και μανία τσιμπολογήματος!!!! :?

για αυτό λοιπόν [smilie=wav.gif][smilie=hello2.gif] ....ας ανεβούμε...... :D

μέχρι εκεί έχω φτάσει - με δυσκολία - στο διάβασμα!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 20ευρω μου κ εγω παρακαλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασια..ουφ!δεν εισαι καλα καλο μου,ε;;

ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!κ εννοω περισσοτερα απο οσα εννοει αυτη η φραση..!

πολυ μου ελειψε παντως ο γλαφυρος τροπος σχολιασμου σου!

τί θα το κανεις καλε το μαλλι;;;;

εγω τωρα θα μπω να ξεβρωμισω,κ μετα εχω να γραψω πολλες μεταφρασεις,τις χρωσταω στα παιδια κ αρχιζουν οι εξετασεις την παρασκευη!

ο γιωργος ειναι με τους γονεις μου,ηρθαν το πρωι,κ θα παμε να τον παρουμε απογευματοβραδο!

μεσα στη χαρα ηταν που εφευγε!ο προδοτης! :lol:

Σισσακι μονο τοσα λιγα ατομα θα φερουν οι γονεις σας;

τί καλααααααααααααααααααααααααααα!!!θα μου πεις ειναι κ Αθηνα ο γαμος,οποτε που να ερχονται τοσοι ανθρωποι απο μακρια..

με το καλο να γινουν ολα κ να τα απολαυσεις οσο το δυνατον περισσοτερο!! :x:x:x:x:x:x

για το χαρακτηρα πάλι..ο γιωργος οσο μοιαζει τον πατερα του εξωτερικα,αλλα τοσο μου μοιαζει εσωτερικα!

το λεω συνεχεια στον εαυτο μου,πρεπει να χαλαρωσω για να περασω κ αυτη την ηρεμια στο παιδι..

ελπιζω να τα καταφερω πριν κλεισει τα 3.. :?

σας φιλω γλυκα ολες!παω να ξεβρωμισω που ελεγα!!

καλε!δεν υπνοβατουσε ο γιωργος!αφου το μεσημερι εγινε αυτο!υπνοβατουν το μεσημερι;;; :?

καλημερα Αργυρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ δεν έχω ακούσει να υπνοβατεί κανείς μεσημεριάτικα :lol::lol::lol::lol::lol:

άβυσος η ψυχή του παιδιού!!!! :roll::roll::roll:

τότε μήπως ήθελε απλά και μόνο να είναι κοντά σου!!! :D

Καλημέρα και πάλι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

αναστασακι αλλαξτε λιγο την καθημερινοτητα ,βγειτε με οικογενειακη βολτα ,καπου για πικ νικ ...μια καροτσαδα στον ηλιο ολοι μαζι σε ενα λουνα παρκ ...θα σας ανανεωσει και θα σας φερει ολους κοντα ,ακομα και για ψαρακι καπου .....ιδεες δεινω ,κατι τετοια μας φερνουν εμας πιο κοντα και νιωθουμε οικογενεια ....η καθημερινοτητα σε κουραζει πολυ και σε αποξενωνει .

θελω και εγω 20Ε :D

ιουλια μαλλον λεει φιλους απο τους γονεις και οχι σοι .

καλα οσο για το χαλι ...τι να πω ...μα στο χαλι????!!!! :lol::lol::lol:

εμενα δεν με προβληματιζει τοσο αν θα παρει απο μενα η του μπαμπα του πραγματα ...ολοι παιρνουμε απο τους γονεις μας ....μεχρι τωρα εχει παρει πολλα απο εμενα και καλα και "κακα" αλλα πιστευω οτι εχω κανει καλη δουλεια μεχρι τωρα .

επιστρεφω ...τρωω μια φετα με μαρμελαδα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 ευροπουλα κι απο δω παρακαλω και μαλιστα το διαβασα στις 6 το πρωι στο πρωινο αρμεγμα!!! :lol::lol:

Αναστασακι καταλαβαινω πως νιωθεις πιστεψε με... :( Ευτυχως που εχω κι εσας εδω και μιλαω και καποιες που εχω γνωρισει απο κοντα και κανουμε παρεα!

Το οτι διαφωνεις βρε το εχουμε καταλαβει προ καιρου!!!! :P αλλα γιατι βρε εισαι τοσο αρνητικη στο να προσπαθησεις να βαλεις το μωρο σε προγραμμα(ενταξει χωρις πιεση και κλαματα);;;

αφου λενε οι ψυχολογοι οτι ενα σταθερο προγραμμα και ρουτινα δημιουργει στο παιδι αισθημα ασφαλειας γιατι ξερει τι να περιμενει κι ετσι ειναι πιο ηρεμο...εμενα πχ ο Αλεξ παρολο που τον ζορισα τοτε η αληθεια,μολις μπηκε σε ενα προγραμμα,ηρεμησε και κυριολεκτικα τοτε αρχισε να χαμογελαει συνεχεια! μεχρι τοτε βρισκοταν νομιζω σε μια κατασταση συγχισης που και ο ιδιος δεν ηξερε τι ηθελε...με τη μπεμπα ειδα οτι ετσι που αρχισα απο τοσο νωρις να τη βαλω σε ενα σχετικο προγραμμα,προσαρμοστηκε αμεσως,εγινε πιο ηρεμο μωρο και ουτε κλαματα ειχαμε ουτε τιποτα...με πολυ ηρεμια και αγαπη το ξεκινησα και επιασε! ;) Τωρα τι θα μου βγει στο μελλον κι αν θα συνεχισει ετσι θα δειξει..

Ιουλια πολυ γελασα με το Γιωργο και το χαλι!!! :lol::lol::lol: σα το κουταβακι!!! :lol::lol: ξερω γω μπορει και να υπνοβατουσε..λογικα η υπνοβασια δε πιανει μονο νυχτα,αλλα οταν εισαι σε κατασταση υπνου οποιαδηποτε ωρα... :?

Καλημερα και σε σενα Νατασουλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!

Τι κανετε!!!Επιτελους εβγαλε ηλιο!!!!!!!!

Λοιπον οτι θυμαμαι τωρα. :oops::oops:

ΘΟΥΛΗ στους 2 μηνες τα μωρα αρχιζουν και κοιμουνται λιγοτερο μεσα στη μερα.Αρχισε να τον βαζεις στο ριλαξ και να του εχεις γυρω παιχνιδακια .Εγω τον κουβαλαω μαζι μου οπου παω (στο σπιτι ) με την καλαθουνα και ολο του μιλαω.Τι να κανω;;;Τουλαχιστον δεν κλαιει.

Γωγω ειναι πολυ μικρη ρε συ ακομη.Μηπως την ξαγρυπνας οταν τη θηλαζεις στις 12;;; :idea::?:

Και εγω θελω να σας δω για καφεδακι!!!! :x:x

Ερη τελειο το μαλλι!!!!!

Αναστασια μοναξια ολοι νιωθουμε ασχετως ποσους φιλους εχουμε ή ποσο συχνα βγαινουμε εξω!!!Ειναι στην ανθρωπινη φυση νομιζω.Αλλωστε ολα τα ζορια ο καθενας μονος του τα περναει οσο βοηθεια και αν υπαρχει. :?:?

Μητσακι τελεια ρε συ η μπουμμου σας.Χαρηκα πολυ και για τον αντρουλη σου.

Αφρο στο Γουεστ Ριβερ πήγατε;;;Καλο ειναι;;;

Απο μαγαζια με ρουχα εχει τπτ;;;

Α Σισσιω θελω και εγω 20 Ευρώ!!!!

Ηθελα και αλλα να πω αλλα που μυαλο....Παω να μαζεψω τη μπουγαδα μου.

Πολυ κομματια ειμαι ρε κοριτσια. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες! :x:YMHUG::-*

Συμπεθερούλα μου γλυκιά, σ' ευχαριστώ!!! :x

Αναστασί μου, κοριτσάρα μου, εύχομαι όλα να φτιάξουν.... Θα συμφωνήσω με τη Παναγιωτούλα, σε όλους μας περνούν τέτοιες σκέψεις και ναι, τα ζόρια μόνοι μας τα περνάμε... :( Υποθέτω ότι αυτά που νιώθεις έχουν σχέση με τη σχέση σου με τον Α; :( Μήπως πρέπει να επιμεληθείτε λίγο του ζητήματος; Συγγνώμη για το θάρρος, αλλά τέτοια αίσθηση μου έχεις δώσει, ότι κάτι δεν πάει καλά ανάμεσά σας κι αυτό σε βασανίζει πολύ... :( Εσύ μόνο ξέρεις τι μπορεί να σου συμβαίνει και συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος, αλλά αν σχετίζεται όντως με αυτό, πιστεύω ότι δεν πρέπει να "παραδίνεσαι"... Αξίζει τον κόπο να το παλέψεις... ;) Η καλή "λειτουργία" της οικογένειας, εκεί δεν βασίζεται; Στην καλή σχέση μεταξύ μπαμπά και μαμάς... ;) Χίλια συγγνώμη, αν υπέθεσα λανθασμένα ή αν είπα κάτι που σε στεναχώρησε, τα έγραψα όλα, από αγάπη κι ενδιαφέρον... :x

Αθηνούλα, το φόρεμα είναι υπέροχο και σου πάει πολύ!!!! Μη σε ξανακούσα να παραπονιέσαι για περιττά κιλά και κ@λους!!! :evil: Είσαι κουκλάρα και κορμάρα!!!!!!!!!!!!!!! :D

Τόνια, Αργυρούλα, Λενάκι, natasoula, Αφροδιτούλα, Σισσιώ, Έρη, Θουλάκι, Γωγούλα, Νατασούλι και σ' όλες τις τρενομανούλες, τα φιλιά μου!!! :-* Συγγνώμη που δεν σχολιάζω άλλα, τρέχω να κάνω καμιά δουλίτσα!!! Τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και από μένα!

Ποιά μοιράζει λεφτά; Χρειάζομαι επειγόντως 300€!!!!! :lol: Τα υπόλοιπα τα βάζω εγώ! Για να λέτε ότι με κάνει κορμάρα, μάλλον κόβει αρκετα! ;)

ΜαμαΘουλ βαστα γερά!!!! Πέτα και κανένα βάζο αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα!

Αναστασία τι έχεις; Μοναξιά; Εγώ την έχω βιώσει σε όλες της τις μορφές!!!! Από τη μια ειναι σκληρό, από την άλλη μαθαίνεις τα όριά σου και τον εαυτό σου.

παω να κλεισω το φαγητό. Αυτό το ΣΚ και χτες εχει πάλι (!) εφημερία ο μικρός. Ε λοιπόν δεν τα λυπάμαι τα 360€ του φορεματος. Τόσες ωρες μοναξιάς! Και λίγα είναι. Θα παρω 2! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ σε διάβασα 15 φορές!!! Τα πιάνω τα 300€; :lol::lol:

:lol::lol::lol::lol: Eσυ θα βγαλεις κ το φορεμα ετσι!!!!!Το οποιο ειναι θεικο!!!Και σου παει κ το χρωμα!

Εχετε δικιο κοριτσακια μου σε οτι ειπε η καθεμια σας!

Σας ευχαριστω κ για τις συμβουλες σας!Υπαρχουν κουβαρια που ειναι απαλα τυλιγμενα και ξετυλιγονται ευκολα...Υπαρχουν κ κουβαρια που ειναι γεματα κομπους κ δεν θα ξεμπερδευτουν ποτε..εκτος κ αν καποιος αφιερωσει ολο του το ειναι στο ξετυλιγμα...υπαρχουν κ αλλα 1000μπερδεμενα τα οποια καποιο απλα κοιταζουν κ δεν θελουν καν να προσπαθησουν να ξετυλιξουν...

Κριμα...Και ειχαμε ενα ωραιο κουβαρακι... :(

(ολο παρομοιωσεις με κουβαρια κανω...μαλλον πρεπει να αρχισω το πλεξιμο! :lol: )

Αφρο μου τα εχω κανει αυτα...

Δημητρα σ'ευχαριστω που σκεφτηκες τοσο την ...κατασταση μου!Το εκτιμω!

Ειμαι καλυτερα!Οι κυκλοι της διαθεσης μου ειναι μικροι!Δλδ ευκολα ανεβαινω!

Μωρε δεν υπνοβατουν μεσημερι...αλλωστε ηταν ξυπνιος κ απλα βολευτηκε στο χαλι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όποια βρει το κουράγιο να με διαβάσει, θα της δώσω 20 €! :lol::lol::lol::lol:

λοιπόν μόλις τώρα σε διάβασα, θέλω και εγώ τα 20 ευρουλάκια!!! ;):D και επειδή έκανα και παράθεση μήπως να μου τα έδινες διπλά? :?::!::D:D:D:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω να προσεχεις αλλη τι φορα τι λες γιατι σε βλεπω να ξεπαραδιαζεσαι και να θες δανικα!!!!! :lol::lol::lol:

Αναστασι στο ξαναλεω...σε νιωθω τοσο!!...αυτο με τα χιλιομπερδεμενα κουβαρια...γαμησε τα!!!! :roll:

Κι εμας πολυ ομορφο ηταν το κουβαρακι μας αλλα φροντισαν πολλοι να το ξεχουρδιασουν! :evil:

Θελεις λιγο να τσακωθουμε για θεματα ανατροφης να βγαλουμε και οι δυο ταποθημενα μας;;;;ετσι για να μη τη πληρωνουν τα σπλαχνα μας!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αθηνα φατου τα σωβρακα,εμεις μαζι σου!!!!!!! \M/ \M/ \M/ \M/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω καιι εγω σε διαβασα....αρα ακομα 20 ευρω εχεις να δωσεις...! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ααναστασια ασ εκαπου τη μικρη και βγαις μονη σου....!

θα σε βοηθησει πολυ...

οσο για μοναξια...ολοι περναμε τετοιες φασεις.... για εμενα η ανοιξη ειναι η χειροτερη εποχη!

πιανω τον εαυτο μου να ειναι αλλου!

Αθηνα κουκλα!

και εμαν μου αρεσε το πιο σκουρο!

Αφροδιτη...τι κανεις?

θελετε απο εβδιμαδα να ερθετε για καφε?

Παναγιωτα?

λοιπες αθηναιες?

θουλη δεν παιζεσαι σχετικα με τ εξετασεις του μανωλακη που νομιζες οτι ειναι της Αφροδιτης!

Γωγω που εισΑΙ?

παλι ψωνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχχχχχχχ εκανα το μπροστα μπαλκονι ....καρεκλες τραπεζι ,καγκελα ,μπατσουρια (αχ να τα κανω και απο μεσα τα ξεχασα !!! :o ) λουλουδια ...καροτσι (τον σκελετο) ...ψωφισα ....

βικη βρηκες το καρεκλακι η να παρω να πιεσω τον αδερφο μου ?

η εσυ η εγω καπως θα βρεθουμε ...αν ερθεις απο εδω θα βρουμε και καμια δουλεια να κανουμε γιατι αν περιμενω απο τον Κ ουυυυυυ (θα σε χοσω κανονικα :lol::lol::lol::lol::lol: πλακα κανω )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κατεβω το απογευμα η αυριο να ψαξω ακι στο οικοπεδο...δεν θυμαται καθολου που τα εβαλε....αλλα δεν θυμαται και να τα πεταξε ο πετερας μου!

να ερθω την δευτερα το πρωι να σε βοηθησω?

δεν εχω προβλημα...δεν θα φερω τη μικρη...θα την αφησω με τη μαμα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...