Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Εχω γραφτει και σε ενα σαιτ που στελνει κουπονια για διαφορα ειδη,τα οποια παιρνω συχνα οποτε συμφερει.Αν θελετε γραφτειτε και εσεις

http://www.epithimies.gr/home.aspx

Για το λικνο,ξερει καμια τι διαρκεια ζωης εχει;Ποσο θα χωραει μεσα το μωρακι;Ωστε να μην εχει και φοβο να πεσει εννοω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νικη η αληθεια ειναι οτι το λικνο ειναι ωραιο αλλα οπως λες ειναι πεταμενα λεφτα.ασε που μην νομιζεις κ αυτο πιανει χωρο οπως το κρεβατι.οποτε αν δεν εχεις χωρο μονο καλαθουνα θα σε βολεψει αλλα κ παλι με τις ζεστες δεν ξερω.η κουνιαδα μου που εχει λικνο η μπεμπα μεχρι 6μηνων κοιμοταν εκει.ειναι αναλογα κ με την αναπτυξη του μωρου.αλλα σιγουρα ειναι πεταμενα λεφτα κ το λικνο κ η καλαθουνα γιατι ειναι για λιγο...μετα θες κρεββατι.αν ομως δεν εχεις χωρο ειναι μια προσωρινη λυση.

μαχη μου κ εμεις που εχουμε εμπειρεια πιστεψε με ειναι η καλυτερη λυση.τωρα ξερω κ πρατω αναλογως.κ να φανταστεις η δικια μου ξυπνουσε μεχρι 9μηνων.φαντασου να μην ειχα κ το καναπε στο δωματιο :shock::shock: θα με ειχαν φαει τα δρομολογια τοσους μηνες.επειδη λοιπον δεν ξερουμε για ποσο θα χρειαζεται να ξενυχταμε...ο καναπες ειναι πολυ καλη λυση.κ οπως ειπα θα χρειαστει κ για αργοτερα οταν το παιδι θα αρρωσταινει κ θα χρειαζεται να το εχουμε στο νου μας το βραδυ που κοιμαται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως τα λες ειχαι χρυσα...οτι βολευει στην καθεμια.γιαυτο κ εγω θα μαζεψω απο ολα κ βλεπουμε στην πορεια :lol::lol: εδω θα ειμαστε να τα λεμε κ τοτε :lol::lol:

νικη στο επιθυμιες ειμαι κ εγω μελος κ κατα καιρους στελνουν κ κουπονια των 2,50Ε της παμπερς.οπως κ αλλα προιοντα για το σπιτι.αυτη τη φορα δεν ειχε για πανες.ειχες ομως της always και ληγουν μεχρι 30/7.κ σιγουρα θα μας χρειαστουν πολλες απο αυτες οταν γεννησουμε.:lol::lol:

σαν βαρος το λικνο κραταει αλλα αν το μωρο αρχιζει κ σηκωνεται κ μπορει να κρατηθει δεν ειναι με τιποτα.δεν ειχει ψηλα καγκελα κ ανετα μπορει να βρεθει με την μια κατω.για μεχρι 6-7μηνων λεει...αρκει να χωραει βεβαια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτο σκεφτομαι κι εγω Μιχαελλα μου, γι αυτο και θεωρω οτι χρειαζεται ενας καναπες στο παιδικο.

Νικη για το λικνο να σου πω το εξης απο γνωστες μου. Το λικνο ειναι ομορφο αλλα κουνιετε...και αν μαθεις το μωρο να κοιματε με κουνημα μετα θα θελει κουνημα για να κοιμηθει. Καλυτερα να μην το μαθεις ετσι γιατι εσυ θα τα τραβηξεις μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη,εχεις δικιο για το κουνημα.Υπαρχει ομως και το λικνο του Μαδερκερ που κλειδωνει απο κατω και δεν κουνιεται. ;) Το κρεβατακι που θα παρω ειναι 80 ποντους πλατος και 1.45 μακρος,γινεται και προεφηβικο μετα και δεν χωραει με τιποτα στο δωματιο μας.Το λικνο ειναι 50 ποντους χ 90 οποτε θα χωρουσε διπλα μου.Αλλα πεταμενα λεφτα...Δεν ξερω,ισως δανειστω απο καμια φιλη μου...

Για τον καναπε το σκεφτομαι και εγω αλλα για αργοτερα,οταν θα το βαλω στο δωματιο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη στο λικνο εχει κ στοπ που το βαζεις κ σταματαει να κουνιεται :D:D:D σαν κρεβατι δηλαδη.

κοριτσια εγω φευγω...παω κ σουπερ να παρω γαλα,θα ριξω κ μια ματια στις τιμες για τις μαρκες που λεγαμε ;);) κ θα σας πω.πειτε κ καμια ιδεα για μαγειρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ψωνια Μιχαελλα!Σημερα σκεφτομαι να βαλω φασολακια φρεσκα στην χυτρα,δεν θελω να κουραστω.Ευτυχως σημερα δεν ποναει η κοιλια μου...Θα δουμε τι θα μου πει το απογευμα!Ουφ,αγχωθηκα!Αν ολα ειναι καλα θα παω να της ψωνισω φορεματακι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Ευγενία μας...και μόλις σε αναφέραμε...

Τα ψυχολογικά λίγο πολύ όλες τα έχουμε...

Εγω έβλεπα τη Μενεγακη που έλεγε για νεογεννητα...τι καλά που είναι!!!

Μιχαέλα μου για τις πάνες μου είπαν να πάρω ένα κουτι από όλα κι οποιο κανει στο παιδι...μπορει να του κανουν όλα αλλα τουλαχιστον να πάρω το πιο οικονομικο...Τα λιμπερο εχω ακουσει κι εγω οτι ειναι καλα..

καλημέρα Αννα μου...καλά αποτελέσματα να έχεις...

ΑΑ και η Πιπίτσα και η Γιελιζ ειχαν σήμερα καμπύλη..,.με το καλό κοριτσάκια μου!

Στο καλό Ελίς μου.

Χρυσταλλένη μου τι κανεις?? Αλλαζεις μήνα αναλόγως πότε έχει πητ...Δηλαδή εμένα με εχει για γεννα 26/7 αρα καθε 26 αλλάζω μήνα...Κατεληξες τελικά με τα βλαστοκύτταρα? πηρατε κρεβατακι κλπ??

Νικη μου με το καλο η β' επιπεδου και μην αγχωνεσαι..Εγώ καλά είμαι κοριτσάκι μου..ξαπλώνω!!

Στην κλινική μου ειπαν πως αν θελει η μητερα μπορει να εχει το μωρακι της κοντα...μαλιστα ειχε στην τηλεοραση ενα καναλι που ηταν καμερα και εβλεπες τα μωρα στο δωματιακι που τα ειχαν!

μόλις εφαγα τα γεμιστα μου...δεν αντεξα!! Το βραδυ θα ερθει η ξαδερφη του αντρα μου να μας δει και θα φερει και φαγητο...να'ναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

Μαράκι την ίδια απορία είχα και εγώ για τα σελτεδάκια... τώρα έμαθα... :lol:

Ευγενία μου καλώς μας ξαναήρθες, μας έλειψες! Όσο για την διάθεση σου φταίνε οι ορμόνες! Υπομονή!!

Μάχη μου μην αγχώνεσαι καθόλου για τις δουλειές... όλα θα γίνουν... και εγώ έτσι αγχωνόμουν και να που τις τελειώσαμε... το μόνο που έμεινε είναι να έρθει μια γυναίκα και να μου κάνει μια καλή γενική τώρα που τελείωσαν και τα βαψίματα κτλ... και να μου σιδερώσει- κρεμάσει τις κουρτίνες! :lol::lol::lol: ακόμα χωρίς κουρτίνες είμαστε!!

Χρύσα μεγάλωσε ο μπέμπης!! Θρεφταράκι!!! Μπράβο!! :lol::lol::lol: Ο δικός μας στις 30 εβδ. που πήγαμε γιατρό είχε γυρίσει με τι κεφάλι προς τα κάτω...και μου λέει ο γιατρός πήρε θέση...που να ήξερε ότι δεν θα βγεί αποκεί!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελισάβετ έσπασες το φράγμα των 50 ημερών!! Τέλεια!!! Τίποτα δεν έμεινε!!! άντε να παίρνουμε σειρά!

Συμπεθέρα με μέτρο τις δουλειές...

Μιχαέλα καλά βαψίματα!΄Άντε να ξεμπερδεύεις και εσύ...

Άννα καλά αποτελέσματα !

Νίκη με το καλό η Β επιπέδου! Μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι!

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα...

Κοριτσάκια μου έκανα και εγώ την καμπύλη σήμερα... τελικά δεν με χάλασε καθόλου...μόνο λίγη υπνηλία είχα την 2η ώρα γιατί βαρέθηκα να κάθομαι μάλλον... εγώ νόμιζα ότι θα μπορέσω να βγώ στην αγορά στα ενδιάμεσα... αλλά μου είπανε ότι δεν πρέπει να κινηθώ... για να μην κάνω καύσεις...(έκανε ο μικρός τις καύσεις που δεν έκανα εγώ... είχε τρελλαθεί να κλωτσάει!!! :lol::lol::lol: )

οπότε έκατσα και διάβασα όλα τα περιοδικά και με έπιασε νύστα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: 3 ώρες δεν είναι και λίγες, να κάθεσαι χωρίς να κάνεις τίποτα... Τέσπα πέρασε και αυτό... αύριο μετά τις 10 θα πάρω και τα αποτελέσματα να δούμε τι κάναμε...

Μαράκι καλή χώνεψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες ερωτηση...οσες εχετε χυτρα...ποια μαρκα εχετε και πιο μοντελο;;;

Γιελιζ καλα αποτελεσματα..

εγω ειχα παει οργανωμενη..βεβεια..περασα απο το περιπτερο και πηρα 4-5 περιοδικα... :lol::lol::lol:

Ναι το περιεργο ειναι οτι και ο μεγαλος στις 27 ευδομαδες ειχε γυρησει..δεν ειχε παρει βεβεια ακομα θεση αλλα ειχε γυρησει..αυτος τιποτα..

αλλα ειχα μια ανισυχια ξες τωρα ...περιεργη..και με επιασε ενα κατιτις λεω φτου σου γκαντεμια..αλλα η ηρεμια του γιατρου μου με καθισυχασε..λεω για να ειναι αυτος χαλαρος..θα γυρισει..

Παντως εμαθα και το εξης καλο..οτι εκτος απο το ΓΦεννεησς το Διαβαλκανικο και το παπαγεωργιου συνεργαζετε και με τη βιοκλινικη..οποτε εαν με το καλο μας κατσει ο φυσιολογικος συμφωνησαμε να παμε εκει...εαν παλη οχι..ειπε οτι θα κανονισουμε να παμε στο παπαγεωργιου..λεει καλα εκανα και ανοιξα καρτελα εκει για να μην εχει και αυτος προβλημα να το κανονησει...και θα το φροντισει αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου δεν το ηξερα αυτο, νομιζα ολα κουνιουνταν :)

Ειναι δικη σου αποφαση...ειναι και ολα ακριβα τα ατιμα και παρε το ενα παρε το αλλο μαζευονται. Αν εχει καμια φιλη σου και το δανειστεις καλα θα κανεις. Εγω πχ αποστειρωτη θα μου δανεισει μια φιλη μου τον δικο της. Να γλιτωσουμε και απο πουθενα λεφτα ;)

Εμεις προχτες που πηγαμε στα jumbo για ψιλοπραγματα στην πλακα πληρωσαμε 150 ευρω και δεν πηραμε και τιποτα πολύ ακριβο, απο ψιλοπραγματα...

Γιελιζ οντως ειναι κουραστικο να περιμενεις τοσες ωρες, κι εγω νομιζα οτι θα παω καμια βολτα και μου λεει η μικροβιολογος, ολες αυτο νομιζουν :lol::lol:

Αντε καλα αποτελεσματα τωρα!

Εγω σημερα εφτιαξα κριθαρακι με μοσχαρακι! εσεις απο φαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου!! Μακάρι να είναι όλα καλά αύριο!

Χρύσα έχει ακόμα καιρό για να γυρίσει ο μικρός...Καλό αυτό που συνεργάζεται ο γιατρός με τόσες κλινικές-νοσοκομεία... έχεις επιλογές... Όλα να πάνε όπως τα επιθυμείς...

Μάχη εγώ είχα κανονίσει να κάνω και μερικά ψώνια.... τρομάρα μου!!! :lol::lol: Θα τα κάνω αύριο που θα πάμε για τα αποτελέσματα...

Εμείς φάγαμε από ένα τοστ μόλις φύγαμε απο το μικροβιολογικό... τώρα θα ξαναφάμε πρός το βραδάκι και λέω να κάνω φακές... μου έλειψαν... τόσες μέρες με τις δουλειές τρώγαμε ότι νάναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου καλά τα πάω με τη διατροφή... εντάξει έφαγα λίγο το Πάσχα αλλά πολύ λίγο... δοκίμασα λίγο από το τσουρέκι που έφτιαξα και κουκουράκια!!!πολύ λίγα πράγματα!!να φανταστείτε έχω ακόμα το σοκολατένιο πασχαλινό αυγό του Νικόλα το οποίο φαίνεται λαχταριστό!!! δεν ανέβηκε πάνω από 1.20 το ζάχαρο μου.. επίσης ζυγίστηκα και παραμένω - 2,5 κιλά!!!!εδώ και 1.5 μήνα περίπου δεν έχω πάρει γραμμάριο!!! έχω ξεπρηστεί κιόλας!!!

Όσο για το λίκνο... είναι πολύ ωραιο εγώ έχω από τον Νικόλα μου!! μέχρι 6 μηνών νομίζω σε καλύπτει... εξαρτάται βέβαια καιαπό την αναπτυξη του παιδιου!!Ο δικός μου τριών μηνών πήγε στην κούνια του στο δωμάτιο του!!!μέχρι τότε τον είχα δίπλα μου στο δωμάτιο μου.. νομίζω ότι ήταν δική μου ανάγκη κι όχι του μικρού!!Έίναι ακριβό και σίγουρα δεν είναι κάτι που είναι εντελώς απαραίτητο... στην αρχή όντως θέλουν να νιώθουν πιο περιορισμένα... να μην έχουν πολύ άπλα... επίσης το λίκνο έχει στο και μπορείς να το έχεις να κουνιέται αλλά και όχι αν αυτό δεν σε βολεύει.. εγώ προσωπικά είχα συνέχεια τα στοπ!!!!δεν με βόλευε να κουνιεται!!!

Γιελήζ μου καλά αποτελέσματα!!!! το ξέρω είναι λίγο οι ορμόνες λίγο το θέμα με τη δουλειά.... θα μου περάσει!!τα μωρά μου να είναι καλά!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου τι κανεις? καλά αποτελέσματα να εχεις...κι εγω ετσι ειχα βαρεθει οταν την εκανα τοσες ωρες...

βρε κοριτσια λετε να παρω ενα καροτσακι που εχουν στα νοσοκομεια και να με πανε στα τζαμπο να κανω τα ψωνια μου??? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι είχες ρωτήσει για βρεφικά ρούχα ονλινε.... http://www.somucheasier.co.uk/childrens-clothing.html δες εδώ έχει διάφορα μαγαζιά και λέει και ποιά στέλνουν εκτός Αγγλίας...

Μαράκι Θεικό αυτό που είπες!!! Τι σου είναι η μέλλουσα μάνα!!! Να πάει να φωνίσει για το μωρό της και ας είναι και με καροτσάκι!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε ποσα γραψατε?Δε σας προλαβαινω!!

Καλα αποτελεσματα συμπεθερα!!

Ευγενια καλως μας ηρθες.Οπως ειπαν κ τα κοριτσια οι ορμονες φταινε για ολα...

Για το μωρο που λετε συμφωνω οτι ενας καναπες ή πολυθρονα κρεβατι στο παιδικο χρειαζεται παντα.Κ στην αρχη κοιμασαι εκει κ αργοτερα μπορει να χρειαστει..

Νικη μου καλο γιατρο το απογευμα,θα περιμενουμε νεα..

Χρυσα μου μεγαλωσε το αντρακι σας,οσο για την υδρονεφρωση αφου δεν αυξηθηκε υποθετω καλο ειναι ε??

Ελισαβετ μου εσπασες το φραγμα των 50 ε?Μπραβο!!Αν γεννησω μεχρι 5-6 που μου ειπε ο ντοκτορ σε λιγο σπαω των 30!!Υποθετω τη Δευτερα που θα παω παλι θα το συζητησουμε εκτενεστερα.

Απο φαγητο σημερα εχω φασολαδα για τον καλο μου κ για μενα αναλατα μπιφτεκακια.Αλλα προς το παρον δε πειναω καθολου,μονο νυσταζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου!!τι κάνεις πως πάνε οι μικρούλες σου???Κοντεύεις κι εσύ ε??? πω πω.. περνάει ο καιρός βρε κορίτσακια!!!πότε ξεκινήσαμε να μιλάμε και να που τώρα πλησιάζει ο καιρός!!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα ευχαριστώ...

Μεθαύριο θα πάμε στο νοσοκομείο να συζητήσουμε για την γέννα... θα τους πώ και αυτό που μου είπε ο γιατρός εδώ... να μου το πάρει μέχρι τις 15/06... και αν συμφωνήσουν τότε και εμένα μου μένει ακριβώς 1,5 μήνας!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Εσύ μου φαίνεται θα κάνεις την αρχή συμπεθέρα!!! Σε λίγο θα μετράς μέρες και όχι εβδομάδες!!!

Ευγενία μου είδες πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός?? Το Νο 1 θυμάμαι το είχε ανοίξει η Χρύσα στις 27/11/2010!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως περναει ο καιρος. Εγω θυμαμε οταν σπαγαμε το φραγμα των 100 και τωρα πλησαζει αυτο των 50 μερων. Πως περασαν κιολας 50 μερες. Βασικά πως περασαν 7 μηνες??

Δεν το πιστευω οτι ειμαι στον 8ο.

Εχω τοση αγωνια για το μωρακι μου. Αναρωτιωμαστε με τον αντρα μου πως θα ειναι. Δεν μπορω να φανταστω καν, το προσωπακι του δεν μας το εδειξε και καθολου να μας προϊδεασει. Εσεις το σκεφτεστε καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια κι εγω αυτο σκεφτομουν..ποτε αρχισαμε να μιλαμε,να γνωριζομαστε κ να που σε λιγο θα αρχισουν κ τα γεννητουρια!!Παντως για μενα που δε δουλευα κιολας κ ειμαι κ τοοοοσες ωρες μονη μου ειστε η καλυτερη παρεα που θα μπορουσα να εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου εγω τις εχω ονειρευτει κιολας!!!Κι εχω τις φατσουλες τους πολυ εντονες στη μνημη μου απο το ονειρο!!Μονο που ηταν πανεμορφες κ λενε οτι τα ονειρα βγαινουν αντιθετα.... :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακα πλακα οντως..περασε ο καιρος..σε λιγο θα μιλαμε για γεννες...μετα για βαφτησεις..μετα για γεννεθλεια..πωπω....

Παντως αυτο που περιμενετε..δενε χι καμια σχεση με το πως θα αισθανεστε..

χωρις πλακα..ειδικα το πρωτο καιρο θα καθεστε και θα το χαζευετε..την ωρα που τρωει, την ωρα που κοιμαται...την ωρα που παιζει..ειναι τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...