Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο.40 - Ηρθε η Ζιζελ!!!!!


Recommended Posts

Καλημερααααααα!!!! Τι κανετε?

Δεν προλαβα να σας διαβασω! Μολις εκατσα λιγο να ξεκουραστω! Απο το πρωι κανω τσουρεκια

και μου βγηκανε τα χερια!! Δεν ηξερα οτι η ζυμη θελει τοσο ζορι για να την ζημωσεις! Ευχομαι μονο

να ειναι και στην γευση καλα γιατι αλλιως :twisted::twisted: Περιμενω να ξυπνησει το μωρο να

βαλω σκουπα και να σφουγγαρισω! Η Ε. ειναι βολτα με τον μπαμπα της! :)

Τα λεμε αργοτερα! Φιλακια σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ μόλις τελείωσα το σιδέρωμα και πάω να αγοράσω αυγά γιατί έχουμε μόνο 4!!! :?

Σισσιώ έλα ρε Άγιες Μέρες διανύουμε μην μαλώνεις!!! :roll::roll::roll: ....

εγώ μάλλον θα του την έλεγα επειδή θα την είχαν ξύπνια τέτοια ώρα!!!....μα καλά τι ώρα κοιμάται? :?:

και αυτός γιατί σας πήρε τόσο αργά? :evil:

Νατασούλα στο σπίτι μόνος του είναι, από πάνω μένει η αδελφή μου, αλλά τώρα αυτές τις μέρες είναι στον αδελφό μου.....με πήρε η αδελφή μου και μου είπε ότι του κατέβηκε, αλλά τώρα παρά κατέβηκε!!!! :lol::lol::roll::roll::roll:

αχ σκέφτομαι να πάρω και ένα καλάθι με κρασιά για τα πεθερικά.....τι άλλο να πάρω? τουλάχιστον αυτό θα το πιούν!!! :roll::roll::roll::roll:

Αθηνά φοράτε κοντομάκινα εκεί στα ανατολικά? γιατί εμείς το μεσημεράκι μόνο κοντομάνικα και το ΣΚ θα έχει 27 βαθμούς!!!! :D:D ....τι ρούχα να πάρω στα παιδιά? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενάκι τόσο ζόρι είναι η ζύμη? καλά που δεν έκανα!!!! :lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll: ...θα δοκιμάσω να κάνω μετά το Πάσχα!!!! :roll::roll::roll:

καλά ο μικρός ίδιος μα ίδιος ο μπαμπάς του!!!! καρμπόν!!!!!....εσύ πού ήσουν κυρία μου την στιγμή της σύλληψης? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι τι ονειρα ειναι αυτα που βλεπεις καλεεεε;;;;!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μη κοιμασαι πολλες ωρες τελικα σε χαλαει!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Παντως εσας που κοιμαστε 2ωρα-3ωρα απο τοτε ππου γεννησατε και τη παλευετε σας θαυμαζω!!! Εγω ειχα παντα προβλημα με την αυπνια..απο τα νιατα μου αν δε κοιμομουν 6-8 ωρες σερι ημουν αρρωστη!!! :oops::oops::oops: αφου με τον Αλεξ που εκανα σχεδον 6 μηνες να κοιμηθω ολοκληρο βραδυ κοντεψα να καταρευσω σωματικα και ψυχολογικα!!! :? Ευτυχως η μπεμπα κανει ενα 12-6 σερι κι ετσι τη παλευω! :roll:

Φραν εχεις δικιο...εδω πας Ουγγαντα με μωρο...η Ταυλανδη με μαρανε;;;; :lol: Εγω παντως θα φοβομουν με τοσο μικρο παιδι...α και δεν ηξερα οτι ειναι τοσο καλο το συστημα υγειας στη Ταυλανδη!!!Εντυπωση μου κανει!

Εμεις πηγαμε με τον Αλεξ το καλοκαιρι 5 μερες διακοπες και μας εβγαλε τη Παναγια!!!! :o Ο Μακης που ειναι τερας υπομονης με το μικρο ειπε οτι δε ξαναπαει πουθενα μεχρι να γινει 18!!!!!! :lol::lol::lol:

Εγω τον εχω παρει να παω Αθηνα αλλα εκει ημουν στο σπιτι της θειας μου με ολα τα κομφορ κι ετσι ηταν μια χαρα! ;)

Σισσακι μα ποσο γροθος ο πεθερος σου!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted: Θα σε ζηλευε και η Γωγω;;;;Ωωωωωχχχχ πρεπει να τα ακουσε πολυ χοντρα!!!!! :lol::lol::lol: Καλα του κανες!

Γκρουσι εβλεπες οτι εκανε διαρροια;;;;;; :lol::lol::lol: βρε χαλαρωσε,αλλο κακο μη σας εβρει!!! :P

Βεβαια τα σκατα στο ονειρο ειναι λεφτα μηπως να τη βαλεις να παρει κανενα λαχειο;;; :lol:

Νατασα κι εμενα ο Αλεξ φοραει παντα μικροτερο νουμερο απο την ηλικια του..τωρα πχ που ειναι 27 μηνων φοραει ακομη 12-18 και 18-24!!! :? Η μπεμπα απο την αλλη ειναι ολοχοντρη και θελει πιο μεγαλα!!! :lol::lol:

Αργυ μη το λες αυτο για το θηλασμο....εγω πχ τη πρωτη φορα δεν ειχα διαβασει τιποτα γιατι το ειχα δεδομενο οτι θα θηλασω!δε φανταζομουν οτι κατι μπορει να παει στραβα..ειμαι και βρεφοκομος και υποτειθεται ηξερα 5 πραγματα..σκατα στα μουτρα μου!!!! :? Αλλα και τωρα που ειχα διαβασει και δει οτι υπηρχε περι θηλασμου παλι το πουλο πηρα... :cry::cry: Τουλαχιστον ομως μου κατεβασε αρκετο γαλα και πινει μονο απο το δικο μου εστω και με το μπουκαλι... :roll:

Αφρο ειναι παροδικο αυτο με τις αιμορροιδες;;;θα περασει μετα τη γεννα;;;

Λενακι κι εσυ τσουρεκια;;;βρε τι προκομενες ειστε;;;; :P

Καρολ με ποια εχεις συμπεθερεψει εσυ γιατι χανω επεισοδια;; :roll:

Παναγιωτα δε μου ειπες τελικα που πας ;;;;καλα να περασετε παντως!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε σισσιω για καλο το εκανε ο ανθρωπος μην του φωναξεις αλο...κριμα .δεν του πηγε στο μυαλο οτι θα κλαψει ...ηθελε να ευχαριστησει εσας και την μικρη .

τονια πρωτη φορα εχω ....ευχομαι να περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!

Τί κάνετε;;;

Εμείς μια χαρά!!!

Η Ειρήνη τρέχει ξεβράκωτη μες το σπίτι και η μπουμπού κοιμάται!

Σισσάκι και γω θα φούντωνα......

Νόστιμα και φουσκωτά τσουρέκια εύχομαι να έχουν οι νοικοκυρές μας!!!

Νατάσα και Η Ε έχει μια φούστα 9-12 από τα Μexx και της είναι τέλεια!!! Καλοφάγωτο το δώρο!!!

Χρύσα ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!

Αναστασία ελέφαντες!!!! Χααααααααααααααααχαχαχαχα γελάω μόνη μου!!

Τόνια αντλείς τελικά; Δεν την βάζις στο στήθος;;;

Φραν τόσο χάλια τα κουλουράκια;;;

Argi εδω΄την Κυριακή δίνει 20 βαθμούς!

Αφρο ΄πήρες το γιατρο;

Ευα τισ κας ακόμη μικρούλα είναι!

Καρολ τί κάνεις;

Και άλλα ήθελα να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έλα ρε Άγιες Μέρες διανύουμε μην μαλώνεις!!! :roll::roll::roll: ....

εγώ μάλλον θα του την έλεγα επειδή θα την είχαν ξύπνια τέτοια ώρα!!!....μα καλά τι ώρα κοιμάται? :?:

και αυτός γιατί σας πήρε τόσο αργά? :evil:

Και το παιδάκι μου που στεναχωρήθηκε Άγιες μέρες δεν είναι κρίμα;!;! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Η ώρα δε με πειράζει, ουτως ή άλλως διακοπές είναι και δεν ήταν και τόσο προχωρημένη η ώρα απο την ώρα που κοιμάται συνήθως.

Κανονικά την βάζω για ύπνο στις 10:30, νωρίτερα δεν γίνεται με τίποτα, και στο χωριό κοιμάται στις 11:30, γιατί πολύ απλά δεν της χαλάνε ΚΑΝΕΝΑ χατίρι. :roll::roll::roll:

Αυτός μας πήρε τόσο αργά γιατί όλο τον έξυπνο θέλει να κάνει!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Κορίτσια δε θα του φωνάξω, αλλά θα του κρατάω μουτρα!!! :twisted::twisted::twisted: Όχι επίτηδες, αλλά αν του μιλήσω θα του πω καμια βαριά κουβεντα! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ μη το λες αυτο για το θηλασμο....εγω πχ τη πρωτη φορα δεν ειχα διαβασει τιποτα γιατι το ειχα δεδομενο οτι θα θηλασω!δε φανταζομουν οτι κατι μπορει να παει στραβα..ειμαι και βρεφοκομος και υποτειθεται ηξερα 5 πραγματα..σκατα στα μουτρα μου!!!! :? Αλλα και τωρα που ειχα διαβασει και δει οτι υπηρχε περι θηλασμου παλι το πουλο πηρα... :cry::cry:

δεν διαφωνώ, απλά λέω ότι αν έχεις ενημερωθεί σωστά, ό,τι και να σου πει κάποιος, το οποίο θεωρείται λίγο περίεργο, ίσως να μην το κάνεις ή να το ψάξεις περισσότερο.....όταν όμως δεν έχεις ιδέα τότε κάνεις αυτό που σου λένε και ίσως στο τέλος να την πατήσεις!!!

το να θηλάζεις την μία μέρα ή την μία εβδ. από το ένα και την άλλη από το άλλο, νομίζω ότι είναι μια περίεργη οδηγία και ειλικρινά δεν την έχω διαβάσει πουθενά!!! [smilie=dontknow.gif]

τώρα βάφω τα αυγά :D

α άκουσα χθες στην τιβι ότι οι ΗΠΑ είναι πιο πολύ (αν μπορείς να πεις αυτή την έκφραση) χρεωκοπημένοι από την Ελλάδα!!! :o:o:o

Τόνια ο άντρας σου είναι σαν τον δικό μου, δεν θέλει να πάει πουθενά με τα παιδιά γιατί τον "σκάνε" λέει!!!! ...... εμένα πάλι δεν με ενοχλούν καθόλου, αν πηγαίνεις με τα νερά τους και τους εξηγείς όλα είναι καλά!!! :D

Λένα ο Αναστάσης γιορτάζει την Κυριακή? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete?

μοσχομυριχει το σπιτι τοσυρεκια

αλλα να δω πως θα γινουν...

εκανα 4 μεγαλα κ 1 μικρο...

ρε λενα γτ λες πολυ ζυμωμα?εγω δε ζυμωσα πολυ...ωχ μαλακια θα εκανα?

εχουμε πετρελαιοοοο

πηγε ο αλλος εδωσε λιιιιγα απ αυταπου χρωσταει..

θελω να αποθηλασω το καλοκαιρι..τον μεγαλο..μη γελας νατασα..

πως θα γινει ομως??????????

απο αυριο κ για 10 μερες :?: θα εχω το θοδωρη..δηλ δε θα πηγαινει σχολειο..

αργιιι

λαθος καταλαβες..

μιλησα με γωγω..σε 1,30 ωρα μεσα απο 2 πηγε 10 διαστολη..απο 5 μεχρι 10 μεσα σε ενα ταταρτο

με τη γωγω ειχαμε σχεδον ιδια γεννα..μονο που εγω ουρλιαζα..το ζωον. :lol::lol:

αφρο καλυτερα εισια?

καρολ τοοοσο ψηλη ειναι η παπενια σου?που θα πατε?

\

χρυσα με τη καμουλη καλα?

ευα οχι δε του μειωσα εγω τιποτα

απο 17 μηνων πινει μονο πρωι βραδυ..κ αν ειναι να το κοιμισω εγω

νατασουλα τι θα το ακνεις το δωρο???????? :lol::lol::lol:

τονιαααααααααααα

τα φιλια μου..μα ολοχοντρη? :lol::lol::lol::lol:

σισσιω σε καταλαβαινω κοριτσακι :cry::cry:

εμενα ρε κοριτσια δε νομιζω να κλαψει αν ειμαι μακρια του

ιδιως στη γιαγια του

α πεθανε σημερα η θεια του αντρα μου τελικα

κ χθες ο νονος της αδερφης μου

ελεοςςςςςςςς

σιχαθηκα να ακουω κηδειες

αναστασια τι κανει ο ελεφαντας?εεε η αννυ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ιουλια κερνας κεικ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)

αργι καλα να περασετε..ποσα εσπασες?

εγω 15 θα βαψω..μαλλον κ κανα 2 παραπανω μηπως σπασουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Να μας ζήσει η μπεμπούλα! :D

Στείλτε μου μία το κινητό της γωγούλας να της στείλω ευχές!

Ρε κορίτσια δε νιώθω καθόλου Πάσχα φέτος :(

Άντε να στείλει κι η μάνα μου εκείνα τα κουλούρια μήπως και γίνει τίποτα :D

Και σε κανα τσουρέκι από εσάς τις προκομένες δε θα έλεγα όχι! Και κόκκινα αυγά! Ό,τι έχετε ευχαρίστηση τέλος πάντων :lol:

Μόνο κουλουράκια από τη Φρανίτα δε θέλω :lol::lol::lol:

Ταξίδια εγώ πλέον ονειρεύομαι και κάνω μόνο μαζί με τη Μαρκέλλα! θα την παίρνω μαζί μου μέχρι να με βαρεθεί. Θέλει σίγουρα πιο πολύ οργάνωση και δε μπορείς να κάνεις ότι θα έκανες χωρίς παιδιά αλλά...έχει και τη χάρη του...να δείχνεις τον κόσμο στο παιδί σου και να τον βλέπεις μέσα από τα μάτια του.

Τι άλλο...τι παθαίνω και δε θυμάμαι? :oops:

Μόνο τα τσουρέκια που έκανε το Λενάκι, τα αυγά που παραέβρασε η Έρη, τα 86 :!: κουλουράκια της Αργυρούλας :lol::lol::lol:

Άντε στείλτε κάτι :P

Αργυ θα πάτε τελικά στα πεθερικά? Πώς θα βολευτείτε στον ύπνο? :roll: Καλά να περάσετε!

Σισσιώ κι εγώ θα φούντωνα αλλά μέχρι να πας θα έχει ξεχαστεί το θέμα ;) Και το κοριτσάκι σου σίγουρα το έχει ήδη ξεχάσει. Καλά να περάσετε κι εσείς!

Χρύσα τεέτοιους πόνους που περιγράφεις είχα κι εγώ από πολύ νωρίς. Είναι που χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι. Τα πόδια σε πονάνε ψηλά από τη μέσα μεριά? Όταν σηκώνεσαι να προσέχεις να ρίχνεις το βάρος και στα δύο πόδια! Οι αναγούλες σταμάτησαν επιτέλους?

Γκρουσίτσααααααα! Τι κάνεις καλή μου? Χαθήκαμε!

Για τα κακά σας :P αν δε ζορίζεται όταν τα κάνει, δεν πονάει και δεν είναι σκληρά, δεν υπάρχει θέμα. Βέβαια καλό είναι να της δίνεις καθημερινά φρούτα και λαχανικά.

Με το θηλασμό τα ίδια κι εμείς. δεν τολμάω να καθίσω πουθενά κι έρχεται και μου ανεβάζει τη μπλούζα. Τώρα έχει μάθει και μου την ξανακατεβάζει μόλις τελειώσει :D

Θουλίτσα αν και δε θυμάμαι τι έχεις γράψει σε αναφέρω για να μη νομίζεις ότι σε εκδικούμαι που με ξεχνάς μονίμως :lol:

Τέλειος ο Ντοντος με το κρανάκι του!

Αναστασία ελέφαντες βρε τρελή? :lol: Παχύδερμα? Δες κάτι πιο έλεγκαντ κι εσύ :lol: Ένα αιλουροειδές, ένα φλαμίγκο, μια καμηλοπάρδαλη έστω :?:lol:

Δε μπορώ να σε βοηθήσω στην ερμηνεία αλλά μπορώ να σε συγχαρώ που κοιμηθήκατε τόσο καλά! Άντε και σε οχτάωρο!

Μαϊμού, Λάκι, Λόβι, Νατασούλα, Μιτσάκι, Άφρο, Κάρολ και όποια άλλη ξεχνώ πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ μου καλα για τη συγκεκριμενη οδηγια που εδωσαν στη κοπελα πραγματικα εμεινα!!!Κι οταν δεν ηξερα τοσα για το θηλασμο αν ακουγα κατι τετοιο θα εμενα καπως ετσι :shock:@-) ! :lol: Φανταζομαι κι εκεινη θα καταλαβε οτι αυτο δε στεκει ε;;; :roll:

Νατασουλα ναι δυστυχως ανλτω καθε 2-3 ωρες κι ευτυχως καλυβω ολα της τα γευματα...τελευταια φορα την εβαλα στο στηθος πριν 5-6 μερες οπου παραιτηθηκα εντελως..ρε συ αφου τραβιεται και κλαιει! Κι εγω το παιρνω κατακαρδα και στεναχωριεμαι που με απορριπτει...:cry: και να πεις οτι δε βρισκει γαλα;;;γεμιζει το στομα της!!!! :? Δε μπορω να καταλαβω...

Σισσιω κι εγω θα τα απαιρνα στο κρανιο στη θεση σου γιατι ναι μεν αυτος για καλο μπορει να το εκανε ,αλλα θα πρεπε να το φανταστει οτι αν ακουσει τη μαμα του το παιδακι θα τη ζηταει!!!

Χρυσα μου κι εγω στη 2η εγκυμοσυνη ειχα πολλους πονους και ενοχλησεις απο πολυ νωρις,ενω στη 1η καμια σχεση! Μην ανησυχεις μωρε αλλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις... :?

Χιονοκοριτσο κι εγω θελω να κανω ταξιδια με τα παιδια αλλα να μεγαλωσουν λιγο...ε θελω να κανω και κανενα ολιγοημερο με τον αντρουλη μου τα 2 μας η αληθεια! :P

Απευθειας συνδεση με το βυζι η Μαρκελα ε;;;; :lol:

Θου ναι λαθος εκανε με τα τσουρεκια!!!ακου κι εμενα που ειμαι χρονια στο κουρμπετι και το παιζω στα δαχτυλα μου το θεμα...!!!!!! :whistle::whistle:8-}8-}:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μήπως τελικά πετάγεται με ορμή το γάλα και γιαυτό τσαντίζεται?

Δηλαδή το πιάνει, πιπιλάει, τραβάει γαλατάκι, γεμίζει το στόμα της και μετά διαμαρτύρεται και το αφήνει?

Μήπως την πνίγει και δε μπορεί να το χειριστεί?

Μην το παίρνεις κατάκαρδα ρε συ...

Είναι μικρούλα πάντως και υπάρχει ακόμα ελπίδα να τη βρείτε την άκρη.

Πολύ ταλαιπωρία το θήλαστρο...Μακάρι να κάτσει καποια στιγμή στο στήθος να απαλλαγείς και να αρχίσεις να απολαμβάνεις!

Και σταματείστε πια με αυτά τα τσουρέκια :evil:

Μέχρι εδώ μου μύρισαν :D

Οκ με το τηλ της Γωγώς. Το έλαβα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομιζω να ειναι αυτο βρε Μαγδα μου γιατι την εχω βαλει και οταν ειναι γεματο το στηθος και οταν ειναι αδειο που της ερχεται πολυ λιγοτερη ποσοτητα και οταν πειναει και οταν ειναι ηρεμη και μισοκοιμισμενη...μπα δε νομιζω να υπαρχει ελπιδα πλεον...απλως ελπιζω να αντεξω και να εχω καλη παραγωγη για να πινει το δικο μου γαλα οσο το δυνατον περισσοτερο.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα πού είσαι βρε?

Θούλη μου δεν έσπασα ΟΥΤΕ ΕΝΑ!!!!! :D

αρχικά τα έχω σε δυνατή φωτιά, μόλις αρχίζουν και κοχλάζουν κατεβάζω την φωτιά στο 2, επίσης τα αυγά είναι σε θερμοκρασία δωματίου και το σύνολο τα έβρασα 15 λεπτά!!!! :D

πολύ ζέστη έχουμε καλέ!!!! :D:D:D:D

εσείς στον βορρά Μάγδα τι έχετε? :?:

συμπεθέρα ξενιτεμένη στείλε μου το τηλ. στεθερό να σε πάρω καμμιά μέρα :D ...μπορώ και βγάζω και Καναδά!!!! :D:D ...θα χαρώ πολύ να σε ακούσω!!! :D

Θούλη παράκουσα δλδ? για τηνμ Γωγώ λέω, βέβαια φώναζε και η κοπελάρα μου :?:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ημουν πρωι!

πολυ τρελα....!

μια ενοικος στη δουλεια εκανε κατ υπεροχα (εμφανησιακα) τσουρεκια!

πηραν ολες τη συνταγη....!

εγω βαριεμαι να καανω τσουρεκια!

για την ωρα κανω ρεβυθια στο φουρνο!

ανταποκριση απο ιασω...σημρα θηλαζει απο το δεξι...αλλα δεν εχει πολυ γαλα και το μωρο πειναει...ουπς λαθος...αριστερο

οταν ακουσα τη χθεσινη μα...α δεν ηξερα τι να πω,...δεν το ειχα ξαναακουσει...δεν μπορουσα να φανατστω κατι τετοιο....!

φυσικα και ξερει οτι θηλαζω αλλα...εγω τι ειμαι....μια απλη μαμα...δεν ειμαι μαια του ιασω!

tonia28 κατι δεν εχω καταλαβει...δεν θηλαζει η μικρη?

εγω αυριο θα βαψω στη δουλεια αυγα οποτε θα βαψω και τα δικα μου εκει....ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ θα πάτε τελικά στα πεθερικά? Πώς θα βολευτείτε στον ύπνο? :roll: Καλά να περάσετε!

Αγόρασαν στον Λ. κρεββάτι και ο καημένος χθες που έκανε skype με την πεθερά ρώτησε πού θα κοιμηθεί η αδελφή του!! :x:x:x το είχε έγνοια...δεν ρώτησε για τον εαυτό του!!!! :P:P:P

ευχαριστούμε και εσείς καλά να περάσετε ό,τι και να κάνετε, όπου και να πάτε! :D:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαμα! :x:x:x:x

φτιαχνω τσουρεκια.. αντε να δουμε θα με παει καλυτερα σημερα? :mrgreen: Κάνω αυτη τη συνταγη http://katerinascookinglab.wordpress.co ... %BA%CE%B9/ μου φάνηκε πολυ "ξεκαθαρη", την κοπέλα στο βιντεο την ειχα γνωρίσει τοτε που ειχα παει στο σεμινάριο για το ελαιόλαδο. Αλλα δεν ειχα ξαναμπει στο blog της το οποίο ειναι γαμάτο :ymapplause::ymapplause: Την αλλαξα βεβαια λίγο την συνταγη αναγκαστικά γιατι... δεν εχω μιξερ με γαντζους - εχω χερια, δεν εχω πορτοκάλι - εβαλα λεμονι και μοσχολέμονο, δεν εχω μαχλέπι - εβαλα καρδαμο, δεν ειχα τοση ασπρη ζαχαρη - εβαλα μαυρη.. αλλα γενικά αυτη τη συνταγη ακολούθησα.. Ειμαι στο πρωτο φουσκωμα..

Παω να σας διαβάσω...

Συμπεθέρααααα θελω φωτο τα κουλούρια! :D:x

Τελικά τα αυγά ενταξει βαφτηκαν απλά εγω τα περίμενα πιο κοκκινα.. αυτα ειναι πως να το πω.. πορφυρά θα ελεγα.... Οταν τα γυαλίζεις ειναι καλύτερα.. εγω ετσι κ αλλιως μονο για τα τσουρεκια τα θέλω.. :roll::roll:

Εδω θα ειμαι παω να μαθω τι παίχτηκε στο τρενάκι σημερα :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσείς στον βορρά Μάγδα τι έχετε? :?:

8 βαθμούς, μουνταμάρα και συνεχόμενο ψιλόβροχο :-w:-w:-w:evil:

Την είχε έγνοια πού θα κοιμηθεί ή φοβάται μην τη βάλετε στο δικό του κρεββάτι? :P

Άντε και του χρόνου με τα αυγά!

Καλά Βίκυ....εξωφρενική η οδηγία θηλασμού :shock: Την ακολουθεί? :shock:

Πώς είναι η μαμά σου?

Έχω χειρουργήσει δυο φορές το γόνατό μου από ρήξη πρόσθιου χιαστού. Μεγάλο πακέτο :? Ελπίζω να μην είναι ολική η ρήξη....αν είναι μερική θα τα καταφέρει να επανέλθει με φυσιοθεραπείες.

Αχ ρε Τόνια τι να πώ...Ούτε μισοκοιμισμένη δεν το θέλει? Χαρα στο κουράγιο σου πάντως. Είναι πολύ σημαντικό να πίνει το γάλα σου και μπράβο που το παλεύεις.

Έρηηηηηη! Τώρα σε "είδα"!

Κι εσύ τσουρέκια? Φτάνει! Λυπηθείτε με την άχρηστη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δε προλαβαινω να σας διαβάσω. Εχω τη Δανάη άρρωστη. Ούτε να μαγειρέψω ούτε τίποτα!!!!

Αργυρούλα έχει τέλειες μέρες και εδώ. Τα παιδιά αυτή τη στιγμή είναι έξω με ένα μακρυμάνικο μπλουζάκι. Γενικά θέλουν ελαφρυ ντύσιμο και ένα ανοιξιάτικο μπουφαν. Η πρόγνωση είναι 21-23 βαθμούς. Λέμε να πάμε στον Βοτανικό κήπο το Σάββατο ή την Κυριακή. Παίζει και ο Ζωολογικός κήπος. Αν θες να πάμε παρέα, να το κανονίσουμε.

Σας χαιρετώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Μαγδα μας τσακισανε σημερα τα νοικοκυροκοριτσα με τα τσουρεκια τους!!!! =p~=p~=p~=p~

Τωρα αμα σας βαλουμε να μας στειλετε εμεις θα φταιμε που μας εχετε ξελιγωσει;;;; :lol::lol::lol:

Βικυ οχι δυστυχως ουτε αυτη τη φορα τα καταφερα..παλευα 1 μηνα ακολουθοντας πιστα τις οδηγιες της πατσουρου,τις δικες σας και ηρθε και συμβουλος θηλασμου 2-3 φορες αλλα τελικα εκανα μια τρυπα στο νερο! :( Αντλω με νοσοκομειακο θηλαστρο... :?

Τι καλος ο Λουκακος!!!!!! :x:x:x:x Αυτο το παιδακι δε το ξερω αλλα το εχω συμπαθησει παρα πολυ!!!! :YMHUG: και η κοπελα σου ειναι μια γλυκα,αλλα ο Λουκακος δε ξερω γιατι με εχει κερδισει ετσι! :)

Αθηνουλα περαστικα στη Δαναη σου!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά δεν νομίζω να πάμε βοτανικό ή ζωολογικό, βρε συ εμείς ερχόμαστε για να πάμε πουθενά μόνοι μας χωρίς παιδιά!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και πάλι βόλτα με παιδιά θα πάμε? :lol::lol::lol:

θα τα αφήσουμε στα πεθερικά, που έχουν να τα δουν ένα χρόνο!!!! ;););)

περαστικά στην Δανάη, τι έχει τελικά?

συμπεθέρα ντροπή σου να ψάχνεις και να κάνεις τσουρέκια από άλλες συνταγές!!!! και εγώ ήμουν έτοιμη να κάνω αυτή που έχεις στο μπλογκ σου!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Μάγδα όχι ρε ο Λ. έχει αγνά αισθήματα!!! :D:x ...την αδελφούλα του σκέφτηκε, άλλωστε δεν ήξερε για το κρεβάτι και μάλλον θα κοιμηθούν μαζί γιατί η Ρέα έχει συνηθίσει σε μεγάλο κρεβάτι τώρα πώς θα κοιμηθεί σε παρκοκρέβατο???? :?::?::roll::roll::roll:

είδομεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλος ο Λουκακος!!!!!! :x:x:x:x Αυτο το παιδακι δε το ξερω αλλα το εχω συμπαθησει παρα πολυ!!!! :YMHUG: και η κοπελα σου ειναι μια γλυκα,αλλα ο Λουκακος δε ξερω γιατι με εχει κερδισει ετσι! :)

ευχαριστούμε :YMHUG::x

κουρεύτηκε κιόλας και απέκτησε και τύπο!!!!!! του βάζω και κερί στο μαλλί!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...