Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα μου άντε εύχομαι όπου να ναι να σε πιάσουν οι πόνοι.. να είναι λίγοι όμως,2-3! Εγώ τα ίδια, νιώθω τη κοιλιά μου να πετρώνει συχνά-πικνά! Προχθές ένιωσα έναν έντονο πόνο χαμηλά δεξιά που δε μπορούσα να κουνηθώ.. αλλά μετά απο λίγη ώρα μου πέρασε.. Νιώθω ότι έχω βαρύνει πολύ και η κοιλιά μου θα κάνει ένα μπούμ και θα σκάσει!! Άντε να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός και τις υπόλοιπες κοιλουμπίτσες αύριο.. φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia mou..

Eimai stin mama mou..To prwi prospa8isa na mpw na sas pw ena kalimera alla to mammy den me evaze mesa :( k viazomoun na paw trapeza na plirwsw tin dosi tou spitiou giati eixane ka8isterisei na mou steiloun tin epitagia gia to epidoma as8eneias k eixa ka8isterisei k egw tin dosi..

Molis sxolase k o giwrgos mou k ir8e na valei ton niptira stin mama mou..Diavasa ta nea sas alla den 8imame ti exei gra4ei i ka8emia gia na sas apantisw 3exwrista :( signwmi alla 3exanw para poli :?..

To prwi meta apo tin trapeza ir8a pira tin mama mou k tin pira na parei prostateutiko gia to strwma tou krevvatiou tou mwrou k sentonakia..8a tis kanoune k dwmatiaki edw sto patriko mou :D k siga-siga 4wnizoune ta teleutaia pou xreiazontai..Tous emeine i proikoula k nomizw teleiwsane :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα καλα θυμομουνα Ελενα οτι ηταν αυτος ο λογος. Μακαρι να μην χρειαστει να γινει.

Δεν θα με μαλωσεις αλλα σε ειδα στον υπνο μου τωρα το μεσιμερι. Δεν σε αναγνωρισα γτ ειχες παρει λεει 30-32κιλα,ενα βαρελακι εδειχνες. Ηρθα σπιτι σου να δω πως εισαι και η μαμα σου μου προσφερε ενα κομματο τζειζ κεικ. εσενα σου εδωσε ο ανδρας σου ενα ωραιοτατο κομματι τουρτας με σοκολατα. Σκεψου ξυπνησα μια αποτομα και πηγα και πηρα παστα να φαω ετσι οπως ημουνα απο τον υπνο.

Παρ'ολο που κοιμηθηκα ενοχλησεις εχω απο κατω και καπου καπου ριχνουμε και κανενα πετρωμα ετσι για να ξερουμε πως ειναι!!Χαχαχα το εχω ριξει στο τρελο πια. Ποτε δεν μου αρεσε να περιμενω κατι.

Αφρο μου που εισαι; Γιατι δεν εχουμε νεα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos αυριο βλεπουμε τα μωρακιαμας ε?

Κοριτσια ξάπλωσα κανα 3ωρο κ μιλαμε ξεραθηκα...δεν ροχάλησα ουτε τψρα...παει κατεβηκε το μωρακι μου...αγχωνομια πολύ πάρα πολυ!!!

Βλεπω πολλα υγρα αο την ωρα ποτ σηκώθηκα...κοκκινο δεν ξαναειδα..

Ηρθε κ μια φιλη μου , της ειπα : ΟΧΙ ΓΛΥΚΑ ΜΗ ΦΕΡΕΙΣ!!! Κ ερχεται κ μου φερνει ενα κουτι μελωμενα κρουασανάκια γεμισμένα με μερέντα κ πασπαλισμενα με κομματια σοκολατας....ΔΙΑΙΤΗΣ ! Ελενακο σημειωνε τη διαιτα!χαχαχα

Στεισι εχεις καιρό 10 μερουλες οποτε απολαυσ[*]ε το !!

Νομιζω θα μου λειψει η κοιλιτσα μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!

Λοιπον το μωρο εχει κατεβει, εχει αρκετα υγρα και ετσι δεν κινδυνευει. Με εβαλε χερι απο κατω και ελεγξε και πειραξε τον τραχηλο και μου ειπε πως ειναι μαλακος και πισω. Αυριο το πρωι να τον παρω τηλ. να του πω εαν εχω πονους ή εαν σπασανε τα νερα. Μεχρι την Παρασκευη θα με βαλει μεσα να γεννησω. Εχω πετρωματα στην κοιλια ανα διαστηματα γι'αυτο.

Οταν πηγαινα στο νοσοκομειο ενιωθα φοβα δεν ξερω για πιο λογο, τι ηθελα να ακουσω απο το γιατρο, ημουνα πολυ μπερδεμενη. Μετα ηρεμησα και τωρα πια ειμαι ηρεμη και δεν φοβαμαι. Μη νομιζετε οτι επειδη εκανα τον Αλεξανδρο δεν νιωθω σαν και εσας!!!

.

γεωργιαννα μου σε καταλαβαινω απολυτα ...τι και αν εχουμε γεννησει ...και εγω φοβαμαι πολυ .

ευχομαι να εχεις μια πολυ ευκολη και γριγορη γεννα ,σημερα γεννησε και μια φιλη μου απο το εξπρες και απο διαστολη 2 πηγε στην 10 μεσα σε 15 λεπτα το δευτερο παιδακι της,γεννησε χωρις επισκληριδιο .παντως εγω δεν θελω να μου βαλει χερακι ....ποναει πολυ και δεν θελω να το ξανα ζησω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω θα έχουμε τελικά πολλά γεννητούρια τις επόμενες μέρες!!! Τι καλά!

Γεωργιάννα μου άντε με το καλό, από στιγμή σε στιγμή θα έχεις και τον Διονυσάκο σου αγκαλιά!

Έλενα εύχομαι να σου 'ρθει όπως το θες και ν'αποφύγεις την πρόκληση.

Χοανίτα λες να μου βγει υπναράς? Μπορεί και να με συμφέρει αυτό! Χι χι χι!!

Σας στέλνω πολλά φιλιά, χαμένη κάπου ανάμεσα σε τακτοποιήσεις και μαγειρικές... φτιάχνω μια ψαρόσουπα, με πεσκανδρίτσα και μπακαλιάρο, μιαμ!

Μουουουτς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο όνειρο είδες Γεωργιάννα μου..χαχα!!Ακου βαρελάκι! :lol::lol: Εδώ με 13 κιλά κ νιώθω σαν μπαούλο φαντάζομαι με 32 πώς θα ήμουν! :lol: Πάντως πάλι καλά που βγήκες για πάστα γιατί άμα γεννούσες αμέσως θα έμενες με την όρεξη! Τα πετρώματα σε πονάνε; Έκανε καλή δουλειά εκεί κάτω ο γιατρός σου..Αλήθεια το "πείραγμα" σε πόνεσε;

Ειρηνάκι μου υπομονή κ αύριο θα σου φύγει το άγχος!Μην την αγχώνεις κ τη μπέμπα γιατί θα θυμώσει κ μετά θα την παρακαλάς κ δεν θα βγαίνει πρίν τις 40 εβδομάδες! :lol: Τα υγρά φυσιολογικά είναι.Τί χρώμα έχουν; Να φανταστείς εγώ οτι άν δεν φοράω σερβιετάκι νομίζω οτι κατουριέμαι! :oops:

Όσο για τις δίαιτες...δε ξέρω πια να πρωτοδιαλέξω με τόσες που μου προτείνεις!!Τις σημειώνω κ τις κάνω μία μία ανα εβδομάδα! :lol: Μη με βάζεις σε πειρασμο κ αλλάξω τη δίαιτα "παγωτού" που κάνω τις τελευταίες μέρες!! χαχα :lol: Δοκιμασε την..θα δείς σούπερ αποτέλεσμα.....!!

ΑFRODITΕ πώς πάνε οι αιμορραϊδες;Ηρέμησες καθόλου;

Χοανιτάκι καλή επιτυχία κ σε σένα αύριο!

Λογικά τώρα δεν θα έχει γεννήσει η Σουλίτσα;;Μπάς κ έχει καμια μας νέα της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande μου ακόμα στο πόδι είσαι;;Άσε τίποτα κ για αύριο κ απόλαυσε το υπέροχο φαγητό που φτιάχνεις..μιάμ μιάμ..μου άνοιξε η όρεξη!Καλή ξεκούραση κ καλή όρεξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πονοι σταματησαν τωρα και ουτε υγρα δεν εχω πια. Ο γιατρος μου ελεγε οτι θα πονεσω οταν μου εβαλε χερι αλλα δεν καταλαβα τπτ. ειμαι ανοιχτη στο κολπο και ισως γι'αυτο δεν πονεσα.

Αφροδιτη γι'ατο λες να μου ειπε ο γιατρος οταν με πιασουν οι πονοι γεννας να παω στο νοσοκομειο; μηπως συμβει οπως στην φιλη σου!!! Μακαρι!!

Ελενα δεν εχεις παρει και πολλα κιλα, εγω εφθασα 16κιλα και σημερα μου ελεγε για τα κιλα να προσεχω. Αλλα το τσουρεκι που εφτιαξα εχθες ειναι τελειοοοοο, ουτε η παστα δεν με συγκινησε τοσο. Κανω και εγω διαιτα του τσουρεκιου!!!!!

Ειρηνη μου εμενα εχει κατεβει ο μικρος αλλα το ροχαλιτο το ριχνουμε!! Αρα μηπως ειχε παει καπου που δεν σε πιεζε πανω στο διαφραγμα;

Σαμαρκαδε εγω εφτιαξα κρεατοσουπα. Καλη ορεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, και πάλι! Διάβασα τα νεάκια σας και είπα να σας ξαναγράψω!

Κατερίνα, ο προηγούμενος γιατρός σου απαράδεκτος! Πολύ καλά έκανες και τον άλλαξες! Είδες, ο πόνος τελικά δεν ήταν τίποτα. Ευτυχώς!

Σαμάνθα μου, σε καταλαβαίνω.. Κι εγώ θα έχω τη μαμά μου εδώ όταν θα γεννήσω, και από τώρα σκέφτομαι τι θα κάνω όταν θα φύγει.. Αχ, ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!

Ηλιοδώρα, καλως ήλθατε πίσω! Με το καλό να δεις αύριο τη μπέμπα σου! Κι εγώ όταν περπατάω αισθάνομαι σφιγμένη κ βαριά την κοιλιά μου. Είναι φυσιλογικό μην ανησυχείς!

Ειρήνη, χαίρομαι που δεν ήταν τίποτα το αιματάκι! Ά! κράτα μου και κανένα κρουασανάκι! Μην κάνεις την δίαιτα μόνη σου!! Χι,χι!!!

AFRODITH, γτ είναι χειρότερα βρε κορίτσι μου? Βάζεις αλοιφή? Κρύο νερό? Πάγο? Την έχω "πάθει" κι εγώ, γι'αυτο στα λέω.. Έφτασα να πάρω χάπια για 4 μέρες... Και ακόμη δεν είμαι τελείως καλά..

Έλενα,Χοανιτα,Afro,Joanaki,Samarcande, Andria, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου αν για αρκετη ωρα φτασεις να εχεις ανα δεκαλεπτο να πας αμεσως

η ωρα η καλη ευχομαι .

ειναι χειροτερα γιατι δεν προσεξα την διατροφη μου :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ειμαι πολυ κουρασμενη δε διαβασα ολες τις σελιδες. Πηγα 55 λεπτα χωρις σταση για περπατημα, πηγα στο φαρμακειο, ηρθα σκουπισα εκανα τα μπανια και τωρα φτιαχνω χταποδι με κοφτο μακαρονακι... το βραζω ακομα κι εχω να κανω και την κουζινα. Αυριο εχω μια εξισου φορτωμενη μερα και πεμπτη βαφω αυγα και φτιαχνω τσουρεκια...

Γιωργιαννα μου ολα καλα με το μωρακι λες να σε πιασουν οι πονοι μονοι τους? ο τι ειναι για καλο ευχομαι

η σουλιτσα λες να γεννησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχουν πιάσει οι γνωστές πια καούρες και χαζεύω στο ίντερνετ και βρήκα αυτά τα αστεία μπλουζάκια! Θα είχε πλάκα να πετυχαιναμε το καλοκαίρι και να φοράγαμε κανένα τέτοιο!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Οι πονοι δεν με εχουν πιασει αλλα σκεφτομαι να παω για προκληση επειδη δεν ακουω πολυ συχνα τον μικρο. δεν ξερω ακομη τι να κανω, μηπως βιαζομαι;

Φοβαμαι αρκετα και η αποφαση ειναι δικια μου αποκλειστικα.

Φιλια θα τα πουμε πιο μετα εαν δεν παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!

Αναρωτιεμαι γεωργιαννα μου τι αποφάσισες!! Αν ηταν κάτι ανησυχιτικό πιστευω ο γιατρος σου θα σε αναγκαζε να πας με πρόκληση!!

Στεισι τελειες μιλαμε οι μπλουζες!!! Χαχαχαχα εγω φοράω κ τωρα τέτοιες κοντομάνικες ενεκα που ζεστένομαι...αλλα δεν εχω τόσο όμορφες :(

Αχ σήμερα ειναι η μέρα που θα δουμε την μπέμπα μας...μπηκα κ στον 9ο επισημως!!! Αντε με το καλό να γεννησουμε όλες τα μπεμπάκια μας..Η σουλα τι να έκανε?? Θα ειναι μια ευτυχισμένη μαμα τώρα !!! Αχ κ στα δικά μας!!!

ελενακο δεν μου διευκρινησες , στην διαιτα τι παγωτο χρησιμοποιεις...εγω παιρνω βανιλια - σοκολάτα αλλα δεν το βρισκω κ τοσο αποτελεσματικό...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γεωγιάννα μου μήπως ανησυχείς άδικα? Δεν είναι φυσιολογικό να έχουν μειωθεί οι κινήσεις του μικρού? Δε ξέρω κιόλας, ο γιατρός τι λέει? Εύχομαι όλα καλά ότι κι αν αποφασίσεις! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Η Σούλα πρέπει να έχει γεννήσει. Ποιος θα μας πει νέα της??

Καλημέρα Γιώργο!

Στέισυ πολύ γέλασα με τις μπλούζες, τέλειες!

Τουρίστρια κι από σένα περιμένουμε νέα από το γιατρό!

Εγώ πρωινή πρωινή περιμένω να μου πει ο άντρας μου τη διαδρομή του φορτηγού για να φτιάξω κι εγώ το δικό μου οδοιπορικό! Οι μεταφορείς θα τρελαθούν τελείως, έχουν να πάνε πράγματα από το άλλο σπίτι σε δύο γραφεία, σε μια αποθήκη και τελευταία εδώ και από εδώ κάποια πράγματα στο γραφείο!

ουπς μόλις μου τηλ. φεύγω! φιλιάαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο τελειςο ο μπεμπης!! 3 κιλα ουαου!! Απορω η δικη μας ποσο θα πήγε...καλα τωρα βλεπω οτι μαλλον καμμια δεν ειχε το κινητο της σουλας να την παρει να δει τι γινεται!!! :( :( :(

Να ρωτησω? γιατι το τσατ του μαμμυλαντ δεν μου εμφανιζεται οταν ειναι στο φορουμ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα δεν πηγα για προκληση. Δεν νιωθω ετοιμη ακομη. Ο γιατρος μου ειπε να παω επειδη δεν τον πολυ ακουω αλλα δεν με πιεσε.

Θα με συγχωρεσετε αλλα δεν ειμαι καθολου καλα ψυχολογικα. Δεν εχω ορεξη.

Ζητησα απο τον ανδρα μου να με παει μια βολτα πιο μετα μηπως και παρω τα πανω μου, θα δουμε εαν παμε. Δεν ξερω αλλα θελω να βαλω τα κλαματα.

Συγνωμη δεν θελω να σας μαυρισω και εσας με τα χαλια μου.

Στην Σουλα ειχα στειλει το τηλ. μου αλλα δεν μου ειχε δωσει το δικο της. Και ετσι δεν ξερω τπτ. Εαν μαθω κατι θα σας γραψω ομως. Τα νεα σας τα διαβαζω αλλα δεν εχω ορεξη να απαντησω.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια κ αγορακια!!μπορει να μην ανηκω στην παρεα σας αλλα σας διαβαζω καθημερινα κ αγωνιω κ γω μαζι σας σαν να ξαναζω την στιγμη της εγκυμοσυνης μου...εγω γεννησα τον γεναρη υστερα απο πολυ κοπο κ απο πολλες αποβολες αλλα δοξα το θεο περασαν κ κραταω κ γω στα χερια μου την ειρηνη χρυσοβαλαντω μου!!!!σας ευχομαι οτι καλυτερο κ με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια σα ςτα αγγελουδια σας!!!!με ενα πονο σας ευχομαι κ οιδευτεροτοκες μην φοβαστε ενας πονος θα ναι μοναχα...εγω την κορη μου την δευτερη την εφερα στο κοσμο μεσα σε μια ωριτσα...ουτε επισκληριδιο δεν εκανα....ολα καλα θα πανε μην ανχωνεστε κ μην στεναχωριεστε....ανεβητε λιγακι ...ερχεται η πιο συγκλονιστικη στιγμη της ζωης σας.......ζηστε το οσο καλυτερα μπορειτε!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΦ!! Μπαίνω στα γρήγορα να δω αν έχουμε νέα από Γεωργιάννα και Σούλα... Η Σούλα προφανώς θα επικοινωνήσει όταν είναι έτοιμη. Γεωργιάννα μου εύχομαι η βολτούλα να σου ανεβάσει λίγο τη διάθεση, οι ορμόνες και η αγωνία της αναμονής σε έχουν καταβάλει, μην ανησυχείς, προσπάθησε λίγο να χαλαρώσεις κι όλα θα γίνουν καλύτερα και πολύ σύντομα θα αγκαλιάσεις το Διονυσάκη σου! Πολλά φιλιά κοριτσάκι!

Εδώ ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση μετακόμισης στα γραφεία, στο δικό μου γίνεται ο κακός χαμός, μοιάζει με αποθήκη αυτή τη στιγμή και δυστυχώς την άλλη βδομάδα έχω συνεδρίες, θα περάσω το Πάσχα τακτοποιώντας, μου φαίνεται... Τώρα είμαι σπίτι και περιμένω το φορτηγό με τη δεύτερη δόση! xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...