Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Που χαθηκες εσυ Σαμαρκαδε; Αχ τι τους επιασε τους ανδρες μας; Ευτυχως που ηρθαν τα πεθερικα μου και ετσι ηρεμησα λιγο.

Ο Αρουλης τι κανει; Κλωτσαει;

Τα αλλα κοριτσια τι κανουν; Τα μωρακια της παρεας πως ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsakia mou sas xeretw :D

I zouzouna xtes mas paide4e poli pigame stin mama mou gia fagito, ka8isane oloi gia fagito k egw prospa8ousa na tin 8ilasw zitouse to sti8os mou tis to edina 8ilaza gia ligo k meta eklaige tin efeuga teleiws apo to sti8os k arxizane ta timpana pali ok meta apo poli ipomoni efage 1 writsa me polla dialeimmata prepei na eixe ponakia omws giati wres wres evgaze k kati paraponiarikous ixous k ligize ta podarakia tis meta apo ligo pali klama tis valame me tin mama mou ligo ladaki stin koilitsa ele3ame panaki (pentaka8aro) k iremise meta wspou na er8oume sto spitaki mas (10 lepta dromo) pali klama tis ekana k ligo tsgaki k ipie 10-12 ml k koimi8ike EYTIXWSSSS apo tis 2:30 mexri to prwi..To prwi tin 8ilasa gia 10 lepta (tin piesa alla den i8ele) k koimi8ike k akoma koimate ti na kanw mperdeutika..Avrio 8a pame paidiatro..Na tin 3ipnisw lete? Sorry gia to megalo k mperdemeno minima mou alla pelagwsa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το κοριτσακι σου !εμας ο παιδιατρος λογω βαρους μας ειπε στο 3ωρο να το ξυπναμε,στηθος απο 10 λεπτα και μετα 60 -90 μλ. συμπληρωμα ,γεννηθηκε 2800 και πρεπει να παρει βαρος εγω απο γαλα ολιγο !.παμε ηδη καλυτερα στη ζυγαρια....φιλια σε ολες παω στη πεθερουλα για φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω τις μανουλες!!!Συγχαρητηρια σε ολες,χαιρομαι πολυ που πλεον 8α ανταλλαζουμε αποψεις κ 8α συζηταμε 8εματα που απασχολουν τα μωρα μας κ εμας φυσικα...Να ναι καλα τα μωρακια μας κ να μας αφηνουν να κοιμομαστε το βραδυ για να τα χαιρομαστε περισσοτερο :lol:

Χαθηκα,βγαζω την μικρη βολτα συχνα κ οταν ειμαι σπιτι δουλειες κ μωρο.

Παντως δεν πιστευω στην επιλοχεια κατα8λιψη αλλα στην μεταλοχεια ...στα προ8υρα ειμαι δλδ.

Νοιω8ω πως πλεον δεν 8α διασκεδαζω οπως παλια...κλεισμενη σπιτι αντε κ μεχρι το παρκο κτλ.

Ειμαι ευτυχισμενη με το μωρο αλλα νοιω8ω πως εκλεισε ο κυκλος της ανεμελιας ,ακομα κ το τσιγαρο που 8α καπνισω 8α πρεπει να σκεφτω το μωρο κ την εικονα μιας μανας προς τα εξω...δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη,ισως κ κουρασμενη πολυ κ τα βλεπω τοσο σκουρα.Περαστικα μου.

Κατα ταλλα ο 8ηλασμος εχει σταματησει απο τοτε που επεσε συμπληρωμα,η μικρη ουτε που ασχολειτε κ εγω παλι δεν εχω πολυ γαλα,με το ζορι βγαζω.Σημασια εχει οτι το μωρο αναπτυσσεται κ μεγαλωνει οπως πρεπει.

Απο υπνο το βραδυ κα8ε 2-2.5 ωρες σπανια 3 ,στο ποδι,αντε να την ταισεις μιση ωρα αντε να ρευτει αλλη τοση κ αν...βοη8αει κ ο αντρας μου οποτε μπορει γτ δουλευει αναποδα ωραρια,αλλα χανω την υπομονη μου κ εγω.

Αυτα τα νεα,παω μηπως προλαβω να τσιμπησω κατι.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου να σκεφτεσε μονο θετικα βγαλε τις κακες σκεψεις απο το μυαλο σου αλλιως θα τρελαθεις,ειναι μια περιοδος προσαρμογης κ αυτη ολα θα παρουν τον δρομο τους σιγα σιγα,οταν σε προβληματιζει κατι να το μοιραζεσε μην κρατας τιποτα μεσα σου...κ εγω τα σκεφτομουν ολα αυτα τωρα σταματησα αφηνω τα πραγματα να κυλησουν,βγαινω μαζι με το μωρο μου πηγαινουμε παντου μαζι σημερα πηγαμε κ σε καφετερια :lol::lol::lol: ναιιι ηπιαμε την πρωτη μας σοκολατα τεον!!!

οσο για τον θηλασμο κ εμεις λιγα πραγματα...

samarcante μου αντε ανεβα ψυχολογικα!!!μην αφηνεις τιποτα να σε επιρρεασει,θα τα ξανα βρειτε αφου ειστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλον :x[smilie=love4.gif][smilie=love3.gif][smilie=love7.gif][smilie=love6.gif]

γεωργιαννα ασε οταν ανακατευοντε με το σπιτι κ γενικα οταν ανακατευοντε γκρρρρ!!!εμενα προχθες μου ειπε οτι δεν κραταω καλα αγκαλια το μωρο :shock::shock::shock: ακου εκει!!!!ο ξερολας!!! :lol:

γλυκερια εχθες με το καινουριο γαλα εκανε δυο μιση φορες κακακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα κ αντρια ωραιες φωτογραφιες!!!!!!!

ελενακι μου βαλε μια κοντινη να δουμε το ζουζουνακι!!!!

καινουριο θεμα τελικα ποτε θα ανοιξει κ τι τιτλο θα βαλουμε τελικα???

γεμισε κ το 7....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! αναστασια να σου ζησει η μπεμπουλα σου !!! Καλη λοχεια να εχεις & καλωσόρισες στο κλαμπ των μαμάδων..ευχομαι να εχετε καλη προσαρμογή & να σας πανε ολα ευκολα!!

Γεωργιαννα ωραια φωτογραφία !!!

sweety κι εμείς γεννηθηκαμε μικρούλες αλλα κ ο παιδιατρος κ η μαια μας μας ειπε να κανουμε ανα 3 ωρες γευμα 60 ml . Εχθες που την πηραμε τηλεφωνο το απογευμα της ειπαμε για τον θηλασμό οτι καταφεραμε κ πιασαμε το στηθος κ μου ειπε να συνεχισουμε ετσι κι ας σηκωνεται ανα μια ωρα να της δινω στηθος εκτως απο το βραδυ για λιγο να της δινω μπιμπερο με δικο μου γάλα για να κοιμάτε κ να μην κουραζεται..Τρέμω σε καθε γευμα μηπως δν εχω πολυ γαλα :( Το άγχος αυτο το εχετε ολες φανταζομαι ε?

Αντριανακι μου βγαινετε εξω με τη μπέμπα απο τοσο νωρις;

Σουλα το μασαζακι στην κοιλιτσα δε βοηθαει καθολου στα κακακια;

Σαμακαρδε χαλαρωσε..σε λιγο καιρο θα εχεις γεννησει κ θα περασουν κ οι ορμόνες κ οι τσακωμοι κ ολα θα ειναι ρόδινα..

Δεν ξερω βρε κοριτσια για εσας, εμάς ολα μας φαινονται υπεροχα απο οταν ηρθαμε σπιτι με την μπεμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης θελω να σας ρωτησω.. τα μωρακια μπορουμε να τα βαζουμε στο ρηλαξ; Κι αν ναι σε τι θεση; Ξαπλωτη; Λιγο ανασηκωμενη;

Επισης στο μπαλκονι κανει να βγουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας χθες ειχα πονους για κανενα 4ωρο αλλα δεν ειχαν ουτε κλιμακωση ουτε περιοδικοτητα και σημερα παλι το πρωι και το εντερο περιεργα ολο πηγαινα τουαλετα ενα πραγμα σα μαγκωμα, σουβλια και πιεση τωρα απο το πρωι μου περασαν, αυτες λεει ειναι οι προπαρασκευαστικες ωδινες, οι κανονικες ποτε θα ερθουν;;;;;;;;; :evil: λετε να ειναι δειγμα οτι κοντευω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης θελω να σας ρωτησω.. τα μωρακια μπορουμε να τα βαζουμε στο ρηλαξ; Κι αν ναι σε τι θεση; Ξαπλωτη; Λιγο ανασηκωμενη;

Επισης στο μπαλκονι κανει να βγουμε;

γειαα!!!Λοιπον στο ριλαξ μπαινει απο 1 μηνος να ειναι δλδ 3 κιλα κ πανω σε 8εση ξαπλωτη με ελαχιστη κλιση προς τα πανω γτ ειναι μικρουλι ακομα,επισης στο μπαλκονι να βγαινεις με το μωρο ενα τεταρτο το πρωι κ ενα τεταρτο το απογευμα εφοσον ο καιρος το επιτρεπει,ειδικα σημερα ηταν χαρα 8εου.Ετσι μου ειχε πει ο παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου να σκεφτεσε μονο θετικα βγαλε τις κακες σκεψεις απο το μυαλο σου αλλιως θα τρελαθεις,ειναι μια περιοδος προσαρμογης κ αυτη ολα θα παρουν τον δρομο τους σιγα σιγα,οταν σε προβληματιζει κατι να το μοιραζεσε μην κρατας τιποτα μεσα σου...κ εγω τα σκεφτομουν ολα αυτα τωρα σταματησα αφηνω τα πραγματα να κυλησουν,βγαινω μαζι με το μωρο μου πηγαινουμε παντου μαζι σημερα πηγαμε κ σε καφετερια :lol::lol::lol: ναιιι ηπιαμε την πρωτη μας σοκολατα τεον!!!

οσο για τον θηλασμο κ εμεις λιγα πραγματα...

samarcante μου αντε ανεβα ψυχολογικα!!!μην αφηνεις τιποτα να σε επιρρεασει,θα τα ξανα βρειτε αφου ειστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλον :x[smilie=love4.gif][smilie=love3.gif][smilie=love7.gif][smilie=love6.gif]

γεωργιαννα ασε οταν ανακατευοντε με το σπιτι κ γενικα οταν ανακατευοντε γκρρρρ!!!εμενα προχθες μου ειπε οτι δεν κραταω καλα αγκαλια το μωρο :shock::shock::shock: ακου εκει!!!!ο ξερολας!!! :lol:

γλυκερια εχθες με το καινουριο γαλα εκανε δυο μιση φορες κακακια!!!

ετσι ακριβως Happy μου,να ναι ολα περαστικα.Παντως κ εμενα ο αντρας μου εχει γινει υπερπροστατευτικος σε βα8μο κακουργηματος,ακομα κ το καροτσι κραταει οταν βγαινουμε δλδ ημαρτον,οποτε τους συμφερει ειμαστε οι μανουλες κ μας εχει αναγκη το μωρο.

Εγω με την πε8ερα μου απο την Κυριακη του πασχα που μαλωσαμε δεν ξαναηρ8ε σπιτι.Καλυτερα υσηχασε το κεφαλακι μου,μου την σπαει μονο γτ 8α σχολιαζει ισως τις επισκεψεις που κανω γυρω απο αυτην.Μακρυα κ αγαπημενοι ασε καλυτερα.8α μας λςνς κ τι 8α κανουμε,ουστ.

Κακακια κ εμενα κανει 1-2 φορες την ημερα πλεον,δεν πειραζει ομως αν περασουν 5-7 ημερες χωρις κα8ολου κακα να ανυσηχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou nai vgenw ws tin mama mou paw me tin mikri fisika, mporei na tis tin afisw gia 10-15 leptakia k na petaxtw sta grigora na kanw kammia douleia k na paw pisw mipws k 8elisei vizaki hehe :)..K san avrio prepei na pame paidiatro (an exei dia8esimo rantevou) k opwsdipote 8a vgoume k meta 8elw na paw na kanonisw to pistopoiitiko gennisis tis k na parw tis aitiseis gia epidomata toketou, teknou ktl epomenws 8a mou tin kratisei i mama mou..Oso gia to agxos an exw gala k egw to idio :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσόπουλα :D Που λέτε πήγα σήμερα στον γιατρό μου. Αύριο μπαίνω στην 38η εβδομάδα μου. Ο μπεμπάκος μου είναι 3 κιλάκια. Μου είπε θα με δεί πάλι το σ/κ που έρχεται για κολπική εξέταση. Αχ άντε να γεννήσω γιατί δεν μπορώ άλλο. Μετά βέβαια δεν θα μπορώ με το ξενύχτι :lol: Αυτά που λέτε. Καλό βράδυ. Αχ καλέ ξέχασα... συγχαρητήρια στα κοριτσάκια που γέννησαν :mrgreen: Πολλά φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, Ειρήνη και Σούλα ευχαριστώ για την υποστήριξη! Ελπίζω να είναι όλα περαστικά και να φταίνε οι δικές μου ορμόνες. Είναι αλήθεια ότι έχω γίνει λίγο ευερέθιστη και θίγομαι εύκολα αλλά έχω ανάγκη από λίγο ντάντεμα επιτέλους, τόσο κακό είναι? Δε ξέρω γιατί ο άντρας μου έχει τόση επιθετικότητα και δεν έχω αντοχές να το ψάξω... με στεναχωρεί που ετοιμάζομαι για το τοκετό με κακή ψυχολογία, ειλικρινά νιώθω την επιθυμία, όταν έρθει η ώρα, να πάω μόνη μου!

Τέλος πάντων αύριο είναι μια καινούρια μέρα, καινούρια βδομάδα, θα πάρω λίγη Σκάρλετ Ο' Χάρα διάθεση :lol: να πάω για ύπνο μπας και ξυπνήσω καλύτερα!

Πολλά φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Σαμαρκαδε τι τραβας βρε κοριτσι μου! Και εγω μαλλον μονη θα πηγαινα απο τα νευρα μου. Κανονικα τωρα θα πρεπει να ειναι μες στην καλη χαρα και να ανυπομονει για τον ερχομο του μικρου. Τι τον εχει πιασει; Μηπως φταινε οι ορμονες του;;;

Αφρο μου κοντευεις και εσυ με αυτα τα συμπτωματα! Θα παρεις τηλ. τον γιατρο σου να του το πεις;

Γωγω μου και εμενα ο ανδρα μου ειναι υπερπροστατευτικος! Δεν με αφηνει να βγω εξω με το μωρο μεχρι να σαραντισω ουτε μεχρι το φουρνο!!!

Η αλλαγη που ηρθε η μπουμπου στην ζωη σου πιστευω φταιει για την κακη σου διαθεση, θα δεις σιγα σιγα θα συνηθισεις ολη την κατασταση. Ολη μας η ζωη ειναι τα παιδια θα εχουμε μονο λιγες στιγμες για μας.

Ανδρια και εγω ειχα αυτο το αγχος με το γαλα, αλλα τωρα το ξεπερασα γτ βλεπω οτι αυτοματα καθε 2 ωρες ειναι γεματο σαν δια μαγειας. Αλλα μεχρι να το συνηθισω ετρεμα.

Εχθες το βραδυ μου εκανε κακακια πρασινα. τωρα πηρα τον παιδιατρο και μου ειπε οτι ή θα ξεκινησουνε οι κολικοι ή οτι φτιαχνει την χλωριδα του εντερου. εαν δω αιματακι σημαινει οτι εχει αλλεργια σε κατι που τρωω π.χ. σε γαλα που πινω και να τον παρω τηλ. Εγω ομως δεν πινω γαλα, του ειπα και τρωω γιαουρτι. μου ειπε οτι ειναι καλυτερο για το ασβεστιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ!!!!!!

ΠΩ ΠΩ ποσα εχασα και απο που να πρωτοξεκινησω!!!! κατ'αρχας, συγγνωμη που εξαφανιστηκα απροειδοποιητα, αλλα στην αρχη χαλασε ο υπολογιστης και για καμια εβδομαδα ηταν οφ!!μετα, τον φτιαχνουμε και δεν προλαβαινω να τον χαρω γιατι ερχεται δουλεια στον αντρα μου και επρεπε να τον χρησιμοποιει απ'το πρωι μεχρι το βραδι!! ο αντρας μου δουλευει στο σπιτι και κανει μεταφρασεις, οποτε δεν εχει σταθερο ωραριο....οταν εχει δουλεια ξερει ποτε πρεπει να παραδοθει και μπορει να δουλευει και ολη τη νυχτα, αν χρεαστει.....οποτε εγω αρχισα πλυσιματα και σιδερωματα της μπεμπας μεχρι να τελειωσει κι αυτος......

ΣΥΓΧΑΡΗΗΗΗΗΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΑΤΟΥΣ!!!!!

ελπιζω να μην ξεχασω καμια!!!! γεωργιαννα να χαιρεσαι το γιο σου!!! αντρια τη βικτωρια σου!!!! ελενα το μπεμπη σου!!! σουλα την κορακλα σου!!! ειρηνη το κοριτσακι σου!!! στεισι τη μπεμπα σου!!!σουιτι το γιο σου!!!γιωργο το αγορακι σου!!! σαμανθα την κορη σου!!γωγω τη χριστινα σου!!

και με το καλο να ερθουν και στις υπολοιπες, αφρο, αφροδιτη και σαμαρκαδη!!!εχουμε και νεα κοριτσια, αλλα ακομα δεν τα εχω μαθει, με το καλο τα μπεμπακια σας!!!!

η αθηνουλα μου ειναι πολυ κινητικη, κωλο δεν εχει βαλει κατω, και ολο και τεντωνει τα ποδαρακια της μεσα στα πλευρα μου!!!!τη δευτερα ημασταν 2,800 και θα ξαναπαμε τεταρτη η πεμπτη να μας δει ο γιατρος!!! εννοειται οτι εχω φρικαρει με το θεμα της γεννας , αλλα προσπαθω να σκεφτομαι μονο το κοριτσακι μου και ποσο θελω να την κρατησω γερη στην αγκαλια μου!!! σας ζαλισα, το ξερω...!!!παω να τελειωσω το σιδερο για να κλεισω τη βαλιτσουλα μου, και να ειμαι και τυπικα ετοιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Δυσκολη η νυχτα που μας πέρασε...μαλλον ειχαμε τον 1ο μας κολικο ! Νωρις δεν ειναι? Την ταισα 1,5 ωρα στο στηθος...το αριστερο μου το ειχε αδειασει.. την βαζουμε για υπνο κλαμα κ γκρινια...παω την αλλαζω παλι τα ιδια..γκρινια απιστευτη...λεω να δεις δε θα χορτασε...παιρνω λιγο γαλα απο το θηλαστρο το ζεστενουμε κ της το δινω..παλι τα ιδια..εφαγε κ κλάμα!!Την εκανε ο αντρας μου βολτες κ χαδακια στην κοιλιτσα κ κοιμηθηκε... ποιος ξερει τι ειχε παθει!

Φοβαμαι για το γάλα μου... τα μεμε μου δεν ειναι πια πρησμενα..μηωπς δεν εχω αρκετη παραγωγη ? Αγχωνομαι παλι.. τι στο καλο..ποτε δεν ηρεμουν οι μαμαδες ε;

Σαμακαρδε σε νοιωθω...κ εγω νευριαζα γιατι ηθελα λιγο προσοχη κ νταντεμα...εγκυος ημουν καποιος επρεπε να με νταντεψει!!! Μην νοιωθεις ασχημα..απολαυσε αυτες τις στιγμες με την κοιλιτσα σου γιατι αυριο μεθαυριο θα σου λειψει!!!& φυσικα θα γελάς με το πως νοιωθεις τωρα :)

γωγώ μου δηλαδη ακομη δε μπορω να την βαλω ε? καλα που σας ρωτησα γιατι ηθελα να την βαλω..

Με αυτη τη ζεστη πως κοιμιζεται τα μπουμπουκια σας; Εμας εχθες την κοιμησαμε μονο με το εσωρουχακι της κ ξεσκέπαστη, κλωτσαγε την κουβερτα της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου εγω του βαζω και φορμακι μακρυμανικο και τον σκεπαζω. Το δωματιο ειναι υπογειο και εχει δροσουλα. Ο παιδιατρος μου ειπε οπως ειμαστε εμεις ετσι και το παιδι. Την ημερα τον εχω με μπλουζακι ή ζιπουνακι κοντομανικο.

Βαλ'την στο ριλαξ οταν αρχιζει αυτη να εστιαζει και να θελει να καθετε να χαζευει παιχνιδια. Εμεις του πηραμε αυτο και εχει τρελαθει με την μουσικη του, τον χαλαρωνει πολυ.

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... &pid=51846

Απο την στιγμη που εγινες μανα ποτε δεν θα ηρεμισεις στο λεω που εχω γινει τωρα και 7 χρο. Γιατι βηχει; γτ δεν κοιματε; γτ το ενα; γτ το αλλο; Με το γλυκο αγχος συνεχεια στο μυαλο. Εμενα μου αρεσει, και ας γρινιαζω μερικες φορες.

Τωρα κοιταγα το μικρο μου αγγελουδι που θηλαζε και μετα τεντωνοταν και σκεφτομουνα ποσο μικρο ειναι και χωρις να το καταλαβω θα μεγαλωσει και αυτος. Ελπιζω να εχω την δυνατοτητα να κατσω σπιτι μαζι του μεχρι πιο αργα και να τον απολαυσω περισσοτερο.

Συγνωμη σας ζαλισα παλι!!

Αφροδιτη καλως μας γυρισες! Η Αθηνουλα πολυ καλη στο βαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afridite,kαλως ξανα ηρθες τα νεα σου ειναι ευχαριστα και χαιρομαστε για σας,μανουλα και αθηνουλα σου ευχομαι γρηγορα να τη σφιξεις στην αγκαλιτσα σου .Πολύ γυμνουλια δεν τα εχετε βρε κοπελες?εμεις μακρυμανικο εσωρουχακι και ολοσωμο φορμακι και μια λεπτη ζακετουλα....κουβερτουλες2 ,και υπνο συνεχεια....βεβεια λογω της προωροτητας πρεπει να εινα στα ζεστα και το δεχεται ευχαριστα το στυλ...αγκιναρα!α και λιγο καλοριφερ...22-24 πρεπει να ειναι για τον Λευτερακη μας .στο δωματιο που κοιμαται,διαφερει απο ενα τελειομηνο το μπεμπεκακι μου.Να εχετε ολοι ενα υπεροχο απογευμα,εμεις θα παμε για μπαλετο ,εχουμε γιορτη και εχουμε προβες,να πιει και η μανα ενα καφε?η μαμα μου φωναζει να μη βγαινω,αλλα το ενδεχομενο να τρελλαθω μαλλον δεν το εχει κατα νου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις κοιλίτσες κ τις μανούλες!!Τί κάνετε κοριτσάκια μου; Εμείς απο χθές δεν καταλαβαίνουμε οτι έχουμε μωράκι στο σπίτι τόσο ήσυχος που είναι(φτού φτού),κοιμάται 4ωρα κ ξυπνάει μόνο για φαεί κ ξανακοιμάται ο γλυκούλης μου! :x Ήρθε ο παιδίατρος σήμερα κ είμαι πολύ χαρούμενη!Δόξα το Θεό όλα καλά!Ο παιδίατρος μας είναι πολύ καλός αλλα λίγο αυστηρός μέχρι να σαραντίσουμε δεν επιτρέπει να βγούμε έξω,ούτε να έχουμε επισκέψεις..(σε αυτό συμφωνώ..)για παιδάκια ήταν κάθετος-μακρυά όσο περισσότερο καιρό γίνεται.Έδωσε πολύ βάση στον ομφαλούλη κ την υγειϊνή του,κανονικό μπανάκι να κάνουμε στις 40 μέρες αφού έχει θρέψει τελείως ο ομφαλός κ πολλά άλλα που τα ξέρετε φαντάζομαι. Άσχετο,βιβλιάριο του παιδιού έχετε;;Εμας είχε έλειψη το νοσοκομείο κ μας έδωσαν μια φωτοτυπία..στο Πίκπα μας είπε ο παιδίατρος οτι θα βρούμε σίγουρα.Ξέρετε τπτ γι'αυτό;

Αφροδιτάκι καλως ήρθες!Ελπίζω να σε διαβάζουμε πιό συχνά απο εδώ κ πέρα!!Μια χαρά είναι η Αθηνούλ σου,με το καλό να την πάρεις κ αγκαλίτσα!

Αναστασία μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!Γερό κ καλότυχο πάντα!!Καλή λοχεία.

Σας βάζω μια φωτό του μικρού μου θησαυρού που κοιμάται! [smilie=love7.gif]

post-11862-13873937000022_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου τελικά θα ανοίξουμε τώρα το νέο θεματάκι ή θα συνεχίσουμε αυτό; Αν ναι τελικά πώς θα το πούμε;; Κάτι θυμάμαι είχαμε πεί για "Τσαχπινογαργαλιάρικα μωρά Απριλίου-Μαϊου-Ιουνίου 11'" Ή αν δεν χωρέσει όλο αυτό "Τσαχπινογαργαλιάρικα μωρά 4ου-5ου-6ου 2011"?? Πείτε κανένα καλύτερο άν έχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ειναι ενας γλυκας ο γιος σου!!!!!! Τι ομορφουλης!!!! Θα κανω την κορη και θα τον κλεψω απο την Σουλα!! χα χα χα που να παει Ορεστιαδα!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτο για το μπανιο δεν το ηξερα. Εμεις κανουμε καθε βραδυκανουμε μπανιο και του αρεσει.

Γλυκερια καλα θα κανεις να πιεις και ενα καφεδακι ντεκαφ., σιγα μην κατσουμε να σκασουμε. Εαν δεν εχει προβλημα ο ανδρα σου. Ποσα κιλα ειναι ο Λευτερης;

Ανοιξε το τωρα με αυτο το τιτλο ειχαμε πει. Καλυτερα το 2ο, πιο μικρο. Σε ποιο θεμα ομως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...