Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου κ μπαμπά!!Μου λείψατε πάαααααααρααα πολύ!! Όπως μάλλον μάθατε έγινα επιτέλους μανούλα!!!Την Κυριακή 8/5 στη γιορτή της μητέρας το αγγελούδι μου αποφάσισε να γιορτάσω πρώτη φορά!!Γέννησα ένα γαλανομάτη παίδαρο(κουκουβάου...) 3725kg 55πόντους με καισαρική αφού πρώτα πέρασα χωρις επισκληρίδιο όλους τους φυσιολογικούς πόνους..Μεγάλη ταλαιπωρία αλλα χαλάλι,θα σας τα πώ αναλυτικά μόλις προλάβω γιατί με έχει ξεζουμίσει,κάθε 2 ώρες θηλάζω κ ύπνος μηδέν!Τα πιο ωραία ξενύχια είναι αυτά..Η συγκίνηση μου δεν περιγράφεται..οι ήδη μανούλες καταλαβαίνετε πως νιώθω..έχουν περάσει 5 μέρες κ όποτε τον κοιτάω κλαίω με λιγμούς!Δε ξέρω τι έχω πάθει με την πάρτη του..είμαι καψούρα!χαχα! :lol::lol: Δεν έχω δεί τα νέα σας ακόμα,χθές απόγευμα βγήκαμε απο το νοσοκομείο κ προσπαθούμε να μαζευτούμε.Πάω να σας διαβάσω άν προλάβω πρίν ξυπνήσει ο ζουζουνάκος.Ελπίζω να είστε όλες καλά κ να είχαμε πολλά γεννητούρια κ υγιέστατα μωράκια!!Σας φιλώ!! :-*:-*

Υ.Γ: Άν γνωρίζει κάποια κοπέλα καλό παιδίατρο στον Πειραιά ή που να μπορεί να έρθει επίσκεψη Πειραιά θα με ενδιέφερε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλιτσες!!!!

λιγες φουσκωμενες κοιλιτσες εμειναν πια...μανουλες που γενναμε απριλιο μαιο 2011 νουμερο 8 δεν θα υπαρξει :D

στειση ηρωα της παρεας!!!!τι κανεις κουκλιτσα μου???

swetty χρονια πολλα!!!!!! μια χαρα βαρος θα εχει παρει το μωρακι σου!!!κ εμεις εχουμε γιατρο την αλλη εβδομαδα να δουμε πως παμε!!!εχουμε κανει κ μαγουλακια :lol: θηλαζεις η δινεις ετοιμο???εγω συνεχιζω το μεικτο

βρε γεωργιαννα που βρισκεις το κουραγιο κ τον χρονο να τα κανεις ολα αυτα???την samarcante λεμε αλλα κ εσυ ντουρασελ :lol::lol::lol::lol: εγω μολις παω να κανω μια δουλεια τσουπ η κοκονα ξυπναει λες κ με παιρνει χαμπαρι που απομακρυνομε :lol: κ τωρα αγκαλια την εχω με το ενα ματι ανοιχτο κοιματε για να βλεπει που βρισκετε :lol::lol::lol: το σκατουλι μου :lol::lol::lol:

χοανιτα για πες ακριβως πως το κανεις αυτο με το θερμομετρο..γιατι κ μενα εχει προβλημα με τα κακα ανα δυο μερες κανει..τι σαπουνακι βαζεις??να μενει στο θερμομετρο καθολου???

αφρο μουυυυυ καλημερα ~o)

οντως βρε παιδια πολυ ερημωσε εδω...

συμπεθερουλα καλως ηρθες [smilie=wav.gif] γαλανοματης ο γαμπουλης μου :x:x:x δωσε του ενα τεραστιο φιλι απο την πεθερα :lol: πως εισαι συνηλθες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου να σου ζησει ο γιος ! περιμενουμε με αγωνια νεα σου, μας ελειψες...

δωσε και σ εμας κανενα τιπ για το θηλασμο!

εγω ξερω παιδιατρους στη νικαια αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι ξερει οτι ειναι καλος καποιος λαγος στον πειραια.

με δουλευουν και ολοι οτι με τοσο περπατημα θα κατεβω για μαραθωνοδρομος του χρονου, χαχαα :oops

σημερα εχω να κανω και μπανιο το σκυλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως αφρο οτι πρεπει εισαι για μαραθωνιο καλα σου λενε :lol::lol::lol:

εγινες 39εβδομαδων σημερα ε?αιντε γερα ελπιζω συντομα να το ξεφουρνησεις το μικρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙς ΓΥΡΙΣΑΜΕ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΟΥ!ΟΥΦ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ,ΜΕΙΚΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 300ΓΡ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙς ΕΥΧΕς ΣΑς,ΕΛΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟς....ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου τι τιπ θελεις για το θηλασμο; Εγω ειμαι πολυ υπερηφανη που τα καταφερνω με αποκλειστικο θηλασμο. Φαι τρωω αρκετα και νερο μπολικο, εχθες το μετρησα 3λιτρα μεχρι το βραδυ. Γελαω πολλες φορες το ποσο ευαισθητες ειναι οι θηλες τωρα ετσι και ανατριχιασω πονανε ή αμα ο μικρος ξυπναει και λεω πρεπει να θηλασω πονανε τα στηθη μου. Αυτη η φυση!!!

Σουλα μου εγω δεν τον εχω αγκαλια ολη την ωρα, να φανταστεις σημερα απλωσα τα ρουχα μετα εβαλα σκουπα και ο μικρος ηταν στο λικνο εκλαιγε που και που για αγκαλια. Δεν τον μαθαινω αγκαλια και ευτυχως ο ανδρας μου το σεβετε.

Ελενα μου καλως μας ηρθες και να σου ζησει και ο μικρουλης!! Το βραδυ που ο μικρος κοιματε εσυ δεν κοιμασε; Γαλανοματης γεννηθηκε και ο δικος μου, αλλα τωρα γινονται καστανα. Καλα ειναι ανα 2 ωρες αργοτερα θα στο κανει ανα 3ωρες. Ο δικος μου αρχιζει τωρα σιγα σιγα να τρωει την νυχτα ανα 3 με 3μιση ωρες. Ευχομαι να αντεξεις και να τον θηλασει για πολυ καιρο.

Ξεχασα να σας πω το οιδιματα που ειχε στο κεφαλι υποχωρησε τελειως και ο μικρος αρχισε ηδη να μας κοιταει στα ματια. Ειμαι πολυ χαρουμενη.

Γλυκερια μου πολυ καλο το βαρος που πηρε ο μικρος. Εμενα ειχα παρει 400γρ. μεσα σε μια εβδομ. μονο με θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afro μου ακομη κ αν δεν εχει κατεβει το γαλα το βαζεις συνεχεια το μωρο στο στηθος...

αχ μιλατε για θηλασμο κ στεναχωριεμε πολυ που δεν εχω αρκετο γαλατακι για το μικρο μου...κ ξεκινησα τοσο καλα...εβγαζε φουλ γαλα το στηθος μου της πρωτες μερες αυτος ο πυρετος τα χαλασε ολα...τωρα εχω αλλα λιγο βαζω την μικρη στο στηθος κ οτι βγει...κουραζετε ευκολα ομως τωρα γιατι εμαθε στο μπιμπερο που ερχετε γρηγορα το γαλα κ αρχιζει να κλαιει με λυγμους μετα απο λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την πρωτη στιγμη που θα στο φερουν. Στην αρχη ειναι το πρωτογαλα που ειναι πιο αραιο και δεν χορταινει και θα θελει συνεχεια να τρωει. Να φανταστεις γεννησα την Παρασκευη και το Σαββατο θηλαζα το μικρο ανα μια ωρα και γενικα οποτε ηθελε. Ειναι δυσκολη η αρχη , οπως καθε αρχη, αλλα η επιμονη και η υπομονη της μητερας παντα νικαει. Μην αφηνεις κανεναν να δωσει ξενο γαλα εαν δεν δεις οτι εχει χασει μετα απο 3μερες αρκετο βαρος.

Εμενα ειχε χασει και την τριτη μερα ξεκινησε και επερνε βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσες μου~~~ Μου λειπετε!!

Η κορουλα μας μας εχει παρει τα μυαλα δεν εχω μυαλο για τιποτα αλλο!! με πιανουν πολλες φορες τα ψυχολογικά μου κ κλαιω αλλα περνάει οταν την κοιταζω κ την παιρνω αγκαλιτσα.. η μητροτητα ειναι τρομερο συναισθημα!!

Γεωργιαννα μου θελω να σε παρω ενα τηκλ να μιλησουμε για τον θηλασμο..εγω κοριτσια εχω θεμα με την μικρη.. Ειναι πολυ μικρουλα κ δε μπορει να ρουφηξει με τιποτα.. ετσι δενβ μπορω να την θηλασω :( Βγαζω με το θηλαστρο κ της το δινω κ πολλες φορες δεν παιρνει ουτε το μπιμπερό.. ομως τρωει πλεον εδω κ 3 μερες μονο γαλατακι της μαμας!! Μπορει να μου σταματησει αν δεν την βαλω στο στηθος? Ειναι τελειως εγωιστικο απο μερος μου αλλα θελω να την δω να θηλαζει :( Αυτα σκεφτομαι κ με παιρνει απο κατω μερικες ωρες..Εμεις δωσαμε ξενο κ στην κλινκη γιατι δεν ειχα καθολου , δωσαμε κ μερικα γευματα εδω στο σπιτι μεχρι να αγορασω θηλαστρο κι αυτο γιατι γενηθηκε 2780 κ εχασε 200γρ. δεν ηθελα να τη ζορισω :(

Ηρθε εδω μια μαια να μας μετρησει τον ικτερο ( γιατι πηραμε πακετο 2 ημερων απο την κλινικη ) κ μιλησαμε λιγο για τον θηλασμό.. την προσπαθησαμε στο στηθος..πιανει τη θηλη μου κ την αφηνει..τι να πω..ειναι μικρή η θηλη μου; εθναι το μωρο μικρουλι; εμαθε στο μπιμπερο δε ξερω πραγματικα :( Τουλαχιστον χαιρομαι που μπορω να αντλω γαλα! Σουλακι με νοιωθεις ειμαι σιγουρη .. Την ημερα εγω με το θηλαστρο βγαζω περιπου 600ml κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλό!

αρκετα σας ζαλισα..

Ελενακο να σας ζησει! Τι βλεπω steicy ακομη εδω? αντε κοπελια κλεινουμε σε λιγο!!! καλε θεμα για τις μανουηλες θα ανοιξετε? Σας φιλω γλυκα ολες..συγνωμη δεν εχω διαβασει προηγουμενες σελιδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello koritsakia!!!ti kanete???gurisame mazeutikame ki eipa na sas grapsw!!!

gennisa tin paraskeui 6/5 to prwi me kt ena antraki 3 kilwn!einai ena aggeloudaki..kai stin opsi kai sti sumperifora!ouute milaei oute lalaei...to gluko mou!perasa asxima me tin kaisariki tis 2 prwtes meres..alla epaniltha kai eimai pio zwntani apo pote!!afou to spiti mou einai gemato omorfes xaroumenes fwnoules antrwn!!xaxa!!giati opws katalavainete tous exw kai tous 3 edw!apo deutera ksana se programma..sxoleio douleia k tetoia!!eimai polu eutixismeni...sas euxaristw oles apo kardias....klaiw apo xara...gia ta dwra pou mou ekane o theos!!!

oso gia tin empeiria..to mono pou ekana itan na skeftomai oti se liga lepta tha ton exw stin agkalia mou..an kai den mporw na sas krupsw poso mou eleipe o xaroulis afou den ton exw afisei pote an eksaireseis to sxoleio!!!ki o xaris me to mikro mia xara mexri stigmis...mas kanei kati klamatakia alla entaksei einai prwtes meres...

mou emeinan mono 4 kila ta opoia den fainontai kan..opote anikw se auto to post eee????!!!xaxa!

filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannaki καλως ηρθες να σου ζηση κ το καινουργιο αντρακι :D πω πω με τοσους αντρες ποιος θα τολμηση να σε πειραξει :lol::lol: καλο κουραγιο :D

ειρηνακι μου αν σε νοιωθω λεει...να κ εγω που δεν εχω πολυ γαλα την βαζω στο στηθος νομιζω πως το εχω αναγκη ειναι η δικη μας στιγμη αυτη ξανα γινομαστε ενα :x:x:x προσπαθησε ειρηνακι μου οσο μπορεις να την εχεις στο στηθος μεχρι να μαθει η μικρουλα σου,το θηλαστρο σε αλλες κοπελες το κοβει το γαλα εαν δεν εχει εδραιωθει ο θηλασμος σε αλλες δεν δημιουργει κανενα προβλημα...σε εμενα συνηθησε το μπιμπερο της φαινετε πιο ευκολο αλλα παιρνει κ στηθος μερικες φορες μπερδευετε βεβαια δεν ξερει την θηλη της ερχετε...το προσπαθω παντως δεν τα παραταω κ οσο παει...με παρηγορει τουλαχιστον που εστω κ λιγο παιρνει γαλατακι απο την μανουλα...

γεωργιαννα μου εγω δεν μπορω να την αφηνω να κλαιει ουτε για ενα δευτερολεπτο ξερω πως ειναι εις βαρος μου αυτο αλλα δεν μπορω εχουμε αναγκη η μια την αλλη,ακομη δεν μπορω να ξεχασω οτι την αφησα μονη της για 4 μερες σε ενα νοσοκομειο...μονο που το θυμαμαι με παιρνουνε τα δακρυα...πως αντεχουν οι μανουλες που εχουν μηνες τα μωρακια τους μεσα στο νοσοκομειο?ψυχουλες μου...μακαρι ολες οι μανουλες να ειναι παντα καλα κ ολα τα μωρακια υγειεστατα να μην αποχωριζετε καμμια το παιδακι της...

τωρα που εγινα μανουλα επισης απορω πως μπορουν καποιες κ αφηνουν τα αγγελουδια τους στα ιδρυματα κ στα σκουπιδια...ποναει η ψυχη μου κ μονο στην σκεψη...

αχ μπεμπουλα μου ποσο σε αγαπαω...δεν θα σε αφησω ποτε μονη σου...ψυχουλα μου καλη...η μανουλα θα ειναι παντα εδω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos και Joanaki, να σας ζήσουν τα αντράκια σας!!

Ειρηνάκι, με έφαγες λάχανο!! :lol::lol: Να χαιρεσαι τη μπεμπούλα σου!!!

Afro και Samarcande, είμαστε οι τελευταίες εγκυούλες! Εγώ ακόμη εδώ! Από συμπτώματα κάτι ψιλά.. Νομίζω ότι θα σπάσω κάθε ρεκόρ. Ένιωθα ότι θα φτάσω μέχρι την πητ αλλά όχι και μέχρι εδώ...

Μίλησα με τον γιατρό. Αν μέχρι αύριο δε γίνει τίποτα, θα πάμε το πρωί για εξέταση (ξανά) κ καρδιοτοκογράφημα. Μετά θα αποφασίσουμε τι θα γίνει. Αν έχουμε κάποια εξέλιξη από "κάτω" θα ξεκινήσουμε για φυσιολογικό. Αν όχι, μου είπε να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου την καισαρική..

Οπότε ελπίζω αύριο να είναι η τελευταία μου μέρα ως εγκυούλα :?:?

Διαβάζω εσας τις μανούλες πως μιλάτε για τα μπεμπάκια σας και βουρκώνω... πως θα αισθανθώ άραγε μόλις την δω? Αρχίζω να ονειρεύομαι τη φατσούλα της!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου δεν πιστευω να σου σταματησει το γαλα εαν το βγαζεις με το θηλαστρο, εσυ να συνεχιζεις να τρως και να πινεις νερο -χυμους. Δεν ειναι εγωιστικο το να θελεις να βλεπεις την μικρη σου στο στηθος να θηλαζει αλλα κατι φυσικο και ωραιο εκ μερους σου. να προσπαθησεις να την ξαναβαλεις χωρις να την πιεσεις μηπως και θελησει τελικα. Ειπαμε η προσπαθεια και η θεληση μετραει.

Τζοανακι να σου τους χαιρεσαι τους ανδρες σου! Ειμαστε το ιδιο 3 ανδρες να μας προσεχουν!!!!! Σκεφτεσαι καποια στιγμη την κορη;

Το καινουργιο ποστ σαν μανουλες θα το ανοιξουμε πιο μετα να κλεισουμε αυτο μηπως και γεννησουν και τα τελευταια κοριτσια!!!!!!! Η Ελενα να το ανοιξει και σαν μαμα πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! Σας στελνω τις ευχες μου με τη σειρα που ηρθαν τα μπεμπακια σας!! Joanaki μου γλυκο να σας ζησει ο μπεμπουλινος!! Καλη λοχεια κοριτσακι!! Ειρηνη να σου ζησει η μικρη!! Καθε ευτυχια να εχετε στην οικογενεια σας!! Ελενακι μου να χαιρεσαι τον παιδαρο σου, πολλα φιλια!! Αντρια να χαιρεστε την μπεμπα σας, να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!

Να πανε ολα τελεια για τα κοριτσια που περιμενουν τα αστερακια τους!! Steicy, Afro24, Samarcande, Afrodite!! Ειστε στην τελικη ευθεια, μην φοβαστε τιποτε, δυναμικα!! ;)

Εμεις ειμαστε μια χαρα!!! Πινουμε γαλα της μαμας και κατεβασαμε και την τιμη στον ικτερο. Μας ειδε η παιδιατρος μας χθες και ολα πηγαινουν σουπερ! Σας στελνουμε πολλα φιλακια!!! :D:D:D Steicy νομιζω αυριο ειναι η ημερα σου!! Με το καλο κουκλιτσα μου!! Samarcande μου πολλα φιλακια, την αγαπη μας!! Φτανει ο καιρος να ερθει ο Αρης σας!! Καλο απογευμα σε ολες τις μανουλιτσες :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδωρα μου και εσυ να χαιρεσαι την γλυκια σου μπουμπου!!!!! Και εσυ θηλαζεις βλεπω μπραβο σου!

Σουλα μου αυτο με το θερμομετρο το ειχα ξεχασει. Απλα πλενεις καλα το θερμομετρο και το αποστειρωνεις βαζοντας το σε νερο καυτο που τρεχει. Μετα το βαζεις λιγο στο ποπο της μικρης προσπαθοντας να της "ερεθησεις" το εντερακι για να δουλευει. Μη φανταστεις πολυ μεσα, λιγο στην αρχη της τρυπουλας, δεν της κανεις κακο. Αρχιζει ετσι το εντερακι της να δουλευει και ειναι καλυτερα αυτο παρα να βαζεις υποθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γεωργιαννα μου ,μανουλα με εμπειρια !! Ευχαριστουμε που μας συμβουλευεις!! εμενα προσωπικα με ηρεμισες λιγο..

ηρθε η μαια μας , μας μετρησε επεσαν οι τιμες του ικτερου κ πηρε κ 60 γραμμαρια το μπουμπουκι μας..

Μου ειπε για το γαλα μου να παρω χαπια μαγιας καπως ετσι... να παρω λετε?

Στεισι σε εφαγα στη στροφή!!χαχα! Ευχομαι αποψε να ειναι το τελευταιο βραδυ που κοιμαστε οι 2 σας κ απο αυριο να ειστε γονεις!!! Ευχομαι να πανε ολα καλά κ η μπεμπα σου να ειναι ετοιμοπαραδοτη :mrgreen:

Αντρια γεννησεςκ ι εσυ; Καλη λοχεια κ να σας ζήσει!!!!

Αντε σας περιμενουμε κοριτσακια !!! παω να γραψω κι εγω την εμπειρια μου αν τα καταφέρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου μη παρεις τπτ εχεις περισσοτερο γαλα και απο μενα. Δεν ειναι οτι εχω εμπειρια, ειδικα στο θηλασμο, απλα το βλεπω σε μενα τωρα. Εαν το στηθος σου γινετε βαρυ μετα απο δυο ωρες σημαινει οτι γεμισε παλι και περιμενει την μπεμπα. Η φυση μας εχει κανει με τις ορμονες που οταν ερχεται το παιδι διπλα μας αρχιζει να παραγει και παλι γαλα. Και εγω αγχωνομουνα με το γαλα οτι δεν φτανει αλλα ως δια μαγειας ξαναγεμιζε μολις το παιδι πειναγε.

Γιωργο να σας ζηση το μωρακι και να ειναι καλοτυχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/forum/30/18076

εδω θα βρειτε κ την δικη μου περιγραφή... προλαβα κ την εγραψα χωρις να ξυπνησει η μπεμπουλινα μου :)

Γιωργο μου μεγαλωνετε!!!

Γεωργιαννα μου εγω σε θαυμαζω για τις ικανοτητες σου πραγματικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια σύντομη καλησπέρα, διάβασα τα νέα σας, να σας ζήσουν όλα τα μωράκια και να'ναι καλά όλες οι μανούλες και οι μπαμπάδες (μη ξεχνιόμαστε) και να τα χαίρεστε πάντα!! Μ' αρέσει πολύ να διαβάζω τις περιγραφές σας! Στέλνω τα φιλιά μου σε όλα τα μικρά πατουσάκια!!!

Στέισυ εύχομαι μέσα στο Σαββατοκύριακο να έχουμε ευχάριστα νέα σου!!

Μείναμε πολύ λίγες κοιλίτσες, πω πω, άρχισα ν' ανυπομονώ κι εγώ!! Απόψε λέω να πάω στο μαγαζί που παίζει ο άντρας μου, να ρίξουμε ένα γλέντι, μάλλον το τελευταίο πριν έρθει ο Αρούλης!

Σας φιλώ και πάω να ετοιμαστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα και συγχαρητήρια σε όλους τους νέους γονείς. Όντως μειναμε λίγες :lol: -και εγώ μαζί-που ακόμα δεν έχουν ακόμα γεννήσει. Άντε με το καλό σε εμάς και με ένα πόνο άντε το πολύ δύο :D:mrgreen: !!!!! Πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρακαδε καλα να περασεις! ρηξε και ενα χορο για μας που δεν μπορουμε.

Ζυγισα το μικρο μου πηρε 550γρ μεσα σε μια εβδομαδα!!!! Καλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Εχω νοικιασει ζυγαρια και τον ζυγισω μια φορα την εβδομ.

Ειρηνη η ημερομηνια που γενηθηκε η Νεκταρια ειναι και τα γενεθλια της αγαπημενης μου θειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas xeretw :D :D

Epistre4ame..ITAN I PIO MAGIKI STIGMI TIS ZWIS MOU OTAN AKOUSA TO KLAMA TIS ERI3A TO KLAMA TIS ZWIS MOU..Einai mia kouklara mallon 8a einai galanomata i prasinomata (pantws mas eipane pws 8a einai sigoura anoixtoxrwma ta matakia tis)..Molis genni8ike itane 2790gr k simera pou vgikame itan 2650 :(..Den eniwsa tipota stin kaisariki alla meta asta.....den 3ana eniwsa pote stin zwi mou etsi pono anw...

Molis 8ilasa tin mikroula mou k eipa na mpw na sas enimerwsw sta grigora giati exw pollous ponous akomi (mou evala k 2 fores morfines den antexa allo)..Vgikame pio grigora kiriaki mallon 8a mas vgalane alla epeidi i mikri itan mia xara k i paidiatros mas edwse e3itirio ipogra4a k egw me diki me eu8ini k figame..Exw poli gala k 8ilazoume edw k 2 meroules an trwei sinexomena 45 lepta xortenei alliws an arxisei i idiotropia mas pernei 1 wra alla koimate toulaxisto 4-5 wres (ftou ftou)..oi 8iles mou einai sxedon epipedes k valw 8iles idi arxisan na me ponane apisteuta k i mia matwse :(..Den diavasa ta minimatakia sas sorry :(..Na sas zisoun OOOOOOLLLLLLLLLLAAAAAAAAAA ta mwrakia sas k kalotixa oses akomi den gennisate me to kalo k ena pono..

Sas valw k 3 photos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas xeretw :D :D

Epistre4ame..ITAN I PIO MAGIKI STIGMI TIS ZWIS MOU OTAN AKOUSA TO KLAMA TIS ERI3A TO KLAMA TIS ZWIS MOU..Einai mia kouklara mallon 8a einai galanomata i prasinomata (pantws mas eipane pws 8a einai sigoura anoixtoxrwma ta matakia tis)..Molis genni8ike itane 2790gr k simera pou vgikame itan 2650 :(..Den eniwsa tipota stin kaisariki alla meta asta.....den 3ana eniwsa pote stin zwi mou etsi pono anw...

Molis 8ilasa tin mikroula mou k eipa na mpw na sas enimerwsw sta grigora giati exw pollous ponous akomi (mou evala k 2 fores morfines den antexa allo)..Vgikame pio grigora kiriaki mallon 8a mas vgalane alla epeidi i mikri itan mia xara k i paidiatros mas edwse e3itirio ipogra4a k egw me diki me eu8ini k figame..Exw poli gala k 8ilazoume edw k 2 meroules an trwei sinexomena 45 lepta xortenei alliws an arxisei i idiotropia mas pernei 1 wra alla koimate toulaxisto 4-5 wres (ftou ftou)..oi 8iles mou einai sxedon epipedes k valw 8iles idi arxisan na me ponane apisteuta k i mia matwse :(..Den diavasa ta minimatakia sas sorry :(..Na sas zisoun OOOOOOLLLLLLLLLLAAAAAAAAAA ta mwrakia sas k kalotixa oses akomi den gennisate me to kalo k ena pono..

Sas valw k 3 photos

post-5713-13873936950987_thumb.jpg

post-5713-13873936951425_thumb.jpg

post-5713-13873936952966_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...