Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Σουλα μου εαν μπορεις απαντησε τους: Γιατι ετσι γουσταρω και σε οποιον αρεσει!!!!!!!!!

Η μαμα σου εφυγε; Τι πανες χρησιμοποιεις στην μικρη; Εισαι τυχερη που κλανει η μικρη μηπως γλιτωσεις τους κολικους.

Ο δικος μου εφιγετε πολυ οταν ειναι στο λικνο και μολις το παρω αγκαλια δεν εχει τπτ, ειναι πολυ πονηρος αλλα δεν θα του περασει. Τον λυπαμαι με τετοια μανα που εμπλεξε!!!!!!

Αφρο μου δεν ξερω εαν κοντευεις αλλα μαλλον θα χρειαστει να πας και σε αλλες συναυλιες.

Αναστασια μου σε βαρεθηκαμε εδω στην παρεα, δεν πας να γεννησεις λεω εγω!!!!!!!!!! Ωραια ατακα της Σουλας, παλι εγραψε!!!!!

Σαμαρκαδε ωραια συνταγη ακουγεται. εαν εχεις χρονο γραψε μου και εμενα τι βαζεις μεσα. Θα ηθελα να δοκιμασω κατι καινουργιο.

Ξεχασα να σας πω το πρηξιμο υποχωρησε απο το δοντι και ανεβηκε προς τα πανω. Ξυπνησα το πρωι με το ματι απο κατω πρισμενο, τωρα βεβαια υποχωρει σιγα σιγα. Αλλα δεν ποναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

swetty, εσύ πότε γέννησες την κόρη σου? Όταν περασες τις 40εβδ ένιωθες κάτι? Κατάλαβες πότε κοντεύει η μέρα?

samarcande, ελπίζω να ξεκουραστείς σήμερα!

Σούλα, μην ακους κανένα! Και τώρα που θα έχεις και το "παρατηρητήριο", απ'το ένα αυτί να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν, που λένε! Θα μείνει μαζί σας η κουνιάδα?

Αφρο, από αυτά που είδαν φαινεται ότι έχεις ακόμη, αλλά καμια φορά από την εξέταση ξεκινάει ο τοκετός! Ελπίζω σε εσένα να πιάσει!!! Έχε το νου σου για την τάπα! :lol:

Georgi, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

steisy,γεννησα με τεχνητους πονους 40+3μερες ,φυσιολογικα,δεν καταλαβα τιποτα, απλα μου ειπε ο γιατρος οτι τωρα πρεπει να παμε...κι εγω πριν σκασω,συμφωνησα!!!4 κιλα ,ποσο να πηγαινε?εσενα δεν σου λεει για προκληση?εσυ τον ρωτησες, τι περιμενει?ολα καλα θα πανε....το καλο πραγμα αργει να γινει?καταλαβαινω την λαχταρα σου....να σου πω και κατι που τωρα μου φαινεται αστειο,ελεγα στον αντρα μου εγω δεν ξερω πως ειναι να σπανε τα νερα?οταν λοιπον εσπασαν στην 35 εβδ,φωναζα "σπασανε τα νερα "και ο Γιαννης ο οποιος δεν πιστευε οτι θα μας συμβει κατι τετοιο αρχισε να φωναζει μεσα στον υπνο του,αμαν βρε κοριτσι μου αλλαξε ονειρο....ολο αυτο θα σκεφτεσαι....μονο που δεν ηταν ονειρο!!!!!γι αυτο σου λεω ολα θα ειναι super.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαροκινό ταζίν (πήλινη γάστρα) με μοσχάρι

http://www.toarkoudi.gr/Recipes/2006-02 ... p?id=33241

βγήκε εξαιρετικό, το απολαύσαμε πολύ!! το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε ευχαριστω για την συνταγη. Το αραβικο κους- κους τι ειναι; Θα ηθελα παντως καποια στιγμη να την κανω, αλλα να σαραντισω για να παω εγω να παρω τα υλικα.

Ουτε εγω πονεσα οταν με ψαχουλευε, μαλιστα αναρωτιομουνα γτ λενε οτι ποναει.

Swetty για να καταλαβω 2 κοριτσια εχεις; Συγνωμη αλλα δεν φαινονται τα τικερ σου. Ποσο ειναι η μεγαλη; Ξερω ομως οτι θα σε βρω στην Ζακυνθο!!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αραβικό κους κους είναι από σιμιγδάλι, βράζει μέσα σε 5 λεπτά και είναι νοστιμότατο, το βρίσκεις σε αρκετά σούπερ μάρκετ, σίγουρα έχει ο Βασιλόπουλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε τι τελειο σιτε για συνταγες!!!! Ειναι πολυ καλες και πρωτοτυπες οι περισσοτερες. Ευχαριστω.

Μηπως ξερει καμια σας τι ειναι το ρεντέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που σ' άρεσε, είναι το σάιτ από κάποια εκπομπή αν δε κάνω λάθος. Έχω βρει κατά διαστήματα διάφορες καλές συνταγές λίγο 'πειραγμένες'.

Ο ρεντές νομίζω είναι ο τρίφτης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 11-04!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ?ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ Κ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Swetty, στις 40εβδ που με εξέτασε ο γιατρός ο τράχηλος ήταν κλειστός και πίσω. Στον υπέρηχο τα αμνυακά υγρά κανονικά, ο πλακούντας grade 2 προς 3 και η μπουμπού 3190γρ οπότε δεν υπήρχε ιατρικός λόγος για πρόκληση. Αν κάτι από αυτά ήταν διαφορετικό θα με έβαζε δεν θα το διακινδύνευε!

Και εμένα όταν θα πω γεννάω, νομίζω κανείς δε θα με πιστευει! :lol::lol:

samarcande, στην εξέταση που μου έκανε ο γιατρός στις 27w και 3d κι εγω δεν πόνεσα, αλλά στην επόμενη δηλ στις 40w 0d πόνεσα και αυτό γιατι ήμουν κοντά στις μέρες μου και προσπάθησε να "βοηθήσει" την κατάσταση! Φαντάσου οτι είχα αιματάκι μετά, από τα αγγειάκια του τραχήλου που σπάνε. Αλλά απ'ότι είδατε δεν έπιασε..σημάδι ότι η μπέμπα δεν είναι έτοιμη να βγει. Κι εμείς θέλουμε έναν όσο πιο φυσικό και γρήγορο τοκετό (είναι πιο πιθανό εάν έρθει από μόνος του) για να μη ζοριστεί πολύ η μέση μου που είναι χειρουργημένη.

Georgi, το ρεντέ ή ο ρεντές είναι ο τρίφτης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονιαχαν να χαιρεσαι τα παιδακια σου! Και τον δικο μου παιδακι το μεγαλο τον λενε Αλεξανδρο. το μικρο πως θα τον βαλεις; Θηλαζεις;

Εκεινη την ημερα δεν γεννησε καμια απο μας, μπορει να κανω και λαθος.

Σαμαρκαδε καλα θα κανεις να πας μια βολτουλα, δουλειες ειπαμε να μην κανεις.

Υποψιαζομουνα οτι ειναι ο τριφτης αλλα ηθελα να σιγουρευτω. Εχει πολλες ονομασιες σ'αυτο το σιτε ξενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi, η κορη μου ειναι 5 +1/2, δεν εχω αλλη κορη, μονο τον λευτερακη μου.οσο για το νησι οταν θα φερεις τον μικρο στον ΑΓΙΟ μας, λογω ονοματος,...σιγουρα θα τα πουμε.ΤονιαχαΝ να σου ζησουν και τα δυο!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μιλησα με το γιατρο μου ειπε οτι ειναι καλο που η εξαλειψη εχει σχεδον γινει και που ο τραχηλος ειναι τελειως μπροστα... αιντε να δουμε εγω κατι πονους περιοδου εχω, αυτα.

αναφορικα με το ψαχουλεμα οταν εβαλε τα δαχτυλα δεν πονεσα αλλα μετα ειπε α μια χαρα πιανω το κεφαλι του μωρο και ανοιξε το χερι της κι εκει πονεσα... δεν ξερω αν ετσι γινεται παντα...

εχουμε κανα νεο απο ελενα;

σουλιτσα εχεις δικιο να μην αφηνεις κανενα να σου λεει πως να μεγαλωσεις το παιδι σου,

αναστασια μου κανενα νεο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Πολυ ησυχια βλεπω!

Η Ελενα δεν εχει γυρισει ακομη σπιτι Αφρο μου. Ειπε οτι θα επικοινωνισει μαζι μας οταν γυρισει σπιτι της.

Εχθες την νυχτα κατα τις 4 ξυπνησε ο μικρος να φαει και δεν μπορουσε γιατι νυσταζε πολυ και τον επαιρνε ο υπνος με την θηλη στο στομα. Ποσο κουρασμενα ειναι τα μικρα μας. Και να φανταστητε κοιμοταν απο τις 21.30, ξυπνησε εφαγε στις 12.30 και μετα τις 4. Το μπανιο ευτυχως τον ξεκουραζει.

Τι θα κανετε σημερα; Αφρο τι εχει το προγραμμα; Σαμαρκαδε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, τι κάνετε? Όντως πολύ ησυχία σήμερα..

Χτες το βράδυ έιχα κατι συσπάσεις και πονάκια αλλά σήμερα τίποτα...

40 και 5 σήμερα...

Τόσες μέρες εγώ ξέρω πως κρατιέμαι.. δε λέω τίποτα ούτε στον άντρα μου, ούτε στη μαμά μου και δε θέλω να πρήζω και τον γιατρό. Ε, σήμερα έκανα ένα ξέσπασμα το μεσημέρι και τ'ακουσαν η μαμά μου κ ο άντρας μου και μετά έβαλα και τα κλάμματα από την υπερένταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραψα το μεσημέρι αλλά ήταν όλα κολλημένα...

Με ταλαιπωρεί από χθες το έντερο πάρα πολύ και δε κοιμήθηκα καθόλου καλά. Έκανα δουλειές το πρωί, είχα και δυο συνεδρίες μετά. Κοιμήθηκα ένα διωράκι το μεσημέρι και είμαι κάπως καλύτερα. Έχω διάφορες μικροενοχλήσεις και με πιέζει ο μικρός, λέτε να κατεβαίνει?

Στέισυ μου τι να σου πω πια δε ξέρω, ηρωίδα!! Λογικό είναι να έχεις ξεσπάσματα, πόσες αντοχές να έχεις πια κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την όμορφη παρεούλα μας.. τι κάνετε;; Εγώ έχω τον καημένο το μικρούλι μου, είναι λίγο δυσκοίλιος χθες και σήμερα και είναι όλη την ώρα ανήσυχος :( .. Υποψιάζομαι ότι είναι απο το σίδηρο που πέρνω. Μου τελείωσαν τα resoferon και είπα να πάρω τα legofer που έπερνα στην αρχη της εγκυμοσύνης και μου είχαν περισσέψει! Χθες δεν μπορούσα να τον ηρεμήσω το ζουζουνάκι μου.. Σήμερα του έβαλα θερμόμετρο στο ποπούλι το οποίο είχα βάλει κάτω απο ζεστό νερό και είχα τρίψει σε σαπουνάκι και τα έκανε αμέσως.. για να δούμε πως θα εξελιχθεί και αυτό το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα μου δεν πιστευω οτι παιζει ρολο ο σιδηρος σου. Και εγω παιρνω αλλα ο μικρος μια χαρα ειναι. Θηλαζεις;

Σαμαρκαδε μπορει να κατεβηκε και να πιεζει το εντετακι σου. Αντε κοντευεις και εσυ!

Εγω δεν την παλευω. Εφτιαξα κρουασανακια και κουλουρακια, εκτος απο το φαγητο για να φαμε. Τελικα χαλαω πολλα λεφτα σε σουπερ μαρκετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες και εν δυναμει μανουλες.....φευγουμε για γιατρο,να δουμε το βαρος μας, αγωνια....ευχομαι να εχουμε παρει....να μου το κανει δωρακι για τη γιορτη μου!Να ειστε ολοι καλα και να γευτειτε μια τελεια καλοκαιρινη μερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα... ερημιες παλι στο φορουμ...

εγω τα ιδια κοριτσακια σημερα φαρμακειο θα παω το απογευμα το πρωι εχω κατι δουλιτσες σπιτι και να μαγειρεψω ενα ρολο κοτοπουλο με ρυζακι!

περπαταω μια με μια μιση ωρα τη μερα τι να πω τουλαχιστον οπως λεει η μαια αυτο βοηθαει στο να μαλακωσει ο τραχηλος και τον βρηκε σχεδον εξαλειμμενο, αιντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Swetty για να γορταζεις σημερα μαλλον σε λενε Γλυκερια , απο κει το αγγλικο γλυκο. Χρονια ΠΟλλα να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Να μας πεις πως ειναι ο μπεμπης! Η μικρη ζηλευει;

Και εμεις σημερα θα ζηγηστουμε για να δουμε ποσο πηραμε απο την προηγουμενη εβδομ.

Αφρο μου πολυ περπατημα! Πως αντεχεις; Εγω περπατουσα 20-30 λεπτα και τα παιζα.

Που εισαστε οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να ειναι μια χαρα τα βαρη των μωρων!

γλυκερια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

γιωργιαννα μου δεν ξερω πως αντεχω γιατι δεν κανω και καμια σταση μετα ειμαι λιγο τεζα ξαπλωνω και συνερχομαι!!!!!

αχ πολυ ερημια το φορουμ μας

στεισυ μου πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...