Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Ekana tin kouzina, pagkous, keramiki estia ,3eskonisma trapeziou , simmazema k ka8isa :)

Avrio 3eskonisma,plintiria-stegnwtiria..Mallon 8a mou kanei k o george hoover to spiti k me to lastixo tis verantes e3w..

Kiriaki mpania, toualetes..

Deutera sfoggarisma k kommwtirio..

Den mporeite na peite den 8a kourastw ka8olou!! :D

Aaaaa k tin triti genna =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέισυ ουάου να λες, μια χαρά όλα και σε λίγο έρχεται η μικρή! Το 'ψαχούλεμα' ενεργοποιεί τη διαδικασία πολλές φορές οπότε σε βλέπω μέσα στο ΣΚ να γεννάς!

Τουρίστρια έφτασε η ώρα ε? Να μας πεις τι κανονίσατε και θα περιμένουμε νέα αύριο! Με το καλόοο!!

Άντρια είσαι απίστευτη, κάτσε λίγο ήσυχη βρε κοριτσάκι, θα φτάσεις ερείπιο στη γέννα!

Εγώ σήμερα το 'χω ρίξει στη χαλάρωση, κοιμήθηκα και δυο ωρίτσες το μεσημέρι, μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αντρια κατσε ξεκουρασου τωρα πιστεψε με αν δεν κατσεις στα αυγα σου τωρα μετα θα νοιωθεις ταλαιπωρημενη,εγω την τριτη μερα που ειχα γεννηση καταφερα να κοιμηθω 2 εικοσαλεπτα,απο την υπερενταση κ ολο αυτο το πρωτογνωρο που σου συμβαινει δεν μπορεις να κοιμηθεις μου το ελεγαν κ δεν το πιστευα κ ομως συμβαινει!!!με το που γεννησεις ενα γκουχ να κανει το μωρο θα πεταγεσε για αυτο ασε τις δουλειες,οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε,κατσε ξεκουρασου κοιμησου ασχολησου με τον εαυτο σου η τριτη ειναι κοντα!!!!

γεωργιαννα μου τι γλυκεια εικονα!!!!αχ ψυχουλες μου!!!!!ευχομε η ευτυχεια σας να συμπληρωθει κ με μια μπουμπου συντομα!!!!

ειρηνακι μου γιατι βρε να κανεις προκληση τωρα που εισαι τοσο κοντα???γιατι δεν την αφηνεις να ερθει απο μονη της την μπεμπουλα αφου ολα ειναι καλα???το αποφασισατε θα μπεις τελικα μεσα αυριο???θα σε σκεφτομε ευχομε να πανε ολα κατ ευχην!!!!

steisy να κανεις ουαου :lol::lol::lol::lol:

συμπεθερα που εισαι γεννας???

αφρο μουυυυυυυ καλη δουλιτσα!!!!!τελικα φαρμακειο με φαρμακειο εχετε διαφορα στις τιμες στα ιδια προιοντα ο αντρας μου εχει παθει φρικη :lol::lol::lol::lol:

samarcante εχω μεινει με τις αντοχες σου!!!

πολλα κοριτσια χαθηκαν τι να κανουν αραγε???

τελικα μανουλες δεν μου ειπατε τον τηρητε τον σαραντισμο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου θελω δεν θελω θα τηρησω τον σαραντισμο. Δεν με αφηνει ο ανδρας μου να παω πουθενα, μεχρι το φουρνο πεταχτηκα για λιγο μονη μου. Για το μικρο ουτε συζητησει να βγει εξω!!!

Παραλογο μου φαινεται αλλα δεν μπορω να κανω και αλλιως.

Ευχαριστω για τις ευχες, αλλα δεν θελω συντομα την κορουλα, να ξεκουραστω απο το Διονυση. Τι κανει η μπουμπου σου; Κοιματε την νυχτα;

Σαμαρκαδε πολυ χαμηλα μου φαινεται η κοιλια σου, σαν μεγεθος δεν φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα το 'χω ρίξει στη χαλάρωση, κοιμήθηκα και δυο ωρίτσες το μεσημέρι, μια χαρά!!

Samarcande mou poia milaei? Kale oute sena ka8ete o kwlos sou =))

Soulla mou prospa8w na 3ekourazome alla den mporw 3aplwnw gia ligo ston kanape k den antexw gia poli, oso gia to ipno meiw8ike poli, tis nixtes sxedon den koimame ka8olou k koimame ligo to prwi alla ws tis 10-11 eimai sto podi k den exw na kanw tipota na gemisw tin mera mou..Piste4e me den to 8elw, i iperentasi poou niw8w den me afinei na ka8isw isixi..Alla an eidate to programma pou evgala gia tis epomenes meres einai poli xalaro min anisixite den 8a kourastw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου ;)

Λοιπον .. μολις γυρισαμε απο μια μεγαλη βολτα με τον αντρουλη μου..πηγαμε στην Κρηνη ( παραλια) κ περπατησαμε , μετά πηγαμε για φαγητό ... εφαγα του σκασμου ( σπανιο) , κ αποφασισαμε αυριο το πρωι παμε για προκληση... 8 η ωρα θα ειμαστε στην κλινική !! δεν εχουμε πει κατι σε γονεις κλπ για να μην αναστατωθουν δε θελω !!! Λιγο πριν γεννησω θα τους παρει ο αντροηυλης τηλ κ θα ερθουν! έχω πονακια περιοδου κ μερικά πετρωματα στην κοιλια..κ οσο ειμασταν εξω σαν να ειχα αρκετουτσικη υγρασια..πηρα εξτρα αποροφητικο σερβιετακι κ δε μπορω να καταλαβω :lol::lol::lol::lol::lol: οποτε δε ξερω ποιος θα προλάβει ποιον..η μπεμπα εμας η εμεις την μπέμπα? :mrgreen:

Θα στειλω μυνημα μολις γνωρισουμε την κόρη μας !!! ευχαριστω πολυ για οσα μοιραστηκαμε τοσο καιρό εδω :) Θα τα πουμε ξανά οταν θα ειμαι πρωτα ο Θεος μανουλα :)

Φιλακια πολλά & με το καλό και οι υπόλοιπες!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou :D

Pali 3ipnisa apo ta xaramata, aa vare8ika na exw tosi anagki gia ipno k na min mporw na koimi8w :evil:

Ekana to frappedaki mou k ka8isa sto kanape, se ligo 8a sikwstw na kanw ena 3eskonisma to spiti :)

Irinaki mou me to kalo!! Na min talaipwri8eis ka8olou (an ginete) k na fereis sto kosmo tin glikia sou koroula iigiestati k geri..Panta kalotixi!!!!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Λιγες μειναμε εδω και οσο παει ο καιρος και λιγοτερες!

Ειρηνη μ'ενα πονο κοπελα μου να φερεις στον κοσμο την κορουλα σου!! Φιλακια πολλααααααα

Ανδρια εγω ημουνα το αντιθετο με εσενα, κοιμομουνα πολυ και τωρα ευτυχως ο γιος μου μου εχει μοιασει και κοιματε την νυχτα.

Σουλα πως ειναι η μκρουλα; Κοιματε την νυχτα;

Σαμανθα, Γωγω τι κανετε εσεις; Πως ειναι τα ζουζουνακια σας; Απ'οτι βλεπω λιγα αγορια εχει η παρεα!! Γυναικες πολλες ομως, δεν πειραζει να εχουμε να διαλεξουμε καλη νυφη!!!! χαχαχα

ΑΦροδιτη που εισαι; Μια καλημερα θα μας πεις και σε μας; Πως τα πας με το Μανωλακη, ζηλευει ή ακομη δεν εχει καταλαβει για τον αδελφο του;

Αφρο μου θα κατσεις αυτο το διημερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou twra teleutaia exw auto to provlima me ton ipno vasika pou mpika ston mina mou k ligo pio prin,stis arxes tis egkimosinis mou den koimomouna poli alla molis 3aplwna koimomouna amesws p.x 3aplwna stis 11-12 to vradaki k pigena ws tis 8-9 to prwi enw twra pali 3aplwnw stis 11-12 alla prepei na 3imerwsei gia na koimi8w 3-4 wres..Den peirazei ipomoni ola gia ta bebakia mas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου φανταζομε θα εχεις γεννησει ηδη κ εισαι μια ευτυχησμενη μανουλα πλεον!!!ανυπομωνω να μαθω νεα σας!!!η σκεψη μου ειναι κοντα σου πολλα φιλια απο μενα κ την μπεμπουλα μου!!!

γεωργιαννα μου καλα ειναι το σπλαχνακι μου εχει λιγες μυξουλες πηγα πηρα φυσιολογικο ορο κ μια συσκευη που ρουφαει τις μυξουλες δεν το εχω ξανακανει ομως κ φοβαμε λιγο....τα βραδυα μια χαρα κοιματε μονο για μαμ ξυπναει η οταν βαριετε τοσες ωρες νανι :lol::lol::lol: ξυπνησε τωρα κατα φωνη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούργια εδώ. Που λέτε εγώ έχω ΠΗΤ 30/5 αλλά από ότι μου είπε ο γιατρός με βλέπει κατα τις 20 να γεννάω. Έχω μπεμπούλη οπότε θέλω να πιστεύω ότι απο νύφη όλο και κάτι θα βρούμε. Μην ανυσυχείτε, θα είμαι πολύ καλή πεθερά :lol: !!!!! Καλό μεσημέρι σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

victoriagits kalwsorises..

To onoma sou einai victoria? Egw gennaw tin triti me kaisariki giati i tempela mou den girise akomi me to kefalaki katw gia genna, 8a tin vgaloume victoria (gi'auto se rwtisa :) )..

Me to kalo to sintomotero na pareis to giokaro sou agkalitsa gero k iigiestato..Edw 8a eimaste na ta leme :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anria μου καλησπέρα. Ναί Βικτώρια με λένε. Αχ τι ωραία που θα ονομάσεις την κοπελάρα σου έτσι. Νομίζω ότι μόλις βρήκα την πρώτη υποψήφια νύφη :lol: !!!!!! Σου εύχομαι με το καλό. Ευτυχώς ο πιτσιρικάς μου έχει πάρει θέση εδώ και 2 μήνες. Είναι καλό μωρό. Προς το παρόν :lol: !!!!! Σου εύχομαι να μήν έχεις άγχος ούτε φόβο. Στο λέει η πιό φοβιτσιάρα μέλλουσα μάνα που υπάρχει στον πλανήτη :D !!!!! Περιμένω νέα σου!!!!! Πολλά φιλιά!!!!!! Αλήθεια που πρόκειται να γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Εγώ εδώ, στην αναμονή... :(

Ημουν τόσο υπομονετική σε όλη την εγκυμοσύνη, και σε όλο τον 9ο μήνα, όσο καμία άλλη νομίζω...(όσον αφορά το πότε θα γεννήσω εννοώ).

Τώρα όμως δεν περνάνε οι ώρες... Σήμερα το πρωί "έφυγε" και το πώμα του τραχήλου που λένε!

Άρα μπορεί να πάρει 1 με 2 24ωρα ακόμη.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου η Ειρηνη δεν γεννησε ακομη, κατα τις 17.00 ειχε διαστολη 6 και μου ειπε πως κατα τις 20.00 περιμενει να γεννησει. Το πρωι μεχρι να την ετοιμασουν σπασανε και τα νερα.

Απο ολες μας τις ειπα κουραγιο. Παντως λεει οτι αντεχει τον πονο ακομη.

Βικτωρια καλως ηρθες και ελπιζω να μεινεις μαζι μας. Που μενεις;

Μαγειρεψα μουσακα χωρις μελιτζανα!!! χα χα χα Δεν την τρωω και εφτιαξα ετσι κατι απλο.

Σουλα μου το ιδιο και ο δικος μου κοιματε την νυχτα, ευτυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αντε ωραια στειση!!!!οποτε αφου εφυγε κ η ταπα σου θα ξερουμε αν χαθεις οτι γεννας!!!!να εισαι ψυχραιμη κ χαλαρη ευχομε να εχεις μια ευκολη γεννα!!!

κουραγιο κ στο ειρηνακι μας η ωρα ειναι σχεδον οχτωμιση...ελπιζω να κραταει το κοριτσακι της τωρα αγκαλιτσα....εχω αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει κανείς νέα από την Ειρήνη μας? Μακάρι όλα να πήγαν καλά και τώρα να είναι μια ευτυχισμένη μανούλα!!!

Σουλίτσα μου εύχομαι οι ευχές σου να πιάσουν! :D

Σήμερα κολλάει πολύ το φόρουμ! Ισως γι'αυτό δεν έχουν γράψει πολλά κορίτσια..

Εμείς γυρίσαμε πριν λίγο. Είχαμε πάει για περπάτημα. Κάναμε 3,5χλμ :shock: ! (με διάλειμα στη μέση για καφέ)

Πάω να ξαπλώσω λίγο στον καναπέ γιατί η μέση μου τα είδε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ κολαει σημερα το φορουμ!!

περιμενω με ανυπομονησεια νεα απο την Ειρηνη. Ελπιζω να εχουν παει ολα καλα και σε καμια ωριτσα να εχουμε νεα της. Σε μενα μετα την γεννα με κρατησανε για 2 ωρες σε ενα δωματιο για να δουνε οτι ολα πηγαν καλα, τωρα ειναι 9.30. Αχ ρε Ειρηνη τι μας κανεις!!!!

Η Ελενα που εχει χαθει; Σαμαρκαδε τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!

ειναι μια κουκλα με μαλακια και ματαρες!!! 2750γρ φυσιολογικα με επισκληριδιο. την αγαπαει πολυ.

της ειπα οτι την σκεφτομαστε και τις ευχες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούπιιιι! Ειρηνάκι να σου ζήσει, γερή, χαρούμενη και τσαχπίνα!!! Τα φιλιά μας και την αγάπη μας! Καλή λοχεία να 'χεις!

Βικτώρια καλώς ήρθες, με το καλό ο γιος σου! Κι εγώ αγοράκι περιμένω με ΠΗΤ 1/6 αλλά με βλέπω και μένα για νωρίτερα...

Στέισυ αυτό ήταν, έφτασες στο τέρμα, εύχομαι μια ήρεμη κι εύκολη γέννα!!!

Γεωργιάννα μου καλά είμαι, είχα πρόβα τώρα το βραδάκι, αύριο είναι η περίφημη παράσταση. Έχω διάφορα μικροπονάκια και οι κινήσεις του Άρη είναι όλο και πιο μικρές, τον νιώθω στριμωγμένο πολύ και χαμηλά, για να δούμε τι θα μου πει ο γιατρός τη Δευτέρα...

Άντρια, Happy πολλά φιλιά!

Πολλές απουσίες, η Έλενα υπάρχει περίπτωση να γέννησε? Δε θα το μαθαίναμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολους . Οπως θα καταλαβατε αποκλειεται να ειμαι η Ειρηνη :) Ειμαι ο Γιαννης ο τρισευτιχισμενος χαζομπαμπας και συζηγος της Ειρηνης τις τρισευτιχισμενης χαζομαμας :) :) :) χαχα

Μπηκα διοτι μου το ζητησε η Ειρηνη να σας ενημερωσω τα νεα μας .

Οπως σας εγραψε απο οτι ειδα χθες αποφασισαμε να παμε σημερα με προκληση . Φυσικα απο τα χαραματα ειμασταν ξυπνιοι . Φτασαμε στην κλινικη στις 8:10 . Ανεβηκαμε πανω την ετοιμασανε και πηγαμε στην αιθουσα του τοκετου μαζι με τον γιατρο μας . Στις 10 μας εβαλαν ενα υποθετο . Δεν ειχαμε πονους ακομα ειμασταν χαλαροι . Στις 12 ξαφνικα μας σπασαν τα νερα μας :) Χωρις παρεμβαση γιατρου ή κατι τετοιο :) 12:40 πλεον οι πονοι ειχαν αρχισει να γινονται αρκετα δυνατοι οποτε και το Ειρηνακι ζητησε επισκληριδιο .13:00 την κανουμε την επισκληριδιο και 13:05 αρχισε να εχει ζεστα ποδια καυτα . Η πιεση της ηταν 11.9 με 6.3 .

14:15 αρχισαν ξανα οι πονοι μαλλον ειχε περασει η δυναμη της επισκληριδιου αλλα η Ειρηνουλα μας δεν ηθελε να ξανα κανει και περιμενε υπομονετικα . Τελικα 14:40 καναμε 2η δοση

16:47 ηρθε ο γιατρος μας και μας ειπε οτι μεχρι τις 8 με + - 1 ωρα θα εχουμε γεννησει . Η πιεση της ηταν 12.6 με 7.5 . Στις 17:07 χρειαστηκαμε ακομα μια δοση απο την επισκληριδιο διοτι οι πονοι ειχαν γινει εντονοι πολυ . Η τριτη δοση δεν ξερω γιατι αλλα δεν την πολυ επιασε .17:10 την καναμε 17:45 αρχισε να ποναει ξανα . Η διαστολη ηταν πλεον στο 10 . Μπηκε 17:50 η μαια να την δει λιγο και εγω βγηκα λιγο εξω . Ξαφνικα βγαινει η μαια και μου κανει νοημα ελα ελα . Πλησιαζω και μου λεει σε λιγο γενναμε . Ετοιμασου . Δεν προλαβα καν να αγχωθω . Μπηκα μεσα η Ειρηνη πονουσε αλλα αντεχε :) Στις 18:25 τελικα η μπεμπουλα μας εμφανιστηκε στην ζωη μας . Η Ειρηνουλα πονουσε αρκετα αλλα το παλευε μιας και που η επισκληριδιος ειχε περασει η δραση της πριν 40 σχεδον λεπτα . Αντεξε σε ολη την διαρκεια και εφερε στον κοσμο το καλυτερο δωρο .Εγω οταν μου ειπε ο γιατρος κοψε τον λορο ειχα κολησει τα ματια μου πανω στο μωρο και παρολο που εδινα εντολη στο σωμα μου να κουνηθει αυτο αρνιοταν να κανει οτιδηποτε . Το μονο που ακουσα ειναι την μαια να λεει ο μπαμπας εχει παθει ΣΟΚ αφηστε τον να ηρεμισει και εκανα κινηση με το κεφαλι μου στον γιατρο να το κοψει αυτος . Πλεον ειμαι σπιτι . Η μερα περασε αλλα αυτο που εγινε σημερα ειναι το μεγαλυτερο θαυμα του κοσμου . Ειναι κατι μοναδικο που μονο αν το ζησεις μπορεις να το καταλαβεις . Σαν αντρας το μονο που εχω να πω ειναι πειστε τους αντρες σας να μπουνε μαζι σας στην γεννα . Ξερω ειναι δυσκολο ειναι επιπονο ειναι αγχωτικο . Αλλα οταν θα γεννησετε και τα ματια σου θα πεσουν πανω στο μωρακι μας και ακουσετε το πρωτο κλαμα το ριγος και η συγκινηση που θα νιωσετε τα βαζει ολα κατω . Ειναι κριμα να το χασει ο οποιοσδηποτε εχει την ευκαιρια να γινει ΠΑΤΕΡΑΣ με φυσιολογικο τροπο .

Η Ειρηνουλα μας ειναι πολυ καλα λιγο κουρασμενη την αφησα να κοιμηθει να ηρεμισει . Η μπεμπουλινα μας ειναι το πιο ομορφο πλασματακι του κοσμου και εγω ειμαι ο μεγαλυτερος χαζομπαμπας της γης . Ειμαι σιγουρος οτι οποιος με εβλεπε στον δρομο με αυτο το χαμογελο θα με παρεξηγουσε :) χαχαχα

Ευχομαι σε ολες οσες δεν εχουν γεννησει ακομα να πανε ολα καλα και συντομα να κρατησουν το μπεμπακι τους στην αγκαλια τους . Η Ειρηνη με το που την ακουμπησαν πανω της ξαφνικα απο τους πονους σταματησαν ολα γυρω της οι πονοι το αγχος ολα και απλα ελαμπε .

Μπορει να σας κουρασα αλλα η Ειρηνουλα μας θα σας τα πει καλυτερα και πιο ηρεμα τις επομενες ημερες .

Αγιε μου Νεκταριε σε ευχαριστουμε παρα πολυ για το υπεροχο δωρο που μας εδωσες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...