Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι καλή η ιδέα σου Τζωρτζι μου!! Ομως μη φυγουμε κι απο εδω μεχρι να αδειασει η λίστα!!

Γωγω πολλές κοπέλες βγαινουν πριν τον σαραντισμό..βέβαια εσυ ξέρεις καλύτερα αν αυτο δε σε κανει να νοιωθεις ανετα περιμεντε λιγο κ πηγαινετε στο επόμενο ρεπο!!!

Κοριτσια μου το αλατι το εχω ελλατώσει πάρα πολυ..ομως τα πόδια μου εχουν αρχισει κ πριζονται κ τα χεριαμ ου κυριως ..κ πονανε :(

εκανα λιγο μασαζάκι αλλα τι να σου κάνει..πονάνε ξανα μετα απο λίγο!!!

Τζοανακι κι εμεις αν δν ερθει η μπεμπα μεχρι το Σαββατο τα ξημερωματα μονη της θα παμε με προκληση..αναρωτιεμαι πως θα περασει η Παρασκευη το βράδυ... με τι ανυπομονησία...σκέψεις περνανε ηδη απο το μυαλό μου... ποτε ηταν Σεπτέμβρης...που μάθαμε οτι ειμαι εγκυος ... με αγχος για το ποτε θα ακουσουμε την καρδουλα του...ένα σποράκι τοσο δα.. ενα κουκιδάκι μαυρο που αναβοσβήνει...που παιρνει ζωη μερ αμε τη μέρα ... αγωνιες καθε μηνα για τον υπέρηχο...υψος , γραμμάρια ... φτερουγισματα όταν την νοιωσουμε... χαρά μολις μάθαμε οτι ειναι κοριτσάκι.... μια κοιλιτσα να μεγαλωνει λιγο λιγο...μια γλυκιά διαδρομή που φτάνει στο τέλος της...τόσες αλλαγές..κ ακόμα δεν εχουμε ζήσει τίποτα..κλείνω τα μάτια μου κ ονειρευομαι την στιγμή που θα την κρατξησπουμε στην αγκαλιά μας!!

Σας ζαλίζω κ αυτα πουτ γραφω δν εχουν κ τοση συνοχή...καπως ετσι ειναι κ οι σκέψεις μου..ανακατεμένες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπως ετσι ειναι και οι σκεψεις μας Ειρηνη! Εγω τωρα δεν μπορω να πιστεψω οτι πριν απο 2εβδομαδες τον ειχα στην κοιλιτσα μου. Θα δειτε και εσεις το ιδιο θα νιωσετε αργοτερα.

Το πρηξιμο δεν θα υποχωρησει εαν δεν γεννησεις. Οπως και η Σουλα ακομη και η βερα με τα χιλια ζορια μου μπηκε τωρα, και δεν πριστηκα στην εγκυμο. μονο στο τοκετο. Ελα μωρε λιγες μερες υπομονη ακομη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA egra4a minima k den mou to dimosieuse :evil: ..

Ka8arisa ta para8ira (tzamia k ta kanalia pou pernane mesa ta tzamia) vasika ekana mono tou isogeiou pou 8a fainontai an tixon exw episke4eis pou 8a gennisw k tou 1ou orofou pou einai ta ipnodwmatia oute pou ta aggi3a alla den me noiazei giati prin 3 evdomades ta ekana ola ta para8ira aplws eipa na freskarw auta pou fainontai :)..Kourastika apisteuta omws :(

Eipa tis ipoloipes douleies (mpania, toualetes,3eskonismata, skoupisma k sfoggarisma) na tis moirasw savvato-kiraki-deutera i an dw pws exw antoxes 8a tis kanw mia apo autes tis 3 meres oles na feugoune k autes..Axxx koritsakia mou den exw k poli ipomoni pleon k me to paramikro ginome kommatia :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Happy και Jule πολύ γλυκές οι φωτογραφίες σας!

Χοανίτα υπέροχη η περιγραφή, να σου ζήσει και πάλι!!

Γεωργιάννα μου τέλεια τ' αγόρια σου, καταπληκτική φωτογραφία, να τους χαίρεσαι!! Κι εγώ πιστεύω πως με τόσο τρέξιμο δε θα τον φάω το μήνα αλλά δε θέλω να βιαστεί και πολύ! Έχω γιατρό τη Δευτέρα, θα με δει στο Ιασώ για καρδιοτοκογράφο και κολπική εξέταση οπότε θα έχω μια ιδέα τι γίνεται...

Joanaki ήρθε η ώρα! Με το καλό κοριτσάκι μου να έρθει το μωράκι σου, να έχεις μια εύκολη και γλυκιά γέννα!

Τουρίστρια, Στέισυ τα επόμενα γεννητούρια, Έλενα εύχομαι κι ο δικός σου μπόμπιρας να σκάσει μύτη γρήγορα και Άντρια μην έχεις αγωνία, όλα τέλεια θα'ναι! Άφρο κι εσύ όπου να'ναι!

Τουρίστρια ευχαριστούμε για το κέρασμα! Μου άνοιξες την όρεξη και θα φάω παγωτό!

Κορίτσια η Samos τι έγινε?

Γωγώ και Σαμάνθα πολλά φιλιά!

Έλενα βάλε και την Ηλιοδώρα στη λίστα ότι γέννησε.

Το κατσικάκι είναι στο φούρνο, σε λίγο θα κόψω σαλατούλες και πιο αργά θα φτιάξω κάτι γλυκάκια με φράουλες! Τελευταία στιγμή λέω να ρίξω κι ένα μπουγιουρντί να ψήνεται... Τώρα λέω να ξαπλώσω λίγο γιατί έχω κάτι λίγα πονάκια και νιώθω το κεφαλάκι του Άρη να με πιέζει κάτω...

Φιλιάααααα!!!"

Οκ αυτό το μήνυμα το είχα γράψει το απόγευμα αλλά δε δημοσιεύτηκε ποτέεε!

Τώρα λίγη χαλάρωση πριν πάω για ύπνο, περάσαμε πολύ ωραία απόψε, τα φαγητά πετυχημένα, γέλιο πολύ έπεσε αλλά κουράστηκααα! Η μέση μου μ' έχει πεθάνει! Χαλάλι όμως γιατί πραγματικά ήταν ωραία βραδιά με καλούς φίλους!

Όνειρα γλυκά και πολύχρωμα εύχομαι να βλέπετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Τι εγινε εχθες το απογευμα κολησε το φορουμ ή ειχατε πολλες δουλειες;

Καλα Σαμαρκαδε τι φαγητα ειναι αυτα που εφτιαξες; Μπραβο σου που εχεις ακομη κουραγιο να τα κανεις! Ποτε προλαβαινεις και να καθαρισεις το σπιτι και να μαγειρευεις;

Ξεκουρασει απ'οτι βλεπω λιγη υπαρχει στο προγραμμα σου!!!!

Πηγα πριν απο λιγο στο φαρμακειο να παρω ενα γαλα σε περπτωση αναγκης να το εχω. Με αγχωνει πολυ ο μικρος οταν τρωει αδειαζει και τα δυο στηθη μου και λεω εαν ξυπνησει δεν θα εχω, αλλα δια μαγειας γεμιζουν μετα απο 2 ωρες. Το αγχος ομως υπαρχει.

Τι τιμες ειναι αυτες στα γαλατα; το πιο οικονομικο ειναι 8ε, αλλα τα ειδικα που ρωτησα για κολικους εχει γυρω στα 20ε το μικρο κουτι!!! Οταν καποτε ειχαν 11-12ε!!

Ζυγιστηκα εμειναν 8κιλα!!! Καλα ειναι αφου δεν περπαταω καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas!!

Gewrgianna mou den 3erw ti egine me to forum to teleutaio minmima pou dimosieutike itan to diko mou xtes to apogeuma k apo ekeini tin stigmi den eida allo minima..

3ipnisa prin ligo piesa ligo ton eauto mou na koimi8w ligo parapanw giati apo oti fainete mallon 8a einai i teleutaia mera pou eimai xalari gia na koimi8w prin paw sto nosokomieo gia tin genna, eipa tis epomenes meres na tis dia8esw stis douleies tou spitiou, to savvato exw mia ek8esi xeiropoiitwn kosmimatwn se mia oikogeneiaki fili, deutera skeftomai na paw na isiwsw k ta mallia mou gia na min exw na ta plenw sto nosokomeio k ola auta prepei na ta vole4w mesa se 3 meres :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..καλε κοριτσια που χαθηκατε; μπας κολάει αυτη η σελιδα κ για αυτο δε γραφετε;

Ξυπνησα κ σημερα χωρις κανενα πονο.... τι στο καλό?? Πηγα στο Παπανικολάου πηρα το κιτ για τα βλαστοκυτταρα, θα τα κάνουμε δωρεά.. μετά πηγαμε με τους γονεις μου για καφεδάκι , μετά πηγα κομωτηριο κ μετά ηρθα εδω σπιτι να ξεκουραστω... αρχισα να εχω λιγα πονακια προφανως απο το περπατημα...εχουμε μπει σε διάθεση τοκετου... θα παροηυμε τηλ το γιατρο το απογευμα αν δεν εχει γινει τιποτα να προχωρησουμε με την προκληση...δε μπορουμε αλλο θελουμε την μπεμπα μας!!!!

ΠΟυ ειστε βρε κοριτσια??? :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου ομορφα!...

κολλαει το φορουμ η ιδεα μου; χθες πηγα το μεσημερι στο φαρμακειο ειχαμε πολλη δουλεια και μετα πηγαμε στον πειραια μια μιση ωρα για περπατημα... σημερα καθισα το πρωι σπιτι να γιατροπορεψω το γιαννη που μαλλον κολλησε ιωση. Πηγα για ψωνια, μαγειρεψα κοτοσουπα και το κυριοτερο εκανα μπανιο το σκυλο, εχω την αισθηση οτι παροτι δε βαζω κωλο κατω θα τον εφαω το μηνα αλλα συμβιβαστηκα με αυτο...

σαμαρκανδη βλεπω κι εσυ τρεξιμοο... και σε λιγι παω φαρμακειο γιατι πνιγονται

χοανιτα πολυ ομορφη η εμπειρια σου

γιωργιαννα μου τελεια η φωτογραφια, κουκλια οι αντρες σου!

ειρηνακι μηπως γεννας και δεν εισαι εδω;

ελενα εσυ γεννας;

αααααααα ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ: ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ασχετο βασικα ειχα και μια συζητηση του γυναικολογου του ανεπτυσσα οτι θεωρω οτι η συλληψη εγινε προς το τελος του κυκλου και μου ειπε οτι αν ισχυει η πητ παει 22 με 23... τι αλλη δουλεια πρεπει να κανω πειτε μουυυυυυ :oops::oops::oops::oops:

ειρηνακι τωρα ειδα οτι μολις εγραψες...

εν τω μεταξυ γενικα θελω την αγωνια του να με πιασουν οι πονοι και αν με ενα πραγμα θα ξενερωσω ειναι αν φτασουμε 23-24 και δε γενναω που λογικα θα μου κανει προκληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kati simvainei me to $k@to forum exei dio meres den dimosievei minimata i den grafete minimata..Den 3erw ti paei la8os!!

Axxxx exw polla nevra!!! Me to paramikro fwnazw k me mia simvouli pou 8a mou pei o allos egw eimai etoimi gia epi8esi :evil:

Na sas pw k kati pou me provlimatizei? To kefalaki tis einai e3ogkwmeno sxedon sinexeia arxisa na anisixw, i koilia mou egine stretch nomizw to derma mou auto itan den exw allo hehe..Mipws den exw igra? Den kolimpa ka8olou, einai kollimeni panw sto derma mou diladi molis aggi3eis tin koilia mou vriskeis podia, kefalaki den prepei na pieseis katw to derma mou gia na ta noiwseis..Den 3erw an katalavete ti 8elw na pw :)..Einai fisiologiko? Axxx agxw8ika lete na stegnwse to mwro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανακι μου, μας ειχαν πει οι μαιες οτι το μωρο δε στεγνώνει..τα αμνυακα σου ειναι λογικό λιγο να μειωθηκαν αρκει να ειναι σε φυσιολογικά επιπεδα... αν ανυσηχεις πολυ παρε το γιατρό αλλα δεν πιθστευω οτι το οτι βλεπεις τοσο εξογκομενο το μωρο παει να πει κατι...κι εμενα τα μπουτακια τηξς ειναι συνεχεια πεταγμένα εξω!!!

Αφροδιτάκι κι εγω ετσι νομιζω..οτι κι αν κανουμε αν οι μπεμπες μας δεν ιεναι ετοιμες δεν προκειτε να βγουν με τίποτα!!! Ελπιζω η δικη νμου να βγει ευκολα αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sou pw o giatros me eide tin tetarti k mou eipe pws ola einai mia xara, meinwnete o xwros tis mallon k gi'auto einai etsi ee? :) Pantws simera egina 37 evdomadwn epomenws den nomizw na meiw8ikane k toso poli ta amniaka igra se simeio kindinou, den perasa tis meres mou gia na peis pws eimai se krisimi 8esi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνδρια κανονικα πρεπει να ξεκουραστεις γτ μετα θα εχεις ξενυχτι. Ασε και λιγο τις δουλειες στην ακρη. Ο οργανισμος σου πρεπει να αντεξει μετα για την Βικτωρια.

Ειρηνη μου δεν αντεχεις αλλο!! Τελικα θα μπεις αυριο;

Αφρο μου καλυτερα μονο του να ερθει το μωρο. εαν μου ελεγες τωρα να ξανακανω προκληση θα σου ελεγα ασε καλυτερα θα περιμενω μεχρι τελευταια μερα!!

Ζυγισα το μικρο σημερα: 3830γρ. πηρε 400γρ μεσα σε μια εβδομαδα. Τελικα η αγελαδα της φαγε ειναι θρεπτικη!!! χα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou to spiti mou einai X A L I A..Den ginete na min to kanw alla 8a moirasw tis douleies se 3 meres :lol: 8a 3ekinisw apo avrio mexri k tin deutera ee ok den exw k epavli k etsi den 8a kourastw.. Hoover se olo to spiti 8a to analavei o george k ta ipoloipa egw alla xalara!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά σου λεει μην κουραζεσαι...κι εγω τα παιξα με τις δουλειες κ τωρα το μετανοιωνω γιατι δεν πηρα τον χρονο μου να ξεκουραστω :(

Τζωρτζι μου ετσι λεμε αν δεν γινουν πιο εντονοι οι πονοι θα παμε με προκληση δε μπορω να περιμενω αλλο... βλεπω κ τον αντρουλη ανυπομονεί!! Με πιανει κι εμενα πανικός μερικες φορες , αν δεν κουνιεται , μην ανεβασω πιεση κλπ...εξαλλου αφου ειχα προχθες λιγη εξαλληψη , ειχε μαλακωσει ο τραχηλος , εχω λιγους πονους... ειναι ετοιμη η μπεμπα :) τελειωσαν τα ψεματα αυριο θα γεννησουμε πρωτα ο θεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irinaki mou elega teleutaies meres den 8a afina ka8olou douleies gia na 3ekourastw alla na koimi8w edw k meres den mporw k sto kanape na 3aplwsw mono gia na iremisw pali ponaw ta kokkala mou, protimw na exw kati na asxoloume gia na kinoume k ligo..K eidika otan menw sto spiti moni mou me pianoune oi kakes ske4eis k i melagxolia k etsi 8elw na apasxolw to mualo mou me tis douleies toulaxisto alla opws sas eipa 8a tis moirasw gia na min talaipwri8w :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ηρεμία εχει πεσει μεσα στο φόρουμ ε? Αχ που ειστε ολες να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας; Κοιμηθηκα λιγο κ με επιασε σφιξιμο...ενα φτερουγισμα στην καρδιά...έρχετε η μπέμπα μας ...αυριο τετοια ωρα ισως να την εχω στην αγκαλίτσα μου !!! Περιμενω να παερασει λιγο η ωρα να παει 6 να ερθει ο γιατρος στο ιατρειο να μιλησουμε για τα της πρόκλησης... τι ωρα να παμε , τι προετοιμασιες πρεπει να κανουμε κ αλλα τετοια!!! Δε βλεπω να δυναμωνουν οιπονοι μου , αντιθετα εφυγαν...οποτε θα ειμαι στην ωρα μου στο ραντεβου με την μικρή μας αυριο!!! αναστατωνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ: ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΑΣ

Τέλεια! Και γι'αυτό εγώ την τιμώ αυτήν τη μέρα και τσακίζω ένα ωραιότατο παγωτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ταισα το μικρο και μετα ξαπλωσα για μεσιμερι. Τωρα ηρθε η αδελφη μου και σε λιγο θα ξαναταισω το μικρο.

Ο Λιαγκας το ειπε το πρωι για την διαιτα αλλα νομιζα οτι κανει πλακα. Λοιπον τοτε και εγω τσακισα 2 σου και παω αργοτερα για το τριτο!!!

Κοριτσια ειναι λογικο να εχετε αγχος οταν ξερετε το ποτε θα γεννησετε. Δεν ειναι τπτ για λιγες ωρες θα εισαστε μουδιασμενες και μετα θα εχετε το θυσαυρο στην αγκαλια σας.

Ανδρια ποσο βρομικο μπορει να ειναι το σπιτι σου οταν εισαστε 2 ατομα; Εδω θα ειμαστε σ'ενα χρονο και θα γελαω μαζι σου που θα μας λες τι σου εκανε η Βικτωρια και που λερωσε τους τοιχους ή τα χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και τα νέα μου από το γιατρό!

Βασικά, χτες όντως κόλλαγε το φόρουμ και δε δημοσίευε τίποτα! Εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη, διάβασα και κάτι δυσάρεστο σε άλλο θέμα στο μαμμυ (κατα λάθος) και άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες... έλειπε και ο άντρας μου γτ δούλευε οπότε αφήστε τα... πέρασα μια νύχτα "μούρλια"...

Γύρισε ο αντρούλης μου το πρωί, κοιμήθηκε ο καημένος μόνο 1,5 ώρα και τον ξύπνησα να πάμε ιασώ! Τον πότησα και έναν εσπρέσο για να αντέξει :lol:

Η εξέταση κορίτσια, αν έχεις φτάσει στην 40η εβδ δεν είναι και ότι καλύτερο :shock:

Ο γιατρός και η μαία μου είπαν μπράβο που ήμουν τόσο συνεργάσιμη.. (ξανα :shock:)

Η μπέμπα δεν έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος δεν έχει ξεκινήσει να εξαλείφεται αν και είναι μαλακός. Κατά την εξέταση, ο γιατρός, προσπάθησε να κάνει αποκόληση των υμένων.... γι'αυτο και το μπράβο που πήρα!!

Μετά έκανα το nst, το οποίο ήταν καλό, χωρίς ιδιαίτερες συσπάσεις. Όταν σηκώθηκα ένιωσα κάτι από κάτω... όχι δεν ήταν τα νερά.. ήταν αιματάκι από την εξέταση (άλλαξα δύο σερβιετάκια).

Με τα ως εδώ δεδομένα δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά "πάμε για πρόκληση" οπότε κάναμε και υπέρηχο.

Ο υπέρηχος με βγάζει σήμερα 40εβδ. Τα αμνιακά είναι καλά (δεν έχουν μειωθεί), ο πλακούντας grade 2 προς 3 και η μπέμπα 3190γρ! Οπότε είμαστε ασφαλείς να περιμένουμε λίγο ακόμη! Ούτε εγώ, ούτε εκείνος είναι υπερ της πρόκλησης, οπότε μου δίνει διορία 3-4 μέρες, αν και νομίζει ότι μεσα στο Σ-Κ θα έρθει η μπεμπούλα μου!!!

Ελπίζω να μη σας έπρηξα.... έγραψα πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη ειναι η παγκοσμια μερα της διαιτας κι εγω εφαγα 2 κομματια της χθεσινης μου τουρτας!! Αμε !!!

Ελπιζω μην παθω κανα ζαχαρο τωρα στα τελευταια μου !!

Στεισι ουαου να πεις!!! Ζεις την εγκυμοσυνη σου περισσοτερο απο ολες μας !! Αρκει να μη σε ταλαιπωρησει!! Ειδες ποσο πονάει ρε συ το ψαχουλεμα;; :?:?:? Ευχομαι να σπασουν τα νεράκια σου κ να πάνε όλα καλα :) Τα δικά μου δν βλέπω να σπανε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...