Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μου!!!

Κατερινακι η μυρωδια απο τα τσουρεκια σου μου εσπασε τη μυτη!!!Στειλε κανενα προς τα εδω!!!

Χρυσταλλενη μου τον απολαυσες κ με το παραπανω τον γιοκα σου εχθες,τελεια!!

Πιπιτσα οι κλωτσιες ειναι ο,τι καλυτερο οντως,απολαυσε τες!!

Μαρακι μεγεια τα καλλυντικα!!

Κι εγω εχθες πηγα εκκλησια,γινοτανε χαμος,ολοι εσπρωχναν για να προσκυνησουν κ τελικα με πηρε η μητερα μου κ φυγαμε γιατι φοβοταν μη χτυπησω με το χαμο που γινοταν.Τωρα θα παω παλι..

Κουλουρακια καναμε την Κυριακη κ τα εχω φαει σχεδον ολα :oops::oops::oops::oops: Θελω να ξανακανω αλλα μονη μου τα τρωω οποτε μαλλον θα το αποφυγω..

Χρυσταλλενη μου κι εγω +10 ειμαι.Οκ εχω διδυμα,αλλα δε μου φαινονται κ τοσα πολλα κ για σενα στην εβδομαδα που εισαι για να σου φωναξει ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!

Βρήκα ευκαιρία να μπώ να δώ τι κάνετε... Κατερίνα μου μου άνοιξες την όρεξη για κουλουράκια! Αλλά πρόσεχε λίγο, μην κουράζεσαι πολύ!

Μαράκι με γειά τα καλλυντικά...

Μιχαέλα καλή βόλτα...

Chrystalleni μιά χαρά είναι τα κιλά σου... επιτέλους σας έκανε την τιμή ο μπέμπης ε? Άντε να δούμε ο δικός μας πότε θα μας την κάνει! :lol::lol::lol:

Πιπίτσα χορευταράς θα σας βγεί ο μικρός! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα στείλε και κανένα κουλούρι καταδώ!! :lol::lol::lol::lol:

Καλά να περάσετε όλες αυτές τις μέρες Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση με υγεία και ευτυχία σας εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι!!!!!!!!!

Καλημέρα Γιελιζάκι μου!!!!!!!!!!!!

Μη μιλάτε άλλο για κουλουράκια βρε κορίτσια..... έλεος........

Πριν έκανα πως δεν το είδα........ φτάνει!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κάτι άσχετο βρε κορίτσια.....

Μου τελειώνει το κραγιόν και το μολύβι των ματιών & λέω κάποια στιγμή να πάρω.......

Πρέπει να πάρω φυτικά..... π.χ. του ΚΟΡΡΕ...... ή δεν παίζει ρόλο?????

Μήπως ρωτάω βλακείες?????

Σκιές βάζω ελάχιστα.... αυτές που βάζω πάντα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Πιπίτσα μου, για καλλυντικά δεν έχω ιδέα τι κάνει και τι δεν κάνει... επειδή σπάνια βάζω κραγιόν κτλ δεν τον ρώτησα καν τον γιατρό μου.... λογικά τα φυτικά θα κάνουν... Για βαφή που τον είχα ρωτήσει μου είχε πεί ότι μετά το 1ο τρίμηνο επιτρέπεται... πήγα και εγώ και πήρα μία φυτική βαφή αλλά δεν μου τα έβαψε η κομμώτριά μου... :( μου είπε ότι θα μου τα βάψει πρίν πάω να γεννήσω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γιελιζάκι μου, για βαφές έχω ακούσει κι εγώ για τις φυτικές πως επιτρέπονται.....

Ουδέποτε έβαψα τα μαλλιά μου, είναι καστανόξανθα με τάσεις ν΄ανοίγουνε κι άλλο το καλοκαίρι.....

Τώρα μου αρέσει μία χαρά το χρώμα τους.... απλώς έχω 2-3 λευκές & φαίνονται κάπου-κάπου....

Αλλά εάν ποτέ τα βάψω.... θα κάνω ανταύγειες..... πολύύύύύ μετά τη γέννα!!!!!!!!

Προς το παρόν.....

Έχω να βάλω 1 πλυντηριάκι, να πλύνω τα πιατάκια, να μαζέψω τα στεγνά από την απλώστρα....... κι αργότερα να βγω για περπατηματάκι, θα πάω και σε 2-3 Επιταφίους να προσκυνήσω......

Αλλά τώρα........... βαριέέέέέέμαι να κουνήσω...........

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς κάναμε τις φλαούνες μας σήμερα.

Σοφάκι μου τέλεια τα κιλάκια σου, έχεις και διδυμάκια. Μπράβο συνέχισε έτσι. Μιάμιση εβδομάδα διαφέρουμε όλη και όλη.

Πιπίτσα μου 2 κιλά σε 20 μέρες όχι σε 10 :lol::lol::lol: Κ αυτά τα 10 τα έχω βάλει ενω΄προσέχω και πολύ, σκέφτου να μην πρόσεχα τι θα γινόταν. Σε ποια εβδομάδα είσαι;;;

Γιελίζ μου πως πάει το σπίτι; τα πλακάκια;; τελειώνετε;;

Όσο αφορά τα μαλλιά εμένα η ρίζα έχει φτάσει τα 10 δάκτυλα. :lol::lol::lol: Ευτυχώς δεν διαφέρει και πολύ απ τη βαφή αλλιώς θα τα χα παίξει. Θα τα περιποιηθώ λίγο πριν γεννήσω.

Φαντάζομαι ότι είστε όλες εκκλησία. Νιώθω άσχημα που δεν πήγα αλλά δεν μπορούσα. Πήγα το απόγευμα και προσκύνησα. Ο άνδρας μου πήγε στο χωριό του εκκλησία, του αρέσει γιατί ψάλουνε και τα παιδάκια του σχολείου τους. Άρα είμαι home alone :(:(

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια??? Εγώ σήμερα έκανα βολτούλες και ψώνια!! Ειμαι πολύ ενθουσιασμένη..Πήγαμε και είδαμε κρεβατάκια και καροτσια για το μωράκι μας..Μας δώσανε προσφορές...Βασικά σε 2 μαγαζιά πήγαμε αλλά δεν μπορούσα άλλο κουράστηκα!! Μάλλον θα καταλήξω στο πρώτο κατάστημα γιατι και από αποψη τιμών ήταν πολύ καλύτερα...Για να καταλάβετε...καρότσι http://www.camspa.it/#/en/products/cat=002/prod=106...

κρεβατάκι, μπανάκι με αλλαξιέρα που εφαρμόζει στην δική μας την μπανιέρα http://www.camspa.it/#/en/products/cat=001/prod=110, η προικούλα, το στρώμα, σεντονάκια, κουνουπιέρα, εξτρα αλλαξιέρα που να εφαρμόζει στο κραβατάκι 1180 ευρώ!!!!!!! :shock:

Δεν ειναι πολύ καλά?? Και να σκεφτείτε οτι το καρότσι θα ειναι πληρωμένο από τους γονείς μου και το κρεβατάκι από τα πεθερικά...τελεια!!

Πήραμε κιόλας κατι σεντονάκια που ζητάνε στην κλινική και πετσέτες για το μωρό και πιπίλες!! Θα σας βαλω φώτο από εβδομάδας!!

Πήγαμε και στο φαρμακείο και πήραμε τα υπόλοιπα καλυντικά για μένα και για το μωρο που ζητάνε στην κλινική. Ειχε και μιση τιμή σε μια εταιρεία για προιοντα προσώπου οποτε πήρα και για μένα...Μετά πήγαμε και πήραμε και πιτζάμες και ακόμα ένα σουτιεν θηλασμου!!

Πάντως ευτυχως που πήρα από άμαζον αποστειρωτη και επιθέματα...ηταν οι τριπλάσιες σχεδον τιμές στα μαγαζιά!!

Μου λείπουν ελάχιστα τώρα για την βαλίτσα του τοκετού...ειμαι πολύ χαρούμενη...Αντε να μας πάνε όλα καλά!!!

Πήγαμε και προσκυνήσαμε τον επιτάφιο αλλά δεν πήγαμε στην λειτουργία...

Αυτά τα νέα μας....Αυριο λέμε να πάμε να δούμε έπιπλα για την βεράντα μας γιατί έρχεται το καλοκαίρι και δεν θα έχουμε...Τωρα που είναι στο σπίτι ο αντρας μου το εκμεταλλεύομαι να κάνουμε αυτά που αφήσαμε πίσω... :lol::lol::lol:

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι φανταστικη τιμη!Μην το συζητας!Ποσο εκανε το καθενα δλδ;Το καροτσι πχ.μονο του ποσο εκανε;Σας εκαναν εκπτωση;Γιατι μου φαινονται υπερβολικα λιγα τα λεφτα για τοσα πολλα πραγματα! :shock: Και το καροτσι ειναι πολυ ωραιο και πολυ καλη μαρκα!Μην χασεις τετοια ευκαιρια!Μηπως εχει και online καταστημα; :lol:

Ουτε εγω πηγα επιταφιο,ουτε καθολου εκκλησια αυτες τις μερες.Δεν αντεχω την ορθοστασια.Ηθελα να παω το απογευμα να προσκυνησω αλλα νυσταζα...Ισωως παω αυριο να αναψω ενα κερακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,τι κανετε???

Εμεις πριν λιγο γυρισαμε..λειπαμε απο το πρωι..πηγα στο Ιασω να ξανακανω την εξεταση οι οποιοι μου ειπαν θα ειδοποιησουν τη γιατρο για τα αποτελεσματα αλλα δεν το εκαναν..μου εχει αφησει πολυ χαια εντυπωσεις αυτο το μαιευτηριο!!Μονο τα σαντουιτς στην καφετερια μου αρεσαν!!!!!!!Αλλα νηστευω..

Μετα πηγαμε στο κοιμητηριο στο κουνιαδακι μου :cry::cry::cry: οπου εγινε κ η περιφορα του επιταφιου και προσκηνυσαμε κιολας,αναψαμε κ τα κερακια μας..

Και επειτα στο σπιτι της πεθερας μου για φαγητο..Φακη χωρις λαδι κ ζαρζαβατικα!!Ηταν πολυ ωραι μπορω να πω..καλα παντα την κανει πολυ ωραια ιδιως Μ.Παρασκευη..

Και μετα ξεραθηκα για τουλαχιστον 2.5-3 ωρες..

Ο μικρουλης μου κλωτσαει συνεχειακ πολυ δυνατα αυτες τις μερες..θα με βριζει το μωρο μου με τοση κουραση που περασα δυο μερες..

Ακομη νιωθω πτωμα..και θελω να παω να κοινωνησω κ αυριο..

Κατα τ αλλα ολα μια χαρα..μολις εφαγα το καρπουζακι μου με 2 φρυγανιες και εχω αραξει στον καναπε..

Αν προλαβω αυριο θα σας στειλω μερικα απο τα τσουρεκια μου...

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Κι εγω μολις μπηκα!Το πρωι πηγαμε βολτα στην αγορα κ μετα για καφε με τη μανουλα ;) ,κοιμηθηκα 2 ωριτσες κ μετα εκκλησια κ επιταφιο.Πηγα κ στην περιφορα (απορω πως αντεξα) κ στην επιστροφη κατσαμε με τον καλο μου κ ηπιαμε μια μπυριτσα.Πολυ ωραια ηταν!

Μαρακι μου τελεια ολα κ η τιμη φοβερη.Συμφωνω με τη Νικη,μη χασεις τετοια προσφορα!!Κ μεγεια τα πραγματακια που ηδη πηρες!!

Χρυσταλλενη μου Κ ΝΙκη σημασια εχει πως νιωθουμε κ οχι αν παμε στην εκκλησια ;);););)

Κατερινακι περιμενω τσουρεκακι αυριο!!!Κ μην κουραζεσαι τοσο,χαλαρα...

Καλο βραδυ σε ολες μας κ φιλια στις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααα!

μπηκα για λιγο να σας ευχηθω καλη ανασταση κ να ερθουν με το καλο τα μωρακια μας.του χρονου τετοιο καιρο να τα κραταμε στην αγκαλια μας.φιλια πολλα κ να περασετε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!!!

Μαρακι πολυ καλη τιμη και πολυ ωραια τα πραγματακια, και καλη μαρκα!

Σοφία ουτε εγώ εχω σιχνοουρία...δηλαδή βραδυ δεν εχω σηκωθει ποτε για πιπι....αρα μην ανησυχεις!!!

Οσο για τον υπνο εγω πριν κανενα διμηνο δεν μπορουσα να κοιμηθω με τπτ, δεν βολευομουνα αλλά πλεον μια χαρα κοιμαμε σαν πουλακι....συνηθισα φαινετε!!!

Κατερινακι μας ανοιξες την ορεξη με ολα τα Πασχαλινα που εφτιαξες αλλά μην κουραζεσε τοσο...

Χρυσταλλενη τα κιλα σου μια χαρα ειναι για την εβδομαδα που εισαι!!! Αυτος ο γιατρος πολυ αυστηρος....

Λοιπον μπηκα απλα να διαβασω τα νεα σας!!! Σας αφηνω και θα τα πουμε απο Τριτη τωρα!!!

Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι και με το καλο να ξεκινησουν να ερχονται τα μπεμπακια μας!!!!

Φιλια Πολλα!!!! και να περασετε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Καλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολους μας!Του χρονου να πλασουμε κουλουρακια με τα μπεμπακια μας!Επιτελους σημερα ξυπνησα αργα!Χθες δεν ειχα καταφερει να κοιμηθω και ημουν ολη μερα σαν ζομπι! :lol: Ο αντρας μου δουλευει.Θα φτιαξω το φαγακι μας και θα τον περιμενω.Το βραδυ θα παμε στην κουνιαδα μου για Ανασταση,να φαμε τη μαγειριτσα (εγω θα φαω κρεατοσουπα).Εκκλησια ομως δεν θα παω,ριχνουν παρα πολλα βαρελωτα,θα τρομαξω και εγω και η μπεμπα μου.Βασικα τα φοβαμαι πολυ... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση κορίτσια μου.

Περάσαμε τα τελευταία μας Χριστούγεννα και τώρα το τελευταίο μας Πάσχα χωρίς τα μωράκια μας. Θα περάσουμε το πρώτο μας καλοκαίρι με τα babies μας. Τέλεια!!!!!

Ξύπνησα πρωί και πήγα στο εμπορικό, ήμουν εγώ οι πωλήτριες και ακόμα καμιά δεκαριά άλλες πελάτισσες. :lol::lol::lol::lol: Πήρα κάτι τελευταία δωράκια και σουτιέν εγκυμοσύνης. Μέχρι τις 10 ήμουν σπίτι. Θα χαλαρώσω σήμερα και απόψε εκκλησία. Όσο αντέξω.

φιλιά πολλά σ όλες. Να στε καλά και τα μωράκια σας καλύτερα :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω….. πω…. γράψατε πάλι……….

Καλέέέέέ……. Τι πολυλογούδες που είσαστε συν-γκαστρουλίτσες μου?????

Τα διαβάζω λίγα-λίγα κι απαντώ σε ότι θυμάμαι…… ΟΚ????? Μην παρεξηγηθώ κιόλας……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχίζω το λοιπόν..... ελπίζω να μην ξεχάσω κανένα κοριτσάκι.......

Beboulino μου, ούτε εγώ πήγα καθόλου Εκκλησία αυτές τις μέρες…. παλιότερα έπαιρνα και το βιβλιαράκι μου μαζί κι ήμουν σε όλες τις Λειτουργίες εξαρχής κι ως το τέλος…. φέτος δεν είχα τέτοιες αντοχές…… ούτε στην Ανάσταση θα πάω…. χαμός γίνεται…. τα βεγγαλικά τα φοβόμουνα πάντα, πόσο μάλλον τώρα…. να με πιάσει καμιά ταχυκαρδία….. να μου τρομάξει το σπλαχνάκι μου…. δεν πειράζει… καλά να είμαστε!!!!

Chrystalleni μου, δε νομίζω πως είναι πολλά 2 κιλάκια σε 20 μέρες….. τώρα εάν φώναζε ο γιατρός σου, μάλλον είναι παραπάνω αυστηρός απ΄όσο πρέπει…. δε γίνεται να μην πάρουμε, όσο μπορούμε το ρεγουλάρουμε….. καλύτερα θα μας βγει στο τέλος και η γέννα, να μην ταλαιπωρηθούμε ούτε μαμά ούτε νινί….. και πολύ σωστά τα λες φιλενάδα…. έρχεται για όλες μας το σπουδαιότερο καλοκαίρι…. αυτό που θα γεμίσει η αγκαλιά μας με τα μωρά μας!!!!!

Εγώ κοριτσάκι μου αύριο κλείνω 23 εβδομάδες Πρώτα Ο Θεός….. περνάει ο καιρός!!!! Χωρίς πλάκα….. πολύ πιο γρήγορα απ΄ότι το περίμενα…. 3,5 μηνάκια σχεδόν….. αχ…. πλησιάζει σιγά-σιγά η μεγάλη στιγμή κι ανυπομονώ….. κι εγώ αισθάνομαι άσχημα που δεν πήγα Εκκλησία φέτος…. του χρόνου, να είμαστε καλά….

Μαράκι μου, μεγεια τα ψωνάκια…. φαίνονται πολύ όμορφα & σε καλές τιμές!!!!!! Με το καλό να τα χρησιμοποιήσετε!!!! Κοντεύει κι η βαλίτσα βρε θηρίο???? Εγώ γιατί δεν έχω ψωνίσει ακόμη τίποτε???? Ουάάάάάάάά!!!!!!!!!!! Θα τρέχω άμα βαρύνω…. κακό παιδί…..

Κατερινάκι, πολύ ταλαιπωρία ρε συ με το ΙΑΣΩ!!!!! Κι έχει κι όνομα…. τρομάρα του…. κρίμα……. κι εμένα ο μικρούλης μου, μόλις αράξω λιγάκι στον καναπέ ή πέφτοντας για ύπνο, ξεσαλώνει…. τις άλλες ώρες τον κουράζω φαίνεται…. το γιαβρί μου…… γι΄αυτό και τα κάνω λίγα-λίγα…. δεν έχω κι αντοχές….

Σοφάκι κι Αννούλα καλά να περάσετε κουκλίτσες μου!!!!!! Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!! Και καλές κλωτσίτσες!!!!!!

Μάχη μου…. ενώ στις αρχές της εγκυμοσύνης κουτουλούσα όπου βρισκόμουν (μιλάμε για τρελή υπνηλία!!!!) τώρα πια….. έχει αρχίσει και λιγοστεύει ο ύπνος μου….. είναι που έχω και την έννοια ν΄ακούω τον μικρούλη μου…..

Γιελιζάκι μου, καλή υπομονή με τα μαστορέματα..... να ξεμπερδεύετε, να απολαύσετε το σπιτάκι σας μετά...... κι οι 3 μαζί!!!!!!!!

Τα δικά μου τώρα……..

Χθες αφού έκανα τις δουλειές μου & διάβασα κιόλας λιγάκι (μην ξεχνιόμαστε…. πλησιάζει ο καιρός!!!!) ο καλός μου σχόλασε νωρίτερα & αφού φάγαμε πήγαμε Jumbo (για το Πασχαλιάτικο δωράκι της ανιψιάς μας που θα δούμε αύριο στα πεθερικά) κι έπειτα, ο καλούλης μου, χωρίς να του το ζητήσω εγώ (που το ήθελα πάάάάάρα πολύ) με πήγε και προσκύνησα στον Επιτάφιο της Αγίας Άννης (όποιο κοριτσάκι διάβασε το ποστάκι μου καταλαβαίνει την σημασία που έχει η συγκεκριμένη Αγία για μένα!!!!) κι έπειτα πήγαμε & προσκυνήσαμε και στον Επιτάφιο της Ενορίας μας, στους Αγίους Αποστόλους….. στην περιφορά δεν πήγαμε, φοβήθηκα μη φάω κανένα στριμωξίδι-σπρώξιμο…..

Σήμερα το πρωί με πήγε ο καλός μου πάλι στην ενορία μας να Μεταλάβω και γινότανε Ο ΧΑΜΟΣ!!!!!! Κι ενώ είχε μία θέση κενή, μου ζήτησε να καθίσω, εγώ του ανταπάντησα πως συνεχώς έρχονται κι άλλοι & θα χάσω τη σειρά μου & τσαντίστηκε…. δίκιο είχε…. είμαι πολύ ξεροκέφαλη ώρες-ώρες….. και φυσικά φαινότανε η κοιλιά, αλλά ουδείς προσεφέρθη να μου δώσει θέση (ή έστω…. να το προτείνει!!!!) πολλά ζητάω!!!! Κι εννοείται μ΄έπιασε η μέση μου….. καλά να πάθω…. ουδείς μου φταίει!!!! Περίμενα πάνω από ¾ της ώρας……

Ευτυχώς, στη σειρά για τη Θεία Μετάληψη με βρήκε 1 φίλη & με τράβηξε κοντά της να περάσω πιο μπροστά, χωρίς να στριμωχτώ καθόλου, την ώρα που πηγαίνανε άλλοι να μπούνε μπροστά μου!!!! Αλλά ρε παιδί μου… πάνε κάποιοι & κάποιες να Μεταλάβουνε κι έχουνε το νου τους να σπρώξουνε & να πάρουνε τη σειρά του αλλουνού!!!!!! Τέτοια γυφτιά πια???? Πήγε μία κοπελιά να Μεταλάβει το μικρούλη της, θα ήταν 1,5-2 χρονών περίπου & κοντέψανε οι γριές να την φάνε…. να μην πάει μπροστά…. να μείνει πίσω να ταλαιπωρηθεί το μωρό!!!! Τη ρώτησε κανείς αυτήν την κοπέλα αν δούλευε τις άλλες μέρες & δε μπορούσε να πάει??? Oι γριές δούλευαν???? Αμάν πια….. τα σκέφτομαι & τσαντίζομαι!!!!

Τέλος πάντων….. γι΄αυτό τόσες μέρες δεν πήγα καθόλου στην Εκκλησία….. κάποιοι & κάποιες δε σέβονται τίποτε όμως!!!!! Κολάζεσαι χωρίς να το θέλεις!!!! Στη σειρά μας, που ήμασταν μόνο γυναίκες, πήγε και χώθηκε 1 παππούς κι άρχισε να σπρώχνει…. όπα ρε μεγάλε…. πρώτον είσαι σε λάθος πλευρά (τι κι αν του το είπανε….. δεεεεεε…..) κι έπειτα…. γι΄αυτό χώνεσαι??? Για να σπρώξεις???? Ήμαρτον πια…..

Πάει κι αυτό…. θα ξανακάνω Νηστεία για να Μεταλάβω, λογικά λίγο πριν γεννήσω!!!! Το είχα πολύ ανάγκη το σημερινό….. ηρέμησε η ψυχή μου……

Άσε που το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά!!!!!! Κάποιον εφιάλτη πρέπει να είδα (ευτυχώς δεν θυμάμαι τι!!!!!) και ξύπνησα 2 φορές μέσα στον ύπνο μου, από πολύ έντονη ταχυκαρδία….. το κεφάλι μου κόντευε να σπάσει…. και σα να είχα πονάκια στο στέρνο…. φοβήθηκα…. δε λέγεται πόσο!!!! Όχι μόνον για μένα…. αλλά κυρίως για το μικρό μου…. που ευτυχώς όμως κλωτσούσε συνεχώς εκείνη την ώρα…. αλλά μάλλον αναστατώθηκε κι εκείνο….. ποιος ξέρει….. και τις 2 φορές, έκανα τον Σταυρό μου κι είπα το “ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ” κι αμέσως ηρέμησα…. τη 2η φορά, που σηκώθηκα και για πιπί…. πήγα μπροστά στην Εικόνα της Παναγιάς της Ιεροσολυμίτισσας (την έχω στο σαλόνι μου) Προσευχήθηκα & Ασπάστηκα την Εικόνα….. αμέσως ηρέμησα κι ένιωσα πολύ-πολύ καλύτερα!!!!!

Το πρωί που τα έλεγα όλα αυτά του καλού μου….. μου φώναζε που δεν τον ξύπνησα!!!! Δεν ήθελα όμως να τον ανησυχήσω…. μετά από τη 2η ταραχή μου, κοιμήθηκα μία χαρά….. κι ως αργούτσικα…. σχετικά…. σίγουρα πάντως φταίει κάποιο πολύ κακό όνειρο…. κάποιος παλιο-εφιάλτης με τάραξε!!!!! Φτου κακάάάάάά……..

Αλλαγή θέματος….. μην ταραχτώ πάλι….. τι καλούδια τρώτε σήμερις?????? Εμείς….. θα φάμε…. Κοτοπουλάκι ψητό με φασολάκια, τζατζικάκι και μαύρο ψωμάκι (μαμά+μπέμπης) και χαμπουργκεράκια…. από τα χέρια μου φτιαγμένα…. Ο μπαμπάκας μας!!!!! Εσείς????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!

Χρόνια Πολλά σε όλες!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ να έχουμε φουσκοκοιλίτσες......

Και καλό...... οβελία την αύριον!!!!!!!

Και του χρόνου........ αγκαλιά με τα μωράκια μας!!!!!!!!!!

Φιλούθια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες.........μπηκα για να σας ευχηθω καλη ανασταση κ αυριο με υγεια!!!καλα να περασετε....τα λεμε απο τριτη τωρα....με πολλα πολλα νεα κ.......κιλα :lol::lol::lol:

φιλια σε ολες τις μαμαδες κ τα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάρες μου???

Νίκη μου μας έκανε έκπτωση η κοπέλα και έχει προσφορές το κατάστημα μέχρι τέλος του μήνα..Το καρότσι που είναι μαζί και car seat, βασικά 3 σε 1 από 560 το έχει 476. Το κρεβατάκι από 310 το εχει 263. Θα πάμε λογικά Τρίτη ή Τεταρτη να τα κλείσουμε...

Πιπίτσα μου αρχισα τη διαδικασία για τη ββαλιτσα τωρα που μπορεί ο αντρας μου να με μεταφέρει...αφου ειμαι όλο ξάπλα..

Σήμερα όμως πήρα μια τρομάρα...Χθες ολο το βράδυ πονούσα έντονα κάτω στο πιπί μου...Πονούσα πολύ και το πρωί και πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να πάω να με δει και ισως με κρατησει στην κλινική :(:? Σε όλη τη διαδρομή προσευχόμουν να ειναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να μείνω μέσα..Τελικά όλα σούπερ..προφανώς μου βγήκε η κούραση της προηγούμενης μέρας και ο μικρός που εξακολουθεί να είναι με το κεφάλι κάτω και πόδια πάνω με σπρώχνει με το κεφάλι του...Μας έδειξε και την φατσούλα του σήμερα..Ο αντρας μου λεει ότι μου μοιάζει..Γιναμε 910 γρ και ο γιατρός λεει οτι η αναπτυξη του είναι περίπου μια βδομάδα μπροστα...Ο τραχηλος και τα ραμματα ειναι στη θέση τους οποτε ειμαστε καλά..Μονο ξεκούραση... :D Χαρηκα τοσο που είδα το αντράκι μου...

Λοιπόν σας αφήνω...Καλή Ανασταση φιλενάδες μου..Να περάσετε τέλεια και του χρόνου με υγεία να έχουμε και τα μωράκια μας αγκαλιά...Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!Ειστε ολες καλα βλεπω κ πολυ χαιρομαι!

Μαρακι μου ξεκουρασου καλη μου,ευχομαι να μη σε ξαναπιασουν αλλα πονακια!

Πιπιτσα μου ετσι ειναι στην εκκλησια,μερικες μερικες νομιζουν οτι τους ανηκει....

Μαχη μου για μενα ο υπνος παραμενει δυσκολη υποθεση κ οσο περναει ο καιρος χειροτερευει.Χαλια....

Λοιπον να ευχηθω κι εγω με τη σειρα μου Καλη Ανασταση,χρονια γλυκα κ ονειρεμενα σε ολες σας,να περασετε πολυ πολυ ομορφα με τους αγαπημενους σας αυτες τις μερες κ με το καλο να κρατησουμε ολες τα μωρακια μας αγκαλια!Πολλα φιλια φιλεναδες,να ειμαστε ολες καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisaki και Sofitsa μου να είσαστε καλά γλυκές μου κι ό,τι επιθυμείτε!!!!!!!!!!!!

Να προσέχετε τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!

Μαράκι μου.... ξεκούραση γλυκειά μου!!!!!!!!!!! Όλα σιγά-σιγά.... τα νινάκια μας θέλουνε ξεκούραστες!!!!!

Κι εγώ έχω κάτι ψιλοπονάκια εδώ και κάποιες ώρες, αλλά μάλλον κάποιο νεύρο μου έχει πιαστεί... με το ζόρι σηκώνω το αριστερό πόδι...... ξέρω πως είναι από κούραση.....

Έμεινα στο σπίτι τελικά, δεν πήγα στην Ανάσταση κι ήταν μία χαράάάά...... κάποια στιγμή με έπιασε μία μικρή ταχυκαρδία, αλλά μου πέρασε αμέσως σχεδόν...... από τα πάμπολλα βεγγαλικά που άκουγα.... πριν καν το ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ σε όόόόόλες τις φουσκοκοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Του χρόνου....... τέτοια μέρα & ώρα......... να θηλάζουμε όλες τα βλασταράκια μας!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Φιλούθια πολλά κούκλες μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...