Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Έχετε αρχίσει να ψωνίζετε για τα νινάκια σας φουσκίτσες?????

Εγώ έλεγα να περιμένω τη Β΄ Επιπέδου, την έκανα το προηγούμενο Σάββατο, Δόξα Τω Θεώ, όλα καλά.... αλλά ακόμη δεν το έχω πάρει απόφαση!!!! Έλεγα να περιμένω να μπει κι ο Μάης, τώρα είμαι 5 μηνών, δεν θα είναι πολύ αργά.... ε.....

Ξέρω πως πρέπει να πάρω μόνον βαμβακερά και μεγαλύτερα σε μέγεθος (ν΄αποφύγω τα μεγέθους 0-3 μηνών). Από μαγαζιά τι προτείνετε???? Μπορούμε να πούμε ονόματα???? Είμαι τελείως άσχετη όμως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλιστα!!!!! Κατάλαβα!!! Ευχαριστώ πολύ Χριστινάκι!!!!!

Αλήθεια..... ποιό κοριτσάκι έχει τη λιστούλα με τις ΠΗΤ?????? Το Diosaki μας μάλλον?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν ψωνιζω τιποτα..εχω σχεδων τα παντα απο τον Χριστοφορο απλα θα παρω ορισμενες ελλειψεις που εχω και τερμα..

Απο μαγαζια..κοιτα τα πραγματα ειναι ολα αναλογα με το γουστο .

Εγω θεωρησα τα καλυτερα για εσωρουχα τα Ηλιος και τα Marks & Spenser..απο αποψη σχεσης ποιοτητας τιμης..

ολα αυτα και με την προυποθεση οτι θα εκανα και δευτερο παιδακι και θα κανουν αποσβεση γιατι στην αγορα βρισκεις και φτηνοτερα...

ΠΧ αυτην την εποχη τα Ηλιος εχουν προσφορες...και μετα στις εκπτωσεις θα εχουν και αλλες προσφορες..

απο κει και περα με βολεψαν απιστευτα σαν ρουχο εξοδου κατι ολοσωμα στιλ φουφουλας...περιπου τετοιου στιλ για το καλοκαιρι

http://www.laredoute.gr/product-%CE%A6% ... opLevel=21

και για τον χειμωνα

http://www.laredoute.gr/product-%CE%9A% ... opLevel=21

τετοιου στιλ..οπως και βελουτε φορμακια..

Αυτα για αγορι παντα ετσι...και φυσικα καθε μητερα διαλεγει αναλογα με την διαθεση της και το στιλ της...

εγω στον μικρο παντελονακι- μπλουζα εβαλα οταν αρχησε να σηκωνετε και να περπαταει...πιο μικρο με βολεβαν τα ολοσωμα..μια συναδελφος που εχουμε κοντινες ηλικιες παιδακια την βολευε να του δοραει παντελονια μπλουζες απο τη γεννηση.

ναι Πηνελοπακη μου, ειναι καλυτερα να παιρνεις νουμερα 3-6 για αρχη γιατι τα μωρα μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα..

Εγω το μονο που παιρνω τωρα ειναι πανες οταν τις βρω σε προσφορα..αλλα πηρα 3 πακετα Νο 2..και αρκετα Νο 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακι επενηλθα. Πολλη δουλεια σημερα και ακομα δεν τελιωσα αλλά τα εβαλα ολα σε μερικα ντοσιε να τα κανω την Δευτερα γιατι βαρεθηκα απιστευτα.

Πιπιτσα καλωσηρθες και με το καλο να ερθει και ο δικος σου κουκλος!!! Διαβασα και την ιστορια σου και συγκινηθηκα!!!!

Λετε για ψωνια???

Κι εγω εχω παρει ηδη φορμακια, και ζιπουνακια αλλά νουμερο 3-6 γιατι το 0 νομιζω θα παει εντελως χαμενο. αστε που αν ειναι και ψηλο το μωρο θα ειναι οριακα. Τωρα θελω ακομα μερικα ζιπουνακια για την αρχη μολις γεννηθει και ειδα καποια ωραια στο marks & spenser. Για πιο μετα θα μας φερουνε και δωρα ρουχαλακια και λεω να το αφησω να δω τι θα μαζεψουμε κι απο δωρα και μετα να παρω κι αλλα....

Απορυπαντικο το αρκαδι λες Χριστινα γιατι εμενα μου εχουν πει το proderm??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ήρθα!! Τι κάνετε??

Ολα καλά στο σχολείο, ελειπε και η διευθυντρια ;) αλλά κουράστηκα πολύ...με πέθανε η μέση και πονεσα στο πιπί μου..Εφαγα και ξάπλωσα στο κρεβατάκι μου...

Μάχη μου ελπίζω να πέρασε ο πόνοδοντος...

Κίσκα μου και εμενα την πρωτη μέρα το γιουτοπαρ μου ανέβασε την πίεση αλλα μετά όλα οκ. Μην το συνδυαζεις με καφέ..

Άννα μου με το καλο η Β' επιπέδου!! Περιμένουμε νέα σας!!

Σοφάκι αντε να δεις το γιατρό να μας πεις και τα δικά σας νέα!!

Γιελιζ καλά μαστορέματα!!

Μιχαέλα μου μην κουράζεσαι τόσο...

Πιπίτσα μου είσαι εγκυούλα???? Δεν ξέρεις πόσο πολύ χάρηκα!!! Κι έλεγα πού χάθηκες!!! Με το καλό κοριτσάκι μου...ολα να πάνε καλά και να κρατήσεις αγκαλια το μωρακι σου..Ξέρεις φύλο?

Οι άλλες τι κάνετε?? Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μάχη μου!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμά σου!!!!!!!!!

Μαράκι μου, ναι, επιτέλους, ήρθε και το δικό μου το ζουζουνάκι...... αγοράκι είναι αγάπη μου...... το επιβεβαιώσαμε οριστικώς στη Β΄ Επιπέδου προ ημερών.....

Εγώ για απορρυπαντικά για βρεφικά ξέρω και το PRODERM & το ΖΑΡΚΑΔΙ πως είναι καλά..... μάλλον ότι ψάχνει να βρει η κάθε μανούλα πάει.... ε..... θα δούμε....

Μπερδεύτηκα Χριστινάκι, έχεις δίκιο, ξεμπερδεύεις λιγουλάκι πιο νωρίς......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια απορροιπαντικα εχω δοκιμασει αρκετα..Αρκαδι περσιλ Αριλε και φυσικα προδερ..

οκ ειναι ολα..μεχρι να αρχισουν στερεες τροφες..εκει ειναι θεμα..μη το συζητατε...

τοτε εβαζα και κανα δυο κουταλιες κανονικο απορροιπαντικο μεσα στα ρουχα του γιατι αλλιως δεν καθαριζαν με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den jerv sigoyra exw akousei kai gia to proderm kai gia to arkadi tha dw....

loipon akouste.sto amazon.uk tis agglias paraggelneis pampers 2 paketa twn 54 dld 108 synolika me 11.5 eyrw peripou kai stin ellada to ena paketo kanei 17-18...eleos etsi?episis exei 9 paketa mwromantila pampers me 11 evrw peripou...perimenw na m erthei i proplirwmeni kai tha kanw kati agores...kai an paraggeileis panw apo 25 lires(dld 27 evrw peripou) exei dwrean metaforika..sas to lew na to psaksete.....alitheia tha gennisei kamia sto elena?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι παρήγγειλα εγω μωρομάντηλα από το αμαζον...Πάνες όμως δεν σου στέλνουν...νομιζω το ίδιο και στην Ελλάδα...Τα μεταφορικά είναι ελάχιστα εάν ο πωλητης ειναι το άμαζον...το γράφει από κάτω...

Για απορυπαντικά βρεφικά δεν έχω ιδέα...

Πιπιτσα μου τώρα το διάβασα ότι εχεις αγοράκι...αντε να αυξανόμαστε!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω νωμιζω οτι το αμαζον δεν στελνει Ελλαδα πανες...

εαν ομως παρακολουθεις συχνα πικα τις προσφορες και γραφτεις στο σαιτ της παμπερσ σου στελνουν κουπονια..

εγω ακομα και για τον μεγαλο οποτε βρω εκπτωση 30-35% στις πανες..και εννιωτε και 50% που εχει που και που , πηγαινω και παιρνω 4-5 πακετα μεγαλυτερο νουμερο και 2-3 νουμερο που φοραει εχω κανει στοκ..

τωρα που πηρα για το νινι οι μεγαλες συσκευασιες μου βγηκαν γυρω στα 7 ευρω η μια γιατι ειχα και κουπονακι και ειχα και εξαργυρωση ποντων απο την καρτα κλαμπ μασουτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πείτε βρε κορίτσια..... ενδιαφέροντα sites για παραγγελίες μέσω Internet!!!!!!!

Οι πάνες έχουνε ημερομηνία λήξης??? Ή λέω χαζομάρες????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Συγγνώμη!!!!!!!! Πρωτάρα γαρ!!!!!!!!!!

Χριστινάκι μου, εγώ γεννάω στο "ΕΛΕΝΑΣ". Κι εσύ εκεί??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου το ειχα παραγγείλει και με ενημερωσαν...Τα περισσότερα που παρήγγειλα ηρθαν μετά από μια εβδομάδα...σου γραφει ποτε θα έρθουν οταν ολοκληρωσεις την παραγγελία.Πήρα επιθέματα στήθους, αποστειρωτή, κάλαθο για πάνες και μπιμπερό που είχαν σε προσφορά tommee tippee. Ο αποστειρωτής για να καταλάβεις στην Κύπρο το ίδιο πράγμα το έχει γύρω στα 80 ευρώ και το πήρα από το άμαζον 28 λίρες!!

Για τα παμπερς δεν εχω ακούσει τα καλύτερα λόγια αλλά έχω πάρει ένα κουτι με ένα κουπόνι που είχα.

Πιπίτσα μου να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να λήγουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κορούδες μου. Θα το ψάξω και εγώ στο Αμαζον να δω αν έχει κάτι ενδιαφέρον. Πάντως οι τιμές για τα pampers είναι παρα πολύ καλές.

Πήγα στο παλιό μου σχολείο για λίγο και κάθησα 3 ώρες!!!!! πέρασα πάρα πολύ ωραία. Μαράκι ξεκουράστου τώρα. Χαίρομαι που δεν σε ταλαιπώρησαν.

Κορίτσια που χετε ραντεβουδακια με γιατρό θα περιμένουμε τα νέα σας σύντομα.

Πιπίτσα καλωσόρισες με το καλό να δεχτείς το γιόκα σου.

Φιλάκια και στις υπόλοιπες κοπέλες

Η συνταγή που σας υποσχέθηκα (αρκετά παχυντική θα λεγα :lol::lol::lol: )

Σιοκολατίνα με μπισκότα

Υλικά:

2 πακέτα μπισκότα παπαδόπολου,

3/4 βούτυρο ανάλατο,

6 κουταλιές της σούπας ζάχαρη, (εγώ βάζω λίγο λιγότερο)

4 κουταλιές της σουπας κακάο,

4 κουταλίες σούπας drinking chocolate,

750 γρ. κρέμα γάλακτος.

Λιώνουμε σε πεν μαρί το βούτυρο όταν λυώσει προσθέτουμε drinking chocolate, κακάο, ζάχαρη. Ανακατεύουμε καλά μέχρι να γίνει ένα ενιαίο μείγμα. Αν δείτε ότι δεν λιώσουν προσθέτετε λίγο γάλα.

Κόβουμε τα μπισκότα σε μικροσκοπικά κομματάκια. Χτυπούμε στο mixer τη κρέμα γάλακτος.

Ανακατεύουμε όλα τα υλικά μαζί.

Διακοσμώ με σιοκολάτα από πάνω και θρυμματισμένα μπισκότα. Το βάζω στο ψυγείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναιιιιιιιι....κι εγω........ποιον γιατρο εχεις ??λες να εχουμε τον ιδιο?

οσο για τα sites εγω με το e bay kai to amazon ψαχνομαι...εκτος αν καποια αλλη ξερει κατι να μας πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοση ωρα δεν μπορουσα να μπω,με πετουσε εξω!Φαγαμε κοτοπουλο αλα κρεμ με ρυζακι με λαχανικα.Και χτυπησα και ενα μπωλ φραουλες με λιιιιγη ζαχαριτσα!Γιαμμμ!

Παμπερς οντως δεν στελνουν Ελλαδα,δυστυχως.

Μαρακι ολα καλα στην δουλεια,ειδες; ;)

Ρουχαλακια Σεσιλια,εσυ που εχεις και αλλο παιδακι,λες να μην παρουμε το νουμερο 0 ετσι; 3-6 καλυτερα; :roll:

Απορρυπαντικο σκεφτομαι το αρκαδι.Βασικα θα κοιταξω ποιο εχει τα πιο λιγα παραμπενς και χημικα συστατικα μεσα και θα διαλεξω.

Καλλυντικα του μωρου Wedela,φυσικα προϊοντα,τιποτα αλλο για αρχη.Ολα τα αλλα εχουν παραμπενς.Το λαδακι που πηρα για την κοιλια ηταν θεϊκο και 100% αγνο,χωρις χημικα,μονο με εκχυλισματα βοτανων.Πολυ καλα προϊοντα...

Εγω κοριτσια θελω να την εχω πολυ κοκκετα την μικρη απο την αρχη! :lol: Με φορεματακια και βρακακια με φρου φρου θα κυκλοφορουμε και ασορτι παπουτσακια απο κατω.Και φυσικα κορδελα στα μαλλια!Τα φορμακια θα τα παρω μονο για το σπιτι ή καμια βολτα στην γειτονια.Παραεξω θα βγαινουμε ντυμενες στην τριχα. :lol:

Σκεφτομαι να παρω απο τα Μαδερκερ και τα Μαρκς& Σπενσερ που ξερω οτι ειναι πολυ καλα ποιοτικα.Απο τα Τζαμπο να σας πω την αληθεια,δεν θελω να παρω ρουχα. :roll: Τουλαχιστον οχι οσο θα ειναι νεογεννητο,δεν τα εμπιστευομαι... :roll:

Κρυσταλλενη πολυ ωραια συνταγη!Το drinking chocolate τι ειναι;Το ροφημα σοκολατας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...