Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααααααααα....σημερα βγηκα πρωι πρωι για δουλειες κ μολις επεστρεψα...παρηγγειλα το φραπεδακι μου κ παω να σας διαβασω...επιστρεφωωωωωωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, άρχισα να σκέφτομαι ότι πρέπει σιγά σιγά ν΄αρχίσω να ετοιμάζω την βαλίτσα :D .

Μου φαίνεται ακόμη πολύ περίεργο, ένα νέο μέλος στην οικογένεια και μάλιστα μετά από τόσα χρόνια

Καλημέρα Μιχαέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι παθανε ολες σημερα?........απουσιες!!!τουλαχιστον δεν προλαβατε να πειτε πολλα κ με την μια σας διαβασα.μαρακι ολα καλα με τον παιδαρο!!

μαιρη αφου τα νεα ηταν καλα σιγουρα κ ο δευτερος θα σας πει τα ιδια....κ μετα καλα ψωνια!!θελω κ εγω τζαμπο :D:D

αντε ελισαβετ κανε την αρχη με την βαλιτσα...μετα δεν θα σας προλαβαινω...ολες μαζι θα μου πεσετε :lol::lol: κατα τα ξημερωματα παιδια σηκωθηκα εντρομη γιατι νομιζα οτι εξω γινεται ο κακος χαμος...κ πρεγματικα το τι αερας ηταν αυτος κ μετα κ λιγη βροχη,δεν λεγεται.ελεγα παει θα μας παρει κ θα μας σηκωσει...σαν καλοκαιρινο μπουρινι ενα πραγμα.μετα δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω,τρομαξα αρκετα.με πηρε ο υπνος κατα της εφτα παρα μαλλον γιατι μολις χτυπησε το ξυπνητηρι ημουν σαν ζομπι!!!

καμια δεν φανηκε ακομα?πολυ περιεργο!!! :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

μπρρρρ..ο χειμωνας ξαναηρθε!!!!!

τι αερας ειναι αυτος..απαπαπ...

τι μου κανετε;;;;;

ολες βλεπω καλα!!! πολυ ωραια..

παω να κανω ενα τοστακι και επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις μου θα'ναι περίεργο αλλά ωραία περίεργο...να θυμηθείς τα παλιά!!

Μιχαελα μου ΄καλημέρα!! Τοσο χάλια ο καιρός? Και εμένα με τρομάζει οταν φυσάει πολύ...

Καλημέρα Χρύσα μου!!

Οντως περίεργο που δεν εμφανίστηκε καμία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!

Μαρακι μεγαλωσε ο παιδαρος σας!!!! Απο δω και περα θα παιρνει βαρος πιο ευκολα!!!

Ελισαβετ σιγα σιγα πρεπει να την ετοιμασουμε τη βαλιτσα. Αν και η δικια μου θα ειναι ολοκληρη βαλιτσαρα οπως δειχνει!!!

Παρειγγειλα χτες στο βιβλιοπωλειο το βιβλιο "φυσικος τοκετος" του leboyer. To περιμενω να ερθει τωρα και να ξεκινησω διαβασμα!!

Θα παρω και το "Οι αγγελιοφοροι του πεπρωμενου" για να το εχω να το διαβασω στο μαιευτηριο. Το εχει διαβασει καμια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάχη μου...μεχρι τώρα το βάρος του είναι μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα... Ελπίζω από εδώ και πέρα να βάζει ακόμα περισσότερο.

Μάχη μου εμάς μας πήρε ο άντρας μου χθες αύτό...εχει 3 στην ιστοσελίδα, μας πήρε το δευτερο το μπλε http://www.stratikis.gr/tomoromas.htm και αυτό

http://www.kalokathis.gr/index.php?modu ... s&id=339...

Εχω μπολικα να διαβασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα και ο γιατρός μου έδωσες κάποια διαφημιστικά για την φύλαξη των βλαστοκυττάρων...ειναι ιδιωτικές τράπεζες..και μου είπε να μελετήσω το θέμα και το συζητάμε την επόμενη φορά...Βασικά εγώ κλίνω να τα δώσω σε δημόσια τράπεζα αλλά θα δούμε...

Το επόμενο ραντεβού μου το έβαλε μετά από 3 βδομάδες αυτη τη φορά και δεν ξέρω αν θα αντέξω :lol: ισως το αλλάξω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία το δευτερο δεν μου το ανοιγει....

Το πρωτο ειναι αλμπουμ και κρατας σημειώσεις για το μωρο ή εχει ολα τα σταδια μεχρι τα εξι του χρονια??

Κι εγω τα βλαστοκυτταρα λεω να τα δωσω στην δημοσια τραπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα. Άργησα να ξυπνήσω σήμερα γιατί για ακόμα μια φορά οι από πάνω τσίριζαν. Το συνεχόμενο θόρυβο τον αντέχω. Σκεφτείτε να υπάρχει ησυχία και κάθε λίγα λεπτά να ακούς ένα ααααααααααααααααααααααααα :?:?:? Πέτρωνε η κοιλιά μου ρε σεις γιατί ξαφνιαζόμουνα συνέχεια. Είναι καιρός να τους τα πω ένα χεράκι από κοντά. Αν δεν τους άρεσει να πάνε στο καλό. :evil::evil::evil:

Μαράκι μου χαίρομαι που όλα είναι καλά με το παίδαρο σου. Μην αγχώνεσαι για αύριο. Όπως είπες και εσύ μια μέρα είναι θα περάσει. Έχουμε ραντεβού για ενημέρωση, τη Δευτέρα, από μια εταιρεία για βλαστοκύτταρα. Ο αδερφός μου που τα χε ψάξει πάρα πολύ μου τη σύστησε αυτή ως την καλύτερη. Θα δω τι θα μας πουν. Υπολόγισε 2000 ευρώ.

Σήμερα είναι τα γενέθλια της μανούλας μου, της έκανα σαν μικρή τουρτούλα αυτό το γλύκό που σας είχα πει, αν τρώγεται θα σας πω αύριο τη συνταγή. Μου πήρε γύρω στα 10 λεπτά να την κάνω.

Θα φύγω τώρα να πάω να της παραγγείλω λουλούδια και να της τα κάνουν delivery το απογευματάκι. Έγραψε και ο παπάς μου στην κάρτα κάτι πολύ ωραία ρομαντικά λογάκια. Μάνα μου ρεεεεε. Θα τα πούμε σε λίγο κοπέλες μου.

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τωρα ξυπνησα.ειχα αυπνιες παλι το βραδυ :cry: κ αναπληρωσα.το τι πονο ειχα στα ισχυα κ τα 2 οπως κοιμομουν δε λεγεται.υποφερωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.

τελος παντων

μαρακι μπραβο για το μωρακι σου.ολα καλα.κ ολα ανθηρα.τελεια!

αντε κ στα δικα μου αυριο.πωπω!πως θα περασει ωρα ως αυριο στις 7!μακαρι να μπορουσα να τη κανω πρωι αλλα δουλευει ο αντρας μου.κ ως τοτε θα με φασει η αγωνια :crazy::crazy::crazy::crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου το δεύτερο είναι "το μωρό από 0 εώς 3 ετών"

Το΄πρώτο φτάνει μέχρι τα πρώτα του γενέθλια..Εχει μέσα να βάλεις φώτο, καταγράφεις επισκέψεις από γιατρο και τέτοια...ειναι πολύ χαριτωμένο...

Χρυσταλλένη μου καλημέρα!! Να χαίρεσαι την μανούλα σου!! Για ποια εταιρεία σου είπαν?Ξέρεις λεπτομέρειες?

Άννα μου καλημέρα...με το καλόνα δεις τα μωράκια σου...ειναι μαρτύριο το απογευματινό ραντεβού αλλά τι να κάνουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μαζευόμαστε σιγα σιγα.

Χρυσταλένη να χαίρεσαι την μανούλα σου, πολύχρονη.

Για τα βλαστοκύτταρα κορίτσια και ΄γω όσο το έψαξα, τελικά κατέληξα στην δημόσια τράπεζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρυσταλενη μου κ η δικια μου μανουλα εχει σημερα γεννεθλια.......κοτα συμπτωση.η δικια μου ομως θα σχολασει αργα κ πτωμα οποτε μονο απο το τηλεφωνο θα τα πουμε,δεν θα προλαβουμε να την δουμε :(:(

εμας να φανταστειτε ενα βουνο που εχουμε ψηλο κ φιανεται απο την περιοχη μας,το παγγαιο αν το αχετε ακουστα,ειναι χιονισμενο :shock::shock: μολις το ειδα το πρωι ειπα τι ωραια θα πιασουμε το μαη στο δασικο χωριο,διπλα στο τζακι κ αντι για μαγιατικο στεφανι θα κανουμε χιονανθρωπο :lol::lol: ο καιρος χαζεψε!!!

αννα με το καλο αυριο να δεις τις κορακλες σου.εμεις κλεισαμε τωρα την πεμπτη μετα το πασχα οποτε ο καιρος δεν ειναι πολυς κ δεν θα μου φανει ;);) η γιεληζ αν θυμαμαι καλα χθες δεν φανηκε καθολου ολη μερα,ετσι?ή κανω λαθος?που εισαι γιεληζζζζζζζζζζ????'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Πόσα γράψατεεε?? Δεν διάβασα όλες τις σελίδες, μόνο τις τελευταίες και είδα ότι όλες είστε καλά!!

Μαράκι μεγάλωσε ο μπέμπης!! Μπράβο! Καλή συνέχεια! Το μηριαίο οστό επί 7 μας βγάζει το ύψος του μωρού!

Chrystalleni να χαίρεσαι τη μανούλα σου!!!

Μαίρη με το καλό η Β επιπέδου!

Άννα με το καλό ο υπέρηχος αύριο!

Μιχαέλα και εδώ τη νύχτα έβρεχε και είχε τρελλό αέρα και τώρα έχει ψύχρα! Σαν να ξαναχειμώνιασε!! Δεν μαρέσει!! θέλω ήλιο και ζέστη!! :lol::lol::lol: Να χαίρεσαι και εσύ τι μανούλα σου!!! χθές χάθηκα γιατί ξεμινήσαμε δουλειές... και τώρα για λίγο μπήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαίρη μου!

Μιχαέλα μου να χαίρεσαι κι εσύ την μανούλα σου!! Σας χιόνισε?? :shock::o Καλα ο καιρός τα έχει παίξει!!

Η Γιελιζ δεν μπήκε καθόλου χθες...αλήθεια πού είναι? ΑΑΑΑ να την!!! :lol::lol:

Καλά κατάλαβα οτι έκανες μαστορέματα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι!!!

Σας αφήνω τώρα... μπήκα για λίγο και με πέταξε 50 φορές!!! :twisted::twisted::twisted: Δεμ με θέλει σήμερα!!! :lol::lol::lol::lol: Πάω να κάνω καμιά δουλειά τα λέμε μετά αν προλάβω να μπω!!! Φιλάκιαααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε πως τη παλευετε με τη δυσκοιλιοτητα.μετα απο 4 μερες πηγα επιτελους τουαλετα.οσο ακτινιδιο κ να φαω δε παλευεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :thumbdown:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ οτι ρωτουσα που εισαι βρε γιεληζ.....κ εμεις χθες τελειωσαμε την ντουλαπα κ την συρταριερα κ σημερα θα συναρμολογησουμε το κρεβατι...οποτε αρχιζω κ εγω την φασινα κ το συμμαζεμα με τα ρουχα.καλη ευκολια γιεληζ!!!ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου να σου πω την αληθεια μεχρι τωρα πηγαινα καθημερινα κ ειδικα μετα τον καφε,αλλα χθες κ προχθες που ξεκινησα το σιδηρο δεννννννν...κ τον πινω παντα με φρεσκο χυμο πορτοκαλι αλλα μεχρι κ σημερα δενννννν.ακομα δεν νοιωθω ενοχλησεις.αλλα φανταζομαι με φυτικες ινες δεν θα κανει δουλεια?αν δεις κ δεν το αντεχεις ρωτα τον μηπως κανει να παρεις κανενα σιροπακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές δουλίτσες Γιελιζ!

Άννα μου εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...Κατα διαστηματα παίρνω κι ενα σιοπι που μου έδωσε ο γιατρό, ντουφαστολ ονομάζεται αν θυμάμαι καλα...Προσπάθησε να πίνεις νερο...το λέω σε σενα να το ακούω εγώ :lol:

Χθες μου έδωσε και βιταμινη C μαζί με ασβέστιο συν τις πολυβιταμίνες που ήδη παίρνω για να φτιάξουν τα ούλα μου γιατι ειδικά μπροστά έγιναν χάλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...