Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κ χαρα σας !!

τι μου κανετε ? καλε μου λειψατε .. :lol::lol:

εμεις εδω τρεχουμε ποτε δεξια , ποτε αριστερα , ποτε περα δωθε ..Η Αριαδνη πλεον εχει εξελιχθει σε μαμουνοζουζουνι πρωτης διαλογης μιας κ οι δυο μεγαλυτερες μου κορες εχουν αναλαβει να την ..διαπαιδαγωγησουν σε καθε ειδους αταξια κ σκανταλια ..τι ναπω ..οτι δεν το περιμενα ? Η αληθεια ειναι παντως οτι αυτη την στιγμη ειναι οσο ατακτες ηταν οι διδυμες( κ οι δυο μαζι ..) στην ηλικια αυτη.Ζωη να εχει το πουλακι μου ομως ειναι χαρα θεου ..Εγκαταλειπουμε σιγα σιγα κ το τελευταιο αλεσμενο γευματακι μας , την φρουτοκρεμα κ αρχιζουμε να τα κοβουμε πλεον κυβους ..Την βαζω στο καρεκλακι φαγητου με τα φρουτα στο πιατακι κ τα παιρνει ενα ενα κ τα τρωει ..Που κ που την ταιζουν κ οι αλλες δυο με την σειρα παντα γιατι τσακωνονται :lol:

Καλε μωρε μαριλου , εκανες χορτοπιτακια ? στειλε κ κατα θερισσο μερια τιποτιςςςςςςς!!! Μιλαμε λατρευω χορτοπιτακια ..

Εμεις την εβδομαδα που μας ερχεται θα παμε για εμβολιο κ θα κανουμε κ τις εξετασεις αιματος επιτελους ..Σοφια σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι κ γω το ιδιο νιωθω ..με λουζει κρυος ιδρωτας κ μονο που το σκεφτομαι να κλαιει οταν θα το τσιμπανε κ ....

τελοσπαντων ..σας αφηνω γιατι ξυπνησε το θηριακι ..παλι μια ωρα με το ρολοι κοιμηθηκε ..τι να πω ..φιλια σε ολες κ τα μπεμπακια σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΓΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΕΚΤΑΚΤΟ!

ΚΑΝΑΜΕ ΧΤΕΣ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΟ PREVENAR13 ΕΙΝΑΙ 10500 Κ 79 ΠΟΝΤΟΥΣ!ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!

ΕΚΛΑΨΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙ!!!

ΡΩΤΗΣΑ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΕ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ!

ΕΓΩ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΥ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΓΥΑΛΙΑ!Κ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ!

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΝΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ!Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ!ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Κ ΑΥΤΗ!

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ,ΔΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΑΝΟΥΛΗΣ!ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΗ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΘΕΣ.ΝΙΚΗ ΑΛΛΑΖΕΙ...

ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ?ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ!

:lol::lol::lol::lol:

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ ΝΑ ΣΕΡΦΑΡΩ ΛΙΓΟ!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!

Για τις εξετασεις αιματος που λετε το κουβεντιασα και εγω με την γιατρο και μου ειπε σε κανα μηνα θα κανουμε προληπτικα να δουμε που βρισκομαστε.

Νανα μια χαρα ειναι και εσενα η μπουμπου σου! :) Αληθεια γυαλια της εχεις παρει καποια συγκεκριμενα?

Ευακι τι κανουν οι κουκλες σου? Εννοειτε οτι εχουν καθηκοντα δασκαλου οι μεγαλες!!!! :D:mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!!!Μπηκα να δω τα νεα σας και να γραψω τα δικα μου εκανα μια βολτα στα νεα στο φεις........ ειδα αυτο και ξενερωσα!!!Αρρωστησα,το κεφαλι μου με επιασε παλι!!

http://www.cosmo.gr/News/Australia/321531.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΦΤΑΣΕ ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΧΩ 2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΑΛΑΚΟΥΤΣΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΠΑΝΕ...ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΑ!ΤΑ ΠΕΡΣINA ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΦΟΡΑΜΕ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 55 Κ ΤΑ ΦΕΤΙΝΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ RAYBAN ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΟΠΤΙΚΑ!ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ MOTHERCARE K STA MARASIL ΑΛΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΠΤΙΚΑ, ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ...ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

ΚΑΛΑ ΣΟΦΙΑ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ!ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!ΤΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΥΛΑΓΕΣΑΙ!!!

ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ???ΣΚΑΣΑΝΕ 4 ΔΟΝΤΑΚΙΑ...2 ΠΑΝΩ+2 2ΥΝΟΔΟΝΤΕΣ ΠΑΝΩ

ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ!ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΡΙΦΤΕΙ!

ΕΧΤΕΣ ΔΕ, ΤΟ ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΕ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΕΙ!ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΙΓΑΝ...ΑΧ ΤΟ ΓΙΑΒΡΟΥΔΙ ΜΟΥ!!!

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!

ΕΥΑΚΙ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΧΗ ΣΟΥ!ΕΙΔΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑ Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας! Τι κανετε; Εχω μερες να μπω και εχω χασει επεισοδια... Η Γλυκεριαννα ολη τη βδομαδα με εχει ξεπατωσει. Γυρναω μεσημερι, δεν κοιμαται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! θελει να χοροπηδαει και να σκαρφαλωνει κι εγω εννοεται απο πισω. Το βραδυ παει11.30 να κοιμηθει και οπως καταλαβαινετε δεν μου μενει χρονος ουτε υπολογιστη να ανοιξω. Χτες το βραδυ εκανε και εμετο στα καλα του καθουμενου.... Χαλια ειμαι.

Ιωαννα κι εγω της εχω παρει γυαλια απο οπτικαδικο.

Σοφακι εμεις που εχουμε κανει εξεταση σιδηρου τον Οκτωβριο, σχετικα ευκολο ηταν. Της βρηκαν αμεσως φλεβα. Αλλα, ναι αυτο ειναι το θεμα. Να τη βρουν. Δε σου λεω κατι αλλο μη σε αγχωσω. καλο ειναι παντως να κανετε εξτασεις.

Φιλια σε ολες...σορυ αλλα δεν εχω χρονο ουτε να διαβασω λεπτομερως, ουτε να σχολιασω γιατι δε θυμαμαι κατι αλλο απο αυτα που διαβασα. Να φανταστειτε γραφω και την εχω αγκαλια...πολυ ευκολο....γιατι δεν κοιμαται;;;;;;;; εσας τα δικα σας ειναι σε καλη κατασταση τα νευρα τους ή μονο εμεις ειμαστε ετσι;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι εμεις που εχουμε κανει εξεταση σιδηρου τον Οκτωβριο, σχετικα ευκολο ηταν. Της βρηκαν αμεσως φλεβα. Αλλα, ναι αυτο ειναι το θεμα. Να τη βρουν. Δε σου λεω κατι αλλο μη σε αγχωσω. καλο ειναι παντως να κανετε εξτασεις.

Exεις καταλαβει οτι εχω αγχωθει τρελα τωρα ε???Αν δεν ηταν 10,30 θα σε επαιρνα τηλ!!!Ασε...θα παρω αυριο!!!!Ειμαι σχεδον βεβαιη οτι εχει ελλειψη!Σιδηρου ή ψευδαργηρου...αυτο μαρτυρα το σημαδακι στο νυχι!!Δευτερα θα παω να μου σημειωσει η Ζαιρα τις εξετασεις και μετα βουρ για βιοιατρικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ???

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ?

ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΡΙΓΥΡΝΙΟΜΑΣΤΑΝ!

ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ Κ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΩΡΙΣ ΟΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΣΑ ΤΩΡΑ 12 ΠΑΡΑ

Κ ΘΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ 12.30 ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΠΑΛΙ!

ΑΛΛΙΩΣ Κ ΑΥΤΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΝΥΣΤΑΖΕΙ Η ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ

Κ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ "??? Ε...ΛΙΓΟ ΠΑΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ...

ΤΟ ΒΡΑΔΥ 11.30 ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ?Η ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΝΟΥ?

ΓΙΑΤΙ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΝΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ!ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ 21 ΜΕ 21.30 Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 22 ΜΕ 22 ΚΑΙ ΚΑΤΙ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

ΚΑΛΟ ΣΒΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Νανα και εγω αυτα τα μαλακουτσικα λεω να παρω και εγω!Ευχαριστω για την βοηθεια....Αχ ταλαιπωρειτε η κουκλιτσα σου με τα δοντακια της.... :cry: Πολλα φιλακια να της δωσεις :YMHUG::YMHUG:

Σοφακι μου μην αγχωνεσαι!

Αθηνα εμενα 8 το αργοτερο εχει ξυπνησει και μετα κοιμαται το μεσημερι κατα τις 14:30 με 15:00 μεχρι τις 17:00 - 17:30 περιπου.Το βραδυ ξεκιναμε κατα τις 20:30 την προετοιμασια και 21:00 περιπου παμε για υπνο διαφορετικα εχει πολυ γκρινια! Κοιμοταν και εμενα το πρωι αλλα το κοψαμε γιατι μετα ηθελε να κοιμαται κατα τις 17 για μεσημερι και γινοταν ενα μπαχαλο το προγραμμα της συν οτι δεν ηθελα να την ταραζει στο κουνημα η πεθερα μου για να κοιμηθει με το ζορι!!!

Κοριτσια εσας σας κρυβουν πραγματα? Τι την εχει πιασει και ολα τα βαζει κατω απο τα σκεπασματα στο κρεββατι μου!!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλες!!Τι κανετε??Εγω μολις τελειωσα το σιδερο και παω να ετοιμασω μαμ για κορη και μπαμπα!!

Ηρθε η Λιλου μου σημερα μετα το Ρεα και ηπιαμε καφεδακι!!Με αρχισε κ στα μπινελικια :oops: για το σημαδακι..οι γιατροι λεει λενε οτι αυτα συνηθως προερχονται απο χτυπηματα και ειναι αερας....αλλα εγω οπως καταλαβαινετε θα παω κανονικα!!!

Αθηνα καποια φαση ειναι!Εμενα κοιμαται νωρις το μεσημερι 13:00-15:00 και μετα το βραδυ 21:00+ αλλα απο τις 20:30 ξενιναμε μπανιο κτλ!!Μηπως το πρωι η γιαγια την βαζει για υπνο νωρις και χορταινει???Π.χ αν κοιμαται 11-1.3 που να θελει να κοιμηθει το μεσημερι!

Αυτα παω να στρωσω τραπεζι!!Καλο σκ!!!Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!! Χρονια μας πολλα για 2η χρονια!!!! Φετος το ακουμε και απο τα στοματακια τους!!!!

Σοφουλινι μολις ειδα τα μυνηματα σου. Μην αγχωνεσαι βρε! Δεν ηθελα να πω κατι κακο!

Κοριτσια μαλλον ειναι αυτο που λετε με τον υπνο. Την βαζει η μανα μου κατα τις 12 για υπνο και κοιμαται μεχρι τις 1-1.30 Μετα ξεκιναει το πανυγηρι σπιτι, κι εγω ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες. Δεν εχω κουραγιο για τιποτα. Γενικα με πιανει και η ανοιξη και ειμαι σα ναρκωμενη ολη την ωρα. 2 βραδια τωρα ευτυχως εχει κοιμηθει 9.30 με το γαλα. Εφταιγε που την κοιμιζα με αναμενη τηλεοραση. ξεσηκωνοταν. Ενω τωρα κλειστα ολα και ξεραινεται. θελω να πιστευω οτι θα το συνεχισουμε.

Μαιρη μου χρονια πολλα για αυριο για τον Χριστοφορακο σου!!!!!!!!!!!!!!!! Πολυχρονο να ειναι το καμαρι σου και να χαιρεται τη γιορτουλα του. Στα γραφω απο τωρα γιατι δεν ξερω αν θα προλαβω αυριο να μπω.

Κικη που εισαι καλε;;;;

Δημητρα μου τι κανετε;

Ιωαννα μου τα αγορασατε τελικα τα γυαλακια; Εμεις κοντευουμε να τα διαλυσουμε. Ειμαστε για καινουρια. Απο τα ελαστικα εχουμε παρει, αλλα αυτη τα παραλυγισε και εχουν στραβωσει οι βραχιωνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλιά!!!!!!!!

Αθηνά μου σ'ευχαριστώ πολύ!!!! :YMHUG:

Πω πω..... δεν ήξερα οτι ηταν χθες η γιορτή της μητέρας... :oops::oops: το έμαθα αργά το βράδυ... πω πω ξεφτίλα.... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ λοιπόν σε όλες τις μανούλες!!!!!

Σοφάκι μου, δεν κάνατε γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων όταν χρόνησε η μπιζού;;; Απ'οτι ξέρω στο έτος πάνω γίνονται οι πρώτες εξετάσεις. Εμείς τουλάχιστον έτσι κάναμε αλλά και η αδερφή μου που πάει σε άλλο παιδίατρο έτσι το ειχε κάνει. Βέβαια για την έλειψη σιδήρου επειδή είχε ο ανηψιός μου, του εδινε σταγόνες σιδήρου από 6 μηνών. Όμως να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πως το ανακάλυψαν τόσο νωρίς. Θα την ρωτήσω το βράδυ που θα την δω και θα σου πω.

Όσο για το "τερας" που σκότωσε το μωράκι του δεν έχω λόγια να περιγράψω την οργή μου.... πολύ λυπάμαι τα αθώα παιδάκια που δεν φταίνε σε τίποτα.... ο Θεός να αναπαυσει την ψυχούλα του...

Λοιπόν αρχίσανε πάλι τα δοντάκια και μας τρελαίνουν.... ο 1ος κυνόδοντας εκανε την εμφάνησή του και ετοιμάζονται να σκάσουν μύτη άλλοι 2! Το πουλάκι μου δυσκολεύεται το βράδυ στον υπνο από τον πόνο... ειδικά χθες ήταν τραγικά.... αλλά είμαι και χαζούλα, δεν σκεφτηκα να του δώσω λίγο ντεπονακι παρά του έβαλα μόνο τζελ στα ουλα. Απόψε θα του δώσω λίγο μπας και κοιμηθεί πιο ήρεμα.

Την Παρασκευή το βράδυ μου έκανε και λίγα δέκατα (37,2) για ένα 24ωρο αλλά ηταν από το εμβόλιο που είχαμε κάνει πριν 10 μέρες και μας είχε πει η γιατρός οτι ισως ανεβάσει πυρετό τώρα.

Από θέμα ομιλίας νομίζω τα πάμε πολύ καλα! Εχει αρκετά πλούσιο λεξιλόγιο και γνωρίζει πότε και πώς να χρησιμοποιει την κάθε λέξη. Εδώ και λίγο καιρό λέει καμια φορά και 2 λεξούλες μαζί πχ. "πάπα νάνι" = ξύπνησα! Εχει αρχήσει τώρα και παπαγαλίζει ότι ακούει και έχει φοβερή πλάκα! Με στέλνει κάθε φορά που ακούω μια καινούρια λέξη από τα χειλάκια του! 8-}8-}8-} Ξέρετε μήπως, πότε ξεκινούν να κάνουν προτασούλες με παραπάνω από 2 λέξεις;

Καλέ οι υπόλοιπες που είστε;;; Φιλιά στα μπεμπάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσομπεμπουδια μου! Που ειστε καλε; Σημερα που εγω ειμαι σπιτι και μπορεσα να μπω ειστε εξαφανισμενες;;;;;;;;; Δεν κοιμηθηκα το βραδυ απο το στομαχι μου καθολου, οποτε σημερα την εκανα κοπανα :D 10 το πρωι ξυπνησα απο την εξαντληση. Αφου απο τις 3 μεχρι τις 6 ημουν ξυπνια και βογγουσα :evil: Εκανα το λαθος να φαω νυχτιακα 1 κομματι σπανακοπιτα της πεθερας μου, στην οποια μπορει να ειχε ριξει και 2 ποτηρια νερου λαδι!!!!!!!!!!!!! :? Εμενα γενικα με πειραζουν τα βαρια φαγητα. Οποτε το πληρωσα ακριβα το ατοπημα να λαιμαργησω στις 10 το βραδυ :shock:

Δεν ελεγα τιποτε αλλο για τον υπνο της Γλυκεριαννας;;;; Χτες κοιμηθηκε μιση ωρα το πρωι, και μετα ξανακοιμηθηκε στις 10.30 το βραδυ με το ζοοοορι, αφου γυρισα εγω στο σπιτι που ειχα παει σε ενα γαμο. Δε νομιζω να ηταν χορτατη. Εχει πολλη υπερενταση. Την ξαπλωνω και βαζει σπαρακτικα κλαματα, λες και την παιδευω που την βαζω για υπνο. Πολυ ζορι! Οποτε προφανως δεν της φταιει ο υπνος που τη βαζει η μανα μου.

Σοφουλι κι εμεις εχουμε παρει σιδηρο οταν ηταν 9 μηνων γιατι την ειχε δει χωρις καλο χρωμα στο προσωπο και μας εβαλε να κανουμε εξετασεις. Και οντως της ελειπε σιδηρος, τον οποιο πηραμε σε σταγονες. Δεν ειναι τιποτα παντως.

Χτες ηπιε 1η φορα φρεσκο γαλα και μια χαρα. Καμια αντιδραση αλλαγης στη γευση.

Μαιρουλα μου εσεις λετε πολλα καλε!!! Εμεις οι μονες 2 λεξεις που επιχειρει να πει μαζι ειναι "που ει;;;" που σημαινει "που ειναι". Τωρα μαθαμε να κανουμε και τον κοκορα καλα ομως, κανονικα "κικιρικου" λεει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!

Χριστοφορε χρονια σου πολλα να εισαι παντα καλα και ευτυχισμενος!!Να το χαιρεσται Μαιρουλα!!Κοιτα εγω ηξερα οτι αν δεν υπαρχει λογος οι πρωτες γινονται στα 2!Ετσι κανουν οι πιο πολλοι παιδιατροι εδω!Σημερα θα παω να μου δωσει το χαρτι με τις εξετασεις η παοδιατρος και αυριο πρωτα ο Θεος θα ερθει η μαμα μου να παμε!!Ασε και εγω το σκεφτομαι αυτο με τον πυρετο απο το μαντου Τριτη-Τεταρτη μου ειπε να εχω το νου μου γιατι ισως κανει!!

Αθηνα μου περαστικα,,,καλα και η δικια μου πεθερα τα ιδια...φουλ στο λαδι!!!Απορω πως τα τρωνε!!Ουτε εγω μπορω!!Ρε συ φιλεναδα να πω κατι??Μπορει να ειναι και χαζομαρα αλλα εχω διαβασει απο πολλες μανουλες οτι τοσο εκνευρισμο και υπερενταση προκαλει ο πονος στα αυτια!Δεν το κοιτας???Μακαρι να εχω αδικο φυσικα!!

Ιωαννα και εγω τετοια γυαλακια της ειχα παρει απο περυσι(τα μαλακα) απο μαγαζι με οπτικα..ευτυχως ακομα αντεχουν!!!

Ευακι 3 ρουφηχτα φιλακια στις κουκλες σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ,ΓΕΡΟΣ Κ ΝΑ ΣΦΥΖΕΙ ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ!!!

ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΙΛΙΑΣ...ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΩ...Η ΣΟΦΙΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕ!ΣΥΝΝΕΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!

ΛΕΜΕ , ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΜΑ -ΕΝΑ

ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ - ΕΝΝΙΑ

ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ 3 Κ 3 -ΕΚΙ (ΕΞΙ)

ΤΙ ΕΙΣΑΙ -ΚΟΠΕΛΙΑ

ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ; -ΤΙΤΗ (ΧΡΥΣΗ)

ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ - ΜΠΙΙ (ΜΠΙΛΙ)

ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ - ΝΤΟΛΑ (ΝΤΟΡΑ Η ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑ)

Κ ΑΠΟ ΛΕΞΕΙΣ...ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ...ΜΑΝΙΑΝΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ-Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ) ΝΤΟΝΤΩΝΗΣ (ΑΝΤΩΝΗΣ -Ο ΓΑΜΠΡΟΣ Μ) , ΜΙΜΙΤΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ -Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΜΟΥ) ΛΟΥΛΗ (ΧΑΡΟΥΛΑ - Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ- ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΡΟΥΛΗ ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΗΚΑ) - ΜΙΜΗ ΝΟΝΟ (Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ)

ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ

ΑΠΟ ΛΕΞΕΙΣ ΛΕΕΙ ...ΜΑΛΛΙΑ, ΜΥΤΑ(ΜΥΤΗ), ΝΑΝΙ, ΚΑΚΑ, ΠΟΤΑ(ΠΟΡΤΑ) ,ΛΟΥΛΟΥΔΙ , ΝΙΑΤΑ(ΓΑΤΑ), ΜΠΟΥΤΙΑ,ΜΕΜΕ,ΜΠΑΝΙΟ, ΚΟΚΟΤΙ (ΜΠΙΣΚΟΤΟ), ΒΑΒΒΑΒ (ΣΚΥΛΑΚΙ),ΕΛΙΟ (ΝΕΡΟ) , ΠΑΡΙ (ΨΑΡΙ), ΚΟΥΚΛΙ, ΠΑΠΟΥΤΑ (ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ),ΚΑΛΙΑ (ΚΑΛΤΣΑ)ΚΑΚΟΤΣΙ (ΚΑΡΟΤΣΙ), ΚΑΠΕΛΟ , ΛΙΑΛΙΑ (ΓΥΑΛΙΑ)...Κ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΑΑΑΑΑ Κ ΠΕΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΤΗ ΛΕΜΕ ΠΙΠΙΤΣΑ!

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΜΑΖΙ!Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ, Ο ΜΠΙΛΙΣ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ 8 -9 ΜΗΝΩΝ ΟΠΩΣ Κ ΑΥΤΗ!ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ 3 ΧΡΟΝΩΝ!!!ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!!!ΤΑ ΕΙΠΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ...Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ 10-12 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΜΕΝΑ 14 ΜΗΝΩΝ!Η ΔΕ Η ΜΙΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΓΓΑ ΣΤΗ ΣΤΡΟΥΓΚΑ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΗΛΙΚΙΑ!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ , ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3 ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ...

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ , ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ Κ ΞΕΡΩ!

ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ? Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΥ ΛΑΔΕΡΑ ΑΗΔΙΑΖΩ...ΜΠΛΙΑΞ

ΠΑΡΕ ΧΑΠΑΚΙΑ ΣΙΜΕΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΩΜΕΝΑ...ΜΕ 2 ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΔΙΚΙ!!!

ΛΟΙΠΟΝ, ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!!

ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ Κ ΜΙΑ ΩΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΛΑΤΕΣ

ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΛΕΙΨΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ!ΕΣΤΩ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΠΑΩ!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΥΡΝΑΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΠΙΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΜΕΝ,ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩ

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!!Τι κανετε??Η Αλεξια μετα απο μια τρελη νυχτα..απο τις 1 μεχρι τις 2+ ξυπνια..αγκαλια, χαδια και μπλα μπλα!!Τελικα κοιμηθηκε και εμενα με πηρε ο υπνος διπλα της ολο το βραδυ!!Βγηκε και 4ο καπακι..12ο στο συνολο!

Πηρα και απο την παιδιατρο το χαρτι με τις εξετασεις ή αυριο το πρωι με τον Κωστα ή την Πεμπτη το πρωι με τη μαμα μου θα παμε για το τσιμπιματακι μας!Δεν αντεχα να παω μονη μου σημερα!

Εμεις απο λογακια καλα τα παμε..οχι σα τη Σισσιω :lol::lol::lol: αλλα λεει πολλα!Αυτο που με ευχαριστει περισσοτερο ειναι οτι ειναι πολυ επικοινωνιακη και μπορει να δωσει στον αλλον(ενταξει δε μιλαω για μενα και τον Κωστα) να καταλαβει αμεσως τι θελει να κανει!!Βεβαια τωρα πια οταν κανει κακα το ανακοινωνει...οταν θελει νερο....λεει νενε...οταν θελει γαλα λεει γαλα κτλ.Γενικοτερα τωρα πια τα μαμουνια μας ειναι μικρα ανθρωπακια που μπορουν τα ζητησουν αυτο που θελουν το καθενα με το δικο του τροπο!Θυμαται τα παντα ομως..που ειναι το καθε τι στα σπιτια των γιαγιαδων κτλ, το δρομο για τη δουλεια του Κωστα, σε ποια πλατεια παμε.. τα παντα!!!Μολις φτανουμε αρχιζει να φωναζει αναλογα με την περιπτωση!!

Μαρυλου εχει αρχισει και το κανει κ η Αλεξια αυτο με τηις 2 λεξεις μαζι...πχ στην εκκλησια την Κυριακη ελεγε στα αλλα μωρακια νινι μαμ μαμ....και τους εδειχνε τον παπα...τα ενημερωνε το χρυσο μου οτι σε λιγο θα φανε!!! :lol::lol::lol:

Αχ εχω παλι να σιδερωσω..δεν μπορω αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μπουμπουκες! Τι κανετε; Κοιμηθηκε πριν λιγο το φουσκαλακι και βρηκα την ευκαιρια ;)

Καλε Νανα μου, τι λογακια ειναι αυτα;;;; Δινει και παιρνει η Σισσυ :lol::lol: Εμεις λεμε σαφως λιγοτερα, αλλα βρε παιδι μου, τι να πω, καθε τι που ξεστομιζει εμενα μου φαινεται η πιοοοοο γλυκια λεξη απο τη πιοοοοο γλυκια φωνουλα του κοσμου.

Σημερα στο σχολειο κατι με επιασε και επαθα τρελη ελλειψη απο το μωρακι μου! Δεν εβλεπα την ωρα να παω σπιτι. Μιλαμε για ταση φυγης! Ενα παιδακι της ταξης μου χτυπησε και εκλαιγε. Οχι κατι σοβαρο βεβαια, καυγας μεταξυ αγοριων που καταληγει σε αμφιπλευρο ξυλο, οποτε και οι 2 στο τελος κλαινε. Ο ενας χτυπησε στο αυτι. Εκεινη την ωρα σκεφτηκα τη μαμα του και πως θα ενιωθε αν εβλεπε το παιδι της να κλαιει...και αυτοματα σκεφτηκα το φουσκαλακι πως κλαιει οταν χτυπαει, με τι παραπονο και ελιωσα. Μηπως εχω παθει κατι;; Αυτες τις μερες με εχει πιασει τρελος συναισθηματισμος. Δε θελω να την αποχωριζομαι με τιποτα. Και ταυτοχρονα την εχω δει και "μανουλα" με τους μαθητες μου και τους κανακευω ολη την ωρα. Παω καλα;;;; :?

Σοφουλινι μου τι εγινε με τις εξετασεις; Τι λενε; Δε σου ειπαν κατι απο το μικροβιολογικο; Αυτο που μου ειπες με την αϋπνια και αυτια το σκεφτηκα και κατεληξα οτι μαλλον δεν εχει να κανει με αυτια, αλλα με δοντια. Η κακομοιρα ουδεποτε δεν εχει παραπονεθει για δοντι, αλλα ενιοτε εχει τρελη υπερενταση και δεν κοιμαται με τιποτα. Αρχιζω να πιστευω οτι αυτη ειναι η αντιδραση της στα δοντια. Το στομα της εντωμεταξυ ειναι τιγκα στο δοντι. Τι τραπεζιτες, τι κυνοδοντες, τα παντα. Ποτε ξεφυτρωνουν δεν το καταλαβαινουμε.

Το θεμα με τον μπαμπα που σκοτωσαν το ειδατε; Εχω φριξει :oops::cry: Τι αδικια μου Θεε μου!!! Μια ζωη για μια καμερα! Τι ζουγκλα!!!! Τι σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι; Δε θελω πια να μαθαινω τιποτα.

Οι αλλες που ειστε; Σας φιλω ολες πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεεεεςςςς τι κανετε???

μπορει καποια να μαντεψει τι εχουμε????

ΝΑΙ ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ...ΕΧΟΥΜΕ ΜΥΞΕΣ!!!ΠΑΛΙ!!!ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΑ!!!!

ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!ΜΕ ΠΙΚΡΟ ΔΑΚΡΥ!!!

ΕΙΧΑ Κ ΤΑ 2 ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ!!!

ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ!

ΖΗΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟΣ,ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΑΥΤΗ...ΚΟΛΑΣΗ!!!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ???ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ???ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΒΑΡΙΕΣΑΙ???

ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΓΟΡΟΚΑΒΓΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟΙ!ΞΕΡΩ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΚΟΠΙΣΜΟ!!!

ΞΥΛΟ Κ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ!!!

ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΚΙ.......................ΜΕ 'ΓΕΙΑ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ!!!

ΔΗΜΗΤΡΑ,ΕΥΑ,ΙΩΑΝΝΑ,ΦΙΡΦΙΡΙ,ΜΑΡΥΛΟΥ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κούκλες μου!!!!

Χθες ενώ σας είχα γράψει μια ωραιότατη έκθεση, πάτησα υποβολή χωρίς να το έχω αντιγράψει και εννοείται με πέταξε εξω και τσατίστηκα και δεν ξαναέγραψα.... :evil:

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!!!

Σοφάκι μου 4 δόντια σε λιγότερο από μήνα;;;;; Αμαν το κοριτσάκι μας μωρε... θα ταλαιπωρήθηκε πολύ... αντε υπομονή ... 8 έμειναν και πάπαλα για τα επόμενα χρονια. Ασε που απ'οτι καταλαβαίνω το επάγγελμα που θα ακολουθησει θα είναι ... δημοσιογράφος! Πρώτη την βρήσκω στην ενημέρωση! :lol::lol:

Βρε Νανουκα τι χάλι είναι αυτό με τις μύξες;;;;; Πω πω βρε παιδί μου, αυτό το κοριτσάκι τι τραβάει.... είπαμε τα δόντια είναι άτιμο πράμα... αλλά όχι και έτσι.... να μου την φιλήσεις την γλωσσού !!!!

Και εμείς λέμε έτσι πολλά λογάκια γνωρίζοντας που και ποτε να τα πει, ταν ακούσει μια λέξη που του αρέσει θα την επαναλλάβει, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τον Χριστόφορο και σε κάποιες λέξεις παραλείπει τα φωνήεντα. Πχ λέει μπζούκι = μπουζούκι, κατσκα= κατσίκα, κλπ. Μάλλον θα τον πάω οταν μεγαλώσει να μάθει Ρωσικα! :lol:

Αθηνά μου, όπως βλεπω τα δόντια τελικά είναι σε έξαρση σε όλα τα μικρά μας αυτό το μήνα...τι να πω;;; Γλυκά φιλάκια και λίγο ντεπονάκι αραιά και που δεν κάνει κακό...!

Όσο για τους μαθητές σου.... νομίζω είναι λογικό ειδικα τώρα που είσαι μανούλα! Εγώ εχω αλλάξει πάρα πολύ απ'οταν γεννησα! Ημουν ευαισθητη αλλά τώρα έχει παραγίνει το κακό... κλαίω και στεναχωριέμαι με το παραμικρό σε ότι αφορά τα παιδάκια.....

Α!!!!! Δεν σας είπα! Χθες 1η μέρα της απογραφής και μου ήρθαν! Πω ωπ ερωτήσεις...! Περίπου στο εικοσάλεπτο ρωτούσε η απογραφέας.... τι τους νοιάζουν τώρα τόσες πληροφορίες ακόμα δεν καταλαβα... τσατιστηκα και λίγο.... απογραφή πλυθησμού δεν είναι;;;; τελος πάντων....

Πάω να χουχουλιάσω λίγο στον καναπέ μιας που είναι βροχερή μέρα σημερα και ο μικρός είναι ήρεμος και παίζει στο δωμάτιό του....

Που είστε οι υπόλοιπες καλέ;;;; Φιλιά στα ζουζούνια σας!!!!!

[smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Καταρχην Μαιρη να χαιρεσαι τον Χριστοφορακο σου και να ειναι παντα γερος και δυνατος!!! :YMHUG::-*:YMHUG::-* Μια χαρα κουβεντουλες λετε και εσεις!

Εμεις μαλλον ειμαστε προς τη μερια της Αλεξίας. Καλα η Σισσυ δεν παιζεται!!!!!!!!Τελεια!!

Τελευταια προσπαθει να γελασει μαζι μας οταν γελαμε εμεις με κατι και κανει ενα ξερογελο που μας κανει να γελαμε ακομα περισσοτερο:D:D:D:D

Χθε προσπαθουσε να βαλει ενα καροτσακι-περπατουρα στην ακρη και δεν μπορουσε και την επιασε το παραπονο.....τοσο που ετρεμε το χειλακι της :roll::roll::roll::roll: Ευτυχως ηρεμει με την αγκαλια!

Υποφερει και λιγο το λουλουδακι μου απο τα δοντια της.....ολα πρησμενα ειναι!

Κοριτσια εχω ποσες μερες που παλευω με τις ντουλαπες και τα χειμωνιατικα! Ουφ!!!Τον ατελειωτο εχουν! Βεβαια μονο τις δυο ωριτσες που κοιμαται η Δαναη το μεσημερι οτι κανω...Γι'αυτο εχω κανει τοσες μερες.

Γυαλακια της πηρα!Δεν φευγει το πρωι απο το σπιτι εαν δεν παρει τα γυαλια και το καπελο(τζοκει) που ο μπαμπας την εμαθε να το φοραει και αναποδα! :D:D

Σημερα θα δοκιμασει και το καινουριο μελι που μας ηρθε απο την Τριπολη!!!Βανιλια ποπ!

Και εγω Μαιρη μου μια απο τα ιδια....υπερευαισθητη εχω γινει.Αφου αν βλεπω κατι στεναχωρο στο internet δεν το διαβαζω γιατι το μυαλο μου θα γυρναει εκει συνεχεια......

Και επειδη και εμενα με εχει πεταξει πολλες φορες εκτος γραφω πρωτα στο word!!!!!

Φιλια σε ολα τα μπεμπεκια! :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Τι ωραια μερα!! Εμεις βγηκαμε απο το πρωι βολτουλα να παρουμε ψωμι, να παμε τραπεζα και να αλωνισουμε γενικως, και ειχε πολλη ζεστη. Που ειναι οι βροχες που ελεγαν; οχι οτι τις θελω βεβαια. Εχω ανεβασει σχεδον τα παντα, οποτε δεν ειμαστε εξωπλισμενοι για βροχες.

Ιωαννα μου ειναι μανικι η αλλαγη σεζον, αλλα τι να κανεις. τα σιδερωνεις πριν τα αμπαλαρεις; εγω το εκοψα γιατι ειναι χαμενος χρονος πια. Αφου σιγουρα θα τσαλακωθουν. Απλως τα διπλωνω πολυ καλα να μην πιανουν χωρο.

Νανα δεν τελειωνει το μαρτυριο σας; Πολυ εχει παιδευτει αυτο το κουκλακι.

Μαιρη δηλαδη, τι ρωτανε στην απογραφη; εχω ακουσει οτι θελει να δηλωσεις τρελα πραγματα, αλλα μου φαινεται και εξωφρενικο και υποπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου εμας βρέχει από 2-3 τα ξημερώματα και δεν έχει σταματήσει παρά μόνο τώρα που απ'οτι βλεπω ψιχαλίζει. :( Πότε θα έρθει το καλοκαίρι να ξεκινησουμε τα μπανάκια μας;;;;; Βεβαια μου αρεσει ο χειμώνας αλλά στους σωστούς μήνες, όχι τώρα! Και ήθελα να πάω λαϊκή να πάρω κανένα ζαρζαβατικό αλλά δεν πάω πουθενά με τέτοιο καιρό...

Κανονικά στην απογραφή, θα επρεπε να ρωτάνε μόνο για τα άτομα που μένουν στο κάθε σπίτι και την καταγωγή τους. Από 'κει και πέρα τι τους νοιάζει πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι, πόσα δωμάτια έχει και αν είναι ιδιώκτητο;;;; Οι γραμματικές γνώσεις του καθενός, που εργάζεται και πόσοι υπάλληλοι είναι συνολικά στην δουλεία είναι εντελώς ακυρες ερωτήσεις.... :? Κάτι τέτοια κουλά ρωτάνε.... πιστευω να μας πει η Φιρφιρικούλα αν γνωρίζει το λόγο που θέλουν τετοια στοιχεία. Α! Και κάτι άλλο.... προσοχή μην τυχόν και είναι κανείς απατεώνας ε; Στο στήθος πρέπει να έχει καρφιτσωμένο το ταμπελάκι με το όνομα και τα στοιχεία που χρειαζεται για να αποδείξει οτι είναι απογραφέας... το είχα πολύ άγχος αυτό αλλά ευτυχως ήταν και ο Γιώργος στο σπίτι όταν ήρθε για την απογραφή.

Όσο για τα εποχιακά ρούχα εγώ απλά τα πλένω και τα αμπαλάρω. Σίδερο γίνεται όταν τα κατεβάσω ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...