Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Kαλησπερα φιλες μου!Τι μου κανετε???

Εμεις δοξα το Θεο καλα!Πριν λιγο γυρισαμε απο την Κυριακατικη βολτουλα μας..πηγαμε για καφε και φαγητο με τους νονους και τα περασαμε σουπερ!Επιτελους μια ωραια μερα με ηλιο!Λυσσαξανε τα ξαδερφακια και η Αλεξ επεσε ξερη!

Μαιρουλα τι κανουν τα αντρακια σου?Εσυ?

Αθηνα μου μετραμε αντιστροφα λοιπον.....!!!!!!!!!!!!!!!!

Ιωαννα μου τι κανετε?

Εσυ κοπελια...εσενα λεω...η φιλη της Τασσιας...για μπες λιγο και απο εδω....ολο με τις φιλεναδες σου ...τις μαμαδες ξανθης...εμας δε μας αγαπας καθολου δλδ??????? :((:((:((

Να στειλω και απο εδω πολλες πολλες αγκαλιες στο Βασιλακο μας που εχει κουραστει πολυ το μαναρι με την παλιο ιωση και την παλιο μολυνση!!!Σας αγαπαμε και τους δυο... να φυγει και να μην ξαναρθει!!! [smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιρφιρί μου υπομονή με τον μικρό σου..... όπως βλέπεις δεν είσαι η μόνη με τέτοια θέματα.... θα περάσει που θα πάει;;; Εγώ λέω θα βαρεθούν κάποια στιγμή και θα παρατήσουν τον υπολογιστή... λέω τώρα... :D Πάντως είμαι κάθετη στην διάρκεια που βλέπει... 1 το πολύ 1,5 ώρα την ημέρα. Τις περισσότερες φορές τον κλείνω με πολύ κλάμα αλλά δεν με νοιάζει. Τον λυπάμαι βέβαια τον καημένο αλλά όλα έχουν κάποια όρια. Έχει τύχει πολλές φορές όταν με φέρνει στο αμήν, να αποσυνδέω τον υπολογιστή και να τον κρύβω έως και για 1 εβδομάδα προκειμένου να κάνει μια μικρή "απεξάρτηση". Μετά από τόση ιστορία λοιπόν έχουμε φτάσει στο σημείο να κλείνει μόνος του τον υπολογιστή όταν του πω οτι βλέπει ακόμα 1 βιντεάκι και τέλος.

Υπομονή και έρχεται και το καλοκαιράκι που θα βγαίνουν συχνότερα έξω και θα ασχολούνται με άλλα πράγματα! Εμείς ήδη κάποιες καλές μέρες βγαίνουμε έξω με το ποδήλατο και πηγαίνει σφαίρα! :lol:

Σοφάκι μου με την δουλειά τελικά τί έγινε;;; Η Αλεξία καλά;;

Αθηνά μου σε λίγες μέρες θα έχεις και εσύ την μπεμπούλα σου αγκαλίτσα!!!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε κοριτσάκι μου!!!! Και με την Γλυκεριάννα εύχομαι να δεχτεί την αδερφούλα της χωρίς πολλές ζήλιες!

Εγώ με το μωρό είμαι πολύ πιο χαλαρή από το πρώτο. Ξέρεις τί θα αντιμετωπίσεις και ξέρεις πως να αντιδράσεις σε κάθε περίπτωση οπότε είναι ευκολότερα τα πράγματα. Σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονο γιατί όλη μέρα είναι και τα 2 αγγελούδια! Ο μικρός είναι μαμ-κακά-νάνι και τώρα ξεψαρώνει σιγά σιγά και μένει και ξύπνιος αλλά ήσυχος για κάποιες ώρες :D . Θηλάζουμε αποκλειστικά αλλά δεν με ταλαιπωρεί το πουλάκι μου!Περίπου στο 2ωρο ζητάει τζιτζί! Σε αντίθεση με τον Χριστόφορο που μέχρι να 40ίσει ήταν η προέκταση του στήθους μου! :lol:

Ο Χριστόφορος είναι όπως ήταν, δηλαδή με τις γκρίνιες του και τα καψώνια που μου κάνει αλλά με τον αδερφούλη του είναι σκέτη γλύκα! Συνέχεια πάει και τον φιλάει, τον χαϊδεύει και τον περιεργάζεται! Όταν κλάψει τρέχει κατευθείαν και μου λέει: " ξέλεις μανουλίτσα το μωλό μας κλαίει, πάλε το αγκαλίτσα να του δώσεις λίγο τζιτζάκι να πιει γάλα! " :lol: Ε, έτυχε βέβαια και 1-2 φορές να μου πει επιτακτικά " βάλε το μωλό στο λιλάξ ", αλλά οκ...παιδάκι είναι, αλίμονο να μην ζήλευε λίγο, θα ήταν ανησυχητικό.

Όσο για τον ύπνο μου...... δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδιααααααα! που λέει και το γνωστό άσμα! :lol: Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από το περασμένο Σάββατο (δηλαδή πριν γεννήσω!) και έχω να χορτάσω ύπνο από τις 28/01/2010... δηλαδή μια μέρα πριν γεννηθεί ο Χριστόφορος....

Δίκιο είχε η πεθερά μου.... για κάθε παιδί μειώνεται κατά 2 ώρες ο βραδινός ύπνος..... δεν πειράζει όμως... τα ζουζούνια μας να είναι καλά!

Πάω να δω αν καταφέρω να γράψω την εμπειρία του τοκετού!

Υ.Γ. Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου.... τα μωράκια που θηλάζουν, κάθε φορά που τρώνε χέζουν κιόλας;;;; :shock: Έχω φάει πολύ σκατό στη μάπα λέμε!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!!

Επιτελους καταφερα να μπω!

Καταρχην να ευχηθω τα καλυτερα στην Μαιρη και το νέο μελος της οικογενειας τους! Τα καλυτερα Μαιρη μου για το νέο αντρακι σου! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: Και από οσο θυμαμαι ετσι ηταν τις πρωτες μερες…..μαμ, κακα και νανι!

Το χερι μου είναι καλυτερα! Βεβαια το έχω τρελλανει με τις δουλειες αλλα δεν γινεται αλλιως! Έχω και κατι μερες τα τρελλα ξυπνηματα της μικρης το βραδυ που με εχουν τσακισει. Έχω καταντησει σαν κατι παππουδες που κοιμουνται με τις κοτες!!!! Η Δαναη έχει αρχισει επιτελους τις πολλες κουβεντουλες! Την παμε που και που σε έναν παιδοτοπο και η επαφη με παιδακια της έχει κανει καλο ακομα και στο πώς να αντιμετωπιζει ορισμενα «ατιθασα» συνομιληκα της! Έχω ένα θεμα με τα δοντακια της γιατι δεν καθαριζοντουσαν τελικα τελεια αλλα ελπιζω με την καινουρια οδοντοκρεμα να δουμε γιατρεια! Και επισης αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με ολες με τον υπολογιστη! Ο κακος χαμος γινεται για να το κλεισουμε! :mrgreen:

Σοφακι μου για το σπιτι που με ρωτησες όλα εχουν παγωσει προς το παρον :cry: .Αν παρουμε μια δουλεια που εχουμε δωσει προσφορα θα το βαλουμε παλι μπροστα….Θα σου στειλω μηνυμα για να κανονισουμε να παμε μαζί να δουμε την Αθηνα

Αθηνουλα μου εφτασε ο καιρος! Σε λιγες μερες θα κρατας το δευτερο κοριτσακι σου αγκαλιτσα! Αν χρειαστεις αιμα και δεν εχετε συμπληρωσει πες μου γιατι ο Νικος είναι αιμοδοτης να το κανονισουμε.

Πολλα φιλακια σε ολες και συγνωμη που δεν εγραφα…ειμαι γαιδουρα το ξερω! 8-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μικρες τσουπρες και μικρα τσουπρακια :D:D:D Ελπιζω να βολταρετε με τετοιες μερες! Μεχρι κι εγω βγηκα χτες μια βολτα, σημερα εχω φαϊ στο φουρνο και δεν το κουναω μην και καουμε ζωντανοι :lol::lol: Η Φουσκα ηταν με μπουκωμα 2 μερες, αλλα ευτυχως τιποτε αλλο, σημερα ειναι πολυ καλα. Αλλα αφου γινεται ολοκληρη φασαρια να ντυθει, λογικο ηταν! Μιλαμε για τρελη καταρροη. Να'ναι καλα ο φυσιολογικος ορος και ο αναρροφητηρας μυξας!!!!!

Ιωαννα μου ...τι να πω.....1.000 ευχαριστω για την προσφορα, αλλα οκ, βρεθηκαν τα ατομα και ειμαστε ετοιμοι απο αυτο το θεμα. Μεγαλωνετε κι εσεις; Κουκλι στην καινουρια φωτο. Εγω γιατι δεν μπορω να ανεβασω καμια καινουρια;;;; Δε μου φορτωνει τιποτα :evil::evil::evil:

Παντως κοριτσια διαπιστωσα τρελο κολλημα για αλλη μια φορα στο θεμα των νοσοκομειων :evil::evil::evil::evil: Πηγε η κουμπαρα μου Κυριακη πρωι να δωσει αιμα και ρωτησε γιατι δεν μπορουν να πανε σε ενα οποιοδηποτε νοσοκομειο. Και της απαντησαν οτι μπορουν κανονικοτατα, αρκει να πουν να σταλει η μπουκαλα στο Ιπποκρατειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και αυτη η βλαμμενη στο ΜΗΤΕΡΑ μου ειχε πει οτι με τιποτα δε γινοταν αυτο :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Αφου μου ηρθε να παρω αυτη την ηληθια και να τη βρισω που θα με εβαζε να ταλαιπωρησω τοσο κοσμο τζαμπα.

Μαιρη ολα καλα με το μπεμπε!!!! Τι καλο νινι! Βαλε καμια φωτο οταν μπορεσεις να δουμε και το αλλο αντρακι!!Γι'άυτο που ρωτας, με τα κακα, ναι, τα κανουν μολις φανε στο θηλασμο :lol::lol: Μιλαμε για παραγωγη ΑΑ ποιοτητας :lol::lol: Θυμαμαι τη μαια που μου ειχε πει να την αλλαζω μετα το θηλασμο για να γλιτωνων πανες, αλλα δε λειτουργουσε και πολυ καλα σε εμας αυτο, γιατι η Γλυκεριαννα κοιμοταν και την ξυπνουσα με την αλλαγη και φτου και απο την αρχη το κλαμα!!!

Σοφακι που εισαι;;; Τι κανει το ομορφο μελαχροινακι;;;;

Φιρφρικο μου ειστε καλυτερα;;;;

Αυτη η βορεια η φιλεναδα απο την Ξανθη θα μας κανει την τιμη;;;;;;;;;;;;;;;; ΠΟυ εισαι πια καλε;;;; Ευτυχως που υπαρχει και το facebook και μαθαινουμε νεα σου!!!

Κοριτσια εννοειται οτι με εχει πιασει ενα αγχος με τη Γλυκεριαννα και τι θα γινει τοσες μερες. Εχω παρανοησει εντελως, νομιζω οτι απο παντου απειλειται επειδη δε θα ειμαι εγω να την προσεχω. Ολο μανουριαζω με τον Κωστα που του εχω δωσει 4.562 οδηγιες για το παιδι. Και επισης φοβαμαι μην κολλησει και καμια αρρωστια απο τα πιτσιρικια της κουνιαδας μου που καθε βδομαδα κολλανε απο το σχολειο καινουρια ιωση. Και κυριως ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιες μου τι κανετε???Εμεις δοξα το Θεο καλα.Για αλλη μια φορα ψαχνω αγγελιες....μια δουλεια ρε παιδια...μα να θελεις να δουλεψεις και να μην μπορεις????

Ιωαννα μου τι κουκλαρα που εχει γινει η μικρη..οχι πως δεν ηταν φυσικα...αλλα τωρα σωστη κοπελιτσα!!!Μακαρι να τα καταφερουμε να συναντηθουμε και να παμε μαζι στην Αθηνουλα!Για ποια μερα λες?Αν τα καταφερω θα στειλω τη μικρη στη μαμα μου γιατι η πεθερα μου θα παει για 10-12 μερες στην κουνιαδα μου!!Εχει να παει 10-12 μηνες και τωρα τη μια φορα που θελω να μου την κρατησει να παω καπου θα λειπει!!!Δεν εχω παραπονο ομως τη εβδομαδα που πηγα δουλεια ερχοταν καθε μερα!

Της αρχισα και εγω οδοντοκρεμα δεν γινεται αλλιως..με σκετο νερο δε καθαριζουν καλα!Ποια παιρνεις?

Αθηνουλα μη φρικαρεις..ολα θα γινουν!Ε πες στη πεθερα να ειναι λιγο προσεκτικη με το θεμα ιωσεις διοτι εκτος απο τη Γλυκεριαννα πρεπει να σκεφτουν και το νεο μελος!!!

Μαιρουλα πως τα πατε???Ναι βαλε μας φωτο να δουμε το ζουζουνακι!!!Φιλια και στα 2 αγορια σου!

Μοντελες<3

Φιλακιαααααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια πως τους τα ξεπλενετε με την οδοντοκρεμα; Η δικια μου οποτε της βαζω (ελαχιστη βεβαια) δεν μπορει να φτυσει. Κανει "φτου" αλλα δε βγαζει τιποτα. Δεν θελω να καταπινει δις την ημερα οδοντοκρεμα. Για πειτε καμια ιδεα;;;; Σκεφτηκα να της βαζω με τη χουφτα μου νερο, αλλα φοβαμαι μην το καταπιει και αυτο ολο...

Σοφακι welcome στην σκληρη πραγματικοτητα. Αυτο το ερωτημα βασανιζει πλεον εκατομμυρια Ελληνες, να θελουν να δουλεψουν και να μην τους αφηνουν...Εμενα εντωμεταξυ ο μισθος μου καθε μηνα ειναι και -130€. Ηθελα να ηξερα που θα φτασει στο τελος. Θα μηδενισει σε λιγο...δεν παει....630€ το μηνα σε ενα δασκαλο ειναι ντροπιαστικο. Για ολους δηλαδη.....αλλα με τι ορεξη περιμενουν τα λαμογια να δουλεψουμε με τετοια ξεφτιλα; Εμεις βαζουμε πολλα χρηματα καθε χρονια για χαρτονια, βοηθηματα, υλικα της ταξης, γιατι αμα περιμεναμε να μας τα φερουν δε θα καναμε τιποτα. Πως θα τα αγοραζουμε πλεον αυτα;;; Μια ταξη χωρις εποπτικο υλικο ειναι ανουσια. Και ασχημη. Πως θα νιωθουν τα παιδακια ευχαριστα στο περιβαλλον της;;;; Και μετα θα μας αξιολογησουν βασει των εκπαιδευτικων προγραμματων που θα πραγματοποιουμε κατα τη διαρκεια της χρονιας. Με τι υλικο ρε ξεφτιλες;;;; Τελοσπαντων.....φλυαρω ασχετα αλλα καθε μερα τα χοντροπαιρνω...

Αυριο μπαινω πουρνο πουρνο για εξετασεις μου ειπε. Ουτε ρωτησα τι εξετασεις, δε θελω να ξερω. Αυτο που με νοιαζει ειναι να αναρρωσω γρηγορα για να μπορω και να πιανω μονη μου την μπουμπου αγκαλια και να μου φερουν τη φουσκαλιτσα μου και να μπορω να παω να τη δω.....Σας φιλω ολες. Στο επανιδειν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καντε μια προσευχη για μενα Δευτερα πρωι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα κλεφτά μπαίνω να ευχηθώ στην Αθηνούλα μας όλα να πάνε καλά και εύχομαι με το καλό να κρατήσεις ένα υγιέστατο ομορφούλι κοριτσάκι την Δευτέρα!!! Μια προσευχή από εμένα πάντως την έχεις!!! Με το καλό κοριτσάκι!!!!!

Σε όλα τα κοριτσάκια στέλνουμε οικογενειακώς τα φιλιά μας!!!! Θα μπω σύντομα να σας γράψω για τον τοκετό μου αλλά και με φωτογραφικό υλικό!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Μπηκα γρηγορα να σας ενημερωσω πως η Αθηνουλα δεν γεννησε σημερα μαλλον αυριο!Μολις εχω νεοτερα θα σας πω!

Μαιρουλα τι αντρακι υπεροχο ο Χριστοφορος...ελιωσα!!!Καλα και ο μικρος πανεμορφος!Να τα χαιρεσαι μανουλα!Υγεια υγεια και ευτυχια!!

Φιλακιαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκιες μου! Γέννησε η Αθηνουλα μια κουκλίτσα 2800! Όλα καλά και η Αθηνουλα καλά απλά θα μείνει ένα 24ωρο στην παρακολούθηση λόγω ενός μικρού προβλήματος που είχε δημιουργήσει ο πλακούντας! Θα σας εχω αύριο νεότερα! Διπλη χαρά για την οικογένεια τους αφού χθες γεννήθηκε και ο ανηψιός της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε??Το νεο μελος?

Μολις μιλησα με την Αθηνα!Βγηκε απο τη μοναδα εντατικης παρακολουθησης ειναι ταλαιπωρημενη η μανουλα αλλα δοξα το Θεο μαμα και ξανθια κουκλα κορη ειναι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου να σας ζήσει η κουκλίτσα!!!!!!!!!!!!!!!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και καλή λοχεία να έχεις!! Να σου ζήσει και το ανιψάκι!!

Εμείς καλά είμαστε!!!! Το βυζί έξω και δώσ' του άρμεγμα! :D

Πήαγμε χθες παιδίατρο για να δει 1η φορά τον μπέμπη και να κάνει και ο Χριστόφορος εμβόλιο. Ο Χριστόφορος κύριος όπως πάντα! Τον εξέτασε, τον μέτρησε και τον ζύγισε κ την ώρα του εμβολίου απλά κοιτούσε την βελόνα! 13κιλά και 90πόντους είναι ακόμα. Τεσπα....

Ο μικρούλης από την άλλη, στις 15 ημέρες της ζωής του έβαλε 600γρ και 4 πόντους!!!! :shock: Θρεφταράκι θα γίνει! :lol:

Πάω να ετοιμάσω τα μικρά για μπάνιο και ύπνο.

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Μαιρουλα μου κουκλια τα μπουμπουκακια σου!!!!Να τα χαιρεσαι κουκλα μου!

Σημερα πηγα στην Αθηνουλα μας! Η μικρουλα ειναι κουκλιτσα οπως και η μαμα της βεβαια! Προσπαθουσε να την θηλασει παρολο που υποφερει απο πονοκεφαλο και της αξιζουν πολλα μπραβο γι'αυτο! Να σου ζησει Αθηνα μου και απο εδω!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Ειναι στον ιδιο οροφο που ημουν και εγω και θυμηθηκα τα δικα μου ;)

Η Δαναη μου ειναι μια χαρα. Εξελισσεται σε διαολακι! :D Καθε μερα ολο καινουργιες λεξουλες ξεφουρνιζει και πλεον εχει αποψη για ολα και εννοειται για το τι θα φορεσει! Αλλα δεν μπορω να της χαλαω χατηρι!

Εγω υποφερω απο τα χερια μου.......Ο γιατρος μου ειπε για ξεκουραση αλλα που! Ελπιζω να ξεκουραστω το πασχα που θα παω στο πατρικο μου!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κανετε? Εμείς έχουμε οικογενειακώς μπουκωμα! Ξεκίνησε από το λουλούδι και κολλησαμε και εμείς! 'Του όρου' λοιπόν γίνεται στο σπίτι μας!

Δυστυχώς δε θα μπορέσω να παω κ στην Αθηνουλα μη τους κολλησω! Μόλις μίλησα μαζί της έχει ταλαιπωρηθεί πολύ το κορίτσι! Έχει απίστευτο πονοκέφαλο κ πόνο στο αυχένα! Της έχουν κανεί πολλές παυσιπονες αλλά δυστυχώς ο πόνος είναι πολύ επίμονος!

Μαιρουλα πως είναι τα αγόρια?

Ιωάννα μου αλήθεια έχεις fcb κτλ δε θυμάμαι αν το έχουμε συζητησει? Η κουκλίτσα τι κανεί?

Μόντελες μου <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tσουπρες μου που ειστε ολες?Τι κανετε?

Μαιρουλα?Τα αγορια?

Ιωαννα σε χασαμε παλι!!Μπες να μαθουμε νεα!

Η Αθηνουλα ειναι στο σπιτι με τα κοριτσια αλλα το κοριτσι μας περναει μια ζορικη φαση!Θα μπει και αυτη να σας τα πει μολις μπορεσει!Εμεις στελνουμε αγκαλιες και πολλα φιλακια!

Εμεις δοξα το Θεο καλα αν και ο αδερφος μου μας λαχταρησε..επεσε με το ποδηλατο σε μια κατηφορα με πετρες και επαθε διασειση νοσηλευτηκε στο παιδων..τωρα εχει μωλωπες με μεγαλυτερο αυτον στο ματι φοραει κολαρο!Ωχ Παναγια μου αυτα τα αγορια!!Η μικρη εχει ξεφυγει τελειως ειναι πολυ ατιθαση κοριτσια!Ειδικα οταν ειναι ο μπαμπας της σπιτι κανιβαλιζεται τελειως!Προσπαθω να την ηρεμησω λιγο γιατι εχει αρχισει να πουλαει και τσαμπουκα το λουλουδι μου!Της λεω σιωπη Αλεξια τελος και απαντα...μαμα εσυ σιωπη τελος εσυ...γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!

Πολλα πολλα φιλακια σε ολες!Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου αγαπημενες τι μου κανετε;

Σας ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου ολες για τις ευχες σας και τις προσευχες σας! Ευχαριστω τη καθεμια χωριστα για τον τροπο που μου παρασταθηκε!!! Σοφουλα ο,τι και να πω.....ειναι λιγο......σου τα ειπα! Ιωαννα μου ο Κωστας κατασυγκινηθηκε απο την επισκεψη σου. Με εκανες πολυ χαρουμενη που ηρθες και σε ειδα εστω και λιγο. Επιφυλασσομαι!!!

Δε θα μπω σε λεπτομερειεςγια το τι εγινε, αρκει που ειμαι σπιτι μου και ειμαι καλα μερα με τη μερα. Η μπουμπου ειναι ενα ψυχουλακι που τρωει και κοιμαται και καθολου δεν κουραζει την ταλαιπωρημενη μανουλα. Γεννηθηκαμε 2.700 αλλα εχασε 400 γρ μεσα στο μαιευτηριο λογω της ναρκωσης που ειχε περασει και σε εκεινη. Δεν ηθελε να φαει με τιποτα και ολο κοιμοταν. Απο την ωρα ομως που εχουμε ερθει σπιτι τρωει καργα και εχουμε βαλει μεσα στη βδομαδα 200 γρ. :D

Η Γλυκεριαννα δεν το πηρε στην αρχη και πολυ καλα, αλλα και το παιδι περασε λουκι. Απομακρυνθηκε 8 μερες απο το περιβαλλον του, δε με ειδε καθολου για 1 βδομαδα, δε μπορουσε να μου μιλησει για 2 μερες και ερχομενη ειδε ενα μωρο στο σπιτι και εμενα τεζα στο κρεβατι να μην μπορω ουτε αγκαλια να την παρω. Επαθε και ιωση την Κυριακη, οποτε ανεβασαμε το μωρο στη μανα μου και εγω ημουν ολη τη βδομαδα πανω κατω. Ετσι της δοθηκε ο χρονος να εμπεδωσει το γεγονος, χωρις να βλεπει το μωρο και απο χτες ειμαστε ολοι σπιτι μας. Δε λεω οτι τρελαινεται, αλλα κανει μεγαλη προσπαθεια το παιδι να ειναι χαρουμενο. Και μονο γι'αυτο ειναι απλα υπεροχη.

Θα μπω εν καιρω να σας λεω τα νεακια μας, απλα ακομα μου ειναι δυσκολο να κατσω πολλη ωρα ορθια. Σας φιλω πολυ, καλη Μ.Βδομαδα και ελπιζω μεχρι το Πασχα να ειμαι καλυτερα και να τα πουμε πιο λεπτομερως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φιλιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

post-12053-13873939166843_thumb.jpg

post-12053-13873939167127_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλη Μ.Εβδομαδα να εχουμε ολες!

Τι μου κανετε?Που χαθηκατε?Εμεις δοξα το Θεο καλα!Σημερα πηγαμε και με το νονο για λαμπαδα αυγουλακια δωρακια!!!Επεσε στο κρεβατι ξερο το Αλεξακι!!

Μαιρουλα τα αγοριακια σου τι κανουν?

Ιωαννα where r uuuuuuuuuuuuu??????????????

Aθηνουλα <3

Βρωμομοντελες φτου σας!!!!<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου καλη Μ. Βδομαδα και απο εμας, εστω και Μ. Τεταρτη :D !!

Τι μου κανετε; Εχετε εκδραμει οποιες εχετε μπορεσει; ΠΟυ θα ψησετε το αρνακι; Εμεις παρολο που ειμαι ασαραντιστη θα βαλουμε ενα αρνακι στη σουβλα, για το καλο των μωρων μας. Ευκαιρια να βγω και λιγο στην αυλη. Ελπιζω μονο μη μας τα χαλασει ο καιρος!

Οπως καταλαβαινετε ειμαστε πολυ καλα, εχουμε μπει σε ενα σχετικο ρυθμο και εγω εχω ανακαμψει πληρως. Για να τσεκαρω τον οργανισμο μου οποτε βρω ευκαιρια κανω δουλειες (κανενα πλυντηριο και κανενα απλωμα,....απλα πραγματακια...) που μου εχουν λειψει παααρα πολυ. Τοσους μηνες εχω να ασχοληθω με το σπιτι μου. Καλη η κυρια που μας καθαριζει, αλλα οσα ξερει η νοικοκυρα......δε γινονται. Ποτε δε θα το πιστευα οτι θα με ευχαριστουσε να κανω δουλειες. :D Η μπεμπα μια χαρα ψυχουλακι, τρωει και κοιμαται, αν και με εχει τσακισει λιγο τη νυχτα, γιατι η κυρια εχει μαθει να κοιμαται με φασαρια και οταν πεφτει σιγη αυτη κλαιει. Χτες κοιμηθηκα ολο το βραδυ με ανοιχτο φως προκειμενου να κλεισει ματι η μικρη :x

Η Γλυκεριαννα τις περισσοτερες ωρες ειναι μια χαρα. Τη φιλαει συνεχεια και παει και την κοιταει στην κουνια της. Οταν κλαιει μου λεει "μαμα παρε την μπεμπεκα αγκαλιτσα". Με το θηλασμο εχουμε ενα θεμα, εκει ζηλευει και θελει ταυτοχρονες αγκαλιες, αλλα με την κουβεντα το ξεπερναμε.

Ιωαννα εχετε κατηφορισει προς Αμαλιαδα; Να περασετε τελεια! Φιλια στη Δαναϊτσα!!

Σοφουλινι μου πως πατε με την "ανταλλαγη"; :D Ο Οθωνακος ανεκαμψε; ΠΟυ θα τη βγαλετε Πασχα;

Μαιρουλα μου τι κανει το μπεμπινι; εσεις προηγειστε, πρεπει να μου λες τα νεα σας να δω τι μας περιμενει. Η μπεμπα φταρνιζεται συνεχεια. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Ο γιατρος ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα, αλλα ρε παιδι μου πολυυυυ φτερνισμα. Η Γλυκεριαννα δεν το ειχε αυτο. Τιγκα στο clinofar την εχω. Με θηλασμο ολα καλα; Κι εμεις οδευουμε προς αποκλειστικο θηλασμο. 1 φορα τη μερα της δινω μπουκαλινι, γιατι τη βλεπω να τρωγεται. Μπουλουκι εχει γινει μεσα σε 1 βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια μου!!!!

Σοφάκι μου πως είναι ο αδερφούλης;;; Περαστικούλια σας μωρέ... τα έχει αυτά η ηλικία του τώρα... υπομονή!

Η κουκλίτσα πήρε τα δωράκια της ε; :lol: Είναι αστέρι!!!

Αθηνά μου πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά πλέον!!!! Αντε καλό σαραντισμό και στις 2 μας!!!

Καλά η Γλυκεριάννα σου είναι όλα τα λεφτά! Μπράβο στην μεγάλη αδερφούλα! :lol:

χαχα φτερνίζεται και εσένα;;;; Εμείς να δεις! Ακόμα και στο χειρουργείο λίγο μετά που γεννήθηκε έκανε το 1ο του αψουυυυυυυ! :lol: Φυσιολογικό είναι! Εγώ δεν του βάζω ορό :? μήπως θα έπρεπε; :?:

Αχ.... από που να αρχίσω... ο μικρούλης όσο καλούλης είναι τα πρωινά και τα βράδια, τόσο γκρινιάρης είναι τα απογεύματα μεταξύ 7 και 10 (τώρα κοιμάται γι΄ αυτό είμαι σχετικά χαλαρή). Έχει κολικούς και τον έχουν ξετινάξει :cry: Το κλάμα του όμως είναι χάααααλιααααα! Γκαρίζει το καημένο δεν κλαίει.... αφού βραχνιάζει στο τέλος.

Επίσης πριν 10 μέρες γέμισε σπυράκια όλο του το πρόσωπο αλλά και το κεφάλι και ο λαιμός και ο αυχένας.... νεογνική ακμή είπε η γιατρός... ο Χριστόφορος δεν είχε βγάλει και δεν ήξερα πως να το αντιμετωπίσω. Αρχικά (πριν μιλήσω με την γιατρό) του έπλενα το πρόσωπο με χαμομήλι και φυσιολογικό ορο και έβαζα και ενυδατική κρέμα. ΜΈΓΑ ΛΑΘΟΣ μου είπε..... δεν θέλει καθόλου υγρασία γιατί φουντώνει... θέλει ξηρασία για να φύγουν.... του έβαλα και μια φυτική κρέμα για νεογνική ακμή (24€ :shock: ) αλλά αξίζει τον κόπο τελικά! Δυο μέρες τώρα την χρησιμοποιώ πρωί - βράδυ και ήδη έχει ηρεμήσει το προσωπάκι του και από τα μαλλάκια έφυγαν τα περισσότερα!

Με τον θηλασμό τα πάμε περίφημα! Δεν έχει πάρει καθόλου φόρμουλα. Στις 15 μέρες που πήγαμε γιατρό είχε βάλει ήδη 4 πόντους και 600γρ! Η επόμενη επίσκεψη είναι όταν σαραντίσουμε. Ευτυχώς (ή δυστυχώς;;; ) κουτσοπιάνει την πιπίλα και δεν τον έχω σκουλαρίκι στο στήθος μου όπως είχα τον Χριστόφορο 256 ώρες το 24ωρο! :lol: Από την αρχή έχει πρόγραμμα αυτό το παιδάκι! Κάθε 2ωρο περίπου τρώει και τα βράδια κοιμάται σερί από 2 5ωρα και γουστάρωωωωωω! Στην ουσία μια φορά ξυπνάει για να φάει!

Εμείς βολτίτσες έχουμε κάνει και δεν με απασχολεί καθόλου που είμαστε ασαράντιστοι.... προχθές πήγαμε και τζάμπο όλοι μαζί! Το ρινγκ σλίνγκ μας έχει βολέψει πολύ!!!! Του αρέσει πολύ και όση ώρα είναι εκεί μέσα, κοιμάται!!

Εχει ξεπεταχτεί αρκετά το σκατούλι! Είναι πολύ κουτσομπόλης και μας παρακολουθεί όλους! Ο Χριστόφορος συνεχίζει την καλή διαγωγή :D και συνέχεια τον φιλάει και τον χαϊδεύει και όταν του λέει τραγουδάκια τρελαίνεται ο μικρός!!!! Σαν τροχονόμος κάνει τα χεράκια του! :lol:

Αντε αρκετά σας κούρασα με το μπεμπέ μου. Πάω να βαλω καμιά σκούπα τώρα που λείπει βολτίτσα ο Χριστόφορος με τον μπαμπά του.

Φιλάκια σε όλες και Καλό Πάσχα αν δεν τα καταφέρω να ξαναμπώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο τσουπρες! ΠΟυ ειστε καλε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; εγω εχω τη μια να κοιμαται (κλασικα και μονιμα) και την αλλη να βλεπει ταινια Μπαρμπι (κλασικα επισης :lol: )

Μαιρη μου εμενα ειναι πολυ μπουκωμενη η κακομοιρα. Εγω της βαζω κανονικα φυσιολογικο σε καθε αλλαγη πανας, για να μπορει να φαει και να κοιμηθει. Σπυρακια ειχε βγαλει και η Γλυκεριαννα και χρησιμοιποιουσαμε τη novaaquasol. Κανει για πολλα αυτη η κρεμα. Εγω δεν εχω κουραγιο να βγω ακομη. Ελπιζω την αλλη βδομαδα να μπορεσω να ξεμυτισω λιγο. Εχω και ενα σορο ψωνια αναγκης να κανω που δεν μπορω να στειλω κανενα αλλο. Να παρω και καμια βαφη γιατι η ριζα.........ασχολιαστο!!!!

Εμενα που τρωει και κοιμαται στο καπακι και δεν τη βλεπουμε καθολου ξυπνια να με ανησυχησει;;;;; Πολυ υπνος βρε παιδι μου!!!!!!!!!!!! Το αποδιδω στο οτι ειναι προωρακι. Η Γλυκεριαννα ηταν σαν το δικο σου. 7 ξεκινουσε την γκαριδα με 12-1 τη νυχτα, αλλα δεν ηταν κολικοι. Απλα γκρινια.

Μου φαινεται οτι εγω και η Μαιρη κανουμε καταχρηση θεματος εδω :lol::lol::lol: Θα διαβαζεται για μωρα και οι αλλες θελετε δε θελετε :lol::lol:

Οι νονοι σας ηρθαν; Εμας ηρθαν Κυριακη. Της εφεραν παπουτσια και ρουχα και λαμπαδα μπαλαρινα! Ακριβως στα γουστα μας ολα!!! Ροζ και τριανταφυλλενια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!

Πως τα περάσατε αυτές τις μέρες;;;;

Εμείς μαζευτήκαμε σπίτι μου το Μ. Σαββατο για Ανάσταση και φάγαμε μαγειρίτσα και κατσικάκι στο φούρνο. Πήγαν στην εκκλησία να φέρουν το Άγιο Φως και εγώ έκατσα σπίτι με τον μπέμπη και είδαμε λίγη λειτουργία από την τηλεόραση. Καλά περάσαμε....02:30 έφυγαν από εδώ! Είχαν έρθει τα πεθερικά μου και τα κουνιάδια μου, σύνολο ήμασταν 9 μεγάλοι και 4 παιδιά (κάτω των 3,5 ετών!)

Πάσχα πήγαμε στα αδέρφια μου στις Γούβες (στα παραθαλάσσια εξοχικά τους :? ) κατά τη 1 το μεσημέρι και κάνανε σουβλιστά, αντικριστά και ο αδερφός μου έκανε ένα κοκορέτσι 2 μέτρα!!!! Είχαν βέβαια πάαααρα πολύ κόσμο (συμπεθέρια,συμπέθεροι των συμπέθερων, κουμπάρους, φίλους, κλπ) και φύγαμε κατά τις 16:30 και πήγαμε στης κουνιάδας μου το σπίτι και φάγαμε και εκεί κάτι ψηλά γιατί στις Γούβες με τόσο κόσμο που είχε και δεν ξέραμε, ε δεν νιώθαμε και άνετα και απλά τσιμπήσαμε μεζέ.... και δεν με νοιάζει αλλά είχαμε πάει και 1/4 αρνί και τελικά το φάγανε άλλοι άσχετοι .... τεσπα. Αν το ήξερα οτι θα είχε τόσους δεν θα πήγαινα ούτε για βόλτα ...

Σήμερα ήρθε για πρωινό καφέ η αγαπημένη μου ξαδέρφη που είχα να την δω από το καλοκαίρι!!!! Είναι δημοσιογράφος και δούλευε στην ΝΕΤ για 2 χρόνια αλλά δεν της ανανέωσαν την σύμβαση λόγω κρίσης και τώρα δουλεύει στον ΣΚΑΪ στην εκπομπή του Ευαγγελάτου. Αυτή η κρίση δεν λέγετε.... δουλεύει η καημένη από τις 12:00 ως τις 21:00 κάθε μέρα εκτός Σ/Κ και τί παίρνει;;;;; 400€! :shock: Και δουλειά που πρέπει να τρέχει συνέχεια, όχι πίσω από ένα γραφείο... Είναι να τρελαίνεσαι.... και έχει τελειώσει Πάντειο με άριστα.... Τα ίδια λεφτά παίρνει μια γνωστή μου που δουλεύει 4ωρο στο ΑΒ Βασιλόπουλος σαν ταμείας... ουφ.... και μη χειρότερα....

Οι μεγάλοι άντρες του σπιτιού πάνε βόλτα τώρα και εγώ με το μωρό σπίτι .... να χαλαρώσω λίγο και να μαγειρέψω μακαρόνια με κιμά.

Αθηνά μου νωρίς είναι ακόμα καλέ για να μένει αρκετά ξύπνια. Και εμείς μετά τις 3 εβδομάδες ξεπεταχτήκαμε. Τώρα του μιλάω και σαν να είναι έτοιμος να γελάσει!!!! Κάνει το στοματάκι του λίιιιιιγο χαμογελάκι αλλά όχι ακόμα κανονικά. Νομίζω είναι θέμα ημερών! Έχω ερωτευτεί για 3η φορά!!!!

Εκεί που αναρωτιόμουν πριν γεννήσω, αν θα αγαπάω το μωρό όσο αγαπώ τον Χριστόφορο.... τελικά κατάλαβα πως όσο παιδιά και να κάνει μια μάνα, δεν ξεχωρίζει κανένα!!!! Υπάρχει τόοοοση πολύ αγάπη που δεν φανταζόμουν ποτέ!

Ουπς... ώρα για μεμέ!!!!

Φιλιά σε όλα τα μικρουλάκια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!Χριστος Ανεστη...χρονια πολλα!Υγεια και αγαπη στα σπιτικα μας!!!

Τα περασαμε ομορφα και εμεις!Πηγαμε στα πεθερικα μαζι με ους γονεις μου..ειδαμε τους φιλους μας..ομορφα!Τελικα δεν ειναι τοσο χαλια το Πασχα στη πολη!Εχουν φυγει ολοι και εχει ησυχια!Το Αλεξακι το κατα διασκεδασε!

Καλα βρε Μαιρη δεν το ηξεραν οι ανθρωποι πως εχεις νεογεννητο!Ε..οταν κανονιζεις να γιορτασεις μαζι με οικογενεια που εχει λεχουδι δεν καλεις 200 ατομα!Τες πα σημασια εχει πως περασατε ομορφα!Οσο για αυτο που λες με την αγαπη ετσι συμβαινει στους νορμαλ ανθρωπους..υπαρχουν και αλλοι που δεν ξερω πως τα καταφερνουν αλλα ξεχωριζουν τα παιδια τους.Φιλια στα αγορια σου!

Αθηνουλα πως ειστε οι 3 τσουπρες?Σουβλισατε ε?

Ιωαννα περιμενουμε τα νεακια σου!!:)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου ομορφες χρονια πολλα και εμας!!!Να ειμαστε καλα και να χαιρομαστε τις οικογενειες μας!!! Βλεπω καλα περασατε, και του χρονου!!!!!!!!!!!

Και εμεις σπιτι βαλαμε τελικα σουβλα και ειχαμε και περαστικους συγγενεις που ηρθαν να παρουν ενα μεζεδακι πριν το μεγαλο φαγοποτι. Εγω λιγο βγηκα εξω αλλα το ευχαριστηθηκα, φαγαμε και στη βεραντα και ανανεωθηκαμε!

Η Γλυκεριαννα ταραξε τη μαγειριτσα και δεν ξερω κι εγω τι αλλο. Τον αμπακο αυτο το παιδι. Δεν σας το εχω αναφερει, αλλα ολο τον καιρο που εμενε στην πεθερα μου το παιδι ετρωγε οοοοοοολη μερα και οταν την ειδα επαθα σοκ απο το ποσο ειχε παχυνει μεσα σε 9 μερες!!!!!!!!!!!!! Κατι μπουτια και κατι μπρατσα......αμαν!!!! Την ταϊζαν μεχρι και στη 1 τη νιχτα για να μη με ζηταει....τι να πω....και εχει παρει τωρα προγραμμα και ολη μερα ζηταει φαϊ. Προσπαθω τωρα εγω να της την κοψω την κακια συνηθεια...

Η μπεμπα τα ιδια...κοιμαται ολη μερα και τη νυχτα ξυπναει καθε 1.30-2 ωρες. Με εχει ξεκανει λιγο αλλα τουλαχιστο τη μερα κανω καμια δουλεια αφου δεν ακουγεται καθολου. χτες ξεχαστηκα κιολας κι εφαγα λιγη σαλατα μαρουλι και ολη νυχτα το παιδι να κλαιει και να σφιγγεται!!Χαλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...