Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα φιλεναδες και καλη βδομαδα!!!!!!!!!

Μπιλακο να τα εκατοστησεις ομορφο αγορι μου!!!!! Να εισαι γερος κι ευτυχισμενος, παντα στην αγκαλιτσα των υπεροχων γονιων σου!!!!!!!!!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] Σοφουλα μου να τον χαιρεστε!!!!!

Επισης Αλεξουλα χρονια πολλα κι σε εσενα και απο εδω!!!!!!!!!!!!!!!! Ολες οι νεραϊδοευχες της μαμας σου να σε συνοδευουν!!!!!!!!!!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif]

Εμεις κοριτσια ειμαστε ακομα με αυτον τον παλιοβηχα. Χτες παλι ξυπνησε τη νυχτα κι εβηχε και αναγκαστηκαμε να τη σηκωσουμε διπλα στο παραθυρο να ηρεμησει. Ο Κωστας λεει οτι ειμαι υπερβολικη, οτι σχεδον ολα τα παιδια αργουν να ξεμπερδεψουν απο το βηχα και οτι ολων των συναδελφων του τα παιδια βηχουν πανω απο μηνα. Ωραια,....κι εγω τι να κανω...να την αφησω να παιδευεται;;;;;; Αυτο που με ενοχλει ειναι που δεν μπορουμε να την παρουμε πουθενα γιατι παντου καπνιζουν :evil::evil::evil: Ουτε καν σε σπιτια φιλων, γιατι δεν μπορουμε να παμε σπιτι τους και να τους ζητησουμε να βγαινουν στο μπαλκονι για καπνισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα στον Βασιλειο! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Να τον χαιρεστε Σοφουλα και να τον δειτε οπως επιθυμειτε!

Και εμεις ειχαμε παει σε παρτι χθες! Η Δαναη εδωσε ρεστα! Ειχε παρει το ποτηρακι της και τσουγκριζε με ολους και ελεγε"γεια μας"!!!! Και δεν πτοηθηκε καθολου που ενα μεγαλυτερο παιδακι της επαιρνε τα παιχνιδια! Ειχε τοσα πολλα ο Αντρεας που στο τελος επαιρνε ενα η Δαναη και του το εδινε και του ελεγε "παρε" :D:D:D:D Με τα μπαλονια ξετρελλαθηκε!

Αχ κοριτσακια μου εχω τρελλαθει στις δουλειες :cry::cry::cry: Κυριολεκτικα τα εχω παιξει....Ετοιμαζω και το παρτυ της μικρης...Μονο η τουρτα μου εχει μεινει να δω τι θα κανω....Πολλα φιλακια σε ολες και ενα παραπανω στις εγκυουλες μας! Και οχι Αθηνα μου δεν εισαι υπερβολικη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!

να ειναι καλα τα παιδακια μας με υγεια πανω απολα!!

κ εμεις περασαμε σουπερ!!! ειχαμε πολυ κοσμο κ ολα πηγανε μια χαρα!! τρομαξα να συμεζεψω τον χαμο βεβαια σημερα αλλα δεν βαριεσαι!! χαλαλι το μαναρι μου να ειναι καλα!!!

η τουρτα μου που το ειχα αγχος φετος ευτυχως αρεσε παρα πολυ σε ολους κ πολυ το χαρηκα κ εγω να σας πω την αληθεια!! εκανα παραπανω μονο γιατι δεν υπολογισα σωστα τα κιλα κ μου εμεινε πολυ κ σημερα την μοιραζα κ παλι εχω αλλα δεν πειραζει μωρε...θα σας βαλω κ φωτο να δειτε καποια στιγμη που το μαναρι μου σβηνει τα κερακια του!!

Ιωαννα μου με το καλο κ εσεις το παρτακι σας!!! κανε μονη σου βρε την τουρτα δεν ειναι τιποτα αληθεια σου λεω!!

φιλακια πολλα πολλα σε ολες τις πανεμορφες μανουλες!! κ ενα παραπανω στις φουσκοκοιλιτσες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλάκη μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σοφάκι μου να είναι πάντα υγιής και χαρούμενος!!!!!!

Χαίρομαι που και τα 2 πάρτι στέφθηκαν με επιτυχία! :D Αντε Ιωάννα μου και εσείς με το καλό!!!

Και εμείς ετοιμαζόμαστε για την μεγάλη μέρα! Δεν θα κάνω βέβαια τίποτα το σπουδαίο λόγω της κατάστασής μου, αλλά οι θείοι-παππουδογιαγιάδες θα έρθουν.... καλά το λέω εγώ.... για αναμνηστικά δωράκια θα τους μοιράζω ειδικά ταπεράκια για μασέλες! :lol::lol:

Θα κάνω έναν μικρό μπουφέ (όχι τίποτα άλλο για να μην κακολογήσουν) και την τούρτα. Θα έρθουν κατά τις 18:30 και στις 21:00 οι πόρτες κλείνουν! :lol::lol:

Βασικά ήθελα να κάνω κανονικό παιδικό πάρτι χωρίς συγγενείς μόνο με φίλους.... αλλά γίνεται;;; Δεν γίνεται.... του χρόνου πρώτα ο Θεός θα κάνω τρικούβερτο γλέντι! :lol: Και όχι ένα αλλά 2!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκες μου φιλες τι κανετε?Εγω μολις γυρισα απο το τζαμπο πηγα και αλλαξα τα δωρα...καλε οτι να ναι ψωνιζουν οι συγγενεις...τες πα καλα να ναι οι ανθρωποι..!!!

Εχετε πολλα πολλα φιλια και χαιρετισματα απο την Κικιτσα!!!

Λοιπον τι μπορει να κανει ενα μωρο για να μην κοιμηθει???Την ωρα που την βαζω για υπνο παιρνει τηλ η παιδιατρος να μου αλλαξει το ραντεβου για το εμβολιο και τι λεει για να σηκωθει και να χοροπηδησει???

"Εμβολιοοοοοο ζητω....ζητω....γιουπι.....α οχι.... ποναει χερακι μου????" Τι να της πεις μετα????Ημουν ετοιμη να τη μαλωσω...αλλα παλι τη γλιτωσε :lol::lol::lol:

Πεινασα η μουλαρα...παω να μασουλησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στην Αριαδνη!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Να την χαιρεστε Ευα! Και τις αλλες δυο ζουζουνες σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου να χαίρεσαι την ομορφούλα σου!!!!!!!!!! Πάντα ευτυχισμένη, υγιής και με μια ζωή παραδεισένια! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif]

Και για την μικρή Αριάδνη βέβαια εύχομαι μια από τα ίδια!!!! Αν και τα είπαμε με την Ευα! [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζησεις Δαναη και χρονια πολλα μεγαλη να γινεις με ασπρα μαλλιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!Τα καλυτερα Ιωαννα μου..να ανθισει το λουλουδακι σας να γινει μεγαλη κοπελαρα και να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!

Χρονια πολλα Αριανδη μου να τα εκατοστησεις και εσυ κουκλιτσα!!!Υγεια και αγαπη σε σενα και στις πανεμορφες αδερφουλες σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iωαννα μου να ζησει η κουκλαρα σας!!!!! να εχει παντα υγεια και απεραντη ευτυχια στην ζωη της!!!! κ εσεις να ειστε παντα καλα να την καμαρωνετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονιαααααααααα πολλλλλλλλααααααααααααααα Χριστοφορε!!!Να τα εκατοστησεις γερος και τυχερος!!!Με το καλο να υποδεχθεις και το μικρο σου αδερφουλη!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μου να χαιρεσαι τον Χριστοφορακο σου!!!!!!!!! να ειναι γερος κ δυνατος παντα!!! κ με το καλο το αδερφακι του!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!!!

Και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις οικογένειές σας!!!!!

Καλούτσικα περάσαμε στο οικογενειακό παρτάκι μας αν και κουράστηκα πάαααρα πολύ και θύμωσα και με κάποια πραγματάκια αλλά όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Μαιρουλα και Ιωαννα πολυχρονα τα κουκλακια σας!!! Να ειναι γερα κι ευτυχισμενα!!!

Καλα ειστε; Εγω εχω κολλησει μια παλιοιωση με τρελο βηχα που με πνιγει και δεν μπορω να παρω τιποτα. Ειμαι στην κυριολεξια 1 βδομαδα αϋπνη γιατι μολος ξαπλωνω πνιγομαι κανονικοτατα και δεν εχω κουραγιο καθολου πια. Γι'αυτο συγχωρεστε με για τις συντομες ευχες. Ευτυχως περασε ο βηχας απο τη Γλυκεριαννα. Εχει ενα γουργουρισμα βεβαια, δεν ειναι εντελως καλα. Ολοι οι υπολοι στην οικογενεια βηχουμε σα μανιωδεις κανπιστες. Η μαμα μου εχει και πυρετο. Αφηστε τα...σερνομαστε.....

Μαιρη μου γιατι στενοχωρηθηκες πουλακι μου;;; Κανενα επισοδειο με συγγενεις;

Σας φιλω κι ελπιζω να μπορεσω να μπω συντομα. Αυριο παω και για καμπυλη ζαχαρου. Λιγο αργα δε μου την εβαλε;;;; Αν οντως εχω ζαχαρο στον 7ο μηνα θα κανω διατροφη;;;;;; Δεν ξερω...στην Γλυκεριαννα 6 μηνων το πολυ την ειχα κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες και καλό μήνα!!!!!

Σισσάκι Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα!!!!!!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Αθηνά μου περαστικά σε όλους σας!!!! Πω πω γίνεται χαμός με τις ιώσεις.... δεν πας σε κανέναν παθολόγο; Εγώ όταν την είχα πατήσει και έβηχα και εγώ όπως εσύ, τελικά είχα λοίμωξη αναπνευστικού και ευτυχώς που πήγα στον γιατρό. Μου έδωσε αντιβίωση για 10 μέρες και μου πέρασε. Βέβαια σε συνεννόηση πάντα με γυναικολόγο. Ήμουν περίπου στην ίδια εβδομάδα με εσένα.

Όσο για την καμπύλη την κάνουν από την 24η έως την 28η εβδομάδα οπότε είσαι μέσα! Στον Χριστόφορο την είχα κάνει 27 εβδομάδων ενώ τώρα 25. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!

Εμείς σε γενικές γραμμές είμαστε καλά! Ο Χριστόφορος προοδεύει και πάει αλλά όλο καινούρια κόλπα μου κάνει. Αν θυμάστε είχαμε θέμα με το ντύσιμο - γδύσιμο. Του πέρασε αυτό και μετά είχαμε πρόβλημα με τον ύπνο και τους νυχτερινούς τρόμους. Όχι οτι λύθηκε αλλά έχει μειωθεί πολύ ευτυχώς. Τώρα έχουμε θέμα με τα παιχνίδια που δεν θέλει να τα μοιράζεται με άλλα παιδάκια. Του κάνω κήρυγμα κάθε φορά που είναι να βρεθεί με παρέα και πιάνει αλλά όχι όλες τις φορές. Δεν θέλει να δίνει ουτε τα λούτρινα κουκλάκια που τα έχει στο φτύσιμο και δεν ασχολείται ποτέ με αυτά :? Ντροπιάζομαι κάθε φορά που κάνει σκηνή και νιώθω ότι είμαι εντελώς άχρηστη και ότι τον έχω κακομάθει :cry: .... αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχει συχνές επαφές με παιδάκια στην ηλικία του και σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό.... δεν ξέρω....

Με την εγκυμοσύνη δόξα το Θεό όλα καλά! Το μωρούλι μου μεγαλώνει πολύ γρήγορα και την επόμενη Τετάρτη έχουμε το 1ο μας καρδιοτοκογράφημα! Μετά θα πηγαίνω κάθε βδομάδα για έλεγχο! Πλησιάζει ο καιρός! Ετοίμασα και την βαλίτσα και σήμερα πάει η πεθερούλα μου να πάρει πουγκάκια για τα κουφέτα. Όλα είναι έτοιμα! Μόλις μπω στο μήνα μου θα κατεβάσουμε από το πατάρι και το λίκνο να το στήσουμε για να είμαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο!

Ο Χριστόφορος δείχνει ενθουσιασμένος με τον ερχομό του αδερφού του αλλά θέλω να δω και στην πράξη πως θα τα πάμε! Η θεωρία μέχρι στιγμής πάει καλά! :lol: Πάντως όταν με βλέπει να κρατάω άλλα μωράκια δεν δείχνει δυσαρέσκεια, ίσα ίσα που έρχεται κοντά μου και χαϊδεύει πολύ απαλά το μωράκι και το φιλάει! Άντε να δούμε με το δικό μας τι θα κάνει που δεν θα είναι επισκέπτης της μιας ώρας! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Αρχικα να δωσω και απο εδω απειρες ευχες στη Χρυση μας!!!Πολυχρονη!!!!

Τι κανετε???Σημερα μες τα νευρααααααααααααααα ειμαι!!!!!!!!!!!!Καλα μου μπηκε ο μηνας τες πα!!!Η Αλεξια κοιμαται χθες περασαμε περιεργη νυχτα μαλλον λογο δοντιων...4 ακομη αντε να τελειωνουμε!!

Μαιρουλα τι σου εκαναν κοριτσι μου????Να κατεβουμε για ξυλο???Ειναι της ηλικιας αυτο με τα παιχνιδια μωρο μου μη σκας!Τι αχρηστη?Βλακειες...και η Αλεξ τα ιδια κανει(και εμεις δυστυχως δεν εχουμε παιδακια μετρημενα ειναι)οτι και να εχουμε πει...

Αθηνα τι ακουω παλι παιδι μου???Μα φετος δεν εχεις σηκωσει κεφαλι ρε φιλεναδα!Αντε το τελευταιο να ναι!!!Για την καμπυλη που λες απο 6-7 την κανουν οποτε εισαι οκ!Καλα αποτελεσματα!

Βγαινω φιλες να πεταχτω σουπερ!Φιλακια... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδουλες μου γεια σας! Πως πατε εσεις και τα μωρα σας;;; Εγω χαλιαααααααααααααααααααααααα! Πηγα παθολογο αφου πλεον εχω να κοιμηθω δεν ξερω κι εγω ποσες μερες με αυτον τον βηχα και ναι, εχω βροχιτιδα, μου εχει κανει ακροαστικα και ναι, παλι αντιβιωση γιατι εχει υποτροπιασει πολυ!!! Το κλαμα που εριξα χτες δε λεγεται.....Πως θα ειναι αυτο το παιδι με τοσα φαρμακα που εχω παρει σε αυτην την εγκυμοσυνη;;;;;; Εχω αρχισει να ανησυχω πραγματικα. Και το τρικουλο. Παιρνω τη 2η δοση σημερα το πρωι της αντιβιωσης και παθαινω αλλεργια, γεμιζω πεταλιδες σε ολο μου κορμι και ΧΑΠΑΤΑ!!! ΕΧΩ ΣΚΑΑΑΑΑΣΕΙ!!!! Το μονο που παρακαλαω τωρα ειναι μη κολλησει και η Γλυκεριαννα. Η παθολογος μου ειπε οτι στον μηνα που ειμαι δεν επηρεαζεται το παιδι απο την αντιβιωση αλλα εγω δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.

Μαιρη μου μην αγχωνεσαι. Και η Γλυκεριαννα μια απο τα ιδια. με τα παιχνιδια της. Μην τυχον και της τα πλησιασει αλλο παιδακι τρεχει απο πισω να το αρπαξει. Κι εγω ειχα νευριασει με αυτη τη συμπεριφορα, αλλα αφου βλεπω και τα δικα σας ετσι κουλαρω. Και το κοριτσακι καποιων φιλων που ειναι ισα με τα δικα μας ετσι κανει, οποτε...υπομονη. Ειναι ομως πολυ ασχημο...

Αυτα τα νεα. Το βραδυ περιμενω αποτελεσματα και απο καμπυλη. Ελπιζω να μην ακουσω κανενα κουλο και απο εκει δεν ξερω αν θα γλιτωσω την καταθλιψαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αθηναααα!!!!!!!!!!!Ελεος!!!!Φωναζε ενα παππουλη να σου διαβασει μια ευχουλα!!Ολα καλα θα πανε με την καμπυλη!!!

Βρηκα δουλεια...τπτ σπουδαιο θα σας τα πω αυριο γιατι σχολαει η κολωνα και θα πειναει!

Φιλακιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Α...η φωτο προφιλ μου καλη???Ιδια εγω ε???Μama by Alex.... [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσαρες τι κανετε? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!

εμεισ αυριο θα κανουμε το παρτυ μας και θα ειναι μασκε!

ο καιρος ειναι πολυ χαλια χιονιζε ποσες μερες κ τωρα βρεχει!

Μαιρη μου , ετοιμαζεσαι σιγα σιγα ε??? αυτο με τα κουφετακια τι ειναι?καποιο εθιμο?

Αθηνα μου, περαστικα σας!Μη στεναχωριεσαι με την αντιβιωση...αυτα που σου δινουν εξαλλου ενδυκνεινται για εγκυες!παρολ αυτα οπως ειπε κ η σοφια πηγαινε να σου διαβασουν μια ευχουλα να ηρεμησεις κ ψυχικα!εμενα μου δινει πολυ δυναμη αυτο!οσον αφορα τον παιδικο που ειχες ρωτησει παλαιοτερα...πρωτα ο θεος σε ιδιωτικο θα τη στειλω ,το Σεπτεμβριο!

ιωαννα μου πως ειναι η Δαναη???ενα μεγαλο φιλι απο εμας να δωσεις!!!

Η μικρη μου ειναι καλα...θελει να παει σχολειο επειδη βλεπει τον ξαδερφο της...εγω δυστυχως λειπω πολλες ωρεσ λογω δουλειας...προσπαθω να αναπληρωσω τον χρονο...!

τα παιχνιδια της γενικα τα μοιραζεται αλλα οταν εκνευριστει ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ!πολλα νευρα!δε μπορει να το διαχειριστει!

αυριο θα την ντυσω μινι μαους,εγω θα ντυθω Παττυ και ο μπιλ μεξικανος!χαχαχαχα

για να δουμε πως θα αντιδρασει!!!

Σοφιες...σασ φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!

πονανε πολυ τα ποδια μου...λετε να ειναι απο την κουραση ή απο τον καιρο?

θα προσπαθησω να μπαινω πιο συχνα!!!φιλακια σ ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Ελα ρε Νανούκααααα! Που είσαι;;;; Πολύ ωραία ιδέα για το πάρτι μασκέ!!!!! Να περάσετε υπέροχα!!!!

Ναι εμείς πλησιάζουμε πια στην ώρα που θα ανταμώσουμε με τον μπομπιράκο!!!!! Εμείς εδώ στο Ηράκλειο όταν γεννάμε κερνάμε κουφέτα. Και για να μην είναι χύμα στην φοντανιέρα τα βάζουμε σε πουγκάκια συνήθως! Νόμιζα οτι σε όλη την Ελλάδα έδιναν κουφέτα αλλά προχθές που συζητούσα με τις ανοιξιάτικες μανούλες δεν το ήξερε καμία τους :? Μου τα έφερε χθες το βράδυ η πεθερά και είναι πολύ ωραία! Είναι κάτι υφασμάτινα καρό (γαλάζιο-λευκό) καπελάκια και μέσα έβαλε από 1 πουγκάκι με 2 κουφέτα, μερικά σμάρτις και ένα σοκολατάκι που το χαρτάκι του λέει it's a boy! Θα σας βάλω φωτο από βδομάδα όπως επίσης και την κοιλουμπάρα μου (που όλοι νομίζουν πως έχω δίδυμα! )!!!!

Σοφία μου καλέ είναι καλλιτέχνης η κουκλίτσα σου!!!! Εμείς γραμμές, μουτζούρες και κάτι μικρά ορνιθοσκαλίσματα που τα λέει γράμματα κάνουμε! Μπράβο σας!!!!

Αχ βρε Αθηνά μου τί γίνεται βρε κοριτσάκι μου μ' εσενα;;;; Πήγαινε καλά λένε τα κορίτσια να σου διαβάσει μια ευχούλα ο παππάς, μετάλαβε κιόλας και όλα καλά θα πάνε! Μακρυά τα κακά από εδώ και πέρα! Περαστικούλια!

Με τον παιδικό που το αναφέρατε ξανά, ενώ έλεγα οτι δεν θα τον πάω φέτος γιατί σίγουρα θα κουβαλάει αρρώστιες και φοβάμαι και για τον ίδιο αλλά και για το μωρό, λίγο έχουν αλλάξει οι σκέψεις μου.... Νομίζω θα του κάνει περισσότερο καλό να πηγαίνει. Έχει ανάγκη από παιδική συντροφιά και παρέα και όποτε βλέπει παιδάκια στην τηλεόραση ακόμα και διαφήμιση να είναι, κολλάει και χορεύει από την χαρά του! Αφήστε που νομίζω πως θα στρώσει και λίγο η συμπεριφορά του προς το καλύτερο εκεί μιας που δεν θα τον παίρνει να κάνει μαγκιές. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μου! Καλη βδομαδα!

Μου λετε να κανω κανενα ευχελαιο ε;;;;;;νομιζω οτι μονο αυτο με σωζει. Εννοειται οτι ειμαι ακομα στην ιδια κατασταση και σημερα ξεκινησα τελικα αντιβιωση γιατι καταλαβα οτι η αλλεργια η δερματικη απο κατι αλλο ειναι. Πηγα την Παρασκευη τη Γλυκεριαννα στον παιδιατρο. Ακροαστηκε φλεγματα και μου εδωσε μασκα αερολιν, φλιξοταϊντ και μουκοσολβαν για μια βδομαδα. Μου ειπε οτι μαλλον ηταν στα 1α σταδια της ιωσης και ηθελε να το προλαβει. Εντωμεταξυ μου φαινεται οτι το παιδι δεν εχει σιδηρο γιατι το προσωπακι της ειναι παρα πολυ ασπρο. Την κοιταζω σε συγκριση και με αλλα παιδακια και ειναι κατασπρη. Και περσι ηταν ετσι και μολις καναμε εξετασεις αποδειχθηκε οτι οντως δεν ειχε σιδηρο. Εχω ψιλοφοβηθει ετσι ασπρη που τη βλεπω. Αλλα πρεπει πρωτα να τελειωσουμε την αγωγη και μετα να κανουμε εξετασεις γιατι δε βγαινουν, λεει, σωστα αποτελεσματα. Και μονο που σκεφτομαι συριγγες στο μωρακι μου τρελαινομαι.....αλλα και τι να γινει;;; Δεν τρωει και ικανοποιητικα και σιγουρα θα εχει θεμα.

Μαιρη μου αυτο το εθιμο ουτε εγω το ξερω με τα κουφετα. Πρωτη φορα απο σενα το ακουω. Ουτε κερναμε ειδικα γλυκα. Ο,τι να'ναι. Διαβασα και το θεμα με τις επισκεψεις πριν σαραντησεις στις "ανοιξιατικες μανουλες" και σου απανταω εδω. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι πρεπει να πατησεις ποδι και να μην ερθει κανενας. Αν σου κολλησουν τιποτα το μωρο οι θειαδες και οι ξαδερφες θα τρεχουν μετα πανικοβλητες;;;;; Και πως ερχονται χωρις καν ειδοποιση;;;;;; Κουφο!! Εγω το ειχα απαγορεψει δια ροπαλου να πατησει ανθρωπος εκτος απο τον αδερφο μου, μαμα μπαμπα πεθερα πεθερο. Κανενας αλλος. Η γιαγια μου και οι αδερφες του μπαμπα μου παρεξηγηθηκαν αλλα ξιδακι!!! Ουτε η αδερφη του Κωστα δεν ερχοταν επειδη ειχε μικρα παιδια και μπορει να κουβαουσε καμια ιωση. Και αφου σαραντησα δεχουμουν αυστηρα συγκεκριμενες ωρες για να μην χαλασει το ωραριο του μωρου. Μια φορα εκανα τη βλακεια και τραπζωσα ενα μεσημερι μια φιλη με τον γκομενο της, και ενω τους ειχαμε κανει την εξηγηση οτι δεν ειμαστε για πολλα πολλα, δηλαδη φαϊ και τελος, αυτοι ηρθαν 11 το πρωι και εφυγαν 9 το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η Γλυκεριαννα ειχε φρικαρει γιατι κι εγω η ηλιθια προσπαθουσα να ειμαι καλη οικοδεσποινα και τη θηλαζα στο ποδι και μετα παλο στο σαλονι. Αποτελεσμα; Το παιδι δεν κοιμηθηκε ολη μερα καθολου, και ολη τη βδομαδα τρομαξα να το ξαναβαλω σε σειρα. Οχι παιδι μου!!!!!!! Ποτε ξανα!!!! Για το παιδικο που λες, και εμεις εχουμε το ιδιο θεμα με τα παιδακια, τρελαινεται κανονικα, θελει παρεα, αλλα δε λεει να φερνει τα διαφορα στο σπιτι και να ταλαιπωρειται το μωρο. Αλλωστε ειναι πολυ μικρα ακομα. Αν δεν δουλευει καποια μανουλα καλυτερα ειναι για τη νοητικη αναπτυξη του παιδιου να ειναι σπιτι παρα σε παιδικο. Μπορει να μαθαινουν αρκετα πραγματακια, αλλα τιποτε δε συγκρινεται με τη δουλεια που γινεται στο σπιτι. Και ας μη μαθαινουν να κοβουν και να γραφουν. Θα μαθουν. Δεν ειναι αναγκη αυτο να γινει στα 2,5 χρονια. Οταν την ειχαμε παει στην οδοντιατρο, εκεινη εντυπωσιαστηκε απο τους τροπους της Γλυκεριαννας. Εμενα βεβαια οτι εκανε δεν μου εκανε και καμια αντυπωση. Και με ρωτησε αν την πηγαινω παιδικο. Και μου ειπε οτι φαινονται τα παιδακια που μεγαλωνουν στην οικογενειακη θαλπωρη. Οποτε μην το σκεφτεστε και πολυ, αν μπορειτε να τα κρατησετε.

Νανουκα well come back! Διασκεδασατε στο παρτακι σας; Ωραια τα μασκε και φετος σας εκατσε μια χαρα το τριωδιο. Τι εγινε στα μερη σας; κατι διαβαζα. Ειχατε πλυμμηρες;

Σοφακι ξεκινησες; Η ζωγραφια all the money :lol::lol::lol: Κι εμεις σε μια τετοια κατηγορια ειμαστε, εχει αρχισει τα κυκλακια, τα σαλιγγαρακια...και ειναι φοβερη. Ολη την ωρα με ενα μολυβι και ζωγραφιζει παντου. Ακομα βεβαια εχουμε γλυτωσει τους τοιχους. Προχτες πηρε μια κηρομπογια και συγυρισε το τραπεζακι της του ΙΚΕΑ και τις πεταξα ολες. Εννοειται οτι δεν βγαινουν με τιποτα!!!!

Το απογευμα εχω γυναικολογο. Για να δουμε.....Εβλεπα ονειρο οτι πηγα τουαλετα και ειχα ροζ υγρο. Και οτι με εβαλαν να γεννησω....Δεν παω καλα.....αρχιζω και το χανω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλες μου!Τι κανετε?Εμεις δοξα το Θεο καλα!!

Τι τραγικα πραγματα συμβαινουν φιλες και που θα οδηγηθουμε???600 ευρω ο βασικος μισθος...και τι μας περιμενει ακομη..αυτοι εχουν το σχεδιο τους και εμεις απλα παρακολουθουμε τις εξελιξεις!Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ξεσηκωνομαστε???Θα δουλευουμε 8 ωρο για 500 ευρω και αν στο τελος.. μετα σου λενε κανε οικογενεια και παιδια...και πως θα τα ταισουμε???Αχ με πιανει απελπισια..ειδικα οταν σκεφτομαι οικογενειες που ειναι και οι δυο γονεις ανεργοι!!!Ο Θεος βοηθος τπτ αλλο!

Αθηνουλα πηγες γυναικολογο?Ολα καλα?Απο το αγχος σου βρε βλεπεις τετοια ονειρα!

Σας αφηνω φιλες η κολωνα πειναει!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κουκλιτσες μου! Τι κανετε; Εμεις παμε προς το καλυτερο, εγω βελτιωθηκα αισθητα με την αντιβιωση και η Γλυκεριαννα νομιζω οτι εχει καθαρισει τελειως με τα εισπνεομενα. Αντε μπας και κανουμε αυτο το κακομοιρο το εμβολιο που περιμενει 1 μηνα στο ψυγειο.

Σοφιτσα μου αστα.......η κατασταση ολο και χειροτερευει και ολοι αναρωτιομαστε γιατι δεν ξεσηκωνεται κανενας. Αλλα θα στο πω κι αλλιως. Μπορει ο καθενας μονος του να το κανει;; Πρεπει να υπαρξει καποια οργανωση. και οπως βλεπεις κανεις απο οσους πρεπει δεν οργανωνουν τιποτα.....Σαπια ολα....χειροτερα και απο Βουλγαρια, που πριν ενα χρονο το ελεγα στο σχολειο σε συναδελφους και με κοροϊδευαν. Θα ηθελα να ηξερα τι λενε τωρα :?

Πηγα γυναικολογο, ολα μια χαρα, το μωρο βγαινει 1 βδομαδα μεγαλυτερο, δηλαδη 29 εβδομαδων, εχει παει 1.200γρ και εχει πολυ καλη αναπτυξη. Ο πλακουντας εχει βεβαια καλυψει ολο το μπροστινο μερος της τομης αλλα αισοδοξουμε. Οταν τον ρωτησα αν θα πρεπει να κανω ενεσεις για τα πνευμονια σε περιπτωση προωρου τοκετου, μου ειπε "δεν θα υπαρξει προωρος τοκερος", χαμογελαστα, οποτε μαλλον ολα καλα. Την αλλη βδομαδα θα παω και στον αλλο να κανουμε το ντοπλερ, να δουμε και τον πλακουντα πιο καθαρα και αυτα προς το παρον. Ξεκινησες δουλεια;

Μαιρη πως εισαι; Σιγουρα θα ετοιμαζεις βαλιτσα εσυ. Τυχερουλαααααα τελειωνεις!

Παιδια πραγματικα με ολη αυτη την κατασταση βιαζομαι να γεννησω γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται....πιστευω οτι ως το καλοκαιρι θα ειμαστε αλλη χωρα. Θα κοιτιομαστε να δουμε τι εχει μεινει το ιδιο....Διαβασα σε ενα σαϊτ κατι που δεν μπορω να σας πω με ακριβεια τι ελεγε, το ρεοζουμε παντως ηταν να κανουμε καμια καβα με κονσερβες, μακαρονια, εβαπορε, σπιρτα, γκαζακια, οσπρια και ο,τι τελοσπαντων διατηρειται γιατι κατι ετοιμαζεται που κανεις δεν τολμαει να πει. Και οτι οποιος δεν εχει προνοησει θα φαει τις σαρκες του λεει. Μη με κοροϊδεψετε, εγω σκιαχτηκα που το διαβασα και εχω αρχισει να μαζευω τουλαχιστο γαλα. Το παιδι να μην πεινασει. Σε οποιαδη ποτε χωρα που εχει επελθει λιμος ετσι ξαφνικα εχει γινει για να μην προλαβει να εφοδιαστει κανεις. Εγω σας το παραθετω απλως. Οι φιλες μου με κοροϊδεψαν οταν τους το ειπα...αλλα αμα εχεις παιδια τα σκεφτεσαι ολα διαφορετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε φιλες μου?Ποτε θα σταματησει αυτο το κρυο πια???????????????????Τα νευρα μου εχουν σπασει!!!!!!!!

Αθηνα μπυ τι λες τωρα για κοροιδια ειναι αυτα τα πραγματα!!!Καλα κανεις και εγω το ιδιο εχω κανει!Καθε φορα που πηγαινω σουπερ ολο και κατι εξτρα θα παρω για να κανω καβα!Ειμαστε σοβαροι αυτο δεν ειναι υπερβολη προετοιμασια ειναι!Για μενα ειναι κουτοι οι ανθρωποι που πιστευουν οτι στα επομενα χρονια θα δουμε βελτιωση..αντιθετα!Ισως και εμεις αν δεν ειχαμε παιδια να ειμασταν πιο κουλ!!!Καμια φορα μου ζηταει κατι η Αλεξ που εχω ξεμεινει....μαγκωνει η καρδια στη σκεψη και μονο να μου πει πειναω να μην εχω!!!ΑΛΗΤΕΣ που μας καταντησαν!!!ΑΛΗΤΕΣ!!!!!

Αντε απο εδω και περα μονο καλα να ακουμε για την εγκυμοσυνη!!Ολα καλα θα πανε θα δεις..και απο οτι ακουω ειναι και τσουπωτο το μανεκεν!!!

Ιωαννα μου εσεις τι κανετε?Σας χασαμε!

Μαιρουλα τι κανουν τα αγορια σου??

Σοφακι μου <3

Πιπινι "Συγνωμη...συγνωμη....συγνωμη φταιω για ολα εγω συγνωμη..." :D:D:D:D:D:D:D:D

Σας αφηνω!!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες τί μου κάνετε;;;;

Μετά από αποχή 1 εβδομάδας έβγαλα πάλι στην φόρα τον υπολογιστή....

τον είχα αποσυνδέσει και κρύψει γιατί ο Χριστόφορος είχε πάθει τραλαλά με τα κωλομίκυ μάους που του έβαζα... όχι οτι δεν θα του ξαναβάλω αλλά με πολύ μεγαλύτερο μέτρο αυτή τη φορά. Δεν την ξαναπατώ και ας κλαίει και ας χτυπιέται...

Σοφία μου τί κουκλάρα είναι καλέ η Αλεξία;;;;;; Καλά και η ζωγραφιά της πάρα πολύ καλή!!!! Δεν ξέρω αν το έχω ξαναπεί αλλά εμείς στην ζωγραφική δεν τα πάμε και πάρα πολύ καλά! Μουντζούρες, γραμμούλες και κάτι ιερογλυφικά που τα λέει "γλάμματα"...ο Θεός να τα κάνει γράμματα! :lol: Τουλάχιστον κάθε μουντζούρα την ονοματίζει και ξέρει τουλάχιστον εκείνος τί ακριβώς ζωγραφίζει! :lol:

Αθηνά μου καλά το κάνεις! Εμείς έχουμε τον παππού (94!) ο οποίος έχει ξαναζήσει παρόμοιες καταστάσεις και γεμίζει τις αποθήκες και τα κελάρια για εμάς!

Χαίρομαι πολύ που πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!!! Είδες που αγχωνόσουν;;;; Μπράβο κορίτσι μου και καλή συνέχεια!!!! Λίγος δρόμος έμεινε ακόμα!

Εγώ έχω ήδη έτοιμη την βαλίτσα εδώ και 2 εβδομάδες! Κάλιο να την έχω έτοιμη να περιμένει παρά να τα κάνω όλα τελευταία στιγμή.

Πήγαμε παιδίατρο για εμβόλιο! Καλέ σας έχω πει πόσο κύριος είναι στην γιατρό;;; Φτού φτού το παιδάκι μου, δείχνει τον καλύτερό του χαρακτήρα! Ούτε κλάματα, ούτε αντιδράσεις άσχημες ούτε τίποτα! Κάνει ότι του λέει για να τον εξετάσει και όταν κάνει το εμβόλιο κοιτάει καλά καλά και ούτε που κάνει να τραβήξει το χέρι του! Φτάσαμε τους 90 πόντους και τα 13 κιλάκια ακριβώς! Πολύ καλός είναι λέει! :D

Πήγα και γυναικολόγο την προηγούμενη εβδομάδα!!!!! Ο μπέμπαρος στις 34εβδ ήταν 2.350! Έχει κατέβει στην λεκάνη μου και είναι αρκετά χαμηλά! Λέει οτι δείχνει να γεννάω εύκολα! Μακάρι Παναγία μου! Θα πάω πάλι την επόμενη Τετάρτη όπου θα με "χερουκλώσει" κιόλας... λίγο φοβάμαι εκείνη την στιγμή αλλά θα το υποστούμε και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες! Τι μου κανετε; Εμεις μολις γυρισαμε απο παιδιατρο. Καναμε το εμβολιο της Ηπατιτιδας Α επιτελους!!!! Ειμαστε 90 εκ. και 12.700γρ :D:D:D

Θα κανετε κατι αποψε; Εμεις θα μαζευτουμε οικογενειακως με αδερφο μου, και εναν ξαδερφο μου και τα παιδια και ετοιμαζομαστε να γεμισουμε τσικνα τη γειτονια. Θα την ντυσω πασχαλιτσα αποψε 8-) Εσεις τι θα ντυθειτε φετος;;; Παρολη τη δραματικη κατασταση που βιωνουμε εχω μια ευφορια σημερα :D Τιποτε δε μου χαλαει τη διαθεση, παρολο που μολις διαβασα οτι και ξεφτιλιστηκαμε υπογραφωντας και τα λεφτα θα μας τα δινουν με το σταγονομετρο :evil::evil: ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΟΥΜΕ ΓΑΜΩΤΟ;;;;;;;;;;

Μαιρη μου εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το θεμα υπολογιστη. Εκανα μια μερα τη βλακεια να της βαλω να δει ταινια Μπαρμπι και απο τοτε καθε πρωι μου το ζηταει επιμονα. Κανω τα παντα να της αποσπασω την προσοχη αλλα μερικες φορες δεν ειναι ευκολο. Ειναι κολλημενο με την οθονη γενικα το παιδι μου. Θελει να βλεπει απο παιδικα μεχρι βιντεο κλιπ (εχουμε προτιμηση σε Χολιδη και Κιαμο παρακαλω :?:?:?:?:?:? γκρρρρρρρρρρρρρρρρ). Επισης βλεπει φανατικα "βασιλιαδες" τα βραδια, αλλα αυτο το βλεπουμε κι εμεις. Εχει μαθει και τα ονοματα τους και οπου τους βλεπει εκτος σηριαλ λεει να η Τιτικα, να ο Μαρκος κτλ :lol::lol:

Βρε κοριτσια τα δικα σας τρωνε οσπρια; Η Γλυκεριαννα εχει ενα μηνα που τα εχει κοψει δραματικα. Μονο κρεας και σουπες θελει να τρωει. Ειναι φαση ή θα παιδευτω για να την κανω να τα φαει; Και τα ηθελε σα τρελη! Με κουραζει να κανουμε και καθε 3 και λιγο ξεχωριστο φαγητο για εκεινη. Ευτυχως της αρεσουν οι σαλατες, μαρουλι και λαχανο και κατι παιρνει απο κει φανταζομαι....

Σας φιλω και σας ευχομαι να περασετε πολυ καλα αποψε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...