Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 4!!!!!!!


Recommended Posts

Κουκλιτσες μου τι κανετδ?

Εμεις τρελαινομαστε για οποιοδηποτε βιβλιο!

Προτιμω τα πιο μοντερνα και εγω. Της Δαναης της αρεσει ο Σποτ!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλες μου καλημέρα και καλό σκ να έχουμε όλες! Αφού ο αντρουλης μου ο καλός κατάφερε να με ξύπνησει από τις 7 άρχισα πρωινές πρωινές δουλειές..

Πήρα επιτέλους και τα αποτελέσματα μου κ τελικά όπως είχα φανταστεί εχω υποθηροειδισμο..είπα τηλεφωνικά τα αποτελέσματα στη Λιλου κ στο γιατρό και μου το επιβεβαίωσαν. Τώρα εχω ραντεβού την Τρίτη με ενδοκρινολόγο. Ειδωμεν... Όπως καταλαβαίνετε έχουμε και την πιθανή αιτία αποβολής...

Το Αλεκακι έχει ξεφύγει τελειως.....μα να έχουν άποψη για όλα??????Για όλα??????Αφήστε που της τελευταίες μέρες εχω διαβάσει το 'παραπονεμενο ελεφαντακι' 8500 φορές......την προβοσκίδα μου μεσα....

Παω να δω το φαΐ γιατί η κουβέντα.....καiεί το μοσχαρακι:P

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας καλες μου φιλεναδες! Τι κανετε; Εγω παλι στις μαυρες πλερεζες ειμαι. Πηγα Πεμπτη στο γυναικολογο και οπως καθε φορα ετσι και αυτη γυρισα χειροτερα. Με το που καταλαβε οτι δεν ξεκουραζομαι οπως πρεπει μου τα εχωσε χυμα και τσουβαλατα. Μου ειπε οτι αυτη τη στιγμη ειμαι μια κινουμενη βομβα που περιμενουμε να εκραγει, οτι αν προκληθει αιμορραγια μπορει να χασω και το μωρο οτι θα πρεπει να ειμαι συνεχεια με καποιον διπλα μου και οτι το μονο που θα πρεπει να κανω ειναι να καθομαι στο κρεβατι και να σηκωνομαι μονο για μπανιο και φαϊ. Ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο εννοειται. Εγω ειχα καταλαβει οτι δεν πρεπει να κανω δουλειες ή μακρινους περιπατους, οχι να κλειστω στο κρεβατι μου μεχρις οτου γεννησω...που πλεον ειναι ρευστη αυτη η μερα. Απ'οτι διαβασα κατοπιν ο σκοπος μου ειναι να κρατησω το μωρο οσο πιο πολυ γινεται στην κοιλια μου. Να μη γεννηθει προωρο ή να χαθει απο αιμορραγια. Κι εκει ξεκινησε το κλασικο κλαμα μου. Μα να ειναι ολοκληρο παιδι πλεον και να το χασω;;;; Δε σας κρυβω εννοειται οτι πλεον εχω αρχισει να φοβαμαι και για μενα. Πιο χαλαρα το ειχα παρει και τωρα ειμαι σε πληρες σοκ.

Τελοσπαντων δε θελω να σας μαυριζω καθε φορα, αλλα δεν μπορω και να μη τα λεω.....Την Τεταρτη εχω Β επιπεδου οποτε ο αλλος θα μου τα πει παλι. Το μονο που περιμενω πια να ακουσω ειναι οτι ο πλακουντας μετακινειται προς καποιο θετικο σημειο. Τιποτε αλλο.

Σοφακι μου εννοειται οτι εχουν πληρη αποψη!!!! Η Γλυκεριαννα διαλεγει τα παπουτσια της. Προτιμαει δε τα αθλητικα και οποτε παω να της βαλω καποια αλλα μου λεει "οχι, αυτα, αυτα!!" και τα δειχνει. Τα ξεκουμπωνει και μου τα δινει στο χερι. Πηγατε στο river west ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε? Σας εχω πει πόσο μου τη δίνει το μαμμυ ε???????Τες πα....πρωί πρωί πλήρωσα κ το φόρο ακινήτων και είμαι μες τα νεύρα....πιο πολύ νευριαζω που θα έρθει κι άλλο το σόι τους μεσα....... Αντί να τα χαλαμε για τα παιδάκια μας.... Εχω κ τους δικούς μου που δεν λένε να καταλάβουν ότι επειδή είμαι άνεργη ΔΕΝ εξαιρούμε...

Το Αλεξακι μου απέκτησε χθες το πρώτο σημάδι από την παιδική χαρά...άνοιξε το χειλακι..ευτυχώς λίγο... Έκανε και τσαμπουκά σε κάτι αλλά παιδάκια....τι να πω μιλήσαμε πολύ ελπίζω να μη το ξανακάνει.

Αθήνα μου εμείς τα είπαμε όλα καλά θα πάνε και μην ξανά πεις χαζομαρες ότι θα χάσεις το μωρό....τέλος! Είσαι τυχερή έχεις τους γονείς σου κοντά σου και μπορούν να σου κρατάνε τη μικρή να έχεις φαγητό κτλ. Κρεβάτι λοιπόν κ όλα καλά!A και κάτι άλλο εδώ δεν είμαστε να λέμε μόνο τα καλά αλλα και τα κακά...δυστυχώς είναι και αυτά κομμάτι της ζωής!

Φιλάκια πολλα σε όλες!:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!Ωραια μερα!Εμεις ημασταν αρρωστουλικα 2 μερες τωρα με παααααρα πολλη μυξα και παρα πολυ φτερνισμα. Μιλαμε ανα 5λεπτο! Και της ετρεχαν τα ματια. Μαλλον κρυωμα ειναι. Σημερα ειναι πλυ καλυτερα αλλα βηχει αρκετα και δειχνει να εχει φλεγματα. Τι κανουμε εκει;

Σοφακι μου καλο εννοειται οτι ειμαστε και για τα καλα και για τα κακα, αλλα δεν ξερω...δε θελω να κανω και καταχρηση της υποστηριξης σας! :oops::oops: Τα πληρωσες ε; Ως που θα παει αυτο το πραγμα; Δεν εχουμε τι να κανουμε τα λεφτα μας και τα δινουμε γαμ$#@!τικα;;;;; αφου εχω παρατηρησει πλεον οτι ολα τα λεφτα του μηνα πανε σε τετοια κι εμεις δεν κανουμε τιποτα. Δηλ οποιος εχει την τυχη να δουλευει το κανει για να πληρωνει τα κω$#@χανια;;;;;;;Καλα δε το συζηταμε να μη δουλευεις και να πληρωνεις!!!!Αυτο απλα δεν υπαρχει!!! Τσαμπουκαλευτηκε το Αλεξακι;;; Ζορικο κοριτσι :lol::lol::lol:

Αποψε παω για β επιπεδου. Θα σας πω τα νεα το βραδυ αν μπορω. Και τι φατσα ειναι αυτη η μπεμπα. Περιεργεια εχω....Αμα μου βγει και αυτη ζουμπουρλου σα τη Γλυκεριαννα θα αποτρελαθω. Αφου κοιταω φωτογραφιες που ειναι 5-6 μηνων και λαχταραω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!!!

Ουφ τρέχω και δεν φτάνω..... έχω λοίμωξη αναπνευστικού και δυστυχώς παίρνω αντιβίωση :( 'Εχω γαϊδουρόβηχα αλλά ευτυχώς σιγά σιγά ηρεμώ.

Ο Χριστόφορος είναι μια χαρά στην υγεία του αλλά έχει γίνει πολύ μαϊμούνι.... γκρινιάζει και κλαίει χωρίς κάποιο σημαντικό λόγο και έχει κολλήσει πάνω μου πιο πολύ από ποτέ. Έχουν παίξει τα νεύρα μου. Το μεγάλο μας πρόβλημα είναι το ντύσιμο και το γδύσιμο και κατ' επέκταση και η αλλαγή της πάνας. Κλαίει σπαρακτικά και χτυπιέται κάτω γιατί δεν θέλει να βάζει και να βγάζει ρούχα. Από το πολύ κλάμα κάνει πάντα εμετό. Επίσης χτυπιέται και φωνάζει αν δεν γίνει αυτό που θέλει όπου και τις περισσότερες φορές δεν του κάνω το χατήρι με συνέπεια τι άλλο; Τον εμετό. Ρε γαμώτο αυτό το παιδί από την στιγμή που γεννήθηκε του είναι πιο εύκολο να κάνει εμετό από το να κλάσει. Τί να πω;

Δεν ξέρω πως να αντιδράσω. Με το όμορφο δεν γίνεται τίποτα, με τις φωνές πάλι δεν γίνεται τίποτα. Δεν μου κάνει καρδιά να τον δείρω (που δεν νομίζω να αλλάξει κάτι) αν και έχει αρπάξει 2-3 στον κώλο αλλά έχει την προστασία της πάνας. Τον αγνοώ και εκείνος κλαίει και κάνει εμετό, τον βάζω τιμωρία και κλαίει και κάνει πάλι εμετό, τον κανακευω και συνεχίζει να κλαίει και να κάνει εμετό (χθες την πλήρωσαν τα μαλλιά μου :ymsick: )

Εσείς έχετε τέτοια θέματα με τα καμάρια σας; Για δώστε καμία συμβουλή βρε κορίτσια.....

Α! Να σας πω και τον πόνο μου με την τζακόσομπα! Αύριο θα είναι πανέτοιμη!!! :ymapplause: Μου έκανε βέβαια πολύ σκατοδουλειά και τώρα προσπαθεί ο μπογιατζής με 31.568.749 μερεμέτια να την συμμαζέψει λίγο. Οπότε Κυριακή ξεκινάω γενική καθαριότητα και πιστεύω μέχρι Τετάρτη να έχω τελειώσει και να βάλω επιτέλους χαλιά και να στολίσω. Για γλυκά δεν προλαβαίνω να κάνω για τα Χριστούγεννα αλλά για Πρωτοχρονιά θα κάνω έστω λίγα μελομακάρονα και βασιλόπιτα.

Η εγκυμοσύνη μου πάει μια χαρά και το νέο μας αντράκι είναι πολύ πολύ όμορφο!!!! Μοιάζει και στον Χριστόφορο αρκετά έτσι όπως το είδα!!! Και είναι ήδη 900γρ!!!!!! Μεγάλο παιδάκι! :D

Αθηνάκι μου εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά! Να μην βάζεις χαζά πράγματα στο μυαλό σου όμως γιατί θα σε μαλώσω. Να μην στεναχωριέσαι και να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του γιατρού. Θα απολαύσεις τουλάχιστον ξαπλωτές αγκαλίτσες και γούτσου - γούτσου με την Γλυκεριάννα σου!!!

Βρε Σοφάκι μου έπεσε το Αλεξάκι;;;;; :cry: Όχου το μωρέ - μωρέ (που λέει και ο Χριστόφορος). Ευτυχώς που δεν χρειάστηκε ραμματάκια.... να μου την φιλήσεις!!!!! Όσο για τον τσαμπουκά καλά έκανες και της μίλησες αλλά και από την άλλη αν είχε δίκιο το κορίτσι μας, να χαίρεσαι που διεκδικεί! Εμένα ο δικός μου ο χέστης αν π.χ. του πάρουν το παιχνίδι που παίζει κλαίει κατευθείαν και έρχεται και μου το λέει. Πίφ άντρες.... μαμάκιδες!

Ιωάννα μου σου αρέσει το λιομάζεμα;;;;; Ελα εδώ να βοηθήσεις καλέ τον άντρα μου!!! Άχρηστη με ανεβάζει και τεμπέλα με κατεβάζει πάνω σ'αυτό το θέμα!! Εγώ βγάζω καντήλες! Μου την σπάει να πατάω σε λάσπες και να βουλιάζω σε χώματα και να γεμίζω 1 εκατομμύριο μαμουνάκια και ζωύφια. Εκτός ότι δεν μου αρέσει δεν έχω και ιδέα και ούτε θέλω να μάθω! Τα ίδια αλλά με μικρές παραλλαγές όσο αφορά τις καιρικές συνθήκες ισχύουν και για τον τρύγο! Δεν είμαι τελικά και πολύ παιδί του βουνού.... μια χαρά είναι και η θάλασσα!

Για τα βιβλία που λέτε, εμείς έχουμε τα Άμπρα Κατάμπρα (τα λατρεύω) σε βιβλία και cd όπως επίσης αρκετά του Αισώπου αλλά και πιο κλασικά όπου έχει ιδιαίτερη αδυναμία στα 3 γουρουνάκια! Το ξέρει σχεδόν όλο απ' εξω και το λέει!

Πολύ μπλα μπλα με έπιασε πάλι!

Φιλιά σε όλα τα μικρουλίνια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλεναδες μου!

Τι κανετε?Εμεις δοξα το Θεο καλα!Μολις εφαγα και η ζουζουνα μου κοιμαται!Ειμαι λιγο στεναχωρημενη γιατι ο μικρος της κουνιαδας μου ειναι με ιωση και πεταξε εξανθηματα σε χερια και σε ποδια και μαλλον δε θα το γλιτωσει το παιδων...ειναι και μακρια η κακομοιρα και δεν εχει βοηθεια απο πουθενα!

Σημερα το πρωι εκανα μια πατατα....ντυθηκα στολιστηκα...στολισα και το μωρο να το παω σε μια παρουσιαση βιβλιου και ειχα μπερδεψει τις ημερομηνιες....γερασα :D τελικα μπηκαμε στο βιβλιοπωλειο πηρα 2 βιβλια...εκανα την παπια φυσικα και φυγαμε!! :lol:

Βρε Μαιρουλα μου αληθεια?Κανει εμετο ο παλικαρος?Κοιτα πεισμα που εχουν....φιλεναδα μου εχουμε μπει πανυγηρικα στα terrible two..!!Χωρις να θελω σε καμια περιπτωση να κανω την εξυπνη δεν νομιζω το να του δωσεις καμια στο ποπο οτι θα εχει καποιο αποτελεσμα!Μπορει στην αρχη πχ να στεναχωρηθει αλλα μετα δε θα του κανει καμια εντυπωση!Εγω δεν εφαγα ποτε ξυλο και μου κανει καπως ας πουμε...ο αντρας μου ετρωγε πολυ...η πεθερα μου ειναι της αποψης "αν δεν το δειρεις..το χασες!!!!!!!!!!!"..ασχολιαστο φυσικα!Ευτυχως και ο Κωστας και η κουνιαδα μου πηραν απο τον πεθερο μου! :lol: Εχω δει ανηψι ταλιμπαν να τρωει ξυλιες στον ποπο και να λεει στη μανα του "Βαρα με μια τετοια γυναικα θελω να με βαραει"...ετσι για να της την σπασει!!!!Εγω το συζητησα με τη φιλη μου την ψυχολογα και μου ειπε να ξεκινησω καρεκλακι σκεψης ...κανονικα ειναι μετα τα 2 αλλα για ενα μηνα δεν εχει καμια διαφορα μου ειπε!Μπορει να μην καθεται 2-3 λεπτα πχ αλλα την βαζω και της εξηγω γιατι την εβαλα εκει και τουλαχιστον με ακουει για ενα λεπτο τι λεω χωρις να χρειαζεται να γκαριζω(πραγμα που οσες φορες το εχω κανει το εχω μετανιωσει πικρα).)Φυσικα κανει και τα δικα της..πχ προχθες την εβαλα γιατι εριχνε συνεχεια την καρεκλα της κατω με αποτελεσμα να χτυπαει...μετα απο 10 λεπτα πεταει με φορα το σκαμπο της κατω και μαλλια κουβαρια παει και καθεται απο μονη της στο καρεκλακι...τι να της πει μετα????Σε οδηγουν στην τρελα :lol:

Ιωαννα μου αληθεια εχει τετοια μαμουνο-κατασταση το μαζεμα της ελιας????Αχ ειμαι κομπλεξικη θα το παραδεχτω....βλεπω πχ χρυσομυγα και τρεχω πανικοβλητη!!!

Αθηνουλα πως πατε με το κρυωμα?Φιλακια και στις 3:)

Top models...σμουτςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες! Αργησα αλλα μπηκα :D Ουσιαστικα μας περασε το κρυωμα, μειναμε με λιγες μυξες και λιγο βηχα, γιατι μεχρι και προχθες ξυπνουσαμε καθε βραδυ στις 2 με τρελο βηχα και την κρατουσαμε στο παραθυρο να παρει αερα και να συνελθει. Το Β επιπεδου μια χαρα, η μπουμπου μοιαζει με Γλυκεριαννα, αλλα δεν περιμενω μεχρι τελους την ιδια φατσα. 36 εβδομαδων μου ειπαν θα γεννησω, οποτε μπορει τελη Μαρτιου να σκασει μυτη. Μη σας προλαβουμε δηλαδη Μαιρη και γεννησουμε μαζι :D

Μαιρη για τα νευρα και τα πεισματα που λες, ολα λιγο πολυ τα ιδια κανουν. Μας δοκιμαζουν. Σε καμια περιπτωση μην μπαινεις στο τρυπακι του να του δωσεις καμια εστω και στο παμπερ. Δεν παυει να ειναι μια μικρη πραξη βιας. Εγω την αφηνω να υστεριασει λιγα δευτερολεπτα και μετα της λεω "ελα να σου πω κατι". Κατευθειαν ηρεμει και με κοιταει στα ματια. 8 στις 10 της λεω ηρεμα οτι αυτο που κανει ειναι λαθος και μου λεει "ενταξει" και οντως της περναει. Προσπαθησε να μην του πηγαινεις κοντρα. Βλεπω τον Κωστα που θελει να της επιβληθει με το αγριο και της φωναζει. Εννοειται οτι χειροτερα γινονται γιατι αυτη πεισμωνει και δε σταματαει με τιποτα. Και ψιλοτσακωνομαστε εκει γιατι αν επεμβω να την ηρεμησω θεωρει οτι την κακομαθαινω. Η φωνη φερνει φωνη ειναι νομος αυτος. Στο σχολειο το καταλαβα που στα πρωτα χρονια τους φωναζα πολυ για να επιβληθω. Το αποτελεσμα; Χειροτερη βαβουρα γινοταν. Τωρα πια που περιμενω να κοπασει πρωτα το θεμα και τα κοιταζω υπομονετικα, μονα τους καταλαβαινουν οτι κατι κανουν λαθος. Το ιδιο προσπαθω να εφαρμοσω και στη γλυκεριαννα. Οσο και αν σε φτανει στα ορια σου προσπαθησε το.

Πηγαμε το Σαββατο να παρουμε παιχνοδια για ανηψια στον Μουστακα. Καλα...τι παιχνιδαδικο ειναι αυτο;;;Παθαμε πλακα. Εννοειται οτι η Γλυκεριαννα υστεριασε, τα ηθελε ολα, και ενα βαζαμε στο καροτσι ενα βγαζαμε στα κρυφα :lol::lol: ολο "παλω παλω" ηταν!!Ειχε παντως πολυ ωραια πραγματα, δεν φτουρανε τα jumbo μπροστα του. Της πηραμε και το σπιτακι hello kitty Που φτιαχνεται με τουβλακια για να της το κανουν δωρο οι γονεις μου, μιας και τα τουβλακια ειναι το αγαπημενο της. Τα πεθερικα μου θα της παρουν κουζινακι που εχει φουρνο, νεροχυτη και ολα τα κομφορ. Το πηραμε στην ανηψια μας και ξετρελαθηκε, οποτε μια απο τα ιδια :roll::roll:

Σοφακι ου γαρ ερχεται μονον :lol::lol::lol: Τελικα ποτε ειναι η παρουσιαση;

Φιλια σε ολες και καλη χριστουγεννιατικη βδομαδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου, τι κανετε?

Βρε Αθηνα θες να με φουντωσεις βραδιατικα...ακου ου γαρ ερχεται μονον.....τα ακουει και μια ψυχη που εχει λιγους μονο μηνες μεχρι τα 30 και μας το παιζει πιπινι!!!Θελω και εγω να παω στο μουστακα μου ειπε μια φιλη μου οτι αυτο στο λιμανι ειναι καταπληκτικο!Μας την εφεραν και εμας αυτη την κουζινα που λες...αλλα δεν της την εχω δωσει γιατι εχουμε και αυτη που της ειχα παρει εγω περυσι..οποτε την αφηνω για αργοτερα!

Εμεις σημερα πηραμε το μηχανακι που θα μας φερει ο Αι Βασιλης..και μονο που δεν τον τραβηξα απο το αυτι τον Κωστακη...οτι εκανε η Γλυκεριαννα...ε τα ιδια και ο δικος μου!!Ευτυχως που δεν ηταν και η Αλεξια μαζι(θελουμε να ντυθει το παλικαρι διπλα Αι Βασιλης και να της το δωσει). Μιλαμε με εκνευριζει...εδωσαν οι δικοι μου για τη μικρη 130 ευρω..100 για το μηχανακι και 30 να της παρω το χαλι με τους μαρκαδορους νερου!Του λεω πρωτα ο Θεος να της δωσουμε το ενα τα Χριστουγεννα το αλλο την Πρωτοχρονια...ε τι ητανε να το πω...λυσσαξε...σιγα που θα τα δινουμε με δοσεις και ασε με και εγω θελω να της παρω και αλλα και μη μου βαζεις ορια....και ολα αυτα με μουτρα!Βρε κοριτσια δε μπορω να καταλαβω την υπερβολη του...αφου της εχει ψωνισει και ο νονος της και οι φιλοι μας...και εχουμε παρει και ενα σκασμο βιβλια ...ε αισχος πια θα γινει κακομαθημενο στο τελος!!Αφηστε που μεταξυ μας αυτο το 2μηνο εχουμε να πληρωσουμε ατελειωτους λογαριασμους...ασφαλειες..σηματα...αεριο..πολλα!

Μαιρουλα αν ειμασταν κοντα θα του εκανε ενα μαθηματακι η Αλεξια και θα αρχιζε τους τσαμπουκαδες!!!Τωρα λεει "μαμα αγαπαμε ολα παιζακια"...για να δουμε....

Ιωαννα τελειωσατε?Η Δαναη?

Μαρη μοντελα μονο στις φιλες σου στις μανουλες Χριστουγεννων γραφεις????Στο χωριο σου τελη Ιανουαριου Χριστουγεννα εχετε????Μπες να γραψεις....ζηλευω :lol::lol::lol::lol:

Μοντελακι μου φιλακια...κοριτσια σας εχω πει οτι η Χρυση ειναι μωρο-καψουρα?????Την αγαπω<3

Φιλακιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες! Ολα καλα; εγω βολοδερνω σπιτι και βαριεμαι. Τη φουσκα μου λυπαμαι που θελει βολτιτσα και δεν μπορω να της κανω το χατιρι. Αφου με το που ανοιγει η πορτα πετιεται εξω και μου λεει "δεν μπαινω" :cry::cry: Ευτυχως που εχει αδεια ο Κωστας την αλλη βδομαδα και θα ξεσκασει το νινι μου.

Σοφουλα τι να πω κι εγω που εκλεισα τα 32;;;;;;η γριετζω;;;;;; Δεν το ξερω το καταστημα που λες στο λιμανι, εμεις πηγαμε στο Περιστερι και μια χαρα!!!! Και στο river west πρεπει να ειναι μεγαλο. Καλα κανεις και φωναζεις που δε θες να της τα εμφανισετε ολα μαζι. Θα παθει ντελιριο το παιδι με τοσα παιχνιδια και θα χαθει και το νοημα. Εγω στη νονα της ειπα να φερει ρουχα για να μην πηξουμε στο παιχνιδι. Εχουμε και καπακι τα γενεθλια....δε θα κανω τιποτα ενεκα της καταστασης αλλα ολο και κατι θα τσιμπησει η σουσου :D Θα της παρουν και ο αδερφος μου που θα παει για ποδι.....ε.......ποσα πια;;;;; ενα παιδι ειναι. Η αλλη θα τα εχει ετοιμα ολα τα παιχνιδια. θα τα κρυβουμε και θα τα εμφανιζουμε ως καινουρια.

Ειχε καποια παρει μαρσιππο ; Ποιο μου συστηνετε ως καλο; Εχω δει ενα 3 θεσεων της chicco αλλα δεν εχω δει κατι σε αλλη μαρκα.

Μαιρη πως πας με τα μαστοριλικια σου; Τελειωσατε; Στολισες; Στο παρα 5 σε φερανε βρε παιδι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τρελη γρετζο!!!!!

οταν ειμουν εγκυουλα μαρη δεν ειχαμε ποστ μαμαδες Ιανουαριου κ ειχαμε κανει με τα κοριτσια το μαμαδες χριστουγεννων επειδη οι πιο πολλες ηταν τελος Δεκεμβρη μονο 3-4 ειμασταν Γεναρη..μαλακο!!! :lol:

καλα σου κανει ο Κως μαρη ετσι για να μαθεις!!! εχε χαρη που λατρευω απολυτη αλλιως θα σου ελεγα εγω...

Μαιρουλα μου περαστικα σου κοπελαρα μου!

οσο για τον Φοφορο αν θυμασαι εγω εχω εδω κ αρκετους μηνες αυτα τα ξεσπασματα δυστηχως...σας ειχα πει οτι ηταν προωρα ξεσπασματα συνηθως ερχονται στα 2 χρονια αλλα εμας εσκασαν μυτη στον 1.5 ειναι πολυ δυσκολο..εμενα γενικα ειναι πολυ νευρικο παιδι οποτε σε καταλαβαινω απολυτα..μιλαμε παρακολουθουμε επιδαυρο καθε φορα..πολυ δραμα!! δυστηχως εχω σηκωσει κ εγω το χερι μου κ το εχω χιλιομετανοιωσει..θελει ΤΡΕΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ κ πολυ πολυ κουβεντα σε αυτην την φαση.μονο αυτο αποδιδει! εγω εχω αλλαξει σχεδον ολες τις ιστοριες απο τα παραμυθια-ιστοριες που διαβαζουμε κατα πως με βολευει οποτε οταν θελει κατι που δεν γινεται οπως παραδειγμα να μην φοραει ζωνη στο αμαξι που ουρλιαζει του αναφερω 2-3 ζωακια που λενε πως απαγορευετε να καθομαστε χωρις ζωνη στο αμαξι κλπ κλπ κλπ..ολη μερα μιλαω...τοσο πολυ που απο την ωρα που κοιμαται κ μετα πραγματικα ειμαι στην αφωνια..δεν μπορω να μιλησω καθολου εχω εξαντληθει!! θα περασει που θα παει?? μας εχουν αναγκη τα μαμουνια περνανε κ αυτα δυσκολη φαση κ θελει απο μερους μας πολυ υπομονη..

Αθηνακο μου 36 ε?? σου ειπαν οτι θα κανεις ενεσεις για τα πνευμονακια της μικρης? επειδη θα ειναι προωρακι λεω..ευχομαι να πανε ολα τελεια!!! που θα πανε ειμαι σιγουρη!!!!! εχεις πολυτο δικιο με τις φωνες παντως..οσες φορες εχω παρεκτραπει δεν βγαινει ακρη..προσπαθω να τελειωσει η κριση του κ μετα του λεω ελα τωρα εδω να σου πει η μαμα..κ πραγματικα ολα ειναι καλυτερα ετσι.θελουν εξηγησεις για το καθε τι.το οχι δεν τους κανει θελουν κ το γιατι..κ ειναι λογικο πιστευω.

για μαρσιπο τωρα εχω 3 διαφορετικα ειδη. το καλυτερο κατα την αποψη μου ειναι ο μασιπος αγκαλιας τυπου mei tai ειναι μακραν ο καλυτερος.η σωστοτερη θεση για το παιδι,εσυ δεν νιωθεις καν το βαρος του παιδιου( κ στο λεω εγω που ξερεις πως η μαιμου μεγαλωσε σε μαρσιπο δεν μπηκε ποτε σε καροτσι κ ειναι και βαρυ παιδι) κ βουνα ανεβαινω με αυτον. αυτος που λες δεν ειναι καλος..κρεμεται πολυ χαμηλα το παιδι σε τραβαει στην μεση κ στην πλατη κ τα ποδια του δεν ειναι στην σωστη σταση. μονο οι μαρσιποι αγκαλιας κρατανε το μωρο σε σωστη σταση!! ασε που μπορεις να το παραγγειλεις οτι χρωμα θελεις κ να το κανεις ας πουμε φουξια-μαυρο μιας κ ειναι ζουζου κ θα ειναι κ μοναδικο!!! κ το ring sling βολευει γιατι βγαζες κ βαζεις πιο γρηγορα το παιδι αλλα ειναι στον εναν ωμο κ μεγαλωνοντας το παιδι που βαραινει εμενα δεν με βολευε οσο ο αλλος που σου ειπα..ακομα τον χρησιμοποιω σκεψου που ειναι σχεδον 15 κιλα.εγω ειχα παρει απο εδω αν σε ενδιαφερει.http://www.babywearing.gr/Slings/mei%20tai.htm

οτι κ να σου πω ειναι λιγο,μεχρι σημερα με τον αντρα μου λεμε πως η πιο αχρηστη αγορα μας ηταν το καροτσι..το εχουμε χιλιομετανοιωσει! αυτα...

γρετζομοντελο ολοκληρο σεντονι εγραψα δεν πιστευω να εχεις παραπονο ετσι???

αααα μου εστειλαν κατι τελεια βιβλια!! ελληνοεκδοτικη ''τσικο το σκυλακι που δεν κουνουσε την ουρα του'' κ ''γυρευοντας μια αγκαλιτσα''(αυτο ειδικα ειναι πολυ τρυφερο!!) κ το ''η νεραιδουλα κ ο Αγιος Βασιλης'' κ εγω πηρα απο εκδοσεις μινωας ''το μαγικο βιβλιο των Χριστουγεννων''

σας ειπα οτι εχω αποκτησει καινουργια μανια με το πλεξιμο?? δεν περιμενα οτι ειναι τοσο χαλαρωτικο!! εχω φταξει ηδη 4 κασκολ κ εχω αλλα 2 να περιμενουν!!!μπορεις να κανεις τοσα πολλα!!! ειναι τελειο!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπα βρε φιρφιρικαινα!!!!! Μια φορα γραφεις και μας τα λες χυμα και τσουβαλατα :lol::lol::lol: εγω παντως ειμαι ευχαριστημενη για τις επομενες 3 βδομαδες :lol::lol::lol: δεν μου εχει πει κατι τετοιο για ενεσεις γιατι ακομα τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Μπορει να ειναι πιο νωρις μπορει και λιγο πιο αργα. Δηλαδη αν δει οτι ο πλακουντας συμπεριφερεται καλα και δεν δωσει αιμα μπορει και να με αφησει κανα 2 βδομαδες ακομα. Παντως πριν το Πασχα θα γεννησω 1000%. Οποτε δε με βλεπω μετα την 38η. Παντα αυτο θα ειναι το καλο σεναριο. Οσο πιο πολυ μπορεσουμε να το κρατησουμε μεσα θα ειναι ο στοχος.

Βρε κοριτσια στο Β επιπεδου μου ειπε οτι δεν μπορουσε να δει τη χοληδοχο κυστη και γι'αυτο μου ειπε να ξαναπαω αρχες του χρονου. Ειπε οτι ηταν μικρο και γι'αυτο δεν μπορουσε να τη δει. Θυμαστε εσεις να σας ετυχε κατι τετοιο; Στη Γλυκεριαννα δεν ειχα τετοιο θεμα. Θα μου πειτε γιατρος με γιατρο διαφερει και αυτος ειναι Ο ΨΕΙΡΑΣ!!!!! ΠΟλυ της λεπτομερειας. Εχω ακουσει και εχω μαθει πραγματα που επουδενι δεν μου ειχε πει ο αλλος γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εϊ ψιτ αγαπούλες!

Επιτέλους μπορώ να πω πλέον οτι έχω σπίτι!

Η τζακόσομπα είναι επιτέλους έτοιμη (με λίγα προβληματάκια στο εξωτερικό μπουρί που θα διορθωθούν εύκολα αλλά με κόστος περίπου 300€), το σπίτι είναι πεντακάθαρο, το δέντρο στολίστηκε χθες και τα χαλιά μπήκαν σήμερα!!!!! Ευτυχώς προλάβαμε τα Χριστούγεννα!!! Γλυκάκια δεν πρόλαβα να κάνω ακόμα αλλά νιώθω και τόσο κουρασμένη με όλη την ταλαιπωρία που δεν έχω διάθεση αυτή τη στιγμή. Σίγουρα όμως θα φτιάξω την ερχόμενη εβδομάδα!

Είχα και επισκέψεις σήμερα! Ήρθε η μαμαευα με την Αριάδνη και η Σωσω με την ΜΑρθούλα και η Ανμ με την μπουμπού της! Τελικά βλέπω οτι και μέσω ιντερνετ μπορείς να κάνεις πολύ καλές φιλίες ενώ δεν του το είχα! Καλά περάσανε τα μικρά, έ λίγο τσακώθηκαν ο Χριστόφορος με την Αριάδνη γιατί ήθελαν και οι 2 το παπουτσάκι της μπέμπας! :lol: Έβαλαν τα κλάματα λιγάκι αλλά όλη η φάση κράτησε 2 λεπτά! Μετά πάλι όλα καλά!

Ο Χριστόφορος συνεχίζει τα ίδια. Ξύλο ξύλο δεν έφαγε ποτέ, αλλά 2 -3 ελαφριές στο κωλί δεν τις γλύτωσε. Με είχε φέρει στα όρια της τρέλας.... εννοείται το μετάνιωσα πολύ μετά. Βρε παιδί μου όταν τον πιάσει το πείσμα του δεν με αφήνει ούτε να του μιλήσω για να του εξηγήσω τον λόγο που τον μάλωσα ή που δεν τον άφησα να κάνει κάτι. Τσιρίζει πιο πολύ. Οπότε τον αφήνω μόνο του εκεί που χτυπιέται να ηρεμήσει και μετά έρχεται μόνος του και θέλει αγκαλίτσα και τότε μόνο του εξηγώ. Το θέμα είναι όμως να τον κάνω να σταματάει αμέσως....όχι μετά από 500 χρόνια.

Ουφ... φιρφιρί μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ! Αλλά όλο λέμε για το κάθε ένα προβληματάκι ότι είναι φάση και θα περάσει, και μόλις περάσει το ένα τσούπ! εμφανίζετε κάτι άλλο! Απλά πρέπει να το χωνέψουμε πια ότι έτσι θα είναι η ζωή μας μέχρι να πεθάνουμε! Το άγχος για τα παιδιά μας θα το έχουμε για κάθε φάση της ζωής τους όσο μεγάλα και να είναι....!

Η εγκυμοσύνη μου πάει σχετικά καλά.... μόνο που έχω λίγο φοβηθεί γιατί βρέθηκε λίγο παραπάνω λεύκωμα στα ούρα από το φυσιολογικό και τώρα μπαίνω στην διαδικασία παραπάνω εξετάσεων.... συλλογή 24ωρη ούρων κλπ. Ελπίζω να μην είναι τίποτα.....

Η καμπύλη γλυκόζης βγήκε τέλεια αρχική τιμή 81 και στα 60' 105! Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να κάνω την μεγάλη!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Το μωράκι πολύ ζωηρό ευτυχώς και έτσι έχω ήσυχο το κεφάλι μου οτι όλα πάνε καλά! Οταν όμως κάνω δουλειές και κουράζομαι πολύ δεν το νιώθω και αμέσως κάθομαι λίγο και μόλις μου δώσει το πάρον συνεχίζω!

Από κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα 6 αλλά έχω πρηστεί πολύ! Όλοι νομίζουν οτι έχω πάρει τουλάχιστον 15! Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα γίνει τούμπανο!

Αθηνά μου και εγώ συμφωνώ με την Σοφία-φιρφιρίκο ότι δεν είναι ότι καλύτερο οι μάρσιποι αυτοί. Εγώ έχω σκοπό να πάρω ρινγκ σλινγκ γιατί θα θηλάσω και αυτό το μωράκι εννοείται, οπότε βολεύει πάαααρα πολύ για τον θηλασμό ετσι ώστε να έχω ελεύθερα και τα χέρια μου για να ασχολούμαι με τον Χριστόφορο παράλληλα. Το μεϊ ταϊ νομίζω δεν έχει θέση για θηλασμό αλλά όπως λέει και η Σοφίτσα μοιράζει το βάρος του παιδιού και στους 2 ώμους. Σκέφτομαι αυτόν να τον πάρω σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία αν δω οτι δεν με βολεύει πια το ρινγκ σλινγκ.

Τώρα για την χοληδόχο κύστη που λες δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν φάνηκε ... δεν σου είπε να επαναλάβεις τον υπέρηχο σε λίγο καιρό για να το τσεκάρετε; Ο γιατρός σου, τί είπε;

Όσο για το ότι θα γεννήσεις πριν την 38η εβδομάδα είναι σίγουρο αφού πας με καισαρική. Δεν το διακινδυνεύουν οι γιατροί για πιο μετά, μην τυχόν και σε πιάσουν πόνοι και δημιουργηθεί πρόβλημα. Αν γεννήσεις στην 36η λογικά θα σου κάνει ένεση κορτιζόνης για να αναπτυχθούν τα πνευμονάκια της. Από την 37η και μετά όχι γιατί δεν θα θεωρείται πρόωρο. Άντε αν φάω όλο τον μήνα μου, θα γεννήσουμε κοντά κοντά!

Κοριτσάκια μου δεν ξέρω αν τα καταφέρω να ξαναμπώ μέχρι τα Χριστούγεννα.

Σας εύχομαι καλές γιορτές και υγεία και αγάπη να υπάρχει πάντα στο σπιτικό σας!!!!!!!!

Πολλά φιλιά σε όλα τα λουλουδάκια!!!!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου, τι κανετε?Εγω μολις εκατσα απο το πρωι εχω παει παντου σε τραπεζες, οτε, σουπερ..μεχρι και στην οικοδομη με τον Κωστα πηγα :lol:

Η Αλεξια περασε το πρωινο με τη μαμα μου..πριν προλαβω να γυρισω απο το σουπερ με παιρνει τηλ ο νονος της και μου λεει κατεβαινω γιατι αυριο φευγουμε για Αραχωβα...τρεχατε ποδαρακια!Ευτυχως που ηταν η μαμα μου γιατι ουτε κρεβατι δεν ειχα στρωσει!Εκανε τρελη χαρα με τα δωρα και κοιμηθηκε αμεσως με τοση λυσσα :lol:

Αθηνουλα για αρχη νομιζω το ρινκ σλινκ ειναι το καλυτερο ιδιαιτερα για το θηλασμο και μετα παρε ενα μει ται για καλυτερη κατανομη του βαρους!Λογικα θσ κανεις καισαρικη προωρα για να μη το ρισκαρετε..αλλα σιγουρα θα χρειαστουν οι ενεσουλες που λενε και τα κοριτσια!

Μαιρη εχεις σπιτι???Χχαχαχαχαχ!!!Μπραβο!!Καλα 300 ευρω???Τι στο καλο εγινε λαθος?

Σας αφηνω πεινασα.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους Μαιρη μου τελειωσατε!!!!! αντε καλες γιορτες ομορφα ηρεμα κ καθαρα!!!

στην φαση που ξεσπανε δεν μπορουμε να κανουμε πολλα μονο υπομονη κ να προσεχουμε αν χτυπιουνται να μην χτυπησουν πουθενα.κατα τα αλλα περιμενουμε να τελειωσει... :(

μια χαρα η καμπυλη σου!! εχω γνωρισει πολυ αξιολογους ανθρωπους μεσω νετ. ειναι ακριβως οπως η ζωη μας με τα σχολεια μας τα φροντιστηρια κλπ κ μην σου πω οτι πλεον μπορεις να καταλαβεις πιο καλα καποιον μιλωντας καθε μερα μαζι του απ οτι αν τον εβλεπες μια στις τοσες στην real life! να δες το μανεκεν για παραδειγμα..θα καταλαβαινες ποτε στην κανονινη ζωη οτι ειναι θεομουρλη?? οχι! θα την εβλεπες στην παιδικη χαρα κιουρια,βαμμενη,στην τριχα θα την χαρακτηριζες μια ησυχη μαμα...μεσα απο εδω ομως εχεις καταλαβει περι τινος προκειται!! :lol: τρελη με λατρεια στα ψηλοτακουνα,φοβιτσιαρα μεχρι αηδιας...ερωτευμενη με τον Τριβιζα τον αλλο τρελο κλπ κλπ κλπ πιστευω απο απο εδω μεσα μπορουν να δημιουργηθουν πολυ καλες κ μεγαλες φιλιες.ολα στο χερι μας ειναι!!

α να σας διορθωσω λιγο ζουζουνα Μαιρυ κ τρελομοντελο αλλα κ με μει ται θηλαζεις μια χαρα!!! εχει ριξει κατι θηλασμους εμενα η μαιμου..κ εγω να πω πως γενικα δυσκολευομαι στον μαρσιπο γιατι εχω ενα στηθος αστα...εβερεστ!! αλλα τα καταφερνω..οσο πιο μικρο ειναι ομως τοσο πιο ευκολα θηλαζεις σε μαρσιπους!

Αθηνουλα μου τι ειπα αγαπη????? ειμαι κ λιγο οτι να ναι εγω..οτι σκεφτομαι το λεω,ειπα κατι κακο? ζηταω συγνωμη..επειδη ειπες οτι τα λεω τσουβαλατα..σε ποιο αναφερεσαι μωρο μου?? για τις ενεσεις που ειπα? το ειπα επειδη δεδομενης της καταστασης υπαρχει παντα μια πιθανοτητα να στο παρουν λιγο προωρακι(δεν θα συμβει αλλα λεμε τωρα) κ ξερω πως σε τετοιες περιπτωσεις προοληπτικα κανουν ενεσεις για τα πνευμονακια τους...ειπα κατι αλλο?? :roll::roll: φτου κακα αν ειπα κατι! :D

που εισαι σκλεναρικοβα???? =))=)) λες οτι εγω χανομαι αλλα εσυ εισαι αλλου...οικοδομη ε?? πεθυμησες τουβλατο?????? :lol:

η αλλη η μοντελα η μελαχινη η καλλονη η Ξανθιωτισσα που ειναι???

φιλακια πολλα σε ολες!!! κ στις γκαστρουλες μας πολλα στις κοιλιτσες!!!!!!!!!! :x:-*

δεν θα πιστεψετε αυτο που συμβαινει..εχει χιονισει κ το εχει στρωσει σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΔΩ Κ ΤΑ ΓΥΡΩ ΧΩΡΙΑ εκτος απο την κατω Κονιτσα που ειμαστε εμεις...λες κ υπηρχε μια τεραστια ομπρελα..50μ πιο πανω ειναι ΟΛΑ ΑΣΠΡΑ!!! τι να πω?? θα μπουμε στο αμαξι για 1 λεπτο να παμε στην παραπανω γειτονια να φτιαξουμε χιονανθρωπο!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου! Μου λειψατε παρα πολύ……

Επιτελους επιστρεψαμε στον πολιτισμο!!!!! :D:D:D

Ειχε πολύ κουραση η ολη κατασταση οσα μηχανηματα και αν ειχαμε……Και έχει και λιγα μαμουνια! Ευτυχώς είναι χειμωνας και δεν υπαρχει μεγαλη κινηση! :D

Η Δαναη μου ειχε παθει πολιτισμικη στερηση αν και τα περασε πολύ καλα. Την Τριτη πηγαμε Καλαματα για ψωνια και ενθουσιαστηκα με το ποσο έχει αλλαξει η πολη προς το καλυτερο εννοειτε. Υπεροχα στολισμενη και παντου κοσμος! Σε σχεση με το καλοκαιρι τρομερη αλλαγη. Η Δαναη οπου εβλεπε παιδακια ολο να τα χαιρεταει ηθελε και να στελνει φιλακια!!!! :mrgreen:

Βεβαια ημουν φοιτητρια εκει και ισως ειμαι υπερβολικα καλη! Και ηρθαμε στην Κορινθο και τα ειδαμε όλα χαλια :roll:

Αθηνα μου εγω ειχα τον μαρσιππο μει ται και τον ειχα παρει από το site που σου ειπε η Σοφια-Φιρφιρικος. Είναι καλυτερος για τα ποδαρακια των μικρων και εμενα με ειχε βολεψει πολύ. Την Δαναη μου εκει την κουβαλουσα ακομα και όταν βγαιναμε εξω. Και για εμας το καροτσι ηταν η πιο αχρηστη αγορα αν εξαιρεσεις ότι κοιμοταν εκει σε καμια εξοδο. Από ότι καταλαβα όλα βαινουν καλως με την εγκυμοσυνη σου…Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και να ξερεις ότι δεν μας κουραζεις με το να μας λες τις ανησυχιες σου. Οι ανθρωποι που σε καταλαβαινουν μπορουν να σε κανουν να νιωθεις πιο δυνατη. :YMHUG:

Και αναφερατε τα πεισματα των μικρων….. Που να δειτε εδώ τι γινετε….Ωρες ωρες απορω με την υπομονη μου! Ότι θελει το θελει αμεσως! Και αν δει ότι θυμωνω και κατσουφιαζω ερχετε και μου κανει χαριτωμενιες, μου τραβαει τα χειλη για να γελασω και μου γελαει! Το πρωτο μαλωμα το καναμε στο χωριο που ανεβηκε πανω στον καναπε και εκοβε βολτες! Η μιση μου ζωη εφυγε μεχρι να την κατεβασω!

Πιστευω ότι πλεον εχουμε στα χερια μας τα τρομερα διχρονα! Και θα δοκιμαζουν τις αντοχες μας σε όλα! :-o

Μαιρη μου μια χαρα το σπορακι σου! Οσο για τον μεγαλο σπορο υπομονη και τιποτε άλλο. Ευτυχώς προλαβες να εχεις το σπιτι σου στολισμενο και για τα γλυκα next week!

Σοφακι –Φιρφιρικο χιονισε στα μερη σου εεε! Τι ωραια!Ελπιζω να μην εχετε τα προβληματα που συνηθως προκυπτουν….

Σοφακι τσαμπουκας η Αλεξια σου! Να σου πω την αληθεια προτιμω τα παιδακια ετσι…ζωηρα! Και σιγα που σε πηραν τα χρονια! Σε 2 μηνες θα γινω 34! Θα πρεπει να κλαιω :((:((:((:((:)):))

Δεν προλαβα να ερθω και παλι ετοιμαζω βαλιτσες! Για να λεω την αληθεια δεν τις αδειασα! :D Το Σαββατο το μεσημερι αναχωρουμε για το χωριο μου! Και το περιμενω πως και πως γιατι έχω σχεδον 2 μηνες να δω τους γονεις μου. Πηραμε και τα δωρακια της κορουλας μου και της βαπτιστηρας μου…βιβλια, παιχνιδια και hello kitty μεταγιον και βραχιολακια για την βαπτιστηρα.

Πολλα φιλακια σε ολες και συγνωμη αν σας ζαλισα ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θεομουρλη???Συκοφαντιες!!!!!!!!!!!Μ'αγαπας μοντελακι!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: I love u too....και επειδη γερνας θα σου εξηγω οτι δεν πιανεις..αν καταλαβα σωστα-που καταλαβα γιατι ειμαι πανεξυπνη και αξιαγαπητη :lol::lol::lol: -η Αθηνα εννοουσε οτι μπαινεις μια στις τοσες αλλα γραφεις πολλα και την καλυψες!!!

Mαιρουλα εγω την κολλητη μου αγαπημενη μαμη δε θα την ειχα γνωρισει ποτε αν πριν 8-9 χρονια τα καμαρια μας δεν επαιζαν σα τρελοι internet games!Κανονισαν να τα πουν και απο τοτε ειμαστε αυτοκολλητακια!Μια μερα θα με κανουν και νονα!

Ιωαννα μου τελειωσατε ε?Αλλα σε βλεπω ολο γυρω γυρω μου εισαι :lol: Καλα να περασετε κοριτσι μου!Σου κανει τετοια κολπα ε?Ειδες παιδι μου γυναικες!!!!Εμενα οταν κανει καμια μαμουνια και την κοιταω στραβα μου λεει "Σ' αγαπω μαμα"....τι να της πεις μετα!!! :lol:

Νυσταξα...παω για χοοοοο ψιιιιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολες!

Εμεις αναχωρουμε σε μια ωριτσα και ευτυχως τελειωσα νωριτερα για να μπω να ευχηθω :D

Καλα να περασετε ολες !!!

Καλα χριστουγεννα!!!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ, ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρη Φιρφιρικαινα τελικα ο γραπτος λγος καμια φορα ειναι κακο πραγμα!!! ΠΟυ καταλαβες γλυκουλα μου οτι ειπες κατι κακο;;;;; εγω εννοουσα οτι μπαινεις σπανια αλλα μας ειπες τοσα πολλα που καλυφτηκα για αρκετο διαστημα μεχρι να μας τιμησεις ξανα!!! :D:D:D Αντε καλε!!! Γρηγορα το διαβασες το μυνημα μου!!!Εχει χιονισει σε σας;;;;;;;;;; ζηλευω τρελα εννοειται! Για τις ενεσεις που λες δεν μου εχει πει τιποτα αλλα φανταζομαι οτι με τοσα που μας τρεχουν προς το παρον δεν ειναι της παρουσης. Με εχει κοψει οτι ειμαι και λιποψυχιαρα οποτε μαλλον θα μου το φερει προ τετελεσμενου. Τι ενεσεις ειναι αυτες; καθε ποτε τις κανεις δηλαδη; ειναι για μεγαλο διαστημα η θεραπεια;;;; εγω με τη βελονα εχουμε χειριστες σχεσιες οποτε με σκιαζει λιγο η ιδεα

Ιωαννα μου καταρχην καλο ταξιδι και να περασετε τελεια!Τι γλυκουλα η Δαναη με τα φιλακια!! Κι εμεις ετσι ειμαστε. Ολο αγκαλια και φιλακι σε καθε παιδι που συνανταει. Ολα βαινουν καλοως προς το παρον κι ευχομαι και προς το μελλον. Δηλαδη οσο δε βλεπουμε αιμα καλα ειναι τα θεματα.

Μαιρη μου αντε καλοριζικη πια η σομπα και ας σε ταλανισε τοσο καιρο. Ευτυχως που προλαβες και μαζευτηκες και στολισες. Κι εγω μαζι μας βλεπω να γενναμε.

Σοφουλινι μου εμεις τα ειπαμε :D Φιλια πολλα στο γλυκουλακι σου!

Κοριτσια ερχεται χτες το πρωι εκει που παιρνω πρωινο, καθεται διπλα μου και μου λεει: Θελω Μπαλμπι. Με πολυ σοβαρο υφος ομως. Σκαω στο γελιο και ο πατερα μου που ειναι διπλα και το ακουει της λεει "τρεχω τωρα να σου παρω" (μη χασει ο χαζοπαππους). Εκεινη του λεει 'οχι, η μαμα", οποτε της απαντω, οτι θα της παρει 1 ο παππους και 1 εγω για να ησυχασει. Και μου λεει: Παλω 2 δωλα;;;Εχουμε πεσει στα πατωματα ομαδικως κα γελαμε :lol::lol::lol: Εννοειται ο πατερας μου γυρισε μετα απο 10 λεπτα με μια Μπαρμπι και απο τοτε εχει γινει προεκταση του χεριου της. Αλλα μου εκανε εντυπωση η πιτσικουλα με ποση σοβαροτητα μου το ζητησε. Συνειδητοποιημενα πραγματα :lol::lol:

Σας αφηνω και σας ευχομαι να περασετε τελεια ολες!!!!Φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!!!!

Δεν σχολιάζω λόγω βιασύνης, απλά μπήκα να σας ευχηθώ! Να περνάτε όμορφα και με το καλό να μπει ο καινούριος χρόνος! Να υπάρχει πάντα υγεία και αγάπη και όλα θα είναι καλά!!!!!

Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολλά πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!Χρονια πολλα..να ειμαστε ολοι καλα γεματοι υγεια και αγαπη!!!!

Πως τα περασατε?Εμεις δοξα το Θεο καλα!Βεβαια μου βγηκε λιγο το λαδι με το πακετο που μου εφτιαξε ο Κωστακης μου-καλεσε το αφεντικο του με τη γυναικα του να φαμε μαζι τα Χριστουγεννα-αλλα το ξεπερασα!

Η Αλεξια μου, φτου φτου Παναγια μου, εχει γινει το καλυτερο παιδακι!!!Βεβαια εχει και ασχολεια τα καινουρια της παιχνιδια!Ξερετε οποιος ερχεται φερνει και το κατιτις του! :lol:

Αθηνα 2 μπαρμπι ε ????Χχαχαχαχαχαχα!!!!Σαν την Αλεξ που λεει "πακαλω μαμακα μπαλονια" πως να μη της παρεις μετα...με τουμπαρει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτες οι ενεσεις που σου ειπε η Σοφουλα ειναι για τους πνευμονες του μωρου!Οι πνευμονες τελειοποιουνται την 38 εβδομαδα οποτε αν το μωρακι γεννηθει 36 και ειναι προωρακι θα τις χρειαστει!Μη σε αγχωνει!

Μιλησα και με τη Κικη..εχει θεματακι γιατι ο Ζορζ κολλαει συνεχεια ιωσουλες απο το παιδακι της αδερφης της που παει παιδικο και εχουν παιδευτει πολυ!

Πολλα γλυκα φιλακια σε ολες και ενα παραπανω για τη Χρυση μας που ειναι αρρωστουλα!:((((((((((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλες μου μπηκα στα γρηγορα να ευχηθω σε ολες ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!!! να περασετε ολες πολυ πολυ ομορφα!!! φιλακια πολλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες ευχομαι τα καλυτερα!!!Με το καλο να υποδεχθουμε το νεο ετος φυσικα με αισιοδοξια!Υγεια και αγαπη!!!Να χαιρομαστε τις οικογενειες μας και με το καλο οι φουσκιτσες!!!Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!!

Εύχομαι όλες να έχουμε μια όμορφη χρονιά χωρίς στεναχώριες και γεμάτη υγεία, αισιοδοξία και αγάπη κοριτσάκια μου! Να χαίρεστε και τους εορτάζοντες σας!!!

Νανά μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και την Χρυσή σου (δεν γιόρταζε τα Χριστούγεννα;; νωρίς το θυμήθηκα...) !

Εμείς τα περάσαμε οικογενειακά.... παραμονή ήρθαν τα πεθερικά στο σπίτι που τελικά ήμασταν μόνο 6 άτομα και το μενού που είχα κατά νου τροποποιήθηκε... έκανα χοιρινό ρολό με λιαστή ντομάτα, φέτα και πιπεριές (τέλειο λέμε! ), πατάτες φούρνου, σουφλέ, τζατζίκι, σαλάτα, χωριάτικο Κρητικό λουκάνικο, κατσικάκι στη λαδόκολλα (η πεθερά το έφερε) και για επιδόρπιο φρουτοσαλάτα, μελομακάρονα, κουραμπιέδες και φυσικά βασιλόπιτα! Το φλουρί έπεσε στην δουλειά! Μακάρι για να πάρουμε λίγο τα πάνω μας....

Ο μικρός έμεινε ξύπνιος μέχρι τη 1 και μετά από λίγο έφυγαν και τα πεθερικά .

Χθες Πρωτοχρονιά κάτσαμε στο σπίτι τα 3 μας και το μεσημέρι φάγαμε απομεινάρια της προηγούμενης βραδιάς (και σήμερα μια από τα ίδια θα έχουμε χαχα! ) και το απόγευμα πήγαμε στης κουνιάδας μου που έκανε τα γενέθλια του μικρού της γιου. Καλά ήταν (ο Χριστόφορος ξέσκισε τα κεφτεδάκια πάλι! )!

Αχ εγώ βρε κορίτσια δεν ξέρω αν θα κάνω γενέθλια για τον Χριστόφορο... εννοείται πως θέλω σαν τρελή αλλά σκέφτομαι πως η κοιλιά θα έχει γίνει αερόστατο και από την άλλη θα έχω σίγουρα γιαγιάδες παππούδες και όλο το σόι.... Έτσι εγώ θα μοιράζω για αναμνηστικά δωράκια πάνες ακράτειας και κεσεδάκια με νερό για να βάζουν το βράδυ τις μασέλες τους! χαχα! Θα ήθελα να έχω μόνο παιδάκια (παιδικό το είπαν το πάρτι άλλωστε) αλλά δεν γίνετε να βγάλω την φαμίλια στην απ' εξω.... ή όλοι που μαζευόμαστε έτσι γύρω στα 30 άτομα και καμιά δεκαριά μικρά ή κανένας.... ουφ...μέχρι τότε θα δω τι θα κάνω... Εσείς έχετε σκεφτεί για τα γενέθλια των λουλουδιών σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...