Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

ΚΟΥΑΝΤΟ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ.....ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΠΑΝΕ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ....ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΙΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΜΙΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ.ΚΙΚΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΣΗ?ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ σήμερα το απόγευμα ήμουν πολύ χάλια και πριν λίγο έκανα εμετό! Τι χαρά!!!!!!!!! Ησύχασα τώρα! :)

Κικίτσα, γιατί πρέπει να κάνεις μείωση; Η ξαδέλφη μου είχε μείνει έγκυος σε τρίδυμα με εξωσωματική. Οι γιατροί της είπαν ότι πρέπει να κάνει οπωσδήποτε μείωση, αλλά αυτή αρνήθηκε. Τελικά, το ένα εμβρυάκι έπεσε από μόνο του και τώρα έχει δύο πεντάχρονα ζιζάνια! Αλλά δεν πέρασε αυτή τη δύσκολη διαδικασία της μείωσης. Ό,τι έγινε, έγινε από μόνο του.

Αναστασία, τι είναι η ζώνη της εγκυμοσύνης; Πρώτη φορά το ακούω αυτό το πράγμα.

Στα υπόλοιπα κοριτσάκια, φιλούρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα εγκυούλες.....και εγώ σήμερα από το πρωί, είχα κάτι τσιμπήματα στην δεξιά πλευρά μου......όλο το πρωί και το μεσημέρι....αλλά το απόγευμα ηρέμησε ευτυχώς......:).....μα τί άγχος....είναι και αυτό βρε κορίτσια......ελπίζω να πάνε σε όλες μας καλά......και να έχουμε μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη και υγιή πάνω από όλα νινάκια...:)....

Ηλιάννα μου καλά θα κάνεις να πας σε άλλον γιατρό......είναι προτιμότερο καλή μου.....:)

Νάσια μου, τα συμπτώματα που σε ταλαιπωρούν θα περάσουν,....λίγη υπομονή ακόμη....;)

Νία μου όλα θα είναι καλά....μην στενοχωριέσαι γλυκιά μου...:)

Μαρία μου τί κανεις???,,,,:) πώς είναι η κοιλίτσα?....

Άννα Μαρία μου.....όλα θα πάνε τέλεια.....:)....όλα μα όλα.....την άλλη Παρασκευή θα πάμε στον γιατρούλη...εεε???...:)

Κικίτσα μου είναι απαραίτητη η μείωση???.....

σας φιλώ όλες γλυκά.....όνειρα όμορφα και πολλά φιλάκια στις κοιλίτσες μας...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den xerw katholou gia thn zwnh!!!!!!logika krataei thn koilia gia na mhn poaei h mesh alla einai aparetito na thn xrhshmopoihsoume??

koritsia egw parageila molis ton marsipo mas einai poly poly wraios.......anypomonw na moun ton steiloun...................1 mera emeine koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaa gia na dw to mwraki mou!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D ax panagitsa mou..................

ORISTE KAI O MARSIPOS MAS.......<3 <3 <3 <3 DEN EINAI GLUKAS??????

post-11182-1387393676479_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μήπως η ζώνη εγκυμοσύνης χρησιμοποιείται όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Τιτίνα, όντως, τέλειος ο μάρσιππος! Κι εγώ σίγουρα θα πάρω μάρσιππο!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!σας ευχαριστω που με ρωτατε όλες για την πολυπλοκη κατασταση μου!ειμαι στη 12η εβδομαδα, αρα οπως μου ειπαν οι γιατροι αν ηταν να αποβληθεί καποιο εμβρυο θα ειχε αποβληθεί μεχρι τωρα.απο δω και περα ειναι πολυ σπανιο. οπότε όλοι μου λενε για μειωση γιατι το 24 % των γυναικων που κυοφορούν τριδυμα γεννουν πριν τις 32 βδομαδες, κατι το οποίο σημαινει οτι τα μωρακια θα εχουν εγγεφαλικα προβλήματα. το 24% ειναι μεγαλο ποσοστο. 1στις 4 γυναίκες. κι επειδή ειμαι 30 χρονων (εχω δηλ. χρονια μπροστα μου και για αλλες εγκυμοσυνες) έχουν όλοι οι γιατροι που ρωτησα την ιδια αποψη! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μήπως η ζώνη εγκυμοσύνης χρησιμοποιείται όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Τιτίνα, όντως, τέλειος ο μάρσιππος! Κι εγώ σίγουρα θα πάρω μάρσιππο!!!!! :lol:

Αννα Μαρια επειδη λενε οτι με την εγκυμοσυνηκαι κυριως με το βαρος της κοιλιας βαραινει και η μεση και ειναι ευαισθητη, βοηθαει να κρατας μια καλη σταση.Φανταζομαι ομως οτι πρεπει να ρωτησουμε το γιατρο για να τη φορεσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, αχ, εγώ δυστυχώς καθόλου καλή στάση δεν κρατάω κι ακόμα δεν έχω καν κοιλιά...

Η μέση μου πονάει ήδη, αλλά νιώθω τόσο κουρασμένη για να κάθομαι με στητή πλάτη...

Κικίτσα, μακάρι να πάνε όλα καλά! Αφού όλοι οι γιατροί λένε αυτό, εμείς δεν είμαστε γιατροί να σου πούμε τι θα κάνεις! Απλά για το ψυχολογικό κομμάτι λέγαμε... Μακάρι να πάνε όλα καλά με τα μωράκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΙΤΣΑ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΩΡΑΙΟΣ Ο Ο ΜΑΡΣΙΠΟΣ!!!!!!!ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΝ ΖΩΝΗ....ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ Κ ΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia ti kanete????????????

TITINA KAI MYRIAM me to kalo koykles moy gia ayrio tha perimeno nea sas me agwnia ....me to kalo na deite ta mwroylia sas ............ante na pernane oi meres na pw kai egw..................

KIKITSA moy ola kala na soy pane koritsaki moy ...............oti einai gia to kalo toys na ginei..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες εγκυούλες!

Ηλιάννα πήγες στο γιατρό;Εύχομαι να μας έχεις καλά νεάκια!

Γλυκιά Muriam με το καλό ο υπέρηχός σου και εσένα Titinaki το Β'Επιπέδου!

Κικίτσα αν οι γιατροί λένε ότι πρέπει να γίνει μείωση, θα πρέπει να το κάνεις,

είναι για καλό, για την ασφάλεια των άλλων ζουζουνιών.

Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!σας ευχαριστω που με ρωτατε όλες για την πολυπλοκη κατασταση μου!ειμαι στη 12η εβδομαδα, αρα οπως μου ειπαν οι γιατροι αν ηταν να αποβληθεί καποιο εμβρυο θα ειχε αποβληθεί μεχρι τωρα.απο δω και περα ειναι πολυ σπανιο. οπότε όλοι μου λενε για μειωση γιατι το 24 % των γυναικων που κυοφορούν τριδυμα γεννουν πριν τις 32 βδομαδες, κατι το οποίο σημαινει οτι τα μωρακια θα εχουν εγγεφαλικα προβλήματα. το 24% ειναι μεγαλο ποσοστο. 1στις 4 γυναίκες. κι επειδή ειμαι 30 χρονων (εχω δηλ. χρονια μπροστα μου και για αλλες εγκυμοσυνες) έχουν όλοι οι γιατροι που ρωτησα την ιδια αποψη! :(

KIKITSA MOU SE EPSAXNA STO FORUM MAS THS EXWSWMATIKHS KAI ANHSYXOUME!!!! RWTAME GIA NEA SOU!!!! H GNWMH MOU EMENA EINAI OTI........... :roll: AN HMOUNA STHN THESH SOU DEN THA AFAIROUSA KANENA MWRAKI MOU APO THN KOILIA MOU EKTOS AN HTAN SE KATASTASH POU THA HMOUN METAXY ZWHS KAI THANATOU !! MIA FILH MOU GENNHSE DIDIMAKIA 5 MHNWN KAI TWRA EINAI 4 XRONWN KAI TA DUO MIA XARA!! EGW NOMIZW AFHSE TA MWRAKIA SOU KAI O THEOS NA APOFASISEI OXI EMEIS!! EMENA MOU PE NA MHN VALW TRIA GIA NA MHN EINAI TRIDYMA SE KAMIA PERIPTWSH ALLA OTAN VALOUME TRIA KAI META O THEOS MAS DWSEI TA MWRAKIA DEN KANEI NA TA AFAIRESOUME GIATI MPOREI NA MHN PANE KALA TA PRAGMATA!!! AN SUMVEI KATI PIO META POU DEN TO EFXOMASTE TOTE NA TO SKEFTEIS!! AFOU OMWS TWRA PROS TO PARWN EINAI OLA KALA GIATI NA SKEFTESE ARNHTIKA??? EDW EGW TA PAGWTINIA LYPAMAI NA PETAXW GLUKIA MOLU KAI TA KRATAW KAI TA 8 ESY AKOUSES KARDOULES ....... KRIMA EINAI...... :roll::(

EGW ARRWSTOULA PALI ME PYRETO STO KREVATAKI MOU ,,,,,,,,,,,,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA MOUUUUUUUUUUUUUUUUU KALHMERAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!gYRISAME APO TO GIATRO TO MWRAKI MOU EINAI SUPER!!!!!!!!!!!!!!!EINAI 1 EVDOMADA PIO MIKRO KAI EIMAI 19 EVDOMADWN TWRA THA PAME SE 3 EVDOMADES PALI........................KAI EIDAME KAI TO FYLLO.................................EXOUME MPEMPARO!!!!!!!!!!!!!!!!!

AX EIMAI POLY XAROUMENH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!IDOU KAI H FWTOGRAFIA!!!!!!!!!!!!!!

post-11182-13873936764938_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...