Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

Σας ευχαριστω για το ονομα, για να με υποστηριξετε πιο πολυ ακουστε της πεθερας

Γεσθημανη :?:? κριμα δεν ειναι για το νινι μου?

tesh, οντως πολυ καλη τιμη. Δεν εχω ρωτησει ακομα βεβαια , αλλα ακουγεται πολυ καλη.

Ντεμη τωρα στον 3ο 2 εμβολια κανατε? Και τα δυο βελόνα? Κι εμας 2 μας εγραψε αλλα δεν ξερω ποια ειναι (φανταζομαι τα ιδια)

Κιντερτε αρχισα να δινω εδω κ καμια εβδοαμαδα. πιο πριν δεν εδινε. Αλλα εχει πολυ ζεστη και το ρουφαει. Απλα δεν της το δινω βραδακι γιατι μετα "γλαρωνει' και δεν πινει ολο το γαλα με αποτελεσμα να ξυπναει 2 φορες τη νυχτα!

Ρανια φτου μη σας ματιασουμε. Ευκολακι ο μικρουλης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

demie sou steila pm

γιουλακη Γεσθημανη?κ πως θα το φωναζετε? Γεσθη? η Μανη? Ελεος ουτε η ιδια δεν θαπρεπε να το θελει αυτο το ονομα για το μωρο.τι να πω...καλα ξεμπερδεματα ;);)

κι εμας την επομενη φορα μας ειπε 2 παλιοεμβολια...πωπω δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...αφου απο χτες εχει μαραθει η καημενουλα και μας κοιταζει μενα κλαψιαρικο υφος,ταλαιπωρημενο...τογλυκουλι μου. βρε κοριτσια μας εχουν παρει χιλια δυο παπουτσακια κ δεν μας κανει κανενα...ολα της ειναι μεγαλα :roll::roll: τοσο μικρο ποδαρακι πια?κ ολα ειναι της αγκαλιας.εσεις τι νουμερο φορατε?

ααα να σας πω κ το μεγαλο νεο... εχασα 1 κιλο :lol::lol: χτυπιεμαι γυμναστηριο καθε μερα μια ωρα ,κανω διαιτα κ παρολα αυτα εχασα μονο 1 :lol: τι θαπογινω?δεν χανονται ευκολα τα ατιμα...δεν χωραω πουθενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γιουλακι δεν μας απαντησες πως θα το βαλετε το δευτερο σε περιπτωση που ειναι αγορι? παλι απο το σοι του αντρα? :shock:

κοριτσια στειλτε email στην babylino να σας στειλουν δειγμα απο τις νεες πανες, στελνουν κανονικη συσκευασια, απλα γραψ τε κ τι νουμερο φοραει το νινι σας ;);)

τεσακι μου κ γω παω γυμναστηριο αλλα την μασα μπουκα δεν μπορω να την περιορισω.... :roll:

πιασαν κ οι ζεστες εχω δεκαπεντε μερες που παω κ να σου πω οτι βαρεθηκα? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

tesh περαστικα στο μπουτακι σας που εφαγε το τσιπ! :(

αντε μωρε κοριτσια αμα σας πω οτι μ'αρεσει το Γεσθημανή θα με βρίσετε.. (Γιουλάκι ξερω- θα φαω ξυλο :D )καλα το Εβελίνα είναι πιο ωραιο δεν το συζητάω.

Απο ονομα- αυτο σκεφτομαι κ εγω κ προβληματιζομαι..αυτο που ρωτας Κωνσταντινε...

εμεις θα δωσουμε της πεθερας μου γιατι μας άφησε μολις έμεινα έγκυος. κ σκεφτομαι...αν το επομενο ειναι αγόρι - λετε να μου κανουν καμια κασκαρικα κ να επιμεινουν στο Γιωργος (του πεθερού μου) έναντι του Μάρκου (κ εχει κ 2ο το Στυλιανος) που ειναι ο μπαμπας μου? καλα δεν υπαρχει θεμα συγκρισης. εννοειται οτι του μπαμπα μου ειναι πιο..σπανιο- κ μαρεσει κιολας.

Αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε και άν ερθουν έτσι τα πραγματα.

την μικρη της ξεβρακωσα- παει -μονο με το εσωτερικο κορμακι κυκλοφορουμε σπιτι κ με ενα παντελονακι μακο (χωρις ποδαρακι) κ χωρις καλτσες-ειχε σκασει το παιδι.

εσεις πως τα ντυνετε?

οσο για τα παπουτσακια...ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κ εγω- οτι εχω ειναι νουμερο 15-16 κ της ειναι μεγαλα. μονο ενα ζευγαρι απο το τζαμπομας κανει που ηταν για νεογεννητο κ αυτα φοραμε. αλλα τωρα με τη ζεστη πρεπει να της παρω ενα ζευγαρακι πεδιλακια . εχει γιαυτην την ηλικια? 3 μηνων/

αα!ψΤα babylino μου ηρθαν σημερα το πρωι. παω για ξαπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!πολυ ταλαιπωρια ρε παιδια.εχουμε πολλα τρεχαματα αυτες τις μερες.κατι η δουλεια,κατι καποια σοβαρα θεματα υγειας πατερα-πεθερου,κατι ο μπεμπεκος που δεν μπορουμε να τον αφησουμε στην ακρη να τακτοποιησουμε τα υπολοιπα...εχουμε ψοφησει!

παντως ο μπεμπουλακος ειναι τοοοσο ηρεμος 2-3 μερες τωρα..λες και καταλαβαινει την κουραση μας.κλαιει μονο οταν θελει να φαει(συνεχεια δηλαδη!).καθεται στο ριλαξακι του,αν του μιλησεις θα γελασει,αλλιως χαζευει γυρω γυρω και γελαει μονος του.εχει πολυ πλακα.κανουμε οτι χασμουριομαστε και ανοιγει κι αυτος το στομα του!

απο κιλα εγω εχω ξεκινησει με διαιτολογο απτην προηγουμενη εβδομαδα,αυριο θα παω να με ζυγισει.εχω χασει ομως γυρω στα 2,5.η αληθεια ειναι ομως πως εχω φαει κατι παγωτινια στη ζουλα :lol: εχω ακομα κανα 8αρι να χασω απτην εγκυμοσυνη και καμια 15αρια :o που ειχα απο πριν!υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε gioulaki, Γεσθημανή? Μα Γεσθημανή? μην το κάνετε αυτό στο μπουμπουκάκι... :cry: το Εβελίνα είναι πολύ πιο ωραίο! Τον πεθερό πώς τον λένε? πες του άντρα σου να κρατηθεί για το 2ο παιδάκι σας με το καλό, που μπορεί να είναι κ αγόρι. Δεν ξέρω ρε κορίτσια, πάντως εμένα ο δικός μου δεν έχει κανένα κόλλημα με τα ονοματα. το παιδάκι μας θα το βγάλουμε Γιώργο, από τον μπαμπά μου, βέβαια είχαμε πει ότι αν ήταν κοριτσάκι, θα έπαιρνε το όνομα της μαμάς του ασυζητητί. Βέβαια τα πεθερικά δεν ξέρω πώς θα το πάρουν, αλλά όλα αυτά περι ονοματολογίας κ αντιδράσεων κ εγωισμών μόνο χαζά μπορώ να τα θεωρήσω! :roll: Είναι θέμα κ απόφαση του ζευγαριού κ τέλος!

Ράνια, σαν να βλέπω κ να ακούω εμένα... πρέπει να χάσω καμιά 20αριά κιλάκια για να ρθω στα συγκαλά μου. δεν είναι απο την εγκυμοσύνη όλα, αλλά αυτά που είχα πάρει γιατί δεν πρόσεξα κ αφέθηκα! κ έτσι τώρα είμαι μια τροφαντή μανούλα 85 κιλών που κάποτε ήταν 57.... περασμένα μεγαλεία, αλλα τεσπα... ας φτάσω κ τα 68 του γάμου μου κ θα είμαι φίνα! ουφ....

Ναι, τα εμβόλια είναι 2 κ τα τσιμπήματα επίσης! 2ο-4ο-6ο μήνα το τσίμπι είναι ένα κ 3ο-5ο-7ο τα τσίμπια είναι δύο, σιτ! :x

του μπιμπιτάκου έχω ξεκινήσει δειλά δειλά να του φοράω ψιλοκαλοκαιρινά, ελαφριά ρουχαλάκια μέσα στη μέρα, αλλά το βράδυ βάζουμε φορμάκι μακό με μακρυ μανίκι ακόμη...

πολλά μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? χρησιμοποιει καμια μπιμπερο της nuk? πως πρεπει να τα τοποθετω για να μπορει να πιει? εγω χρησιμοποιο chicco αλλα μου φεραν και ενα της nuk με το οποιο δεν μπορει να τραβηξει γαλα :roll:

κ γω ντεμι μου ξεκινησα να του φορα καλοκαιρινα ιδιως μες το σπιτι που εχουμε πολυ ζεστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!!!

πρωτη μερα στην δουλεια σημερα και δεν μπορω καθολου κοριτσια :cry::cry: μου λειπει το νινι μου...αφου οταν εφευγα μουρχοταν να βαλω τα κλαμματα.τελοσπαντων θα συνηθισω :|:|

κωνσταντινε τι θηλή εχετε?ορθοδοντική? αν ναι τοτε η τρυπουλα πρεπει να ειναι προς τα πανω για να πινει το μωρο.

αρχισαμε κι μεις να ντυνομαστε πιο ελαφρια αλλα το βραδυ οντως φοραμε φορμακι βαμβακερο μακρυ.

οσο για τα κιλα παρολο που προσεχω πολυ κ δεν τρωω...τηρω το διαιτολογιο..παω γυμναστηριο δεν φευγουν ευκολα ...κατσικωθηκαν εκει κ δεν ξερω τι θα φορεσω στην βαφτιση...καλα μου λεγε η μανα μου μην τρως παιδακι μου δεν θα μπορεις να τα χασεις...παντα να εχει δικιο αυτη η γυναικα :):)

ρανια περαστικα σε πεθερογονεις...

κουκιδα πολυ ωραιο ονομα το Μαρκος αλλά και το Στυλιανος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστω τεσακι μου κ γω εβαζα την τρυπουλα της θηλης προς τα κατω :roll:

επιασες δουλιτσα ,ε? κ γω στο 1ο μου παιδι πηγα στην δουλεια οταν ηταν τριων μηνων με μιση καρδια....

η πρωτη βδομαδα ειναι το ζορι μετα θα σου αρεσει κιολας ;)

αν επιτρεπετε που δουλευεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

ειμαι σοκαρισμενη- ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ!

εβαλα σκουπα κ την ειχα στον καναπε...πιαστηκα με τις δουλειες κ πως παω να την δω- η μιση ηταν απο τη μεση κ πανω στον αερα- 1 λεπτο να αργουσα ακομη μπορει να επεφτε με το κεφαλι κατω...

πλεον μετακινουνται απο την θεση τους- ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ- ποσο μ@λακας είμαι πείτε μου.....τρεμω ακομη... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσακι καλη αρχη στη δουλεια!εγω παντως που επεστρεψα στις 20 μερες,εχω συνηθισει πλεον!και γυρναω με μεγαλυτερη λαχταρα για το μπεμπεκο!

γυρισα απτη διαιτολογο.3200 σε 10 μερες!μια χαρα,συνεχιζουμε ακαθεκτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε κουκιδα,φανταζομαι σοκ!ευτυχως που προλαβες..απο εδω και περα λοιπον πρεπει να προσεχουμε ολες τρελα.εγω φοβαμαι πολυ απο τοτε που βρηκα ενα πρωι το μικρο αλλου για αλλου στην κουνια του.δεν υπηρχε κινδυνος βεβαια αλλα καταλαβα πως κουνιουνται με το τπτ..πρωτα τον αφηναμε και πανω στην αλλαξιερα μεχρι να ανοιξω βρυση κτλ..τωρα ουτε λογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

κουκιδακι ευτυχως το γλυτωσατε το κακο.... πραγματικα πρεπει να τα προσεχουμε γιατι κουνιουντε παρα πολυ...

σημερα ειχαμε εμβολιακι και μεις. κλαψαμε λιγο αλλα ημαστε αντρες και μας περασε γρηγορα.. ρουφιξαμε με πολυ χαρα και αυτο της γαστραντεριτιδας... :D:D:D:D:D

απο την ωρα που γυρισαμε κοιμαται...

λοιπον ειναι 4650 και 59,5. τι να πω 160 γραμ.σε μια βδομαδα πηρε.η γιατρος λεει πως δεν κανω σωστα το θυλασμο και περνει μονο το πρωτο γαλα που ειναι 70% νερο γιαυτο δεν παιρνει βαρος.... θα προσπαθησουμε περισσοτερο και παμε για ζυγισμα σε 15 μερες..

ειμαι ψηλος και λεπτος αντρας εγω μαμα!!!! :x:x:x:x:x:x:x

δεν αγχονομαι θα τα καταφερουμε με περισσοτερη επιμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοαγορομανες!!!!!!!!!

Κουκιδα, το κουκιδακι κ τα ματια σου!!! Στριφογυρναν πολυ τωρα πλεον.

Κι εμεις κοντομανικα φοραμε κ τα μπουτια εξω :x:x .Το βραδακι μακρυ μανικακι κ ενα παντελονακι.Της φοραω και καλτσες αλλα τις βγαζει μεχρι το πρωι.

Κωνσταντινος εγω μονο της Νυκ εχω , ητρυπα απο επανω παει!

εγω δουλεια δεν εχω, ημουν συμβασιουχος κ μας εδιωξαν ολους το Δεκεμβρη.Θα ψαχτω απο το Δεκεμβρη κ μετα, καθως δεν εχω κ που να την αφηνω.

Οσο για το ονομα, το ενδεχωμενο του 2ου παιδιου αγορι ειναι αυτο που κανει τον αντρα μου να μην ειναι πολυ πιεστικος με το Γεσθημανη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! ;;)

Κουκίδα ήταν λαχτάρα μεγάλη αυτό, δεν λέω... θέλει προσοχή όντως, γιατί κάνουν κάτι ξεπετάγματα, άλλο πράμα! εμένα έχει αρχίσει κ κουνιέται αρκετά στο ριλαξάκι του, οπότε τον δένω κανονικά.

gioulaki τότε είστε μια χαρά με τα ονοματάκια σας.συνεννόηση να υπάρχει, καλή διάθεση κ όλα γίνονται.

spirtouli παρακολουθήστε λίγο το βάρος του. τι σας είπε ο γιατρός? κανονικά νομίζω ότι πρέπει να παίρνουν 25-30gr τη μέρα, άρα εσείς με τα 160 είστε σχετικά οκ, δεν είναι έτσι? σου επεσήμανε κάτι για τον τρόπο κ τις ώρες του θηλασμού? κάποια στιγμή θα κάνει το δικό του "άλμα ανάπτυξης" κ θα πάρει ξαφνικά τα γραμμαριάκια του.

κορίτσια, καμιά ιδέα κ κανένα σαιτ για προσκλητηρια έχετε?

το πάει για πολλή βροχή απ'ό.τι το κόβω... το είχαν πει κιόλας. πάνε οι βόλτες στη θάλασσα σήμερα...

άντε φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε πολυ καλος ειναι ο μπέμπης σου Σπιρτουλι! γιατι σε πανικοβαλε η γιατρος? ποσο τον αφηνεις στο καθε στηθος? ειναι όντως ψηλό αγόρι αυτόοοο!! φτου σου αγορινα μου :x

απο προσκλητηρια demmie δεν ξερω την τυφλα μου. :? το σιγουρο ειναι οτι θα βαλω την αδερφη μου να το σχεδιασει -ειναι γραφιστρια οποτε θα την προτιμησω! :)

αν κ θα ηταν καλη ιδεα να τα κανω στο χαμογελο του παιδιου οπως σκεφτεστε κ εσεις που εχει κ οικονομικο προβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες τι μου κανετε?εμεις μια χαρα ολοι ....επιτελους πια εβγαλα και την κωσταλεξη απο την κρεββατοκαμαρα...λολι και σε αυτο της βαφτισης εννοω παλι κοινα εχουμε και εγω 25 σεπτεμβρη εκλεισα σε ενα εκκλησακι ολο πρασινο εξω στην υπαιθρο εκει ειχαμε κανει τον γαμο μας αλλα καιτην βαφτιση του γιου μου,την αλλη εβδομαδα εχουμε το δευτερο εμβολιακι μας,οσο για θαλασσα τα κοριτσακια απο τον 6 μηνα και μετα ξερω αλλα θα ρωτησω για να ειμαι σιγουρη....εγω τα κοντομανικα δεν τα αρχισα ακομα γιατι ο καιρος ειναι σκετη ανωμαλια μακο μακρυμανικο φοραμε,οσο για υπνο ειμαστε σταθερα στο 10-με 6.30 η 7 κα;ι φυσικα τρωει και καπακι ξανακοιματε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α βρε μαμμυ "κωσταλεξη" :lol::lol::lol::lol::lol: το γλυκακι ?

τι καλα που κοιμαστε, εμας η σκατιαρα αν δεν παει 1-2 το ξημερωμα δεν κοιμαται. Βεβαια μετα ξυπναει γυρω στις 7.

Εμας τα προσκλητηρια θα μας τα κανουν οι νονοι μας. Αυτη ειναι η δουλεια τους, ψηφιακες επεξεργασιες και γραφιστικά. Οποτε δεν ψαχνομαι ιδιαιτερα. ποιηματακια δεν θελω , μαλλον κατι πιο απλο σκεφτομουν. Ο αντρας μου δεν θελει με τιποτα Χριστουγεννα τη βαφτιση (χθες μου το ξεφουρνισε). Θα ειναι πολυ μεγαλο λεει το παιδι :o . Τον τελευταιο καιρο οσες βαφτησεις εχω παει τα μωρα ειναι 11-12 μηνων. Τελος παντων, τον βαζω να διαλεξει ημερομηνια για να διαλέξω πιο ευκολα ονομα :lol::lol::lol:

Γυναικια διπλωματια, θα την μαθω κ στη κορη μου :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε γιουλακι δραμα ηταν η κατασταση ευτηχως ανοικουν πλεον στο παρελθον αυτα,οσο για το ονοματακι σας το εβελινα ψηφιζω δαγκωτο......απο φαι πως πατε εμενα στα 120 με 130 σταθερα και στο τσακιρ κεφι 150 με 160 κυριως το πρωι η το βραδυ,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για την βαφτιση η ολο το κονσεπτ θα ειναι με νεραιδες η με πριγκιπισες το ψαχνω ακομα,οσο για χριστουγεννα ωραια θα ηταν με κοκκινους στολισμους γκι κτλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!αλλα καλυτερα διαλεξε ονομα να διαλεξει ημερομηνια πιο ανωδυνο μου ακουγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ποσα εχσα τοσες μερες που δεν μπηκα!!!!!!

Gioulaki το Γεσθημανη ξερεις πως ουτε και σε μενα αρεσει....σκεφτηκες κανενα υποκοριστικο;; πχ Μάνια;;;

Ρανια μπραβο που σκεφτεσαι να δωσεις τα λεφτα στο χαμογελο του παιδιου!!!! Αξιεπαινη!!!!

Απο ντυσιμο τωρα....εγω τους φοραω μακρυμανικα κορμακια κ μακο παντελονακια με καλτσακια μεσα στο σπιτι..δεν τις εχω δει να ιδρωνουν με αυτα....

Τι τυχερες που ειστε ολες οσες σας κοιμουνται συστηματικα σερι πολλες ωρες!!!!!

Εμεις,ναι μεν ειμαστε καπως καλυτερα,αλλα εξακολουθουμε να μην εχουμε στανταρ ωραριο...εκει που ηρεμει η μια ξεκινα η αλλη...... :(:(:( και ξυπνανε κ οι 2 στο τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα κοριτσια προσοχη στις θηλες των μπιμπερο!!!

Προχτες την πατησα..... πηγα να σαπουνισω τα μπιμπερο κ ετσι οπως επιασα μια θηλη κολλησε...σκεφτηκα οτι ισως κολλησε απο το γαλα αλλα την τραβηξα λιγο και κοπηκε :shock::shock::shock::shock::shock::shock: φανταστειτε τι θα μπορουσε να συμβει αν κοβοταν η θηλη στο στομα καμιας μπεμπας!!!!! :o:o:o:o Ουτε να το σκεφτομαι δεν μπορω!!!!

Ελεγξα ολες τις θηλες κ το 50% κοπηκε....! Ηξερα οτι αλλοιωνονται αλλα δεν ηξερα σε ποσο καιρο και πως θα το καταλαβω αν <χαλασουν>!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα κοριτσια προσοχη στις θηλες των μπιμπερο!!!

Ελεγξα ολες τις θηλες κ το 50% κοπηκε....! Ηξερα οτι αλλοιωνονται αλλα δεν ηξερα σε ποσο καιρο και πως θα το καταλαβω αν <χαλασουν>!!!

πλακα κανεις????????? αμαν αμαν! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...