Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

ΑΝΤΕ ΡΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΡΑ :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

ΜΑριτινα να σου ζησει δεν σου ευχηθηκα!!να την χαιρεσαι την μπουμπούκα σου!

Γιωτα καλημερα! ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ -αντε δεν εμεινε κ τπτ να σαραντησουν οι φατσουλες σου οι γαλανες! και οι 2 γαλανες βρε μπραβο!χαχα σαν το δικο μου που γεννηθηκε κατραμι το μαλλι κ απορουμε απο που πηρε! καποιον παππου ξεσηκωσε σε γονιδιο το παιδι μου!

:lol:

σημερα εχει μια απιθανη μερα - ποσο θελω να την βγαλω λιγο εξω!

εντωμεταξυ μας ταραξε παλι -απο τις 5 παρα μας πηγε σερι..! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λολλακι την πεθερα γιατι δεν την αφηνεις να ζυγωνει? μην εισαι χαζη καθε βοηθεια επροσδεχτη!

κ η κορη μου εχει μπλε ματια ( δεν εχω ουτε εγω ουτε ο συζηγος) κ εμεινα εγκυος με φυσιολογικο τροπο

κ δεν ειχα εξωσυζηγικες σχεσεις :lol::lol:

κ ο γιος τωρα μπλε μου φαινεται οτι εχει παλι ...παω για 2 στα 2 κ γω , αλλα μετα το 6μηνο σταθεροποιειτε το χρωμα, μπορει δλδ να αλλαξει (εχει συμβει σε πολλα μωρα).

ρανια να σου ζησει ο σαββατογεννημενος ( κ μενα η κορη ειναι ), περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! αντε ρανακι να σου ζησει ο μπουμπουκος και να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!! ετοιμασου για τρελα ξενυχτια τωρα!! :D:D ειμαι περιεργη να μας πεις ποσα κιλα βγηκε ο μικρος!! ολοκληρο παιδι θα ειναι πια μετα απο τοσο καιρο στην κοιλιτσα!! :D:D εμεις φτου να μη μας ματιασω απο χτες το πρωι ειμαστε πολυ ησυχα παιδακια! κυριολεκτικα μαμ, κακα και νανι!! μακαρι να μπαινει σε προγραμματακι πια το παιδι!!

οσον αφορα τα ματακια μας ναι ειναι μπλε κι εμας αλλα μην ενθουσιαζεστε και πολυ γιατι ισχυει αυτο ακριβως που λεει η konstantinos. μετα τους 6 μηνες σταθεροποιειται το χρωμα και ελπιζουμε να ειμαστε ολες τυχερες. εμεις εχουμε μπλε ματια στο σοι... εγω... ο μπαμπας μου και η πεθερα μου. μακαρι να τα κρατησει!!

ρε κοριτσια εσεις που δινετε μονο μπιμπερο ποσα μλ τρωνε τα παιδια? εγω αρχισα να καταγραφω γευματα, ωραρια και μλ και κυμαινομαστε γυρω στα 800μλ το 24ωρο. αραγε καλα ειναι? δευτερα επιτελους θα ερθει ο γιατρος να μας δει και κυριως να μας ζυγισει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki στην κορη μου ειχαμε πολυ γελιο καθε μηνα περιμεναμε να αλλαξουν τα ματια της, με αποτελεσμα να χρονισει κ μετα να συννηδητοποιησουμε οτι τα ματια της ειναι μπλε. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καναμε την 1η μας βολτα!!!ααααα υπεροχα!!ηπιαμε το καφεδακι μας απολαυσαμε θαλασσα κ ηλιο!!!το μωρο πολυ καλα περασε μπορω να πω- εριξε κατι υπνους τρικουβερτους στο καροτσι -ηπιε κ το γαλατακι μονομιάς!!!φτου-φτου! ααα κ αυριο θα την βγαλω!

κ εμας για γαλανη μας φαινεται- εχω εγω γαλανα ματια μονο βεβαια- κ η παιδιατρος λεει οτι ανοιγουν αντι να σκουραινουν ωστοσο κραταω κ μικρο καλάθι γιατι αλλαζουν πολυ ευκολα χρωμα αποσο ξερω κ ειναι πολυ νωρις ακομη.

περασα πολυ ωραια ρε παιδια σημερα!μπραβο μου! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας βρε κοριτσια!!!!!πως ειστε?εγω ολη μερα δουλειες διοτι αυριο περιμενω επισκεψεις...πτωμα νιωθω κ ειμαι κ μονη με το μωρο...ευτυχως ηταν ησυχη σημερα κ κοιμηθηκε κ αρκετες ωριτσες...φιλια στα μπεμπακια σας

αααα ρανια να σου ζησει βρε...περιμενουμε νεα σου

μαριτινα κι εσενα κοπελα μου...να το χαιρεσαι το μπεμπεκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μου περασα να πω μια ΑΥΠΝΗ καλησπέρα, να ευχηθώ στη μαριτίνα μας και φυσικά στην ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΡΑΝΙΑ που θα κανει το μωρακι της επιτελους ! με το καλό ο μπομπιρας !

να ειναι υγιή και παντα ευτυχισμενα τα μωρακια σας και ολα τα παιδακια του κοσμου !

εγω τι να πω ;; παει και εκεινο το 6ωρακι (αθροιστικά! οχι συνεχόμενο ! χιχιχι!) που κοιμομουν... απορώ ΠΩΣ στέκομαι...

ααα δε βαριέσαι... τοσα ξενύχτια εχουμε κανει στη ζωή μας... αυτα ειναι τα πιο ομορφα ...

τι αλλο να πω για να μου δωσω κουράγιο ... αχ αχ...!!!!

εγω οπως ειπα, τελικά δεν θα βγω μεχρι να σαραντίσω και τωρα εχει αρχισει να μου τη δινει λιγουλακι το μεσα... (με επιασε και μενα να ακολουθησω τις παραδόσεις... κουνια που με κούναγε...)

αντε ... λιγο ακομα εμεινε! μετα ολο εξω θα ειμαι με τον πιτσιρίκο και τον μπαμπά του !

το Τρίο Στούτζες!!! αχαχαχαχα!!!!! (λεω και καμια μακ@κια να περναει η ωρα οπως καταλαβαίνετε...)

και ενα καλό που ακουσα πρόσφατα :

Η τελεταία φράση που ακούστηκε ΠΡΙΝ το σεισμό της Ιαπωνίας >

" Α! Ωραίες παραλίες εχουν εδώ, Μαρίκα !!!" (αχαχαχαχααααααααααχαχαχα !!!)

ΦΙΛΙΑ και ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ξεφουσκο-ΜΑΝΕΣ !!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω τι κανετε κοριτσακια???????????εμεις μια χαρουλα απο βαρος παιρνουμε τα διπλασια γραμμαριακαιαφου το βραδυ κοιμαται 4 με 4,5 ωρες μου ειπεη παιδιατρος να μην την ξυπναω γιατι θα γινει χειροτερη απο γιουβαρλακι 1300 πηρε σε ενα μηνα η αφρατουλα μου....το ματακι της τρεχει λιγο και κανουμε μασαζακι για να σταματησει για να δουμε?ποια αλλη εχει το μπεμπακι της με ματακι που δακρυζει?και πως τα παει?οσο για βολτουλες αφθονες !!μολις δουμε ηλιο και καλο καιρο εξω και το πως το ευχαριστιεται δεν λεγεται....τελος του μηνα εχω τεστ παπ με τον γυναικολογο λεω να κοψω και το γαλα θα δειξει θα μιλησω και με την μαια τωρα βγαζω περιπου 250 με 300 ml το 24 με 3 αντλησεις και η μικρη πινει 120....απο πονακια πως πατε?πολλη πριτσ!!!!!!!εμας ρε παιδια και ολο σφιγγεται το καημενουλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTINOS πρεπει να ανοιξω αλλο ποστ για να γραψω τις μ@λα@κιες 7 χρονων...ασε σου λεω...πονεμενη ιστορια.......πεθερα χεσε μεσα και κουνιαδα γεροντομ....να :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...και οι 2 για δεσιμο και με ενα στομα γεματο με τον καλο τον λογο.....

Εννοειτε οτι κι εμενα καιγεται ο κωλος μου για βοηθεια αλλα προτιμω να αρχισω τα αντικαταθλιπτικα παρα να της ζητησω βοηθεια!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

NO WAY!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε μανουλες απο ... αιμα πως πατε;

Εχετε <καθαρισει>;

Εγω μια μερα αιμα,μια μερα καφε,μια καθαρη.....ειναι οκ ή να παρω τον γιατρο;;;;

Αααα και κατι ακομα... : μετα τις 40μερες παμε για εξεταση στον γυναικολογο;Μου τα ειπε στην κλινικη ο ανθρωπος αλλα εχω ειχα το φευγα στο μυαλο μου :oops::oops:8-)8-)8-)

Αααα και κατι ακομα (σαν να σας ζαλισα ε;;;).... :

Οταν πας στην εκκλησια για την ευχη των 40ημερων,δινεις το κατιτις σου;;;

Αυτα!!!!!

mammys love μια χαρα το <γιουβαρλακι> σου...η μεγαλη (κορη δεν ειναι;) πως πηρε τον ερχομο του νινιου;;; Ολα καλα;

ΜΑΡΙΑ εγω βγηκα 2-3 φορες (με μιση ευχη)..δεν το ευχαριστηθηκα καθολου γιατι ειχα το μυαλο να γυρισω στα μωρα....Δεν τα πηραμε μαζι για να <ηρεμισουμε> αλλα το μυαλο ηταν κολλημενο στο σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια λολι τι κανεις πως τα πατε με τα καμαρια σου την παλευεις?αγορακι ειναι το πρωτο μου παιδακι και ετηχως το πηρε τελεια της βαζει την πιπιλα οταν της πεφτει την χτυπαει στην πλατουλα να ρευτει της λεειε τραγουδακια και πολλα αλλα κυριος το παιδι μου με κ κεφαλαιο ευτηχως δηλαδη γιατι το ειχα ανχος....απο αιματακι εγω καθαρισα στης 30 μερες περιπου εγιναν καφε και μετα κατι σαν βλεννες και τελος σορυ για την περιγραφη αλλα ετσι ειναι η πορεια των λοχειων....στον γιο μου ειχα πανω απο 40 μερες μια αιμα μια καφε κτλ και τελικα πηρα αντισυλληπτικα για να φτιαξει ο κυκλος μου γιατι το αιμα δεν σταματαγε στο δηιμηνο εφτιαξε τελικα,αλλα ολα οκ παρατηρησε το και μετα της 40 μερες παρε τον ντοκτορα τηλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανι τα μωρα στο φορουμ η μαμα!

MAMMYS LOVE τι καλα που το πηρε ο μεγαλος σου!!!!!!!! Οσο για τα λοχεια θα δω πως θα παει μεχρι να 40ντισω και πραττω αναλογα.... :?:?:?:?

Αλλη μια απορια που εχω ειναι : οταν σταματησουν τα λοχεια ποτε ερχεται η περιοδος;;;Υπαρχει κενο μεταξυ λοχειων κ περιοδου ή μπορει να ειναι <στο καπακι>;;;

Το ξερω οτι σας ζαλισα.........sorryyyyyyyyy....................

Χτες βραδυ ΕΓΩ ειχα ησυχη νυχτα...Οχι,οχι μην μπερδευεστε,δεν κοιμοντουσαν τα μωρα...απλα τα ανελαβαν η μαμα μου κ ο αντρας μου και δεν πηρα χαμπαρι ουτε κλαμματα ουτε τιποτα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σημερα λεμε να βγουμε καμια βολτα οικογενειακος (μετα την φορμουλα 1 ΕΝΝΟΕΙΤΕ :evil: )

ΡΑΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑ εγινες μανουλα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!!!!!!μολις σταματησουν τα λοχεια την επομενη εβδομαδα και μετα ερχεται η περιοδος,εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος 1,5 εβδομαδα αφου σαραντησα...και μενα κοιμαται η μπουμπου και ωρα παω να ασχοληθω με τον μικρο μεχρι να ερθουν οι παππουδες που θα τον αναλαβουν ,κουνιες παιχνιδι κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω δεν εχει στανταρ για το ποτε ερχεται η περιοδος. συνηθως οσο θηλαζεις δεν εχεις αν κ μενα μου ειχε ερθει κανονικα στο πρωτο.

lollaki σε καταλαβαινω γιατι κ μενα πεθερα κουνιαδα για δεσιμο κ οι δυο... κυριως η κουνιαδα που ειναι κ πολυτεκνη κ θεωρει κτημα την μανουλα της.... (οταν ανοιξεις το καταλληλο ποστ ειδοποιησε με) :lol::lol:

αλλα ρε συ με δυο τσουπρες σε συμπονω ...δυσκολο πραμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti κανετε μανουλες???

Τα γαλανοματικα κ καστανοματικα νινια κοιμουνται ΄η σας παιδευουν?

Εμεις τωρ κοιμομαστε. Χθες "ανακαλύψαμε" τη πιπίλα κ σημερα δεν τη θελει. Πηγαμε τη καθιερωμενη μας βολτουλα. Πολυ της αρεσει της σουρτουκιτσας.

Μαμμυς κι εγω αντλω γυρω στα 400 την ημερα κ σκεφτομαι ετσι να αποθηλασω. Θελω να ρωτησω κ τη μαια.

Σοφουκι κι εμενα τοσο πινει η δικια μου. Γυρω στα 850 την ημερα. Απο την πρωτη μερα τα γραφψολα με λεπτομεριες. Τι ωρα ξυπνησε, εφαγε, κοιμηθηκα. Τι εφαγε(στηθος, θηλαστρο, ξενο) οποτε βλεπω κ συγκρινω!

Ρανια , γιουχου περιμενουμε!!!

Λολλακι με τα λόχεια , εμενα που ηταν καισαρικη(μου τα αναρρωφησαν τα περισσοτερα) , το αιμα εχει σταματησει μερες τωρα. Κατι υγρα :oops::oops: αχρωμα εχω , που ολο κ ελλαττωνονται.

Οσο για βοηθεια , τα ξερετε... εγω κ ο εαυτος μου. Αυριο το πρωι θα ερθον κ μαστορια να γκρεμισουν κ τοιχους (εσπασε μια σωληνα στο μπανιο). Ο αντρας στη δουλεια κ εγω χιλια κομματια. Βαρεθηκα να μαγειρευω, να σιδερωνω κ να συμμαζευω. Θελω καποιον να με κακομαθει 8-)8-)

Σημερα τη "φορτωσα" στον αντρα κ ολη μερα κοιμαμαι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας ταλαιπωρα κοριτσια..

εγω τουλαχιστον ειμαι απολυτως ταλαιπωρη! πολυ κουραση λεμε..

ρε γμτ δεν μπορω να καταλαβω ποσο τρωει- λετε για 800 κ ml- η δικια μου τρωει κοντα στα 400κατι κ ο θηλασμος σε ενα 24ωρο διαρκει απο 2μιση μεχρι 3 ωρες. αλλα ποσο τρωει απο το στηθος? δεν μπορω να ξερω.. τωρα πια εχω την αισθηση οτι θα πρεπει να τρωει παραπανω- την Τεταρτη σαραντιζει.

Γιουλη καλη η βολτα ε? εμεις ειμασταν τοσο πτωματα απο το χθεσινοβραδυνο- που το μονο κουραγιο ηταν για υπνο κ τπτ αλλο. παει η λιακαδα στραφι... τουλαχιστον στεγνωσαν οι μπουγάδες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω... αντε κουκι καλα σαραντα!!!

σας διαβαζω που λετε για τα ml που τρωνε και γω δεν εχω μπει καν στο κοπο να σκεφτω ποσο τρωι αφου για να κοιμαται λογικα και για να εχει παρει 100 γραμ σε 9 μερες ολα καλα πρεπει να ειναι... μην με αγχονετε και με αυτο :roll::roll::roll::roll::roll::roll: το στηθος μου παντως βρε παιδια σταζει κυριολεκτικα!!! ουτε τα επιθεματα δεν αρκουν για να μην βρεχω τα ρουχα...

εμενα τωρα με προβληματιζει αλλο... τα ματακια του ειναι λιγο θωλα στο ασπρο μερος,κιτρινοπα θα ελεγα αλλα δεν εχει ικτερο... τουλαχιστον δεν ειχε καθολου οταν φυγαμε απο την κλινικη και ουτε την τριτη που πηγαμε στη παιδιατρο μας ειπε κατι... τι να ειναι αραγε??? εχετε καμμια ιδεα?? :(:(:(

λεω να παρω αυριο ενα τηλ την παιδιατρο.

εμενα γιουλακι για πιπιλα ξερει το βυζι...αν δεν πιπιλαει μεχρι να κοιμηθει γκρινιαζει και δεν κοιμαται...την πιπιλα την εχει πιασει μερικες φορες αλλα στις μεγαλες πεινες πριν να τον ταισω...αν φαει μετα ανακατευεται με την πιπιλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιρτουλι μην ακους εμας τις καμενες απο τα ξενυχτια- αφου τρωει το νινι σου κ κοιμαται ησυχο- μια χαρα ειναι!!!

αυτο που λες για τα ματακια δεν το ξερω..μηπως ειναι καταλοιπο απο τη γεννα? κανε μια ερωτηση στον παιδιατρο να ξερεις σιγουρα- δεν θα ειναι τπτ βεβαια!

επιθεματα βαζω κ εγω - εχω παρατηρησει ομως εδω κ μερικες μερες οτι απο κει που γινοταν μουσκεμα τωρα δεν βρεχονται κ πολυ συχνα....δεν μαρεσει αυτο κ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ξεφουσκωτάκια!

mammys love νομίζω ότι εσύ ρώτησες για το ματάκι που δακρύζει... Το έχει κ εμένα ο μπέμπης. είναι η απόφραξη του δακρυικού πόρου, οπότε κάνουμε το μασαζάκι μας με γάζα+ορό. Μας είπε ο παιδο-οφθαλμίατρος να κάνουμε το ίδιο, αλλά με χαμομηλάκι. ;)

Maritina να σου ζήσει η μπέμπα!

Ράνια, τώρα πρέπει κ εσύ να κρατάς τον μπουμπούκο σου!!!

Lolli, σχετικά με την περίοδο, εμένα μου ήρθε 1-2 μέρες πριν σαραντίσω,καπάκι μόλις έκοψα το θηλασμό. Κράτησε 6 μέρες, καθάρισα, πήγα προχτές γιατρό κ όλα καλά!

Στον γιατρό κανονικά χρειάζεται νομίζω να πας για ένα σύντομο τσεκ! εμένα έκανε έναν εξωτερικό υπέρηχο, είδε ότι επανήλθε η μήτρα εκεί που έπρεπε για τώρα, κ κατόπιν με εξέτασε κ λίγο απο κάτω για να διαπιστώσει ότι ο κόλπος είναι καθαρός. τέλος, μου πήρε κ μια πιεση και that was it! Στο 6μηνο πάμε για τεστ παπ κ ευελπιστώ προς το τέλος του χρόνου για το νέο σποράκι!!!! :lol::lol::lol:

Τρελά κέφια έχω κ λέω να μην το καθυστερήσω...

Επίσης, στο σαραντισμό έδωσε ο άντρας μου 20€ στον παπά, έτσι επειδή το θέλαμε. Δεν νομίζω ότι απαιτείται.

Μάκιαααααα!!!!!!!!! Καλή μας εβδομάδα! Μάλλον θα καθυστερήσω να μπω στο μαμμυ γιατί είμαι με δανεικό λάπτοπ... :( Το δικό μου τα έφτυσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γιατι μπηκατε στην διαδικασια του θηλαστρου?

ετσι ειχα κανει στο πρωτο παιδι κ την ειχα"πατησει" κ ειχα κουραστει κιολας!

με το θηλαστρο μειωνεται το γαλα κ συνηθιζει το μωρο στο μπιμπερο.

αυτην τη φορα θηλαζω απ ευθειας κ θα αντλησω μονο αν εχω καπου να παω!

καλημερα σας ειπα, δεν σας ειπα η γαιδουρα!

ρε κοριτσια ανυπομονω π[ιο βραδυ θα κοιμηθει κανενα 6ωρο συνεχομενο, ας ειναι κ 5ωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοση ωρα εγραφα και χαθηκε! :twisted::twisted:

καλημερουδια! τι κανετε? εγω νιωθω αρκετα ξεκουραστη σημερα.. χτες ο μπεμπης μας εκανε τη χαρη και ξεκουραστηκαμε λιγουλακι.. κοιμηθηκε 10μιση-3μιση και 5-8. πρωτη φορα κοιμηθηκε τοσες ωρες σερι και ξυπνησε 1 φορα κατα τη διαρκεια της νυχτας. νομιζω οτι το κολπο χτες ηταν το μπανακι. πεινουσε απο νωρις, περιπου 9μιση, του δωσαμε λιγο κιντερτε να τον ξεγελασουμε, τον καναμε ενα ζεστο μπανακι, μπολικη ωρα μασαζακι με λαδακι να χαλαρωσει και καπακι τον περιμενε το ζεστο του γαλα!! μιλαμε ξεραθηκε ο μικρουλης μου!! :D:D δεν ειχε κουραγιο ουτε να ρευτει... κοιμισμενος ρευτηκε ο καημενος!! :D το απολαυσε κι εκεινος ομως, δεν εκλαψε καθολου κι ετσι ολα καλα!! ;);) νομιζω οτι πρεπει με καποιο τροπο να το καθιερωσουμε και να τρωει 10μιση με 11 το βραδυ για να ξυπναμε μονο μια φορα μεσα στη νυχτα... να δουμε πως θα τα καταφερουμε... τωρα ψιλοκοιμαται στο ριλαξακι του, γενικα τα πρωινα ειναι ησυχος, τα απογευματα συνηθως τον πιανουν μαλλον πονακια και εχουμε λιγο γκρινια αλλα το παλευουμε με βολτες αγκαλιες και υπομονη...!! εσεις τι νεα? περασατε ησυχα το βραδυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!

Εγω βγαζω με το θηλαστρο βρε κοριτσια μπας κ μειωθει το γαλα, αλλά τιποτα!! Ρεει αφθονο. Δεν προλαβαινω να το αδειασω και καπακι ξαναφουσκωνει. Εγω θελω να αποθηλασω με το θηλαστρο , για να μη χρειατσει να παρω χαπια κ τετοια, αλλά δεν το βλεπω.

Και εμεις χθες ξυπνησαμε μονο στις 4 και ξανα στις 8:30, μια χαρα.

Βρε κοριτσια τρωει πολυ γρηγορα και πνηγεται το καημενο. Τη βαζω για υπνο και εχει "χουρχουρητα" και σαν να καθαριζει το λαιμο της.

Σοφουκι κι εμεις μπανακι το εχουμε καθιερωσει κατα τις 11 με 11:30, μετα γαλατακι και ξεραινεται!!!

Ντεμη μου κι εγω δεν βλεπω την ωρα να ξαναμεινω εγκυος. Αν και μαλλον παλι με εξωσωματικη θα παμε, ειπαμε να το προγραμματισουμε τελος του ετους. Εχουμε κατι κατεψυγμενα και ειπαμε η πρωτη προσπαθεια να γινει τοτε.

Τωρα περιμενω τα μαστόρια , μας βγηκε δουλεια στο σπιτι με κατι σωληνες :( θα εχουμε γκρεμισματα κ τετοια..... αχ δεν θελω να το σκεφτομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδια!!!!!!!!τι κανετε?πωπω χαρα στο κουραγιο σας που σκεφτεστε απο τωρα για το επομενο :lol::lol: εγω δεν θελω να το σκεφτομαι...ακουωκ τον αντρα μου να λεει οτι θελει 4 παιδια και φρικαρωωωωω.... :roll::roll: η μικρουλα μου ειχε λιγη γκρινια απο χτες γτ ειχαμε επισκεψεις και με το ετσι θελω μου την ξυπνησαν κ χαλασαν το προγραμμα του παιδιου :twisted::twisted::twisted: ,αλλη φορα οταν κοιμαται δεν θα επιτρεπω σε κανεναν να την δει!!!τυράννια μεχρι να την ηρεμησω κ ακομη κ σημερα δεν εχει μπει στην σειρα της...ολο κλαιει το καλο μου...αυτα κ σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τελικά κορίτσια κι εμένα τα 100ml γλυκόζης μου έγραψε ο γιατρός και 4 μετρήσεις... +γενικές αίματος και ούρων!!! Ρώτησα για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν το κάνει γενικά. Θα ρωτήσω και την καινούρια γιατρό να δω τι θα μου πει και θ' αποφασίσω. Αν και γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και διάβασα ότι το συγκεκριμένο είναι καλό να το κάνεις 28η με 30η εβδομάδα. Είδωμεν!!!
    • Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  
    • Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 
    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...