Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

Ηρθα και γω να πω μια καλημερα αν και μεσημερι...... εχω χασει πολλες σελιδες απο τα νεα σας αλλα δεν μπορω να μπαινω και πολυ συχνα...νιωθω πως δεν με φτανει η μερα και το μωρο κοιμαται σερι...φανταζομαι εσας που κοιμουντε και λιγο...πω πω!!!

εμεις εχουμε ενα ψιλοβραχαλισμα και φτερνιζομαστε και αρκετα συχνα και θα παμε το απογευμα στην παιδιατρο να μας πει αν δεν ειναι κατι να ηρεμησουμε. φιλακια και θα τα πουμε αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε κοριτσια σερι το βραδυ ποτε θα κοιμηθουν? η κορη μου στους 2 μηνες κοιμοταν 11.30 με 7.00, και μετα τους 3 μηνες 10 με 7.30 λετε να στρωσει καποια στιγμη (ΑΜΕΣΑ) κ ο υιος??? :roll::roll:

ααα και γω θελω παιδι σαν την κόρη σου!!! :lol:

που θα παει ρε κοριτσια..θα δουμε μια ασπρη μερα κάποτε!

ειδα κ εναν εφιαλτη...οτι ημουν εγκυος κ ηρθε μια γιατρος που υποτιθεται οτι της ειχα υποχρεωση κ μου ειπε οτι την χαρη που της χρωσταω θα την ξεπληρωσω με το να μου παρει δειγμα πλακουντα αμεσα. και ειδα οτι ετρεχα με την κοιλια να γλιτωσω κ με κυνηγουσε η κακουργα! πωπω ηλιθιο ονειρο!

:geek::geek:

κ εμενα κανει ωρα να ρευτει πολλες φορες αλλα την ανεβοκατεβαζω συχνα γιατι τρωει με δοσεις- οποτε καποια στιγμη τα δίνει κ ησυχαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! τι κανετε? εμεις καλα αν και απο χτες σαν να μου φαινεται οτι ακουω κι εγω ενα λιγο πιο εντονο χουχρχουρητο στο μυτακι του και ανησυχω. λετε να ειναι ακομα απο τα αμνιακα υγρα?? βαζετε φυσιολογικο ορο? εγω του βαζω 2-3 φορες τη μερα σιγουρα αν και κλαιει το καημενο μου, καθολου δεν του αρεσει... και του το λεω συνεχεια οτι ειναι για καλο του... τιποτα αυτος!!! :D:D τωρα τον εχω μαζι μου στο καθιστικο, κοιμαται απο τις 1 αλλα οπου να ναι θα κοψει λορδα και θα σηκωθει με κεφια! :?:? πρεπει με καποιο τροπο με το που ανοιγει το ματι του, να του χωνεις το μπιμπερο στο στομα!! :shock::shock: καθολου υπομονη αυτο το παιδι μου!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδουλα,τι μαγουλοκοριτσο ειναι αυτο?θελω κι εγω ενα μαγουλοπαιδο να το τσιμπαω!!!αν και ετσι οπως θα εχει φτασει το παιδι μου εκει μεσα τοσο καιρο,θα εχει κατι μαγουλες και μπουταρες..θα το ρεψω στο τσιμπημα!

σας το ειπα πως νιωθω πως θα γεννησω σημερα?εχω πολυ εντονα πονακια!τι χαρα οταν ποναω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια τελευταια εχεις μεινει... το καλο πραγμα αργει...

παντως μπραβο στον γιατρο σου πρεπει να ναι πολυ του φυσιολογικου τοκετου για να σε περιμενει τοσο κ να σου χει δωσει κ παραταση! αντε μπορει σημερα - αυριο να σε πιασουν πονοι!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια! τι κανετε? ξυπνησατε? εμεις ειμαστε πανω απο τις 6 σημερα με ενα σφηνακι υπνου 7-8.. :?:? τωρα εφαγε κατα τις 9 και ξανακοιμηθηκε ελπιζω για κανα 3ωρακι για να κανω καμια δουλεια... χτες το απογευμα παιζει να σιδερωνα και 2 ωρες τα ρουχαλακια του!! :shock::shock: δεν ειχε πια σιδερωμενο ρουχο να βαλει το παιδι! :D κουκιδα τι απιστευτα μαγουλακια ειναι αυτα??? :D:D εγω να σας πω την αληθεια ακομα τον θεωρω πολυ ευθραυστο για να αγγιζω το μουτρακι του... τον λυπαμαι! :D:D τις πατουσες του ομως καθε φορα που αλλαζουμε μπεμπιλινακι τους δινω και καταλαβαινουν!! το τι φιλια ρουφηχτα τους δινω... δεν περιγραφονται!!! και γαργαλιεται μαλλον και παιρνει κατι γκριματσες... ολα τα λεφτα!!! :x:x:x

ρανακι θα σου πω την αγαπημενη σου λεξη! ΥΠΟΜΟΝΗ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να μη δημιουργηθουν εντυπωσεις μετα τις χτεσινες μου δηλωσεις πως ενιωθα πως θα γεννουσα,να ενημερωσω οτι ΟΧΙ,ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ!το μεσημερι θα παω στο γιατρο..

ααα,καλημερα σας!γιατι για μενα ΔΕΝ ειναι!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααα εδω εισαι κυρια μου και γω σε ψαχνω στις φουσκοκοιλιτσες....

καταρχην καλημερα!!! βασουλα ξεχασα να σου ευχηθω για το μωρακι. να σου ζησει, να ειναι παντα ευτυχισμενο και καλοτυχο και σε σενα καλη λοχεια! του χρονου θα εχουμε μαζι γενεθλια :D:D:D:D:D

Ρε κοριτσια εσας σας απασχολει που δεν κοιμουνται και εμενα που κοιμαται... χθες βραδι καναμε μπανιο 8,30 στις 9 κοιμηθηκε αλλα οχι πολυ ηρεμα, ψιλοξυπνουσε που και που και στις 9,45 τον εβαλα για 5 λεπτα να φαει λιγο και κοιμηθηκε... στις 4 ξυπνησα γιατι ειχα χορτασει υπνο και αυτος δεν ειχε ξυπνησει... τον ξυπνησα, εφαγε και στις 5 τον ξαναπηρε ο υπνος και τον ξυπνησα στις 10 με το ζορι.... το ξερω θα με πειτε τρελη αλλα δεν μπορω να σκεφτομαι οτι εχει να φαει καθε φορα 6 ωρες.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

χθες πηγαμε στο γιατρο, ευτυχως το βραχαλισματακι που εχει ειναι απο τα φλεματακια της κοιλιας!! εχουμε παρει και 100 γραμ και ολα καλα!!!

ειναι και αυτο με το γαλα... που αργει να ξυπνησει και γω δεν αντεχω τοσο πρηξιμο στο στηθος, κοντευει να εκραγει... να φανταστειτε δεν μπορω να το αφησω λιγο εξω και σταζει το γαλα... καλα ουτε η φαγε να ημουν. κανονοκη αγελαδιτσα.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα

Ρανια τα ιδια κ σημερα-->ΥΠΟΜΟΝΗ! :D

Σπιρτουλι να ευχαριστεις τον θεό που εχεις τοσο ησυχο μωρο! αχ τι καλα που κοιμαται το πουλακι μου- φτου σκορδα!

το ξημερωμα η κουκιδιτσα μας εκανε την εκπληξη κ κοιμηθηκε απτις 7.30 που τελειωσαμε το ταισμα μεχρι τις 11.00--πωωωωωπω το ευχαριστηθηκα!!!!!

την Τεταρτη που μας ερχεται σαραντιζουμε επιτελους!

τωρα την φοραω κ χαλαρωνει στην αγκαλια μου.

αυτο το χουρ-χουρ που κανει σαν να βραχνιαζει το εχει κ η δικια μου.

τι αλλο? αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλη στου κρεμασμενου το σπιτι δεν μιλαμε για σκοινι! :cry::cry:

μου θυμιζει την κορη μου που κοιμοταν πολλες ωρες κ μαλιστα ξυπνουσα το βραδυ κ ξυπνησα κ τον συζηγο για να τον ρωτησω τι να κανω να την ξυπνησω ή οχι.... :lol: αχ περασμενα μεγαλεια!!!

βεβαια με τους υπνους που εριχνε ουτε γαλα ιδιαιτερο ειχα κ ουτε μπορεσα να θηλασω για πολυ καιρο κ μαλιστα τις πρωτες 40 μερες πηρες λιγο βαρος , οριακα ικανοποιητικο! αλλα μετα αρχισα το μπουκαλο κ μπηκαν τα κιλακια μπαμ μπαμ..

εγω αυριο 40 ντιζω... :P

ρανια μην στεναχωριεσαι θα βγει κ σαββατογεννημενο το παιδι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλη μπραβο μια χαρα το παιδι σας!! ;) εμας ο παιδιατρος στην αρχη που κοιμοταν πολλες ωρες μας ελεγε να μην τον ξυπναμε ποτε για να φαει... οχι βεβαια οτι χρειαστηκε και πολλεεεες φορες... :?:?:D:D ολο το πρωινο σημερα ειχε γκρινια μεγαλη, μαλλον πονακια τον πιανουν τον καημενο... ευτυχως που ειναι εδω η μαμα και στα δυσκολα αναλαμβανει κι εκεινη να βγω κι εγω εξω να κανω ενα τσιγαρακι.. ;);) αααχχ... θα το ξαναπω... ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΒΟΗΘΕΙΑ :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες ξεφουσκοκοιλιτσες!!!!!

Χαθηκα γιατι πηραν φωτια τα μπατζακια μου!!!!!

ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΜΟΝΟ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ-(ΜΑΣ) που εχει γινει το μοτο μου:

δεν ειναι ευκολο πραγμα να εισαι μητερα....αλλιως θα το εκαναν και οι πατερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τρεχω και δεν φτανω με τις μικρες και φανταστειτε οτι εχω (ακομα) τη μαμα μου να βοηθαει και τον αντρα μου (να προσπαθει)....3 ατομα τρεχουμε σαν τρελλα φορτηγα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σε γενικες γραμμες μωρε ειναι ησυχες.. αν το δεις μεμονωμενα ειναι μια χαρα....αν το δεις σαν <ντουετο> η κατασταση ειναι κωμικοτραγικη!!Πανικος και ομιχλη!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυριο εχουμε παιδιατρο γιατι γινομαστε 30ημερων την Δευτερα!!!!!!!! Μακαρι να εχει κ λιακαδα να βολταρουμε.Αυταααα κ φευγω γιατι αρχισαν τα οργανα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρε λολλακι κ συ με 2 τσουπρες που να προλαβεις να μπεις κ στο φορουμ...

τη μαμα οταν λες οτι την εχεις ακομη τι εννοεις? φευγει αμεσα? κ μετα μονη? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ξεφουσκωτες κοιλίτσες!!! τι κάνουν τα ζουζούνια? εμείς σε γενικές γραμμές καλά, βέβαια ακόμη ξυπνάμε το βράδυ για φαϊ, ανελιπώς :D:?:D

βρε sofouki θα μου δώσεις please αυτή τη δεύθυνση με τα διαδικτυακά ωραία ρούχα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? κι εμεις ησυχα σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσεις οτι χτες βραδυ μετα το φαγητο στις 5 το πρωι τον επιασε ενας απιστευτος λοξυγγας που τον κρατησε 1 ολοκληρη ωρα!!! :shock::shock: εκνευριστηκε αυτος, εκνευριστηκαμε κι εμεις... του χαλασε και τον υπνο του!! απο εκεινη την ωρα ψιλοκοιμαται και ψιλοξυπναει συνεχεια αλλα ευτυχως προς το παρον χωρις γκρινια... φτου φτου!! :D τωρα εδω και καμια ωριτσα τον εχω στο ριλαξακι του τον κυριο με μουσικη και καθεται μια χαρα! ;) demie σορυ, δε σε ξεχασα απλα ακομα το ψαχνω με το σαιτ που λεγαμε. ειναι το http://www.tesco.com/ αλλα επειδη δε στελνουν ελλαδα οπως και τα mothercare, μου ειπε καποιος για ενα αλλο σαιτ που εναντι ελαχιστης αμοιβης αναλαμβανει και στα παραγγελνει. δεν ξερω ακομα λεπτομερειες, μη σε παρω και στο λαιμο μου, παντως το συγκεκριμενο εχει πολυ ωραια ρουχαλακια σε εξαιρετικες τιμες! ;) ριξε μια ματια προς το παρον και τα ξαναλεμε οταν καταφερω να βγαλω μια ακρη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!χτες πηγαμε στο γιατρο,ηταν καααπως καλυτερα τα πραγματα με τον τραχηλο και κατα 99% αυριο πουρνο πουρνο μπαινουμε στην κλινικη!!!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] .θα ξαναπαμε το βραδυ να μας δει και να πουμε τις τελευταιες λεπτομερειες!!εχω το χαμογελο του μ...κα απο χτες που μας το ειπε.δεν μπορω να το πιστεψω!

ααα,την τεταρτη μαλλον θα εμφανιστει ο γιατρος μου στην τατιανα(μαλλον να μιλησουν για τοκετους που κανει στο σπιτι).ελπιζω να μη με αναφερει για φαινομενο μακροβιοτερης κυησης! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera ki apo mena...Emeis eimaste 24hmerwn kai den leme na strwsoume. Prospathw na thilasw apoklistika ki exw provlima. H mirki pinaei diarkws. Thelei na einai sto stithos mou synexeia kai den exei kamia upomoni. Stin arxi mou eixe pligwsei tis thiles. To xeperasame auto. Akoma omws ponaw otan thilazei. Niwthw san na me dagwnei. Trwei diarkws, tin pairnei o upnos kai otan paw na tin vgalw arxizei ta klamata. Xthes tin afisa 2 wres na dw ti tha kanei. To apotelesma? Eixe faei toso polu pou mou ekane emeto. Ki exw kai ton paidiatro na mou leei oti to paidi pinaei kai to gala sou den eparkei kai dostis sympliroma kai den uparxei anwtero orio sto poso trwei ena mwro. Perito na sas pw oti vgazontas to me to thilastro exei ftasei na faei kai 180ml h mpempa se ena geuma. Tis teleutaies duo meres exei meiwthei to gala mou kai me to pou to stamataw na thilazw ponaei o mastos mou, san na mirmigiazei kai den prizetai kai den katevazei toso gala. Exw apelpistei!. An to zei kamia auto please help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια αντε με το καλο!!!! ηρθε η ωρα η καλη!!ευχομαι να εχεις μια ευκολη γεννα!!!! :):):)

Μαριτινα κ εμενα δεν χορταινε μονο με το στηθος- βασικα για να χορτασει πρεπει να την εχω σερι για ωρες στο στηθος με αποτελεσμα να κουραζεται - να την παιρνει ο υπνος- να κλαιει επειδη δεν ηρεμει- να πειναει κ απο πανω κ το αποτελεσμα? ενα μωρο πεινασμενο κ κουρασμενο.

Εγω ενέδωσα κ της δινω συμπληρωμα απο την 18η -19η μερα κ μετα. ΤΑ ΠΑΙΞΑ! δεν ειχα κουραγιο να συνεχισω να την βλεπω να υποφερει- κ στρεσαρηστικα κ εγω. Τωρα πια θηλαζω κ δινω κ συμπληρωμα.δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα.

σε καταλαβαινω απολυτα. Ψυχραιμια κ κανε οτι σου λέει το ενστικτο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα να σου ζησει, ποια ημερομηνια ακριβως να σε βαλω στη λίστα γιατι σε περιμεναμε ;)

Κι εμενα ετσι ηταν στην αρχη και αρχισα να το βγαζω με το θηλαστρο αποκληστικά. Τωρα που εστρωσαν αρχισα πάλι το θηλασμο. Τρωει τοσο πολυ ε? Και νομιζα πως μονο η δικια μου ειναι Λουκουλος :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H mikroula mas agglidoula, gennithike stin PHT 14 Martiou. Espasan ta nera mou 3 ta xhmerwmata kai meta apo 11 wres prospathia gia fusiologiko telika me kaisariki 1: 20 to mesimeri. Sas euxaristw oles gia tin upostirixi kai tis symvoules sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρε λολλακι κ συ με 2 τσουπρες που να προλαβεις να μπεις κ στο φορουμ...

τη μαμα οταν λες οτι την εχεις ακομη τι εννοεις? φευγει αμεσα? κ μετα μονη? :shock:

Μετά μόνη σαν το λεμόνι και την πεθερά δεν την αφήνω να ζυγωνει

=))=))=))=))=))=)) (μα τι ποιήτρια που είμαι!!!!)

Τη μαμα μου την εχω απο τον 7ο μηνα...ε καποια στιγμη πρεπει να φυγει!

ΡΑΝΙΑ προφανως εχεις ηδη γινει μανουλα!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!!! Κι εγω Σαββατογεννημενη ειμαι!!!! ;);););););)

ΜΑΡΙΤΙΝΑ να σας ζησει κι εσας!!!! Να ειναι καλοτυχο και γερο το κοριτσακι σας!

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ 30 ΗΜΕΡΩΝ!!!!!!

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

(ΠΑΕΙ...ΤΟ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ)

Χτες πηγαμε στην γιατρουλα!!!! Πηραμε βαρος,μηκος και ολα ειναι τελεια!

Μας αυξησε (παλι) τα γαλατο-γραμμαρια...!

Το κουφο της υποθεσης ειναι οτι και οι 2 μπεμπες εχουν μπλε ματια (οχι δεν χαζεψα...η ντοκτορινα μας το ειπε.Κατι ειχα δει κ εγω αλλα δεν μιλουσα για να μην πεσουν ντοματες)..εν τω μεταξυ ουτε εγω αλλα ουτε και ο αντρας μου εχουμε μπλου αης!!!!!Τα ματια μα ς ειναι αυτο το υπεροχο κ σπανιο σκατουλι-καφε :lol::lol::lol::lol:

Ρε λες να μου εκαναν εμβρυομεταφορα λαθος βλαστοκυστες;;;;;;;; :-?:-?:-?:-?=))=))=))=))=)) :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Μαλλον απο τον συγχωρεμενο τον παππου μου πηραν.Αυτος ειχε καταγαλανα ματακια κ ξανθα μαλλια(πριν ασπρισουν :lol::lol::lol: )!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...