Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφάκι είπαμε...ελάτε εσείς με το καλό κι ολα τα καλά του κόσμου θα σας φτιάξω...σιγά μην μας αφήσω με τη σαλάτα :lol: Κι εννοείται το βράδυ πως δεν θα φάω σαλάτα...Πάλι καλά που έφαγα ελαφρά τώρα, να εχω όρεξη το βράδυ...οχι δηλαδή πως δεν θα είχα!! :lol::lol: Να χαίρεσαι και τον πεθερό σου για αυριο!!

Κι εμείς θα βάψουμε, είδα λίγα χρώματα αλλά δεν αποφάσισα ακόμα.

Γιελιζ μου δεν μας μετράει πάντα το ύψος, ειδικά τώρα που αρχίσαμε το βάρος του μωρού. Ειναι και ανάλογα τη στάση που βρίσκεται το μωρό...Πριν 2 βδομάδες μας είπε ότι είναι γύρω στα 25 εκ.

Θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα που θα πάμε.

Και πώς υπολογιζουμε το ύψος που θα γεννηθεί??Δεν το έπιασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως Μαρακι μου ειναι στα μελλοντικα μας σχεδια να ερθουμε Κυπρο,στα πολυ μελλοντικα μας βεβαια.Εχω κ μια φιλη εκει και ο αντρας μου ηταν φανταρος κ ειναι ερωτευμενος με το νησι σας!τοσα χρονια μου λεει να ερθουμε αλλα ολο και καπου αλλου πηγαιναμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δεν υπολογίζει το βάρος που θα γεννηθεί... αυτό που έγραψα υπολογίζει το ύψος του μωρού την εβδομάδα που μετρήθηκε και το μηριαίο οστό... δηλαδή εμάς χθές στις 25+1 εβδομάδες το μηριαίο οστό ήταν 47,2mm*7=330,4 mm δηλαδή 33,04 εκατοστά...

Σοφία μου πόσο σου τις έβγαλε καλε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ οκ...τώρα το έπιασα!!! δεν βρίσκω τα χαρτιά από την β΄επιπέδου να δω πόσο ήταν.

Την αλλη βδομάδα που θα πάμε θα το κάνω να δούμε πόσο βγαίνει.

Σοφία μου να μας έρθετε...ευκαιρία να γνωριστούμε!!!

Κορίτσια με επιασε κάτι και ήθελα γλυκό και συγκεκριμένα μερέντα...Δεν άντεξα και έφαγα!! :lol::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά οι κοριτσάρες σου Σοφία μου!! Φτού φτού!!! άντε να δούμε πόσο θα είναι τώρα!!!

Μαράκι καλά έκανες!! Και εγώ πήγα και πήρα ένα Boss double caramel απο απέναντι!!! θα το φάω μετά το φαγητό!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εγω παντως λεω του χρονου με το καλο που προγραμματιζω να ερθω Κυπρο..θελλω...3 κιλα δαχτυλλα...και φυσικα χαλλουμι..οπως και πατατες αντινακτες και σεφταλιες

καλε μη μηλατ εγια παγωτο....πεθαινωωω

θα βαλλω τον αντρα μου να φερει ενα καημακι πολιτικο..με σιροπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα κοίταξα και εγώ την Β επιπέδου που κάναμε ακριβώς στις 21 εβδομάδες και το FL ήταν 33,8 mm δηλαδή 23,66 εκατοστά... Σοφία μας φάγατε στο ύψος!! Δεν πειράζει όμως και εγώ τον περνάω 3 εκατοστά τον άντρα μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρκι μια χαρά είστε και εσείς!!! Τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ότι θες!!! Η μαμά μου φτιάχνει πολύ ωραίες σεφταλιές και μια φίλη της φτιάχνει σπιτικό χαλούμμι και με εφοδιάζουν κι εμένα!!!

Γιελιζ ειμαστε πιο κοντοί εμείς!! Βεβαια τι να περιμένεις από το μωρό αφού κι εμείς δεν ειμαστε πρώτο μποι!!! Καλά με πέθανες με το παγωτό που είπες αλλά πρέπει να κρατηθώ γιατί σίγουρα κάτι θα φάω και το βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αν το πάρουμε αναλογικά...ο δικός μου σε 4 εβδομάδες ψήλωσε κατά 10 εκατοστά περίπου (9,38 για την ακρίβεια...) που σημαίνει 2,35 εκατοστά την εβδομάδα... έχω ακόμα 13 εβδομάδες μπροστά μου αν παίρνει τόσο και στη συνέχεια θα γεννηθεί 13* 2,35 = 30,55 σύν τα 33,06 που είμαστε ήδη= 63,61 εκατοστά χαχχα κάναμε και τα μαθηματικά μας για σήμερα!!!

Ε τότε βρέ Χρύσα μου χτύπα ένα με καιμάκι!!!! :lol::lol:

Μαράκι φάε το βράδυ ένα παγωτάκι!!!Πάει πολύ καλά μετά το φαγητό!!! Χαλάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Αφού πάει θα ενδώσω τότε!!!!

Μ'αρέσει που τα αναλύεις όλα με μαθηματικούς υπολογισμούς!!!

Καλά αν γεννηθεί 63 εκ. θα ειναι πανύψηλο μωρό!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καί εγώ αυτό είδα τώρα Μαράκι... ότι είναι πολύ τα 63 εκατοστά... ώς μέσο ύψος για τα νεογέννητα έχει τα 50 εκατοστά... οπότε ξεφεύγουμε πολύ... μάλλον πρός το τέλος της εγκυμοσύνης η ανάπτυξη γίνεται με πιο αργούς ρυθμούς.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις φαγαμε κ επεστρεψα!μαρακι καλα της εκανες της μερεντας :lol::lol::lol: Κι εγω μετα τη μακαροναδα τσακισα κ ενα κομματι καρυδοπιτα,ειχα φαει κ μισο προ φαγητου,το συνολο εναμιση!!!

Γιεληζ τα δικα μου μαθηματικα μεχρι εδω φτανουν!!! :lol::lol::lol::lol:

Παντως οι κορες μου αν παρουν απο τον πατερα τους θα γινουν οι νεες σκλεναρικοβα!!καμαρι εγω η μανα................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ναι μάλλον το παράκανα... :lol::lol::lol::lol: Αλλά τώρα που είπε η Χρύσα για τον άντρα της... και της συννυφάδας μου ο μικρός γεννήθηκε 58εκ και λέγαμε ότι γεννήθηκε με πολύ μεγάλη διαφορά απο τον 1ο της γιό... Και να φανταστείς η συννυφάδα μου είναι κάπου 1,63 η 1,65 και ο κουνιάδος μου 1,75 αλλά ο παππούς του άντρα μου (και του κουνιάδου μου ) ήταν λέει πανύψηλος!!! Μπορεί να πέρασε κανένα δικό του γονίδιο στον μικρό της συννυφάδας μου... Ποτέ δεν ξέρεις...

Εγώ έχω ελπίδες να είναι ψηλό το μωρό μας... :lol::lol: ο μπαμπάς μου είναι 1,87 και ο πατέρας του ήταν 1,85... ε είναι και ο παππούς του άντρα μου που ήταν πολύ ψηλός!! χαχαχα κάτι θα κάνουμε!!!

Χρύσα ίδιο ύψος έχουν οι άντρες μας!!!! :lol::lol:

Σοφία μου καλή χώνεψη....

Συνήθως λένε ότι τα κορίτσια παίρνουν απο τον μπαμπά και τα αγόρια απο τη μαμά!!

Εγώ πάντως είμαι ίδια ο μπαμπάς μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα έχεις ελπίδες Γιελιζ να φτάσετε στα 60 εκ.!!!

Εμείς πάλι όχι!! Ο άντρας μου 1.67 είναι κι εγώ 1.56!!! Αρα μηδέν ελπίδες!! :lol::lol:

Καλή χώνεψη Σοφία μου...κι εσύ καλά έκανες στην καρυδοπιτα...

Εγώ βαριέμαι πολύ και επειδή δεν έχω τι να κάνω σκέφτομαι τι άλλο να φάω :oops::oops: ντροπή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα τι να κάνουμε βρε Σοφία μου???

Εμένα προσωπικά μαρέσει (και το προτιμώ) να ψάχνομαι με τέτοια πράγματα... γιατί αλλιώς αρχίζω και σκέφτομαι άλλα και μετά δεν έχουμε καλά αποτελέσματα!!! :lol::lol: Οπότε ας πούμε για τα ντερέκια (όπως είπες και εσύ ) μωρά που θα βγάλουμε!!!

Μαράκι ΑΙΣΧΟΣ!!! Φτουυ σου!!! ?Ντροπή που σκέφτεσαι το φαί!!!!! :lol::lol::lol:

Εγώ ακόμα περιμένω τον καλό μου να έρθει για να φάμε... αλλά τα αυγά με κρατάνε ακόμα και δεν πείνασα... βέβαια θέλω να φάω μία ώρα αρχίτερα για να φάω το παγωτό!!! :lol::lol:

Σοφία μου καλή ξεκούραση!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...