Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Νικόλ μου όσο μεγαλώνει το μωράκι θα το νιώθεις πιο πολύ.

Χρύσα μου κι εγώ εχω χύτρα ταχυτητας και δεν την εχω χρησιμοποιήσει ακομα γιατι φοβάμαι :oops::lol: και δεν ξέρω πώς να την χρησιμοποιήσω!! Βοηθείστε με!!! :lol::lol:

Εγώ σήμερα θα φάω σαλάτα με λίγη πατατουλα βραστή και αυγό...

Γιελιζ εισαι τυχερούλα με άντρα μάγειρα!! Εγώ σιχαίνομαι τον πατσά!!!

Στο καλο Σοφάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω κοριτσια.να ειστε καλα. :):):):):)

τι εχει το μενου σημερα?εγω κοτοπουλακι με σαλατα.στον αντρα μου εφτιαξα μουσακα γιατι ειχε μερες που το λιμπιζοταν.

:( κ εγω ουτε μπουκια

κ αυριο το μπακαλιαρακο μου θα τον φαω ψητο στη σχαρα.σκορδαλια πως θα κρατηθω να μη φαω μου λετε?κ φτιαχνω μια σκορδαλια μιαμ,μιαμ

παρεπιπτοντως επανερχομαι στο ζαχαρο.εγω εχω αγορασει ενα μηχανημα για το σπιτι κ το μετραω κ μονη μου που κ που για να χω το κεφαλι μου ησυχο.κοστιζουν λιγο τα ανταλλακτικα αλλα μ ειχε β΄λει ο γιατρος να το παρω μιας κ με διδυμα ειμαι πιο επηρρεπης για διαβητη

γιωργο κοντευετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ τι ειναι καλε ο πατσας...μαγειρητσα;;;;;

φαε παιδι μου..αφου μπορεις!!!!

ρωτα και εμενα που δεν μπορω να φαω σχεδων τιποτα...ουααααα-κλαμα!!!!!

Αχ παιδια...εχω να φαω κοκορετσι 2 χρονια ...μια ημουν εγγυος...μια δεν πηγα στη μαμα μου γιατι που να κουβαλαω το μωρο 10 μηνων στη Χαλκιδικη...φετος ειμαι παλη εγγυος..

μια φορα το χρονο τροω..και ποσο μου λειπειιιι

Μιχαελα σηκωτι δεν κανει να φας..εχει πολυ υψιλη συγκεντρωση βιταμινης Α..

αλλα για το θεμα σεξ...δεν το συζητω..εμενα δεν νευριαζει..αλλα ο καημενος λεει..παλη θα κανουμε κανενα χρονο....λεει οτι παλη ολο το 2011 θα τη βγαλουμε ξηρασια..μετα λεει αμα δεν μου κανει κουκου μη παραπονιεσαι...θα εχει ξεσυνηθησει :lol::lol::lol::lol:

του λεω δεν πειραζει...31/12 παραμονη πρωτοχρονιας..θα του δωσουμε να καταλαβει... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω κι εγω δουλεια και σας αφηνω.

Αν σκοτωσω κανεναν θα εχω ελαφρυντικα λογω εγκυμοσυνης??? :twisted::twisted:

Ρωταω γιατι σημερα για πολλους κτυπαει καμπανα.....ποιον θα παρει ο χαρος δεν ξερω ακομα :twisted::twisted:

Σαν να και το κανουν ολοι επειτηδες σημερα..............Ευτυχως αυριο ειναι αργια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου τι μαζοχισμός σε έπιασε?????? :lol::lol::lol::lol: Αφήνεις ΕΜΑΑΑΑΣ και πάς στην πεθερά??? :lol::lol::lol::lol:

Στο καλό, θα τα πούμε μετά!!!

Μιχαέλα εγώ που έχω ΤΟ ευαίσθητο στομάχι πίνω φυσικό χυμό πορτοκάλι... όλα του εμπορίου με πειράζουν γιατί έχουν μέσα συντηρητικά.... ενώ ο φυσικός δεν με πειράζει καθόλου!!

Συκώτι ούτως η άλλως δεν κάνει να τρώς στην εγκυμοσύνη (λόγω βιταμίνης Α) αλλά το κρεατάκι προσπάθησε να το τρώς...

Μαράκι μου ναι είμαι τυχερή δεν έχω παράπονο... Όσο για την χύτρα είναι αναλόγως τις λειτουργίες που έχει η κάθε χύτρα.. πάντως δεν χρειάζεται να φοβάσαι... αν την χρησιμοποιείς σωστά δεν υπάρχει λόγος...διάβασε τις οδηγίες χρήσης και θα είσαι μια χαρά!

Εμένα και ο άντρας μου φοβάται να την χρησιμοποιεί... όταν μαγειρεύω κάτι στη χύτρα δεν μπαίνει στην κουζίνα!! :lol::lol::lol:

Εγώ πάλι έχω τρέλλα με τον πατσά!!! Μιάααμ!! Εννοείται τον σπιτικό.... γιατί απο έξω δεν τρώω ούτε με σφαίρες!!! :lol::lol:

Εμείς σήμερα πάλι ψαράκι θα φάμε... τσιπούρες στον φούρνο και σαλατούλα!!

Η διαιτολόγος μου αποφάσισε να μου βάλει 3 φορές την εβδομάδα ψάρι και καθόλου δεν με χάλασε!!!!

Χρύσα δεν ξέρω πώς γίνεται η μαγειρίτσα... :roll::roll::roll: ο πατσάς είναι στομάχι πόδι και κεφάλι (κάνεις όποιο συνδιασμό θές η το καθένα μόνο του) σε σούπα... μοσχαρίσια όλα αυτά... καί τρώγεται με σκορδόξυδο... Αχ είναι θεικό!!! Μου τρέχουν τα σάλια!! :lol::lol:

Το κοκορέτσι μου αρέσει και εμένα πολύ... αλλά δεν τρώω λόγω εγκυμοσύνης...

Μάχη μου ψυχραιμίααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μαλλον μαζι θα χρειαστουμε μαθηματα χρησης της χυτρας :lol::lol: μου φερανε στο γαμο μια,αρκετα μεγαλη βεβαια αλλα κ εγω φοβαμαι να την χρησιμοποιησω.ουτε ξερω πως.ασε που εγω ειμαι συνηθισμενη να ανοιγω καπακι για να δω το φαγητο.ή που θα το καιω ή που θα ειναι αβραστο.ασε που φοβαμαι μην γινει κ καμια εκρηξη :lol::lol: πρεπει ομως να κανουμε την αρχη.

χρυσα κ να με πληρωναν δεν ετρωγα συκωτι....μπλιαχ κ παλι μπλιαχ.απλα ξερω οτι εχει πολυ σιδηρο αλλα δεν ηξερα οτι δεν κανει στην εγκυμοσυνη.ο δικος μου νευριαζει απο την πολυ αποχη κ αυτο γιατι στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει κανενα σοβαρο προβλημα...ασε που καθε φορα που βλεπει το στηθος μου εκστασιαζεται γιατι ποτε δεν ειχα τοσο μεγαλο :oops::oops: ουτε να ξεντυθω μπροστα του δεν μπορω...αφηνιαζει :lol::lol: ασ ελπισω οπως ειπε κ η γιεληζ μετα το 4ο να μου ερθει η ορεξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα το συκώτι και η σπλήνα είναι οι καλύτερες τροφές για την αναιμία... στην εγκυσμοσύνη βέβαια δεν κάνει να τρώς αλλά όταν δεν είσαι έγκυος προσπάθησε να τρώς... Ειδικά όταν έχεις περίοδο...

Άννα μου νομίζω δεν κάνει γιατί έχει συκώτι... και τα έντερα μπορεί να έχουν κολοβακτηρίδια...Αλλά αν το σκεφτείς και το στομάχι δεν θα έχει? Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να φάω πατσά με στομάχι... αλλά μόνο σπιτικό... οπότε μάλλον παίζει ρόλο πόσο καλά καθαρίζονται πρίν το μαγείρεμα και πόσο καλά μαγειρεύονται... Στην περίπτωση του πατσά που έχει στομάχι μαγειρεύεται καλά γιατί βράζει με τις ώρες... τώρα για το κοκορέτσι που είναι ψητό δεν ξέρω τι ισχυεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά δεν μου αρέσει ούτε το κοκορέτσι , ούτε ο πατσάς!!

Μιχαέλα και εμένα μου την έκανε δώρα η γιαγιά μου στο λογοδόσιμο με τον αντρούλη μου..οσο για τις οδηγίες χρήσεις δεν ειναι στα ελληνικά και πού όρεξη να το ψάξω...Θα πω στη θεια μου που έχει ιδια να έρθει για μαθήματα!!!

Γιελιζ μια χαρά το ψαράκι σου...Εμείς μάλλον αύριο θα πάμε σε καμια ταβερνούλα για ψαράκι!

Μάχη μου υπομονή και μην συγχύζεσαι...πάντως έχεις σίγουρα ελαφρυντικά!!! :lol::lol:

Μιχαέλα εγώ πάλι που πάντα είχα μεγάλο στήθος και τωρα παράγινε το κακό, νιώθει περήφανος αλλά απογοητεύεται που δεν μπορεί να αγγίξει!! :lol::lol: Στο μεταξύ η θηλή μου έγινε καφέ σκούρο και χθες με φώναζε σοκολατάκι μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τώρα που είπες ψαροταβέρνα... είδες χθές το Πλάκα Κάνεις???? Την πρώτη φάρσα? Πέθανα στο γέλιο!!!!!

Χρύσα η μαγειρίτσα έχει όλα τα καλά μέσα ε??? :lol::lol: Εγώ δεν πεινάω γιατί έφαγα 2 αυγά μόλις ξύπνησα!!! Και έχω σκάσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με απογοητευσατε τωρα. :cry: για το συκωτι ξερω αλλα κ το εντερακι?η μαμα μου το κανει λαμπικο.

κ εγω πατσα εφαγα τα χριστουγεννα αλλα οπως το πες διοζα.εβρασε ωωωωωωωωωωωωωωωρες.θα ρωτησω κ το ντοκτορ.φιλια κοριτσαρες.τα λεμε το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ το ειδα ολο το Πλακα κάνεις και εριξα απίστευτο γέλιο!!! Πολύ ωραία εκπομπή!!

Τελικά θα πάμε το βραδάκι σε ταβερνούλα...με πήρε ο καλός μου και με ρώτησε αν νιώθω καλά να πάμε..

Θα βγω βράδυ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :lol::lol::lol:

Εγώ μόλις εφτιαξα τη σαλατούλα μου...σας προσκαλω να την τσακίσουμε...αν με προλάβετε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου...

Καλά να περάσετε απόψε Μαράκι!!!

Όσο για την πρόσκληση ευχαριστούμε αλλά δεν λέει να έρθουμε μέχρι την Κύπρο μόνο για μια σαλάτα!!! :lol::lol::lol::lol: Καλή σου όρεξη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και εγώ το είδα όλο αλλά η πρώτη φάρσα ήταν όλα τα λεφτά!!!

Βασικά ο άντρας είχε όλο το γέλιο.. πετούσε κάτι ατάκες πολύ πετυχημένες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ γι'αυτο το είπα...γιατι ήξερα ότι μόνη μου θα την φάω :lol::lol::lol: Ελάτε καλέ εσείς και σιγά μην σας αφήσω μόνο με σαλάτα!!! :lol::lol:

Καλά ναι οι πρώτοι ήταν οι καλύτεροι..ειδικά εκεί που έτρεχε εκείνη στα άλλα τραπέζια να πάρει τα πιάτα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε καλά... αν είναι να μας κάνεις κάτι καλύτερο να φάμε θα το σκεφτώ να πεταχτώ!! :lol::lol::lol:

Ναι ναι είχε πολύ γέλιο εκεί που έτρεχε στα τραπέζια... και επίσης πολύ γέλιο είχε που αυτός μέσα σε όλο τον πανικό και με όσα τρελλά έκανε αυτή συνέχιζε και έλεγε ότι πεινάει!!!! :lol::lol::lol: Άτιμη πείνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαινόταν ο τύπος ότι ήτανε πεινασμένος...αφού επέμενε...Ειδικά όταν εδωσε τα πιάτα πίσω κι αυτός άρπαξε το ψωμί...να έχει κάτι να τρώει!! Φαντάζεσαι να μας το έκαναν εμάς, έγκυες γυναίκες να μας πάρουν το φαί??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Στάνταρ!!! Αλλά δεν πειράζει θα είμασταν δικαιολογημένες!!!

Άσχετο...εσάς σας μετράει το ύψος του μωρού βρε κορίτσια? Χθές που το είπα στον γιατρό μου μου είπε ότι είναι λίγο δύσκολο τώρα γιατί δεν βοηθάει η στάση του μωρού... έχει το κεφάλι προς τα πίσω (πίσω απο τον πλακούντα) και τα πόδια προς τα έξω και τον κώλο επίσης... γιαυτό νιώθω τόσο έντονα τις κινήσεις γιατί συνέχεια με κλωτσάει στην κοιλιά!

Κάπου είχα βρεί μια σελίδα που βάσει μέτρησης του μηριαίου οστού σου έβγαζε πόσο ύψος θα έχει το μωρό περίπου αλλά το έχασα.... :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω!!

Μαρακι συμφωνω με τη συμπεθερα,αν μας εφτιαχνες κατι καλυτερο να ερθουμε αλλα τοοοσο δρομο μονο για σαλατα???Πεινασμενες θα φυγουμε στο τελος..

Γιεληζ πηγα στην πεθερα να παρω χρωματολογια να διαλεξω χρωματα για το παιδικο,μιας κ το Σαββατο ειπαμε να το βαψουμε.

Απο φαγητα που συζητατε ο πατσας δε μου αρεσει καθολου αλλα το κοκορετσι...κ μονο που το σκεφτηκα μου τρεχουν τα σαλια!Εμεις (οι κορες μου κι εγω δηλαδη) τρωμε μακαρονια με κιμα που εμειναν απο προχθες και στο μεγαλο μου μωρο εκανα μπριζολιτσες και θα τηγανισω κ πατατες.Αυριο γιορταζει ο πεθερος οποτε θα φαμε εκει.

Μαρακι τελεια που θα βγεις το βραδυ!!!Να μας πεις τι θα φας στην ταβερνα κ μην ακουσω παλι για σαλατα :lol::lol::lol::lol::lol:

Γιεληζ εμας δεν το μετραει,μονο βαρος :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου θα βάψετε ε? Τι καλά!!!! Με το καλό!!!

Και εμείς λέμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά... περιμένω να το πάρει απόφαση ο καλός μου γιατί όλο κάτι του τυχαίνει! Ελπίζω να μην καθυστερήσουμε πολύ!!

Όσο για το ύψος μου έχει κολλήσει τώρα... θέλω να ξέρω τι ύψος έχει το μωρό... χθές που μας μέτρησαν το μηριαίο οστό ήταν 47,2mm... ούτε εσάς σας μετράνε ε? Απο την άλλη έχουν και ένα δίκιο... έτσι μπορδουκλωμένα που είναι εκεί μέσα που να μετρήσουν ύψος!!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...