Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Μαρακι μου ασε..ειχα παθει χοντρο πατατρακ απο την προηγουμενη γεννα..

δε σας τα λεω, οταν με το καλο ολες γεννησουμε θα το πω καμια φορα...

Η Καισαρικη σαν επεμβαση ηταν αψογη...δεν ειχα την παραμικρη επιπλοκη..η τομη ειναι σχεδων αφαντη, ο γιατρος μου αψογος σε ολα..ποτε δεν ενιωσα ενοχληση η τραβηγμα που λενε ορισμενες κοπελες οτι νιωθουν..ποτε τιποτα..

αλαλ στο ψυχολογικο κομματι...δεν ξερω γιατι ημουν ρακος μετα..

δεν εφταιγε βεβεια απο μονη της η καισαρικη..ηταν πολλα μαζεμενα..

Και να φανταστεςι οταν πηγα ημουν χαλαρη...φεεεττταααα...αφου βιαζομουν κιόλας να μπω χειρουργειο ...τωρα δεν ξερω γιατι εχω εναν φοβο περιεργο και ανεξηγητο..μαλλων γιατι ξερω τη με περιμενει..που σηγα την επεμβαση εδω που τα λεμε..

δεν ξερω..ειναι καθαρα ψυχολογικο..θα το ξεπερασω

Μαιρουλα οντως...αυτο ειναι πολυ...μα καλα δεν απαγορευοταν το καπνισμα;;;;..η εισασταν σε σπιτι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα μου καθε γέννα ειναι διαφορετική..Αρα το ψυχολογικό ειναι που σε επηρεάζει.Οποτε βγάλε κάθε αρνητική σκέψη απο μέσα γιατι ήδη το σκεφτεσαι με φοβο. Τα ψυχολογικά μπορεί να τα είχες ακόμα κι αν γεννούσες φυσιολογικά, ετσι δεν είναι? Χαλάρωσε και σκέψου μόνο την εικόνα του μωρού σου στην αγκαλίτσα σου..

Μαίρη μου εξω είσασταν κι ειχε τόσο τσιγάρο? Εγω δεν το αντέχω καθόλου..Γενικά πάντα με ενοχλούσε το τσιγάρο αλλά ειδικά τωρα δεν μπορώ τον καπνο. Γιάυτο δεν ειμαι και καπνιστρια αλλωστε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου μην ανησυχεις, θα εφαρμοσεις διατροφη και ολα μια χαρα θα ειναι. Μην ξεχνας οτι παλιοτερα οι γυναικες δεν εκαναν καν ουτε το 1/3 των εξετασεων που κανουμε εμεις σημερα. Αν ειχαν ζαχαρο ουτε καν το ηξεραν και επισης ισως γι αυτο τα μωρα εβγαιναν πιο μεγαλα τοτε. Μην ανησυχεις.....

Χρυσα αν θελεις βεβαια μου λες....την προηγουμενη φορα εκανες καισαρικη γιατι υπηρχε καποιος λογος ή γιατι σου το προωθησε ο γιατρος?? Συγνωμη που ρωταω αλλά επειδη επιρεασμενη απο διαφορες συζητησεις εχω σχηματισει μια γνωμη για αυτο το θεμα(προσωπικη). Δηλαδη θελω να γεννησω με φτ και να κανω καισαρικη μονο αν υπαρχει καποιος λογος και οχι γιατι ο γιατρος γουσταρει να παρει ενα 500αρικο παραπανω και να ξεμπερδευει σε μιση ωριτσα με ραντεβου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρακη σγουρα...ψυχολογικα μπορεις να αποκτησεις ακομα και με φυσιολογικη γεννα..

ναι ειναι αληθει αοτι το σκεφτομαι πολυ και δεν θα επρεπε...

η γυναικα ενος ξαδελφου μου γεννησε 4 παιδια..και τα 4 με καισαρικη..και ειναι μια χαρα..ουτε το σκεφτοταν...

εγω παλη...

Μαιρουλα αν εισασταν σε σπιτι..ακομα πιο απαραδεκτοι...γιατι δεν σεβονται την εγγυο..

να κατι τετοια με εκνευριζουν...

ειχαμε παει σε εναν γαμο προπερσυ..και καθοταν μια φιλη μου 2 μηνων εγγυος..και στο τραπεζι μας κανενα δεν καπνιζε αλλα ο αντρα ςτης διπλα της ενω ηξερε οτι ειναι εγγυος και ειχε και μια αποβολη προσφατη τοτε πριν ξαναμινει παφα πουφα το πυρο..πωπω..ηθελα να τον χαστουκισω...

αμα ρε φιλε δεν σεβεσαι εσυ την γυναικα σου και το αγεννητο παιδι σου...ποιος περιμενεις να το κανει.

Μαχη μου γεννησα γιατι το μωρο ειχε πολλαπλη περιτυλληξη χωρις να εχει παρει θεση και ηταν πολυ ψιλα και πηγαινα για καρδιοτοκογραφημε και υπερυχο μερα παρα μερα...

ε Δευτερα πηγα μου ειπε οτι πεφτουν οι παλμοι επικυνδυνα και την Τριτη μπηκα για καισαρικη.

Κοιτα θα συφνωνισω πολλοι γιατροι το κανουν για την ευκολια τους χωρις να υπολογιζουν το κοστος κυριως το ψυχοσωματικο της μητερα..αλλοι παλη με την πρωτη επιπλοκη φοβουνται και σε βαζουν..

ο αδελφο ςμου παντως ερχοτανμε τα ποδια και ο γιατρος τον γυρησε ..και αυτα πρινα πο 27 χρονια...Εμας το κοστος ηταν το ιδιο..απλα πληρωσαμε 200 ευρω παραπανω γιατι στην καισραικη χρειαζετε και ενας βοηθος χειρουργου, αλλα το ισοσκελισαμε γιατι λογω καισρικης μου βγηκε πιο φτηνο το δωματιο επειδη ενα μερος καλυπτει το ΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσια.κεφατες ξυπνησατε :P

μαμα νικολα μην ανησυχεις.εμενα μ ειχε βαλει ο γιατρος να κανω καμπυλη ζαχαρου στο 3ο μηνα.κοντεψα να λιποθυμισω τη 3η ωρα.ειχε πεσει κ εμενα το ζαχαρο πολυ.αλλα ενταξει,ο ενδοκρινολογος μου κοψε τα πολλα γλυκα.αλλα δεν εφερε κ το πανικο.ο γιατρος σου θα σε καθησυχασει θα το δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου όχι δεν είχα πρόβλημα με το ζάχαρο πριν όυτε στον Νικόλα!Τώρα μου παρουσιάστηκε...

Ούτε εγώ μπορώ να το εξηγήσω Μαρία μου.. Ογιατρός είπε ότι κατά την πρώτη ώρα μετά το φαγητό ο οργανισμός μου παράγει πάρα πολύ ινσουλίνη με αποτέλεσμα το ζάχαρο να ανεβαίνει.. μετά το ρίχνει απότομα μάλλον λόγω της υπερπαραγωγής... μάλλον δεν θα χρειαστεί να ξανακάνω την καμπύλη θα μετριέμαι με το μηχανάκι στο σπίτι και σε κανα δυο εβδομάδες μου είπε να τον πάρω τηλ να του πω αποτελέσματα.. εκείνος πιστεύει ότι με τη διατροφή θα το ρυθμίσουμε.. το άσχημο θα ήταν να μην το επαιρνα χαμπάρι.. αν κάνω την διατροφή δεν θα έχουμε πρόβλημα..απλά με προβλημάτισε που με ρωτούσε επίμονα για το μωρό.. βέβαια.. έπρεπε να το κάνει..

Χρύσα μου μην το σκέφτεσαι αρνητικά γιατί επηρεάζεις και την ψυχολογία σου έτσι.. να είσαι ήρεμη.. αυτό που έχει σημασία είναι να είσαι εσύ καλά για να είναι και τα ζουζούνια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα!!! Τι κάνεις?

Ευγενία μου με διατροφή και λίγη προσοχή όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι..Κι εμένα κάθε φορά που με ρωτά ο γιατρός αν παίρνω το χαπι για τις συσπάσεις κι αν ξεκουραζομαι...πανικοβάλλομαι..Την προηγούμε φορά τον έπρηξα στις ερωτήσεις αν συμβαίνει κατι κι αν βλέπει κατι ανησυχητικο. :lol::lol: Κι ο ανθρωπος μου λέει απλα ρωτάω :lol::lol:

Χρύσα μου η νύφη μου στο πρώτο της έκανε καισαρική εκει που δεν το περιμένε και οταν ξύπνησε έκλαιγε γιατι δεν ειχε γεννησει φυσιολογικά..Αυτο μέχρι που είδε το μωρό. Στο 2ο επέμενε να γεννησει φυσιολογικά αλλά πάλι δεν γινόταν λόγω θέσης του μωρού. Δεν έσκασε κιολας...εκανε και τριτο μωράκι στο καπάκι...Μεσα σε ένα χρόνο 2 καισαρικές και όλα καλά. Για αυτό μην σκας..

Κι εγώ καμιά φορά λέω θα στεναχωρεθώ αν γεννησω με καισαρική αλλά οταν σκεφτώ όσα πέρασα το μόνο που σκέφτομαι είναι να γεννήσω στην ώρα μου ένα υγιεστατο μωρακι!

Μαίρη μου απαράδεκτη να καπνίζουν μπροστά σου. Εμένα ευτυχώς οι περισσότεροι φιλοι μας δεν καπνίζουν αλλά κι εκείνοι που καπνίζουν ποτέ μπροστά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα εφοσον υπηρχε λογος να κανεις καισαρικη επρεπε να το κανεις για ασφαλεια και την δικη σου και του παιδιου. Απλά εμενα οπως σας εχω ξαναπει βλεπω οτι ο γιατρος μου προσπαθει να μου προωθησει την καισαρικη για τους δικους του λογους. :twisted::twisted: Ακόμα δεν φτασαμε στον 9ο και το εβγαλε αυτος το πορισμα??? Και μεχρι τωρα να χτυπησω ξυλο, ηταν ολα μια χαρα.... Γι αυτο και μονο με εχει τσαντισει και εχει κλονιστει η εμπιστοσυνη μου....Και απο διαφορες συζητησεις εκ των υστερων με αλλες κοπελλες οι περισσοτερες μου ειπαν οτι ολο καισαρικες κανει.....

Τωρα αποφασισα να κλεισω ραντεβου και με εναν αλλο γιατρο και θα πραξω αναλογως.

Δεν ξερω ρε κοριτσια λετε να ειμαι υπερβολικη και υστερικη χωρις λόγο??? :?:?:? εσεις στη θεση μου τι θα κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δε με χαλασ ετοσο η αισθηση οτι δεν γεννησα...αν και μερικες φορες νιοθω οτι δεν γεννησα..

Ουτε εχω τιποτα με την καισραικη...προς θεου...μια χαρα και ευτυχως πλεων ειναι μια ασφαλη επεμβαση..

απλα ειναι ολα θεμα ψυχολογιοας..γι'αυτο κανω οτι κανω..ετσι ωστε εαν δεν πετυχω αυτο που θελλω..να μη καταρρευσω ψυχολογικα γιατι θα με παρει απο κατω...

προπατων εχει σημασια η υγεια παιδιου και μητερας..πρεπει να ειμαι καλα..εχω αλλο ενα παιδακι στο σπιτι το οποιο θα ζηταει τη μαμακα του.

Μαχη μου καλα θα κανεις και θα δεις και αλλον γιατρο...ελεος δηλαδη..απο τωρα ξερει αυτος οτι θα κανεις καισαρικη..πολυ χαζο..

εκτος και εαν υπαρχει καποιος Ιατρικος λογος και δεν στο λεει..τι να πω..

εμεις περιμεναμε παντως..μεχρι και τα υποθετα ντακταριν εβαζα γιατι ελεγε ο ανθρωπος πμας και..

γιατι θυμαμαι που το συζητουσαμε και μου ελεγε..δεν εχει σημασια που ειναι ψιλα..αμα σπασουν ατ νερα θα κατεβει το παιδι..ΟΚ θα ζωρηστεις λιγο αλλα εκεινη την ωρα βλεπουμε τι θα κανουμε...

και γι ατην περιτυληξη μου ειχ επει οτι το 90% των παιδιων ειναι τυλιγμενα..αλαλ η συντηπτικη πλειοψυφια ξετυληγονται την ωρα του τοκετου..

απλα ο συνδιασμος αυτων- εκ των υστερων εμαθα οτι ηταν τυλιγμενος χερια ποδια λαιμος σαν ναυτικος κομπος οποτε δενυπηρχε περιπτωση να ξελυτηχτει με τιποτα- ηταν που ειχε εναν βαθμο επικυνδηνοτητας.

βεβεια αλλος γιατρος μπορει και να επιχειρσουσε φυσιολογικο..δνε ξερω..

τωρα πλεων αυτο δεν εχει καμια μα καμια απολυτως σημασια..

και δεδομενο οτι οπως σας ειπα δεν ειχα καμια απολυτως επιπλοκη σωματικη δεν εχω παραπονο...

Δεν πειραζει..θα με βοηθησουν αθρωποι που ξερω και δε θα με παρει απο κατω...οτι και να γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μπήκα μια γρήγορη να σας πω ενα καλημέρα και οτι είμαστε αγοράκι στα σίγουρα........:-)

Το είδαμε χθες, ήταν μια χαρά το αστεράκι μου και φυσικά μας έκανε τη χάρη να μας δείξει τα προσόντα του....:-) Ειχατε δίκιο και εσείς και η διαίσθησή μου.... :D:D

Φιλάκια θα προσπαθήσω να ξαναμπω να δω κ τα νέα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες μου!!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι τα μωρακια μας??????βρε θηρια ποσα γραψατε παλι???? :o:o:o:shock::shock::o:o:o δεν θυμαμαι κ πολλα ομως!! :oops::oops::oops:

δεν σας προλαβαινω!!!!!!

εγω σημερα ξυπνησα με πονοκεφαλο!!κ το περιεργο ειναι πως ποναω τρελα μονο απο την μια πλευρα!! :?:?

κ εγω καισαρικες εχω κανει κ θα κανω παλι!!η αληθεια ειναι πως την πρωτη φορα στεναχωριομουν γιατι ενιωθα πως δεν γεννησα οπως θα επρεπε φ.τ. . δεν ηταν απο επιλογη μου βεβαια,κινδυνευε το παιδι,ομω ς υστερα απο τον πονο τα ειδα ολα!!!!!!!!

τωρα αυτο που με προβληματιζει ειναι το αν θα κανω παλι επισκληριδιο η ολικη!!

τις δυο προηγουμενες γεννες ειχα κανει επισκληριδιο (την πρωτη πονεσα αλλα νορμαλα σε σχεση με τη δευτερη,την δευθτερη ομως πονασα παααρα πολυ).τωρα σκεφτομαι να κανω ολικη.ομως δεν ξερω πως ειναι , αν πονας μετα περισσοτερο κλπ.ειμαι αρκετα προβληματιαμενη!!!! :roll::roll::roll:

να σημειωσω πως δεν ειμαι κ απο τις πιο ψυχραιμες κ θαρραλεες!!!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες σας κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου τελεια!!!!!!!

Μπραβο το αντρακι μας!!!!!

με το καλο!!!!

Ειδες τελικα το ενστηκτο της μανας!!!!!

Ηλιαννα δεν ξερω για την Ολικη..εγω δεν θα ηθελα να κανω..συν ενας λογος παραπανω που με πειραξε ηταν οτι μετα την επισκληριδιο μου εκαναν μεθη και δεν ειχα αμεσως το αγορακι μου απλα ακουγα απο το υπερπεραν να κλαιει και ειδα μεσα στην ομιχλη πως τον κρατουσαν απο χερακι- ποδαρακι να τον βαλουν στο πυρεξακι του..

αυτη τη φορα θα ηθελα οχι απλα να το δω με το που θα γεννηθει αλλα να το παρω και αγκαλια.

λενε οτι η ολικη εχει πιο δυσκολη ανανυψη...δεν ξερω δενε χω εμεπιρια να σου πω..

επισης μια κοπελα που ηταν στο θαλαμο μαζι μου , ειχε γεννησει τα δυο πρωτα με ολικη και το τριτο με επικληριδιο και ειπε πως με τετοια ναρκωση κανει χαλαρα αλλα 3 παιδια..

Οποτε ειναι μαλλων στον ανθρωπο..δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου καλή δουλιτσα!

Νικόλ μου καλημέρα..Τέλεια τα νέα σας!! Σημασία εχει που είναι καλά ο μπέμπης!

Μάχη μου θα συμφωνήσω με τη Χρυσα...δες κι άλλο γιατρό..Γιατι από τώρα δηλαδή σου λέει για καιραρική? Εχει λόγο?

Εμένα πάντως δεν μου έχει αναφέρει ουτε μια φορά για τον τοκετο..

Χρύσα μου αυτο που λες ειναι να νιώθεις καλά εσύ..Εμείς εδώ θα είμαστε πάντως να σε στηρίξουμε!

Ηλιάνα μου καλημέρα...περαστικά με τον πονοκέφαλο...Μήπως πιάστηκες?Για την καισαρική δεν ξέρω να σου πω..

Η Γιελιζ δεν μπήκε σήμερα...λέτε να το έριξε στον ύπνο? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Πολύ κοιμήθηκα σήμερα!!!! :oops::oops: Αλλά το ευχαριστήθηκα!! :lol::lol:

Μέσα στο ύπνο μου σκεφτόμουν πόσα θα έχετε γράψει μέχρι να έρθω!!! και πανικοβλήθηκα!!! :lol::lol::lol:

Chrystalleni μου μεγάλωσε ο μπέμπης!! Μπράβο!! Όσο για το θεματάκι με τα νεφρά αν ο γιατρός δεν ανησυχεί τότε ούτε εσείς να ανησυχείτε! Καλή συνέχεια να έχετε!!

Άννα μου πήγες τελικά για υπέρηχο... ευτυχώς όλα καλά!! Μπράβο! Αλλά μην είσαι τόσο στη τσίτα δίκιο έχουν και ο άντρας σου και ο γιατρός σου... χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου! ;)

kiska τι κόλλημα έφαγες με τους λαχανοντολμάδες βρε? Εγώ πάλι προτιμώ τα ντολμαδάκια με αμπελόφυλλο... Τώρα που θα κάθομαι θα πώ τη μαμά μου να φτιάξουμε να τα ευχαριστηθώ!! :lol::lol: Πολύ ωραίο το καροτσάκι!! Κοριτσίστικο εντελώς!!!

Μαράκι μην τα σκέφτεσαι καθόλου τα κιλά όπως μπήκαν θα φύγουν!!! ;);)

Μιχαέλα μπορεί να σε πιάσουν ορέξεις μετά τον 4ο (για σεξ καλέ) συνήθως λέει έτσι γίνεται!! :lol::lol: Όσο για τον αιματοκρίτη αν σκεφτείς ότι δεν παίρνεις συμπλήρωμα, η πτώση 3,5 μονάδων σε 2 μήνες δεν είναι πολύ! Λογικά αν αρχίσεις συμπλήρωμα δεν θα πέφτει τόσο...Εμένα έπεσε 1,5 μονάδα σε 1 μήνα... Τροφές με σίδηρο είναι το κρέας το σπανάκι οι φακές κ.α. (δές εδώ http://www.clickatlife.gr/story/diatrofi/oi-trofes-pou-auksanoun-to-sidiro?id=1784746 ) και μην ξεχνάς να καταναλώνεις και τροφές με βιταμίνη C για να γίνεται καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου απο τον οργανισμό!! Για το λεύκωμα δεν γνωρίζω...

Μάχη δεν ντρέπεσαι καθόλου??? ΖΑΜΠΟΝΟΤΥΡΟΠΙΤΑ???? Αίσχος!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελισάβετ ο χαμηλός αιματοκρίτης μπορεί να προκαλεί κούραση... Λογικά αν αρχίσεις να παίρνεις συμπληρώματα θα νιώσεις καλύτερα!

Ευγενία μου όντως είναι λίγο μπέρδεμα αυτό με το ζάχαρο... αλλά απο την στιγμή που μπορεί να αντιμετωπιστεί με την διατροφή μην το σκέφτεσαι καθόλου!! Πιστεύω ότι σε ρωτούσε για το μωρό για να δεί αν είναι μεγάλο κτλ... Η πεθερά μου την μικρότερη μου κουνιάδα την γέννησε 5 κιλά γιατί είχε ζάχαρο και δεν το ήξερε γιατί ποτέ δεν είχε πάει για εξετάσεις... Όπως και στα προηγούμενα παιδιά δεν είχε κάνει ποτέ εξετάσεις... :?:?:? Τώρα όσα περισσότερα γνωρίζουμε τόσο άγχος τραβάμε! Όλα θα πάνε μια χαρά θα δείς!! Μην αγχώνεσαι καθόλου και να σκέφτεσαι θετικά!!

merykal απαράδεκτοι οι φίλοι σου!!! Άκου εκεί να καπνίζουν κοντά σε έγκυο!!!! :evil::evil::evil:

Χρύσα μου για το θέμα με την καισαρική σε καταλαβαίνω... αλλά όπως είπαν τα κορίτσια μπορούσες να πάθεις τα ίδια ακόμα και με ΦΤ... Το θέμα είναι να είσαι ψύχραιμη με όποιον τρόπο και αν γεννήσεις...και να σκέφτεσαι το μωράκι σου και μόνο!! Να είναι αυτό και εσύ καλά και όλα τα άλλα γίνονται! Το καλύτερο παράδειγμα που μπορώ να σου δώσω είναι η μαμά μου που γέννησε με φυσιολογικό αλλά ζορίστηκε τόσο πολύ και έπαθε τέτοιο πατατράκ που δεν τόλμησε να κάνει άλλα παιδιά... Ίσως αν ο γιατρός της τότε της είχε κάνει καισαρική τώρα να είχα αδέφρια!! ;);)

Καλημέρα Άννα!!!

Nikol μου άντε με το καλό ο γιός!!!! Το ένστικτο της μάνας τελικά δεν πέφτει έξω!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!

Καλημέρα Ηλιάννα! Εγώ είχα πονοκεφάλους αρκετά συχνά και μόλις άρχισα να παίρνω μαγνήσιο σταμάτησαν.... όπως και οι κράμπες στα πόδια... Πές το στον γιατρό σου και αυτός θα πράξει ανάλογα...

Όσο για την νάρκωση πιστεύω ότι είναι καλύτερη η επισκληρίδιος... γιατί είσαι εκεί και ζείς όλη τη διαδικασία... αλλά και πάλι θα έλεγα να κάνεις ότι σε κάνει εσένα να νιώθεις καλά...

Και τέλος σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια και τις ευχές!!! Να είστε όλες και τα μωράκια σας καλά!!!

Ευγενία στο καλό τα λέμε μετά!!!

Μαράκι μου ναι μεν το έριξα στον ύπνο αλλά έκανα και μία ώρα να σας διαβάσω και να απαντήσω!!! :lol::lol::lol: ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΔΕΣ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια σας ευχαριστούμε... :D πολύ..................

Οσο για την ολική, επειδή έκανα πριν 20 μέρες καισαρική για αφαίρεση ωοθήκης-σάλπιγγας, ενα έχω να πω.....σίγουρα στη γέννα που αναγκαστικά θα είναι καισαρική ξανά, θα επιλέξω επισκληρίδιο. Με την ολική έχω κενά μνημης, δεν θυμάμαι πολλά και φυσικά αργείς να συνέλθεις, άρα το μωράκι το βλέπεις κάπως καθυστερημένα.........επιπλέον μου δημιούργησε φλέγματα στο λαιμό απο τα σωληνάκια που μου περάσανε και όταν ήθελα να βήξω δεν ήθελα τη ζωή μου. Με πήρε μια φίλη χθες που γέννησε καισαρική κ επισκληρίδιο και μου το προτείνει στα σίγουρα.........

Ωστοσο καλό είναι να επιλέγουμε αυτο που φοβόμαστε λιγότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ συγχαρητηρια για τον αγοραρο σου.μπραβο σου κουκλα μου.

ηλιαννα εμενα με βλεπω για ολικη.εμαι κ εγω ολιγον χ......ντεν

μαξιμαμι οι περισσοτεροι μαιευτηρες το ριχνουν στη καισαρικη πλεον.κ για τα λεφτα αλλα κ για να ξεμπερδευουν

να ρωτησω ρε κοριτσια.εδω κ 4 μερουλες αρχισα να καταλαβαινω τα μωρακια μου να κανουν σβουριτσες στη κοιλια μου.απο χτες που ημουν αρκετα πρησμενη ηταν πιο ελαττωμενες οι κινησεις.σημερα το πρωι πολυ λιγα πραγματα.παρολο που εφαγα κ μια κουταλια μελι.πρεπει να τα καταλαβαινουμε ολη την ωρα?δεν εχω ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Εδω και ωρα διαβαζω τα νεα σας και τα περισσοετρα τα ξεχασα! :D:D

Ευγενια μου με λιγη διατροφη θα εισαι μια χαρα ;)

Μαχη πολυ καλα θα κανεις να παρεις κ δευτερη γνωμη!

Νικολ μου συτγχαρητηρια για τον παιδαρο!!!Τα φιλια μου!

Μαιρη το ιδιο επαθα κι εγω,εχθες ημουν εξω και ενω ο λαιμος μου ειχε καλυτερευσει κ ειχα σταματησει να βηχω ειχε τοοοοοοοοοοοσο τσιγαρο που σημερα νιωθω παλι χαλια!

Επισης ξυπνησα κι εχω τα νευρα μου αφου πανω απο μιση ωρα επλενα πιατα :evil: Πληρωσα κ 50 ευρω για να μου φτιαξουν το πλυντηριο πιατων και αφου μου το εφεραν ετοιμο το φουλαρα κι εγω με απλυτα αλλα δεν μου εκανε τη χαρη να ξεκινησει :evil::evil: Κ εκατσα κ τα επλυνα ολα στο χερι.Γιατι οκ,να πλενεις 1-2 πιατα κ ποτηρια μετα το φαγητο παλευεται,2 ημερων λαντζα ομως ΟΧΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ :lol::lol: καλημέρα!! δεν έπαιζα τζόκερ καλύτερα??? :lol::lol: Με το που σε ανεφερα εμφανίστηκες!!! :lol::lol:

Αννα μου ειδικά στην αρχή δεν τα νιώθεις κάθε μέρα..Ειναι μέρες που απλά κοιμούνται ή δεν είναι έντονες οι κινήσεις τους.Μην αγχώνεσαι!

Σοφάκι μου καλημέρα...Δεν το πιστεύω οτι έπλυνες τόσα ρούχα στο χέρι...Ξεκουράσου καλέ!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα Φωνη και το Γιελιζακη μας!!!

Μιχαελλα θυμηθηκα..για το σεξ ηθελα να σου πω...ασε και εγω ορεξη μηδεν..ναδης ρε παιδι μου..τζιφος...

ο αντρασ μου βεβεια το κατανοει αυτο...χαχαχα..

Να ειστε καλα κοριτσια..ειμαι σηγουρη οτι ολα θα πανε καλα..την υγεια μας να εχουμε και ολα γινονται...

Επισης λαχανοντολμαδες..μνια μνιαμ..αχ παιδια..ειπα χτε ςτου αντρα μου...με το που θα γεννισω..κανε μαθηματα μαγειρηκης..θα πειναω σαν Λυκος..θα θελλω να φαω ολα οσα στερουμαι..

και σημερα θα φαω κοτοπουλακι με ρυζι..αντε να δω

Αννα δεν ειναι απαραιτητο να τα νιωθεις συνεχεις..εξαλλου κοιμουνται την πιο πολυ ωρα..κυριως οταν η μαμα κινειτε γιατι νανουριζονται!!

Σοφιτσα πωπω πικρααα..

ασε η καλυτερη επενδυση το πλυντηριο πιατων..μετα η χυτρα ταχυτητος..και μετα το στεγνωτηριο ρουχος..α..και τα ατμοσιδερα με μπουλερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα Σοφίτσα ευχαριστούμε πολύ..........

Αννούλα μου και εγω εχω 1 βδομάδα που το νοιώθω, δεν είναι όλη την μέρα κολοτούμπας και κάποιες μέρες είναι πιο δραστήριο....αλλα νομίζω πως είναι φυσιολογικό. Εμείς δεν το αισθανόμαστε πάντα αυτα κινούντε.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου όντως ο βήχας μετά την ολική είναι φρίκη... το είχα ξεχάσει!!! Να ένας ακόμα λόγος για επισκληρίδιο!!! :lol::lol::lol:

Άννα μου εγώ που είμαι 25 εβδομάδων και δεν το νιώθω συνέχεια... ο γιατρός μου είπε ότι τις περισσότερες ώρες τα μωρά κοιμούνται.... οπότε είναι φυσιολογικό να μην τα νιώθεις συνέχεια!! :lol::lol:

Καλημέρα συμπεθέρα!!! Πώ πώ έπλυνες τόσα πιάτα??? :shock::shock: Οι μόνες δουλειές που δεν μπορώ είναι τα πιάτα και να απλώνω-διπλώνω μικρά ρούχα (κάλτσες βρακιά) με πιάνει ασφυξία!!!! :lol::lol::lol::lol:΄

Χρύσα μου εμένα ο άντρας μου είναι μάγειρας!!! :lol::lol: Καλό????

Χθές ρώτησα τον γιατρό αν μπορώ να φάω πατσά!! Μη γελάτε καθόλου!!! Ξέρετε απο πότε το σκέφτομαι???? Δεν ξέρω που είχα ακούσει ότι δεν κάνει να τρώς και δεν έτρωγα!!! Η ηλίθια!! Χθές που τον ρώτησα λοιπόν μου λέει χαζή είσαι??? Γιατί να μην κάνει να τρώς (σπιτικό) πατσά??? Υπάρχει καλύτερη και θρεπτικότερη τροφή?? Να φάς μου λέει και όταν φτιάξεις να μου φέρεις και εμένα!!! Οπότε μία απο αυτές τις μέρες θα μου φτιάξει ο άντρας μου που τον κάνει ΤΕΛΕΙΟ!!!! και θα το ευχαριστηθώ!!!! Μιάαααμ!!!

Μαράκι μην κάθεσαι στιγμή μολύβι δελτίο πρακτορείο!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιεληζ.....στρωσαμε επιδερμιδα σημερα? :lol::lol: η αληθεια με το κρεας κ ειδικα το κοκκινο κ το συκωτι δεν τα παω πολυ καλα...την τελευταια φορα ειχα δοκιμασει τον χυμο πορτοκαλι με χαμηλη οξητητα κ δεν με ειχε πειραξει.οποτε μαλλον θα τον καθιερωσω καθημερινα που θα περνω το φελισιν.κ εγω φανταζομαι οτι θα μου δωσει τωρα πια σιδηρο.

νικολ να χαιρεσαι το αντρακι σου!!!η αληθεια ειναι αννα οτι δεν ειναι αναγκη να τα νοιωθεις ολη μερα.θα δεις που με το καιρο καποιες στιγμες της ημερας θα ειναι πιο υπερκινητικα κ αλλες πιο ησυχα.συνηθως λενε οτι τα περισσοτερα κ οταν γεννιουνται εχουν το ιδιο προγραμμα.

χρυσα καλα που μου το ειπες γιατι νομιζα οτι μονο εγω ειμαι η παραξενη :lol::lol: μηδεν απο μηδεν...μηδεν ορεξη.ο δικος μου παλι ειναι μεσα στα νευρα γιατι μου λεει οτι απο την στιγμη που εισαι εσυ καλα κ το μωρο ποιος ο λογος να μην κανουμε.εκει ειναι που νευριαζει.εχω κ τον γιατρο μου που τον πειραζει κ τον σιγονταρει...ασε δραμα η κατασταση στο θεμα αυτο. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...