Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα,την χαζομαμα-ροζαλιτνα! :lol: Ετοιμαζομαστε να βγουμε εξω για φαγητο.Τρωω τωρα που μπορω ακομα... :roll:

Ηλιαννα καλως μας ηρθες!Ειχα και εγω αποκολληση στην αρχη.Μην φοβασαι,ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!

Νικολ πολυ ευχαριστα τα νεα σου!Μια χαρα το μπεμπακι!

Ντιοσα,ευχαριστω που με χρωματισες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!τι κανετε??????πως περασατε σημερα????????τι κανατε???????

εγω εδω σπιτι,ξεκουραση!!!!!!!τωρα μολις εβαλα επιτελους κ την κορη μου για υπνο κ καθομαι λιγο ηρεμα!!!!!

μερυκαλ μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!μακαρι!!!!!!!!!αντε να δουμε την τριτη πως ειναι το μικρουλι!!!!!

ηρθε η μαμα σου,σου εκανε δουλιτσες????βολτα πηγατε??????

σεσιλια ναι κ εδω ο καιρος χαλια πολυ μελαγχολια ηταν σημερα!!!!!

νικολ μου πως ηταν η μερα σου σημερα κοριτσι μου????

μπεμπουλινο μου ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!!ειχες κ εσυ αποκοληση?????αχ μακαρι να πανε ολα καλα κ σε μενα!!!!!!πως τα περασατε???

καλο βραδυ σε ολες καοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!

τα λεμε το πρωι.........

φιλια!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φουσκωτουλες!!! Τι κανετε? Καλη βδομαδα να εχουμε.

Εγω ειμαι στη δουλεια, νυσταζω και βαριεμαι...ειναι και δευτερα!!!

Ηλιανα καλως μας ηρθες, ολα θα πανε καλα με την αποκολληση μην ανησυχεις!

Νικόλ ολα θα πανε τελεια απο δω και περα!!! Το ζουζουνι σου δινει το παρον του εεε?

Εγώ εδω και 4 μερες εχω αναγουλες ρε γμτ και ειλικρινα ειναι πολύ σπαστικό. Ελπίζω να σταματησουν καποια στιγμη και να μην συνεχισουν μεχρι το τελος γιατι δεν μπορω....

Κοιμαστε ακομα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε? εμεις εχθες πηγαμε και ειδαμε το ανηψακι μου. ειναι μια γλυκα. εχω σοκαριστει βεβαια. δεν ειχα ξαναδει νεογεννητο. ελπιζω το δικο μου να μη φοβαμαι να το πιασω. εσεις τι κανατε χθες?

παλι μουτζουφλοκερος και κρυο :(:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω νεογεννητο οντως φοβασε να το πιασεις!!!! Κουκλος ο ανηψιος εεε???

Φανταζομαι τι λαχταρα θα σε εχει πιασει τωρα να ερθει και το δικο σου το μωρακι???

Εγω με την σκεψη και μονο εκτος οτι βαζω τα κλαματα, δεν κρατιεμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα κοριτσάρες μου!! Καλημέρα Γιωργάκη!! Καλή εβδομάδα σε ολους μας!

Σε εμάς εδώ έχει καλό καιρό σήμερα..καμια σχεση με χθες!! :evil: Το πρωινο μου χθες το περασα μοναχούλα αφού ειχε δουλειά ο καλός μου αλλά μετά με πήγε να φάω κρέπα...και μετά μου πήρε και παγωτο!! ΕΙχα σκάσει αλλά το απόλαυσα!!! :lol::lol: Χθες ολη μερα ο μικρούλης μου ήταν σε δράση..Δεν μου έριχνε μόνο κλωτσιές αλλά ένιωθα λες και άλλαζε θέση!!! Κάθε μέρα θέλω να μου κάνει τέτοια...γίνεται??? :lol::lol:

Γιώργο καλορίζικο το κρεβατακι σας! Περιμενουμε φώτο!!

Μάχη μου τώρα σε έπιασαν αναγούλες? ΕΛπίζω να περάσουν σύντομα.

Κίσκα ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα.

Βίκυ μου είδατε το νεογέννητο? Τι ωραία που είναι...Δεν υπάρχει πιο ωραία εικόνα...Αντε να γίνει καισ ε εμάς πραγματικότητα...

Οι άλλες κοιμάστε ακόμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιωργο. ναι μαχη μου ειναι ενα κουκλι. και γω μια απ τα ιδια και μονο στη σκεψη οτι σε ενα τριμηνο θα την εχω στην αγκαλια μου κλαιω απ την χαρα μου. εδω την κοιλια μου βλεπω οταν κλωτσαει να πηγαινει περα δωθε και καμαρωνω την μπεμπα μου που δυναμωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

σημερα εχω καμποση δουλιτσα...

Εχουμε ελεγχο απο ορκωτους λογιστες απο Κυπρο..εχουν ερθει 3 ατομα και θα τρεχουμε

Επισης εχουμε τακτικο ελεγχο για 2 εταιριες μας απο την Εφορια και για μια απο το ΣΔΟΕ και πρεπει να ετοιμασω φακελους με χαρτια και να κανω μεταφρασεις..αλλα θα σας παρακολουθω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα μου!!! Ελεγχος από Κύπρο δηλαδη??? Και δεν μου το είπες να σου έστελνα λίγο χαλλούμι??? :lol::lol:

Βίκυ μου και εγώ το ίδιο παθαίνω...Σκέφτομαι την εικόνα να κρατάω το μικρό μου αγκαλιά και δακρύζω!

Στο μεταξύ πάλι χθες έβλεπα ονειρο να με κυνηγούν φίδια!! Παντα ξέφευγα μέχρι που ήρθε ο αδερφός μου και το σκότωσε το μεγάλο που με κυνηγουσε αλλά όλο μέσα στον τρόμο ήμουν...Τι ειναι αυτό το πράγμα βρε κορίτσια?? Πόσοι εχθροι πια!!!Μακρυά απο εμάς! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι και σεσιλια. ναι μαρακι ειναι παρα πολυ ωραιο συναισθημα. τοσο μικρουλι και ομως με τοσο καθαρα τα ανθρωπινα χαρακτηριστικα. σε πιανει δεος μπροστα σε αυτο το θαυμα. ανατριχιασα

γλυκια μου ισως ειναι και το αγχος σου για την εγκυμοσυνη. ολα παιζουν. εγω εχω σταματησει να δινω βαση στα ονειρα γιατι θα τρελαθω στο τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????????πως ειστε???????εμιες σημερα ξυπνησαμε απο πολυ πρωι :twisted::twisted: !!!!τα θηριακια μου ξυπνησαν απο τις 8!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ενταξει τι να κανουμε εχουν κ αυτα τις ωρες τους!!χιχι

maximamy μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!!!κ εσυ με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!ωχ εχεις κ εσυ αναγουλες ε?????μακαρι να σου περασουν συντομα!!!!!

μαμαπιανισιμο μου ειδες ε οταν βλεπουμε αλλα μωρακια νεογεννητα φοβομαστε πολυ να τα πιασουμε!!!!!!

να εισαι σιγουρη πως το δικο σου δεν θα φοβασαι καθολου!!!!!!!!

αχ ανυπομονω να περασει ο καιρος , να πανε ολα καλα κ να το ξανα ζησω για αλλη μια φορα!!!!αυτες οι στιγμες ειναι πραγματικα μαγικες!!!!!

daddycool σε ευχαριστω πολυ!!!!!!κ σε σας ευχομαι με το καλο να αποκτησετε το πολυποθειτο μωρακι σας!!!!!!περιμενουμε να δουμε κ τις φωτο!!!!!καλοριζικο κ το κρεβατακι!!!!!!!

μαρακι μου κ σεσιλια μια γλυκια καλημερα κ σε εσας κοριτσια μου!!!!!

μαρακι μου τι ωραιες στιγμες να νιωθεις το μωρακι σου ε??????καταπληκτικες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιωργο ολα ετοιμα εεε? Αντε με το καλο, πλησιαζει ο καιρος!!

Καλημερα Μαρακι! Σε ζηλευω για την κρεπα...εγω ειχα τον πρωτο ενα με εναμησι μηνα αναγουλες και επεστρεψαν παλι. Ελπιζω να σταματησουν ομως γιατι ειμαι χαλια οτι και να φαω μου ανεβαινει...

Χρυσα εχετε ελεγχο, πω πω καταλαβαινω, εμεις θα εχουμε σε 15-20 μερες και θα ειμαστε ολοι πανω κατω παλι.

Κατι ασχετο ρε κοριτσια. Ποιες ειπαμε θα γεννησουν σε δημοσιο νοσοκομειο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα....μαχη μου μπορει οι αναγουλες που εχεις να ειναι επειδη αλλαζεις μηνα...καμια φορα συμβαινει κ αυτο....εγω παντως τεσσερεις μερες τωρα ξανακανω εμετο το βραδυ...παρολο που δεν αλλαζω μνα χιχιχιχι!!!ηλιανα να σε καλωσορισω κ εγω....κ με το καλο αυριο να δεις το μπεμπε σου,μαζι εχουμε ραντεβου.να χαιρεσαι κ τα παιδακια σου!!!μαρακι τα ονειρα καμια φορα δεν τελειωνουν...μην δινεις σημασια!!!

μαχη μου εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο...οι υπολοιπες που ειστε καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πχ ρε κοριτσια αν γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο και εχεις ΙΚΑ, ξερετε καθολου, πως ειναι η διαδικασια?

Πληρωνεις το νοσοκομειο, τον γιατρο πως γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου κ εγω ικα εχω.στην μικρη μου πριν τεσσερα χρονια ειχα πληρωσει για τρεις μερες που εμεινα περιπου 230Ε.η καθε μερα ειναι περιπου 75Ε αν δεν κανω λαθος κ την καρτα εισοδου που σε βγαζουν.αν γεννησεις με καισσαρικη δεν πληρωνεις τιποτα γιατι θεωρηται χειρουργειο κ ειναι μεσα στις ασφαλιστικες καλυψεις.τωρα αν εσυ θελεις να δωσεις κατι εξτρα στο γιατρο αυτο ειναι αλλο.αλλα πανω κατω περιπου στα 75Ε η μερα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! Πλάκωσε δουλειά πρωί πρωί!!!

Τι κάνετε?

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες....

Μάχη μου και εγώ σε Δημόσιο θα γεννήσω... αλλά για ΙΚΑ δεν γνωρίζω τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζ!

Και το επιδομα που παιρνεις απο το ΙΚΑ το παιρνεις ανεξαρτητα απο το που θα γεννησεις (σε Ιδιωτικο ή Δημόσιο) ή πρεπει να δωσεις τις αποδειξεις?

Μου εχουν πει οτι οταν γεννας σε Ιδιωτικο σου δινει περισσοτερα λεφτα το ΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia..ti kanete?egw mia xaroula

egw koritsia tha gennhsw se klinikh dioti to nosokomeio mas usterei paidiatrikhs kalupshs k oi gunaikologoi einai gia ta mpazaaa..ase pou den mporw na me fantastw na sunergazomai me allon giatro ektos apo ton diko mou...tha mas kostisei bebaia alla den uparxei allh lush

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου εγώ που είμαι σε άλλη ασφάλεια ξέρω ότι όπου και να γεννήσω (ιδιωτικό η δημόσιο) το επίδομα το παίρνω, όπως και ένα μέρος του ποσού που θα πληρώσω στο ιδιωτικό... τώρα με το ΙΚΑ δεν ξέρω πώς γίνεται....

Καλημέρα Μαίρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Μαχη μου εγω ενδεχομενως να γεννησω σε δημοσιο...δεν ξερω ακομα..

αν θα τα καταφερω για φυσιολογικο θα παω σε ιδιωτικο - αν και ομολογω οτι φοβαμαι- αλλα αν παλη παω για καισαρικη θα παω στο δημοσιο.

Οπου και να γεννησεις το Επιδομα τοκετου ειναι ιδιο και ειναι περιπου 990 Ευρω τωρα για το ΙΚΑ, ειτε γεννησεις δηλαδη σε δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο, επισης στο δημοσιο πληρωνεις κατι παραπανω εαν διαλεξεις δοματιο ανωτερης κατηγοριας απο αυτο που σε καλυπτει το ταμειο σου.

Τον γιατρο εαν σε ξεγεννησει ο γιατρος της βαρδιας δεν εισαι υποχρεωμενηνα του δωσεις τιποτα, εαν ομως θελεις να εχεις τον γιατρο σου.....

Επισης μη τρελενεστε και αφισετε μπαμπαδες παπουδες κλπνα χαρτζιλικωσουν τις νοσοκομες..

η μανα μου ακομα και στην Ιδιωτικη που γεννησα εκυςο απο τη νοσοκομα που τους δειξε το ασχημουλι μου εδωσε απο 50 ευρω, το ιδιο και ο αντρας μου...εδωσε και στις νοσοκομες του οροφου..να με προσεχουν λεει καλυτερα...

για τον μπαμπα μου ανισυχω που θα μινει πανιμε πανι γιατι ο εγγονος θα παρει το ονομα του...χαχαχχα

Καλημερα Ηλιαννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto ika apo oti gnwrizw einai to epidoma kuhshs gurw sta 800euro alla prepei na exeis 200 enshma ta teleutaia 2 xronia meta einai to epidoma toketou alla 800 aneksarthta apo enshma k tetoia k epidoma loxeias to opoio den gnwrizw poso einai k ti xreiazete,,pantws egw apo ola auta dikaioume mono to ena auto tou toketou,,elpizw na sas bohthisw estw k ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κοριτσια που δεν ειπα!!

Για το ΙΚΑ δεν ξέρω αφου αλλιώς λειτουργεί εδώ το δικό μας σύστημα..Κι εγώ σε ιδιωτική θα γεννήσω με το καλο.

Μιχαέλα μου εχεις κι εσύ γιατρό αύριο?? Αντε με το καλό.

Εγώ κοριτσια με πήρε ο αντρας μου να ετοιμαστω για να με πάει σε ένα γραφείο που ήθελαν την υπογραφή μου σε κάτι χαρτια΄. Ετοιμαστηκα βιαστικα, χάρηκα κιολας που θα πάω μια βόλτα και αφου ήρθε με πήρε΄...λίγο πιο κατω μας παίρνει τηλ ο υπεύθυνος (ειναι και φίλος μας) και λεει τελικά δεν χρειαζεται η ΜΑρια σήμερα, μην την ταλαιπωρήσουμε άδικα!! :evil::evil: Και γύρισα πίσω!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το επιδομα κυοφορεις και λοχεια εξαρταται απο το ακαθαριστο ημερομησθιο που παιρνει καθε εργαζομενη, ειναι αρκετα περισσοτερα λευτα και ειναια νεξαρτητο απο το επιδομα τοκετου

Θελει και εκει τα 200 ενσημα και δηλωση απο τον εργοδοτη και υπολογιζετε αναλογα με τις αποδοχες την 31/12 τρου προηγουμενου ετους

εγω στον γιο μου πηρα απο απο το ΙΚΑ για κυοφορεια - λοχεια γυρω στα 3000 και αλλα 600 απο τον ΟΑΕΔ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα επιδοματα τα παιρνειςετσι κ αλλιως...δεν εχουν να κανουν με το που θα γεννησεις...απλα στο δημοσιο σου μενουν στο χερι καθαρα ενω στην ιδιωτικη απο την μια τα παιρνεις κ απο την αλλη τα δινεις....αν θυμαμαι καλα νομιζω πως εχω ακουει κατι για καισαρικη οτι παιρνεις κατι παραπανω αλλα νομιζω οτι ισχυει για την ιδιωτικη γιατι στο δημοσιο δεν πληρωνεις ετσι κ αλλιως.καλημερα γιεληζ και merycal!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...