Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά....


Recommended Posts

Γειά σας!

Εγώ αυτά που τρώω τα γράφω εδώ και καιρό στο "Για όσες δεν πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο" και δεν μπορώ να το προδώσω. :P

Βλέπω πλούσια τα ελέη! Περίπου κι εγώ έτσι τρώω, αλλά πρέπει να μειώσουμε λίγο αυτά που τρώμε, αν θέλουμε να χάσουμε.

Για τη σοκολάτα δεν το σχολιάζω, κι εγώ έφαγα γλυκό σήμερα... :oops:

Θάλασσα, αφού το μεσημέρι είχες μακαρόνια, καλύτερα να μην έτρωγες και πατατοσαλάτα και ψωμί, αλλά κανένα χορταράκι και καθόλου ψωμί!

Όσο για τη δίαιτα της Ελένης, δεν υπάρχει περίπτωση, δεν είμαι για τέτοιες σκληρές δοκιμασίες! Έκανε η μάνα μου παλιά τη δίαιτα της ΝΑΣΑ, δεν ήταν τόσο αυστηρή, αλλά ήταν παρόμοια!

Ελπίζω αύριο να τα πάμε καλύτερα, μήπως χάσουμε και κανένα κιλό (ξου-ξου-ξου)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΡΩΙ 2 ΜΗΛΟΠΙΤΑΚΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ,ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ ΜΕ ΧΤΑΠΟΔΙ ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΑ,ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΑΡΑΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΨΩΜΙ,ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 2 ΣΟΚΟΛΑΤΟΜΠΙΣΚΟΤΑ( :lol::lol::lol: ) ΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΦΙΛΕΤΑΚΙ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙ. ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗ ΦΑΩ ΑΛΛΑ ΣΟΚΟΛΑΤΟΜΠΙΣΚΟΤΑ!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα εχεις δικιο

το σκεφτηκα αλλα ειναι αυτα που μ'αρεσουν και επειδη εφαγα στην πεθερα σημερα αυτα ειχε και τα εφαγα

αν ημουν σπιτι θα εφτιαχνα κανενα μαρουλακι

νιωθω τοσο χαλια και τοσο φουσκωμενη

απο αυριο ελπιζω να ειμαι καλυτερα στη διατροφη

ααααχχχ αυτη τη σοκολατιτσα δεν μπορω να της αντισταθω τι θα κανω???

φιλιτσι πολυ καλα τα πηγες μπραβο σου

να συνεχισεις ετσι

θα σε ακολουθησω.... :):):);)

οι υπολοιπες δεν ειπατε τι φαγατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια, τι θέμα κι αυτό με τα κιλά...Εγώ ήμουν πάντα ένα στρουμπουλό κοριτσάκι, με όχι πολλά παραπανίσια κιλά, απλά μπαμπάτσικια που λέμε και στη Θεσσαλονίκη.

Μετά το γάμο πήρα λίγα κιλά ακόμα, έχω ύψος 1,62 και ήμουν περίπου 73 κιλά. Μένοντας έγκυος και μέχρι να γεννήσω πήγα στα 90 :oops::oops::oops:

Από τότε που γέννησα, 7 μήνες τώρα, δεν έχασα πολλά κιλά, μόνο 5-6 που ουσιαστικά φύγανε με το που γέννησα, μετά τίποτα. Αλλά σιγά σιγά το σώμα επανέρχεται γιατί ψιλομπαίνω στα παντελόνια μου.

Θέλω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να κάνω δίαιτα, σε 3 μήνες βαφτίζουμε και το νινί μας και δεν θέλω να είμαι σαν γουρουνάκι...Από την άλλη, δεν έχω κουράγιο και όρεξη για δίαιτα...Μου αρέσει το καλό φαί ρε γ.....το, τι να κάνω... :?::?::?:

Προσπαθώ, αλλά δεν τα καταφέρνω...Πάντα θα φάω κάτι παχυντικό και πάει!

Καλό κουράγιο σε όλες για την προσπάθειά σας, ελπίζω να καταφέρω κάτι κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου....

συγγνώμη που δεν έγραψα χθες βράδυ αλλά ήταν ανήσυχος ο μικρούλης μου κ δεν πρόλαβα....

λοιπόν:

πρωί: 1 τοστ

μεσημέρι: 1 πιάτο φακές μέτριο, 1 φέτα ψωμί, 1 κουταλιά ταραμοσαλάτα κ μαρουλοσαλάτα

απόγευμα: 1 ζεστή σοκολάτα

βράδυ: 2 κομμάτια πίτσα(παρασύρθηκα με τον αντρούλη μου).

απ ότι διάβασα σχετικά καλά τα πήγατε όλες αλλά σίγουρα χρειάζεται να κόψουμε λίγα ακόμη...

εγώ δεν έπρεπε να φάω την πίτσα αλλά 1 τοστ καλά θα μου ήταν, τελοσπάντων συνεχίζουμε.....

γεια σου fotin, καλό κουράγιο κ σε σένα! δεν μου διευκρίνισες, θέλεις να σε βάλω στη λίστα των... παχουλών;αν ναι δώσε μου στοιχεία.

καλή μας ημέρα, χωρίς λιχουδιές.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες

φωτεινη σιγουρα χρειαζεται και η καταλληλη ψυχολογια και διαθεση για να κανεις καποια διαιτα

ελενη καλα τα πηγες χθες μπραβο

η πιτσα ηταν λιγο παραπανω ισως να σταματουσες στο 1 κομματι

εγω χαλια ξεκινησα σημερα

για να δουμε πως θα καταλληξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια. όλες καλά είστε από ότι βλέπω. εγώ την ξεκινάω σήμερα και βλέπουμε. έβρασα το κοτοπουλάκι μου ήπια το καφεδάκι μου το πρωί και περιμένω με αγωνία να έρθει το μεσημέρι για να ΑΠΟΛΑΥΣΩ το ΥΠΕΡΟΧΟ ΒΡΑΣΤΟ φαί μου.

fonti , σου έστειλα κάποιες πληροφορίες. ελπίζω να βοήθησα.

Πεινάω φοβερά αυτή την στιγμή αλλά ελπίζω να αντέξω. Πάντως κορίτσια για να χάσουμε κάνα κιλό αν δεν βάλουμε φερμουάρ στο στόμα μας , δεν θα γίνει ποτέ.

Εχτές το βράδυ έφαγα δημητριακά με γιαούρτι δηλαδή ελαφριά,και τώρα πεινάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ελένη, όντως ξέφυγες με την πίτσα. Εγώ συνήθως τρώω 3-4 κομμάτια (:P) αλλά τώρα θέλουμε να χάσουμε κιλά! Καλύτερα μείνε στο τοστάκι!

Εγώ αυτές τις μέρες περιμένω περίοδο, και με την κατακράτηση η ζυγαριά έχει φτάσει στα ύψη (οκ, 60 δείχνει, αλλά και να χάσω δε θα φανεί!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να σας πω φοβαμαι οτι θα απογοητευτω αν ανεβω στην ζυγαρια την δευτερα. λοιπον τι εφαγα χτες

το πρωι καφες και ενα ποτηρι φρεσκοστιμμενο χυμο

το μεσημερι ενα γεματο πιατο μακαροναδα

απογευμα , ενα επιδορπιο τυπου κρεμα σοκολατα , αλλα με σογια

καφες ενα κομματακι χαλβα

βραδυ μια πιρουνια μακαρονια , ενα μηλο και μια μπανανα

πριν τον υπνο , ενα χαμομηλι

σημερα

το πρωι καφε και χυμο

πιο μετα ενα ποτηρακι γαλα σογιας

το μεσημερι ενα πιατακι αρακά και ψωμι , ενα μηλο και ένα αχλαδι

τωρα καφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου fotin, καλό κουράγιο κ σε σένα! δεν μου διευκρίνισες, θέλεις να σε βάλω στη λίστα των... παχουλών;αν ναι δώσε μου στοιχεία.

Και δε με βάζεις Eleni μου...

Είμαι 84 και θέλω να πάω 70. Αν χρειάζεσαι και κάποιο άλλο στοιχείο πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα, μια χαρά τα πήγες!

Εγώ αποκλείεται να ανέβω στη ζυγαριά μέχρι να μου έρθει περίοδος. Έχω ένα φούσκωμα, άλλο πράμα! Αφού σήμερα μια μαθήτρια με ρώτησε αν είμαι έγκυος!! Πολύ ενθαρρυντικό για τη δίαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εγω να δειτε η ζυγαρια παραπανω θα με δειξει

ενω τρωω λιγοτερο απο πριν (φανταστειτε τι ετρωγα) :o:o:oops: νιωθω πιο φουσκωμενη

ισως επειδη σταματησα το θηλασμο

λοιπον ξεκιναω να σας πω

πρωι : καφε αυγο και λιγα δημητριακα

μεσημερι : ενα πιατο φακες δυο φετες ψωμι και 6 ελιες

απογευμα :καφε

βραδυ : μισο πιατο φακες και μετα απο λιγο γαλα με ψωμι

αλλα νιωθω πολυυυυυ φουσκωμενη την κοιλια δεν ξεφουσκωνει με τιποτα

πριν ετρωγα οτι εβρισκα μπροστα μου και ημουν ετσι τωρα εκοψα αρκετα πιστεψτε με και παλι ετσι νιωθω

αμαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλασσα, μήπως το φούσκωμα είναι απ' τις φακές; Το βράδι εγώ προσπαθώ να αποφεύγω τα όσπρια, γιατί με φουσκώνουν αφάνταστα! Μήπως, όμως, περιμένεις περίοδο;

Κι εγώ αυτές τις μέρες νιώθω τυμπάνισμο!

Ρε σεις, λέτε να πάθαμε όπως τα παιδάκια της Αφρικής που υποσιτίζονται και φουσκώνουν οι κοιλιές τους; :P :P :P :P :P

Απ΄τη δίαιτα εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XXAXAXAXAXAXA ναι εφαγα λιγο γιαυτο :lol::lol::lol:

περιμενω περιοδο απο βδομαδα ομως

και το απογευμα που δεν εφαγα τιποτα παλι ετσι ενιωθα φαντασου πως νιωθω τωρα

εγω ρε το προβλημα το εχω οταν ταιζω τη μικρη

λιγουρευομαι και τρωω και εγω

μηπως να μην την ταιζω? :o:o

σιγα μην χασω κιλα

ψιλομελαγχολησα για το θεμα

εισαι καθηγητρια?τι διδασκεις?

παντως η μαθητρια πολυ ενθαρυντικη οντως

της ειπες πως κανεις διαιτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλολογικά διδάσκω σε εσπερινό σχολείο.

Της είπα ότι περιμένω περίοδο και είμαι φουσκωμένη. Ότι κάνω δίαιτα τους το έλεγα στο διάλειμμα, αλλά δεν ξέρω αν το άκουσε...

Η αλήθεια είναι ότι σε όποιον πω ότι κάνω δίαιτα με κοροϊδεύει, γιατί, επειδή είμαι σχετικά ψηλή, δε φαίνονται τα κιλά, μη σας πω κιόλας ότι θεωρούμαι και αδύνατη.

Αλλά το 2008 που επέστρεψα στην Κύπρο, επέστρεψα 54-55 κιλά, σε χρόνο ρεκόρ ανέβηκα στα 57, και από το τελευταίο καλοκαίρι μετά την αποβολή που είχα, φλερτάρω επικίνδυνα με τα 60... Ε, είναι να μην απελπίζομαι; Μου είναι αδύνατο να αποδεχτώ ότι τα κιλά μου πλέον θα είναι τα 60.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι πως εσυ καταλαβαινεις αν εισαι οκ η οχι με τα κιλα που εχεις

οπως και να μας βλεπουν οι αλλοι εμεις εχουμε το σωμα και το κουβαλαμε :)

βεβαια μη φτασουμε και στα ακρα

εχω 2 γνωστες που ειναι και οι δυο απο τα κοκκαλα βγαλμενες και ειναι συνεχεια στην στερηση για να χασουν τα 500γρ που πηραν και δεν τρωνε τιποτα και συνεχεια μιλανε για τα μαυρα μακαρονια και ρυζια και μην πιουν καφε τωρα γιατι πρεπει να πιουν πρασινο τσαι που αδυνατιζει και οχι παραπανω γουλιες γιατι θα βαλουν 30γρ

ασε εκει τσατιζομαι αυτο νομιζω ειναι αρρωστια

και δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα οταν βρισκομαστε με κοιτανε απο πανω μεχρι κατω

δεν το λεω σαν δικαιολογια οτι εκανα μωρο γιατι αν ηθελα μπορουσα να τα χασω τα κιλα αλλα δεν ειχα την ψυχολγολια μεσα σε αυτα τα 2 χρονια,που δεν κοιμηθηκα σερι πανω απο 1,5 ωρα γατι ξυπνουσε η μικρη να θηλασει που συνεχως επρεπε να εχω ενα προγραμμα συμφωνα με τη μικρη να φαει να την αλλαξω νατην κοιμησω αγκαλια, να κανω και διαιτα

αμαν τα ειπα και ξελαφρωσα

σορι για το ολο θεμα αλλα μου ηρθε τωρα που μιλαμε για αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είχα κι εγώ μια συγκάτοικο τέτοια, που μόλις έφυγε απ' το σπίτι της τής τη βάρεσε να χάσει κιλά, ενώ δεν ήταν καθόλου χοντρή κι άρχισε να κάνει τρελές δίαιτες.

Τελικά, έχασε πολλά κιλά, αλλά έγινε πολύ χειρότερη, γιατί ήταν τέτοιο το σώμα της, που δεν είχε καμπύλες, και με το που έχασε τα κιλά έγινε "το κορμί σου το φιδίσιο, που είναι μπρος και πίσω ίσιο". Τι να την κάνεις έτσι όπως έγινε;

Και τώρα η θεολόγος στο σχολείο προσπαθούσε να χάσει τα κιλά της εγκυμοσύνης (το μικρότερο παιδί της είναι τριών), είχε δοκιμάσει τα πάντα, αλλά δεν άντεχε τις δίαιτες. Τελικά, βρήκε την εξής "έξυπνη" δίαιτα στο ίντερνετ: μία μέρα έτρωγε κανονικά, αλλά όχι πολύ, και μία μέρα δεν έτρωγε τίποτα, μόνο μπάρες δημητριακών, κανένα φρούτο και τέτοια. Εννοείται, άντεξε μόνο μια βδομάδα, και φυσικά, δεν έχασε παρά μόνο ένα κιλό.

Για να μην πω για τη Βοηθό Διευθύντρια πέρσι, που έκανε τη δίαιτα του Κέιμπριτζ, έχασε πάρα πολλά κιλά, αλλά παράλληλα εξασθένισε κι ο οργανισμός της.

Αχ, εμείς οι γυναίκες, σε τι βάσανα μπαίνουμε συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα υπαρχουν πολλες τετοιες

το θεμα ειναι να καταλαβεις να μην φτανεις στα ορια

και στο αδυνατο και στο χοντρο

ετσι νομιζω εγω

αυτες που σου λεω εγω τα κοκκαλα στο προσωπο νομιζεις πως θα σχισουν την επιδερμιδα και θα βγουν εξω και σου λεω ειναι σε διαιτα αυτον τον καιρο

ασε τι θελουν να χασουν δεν ξερω

αλλα πιο πολλυ τσατιζομαι που τους απασχολει τοσο πολυ αυτο.

εχουμε τοσο πολλα πραγματα να σκεφτουμε και να στεναχωριομαστε και αυτο ειναι σε δευτερευουσα θεση

νομιζω νυσταξα :)i-)i-)[smilie=sleepy1.gif]

ελπιζω αυριο να τα παω καλυτερα απο οτι σημερα θα λειπω κιολας το πρωι και οταν ειμαι εξω δεν τρωω τοσο πολυ

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου....

α, μη με στεναχωρείτε, δε θέλω πεσμένο ηθικό....

κι εγώ χθες έτσι ήμουν με είχε πάρει από κάτω γιατί δεν ήμουν συνεπής, σήμερα όμως νιώθω ήδη πολύ καλύτερα....

τα δύσκολα είναι την πρώτη εβδομάδα κ ωσπου να χαθεί το πρώτο μας κιλάκι μετά πέρνουμε τα πάνω μας κ συνεχίζουμε!

όντως τα παραδείγματα που αναφέρατε thalassa κ θέλω να γίνω μαμά ήταν ακραία, δε θέλουμε να ακολουθήσουμε το δρόμο τους, θέλουμε να ξαλαφρώσουμε από κάποια περιττά κιλά που θα μας κάνουν να νιώσουμε πιο όμορφα εμείς κ κανένας άλλλος... είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρουμε, έστω κ με πισωγυρίσματα, αλλά θα προσπαθήσουμε................

άλλοστε είναι η καταλληλότερη εποχή, τώρα που μπαίνει η άνοιξη, να χουμε το χρόνο μας σιγά σιγά μέχρι το καλοκαιράκι να χουμε αδυνατίσει λίγο να μαστυε έτοιμες για τις βολτίτσες κ τα μπανάκια μας.....

όσο σκέφτομαι οτι θα φορέσω το μαγιό μου όπως είμαι τώρα με πιάνει απελπισία..... όχι, θα το φορέσω με λιγότερα κιλά!!!

άντε ξεκινάμε κ σήμερα δυναμικαααααά!

κοριτσάκια συγχωρέστε με δεν με διευκολύνει να γράφω το βράδυ τι έφαγα, θα σας το γράφω το πρωί....

λοιπόν...

πρωί: γάλα κ καφέ

δεκατιανό: τοστ

μεσημεριανό: 1 μπριζόλα ψημένη, 1 φέτα ψωμί κ μαρουλοσαλάτα

απόγευμα: ζεστό κακάο(φλυτζάνι)

βράδυ: τοστ

κορίτσια νομίζω τα πήγα καλά... αν συνεχίσω έτσι κάτι θα γίνει...

thalassa κ ρούλα 3 πολύ καλά τα πήγατε...

thalassa μου, το φούσκωμα θα φύγει, θέλει λίγο χρόνο ακόμα κι εγώ πρησμένη νιώθω... άλλοστε περιμένεις κ να αδιαθετήσεις...

περιμένω νέα σας.....

που είναι οι υπόλοιπες παχουλές;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

ρε Ελενη μην το λες ετσι παχουλες!!!μου ριχνεις την ψυχολογια,κι εγω δεν μπορεσα να μπω χθες ειχα κοσμο μεχρι αργα

λοιπον το πρωι δημητριακα με γαλα

μεσημερι το ιδιο με την προηγουμενη ενα πιατο φαρφαλες με τυρια στο φουρνο και σαλατα κουνουπιδι

απογευμα τρια κομματακια σοκολατα,τελικα αντισταθηκα στα γλυκα,και ενα καφε

το βραδυ ενα γιαουρτακι με δημητριακα και λιγα φουντουκια

eleni μια χαρα τα πηγες χθες,μπραβο σου

κοριτσια συμφωνω μαζι σας και μενα η γυναικα μαρεσει να εχει καμπυλες οχι να ειμαστε τελειως κοκαλο κιολας,το παν ειναι να νιωθεις ανετα με το σωμα σου και να σου αρεσει αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη,τα νουμερα δεν λενε και πολλα ετσι δεν ειναι;και εγω στους αλλος αδυνατη φαινομαι αλλα εμενα δεν μου αρεσει το σωμα μου αυτη τη στιγμη οπως ειναι γιαυτο και τρωγομαι να χασω τα περιττα κιλα μου

Θελω να γινω μαμα,ποσο υψος ειπες οτι εχεις;αφου περιμενεις περιοδο λογικο ειναι να εισαι πρησμενη και εγω οταν περιμενω η κοιλια μου γινεται τουμπανο

thalassa αστες να σε κοιτανε απο τη ζηλια τους ειναι να σκασουν,λογικο ειναι οταν δεν εισαι καλα ψυχολογικα και σε καταβαλει η κουραση να μην εχεις ορεξη για διαιτες,κουραγιο σε ολλες και θα τα χασουμε τα παλιοκιλα μας που θα παει,ηθικο ακμαιο θελω εεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας

πολυ καλα τα πηγατε ολες μπραβο

το βραδυ φαγατε ελαφρια

για να δουμε σημερα

εγω παντως πιστευω πως η ζυγαρια ιδια θα με δειξει

αυριο φευγουμε βολτα στους δικους μου και ισως και απο βδομαδα να ειμαι εκει

ελπιζω να μην φαω πολυ εκει

το θεμα ειναι πως δεν θα εχω ιντερνετ και δεν θα μπορω να μπαινω :cry::cry::cry:

αλλα οταν επιστρεψω θα μπω να δω πως τα παμε

αυριο θα σας χαιρετισω σημερα και μεχρι αυριο μεσημερι θα μπαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...