Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά....


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια !! οσο παει μεγαλωνει η παρεα τελικα... Να βρεθουμε καμια φορα να παμε για κανενα μεζεδακι...χαχα!!! λοιπον ξεκιναω, το πρωι λιγο λαγανα με κασερακι και ενα ποτηρι γαλα, ενα αχλαδι, το μεσημερι εκανα γαριδοπιλαφο αλλα μου εφυγε λιγο το αλατι και εγινε λυσσα οποτε την γλυτωσαμε απο εκει και δεν εφαγα πολυ, λιγο λαγανα με μερεντα μετα, το απογευμε λαγανα με λαβας τυρι και τωρα το βραδυ δημητριακα fitness με γαλα...καλα τα πηγα νομιζω ε?? πειναω βεβαια τωρα αλλα το αγνοω... αντε τα λεμε αυριο κοριτσια καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολες τις ομοιοπαθουσες

μαλλον κοιμαστε οι περισσοτερες απλα τωρα μπορεσα να μπω

το κοριτσακι μου το γλυκο ειναι 23 μηνων σε ενα μηνα γινεται 2 χρονων

ναι οπως λεει και η σαυροπιγκουινος δεν φταιει η εγκυμοσυνη πλεον τελειωσαν τα ψεματα πρεπει να τα χασω αυτα τα κιλα

εχει 5 μερες που σταματησαμε και το θηλασμο οποτε καμια δικαιολογια!!!!!!!! :roll::roll::roll:

λοιπον να σας πω τι εφαγα απο το μεσημερι και μετα γιατι το πρωινο το ειπα

πριν το μεσημεριανο εφαγα ακομα μια λαγγυτα με τυρι (ηταν τελειες)

μεσημερι

- 1σνιτσελ κοτοπουλο με πουρε πατατας και λιγες σαλατες αλοιφες εννοω τυροσαλατα ουγγαρεζα και τετοια και μια φετα λαγανα

απογευμα

ενα κουλουρακι,3τουλουμπακια με σοκολατα και εναν καφε

βραδυ

λιγο γαλα με ψωμι και ζαχαρη :):lol:

αυτα μεχρι στιγμης αλλα παλι νιωθω οτι εφαγα πολυυυυ

μαλλον εφαγα πολυ ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου....

καλωσήρθες κι εσύ enina, καλή αρχή...

ωραία η ιδέα σου thalassa, να ζυγιστούμε τη Δευτέρα, να δούμε... νιώθω ένα φούσκωμα απ τα χθεσινά, αφήστε,

εγώ θέλω δυο μέρες να χάσω αυτά που έφαγα χθες....

σήμερα είμαι αποφασισμένη...για να δούμε!

κορίτσια, υπομονή...θα τα κασταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. Εγώ είμαι η Ελένη , και έχω 2 παιδάκια. Μία κορούλα 4 χρονών και έναν μπέμπη σχεδόν 6 μηνών. Εχω πολύ καιρό να μπώ και να γράψω στο φόρουμ. Μπαίνω και διαβάζω όμωσ πολύ συχνά τι γράφετε . Σταμάτησα κάποια στιγμή γιατί πρίν αρκετούς μήνες βέβαια, όταν έμπαινα στο φόρουμ αντί να μιλάμε και να λέμε τις απόψεις μας , έβλεπα κορίτσια που τσακωνόντουσαν επειδή είχαν διαφορετική άποψη για κάποιο θέμα.

Τέλως πάντων, για να μην βγαίνω και εκτός θέματος να σας πώ ότι είμαι αρκετά ψηλή 1.85 και είμαι σταθερή πλέον στα 85 κιλά. Δεν μου φαίνονται πάρα πολύ, αλλά για εμένα που ξέρω τον εαυτό μου είναι πολλά. Θέλω να χάσω τουλάχιστον 7 κιλά. Δηλαδή ο στόχος ο δικός μου είναι 78.

Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν έχω πάει για δουλειά ακόμα , ότι βρίσκω στο σπίτι το γρατζουνάω. Δεν μένει σοκολάτα στο ψυγείο ούτε για αστείο. Όμως αποφάσισα να ξεκινήσω από αύριο μία χημική δίαιτα και έχοντας και την παρέα σας, ίσως ξεχάσω λίγο την πείνα που θα τραβήξω.

Ελπίζω να τα πάω καλά γιατί 1) θα βαφτίσω τον μπέμπη μου στίς 29 Μαίου και 2) έρχεται και το καλοκαίρι και τα κοντομάνικα μπλουζάκια δεν μπορούν να καλύψουν και πολλά πράγματα.

Δεν είναι σαν τα πουλόβερ, που μπορείς να κρύψεις και την κοιλιά.

Ελπίζω να τα λέμε συχνά. Εύχομαι σε όσες το προσπαθήσουμε...καλά αποτελέσματα.

οπότε συνωνόματη...... βάλε με και εμένα στη λίστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, καλωσόρισες στην παρέα μας και με το καλό να χάσεις τα κιλά που θέλεις.

Τις χημικές δίαιτες εγώ τις φοβάμαι λίγο, γιατί τις περισσότερες φορές χάνεις απότομα πολλά κιλά, καταστρέφεται ο μεταβολισμός και μετά τα βάζεις όλα μαζεμένα συν πόσα άλλα....

Ποια δίαιτα θα κάνεις εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την συγκεκριμένη δίαιτα την έχω ξανακάνει στο παρελθόν. Πάνε αρκετά χρόνια βέβαια, πρίν κάνω τα παιδάκια μου. Μου την είχε δώσει μια κοπέλα διαιτολόγος και έιχε αποτελέσματα. Είχα χάσει κιλά τα οποία και δεν ξαναπήρα μετά. Πιστεύω ότι εάν μετά το τέλος μιας δίαιτας προσέξουμε λιγάκι και δεν <<σαβουριάζουμε>> ότι βρίσκουμε μπροστά μας , μπορούμε να διατηρηθούμε.

Αυτή η δίαιτα έχει από ότι θυμάμαι 3 μέρες μπιφτέκι με σαλάτα. Τις επόμενες τρείς μέρες έχει κοτόπουλο ψητό με χόρτα , μετά γιαούρτι και φρούτα. Δεν τη θυμάμαι ακριβώς , θα ψάξω να βρώ που την έχω γράψει οπότε εάν θέλεις μπορώ να την γράψω στο φόρουμ για να τη δείς.Επειδή προσπάθησα να το κάνω όπως τα κορίτσια που διαβάζω τις προηγούμενες μέρες, να μειώσω το φαγητό μου, να τρώω το βράδυ δημητριακά με γιαούρτι να τρώω δηληδή πιο ελαφριά , αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Γι ' αυτό θέλω κάτι πιο δραστικό.

Εσύ "θέλω να γίνω μαμά" είσαι στη διαδικασία να θές να χάσεις κάποια κιλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες Ελένη74, καλή αρχή κ σε σένα... να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

κι εμείς 29 του Μάη θα βαπτίσουμε τον μπέμπη μας!

πρέπει να βιαστούμε...λιοπόν!αν τη βρεις πες κ σε μας την δίαιτά σου...

thalassa μου, κι εγω πεινάω αν κι έφαγα καλά-καλά...

θα σας πω το βράδυ τι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni , δεν θέλω να ακούω "αν τη βρείς την δίαιτα". Θα τη βρώ σε λίγο γιατί τώρα κοιμούνται τα ζουζούνια μου και δεν θέλω να κάνω φασαρία μη και τα ξυπνήσω. Για να τα καταφέρουμε πρέπει η μία να παροτρύνει την άλλη και όχι να της λέει "δεν πειράζει".

Θα την γράψω αργότερα, οπότε όποια νομίζει ότι της κάνει...............την ξεκινάει.

Εσένα ο μικρούλης σου πόσο είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, δεν έχεις άδικο. Κι εγώ όσες φορές είπα να μειώσω το φαγητό μου, δεν τα καταφέρνω!

Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι, ενώ όταν κάθομαι σπίτι δεν τρώω πολύ, όταν είμαι στο σχολείο (δουλεύω στο εσπερινό σχολείο) όλο και κάτι μασουλάω, γιατί όλο και κάτι υπάρχει στο τραπέζι! Τον τελευταίο καιρό νομίζω ότι έχω μειώσει αρκετά το φαγητό που τρώω, αλλά πάλι, η ζυγαριά μένει κολλημένη.....

Κάνω και κάποιες ασκήσεις γυμναστικής, και ευελπιστώ να χάσω τα κιλά που θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν μπορείς και κάνεις ταυτόχρονα και λίγη γυμναστική νομίζω πως είναι ότι καλύτερο.

Το πιστεύεις ότι από τον Σεπτεμβρη που γέννησα τον μπέμπη μου, έχω κατεβάσει από την αποθήκη που το είχα το ποδήλατο( με χρονόμετρο-θερμίδομετρητή) , το έχω βάλει μέσα στη κουζίνα (ευτυχώς έχω χώρο) και το κοιτάω. Δεν προλαβαίνω να κάνω. Πιο πολλές φορές ανεβαίνει η κόρη μου επάνω του για να παίξει παρά εγώ. Τώρα όμως που θα ξεκινήσω θα κάνω και ποδήλατο. Μια απόφαση είναι όλα.

αα......κορίτσια , μην ξεχνάτε ότι πρέπει να πίνουμε πολύ νερό και να λιγοστέψουμε τους καφέδες γιατί κάνουν παρακράτηση υγρών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι σας θέλω κοριτσάκια μου, δυναμικές....

οκ Ελένη μου, περιμένουμε τη δίαιτά σου, να τη δοκμιμάσουμε!

κι εμένα μου χε πάρει ο αντρούλης μου δώρο ένα ποδήλατο αλλά το χρησιμοποιώ σαν...καλόγερο! όταν το πρωτοπήραμε έκανα συστηματικά για 4 μήνες παράλληλα με στεπ κ είχα δει αποτέλεσμα, είχαν σφίξει λίγο τα μπουτάκια αλλά τότε ήμουν κ πιο αδύνατη... θα το ξεκινήσω πάλι, θα κατεβάσω κ το στεπ απ το πατάρι κ βλέπουμε... αν το αποφασίσω θα βρω ενα μισάωρο μέσα στη μέρα, όταν κοιμάται ο μικρούλης μου,για να κάνω λίγο γυμναστική.

Ελένη ο μπουμπούκος μου είναι 4,5 μηνών.

τώρα είχα μια λιγούρα...ευτυχώς κρατήθηκα κι έκανα ένα κακάο ζεστό να πιω(σε μικρό φλυτζανάκι).

ευτυχώς καφέδες δεν πίνω πια μιας κ θηλάζω, μόνο μισό ντεκαφεινέ το πρωί.

έχεις δίκιο κ νερό πολύ χρειάζεται, πίνω αρκετό αλλά όχι όσο πρέπει... εσύ θηλάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, δεν θηλάζω . Του δίνω ξένο. Είχα κάποιο προβληματάκι με το στήθος και δεν ήθελα εγώ να θηλάσω τον μπέμπη. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορούσα να τον θηλάσω αλλά προτίμησα όχι.

Ξύπνησε , ο μικρός μου.

Πάω να τον ταίσω και θα ξαναμπώ μετά για να γράψω την δίαιτα.

Θα τα πούμε αργότερα. Πώς θα τον βγάλετε τον μπέμπη? Εμείς Σίμο , σαν τον παππού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

βλεπω μεγαλωσε πολυ η λιστα μας,και εγω σημερα λεω να κανω λιγη γυμναστικη το απογευμα γιατι πολυ το εχω γαιδουρεψει το θεμα,καλα ειναι το βραδυ να γραφουμε τι φαγαμε ολη μερα για να μην γραφουμε συνεχεια και μετα θα μαλωνει η μια την αλλη συμφωνειτε;ομως εγω δεν μαλωνω τα κοριτσια που θηλαζουν ειπαμε χρειαζεστε περισσοτερο φαγητο,τον περασμε νο Ιουλιο βαφτισαμε τον μικρο και ετσι ελεγα και εγω τετοιο καιρο να τα χασω ως τη βαφτιση αλλα τιποτα,ειχα και ενα στηθος απο τον θηλασμο τεραστιο,παλι καλα ομως βρηκα ενα φορεμα που δεν φαινοταν και πολλα,

eleni74 πολυ ψηλη εισαι σιγουρα δεν θα φαινονται τα κιλα σου με τετοιο υψος

κοριτσια τα λεμε παλι,και να κρατιεστε εεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 έχεις δίκιο, μια φορά το βράδυ να λέμε τι φάγαμε..., να μην το ξεχνάμε όμως πρέπει να είμαστε συνεπείς!

Ελένη74 εμείς θα τον πούμε Βασίλη στον παππού του. πολύ ωραίο το Σίμος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ηρθα και εγω στο γκρουπ...Ειμαι 69 και θελω για αρχη να παω 64 και βλεπουμε...

Τον Ιουνιο εχω και την βαπτιση και θελω να ειμαι καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας βρε κορίτσια !! να χαίρεστε τα μωρά σας και καλή δυναμη στο σκοπό που ξεκινήσατε !

εγώ θα σας βρω σε κανα μηνα μαλλον γιατί ακόμα ειμαι στην αναμονή του τοκετού εποχή :)

εχω σκεφτεί ομως το εξής, αν και ακόμα δεν εχω βρει κανεναν "ειδικό" (γυμναστή ή μαία) να μου το απαντήσει : αραγε επιτρέπεται το κλασικό χουλα χουπ και ΠΟΤΕ μετά την γέννα ;;!

ευκολος και διασκεδαστικός τροπος για να επαναφέρεις την μέση σου και να προεξασκήσεις τους κοιλιακούς ΧΩΡΙΣ να ζορίζεσαι !!

το εχει δοκιμάσει καμία ; το εχετε ρωτήσει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες elisa και από εμένα στο club μας.

Κορίτσια σας γράφω την δίαιτα. Σκληρή αλλά δοκιμασμένη και το σημαντικότερο αποτελεσματική.......

Λοιπόν : 3 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / κοτόπουλο & ντομάτα

3 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / μπιφτέκι & χόρτα

1 ημέρα / μεσημέρι / 100 γρ. φέτα & 2 αυγά βραστά

βράδυ / γιαούρτι & 1 μήλο & 1 φρυγανιά

1 ημέρα / όλη μέρα όσες φορές θές / γιαούρτια

3 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / κοτόπουλο & ντομάτα

3 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / ψάρι & μαρούλι

1 ημέρα / όλη μέρα όσες φορές θές / γιαούρτια

1 ημέρα / μεσημέρι / χόρτα & 100 γρ.φέτα & 2 βραστά αυγά

βράδυ / χόρτα & 100 γρ.φέτα & 2 βραστά αυγά

3 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / κοτόπουλο & ντομάτα

2 ημέρες / μεσημέρι - βράδυ / μπιφτέκι & χόρτα

1 ημέρα / όλη μέρα όσες φορές θές / γιαούρτια

5 ημέρες / όλη μέρα όσες φορές θές / σαλάτες

1 ημέρα / γάλα

1 ημέρα / φρούτα

1 ημέρα / ρύζι

1 ημέρα / χυμούς

Δεν ξέρω αν θα την καταφέρω. Θα προσπαθήσω όμως γιατί δεν μου αρέσει εμένα το σώμα μου.

Καλή επιτυχία σε όλες μας σε ότι προσπάθεια και αν κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας και χρονια μας πολλα

λοιπον αρχιζω πρωτη,ειχα πει οτι ξεκιναω νηστεια τελικα αυτη τη βδομαδα θα απεχω μονο απο το κρεας γιατι στο ψυγειο ειχα κατι γιαουρτια και δεν ειμαστε να πεταμε σαυτους τους χαλεπους καιρους και ετσι ειπα να καταναλωσω πρωτα οτι γαλακτομικο εχει ξεμεινει και μετα αρχιζω κανονικα την χορτοφαγια μονο,λοιπον το πρωι ενα μπολ γαλα με δημητριακα,μετα εναν καφε,το μεσημερι φαρφαλς στο φουρνο με τυρια και μανιταρια,και σαλατα κουνουπιδι,δυο κομματακια σοκολατα,απογευμα εναν καφε και βραδυ λιγα φρουτα και ενα γιαουρτακι,εντωμεταξυ η πεθερα μου σημερα εστειλε με τον αντρα μου καταιφια και σαραγλι αλλα κρατηθηκα σημερα και δεν εφαγα πιστευω να με συγχωρησετε αυριο αν φαω ενα μικρουλι γλυκακι εεε;πως με βρισκετε σημερα;;

eleni74 πολυ σκληρη μωρε αυτη η διαιτα,ποσα κιλα χανεις;και σε ποσο διαστημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ΄μαι και εγω

τι κανετε?

πολλες μαζευτηκαμε ωραια

αχ κοριτσια τι θα κανω?μεχρι το μεσημερι πιστευω τα πηγα καλα αλλα μετα... :?

λοιπον

πρωι

-1 αυγο και εναν καφε

δεκατιανο

-2 κουλουρακια

μεσημεριανο

-χταποδακι με μακαρονια κοφτα ενα πιατο και πατατοσαλατα και μια φετα ψωμι

απογευμα

-3 κομματακια σοκολατα

-εναν καφε

βραδυ :(:(

-λιγη πατατοσαλατα που περησεψε απο το μεσημερι

- ενα πιατο τραχανα με λιγο τυρι

τωρα νιωθω τοσες τυψεις που εφαγα το βραδυ τοσο πολυ

αλλα τα ειδα μπροστα μου και δεν αντεξα

αμαν τι θα κανω????

για πειτε γνωμες πως τα πηγα?

κα1 καλα τα πηγες και εσυ βλεπω σοκολατακι ε?

και εγω ρεπαιδια δεν μπορω να αντισταθω

αυριο λιγο γλυκακι φαει ετσι για να παρεις γευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη σε αυτη τη διαιατα δεν εχει πρωινο απογευματνο?

μονο αυτα τα γευματα που γραφεις?.

πολυ αυστηρη μου φαινεται αλλα και εγω ετσι ειμαι τελικα αν δεν κοψω τα παντα δεν βαζω μυαλο :?:cry::cry::cry:

αφου οταν ειχα παει στο διαιοτολογο και μου λεει θα σου δωσω μια διατροφη με περισσοτερες θερμιδες επειδη θηλαζεις δεν εκανα τιποτα ισα ισα πηρα θαρρος και ετρωγα παραπανω

εγω το καλο ειναι οτι παω και γυμναστηριο :lol::lol:

βεβαια εχω να παω 2 βδομαδες αλλα λεω οτι παω :roll::roll:

παω να κανω μπανιο και ερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...