Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Ευγενία ναι την ήπια σχεδόν,αν θές πίνω εγώ μία για σένα!!! :lol::lol::lol: Και βέβαια να μας βάλεις την ιστορία σου να διαβάσουμε!! Το ρωτάς???

Μαράκι και εγώ ξέρω ότι ο σκύλος είναι έχθρος.. ούστ μακριά απο μάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαελλα μου καλωσηρθες πισω!!!

Φανταζομαι..πιες και εσυ μια ζεστη σοκολατα..

τωρα με κανετε να παω να κανω και εγω μια ζεστη σοκολατα!!!

χιχιχιχι

παιδια δεν ειναι μονο αυτο το θεμα..απλα αυτη η ξερολιση μερικων ειναι πολυ εκνευριστικη.

Δεν ξερεις για ποιον λογο καποια γυναιακ αποφασιζει να κανει παιδι σε καποια ηλικια..δεν ξερεις τη ζωη της, το μπαγκραουντ της, δεν ξερεις πολλα..

αν μια γυναικα επρεπε να συντηρησει οικογεννεια μητερα πχ η αδελφια και εκ των πραγματων δεν μπορεσε να τενοποιησει, εαν οντως δυσκολευτηκε πολυ απο διαφορους παραγοντες να κανει παιδι..

δεν μπορω τετοιες απολυτοτητες...

ακομα και αυτες που εβαλαν στην αρχη την καριερα πανω απο ολα..καποιον λογο ειχαν γι ανα το κανουν- και επειδη κανενας δεν ξερει τον πραγματικο λογο- πως μπορει να την κατακρινει

τεσπα..

Ας μη το συζηταμε...

Πλησιαζει η εποχη που θα βαζουμε φωτο απο τα δοματιακια μας!!!

Αυριο η τη Δευτερα θα ερθουν τα αυτοκολλητα μας οποτε απο βδομαδα θα σας βαλλω φωτο απο το δοματι του μεγαλου μας παλληκαριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

21/09/2009 Όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα ονειρευόμουν με ανοιχτά μάτια τον μικρό μου που σε λίγες ώρες θα τον κρατούσα στα χέρια μου που έμοιαζαν τόσο αδέξια να κρατήσουν ένα θαύμα ..φτάσαμε στο μαιευτήριο γύρω στις 7 το πρωί κι ήμουν φοβισμένη μα παράλληλα με είχε συνεπάρει μια ανυπομονησία να τον δω,φίλησα τον αντρούλη μου και συνειδητοποίησα για μια ακόμη φορά πως είναι ο σημαντικότερος άνθρωπος στην ζωή μου ,μου χάριζε την ζωή και ακόμα δεν το είχε καταλάβει..Το όνειρο αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα....μπήκα λοιπόν και άρχισαν όλες οι πρωτόγνωρες ετοιμασίες, ξύρισμα,κλύσμα κλπ, εγώ στον κόσμο μου συνεχεία ακουμπούσα την κοιλιά μου και σου μιλούσα κι ένιωθα θλίψη καταβάθος που θα μας χωρίζαν,όμως η μια σκέψη διαδεχόταν την άλλη και έτσι ανυπομονούσα να σε κρατήσω στην αγκαλιά μου άγγελε μου πέρασα στην αίθουσα ωδίνων και εκεί και ήρθε ο γιατρός μου ντυμένος με το πιο όμορφο χαμόγελο του κι ανακούφισε τους φόβους μου. Μετά από λίγο με ρώτησε εάν ήθελα παρέα και έφερε τον μπαμπάκα μας δίπλα μου ντυμένο στα γαλάζια!!!! Πολύ γέλιο!!!! Περάσαμε γύρω στις τέσσερις ώρες εκεί συζητώντας, γελώντας, κάνοντας σχέδια για το πως θα είναι να σε έχουμε στην αγκαλιά μας... Ερχόντουσαν οι πόνοι κάναμε ένα διάλειμμα και ξανά αστειάκια μετά!!! Δεν ξέρω αν θα τα είχα καταφέρει χωρίς τον μπαμπά...ήτανε δίπλα μας συνέχεια!... Η μεγάλη πλάκα ήταν όταν ερχόταν ο πόνος εγώ έπιανα το πίσω μέρος του κρεβατιού (το οποίο και ξήλωσα στο τέλος από το τράβηγμα!!!!) ο μπαμπάς από την άλλη είχε πάρει ένα κουτί καραμελάκια γιατί δεν μπορούσε να καπνίσει εκεί και δεν ήθελε να φύγει δευτερόλεπτο από δίπλα μας και όποτε άρχιζαν οι ωδίνες άνοιγε το κουτάκι και τα κατάπινε αμάσητα!!! Μέσα στους πόνους μου έβλεπα αυτή την εικόνα και γέλαγα!!! Είχες πεισμώσει και δεν έλεγες να κατέβεις όμως και κάπου εκεί αποφασίζουμε να κάνουμε επισκληρίδιο γιατί όπως φαινόταν είχαμε πολύ δρόμο μπροστά μας....... από την στιγμή που μου έκαναν την αναισθησία οι πόνοι πέρασαν και χαλάρωσα και από ότι φαίνεται χαλάρωσες κι εσύ... και πήρες θέση... ήρθε η μαία και μου είπε... πάμε πολύ καλά σε λιγότερο από μια ώρα θα έχεις γεννήσει.... Όντως σε λίγα λεπτά

ξεκίνησε η διαδικασία κι η καρδιά μου κόντευε να σπάσει ο χρόνος έμοιαζε ανίκητος καθώς τα μάτια μου καρφωμένα σε ένα τεράστιο ρολόι μετρούσαν τα λεπτά ,τα δευτερόλεπτα,τα χρόνια που πέρασαν πριν έρθεις στην ζωή μου κι εκεί μέσα στην δίνη της σκέψης μου νιώθω ένα άδειασμα ,....ένα δυνατό κλάμα και η εικόνα σου σημάδεψε για πάντα την ψυχή μου ,γεννήθηκα κι εγώ ξανά μέσα απʼ την δική σου την γέννηση....μια στιγμή ήταν αρκετή για να αλλάξει ο κόσμος όλος....

Ο μπαμπάς έκλαιγε από ευτυχία... και κυνήγαγε τις νοσοκόμες όπου σε πηγαίνανε... δεν ήθελε να χάσει δευτερόλεπτο.... περίμενε εννιά ολόκληρους μήνες να σε γνωρίσει...

22/09/2009 Μέσα απ'τα δυο σου μάτια είδα το πρώτο φως κι ο χτύπος της καρδιάς σου δικός μου είναι παλμός. Πάνω στα βήματά σου περπάτησα κι εγώ, όταν σε πρωτοείδα κατάλαβα πως ζω Ότι για σένα νιώθω απλά θα σου το πω στον κόσμο που υπάρχω ζω για να σ'αγαπώ.... Κάθε χαμόγελό σου δική μου είναι χαρά κάθε δικό σου δάκρυ στα μάτια μου ...κυλά Κάθε σου ανάσα, δικιά μου αναπνοή και ένα λεπτό μαζί σου αξίζει μια ζωή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο για την Λολλιποπ να τις χαίρονται!! Και στα δικά μας κορίτσια!!

Ευγενία μου τι το θελες και είπες μπρόκολο???? Η αδυναμία μου κι εχω καιρό να φάω... :lol:

Παω να διαβάσω την ιστορία σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: καλά είμαστε φοβερές!! Τελικά η μίαπαρασέρνει την άλλη!!Τουλάχιστον αυτήν τη φορά σας παρασέρνω με το μπρόκολο!!!όχι με μακαρονάδες!! :lol::lol::lol:

Χρύσα μου μακάρι όλες μας να βιώνουμε έτσι τις γέννες μας!!!όσο για τα καραμελάκια αλλό να το βλε΄πεις και άλλο να στο περιγράφω!!Ένα σου λέω.. έχω κρατήσει το κουτάκι και θα του τα ξανααγοράσω και στην μπουμπού!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μας κάνεις Ευγενία μου μια με το μπρόκολο και μια με αυτά τα όμορφα λόγια :lol:

Με συγκίνησες....ετσι το ονειρεύομαι...όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου και στη δεύτερη γέννα και φυσικά να χαίρεσαι το κουκλάκι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Ειλικρινά σε όλες μας εύχομαι να ζήσουμε το θαύμα όπως το ονειρεύεται η καθεμιά μας!!!Το αξίζουμε όλες οι μανούλες... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια με πηραν τα ζουμια....ολα να πανε κατευχην κ να ξαναζησεις αυτη τη μαγικη στιγμη με την κορακλα σου.......φρρρρ χαρτομαντηλο :lol::lol: καποια αλλη στιγμή θα σας πω κ την δικη μου ιστορια....προς το παρον φευγω...σημερα τρωμε κεφτεδακια με πατατουλες στο φουρνο...ελπιζω ο καλος μου να εχει ετοιμασει το τραπεζι γιατι σημερα δεν κρατιεμαι....καλο μεσημερι κορτσουδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D ευχαριστω πολυ καλη μου. ειδες την φωτο της μικρης μου?

Πές μου ότι στην εικόνα προφίλ σου είναι η μπουμπού!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ είναι μία κούκλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια επανηλθα!!!

Βικυ καλωσηρθες και παλι. Ωραια κοιλια και η μπομπου κουκλα. Καλη για νυφη :lol::lol::lol:

Ευγενία μου συγκινήθηκα με την ιστορια σου. Αντε στην κορακλα σου τωρα θα δεις που θα ειναι πολύ πιο ευκολα αλλά το ιδιο ομορφα.

Αντε με το καλο ολες οι εγκυουλες να κρατησουμε τα ζουζουνακια μας στην αγκαλια μας!!!

Εγώ σημερα θα σχολασω νωριτερα καμια ωριτσα, εχω γιατρο. Αντε επιτελους να δω το μωρακι μου περασαν 4 βδομαδες και μου ελειψε τοσο πολυ!!!! Θα παω να φτιαξω και φαγητο γιατι τελικα δεν την εφτιαξα τη ψαροσουπα σημερα. Αυγα ματια και σνιτσελ.

Εντωμεταξυ εδω και 3 μερες το δεξι μου ποδι ξαφνικα ζεστενεται :roll::roll::roll: μου φαινεται πολυ περιεργο, θα τον ρωτησω και γι αυτο σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...