Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Μάχη μου ούτε αυτή μπορούσε να κουνηθεί!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλό φαίνεται το μαξιλάρι... δεν και αυτό http://www.amazon.com/Leachco-Snoogle-Compact-Sleeper-White/dp/B000KJZOWU/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1300106019&sr=8-16 Περίπου έτσι είναι το δικό μου....

Μαράκι εμείς κάναμε ψυχοθεραπεία με το φαγητό!!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλό μεσημέρι Μάχη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι σε όλες!!! Θα τα πούμε το βραδάκι αλλιώς άυριο!!!

Μην αγχώνεστε με τα κιλά!!Στο χέρι μας είναι να τα χάσουμε μετά και 2-3 παραπάνω τι έγινε??Κι εγώ ταφρούατ τα λατρεύω!!!! όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Και τα ωμα λαχανικα δεν τρωω,οχι μονο τα φρουτα! :lol: Με το ζορι τρωω αραια και που τωρα,για χαρη του μπεμπε...Μπλιαξ!

Παω και εγω να ετοιμασω τραπεζι.Οπου να'ναι θα ερθει και ο αντρας μου.Πειναωωωωω! :lol: Καλο μεσημερι σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, μιλάτε για κιλά ε;;; Πονεμένο θέμα..

Το πρώτο τρίμηνο θα λεγα πρόσεχα αρκετά και έβαλα 2.5 μόνο. Καλά νομίζω είναι αν σκεφτείτε ότι δεν είχα ούτε αναγούλες ούτε εμετούς. Στο δεύτερο τρίμηνο χαλάρωσα -δυστυχώς- και έβαλα 5. Έχω συνειδητοποιήσει οτι δεν θα μείνω στα 12 κιλά, στόχος μου είναι να μην περάσω τα 14 και άρχισα να προσέχω λίγο. Θα δείξει γιατί η όρεξη μου μια χαρά είναι :lol::lol::lol::lol: Ένα μήνα μετά τη γέννα έχω πολλους στένους γάμους και βαφτίσια και θέλω να μαι σχετικά εμφανίσιμη :D Ο άνδρας μου με φωνάζει: το σεξυ βαρελάκι μου :D Τώρα το βρίσκω χαριτωμένο, πρίν ήθελα να του βγάλω τα μάτια. :evil::evil::evil::evil:

Ήμουν 64 κιλά, πριν μείνω έγκυος πρόσεξα λίγο και έπεσα στα 62, τώρα που άγγιξα τα 70, έχω παθει ένα σοκ γιατί δεν ήμουν ΠΟΤΕ πάνω από 64.

Πήρα και τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχάρου σήμερα. Όλα κάλα:-) Το μόνο που με ανησύχησε είναι ότι ψες στον ύπνο μου είδα ότι στο κρεβάτι που ξάπλωνα είχε ένα γκρίζο φίδι, όχι πολύ μεγάλο και είχε και δύο πιο μικρά φιδάκια νεογέννητα. Έίμαι υπερβολική το ξέρω αλλά τα φίδια δεν είναι καλό σημάδι. Τουλάχιστον έτσι ξέρω εγώ.

Καλο μεσημέρι να χετε και τα λέμε απόψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα!! Ξάπλωσα μια ωρίτσα, διάβασα το βιβλίο μου αλλά βαρέθηκα!! Με εχει πιάσει τώρα μια βαρεμάρα άλλο πράγμα... Ειναι απίστευτο βρε κορίτσια...Στις 2 είχα φάει και τώρα ΄΄αρχισα να πεινάω πάλι :? Προσπαθώ να κρατηθώ και να φάω κανένα φρουτάκι. Εχω πολλά που μου έφερε η μαμά μου και σκέφτομαι να κάνω φρουτοσαλάτα!!

Χρυσταλλένη μου και η δική σου όρεξη μια χαρά τα πάει ε? :lol: Οσο για τα κιλά μια χαρά είσαι μην αγχώνεσαι. Και για το ονειρο μην το λάβεις υπόψη. Κι εγώ βλέπω συχνά φίδια και ειναι το χειρότερο μου. Εχθροι είναι...μακρυά από εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!! Τι κάνετε?

Chrystalleni μου μη δίνεις σημασία στα όνειρα που βλέπεις τώρα... φταίνε οι ορμόνες που κάνουν party!! :lol::lol::lol: Μπράβο για τα αποτελέσματα της καμπύλης!!

Όσο για τα κιλά μην το σκέφτεσαι, όπως μπήκαν θα φύγουν!! :lol::lol:

Μαράκι τι είπαμε?? δεν θα λές πεινάω.... θα λές πεινάει το μωρό!! :lol::lol::lol::lol: Φαγανός θα σας βγεί μου φαίνεται ο μικρός!!! :lol::lol::lol:

Δεν θυμάμαι με ποιά το λέγαμε (maroulita η merykal) για την συσκευή για να ακούμε το μωρό... Σας βάζω να ακούσετε πώς ακούγεται η καρδούλα... με το ζόρι μπόρεσα να ηχογραφήσω τόσο γιατί συνέχεια κουνιόταν και άλλαζε θέση!! :lol::lol::lol::lol:

23+6.wma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα...σημερα δεν ειναι η μερα μου...και ειχε και τοοσο ωραια μερα εξω...θα σας πω σε λιγο τι εγινε για οσες εχουν ΟΑΕΕ και ενδιαφερονται να μαθουν...με τα κιλα ειμαι τυχερη στην ατυχια μου...λογω εμετων χανω στην αρχη...στο γιο μου ειχα χασει 2 κιλα οπως τωρα και συνολο πηρα 10 κιλα και αυτα ουτε και εγω ξερω πως γιατι δεν ετρωγα και πολυ..οποτε ελπιζω και τωρα παλι ετσι να γινει..εχασα 2 κιλα,στην αυχενικη με ζυγισαν και ημουνα στα κιλα που εμεινα εγγυος οποτε θα δουμε..παντος τα μισα αμεσως φευγουνε με τη γεννα...Λοιπον σημερα ξεκινησα να πινω παλι οτι πρεπει να πινουμε μιας και λογω εμετων ειχα μιλησει μα τη γιατρο και τα ειχα σταματησει...πινω ενα ωραιο σιδηρο μασωμενο με γευση σοκολατα..μονο που στο τελος ειναι σαν να τρως καθαρο σιδερο...μπλιαξ...ενα αναβραζον με γευση πορτοκαλι για το ασβεστιο και το κλασικο μαγνησιο το οποιο με το που το πινω κανω και εμετο...μλπιαχ...δεν το μπορω καθολου...

-Σημερα το πρωι ξυπνησα μες την χαρα με τοοσο ωραιο καιρο..να παω στον ΟΑΕΕ να δω τι μου καλυπτουν απο την Αυχενικη διαφανια..πριν λιγες μερες ειχα μιλησει με την ελενκτη ιατρο και μου ειπε να παω στη γυναικολο και να μου γραψει τι πρεπει να κανω και φυσικα να εχω τις αποδειξεις οτι πληρωσα για να παρω ενα μικρο ποσο πισω..λεω μικρο ξε μικρο δεν πειραζει εγω καθε 2μηνω τοσα δεινω..το κανω λοιπον και παω σημερα μες την καλη χαρα...Το βλεπει η ελενκτης και το εγκρινει και μου λεει πηγαινε το αλλο γραφειο να σου πουν τι θα παρεις ακριβος..με το που παω και ενω παντα εκει ειναι ολοι καλοι..αρχιζει να ξεφωνιζει η υπαλληλος και να λεει εμεις δεν τα καλυπτουμε αυτα και να πηγαινες σε συμβεβλημενο γιατρο να τα κανεις..μα της λεω σε συμβεβλημενο παω αλλα δεν εχει τα μηχανηματα και με εστειλε σε αλλη γιατρο για αυτη την εξεταση..τοτε λεει να πηγαινες στο νοσοκομειο..λεω κου που να το ξερω εγω??ΡΕγω στη δικη σας γιατρο παω και εκεινη με στελνει εκει..εντωμεταξυ η γιατρος εγραφε προγεννετικος ελενχος υπερηχος-και η αποδειξη υπερηχος αυχενικης και μου λεει δεν γραφει το ιδιο και αυτο που εκανες δεν ειναι προγεννετικος ελενχος...εχω αρχισει να φουντωνω αλλα επειδη παθαινω κριση ασματος ειπα να μην απαντηςω και τσακωθω αλλα ηθελα να της πω..ΚΥΡΑ ΜΟΥ τι λες..προγεννετικος ειναι αφου αν χτυπα ξυλο εχει κατι το παιδι εκει το βλεπουν και αν ειναι το περνουν...και μου λεει και που ξερω οτι εκανες αυχενικη ξερεις ποσους υπερηχους κανεις στην εγκυμοσυνη?Της λεω μα εχω μαζι μου την εξεταση και δεν ειναι απλος υπερηχος..μου λεει αλλα σου λεω αλλα μου απαντας..ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ να την εκανες σε συμβεβλημενο...ΜΑ ΣΕ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ ΠΑΩΩΩΩΩΩ.....αλλα δεν εχει το μηχανημα τι να κανω...ωραια της λεω..σε 2 μηνες εχω ΒΕΠΙΠΕΔΟΥ που να παω??Σε συμβεβλημενο μου λεει...(με δουλευει λεω??)Μα εκει παω σας λεω και δεν μπορει να την κανει...τοτε στο νοσοκομειο αλλα και να πας δεν θα στην καλυψουμε...τελος παντον μου λεει ασε εδω την αποδειξη απο την αιματολογικη και θα δω αμα γινεται κατι αλλα γενικα καμια εξετταση τετοια δεν καλυπτουμε...τι να πω..λεω καντε οτι νομιζετε..δεν μπορουσα να χαλαστω..νευριασα μεν γιατι τπτ δεν καλυπτουν και ενω μου ειπε και η ελενκτης οτι κατι καλυπτει ..αλλα η συμπεριφορα την ηταν ολα τα λευτα..λες και τα βαζει απο την τσεπη της!!ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!Το πρωι σας αφησα απροειδοποιητα αλλα σημερα νομιζω περναω δυσκολη μερα.Ενιωθα τρομερη εξαντληση κ ξαπλωσα.Τωρα ομως ειμαι καπως καλυτερα!

Κισκα μη μου συγχυζεσαι καλη μου,δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις το δικιο σου.Εγω πλεον δε κανω καμια δαπανη,οχι γιατι μου περισσευουν(το αντιθετο)αλλα δε μπορω καθε φορα να νιωθω οτι παρακαλαω για τα αυτονοητα.

Γιεληζ μου τι τελεια που ακουγεται η καρδουλα....Με συγκινησες παλιοκοριτσο!!Ειλικρινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κάνετε? Εγ΄ωμόλις έφαγα πίτσα!!! Είχε πάρει ο άντρας μου από αυτές τις έτοιμες και μου έπιανε όλο το χώρο στην κατάψυξη οπότε την έψησα να τελειώνουμε!!

Είδες Γιελιζ?? Πάλι πεινάει αυτό το μωρό!!! Ελεος πια!! :lol::lol:

Τέλεια η συσκευή...τι ωραία που ακούγεται!!! Και δεν την παρήγγειλα η χαζή σήμερα που είχα την πιστωτική :lol::lol::lol::lol:

Κίσκα μου πώς κρατήθηκες?? Εγω με τις ορμόνες που έχω τώρα με το ζόρι δεν νομίζω να κρατιόμουν!

Εγώ δεν παίρνω τίποτα πίσω από αυτά που πλήρωσα...ειναι αλλιώς το σύστημα εδώ. Για να καταλάβατε σήμερα εδωσα 170 ευρώ για την β΄επιπέδου και 110ευρώ στο χημείο!!! :evil::?

Αύριο πρωί θα ξαναπάω στο χημείο να δώσω ούρα και θα με πάει ο αντρας μου και σε ένα γραφείο για ν απάρω επίδομα ασθενείας αφού τέλειωσε η άδεια που δικαιούμαι με απολαβές. Να δω αύριο πόσο θα ταλαιπωρηθώ. Τους παίρνω εδώ και 2 εβδομάδες τηλ να διευκρινήσω κάτι και δεν απαντούν..θα τους την πω αύριο όμως!! :lol:

Σοφάκι μου ξεκουράσου όσο μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου 280 ευρω συνολικα μονο σημερα?Πολλα χρηματα....Ολα για τα μωρακια μας,οκ,αλλα βρε κοριτσια ωρες ωρες νιωθω οτι μας πιανουν κοροιδα...Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου συμπεθερούλα μου γλυκιά!!!

Συγκινήθηκες βρε που άκουσες την καρδιά του γαμπρού σου??? :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Άσε φιλενάδα εγώ κάθε φορά που το ακούω με πιάνουν τα ζουμιά!!! Δεν υπάρχει πιο ωραίος ήχος!!! :x:x:x:x:x:x:x

Εσύ όμως γιατί έτσι τι έπαθες? Μήπως είναι απο τον αιματοκρίτη η εξάντληση? Περαστικά σου μωρέ... να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς!

Γειά σου Μαράκι!!!

Δεν είναι τέλεια η συσκευή? Έγώ θα έλεγα με την πρώτη ευκαιρία να την πάρεις!! Αλλά σήμερα όντως κακώς δεν την πήρες...

Μάρεσε που έψησες την πίτσα για να μην πιάνει χώρο!!! Πολύ γέλασα!! :lol::lol::lol:

Όντως ρε Μαράκι πολλά πλήρωσες.... Χαλάλι όπως λέει και η Σοφία αλλά συμφωνώ ότι μας πιάνουν κορόιδα!! Είναι πολλά λεφτά!!

Ούτε εγώ πήρα τίποτα πίσω.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσάκια μου πολλά λεφτά...είναι και μαζεμένα και φαίνονται πολύ αλλά είναι αυτό που λέτε...χαλάλι για τα μωράκια μας. ΝΑ είναι καλά αυτό θέλω μόνο.

Γιελιζ γιατί γελάς καλέ?? Αλήθεια σου λέω...την έψησα για να μην πιάνει χώρο, για κανένα άλλο λόγο!!! :lol::lol::lol::lol:

Κι εμένα σήμερα ο γιατρός μου ηχογράφησε την καρδούλα αλλά κάτι έπαθε και δεν ακούγεται. Μου ηχογράφησε και λίγο που κουνούσε το χέρι και το βλέπω και χαζεύω!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Μαράκι σε πιστεύω!!!! Ποιός άλλος λόγος θα μπορούσε να υπάρχει άλλωστε??? :lol::lol::lol::lol:

Τώρα μου βάζεις ιδέες!!! πάω να ψάξω τι πιάνει χώρο στο ψυγείο να το φάω!!!!! :-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον ο αιματοκριτης μου φταιει ναι,μεθαυριο θα παρω αποτελεσματα θα δουμε.Ειμαι ηδη -12 μοναδες.Αναιμια στο φουλ!Φεριτινη κοιταξα τις εξετασεις αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι να σου πω τιμες,νομιζω ειχες ρωτησει το πρωι...

Μαρακι οντως αυτο με την πιτσα τελειο!!Κ συμφωνω απολυτως,να αδειαζει η καταψυξη για να ξαναγεμιζει :lol::lol::lol::lol::lol: Κ τωρα που ειπα καταψυξη πολυ θα ηθελα να ειχε ενα παγωτακι μεσα να μου πιανει χωρο..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ σταματήστε η μία με τις πίτσες η άλλη με τα παγωτά!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έβαλα να πιώ ένα ποτήρι γάλα και με όσα διαβάζω το κοιτάω με μισό μάτι!!!! τσ τσ τσ τσ με παρασέρνετε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σοφία μου ο γιατρός δεν μπορεί να σου δώσει κάτι extra για να μην έχεις πρόβλημα?

Ναι είχα ρωτήσει για την φερριτίνη το πρωί... εμένα είναι 40, το καλοκαίρι πρέπει να είχα παραπάνω.... η μικροβιολόγος είπε ότι είναι μια χαρά.... αλλά είπα να κάνουμε συγκρίσεις μέχρι να τα δεί και ο γιατρός μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι τώρα που το λες έχω και παγωτό στν κατάψυξη!!Και γενικά έχω πολλά που πρέπει να φυγουν...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε! :lol::lol::lol::lol:

Σοφάκι μου ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα σου...

Κοριτσάρες μου πολύ θα ήθελα να μείνω στην παρέα σας αλλά θέλει κι ο σύζυγος παρέα...Αστε που πάλι μου ανοιξατε την όρεξη :lol::lol::lol:

Σας φιλώ και θα τα πούμε αύριο...ΚΑλό βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω να ξανακοιταξω τις εξετασεις μου μηπως καταλαβω ποια ειναι να σου πω κι εγω τιμες.

Οσο για την αναιμια μου παιρνω και τον πιο ισχυρο σιδηρο που κυκλοφορει κ τη μεγαλυτερη δοση.Τι αλλο να μου κανει?

Εβαλες γαλατακι να πιεις?Μια χαρα!Για να σε παρηγορησω κι εγω στο γιαουρτακι θα μεινω....Αφηνω το παγωτο για αλλη φορα!\

Ασχετο αλλα κοιταγα τις προαλλες για αποστειρωτες μπιμπερο και ειδα ενα της chicco,μου φανηκε εντελως ψευτικος!Αυριο λεω να ριξω ξανα μια ματια αν εχω ορεξη..

Καλο βραδυ Μαρακι μου!τα λεμε αυριο!Κ μην αφησεις το παγωτο παραπονεμενο!Παει τελεια μετα την πιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααα!Δε βρισκω τιποτα!Μαλλον δεν μου ειχε κανει φερριτινη την προηγουμενη φορα αλλα την επομενη θα του ζητησω σιγουρα!

Αντε σε αφηνω κι εγω συμπεθερα!Να κανω το ντουζακι μου και να δω το νησι!Πορωση εχω πια με αυτη τη σειρα!!!Καλο βραδυ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις δικές μου εξετάσεις την έχουν χώρια την φερριτίνη... και όταν μου γράφει τι εξετάσεις πρέπει να κάνω το γράφει ξεχωριστά... Γενική αίματος - Γενική ούρων - Φερριτίνη....

Αν σου τα δίνει όλα αυτά που λές όντως δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνει... εσένα είναι και 2 τα βαμπιράκια σου!! Γιαυτό πέφτει τόσο....εύχομαι να σταματήσει η πτώση κάποια στιγμή...

Αποστειρωτη chicco είχε στο νοσοκομείο όταν είχε γεννήσει η ξαδέρφη μου και είχα πάει να την βοηθήσω...και εμένα δεν μου πολυγέμισε το μάτι... όχι ότι είχα ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ... απλά δεν μου άρεσε... :roll::roll::roll::roll:

Πιάσαμε τα γαλακτοκομικά βλέπω!! Εγώ γάλα εσύ γιαούρτι.... μια χαρά μας βρίσκω!!!

Στην αρχή το έβλεπα και εγώ το Νησί... αλλά μου φάνηκε ότι το πήγαιναν πολύ αργά... (είχα διαβάσει το βιβλίο σε μία μέρα) και βαρέθηκα να το παρακολουθήσω.... Πάντως είναι πολύ ωραίο....

Καλό βράδυ συμπεθέρα!!!

Τα λέμε αύριο!!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου! Τι κάνετε?

Σοφάκι και Γιελιζ αν σας παρηγορεί δεν έφαγα παγωτό...κι εγώ γάλα ήπια!!! :lol::lol:

Τελικά δεν χρειάστηκε να πάω στο γραφείο για το επίδομα ασθενείας. Ειχα ετοιμαστεί πρωί πρωί και είπα να ξανατηλ μπας και απαντησουν και σήμερα απάντησαν!!! Η κοπέλα μου είπε πως δεν έχει εντολή ότι σταμάτησε η άδεια που δικαιούμαι κι ακόμα πληρωνομαι :D:D:D:D Να'ναι καλά που δεν ασχολούνται με την δουλειά τους!!! :lol::lol: Τώρα θα μου φέρει κι ο αντρας μου το μπουκαλάκι για τα ούρα να του κάνω πιπί και να τα πάει στο χημειο. :lol::lol::lol: Οπότε δεν θα ταλαιπωρηθώ σήμερα!!!

Εσείς τι κάνετε?? Κοιμάστε ακόμα κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...