Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πιαστηκα με ενα παιχνιδι κ κολλησα.μετρηθηκα κ με βγαζει 14.εγω ειμαι στην 13η κ κατι μερες...οποτε μαλλον μεσα ειμαι.τι μας κανεις ρε ευγενια βραδιατικα :lol::lol:

παω κ εγω να την πεσω...καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

68 σελίδες;;;;;;;;;;; 68 σελίδες; Ιωμέεεεεε!!!!!!!!!!!! Θα τις διαβάσω αλλα ας σας γράψω πρωτα τα νεα μου!!!

Καταρχην ελπιζω ολες σας να ειστε καλα και οι κοιλιτσες σας να τραντάζονται από χτυπηματάκια!!!!!!

Εμεις δεν τα παμε πολύ καλα, αλλα εχουμε υψηλό ηθικό, μεγάλη πίστη και πλεον ότι με κανει να στεναχωριεμαι το κρατάω μακρια!! Εχω ένα σοβαρο προβλημα με την καισαρική μου!! Επειδη εχω μαλακούς ιστους δεν επρεπε να γινει η συγκεκριμένη τεχνική στην τομή μου, εξου και εχω αυτά τα προβλήματα!!! Η μήτρα μου πολύ δυσκολα θα αντέξει να φτάσω στον ενατο μήνα!! Ο στόχος μας είναι να φτάσω στις 30 εβδομάδες!!! Εύχομαι όλα να πανε καλα και να γεννηθει δυνατή και υγιής η κοράκλα μου!!! Και να ειμαι σε θέση να φροντισω και τα δυο κοριτσια μου όπως τους αξίζει!!! Πλεον εχω απομακρυνθει απ’ ολους οσους με στεναχωρούν, παιρνω αγκαλιά την κοράκλα μου, χαιδεύω την μικρη μου που δηλωνει συνέχεια την παρουσια της και παίρνω κουράγιο!! Μ'αρεσει που ελεγα πως σε 4 χρονάκια θα ηθελα και τριτο παιδακι και εκεινο αφου θα εχει διαφορα με τις αδελφες του θα το ηθελα αγοράκι!!! Τωρα θα ειμαι πολυ ευτυχισμένη αν καταφέρω να γεννησω την κοράκλα μου δυνατή και γεμάτη υγεία!!! Ο ανδρας μου προσπαθει να με εμψυχώνει οσο μπορει αλλα φοβάται και αυτος πολύ!! Το παλεύουμε πάντως!!! Τωρα παω να διαβάσω τις 68 σελίδες που γράψατε μέσα σε 8 μέρες!!!!!!! Μα ποτε προλάβατε;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!

Μαρία μου στεναχωρέθηκα πολύ με τα νέα σου :( Αλλά πιστεύω πώς όλα πάνε καλά! Θα τα καταφέρετε και πάνω απο 30 εβδομάδες! Ο Θεός είναι πολύ μεγάλος! Και αν έχεις πίστη και θετική σκέψη όπως λές θα έχετε και θετικά αποτελέσματα!! Σου το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Τι κάνετε?? Εγώ ξύπνησα πρωι πρωι, οταν έφευγε ο αντρας μου για δουλειά αλλά δεν μπορούσε ν αμε πάρει ο ύπνος γιατί πεινούσα..Εφαγα 2 φέτες ψωμί με τυρί και τώρα πάλι πεινάω!!! Τι έπαθα??

Γιελιζ μου τέλεια τα νέα σας!! Μεγαλώσατε!!! Οσο για το παγωτο...το ένιωσα και καλά έκανες και έφαγες και για μένα γιατι εγώ δεν έφαγα τελικά :( Μου το υποσχέθηκε ομως ο καλος μου ότι θα μου φέρει σήμερα. Εχω δηλαδή στο σπίτι αλλά εγω θέλω φράουλα!!!

Κίσκα ελπίζω να νιώθεις καλύτερα σήμερα..Και πήγαινε σήμερα σε άλλο φαρμακείο με πιο λογικό φαρμακοποιο να πάρεις μπολικα.

Μιχαέλα μου ελπίζω κι εσύ να νιώθεις καλύτερα με το κρύωμα...

Μαρια μου γλυκιά να ξεκουράζεσαι και η Παναγια θα σε βοηθήσει και θα βγει το μωράκι σου γερό και δυνατό.Υπομονή μόνο θέλει και θετική σκέψη..Για ότι θες κοριτσάκι μου εδώ είμαστε...Κάνε οτι σου λεει ο γιατρός σου κι όλα θα πανε καλα.

Οι αλλες κοιμάστε ακόμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι μου!!

Μαρέσει που ρωτάς τι έπαθες και πεινάς!! Έγκυος είσαι βρέ μεγαλώνει το μωρό σου και θές να τρώς πιο πολύ!! :lol:

Α εγώ δεν έφαγα φράουλα!! Αμα θές να φάω και λίγο με φράουλα σήμερα!! :lol::lol::lol:

Άντε βρε ξυπνάτε και οι υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Μην χάσεις κατευθείαν να φας κι αλλο!!!! Μου αρεσει που θα κάνεις και εξετάσεις!!! :lol::lol:

Οσο για την πεινα τι να πω?? Από χθες ξαναανοιξε η ορεξη μου και τσιμπολογω βλακειες και δεν κάνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Χάνονται βρέ τέτοιες ευκαιρίες???? Ειδικά όταν πρόκειται για παγωτό!!!

Α τις εξετάσεις τις άφησα για την Τρίτη... θα κάνω αποτοξίνωση απο αύριο!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Επιτέλους Παρασκευή και έπεται τριήμερο :ymparty:

Ωραία τα νέα σας από τις επισκέψεις στο γιατρό.

Μαρία υπομονή και επιμονή, η ψυχολογία είναι πολύ σημαντικός παράγοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τελικά θα πάμε Κυριακή στην Χαλκιδική και θα επιστρέψουμε Δευτέρα. Δυστυχώς δεν γίνεται να φύγουμε νωρίτερα, έχει η κόρη μου μαθήματα :( . Ευτυχώς θα πάρει και 2 φίλες της μαζί κι έτσι δεν θα σκυλοβαρεθεί ως συνήθως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.....με πολυ αψου αψου!!!μαρια μου διαβασα την περιπετεια σου κ ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε καλα κ να κρατησεις την κορουλα σου αγκαλιτσα.να εχεις πιστη κ να περνεις δυναμη απο το κοριτσακι σου κ τον ανδρα σου.να εισαι ηρεμη κ να ξεκουραζεσαι.ο θεος ειναι μεγαλος κ κανεναν δεν αφηνει.η σκεψη μας θα ειναι μαζι σου κ οτι χρειαστεις ξερεις που θα μας βρεις....σε λιγες μερες σε αλλο θεματακι....γιατι οπως βλεπεις ειμαστε κ πολυλογουδες :lol::lol:

γιεληζ εσυ απο αυριο αποτοξινωση...εγω εχω να ριξω πολυ μασα...(ελπιζω να ειμαι καλα κ να τα καταφερω)απο τωρα σκεφτομαι τι θα φαω,ειδικα τη δευτερα...καλαμαρακια,πατατες,σαλατες,χταποδακι...μιαμ μιαμ ολα θελω να τα φαω :mrgreen::mrgreen: να σκασω οσο δεν παει.εννοειται πως μετα να μην τα βγαλω :lol::lol: τρεμεται πιρουνια κ μαχαιρια...εχω αγριες διαθεσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα και Ελις!

Ελις Χαλκιδική τυχερούλα??Καλά να περάσετε??

Μιχαέλα μου όντως ετοιμάζεσαι για το τριημερο με άγριες διαθεσεις!! Εισαι λίγο καλύτερα με το κρύωμα?

Καλε Γιελιζ νομίζω πρεπει να αναβάλεις τις εξετάσεις για την Τετάρτη, πώς θα κάνεις αποτοξίνωση το τριήμερο ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα φάε κανένα ακτινίδιο αν δεν μπορείς να φάς - πιείς πορτοκάλι!! Έχει μπόλικη βιταμίνη C! Ο άνδρας μου με πορτοκάλια και ακτινίδια έγινε καλά σε 2 μερούλες!! Περαστικά σου!

Μαράκι μου πιστεύω πώς θα αντέξω.. :roll::roll::roll: ελπίζω δηλαδή... :lol::lol: Αλλά αφού έφαγα παγωτό... για όλα τα άλλα δεν καίγομαι και τόσο πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!!!

Τι κάνετε?Πρωί πρωί παλι αρχίσατε συζήτηση για φαγητό? :shock:

Μαράκι μου διάβασα τα νέα σου και στεναχωρήθηκα όμως εσύ μην το βάζεις κάτω!!Είμαι ίγουρη ότι θα τα καταφέρετε και θα πάτε και πιο πέρα από τις 30 εβδομάδες!!Εσύ κοίτα να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου και να μην στεναχωριέσαι για τίποτα... να παίρνεις δύναμη από τον άντρα σου κι από τα κοριτσάκια σου!!Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς! :P

Μαρία μου.. δεν ξέρω βρε κοιτσάκι τι μπορεί να έχεις πάθει και πεινάς συνέχεια... μήπως να το ψάξουμε.. έχεις σκεφτεί μήπως.. λέω εγώ τώρα... μήπως???? είσαι εγγυος?????????????? :lol::lol::lol: Βρε λογικό είναι!εάν δεν πεινάς τώρα πότε???

Μιχαέλα μου περαστικά σου!!και κράτα δυνάμεις... και την Δευτέρα βουρ!!!!

Ελισάβετ καλά είναι έστω και λίγο αρκεί που θα αλλάξετε παραστάσεις!!Ωραία θα είναι!!

Οι υπόλοιπες???Κοιμάστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον θα το ριξω στα φρουτα γιατι οι χυμοι με χαλανε...οχι τιποτα αλλο εχω μπροστα μου ολοκληρο τριημερο να γλεντησω :lol::lol: μην πεσω κ στο κρεβατι.πως κ πως περιμενα αυτες τις μερες...λες κ ειμαι καμια φυλακισμενη κ περιμενει την εξοδο της :lol::lol: κυριακη ξημερωματα φευγει κ το αδερφακι μου για ταξιδι οποτε το σαββατο δεν θα το τραβηξουμε πολυ στο γαμο γιατι θα τον παει ο αντρας μου στη θεσαλλονικη.ωχ κ δεν τα παω καλα με τις συγκινησεις... :cry::cry: το φαι ομως δεν μου την γλυτωνει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία!!!!!!!! ΚΑλημέρα κοριτσάκι μου!! Τι είναι αυτά που λες τώρα...χαλβα και λαγάνα...μιαμ!!

Στο μεταξύ ο χαλβας δεν μ'αρεσει :o:?:lol: αλλά θα έτρωγα ένα κομματι χαλβα με κακάο!!! :lol::lol::roll: Χαζεψα!!!

Πάντως όσο ήμουν φοιτητρια Θεσσαλονική τετοιες μέρες ετρωγα λαγάνα κι εσκαγα!!! Καμια σχεση με αυτες που φτιαχνουν στην Κύπρο...Πηγαίναμε και στα ταβερνάκια μας...τι ομορφα χρονια!! :roll:

Μιχαελα μου με το καλό το ταξίδι του αδερφού σου...Στάσου στο ύψος σου!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ!!!καλημέρα και σε σένα!!!Όχι βρε αποτοξίνωση τώρα... χαλβά δεν θα φας???λαγάνα??ταραμοσαλάτα???

Καλημέρα κούκλα!!

ΟΚ παραδίνομαι!!! Με τον χαλβά με αποτελείωσες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που είπαμε χαλβά!!!! Θα σας πώ έναν τρόπο να κάνετε τον χαλβά για να φάτε και τα δάχτυλά σας!!! (όχι θα σας άφηνα!!!)

Κόψτε ένα κομμάρτι αλουμινόχαρτο.. κόψτε ένα ποροκάλι σε φέτες λεπτές... στρώστε 3-4 κομμάτια ποροκάλι στο αλουμινόχαρτο... ρίξτε κανέλλα πάνω στα πορτοκάλια μετά βάλτε ένα κομμάτι χαλβά.. ξανά απο πάνω πορτοκάλια και κανέλλα τυλίξτε τα και βάλτε τα στον φούρνο... ψήστε μέχρι να λιώσει ο χαλβάς.. και φάτε το με ζεστή λαγάνα η μαύρο ψωμί... μπορείτε να κάνετε το ίδιο και με μήλο αντί για πορτοκάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα με το καλό να φύγει και με το καλό να φτάσει ο αδερφός σου στον προορισμό του!! Εσύ μη μασάς!!! Καλά σου λέει το Μαράκι, στάσου στο ύψος σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...