Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Νιαμ νιαμ..που λεει ο γιος μου...

καλε δεν παιζεστε

εγω δεν μπορω ουτε να μαγειρεψω...ουτε να φαω..ειδικα σημερα..

ειμαι χαλια...

εφαγα μονο μερικες πατατουλες φουρνου και ενα τοστακι το πρωη...και τερμα..

και μου ανοιξατ ετην ορεξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ σήμερα θα φάω κριθαράκι με κιμά!!!

Πως φτιαχνεις το κριθαρακι με κιμα;Πρωτη φορα το ακουω. :roll: Το ξερω μονο με κρεας ή με κοτοπουλο...Αλλα με κιμα,πως το κανεις; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πώ beboulino με σκοτώνεις!!! Πολύ ωραίο φαίνεται!!! Θα αρχίσουν να μου τρέχουν τα σάλια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έχω και μία αδυναμία στις πατάτες φούρνου!!!

Μαράκι κάνε ότι θές!! Εγώ θα φάω και γιασένα!!! Άντε!! ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

beboulino μου είναι πολύ απλό!! Βράζεις το κριθαράκι, σε μία άλλη κατσαρόλα τσιγαρίζεις τον κιμά... βάζεις τοματούλα φρέσκια, σαλτσούλα αλάτι πιπέρι ρίγανη λαδάκι και λίγο νεράκι... το αφήνεις να γίνει μέχρι να μείνει με το λαδάκι του... μετά μόλις είναι έτοιμο το αδειάζεις μέσα στο κριθαράκι... το ανακατεύεις και το σερβίρεις με τριμμένο τυράκι (κεφαλοτύρι) και γίνεται μούρλια!

Αν θές μπορείς να το κάνεις και στο φούρνο... αλλά γίνεται πιο βαρύ... για να το κάνεις στον φούρνο τσιγαρίζεις τον κιμά μετά συμπληρώνεις και τα άλλα υλικά... βάζεις περισσότερο νεράκι βάζεις και το κριθαράκι (άβραστο) μέσα τα ανακατεύεις και τα αδειάζεις σε ένα ταψί.. αν θές μπορείς να βάλεις και το κεφαλοτύρι απο πάνω να κάνει κρούστα... και τα βάζεις στον φούρνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακαλώ!!! Εγώ το κάνω με κιμά γιατί το κρέας έτσι όπως είναι μεγάλα κομμάτια μου μυρίζει πιο πολύ όταν το τρώω... :roll::roll::roll::roll: και επειδή πρέπει να τρώω κρέας το τρώω σε κιμά!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;

Εγώ είχα μια καλή μέρα σήμερα. Μόλις φάγαμε πουργουράκι με κοτολέττες. Μιαμ μιαμ

Κορίτσια έκανα τεράστια γκάφα γ.....ο. Γκάφα των 700-800 εύρω :cry::cry::cry: Κάτι φαίνεται ξέχασα να παραδώσω στο γραφείο ανεργίας, με αποτέλεσμα τα Χριστούγεννα και όσο καιρό δεν δούλευα να χάσω το ανεργιακό μου. Θα το ψάξω αύριο. Έχω εκνευριστεί πολύ με τον εαυτό μου γιατί στα οικονομικά είμαι πολύ οργανωμένη.

Τέλοσπαντων ο γιόκας μου να ναι καλά:-)

Εσείς τι κάνετε;;;;;

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο πόση ώρα το είχες περίπου στο φούρνο??? Μου λείπει η μουστάρδα..αν προλάβει και περάσει ο καλός μου και αγοράσει θα το φτιάξω αλλιώς αλλη μερα.

Το σνιτσελ που έβαλες εσύ ήταν χοιρινό ή κοτόπουλο?

Γιελιζ δεν πειράζει καλέ φάε και για μένα και στο υπόσχομαι..θα φάω κι εγώ και για σενα!! χαχα :lol::lol::lol:

Καλό μεσημέρι κουκλα..και φιλάκια στο μπεμπε!!

Χρυσταλλένη μου μην αγχώνεσαι..ρωτα το και μπορεί να βρεις άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι,τα ειχα στον φουρνο για μια με μιαμιση ωριτσα.Θα δεις να ψηθουν οι πατατουλες.Το σνιτσελ ειναι λεπτο,δεν θελει πολλη ωρα.Εβαλα χοιρινα σνιτσελ αλλα και με κοτοπουλο γινεται νοστιμο.Και με μπριζολες.Το εχω δοκιμασει σε ολες τις εκδοχες!Απλα σημερα εμπλουτισα την μαριναδα οπως σας ειπα και βγηκε τελεια!Ειναι πολυ καλη και σαν ντρεσινγκ σε σαλατα. ;) Αν εχεις γαστρα προτιμησε την,αλλιως σκεπασε το ταψι σου με αλουμινοχαρτο,μην στεγνωσουν οι μπριζολες. ;)

Ντιοσακι,καλο μεσημερι.

Χρυσταλλενη,δες μηπως μπορεις να κανεις ενσταση.Καποιος τροπος θα υπαρχει,δεν μπορει...Το "πουργουρακι" ειναι το πληγουρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια θα βγω γιατί έχω πολύ δουλίτσα και δεν με βλέπω να φεύγω εάν δεν τελειώσω!! Τελικά έφαγα κλαμπ σαντουιτς με κοτόπουλο και αντί για πατάτες σαλατούλα από την εστία του Πανεπιστημίου!!

Να προσέχετε και να χαιδεύετε όλες τις κοιλίτσες!!

Φιλάκια πολλά!!θα τα πούμε το βραδάκυ ή αλλιώς αύριο!!Καλό απόγευμα σε όλες! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι....στο κρεβατι εχω ταβλιαστει...με ζαλαδες...ξεκινανε απο τα αυτια μου και μετα πανε στα ματια μου και στο στομαχι μου...δεν εβαλα απο νωρις υποθετο και τωρα θα αργησει να με πιασει...αλλα ακουστε τι παθαμε..δηλαδη πραγματικα δεν παει καλα ο κοσμος...μου εχει δωσει η γιατρος μου τα υποθετα τα vertirosan τα οποια ειναι τα μονα που καταφεραν να με συνεφερουν λιγο και πρεπει να βαζω 2την ημερα...αλλα το κουτι εχει μονο 5 οποτε τα αγοραζω2-2 τα κουτακια...σημερα παει ο αντρας μου να παρει για να εχω για σκ και δεν εβρισκε..τελικα σε ενα φαρμακειο βρισκει και του λεει εχω μονο 2 κουτια και θα σου δωσω μονο το 1..λεει ο αντρας μου δεν γινεται η γυναικα μου ειναι εγκυος και δεν μπορει να σταθει αμα δεν εχει αυτα...και λεει αααα τι να κανω ενα μπορω να σου δωσω...και ετσι λεω ας μην βαλω το απογευμα να κρατηθω να βαλω αυριο ...αλλα που αρχησα να γινομαι τοσο χαλια που εβαλα δεν γινοτανε...μα πανε καλα??Η μηπως εγω κανω λαθος...για αναγκη δεν πρεπει να τα πουλας?Μηπως νομιζε οτι εγω τα θελω για καραμελες...??Και στο κατω κατω υπαρχουν και αλλα υποθετα να δωσει..εμενα ομως μονο αυτο με πιανει...τι να πω ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Που χαθήκατε απόψε?

Kiska μου κουράγιο και περαστικά...όσο για τον φαραμακοποιό, δεν κατάβα την λογική του...αν δηλαδή είχε μόνο 1 δεν θα σου έδινε καθόλου???

Chrystalleni μου ψάξτο λίγο...ίσως να μπορείς να κάνεις κάτι...εύχομαι να βρεθεί λύση...

Μαράκι έφαγα παγωτό και για σένα!!! Ένιωσες τίποτα???? :lol::lol::lol::lol::lol: μετά έφαγα και για το μωρό και για μένα!!! :lol::lol::lol::lol: Το ευχαριστήθηκα πάντως!!

Τα νέα μας τώρα... το μωρό μας απόψε κοιμόταν... :lol::lol::lol: είχε και το δάχτυλο στο στόμα! Πολύ γέλιο!!!! Είμαστε 530 γρ, ο γιατρός μας είπε ότι είμαστε μια χαρά! Και ο πλακούντας μια χαρά!!! Έχουμε ξανά ραντεβού στις 23/3, μου έγραψε και εξετάσεις (αίμα και ούρα) θα τις κάνω την Τρίτη γιατί αν πάω αύριο με το παγωτό που έφαγα δεν θέλω να φανταστώ που θα φτάσει το ζάχαρο!! :lol::lol::lol: Αυτά τα νέα μας!

Τώρα περιμένουμε τη marilou! Α marilou ρώτησα και για την "ηλεκτροπληξία" στο πιπί :oops::lol::lol: μου είπε ότι μπορεί να πιέζει το μωρό τη κύστη... και αν δεν έχω τσούξιμο όταν κάνω τσίσα δεν είναι τίποτα ανησυχητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ ωραια τα νεα σας...τωρα μετριεστε κ σε γραμμαρια :lol::lol: εμεις ειμαστε ακομα σε ακατοστα.λογικα στις 22 που εχουμε ραντεβου θα εχουμε μεγαλωσει κ θα ειμαστε κ εμεις γραμμαρια :lol::lol: το μεσημερι εκανα μια γκαφα κ απο εκεινη την ωρα ολο το σκεφτομαι.οταν πηγα να ξεκληδωσω το αυτοκινητο,μου επεσαν τα κλειδια κ τα σκασμενα μπηκαν κατω απο το αμαξι.εσκυψα λοιπον στο δρομο τοσο πολυ γιατι ηταν απο κατω κ δεν φαινονταν.κ λιγο σαν να με πονεσε η κοιλια μου.ενοιωσα μια δυσφορια.δεν πιστευω να το ελιωσα το μωρο?αλλα ολο το σκεφτομαι απο εκεινη την ωρα κ χαλιεμαι.

οσο για το παγωτο σε ζηλευω :cry::cry: απο το απογευμα εχω τις καουρες κ νομιζω πως ενα θα ηταν οτι πρεπει.αλλα ελα που δεν εχει κανενας εχω γυρω :evil::evil: κ δεν μου φτανουν οι καουρες....το συναχι οσο παει κ δυναμωνει...λες κ ανοιξε η βρυση :lol::lol: κ τα νευρακια κροσια!!!

κισκα κ εγω αυτα τα υποθετα ξεκινησα να βαζω για τους εμετους αλλα δεν μου καναν τιποτα...μου εφερναν διαροια κ δεν προλαβαινα...απο την μια εμετο κ απο την αλλη διαροια...δραμα η κατασταση.κ ετσι το εριξα στις ενεσεις.καλα ο φαρμακοποιος απαιχτος....οπως ειπε κ η γιεληζ αν ειχε ενα δεν θα στο εδινε?για δειγμα το ηθελε?τι να πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου μην αγχώνεσαι καθόλου για το μωρό... εκεί μέσα που είναι είναι πολύ καλά προστατευμένο... δεν παθαίνει τίποτα... η δυσφορία που ένιωσες μπορεί να είναι γιατί πιέστηκε - τεντώθηκε η μήτρα... το παθαίνω και εγώ όταν σηκώνομαι απότομα η κάνω καμιά απότομη κίνηση! Σαν κράμπα!!

Ε σιγά σιγά θα σας μετράνε και εσάς σε γραμμάρια...μεγαλώνετε! Τώρα που το λές δεν τον ρώτησα πόσα εκατοστά είναι...και το είχα στο μυαλό μου... αλλά μόλις το βλέπω τα ξεχνάω όλα!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα!!!

Γιεληζ μου τελεια τα νεα σου,μεγαλωνει ο γαμπρος μου,ευγε!!! :D:D:D Χτυπησες και το παγωτακι σου,μια χαρα σε βρισκω!!Εγω ''αρκεστηκα'' σε 2 κομματια κεικ με καρυδια κ σταφιδες που εφτιαξε η μητερα μου και τωρα νιωθω σκασμενη!!Καλα να παθω αφου το εφαγα κ ζεστο :?:?:?

Κισκα μου υπομονη βρε κοριτσακι μου,καλα κι αυτος ο φαρμακοποιος πολυ μακακας!Απορω πραγματικα με τη λογικη του :o:o

Ασχετο αλλα κ μενα μου χαλασε το πλυντηριο πιατων και η εγγυηση εληξε την προηγουμενη εβδομαδα!!Τα νευρα μου :evil::evil: Τωρα θα πρεπει να το πληρωσω :(:( Κ ειμαι τοοοοοοοοοοσο ηλιθια που το εχω 1 μηνα χαλασμενο αλλα την εγγυηση δεν την ειχα κοιταξει να δω ποτε ληγει .Μου το ειπε ο τεχνικος που την ειδε... :cry::cry::cry:

Μιχαελα δε νομιζω να εγινε τιποτα,το μωρο ειναι πολυ καλα προστατευμενο, αλλα αν δεις κ επιμενουν οι πονοι παρε ενα τηλ το γιατρο σου.Καλα βρε κοριτσακι μου κι εσυ ποσο πολυ εσκυψες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα συμπεθέρα!!! Είδες πώς τον προσέχω τον γαμπρό σου ??? ΕΕΕ?? τα καλύτερα τον ταϊζω και μεγαλώνει!!! :lol::lol::lol::lol:

Ωραίο ακούγεται το κεικ!! Καλή χώνεψη!

Τι πάθανε καλέ και χαλάνε όλες οι ηλεκτρικές συσκευές??? Κρίμα που έληξε η εγγύηση πρίν μία εβδομάδα! Μακάρι να μην είναι τίποτα σοβαρό για να μην χρειαστεί να πληρώσεις πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα δεν ποναω απλα εκεινη την ωρα ενοιωσα ασχημα.η αληθεια ειναι οτι εσκυψα καμποσο αφου τα χαζοκλειδια μου μπηκαν απο κατω τελειως...ημουν κ φορτωμενη με τσαντες κ απο την βιασυνη μου να παρω την μικρη απο το παιδικο εσκυψα καπως ατσουμπαλα...κ εγω θελω να πιστευω οτι δεν εγινε κατι αλλα απο εκεινη την ωρα ολα μου φαινονται παραξενα.ασχετα παντως απο αυτο που εγινε... σημερα η κοιλια μου με ενοχλει πολυ,νοιωθω πως φουσκωσε αποτομα κ με κουραζει...πωπωπω τι να πουν κ αυτες που ειναι ετοιμογεννες :D:D μαλλον φταιει κ κακη διαθεση που εχω σημερα απο το πρωι

καλα ρε σοφια πως την πατησες ετσι?για μια εβδομαδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Μιχαέλα οι ετοιμόγεννες είναι μεγάλες ηρωίδες!!! :lol::lol: Δεν το συζητώ!!! Άσχετο μέτρησα την κοιλιά μου σήμερα να δώ που βρίσκεται... γιατί την προηγούμενη φορά είχε βγεί 2 - 3 πόντους παραπάνω απο τις εβδομάδες που ήμουν... σήμερα βγήκε ακριβώς 22!!! ήρθαμε στα ίσα μας!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πατησα δε λες τιποτα Μιχαελα μου.Ειναι που την εχω δει πολυ χαλαρα 8-)8-) το τελευταιο διαστημα!! :lol::lol: Δεν πειραζει,απλα ευελπιστω να μη πληρωσω πολλα,αλλιως δε το φτιαχνω καθολου!!Μια χαρα πλενουν κ τα χερακια μου :lol::lol:

Κι εγω την μετρησα εχθες αλλα περιφερειακα κ βγηκε 92εκ.Πιστευω ειναι καλα.Αυριο θα την μετρησω και με τον ''αλλο'' τροπο ;);)

Ασχετο επισης...σημερα ειδα τον ''Μαυρο Κυκνο'' και μου αρεσε παααρα πολυ.Το ειδατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμηστε μου απο που μετραμε?απο τον αφαλο μεχρι το κοκαλο ψηλα στο παπι?

Ναι Μιχαέλα μου

Καλέ με πέταξε και δεν μπορούσα να μπώ!! :evil::evil:

Σοφία μου δεν το είδα το έργο..αλλά το έχω στο πρόγραμμα να το δώ... Καλό είναι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ μου μπράβο σας!!!!!μεγαλώσατε!!καλέ ολοκληροι άντρες γίνατε!! :D:D Συγχαρτήρια και για το παγωτό!!! :lol::lol: καλά του έκανες!! :lol:

Βρε Σοφία μου τι γκαντεμιά είναι αυτή?? :( για μια εβδομάδα???μακάρι να μην χρειάζεται πολλά χρήματα για να φτιαχτεί!!Θέλω κι εγώ πολύ να τη δω αυτήν την ταινία..όταν θα καταφέρω να μείνω ξύπνια στον καναπέ πάνω από μισή ώρα... θα το επιχειρήσω!!! :lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου δεν νομίζω να είναι κάτι..αλλά έχε το νου σου γενικά.. πρέπει να προσέχουμε τώρα... ;)

Εγώ μόλις έκανα το μπανάκι μου και χαλαρώνω στον καναπέ!!!!!Ο αντρούλης μου μου ετοιμάζει μακαρονάδα έκπληξη!!Φτιάχνει τρομερές μακαρονάδες!!Μιαμμμμ!!μου τρέχουν τα σάλια!!και να φανταστείτε ότι πριν μπω για μπάνιο έλεγα ότι δεν πειναω και θα φάω κανένα φρουτάκι!!! :lol::lol::lol:

Αυτά... θα σας πω αύριο τι περιείχε η μακαρονάδα... τώρα πάω να ετοιμαστώ να την τσακίσω!!

φιλάκια και καλό βράδυ σε όλες!!!και στα μπεμπάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ευγενία μου!! Ευχαριστούμε πολύ πολύ!! :lol::lol::lol:

Καλή όρεξη με τη μακαρονάδα!! Ωραία ιδέα!! (και είμαι και σκασμένη,φαντάσου να μην ήμουν!! θα μου έτρεχαν τα σάλια!! )Περιμένουμε αύριο να μας τα πείς ΟΛΑ για την μακαρονάδα!!! :lol::lol::lol:

Εγώ πίνω φυσικό χυμό... γιατί απο το μεσημέρι με γαργαλάει ο λαιμός μου και δεν θέλω με τίποτα να αρρωστήσω... αν και λένε ότι το παγωτό είναι το καλύτερο φάρμακο... είπα να πιώ και λιγο χυμό πορτοκάλι για πιο σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...