Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Μαριλού μου τις ίδιεσ σκέψεις κάνουμε!! Και καμιά φορά οταν με πιανει τρομάζω γιατί ετσι ξεκινησαν όλα περσι..και για αυτο πεφτω αμέσως και δεν το κουνάω! Ασε που στον άντρα μου αποφεύγω πια να λέω αν έχω καποια ενόχληση γιατι πανικοβάλλεται και θέλει να πάρουμε τον γιατρό τηλεφωνο...μα με το παραμικρό!!! :lol:

Μαχη μου και πως ενημερώνω την εταιρεία?? Και η χρέωση μου την λένε πριν το επιβεβαιώσω?? Εχεις δοκιμάσει καμιά φορά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ ντιοσακι μου κ συ γιατρο??Χαχαχαχα...καλοοοοο

θα εχουμε νεακια δλδ...αντε καλη μας επιτυχια

Ναι ναι απόψε έχουμε ραντεβού!!! Καλή μας επιτυχία marilou μου!!!! Ραντεβού το βράδυ η αύριο για τα νεάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα να πω....μπααα καλο μεσημερι καλυτερα...τι κανετε???Διαβασα πρωτα τα ποστ να ειμαι και ενημερωμενη και μετα να γραψω..αχ αυτες οι δουλειες...τπτ δεν μπορω να κανω..τεμπελιτιδα σε ολο της το μεγαλειο...μια φορα το τοοοσο με πιανει και τα πλακωνω...μετα παλι ξαπλα...πρεπει να βαλω και πλυντηριο σημερα και βαριεμαιιιι...εγω απο κιλα αυτα που ειχα χασει ακομα σε αυτα ειμαι..ημουνα 63 και ειμαι 61..τωρα τουλαχιστον τρωω το μεσημερι αλλα το βραδυ δεν ειμαι πολυ καλα για να φαω..εχτες ομως εφαγα ενα παγωτοοοοο ΝΑΑΑΑΑ ενα μπολακι γεματο!!!Κοντεψα να σκασω...εδω απο βροχη και κρυο αλλο τπτ..ξεκινησε να βρεχει πριν 3 μερες και εχει ξεχασει να σταματησει..αντε να ρθει και η Καθαρα Δευτερα γιατι περιμενω πως και πως να φαω τα σαρακοστιανααα...και την αλλη μερα παω και για αυχενικη...ρε κοριτσια τι επαθα να σας πως με μια βλαχαρα που δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκανε...λοιπον...εδω και 3 βδομαδες εχω σταματησει το Χριστοφορινο μου απο το προνηπιο γιατι ειχε μονο 4 παιδακια λογω ιοσης και λεω για να μην κολλησει και αυτος και εγω που λογω εμετων ειναι ο οργανισμος μου χαλια και αδυναμος να μεινει σπιτι μεχρι να ειναι ολα καλα...βλεπω λοιπον την κυριακη μια βλαχαρα....που ειναι μανα ενος παιδιο στο σχολειο και μου λεει..αααα ολα μια χαρα ειναι να τον φερεις ολα τα παιδακια πια ερχονται..εκανε τον κυκλο η αρρωστια και ειναι ολα σουπερ..λεω σιγουρα γιατι αμα κολλησω καικα...δεν εχω κλεισει και το πρωτο τριμηνο καν ακομα...λεει οχι οχι καλε μια χαρα σου λεω...παω κοριτσια το παιδι σχολειο...με βλεπει η δασκαλα και παθαινει σοκ...λεει τι τον εφερες ειναι ολα τα παιδια χαλια ακομα δεν εχουν ερθει και αρρωστησε και η μια η δασκαλα και λειπει και εκεινη και της λεω το και το μου ειπανε...και λεει οχι καλε καμια σχεση..ειναι ολα χαλια και τωρα που εχει πιιο πολυ κρυο ειναι ακομα χειροτερα...ο μικρος δεν ηθελε να φυγει και ετσι πηγε για μια μερα αλλα ευτυχως δεν επαθε τπτ...και λεω μα καλα..βλαμενη ειναι η γυναικα???Να με βασανισει ηθελε???Τοσο κακος ο κοσμος πια???Ελεος...τωρα σε κανα 3 βδομαδες θα παμε παλι να δουμε τι γινεται...ουφ..οσο το θυμαμαι θυμωνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι μου κανετε;Καλη επιτυχια στην Ντιοσα μας και σε οποιο αλλο κοριτσακι εχει γιατρο σημερα.Και εγω ανυπομονω να το ξαναδω το μωρακι μου.Γυρω στις 15 θα παω.Ευχομαι να δουμε και το φυλλο!

Μαρακι σε καταλαβαινω με τις δουλειες του σπιτιου.Και εμενα μου ελειψαν πολυ!Αν και ο αντρας μου ολο αυτο τον καιρο που δεν μπορουσα να κανω τιποτα,καθαριζε το σπιτι και με βοηθουσε σε ολα.Τωρα που εχω ανακτησει παλι τις δυναμεις μου,αρχισα και εγω να κανω καποια πραγματακια και το χαιρομαι!Μου αρεσει να καθαριζω μονη μου το σπιτι,δεν μπορω να μου τα κανουν αλλοι.Γενικα δεν μπορω να βλεπω το σπιτι βρωμικο και ακαταστατο,κατι με πιανει. :evil: Σημερα μαγειρεψα σνιτσελ με πατατες στον φουρνο.Τα εκανα με σως μουσταρδας με μελι!Σλουρπ!Μοσχομυρισε το σπιτι!

Σεσιλια,εχω την εντυπωση πως τα Μαδερκερ δεν στελνουν πια Ελλαδα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκουλες μου εχω εδω τη μανουλα μου που τελειωσε με δουλειες κ μαγειρεματα κ θα τα πουμε λιγο...

σας αφηνω κσας ευχομαι καλο μεσημερι...

ελπιζω να ερθω με ωραια νεακια..

αχ μην σας πιασει πολυυυυ πολυλογια...

δεν σας προλαβαινω....

σας φιλωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:twisted::twisted::twisted: τα νευρα μου, σημερα ολοι οι χαζοι να με ταραζουν, ερχετε τωρα ενας τυπος απο τη στατιστικη θελει καποια στοιχεια τωρα ομως και οταν του λεω οτι ο διευθυντης εχει δουλεια και να τον παρω εγω τηλ, μου λεει θα τον βρω εγω τον διευθυντη και εγω εχω καψει βενζινη να ρθω και τετοια και δεν αντεξα και του ειπα και εμεις εχουμε δουλεια και τα ξινουμε ολη μερα, οποτε θελετε εσεις..... :twisted::twisted::twisted::twisted: ελεος πια :twisted::twisted::twisted::twisted:

Mαρακι πχ μια που ρωτησα στην Αγγλια ειναι 5% του ποσου η χρεωση και της στελνεις σαν ενημερωση με τα στοιχεια και σου στελνει την διευθυνση που θα γραψεις στην παραγγελία. Ο κουμπαρος το χρησιμοποιει παντως απο Αμερικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπεστρεψα!!Κ ως συνηθως εχετε γραψει κατεβατα!!!Αυτο το ποστ θα κλεισει χωρις να εχουν συμπληρωθει ουτε 10 μερες!!

Γιεληζ εχεις γιατρο σημερα?Πολυ καλη επιτυχια και θα περιμενουμε νεα σου!

Μαριλου το ιδιο ισχυει κ για σενα!καλη επιτυχια κ ενημερωσε μας συντομα!!

Εγω μηπως πολυ εχω επαναπαυθει?Μεχρι κη νυφη μου εχθες μου ελεγε οτι εχω πολυ καιρο να παω γιατρο.Αλλα θα παω την αλλη Τεταρτη μια κ καλη.Να κανω υπερηχο,να δει τις παλιες εξετασεις κ να μουπ γραψει και νεες.Αυταααααααα!Πηγα για πληρωμες κ ειχε τοση ζεστη που νομιζα θα σκασω!!Αλλο κι αυτο,απο το πολυ το κρυο στον καυσωνα!!!

Κισκα μου κρατα τον μικρο σπιτι κ μην ακους κανεναν,''καλοθελητες'' υπαρχουν πολλοι και παντου ;)

Μαχυ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο οχι δε στελνει πουθενα εκτος Ηνομ βασιλειου πλεων

Αλλα τα κοριτσια λενε για καποια σαιτ που αναλαμβανουν για λογαριασμο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τα κορίτσια!!!

Μπεμπουλίνο μου πολύ νόστιμο ακούγεται το φαγητό σου!!

Κίσκα μου τέτοιες βλαμμένες υπάρχουν!! Στα σχολεία ειναι πολύ χαλιά τα πράγματα, με το παραμικρό αρρωστάνε τα παιδιά και ειδικά αυτο τον καιρό..Κι αφού ειναι μικρούλης δεν πειράζει αν λειψει λίγες μέρες!

Μάχη μου καλά τον είπες τον τύπο!!! Και ήρεμα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πετάχτηκα να πάρω ψωμί και γράψατε ένα σωρό πάλι!!!

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου όλες για τις ευχές σας!!

Kiska πολύ βλαμμένη η "φιλενάδα" σου!!! Ακούς εκεί!

beboulino ωραίο φαγητό έχεις σήμερα!!! Καλή όρεξη!!

Μιχαέλα κατα μεγάλο ποσοστό με βλέπει τόσο συχνά λόγω ιστορικού... και ένα μικρότερο ποσοστό γιατί ο καλός μου τον πρήζει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό μεσημέρι marilou.. θα περιμένουμε νέα!! Φιλάκια!!!

Μάχη μου ψυχραιμία!! Μη τους δίνεις σημασία!!!

Σοφία ευχαριστώ πολύ!! Πότε πήγες για τελευταία φορά στον γιατρό?

Μάχη μου καλή δουλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου πηγα πριν 3 εβδομαδες αλλα αφου μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα κ να παω παλι σε ενα μηνα,ειπα κι εγω να χαλαρωσω και να παω αφου κλεισω μηνα.Γενικοτερα ειμαι ανθρωπος που δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα με κατι τετοια.Κ με την εξωσωματικη ετσι ποοοολυ χαλαρα την ειχα δει την ολη ιστορια(κ πιστευω γι αυτο πετυχα με τη πρωτη) και περισυ που ειχα χειρουργηθει ολοι ειχαν πανικοβληθει εκτος απο εμενα ;);) Χ α λ α ρ α!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ μου και Μαριλού καλή επιτυχία και περιμένουμε τα πολύ όμορφα νεάκια σας!!!Τι καλά που θα δείτε τα μπεμπάκια σας!εμείς έχουμε πάλι σε καμιά 15 μέρες.. ουφ!!θέλω να δω την μπουμπού!! :( κάτι θα σκαρφιστώ για να πάω νωρίτερα!!!!

Μάχη μου μια χαρά του τα είπες!!!

Σοφία μου καλά κάνεις και είσαι χαλαρή δεν χρειάζεται πανικός και άγχος...

Κισκα μου ο κόσμος πάντα έτσι κακός ήταν απλά τωρα δεν κραταμε ούτε τα προσχήματα!!δεν καταλαβαίνω τι θα κέρδιζε αν αρρώσταινε τελικά ο μικρός?? :evil::evil:

Beboulino πολύ καλό ακούγεται το φαγητό σας...μιαμμμμ!!εγώ δεν ξέρω τι θα φάμε σήμερα... κάτι θα έχει φτιάξει η πεθερά μου... μαζί μου έχω γιαουρτάκι και φρούτα.. ελπίζω να αντέξω μέχρι τις 6!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μπράβο σου που είσαι τόσο χαλαρή..

Εγώ πάλι που πάω κάθε 2 εβδομάδες και πάλι εχω αγωνία!!!

Μαριλού μου καλό μεσημέρι και θα περιμένουμε τα νέα σας!! Κι εσένα Γιελιζ!!

Εγώ έφαγα καρμπονάρα και το βράδυ θα φτιάξω στον αντρούλη μου μπριζόλες με πατατούλες στο φούρνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμπονάρα??? κριθαράκι??μπριζόλες με πατάτες?? Και σιγά να μην αντέξω μέχρι τις 6... ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι μπορώ να φάω!! :lol::lol::lol::lol:

Ειστε κι εσείς κακή συναναστροφή... :lol::lol: με την καλή έννοια παντα!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να κάνεις και να φάς και για μένα λίγο!!! :lol::lol::lol: Γιατί πεινάααωω!! Τώρα θυμήθηκα ότι απόψε μετά τον γιατρό θα φάω ΠΑΓΩΤΟ!!!! :lol::lol::lol: Πώ πώ δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα!!! :lol::lol::lol: Φάε εσύ λίγη καρμπονάα γιαμένα και μετά θα φάω εγώ παγωτό και για σένα!! :lol::lol::lol::lol:

Χαχα Ευγενία συμπλήρωσε και το παγωτόοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια τελικα το φαγακι μου εγινε θεϊκο!Θα σας πω πως το εκανα,να το δοκιμασετε.Τα σνιτσελ εγιναν πολυ νοστιμα και δεν μου ξεραθηκαν στον φουρνο.

Εκοψα πατατουλες και τις εβαλα σε μια λεκανιτσα.Επλυνα και τα σνιτσελ.Σε ενα βαθυ πιατο ανακατεψα μπολικη μουσταρδα,λιγη μαγιονεζα,μπολικο μελι,ριγανη,αλατι,πιπερι,λιγο λεμονι και ελαιολαδο.Στο τελος προσθεσα λιγο νερο να γινει πιο ρευστο.Εριξα αυτη την μαριναδα μεσα στην λεκανη με τις πατατες και τις ανακατεψα καλα.Κρατησα και για τα σνιτσελ και τα ανακατεψα και αυτα σε μια λεκανιτσα με την μαριναδα.Στο τελος τα εβαλα ολα μεσα στην γαστρα,εριξα απο πανω λιγο ελαιολαδο,λιγο νερακι και τα εβαλα στον φουρνο!Εγινε μουρλια!Μονο ποσοστητες μην με ρωτησετε,τα εβαλα ολα με το ματι.Δοκιμαζα την μαριναδα καθως την εφτιαχνα,για να δω την γευση. ;)

Μαρακι,μπορεις και τις μπριζολες να τις κανεις ετσι.Θα γινουν πεντανοστιμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Είδες Ευγενία μου??? Σου βάζουμε πειρασμούς...οπως το είπες είμαστε...κακή συναναστροφή!!!!!

Γιελιζ μου σιγά μην μεινώ με το δικό σου παγωτό!!! :lol::lol: Εδώ εχει ανοιξιάτικη μέρα και εννοείται πως έχω παγωτο στο ψυγείο χαχαχα!!! Αν και μου έχει τελειώσει η φραουλα και θα στείλω τον άντρα μου να φέρει!!! :lol:

Ωραία ιδέα Μπεμπουλίνο μου...ευχαριστώ!! Θα το δοκιμάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...