Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Γιλεηζ ο γιατρος ειναι τυπικκος γι αυτο και σε ζυγιζει.Κι εγω θα ηθελα να με ζυγιζει να εχω κι ενα μετρο...τωρα καθε φορα ζυγιζομαι κ σε αλλη ζυγαρια και επισης δεν αγχωνομαι επειδη ξερω οτι δεν θα μου πει κανεις τιποτα..Ε,κι αυτο παλι δεν ειναι κ καλο.....

Χρυσα μου υπομονη με το σπιτι,οντως δεν υπαρχει χειροτερο να εισαι μεσα στην ακαταστασια κ να μη μπορεις να κανεις κατι γι αυτο.. :(

Ελισαβετ εγω καποια στιγμη ημουν εβδομαδα και κιλο,χωρις υπερβολη!Κ τωρα παλι εχω πολυ καιρο να παρω.Δε νομιζω οτι εχει να κανει κ ιδιαιτερα η διατροφη αν σκεφτεις οτι εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης σχεδον παντα τα ιδια τρωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφάκι με το λούσιμο θα ανοίξει το χρώμα, μην αγχώνεσαι!

Ελις τέλεια τα νέα σας...και μην αγχώνεσαι για τα κιλά.Φτάνει που είναι το μωράκι σας καλά.

Γιελιζ μου δεν νομίζω να έγινε κάτι στην εγκατάσταση γιατί έγινε πριν από ένα μήνα και από τοτε το έχω δουλέψει πολλές φορές.Αρά κάτι άλλο συμβαίνει..Και φυσικά είναι στην εγγυηση, σιγά μην τους δώσω και λεφτά!!

Από τον άλλο μήνα βλέπω ότι όλες θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε δωμάτια!!! Εμείς προς το παρόν το βάψιμο θα κάνουμε που έτσι κι αλλιώς πρέπει να γίνει και τα υπόλοιπα αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισαβετ ωραια τα νεα σας. Φαινετε οτι το μωρο σας κανει βασανιστηρια για να μην δειτε το προσωπο. Δεν πειραζει αφου ειναι ολα καλα!!!!

Μην νοιαζεσε για τα κιλα, μπορει να ετυχε αυτη την βδομαδα ή να ζυγιστηκες σε λαθος ωρα ;);)

Εγώ σημερα ξεχασα να φερω το κολατσιο μου στην δουλεια..... :(:( Και ητανε φρουτακια....τωρα θα αναγκαστω να σαβουριασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ εκεί που γράφουμε την απάντηση απο κάτω λέει Επιλογές και Προσθήκη συνημμένου πάτας προσθήκη συνημμένου και μετά αναζήτηση κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ κ εγω συμφωνω με αυτα που λες...κ εγω βγαζω τις μποτες για τον ιδιο λογο...χωρις μποτες ξεκινησα ετσι θα συνεχισω :lol::lol: να ειμαστε ακριβεις στις μετρησεις.βεβαια ο γιατρος μου ενω εγω του λεω κ τα γραμμαρια αυτος τα στρογγυλοποιει με αποκλιση μισο κιλο,παντα προς τα κατω.εχουμε κ τα ρουχα μου λεει :lol::lol: εγω εχει απο χθες ολο φτερνιζομαι κ σημερα δεν εχει σταματησει να τρεχει κ μυτη μου :(:( ας ελπιζω να μην με βρει τιποτα χειροτερο.ελισαβετ πινε χυμους κ φρουτα κ σουπες για να ενισχυσεις τον οργανισμο σου.αν κ δεν πιστευω πως θα εχεις καποιο προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα τωρα που το θυμηθηκα....ηθελα να σας το πω. Αν θελετε να παραγγειλετε κατι απο το ιντερνετ απο εξωτερικο και δεν το στελνουν Ελλαδα εχει εταιρειες που αναλαμβανουν την αποστολη. πχ απο Αμερικη ή Αγγλία. όταν λεγαμε για το mothercare που δεν στελνει Ελλάδα μπορειτε να το παρετε με αυτο τον τροπο...το εψαχνα χτες και γι αυτο ειπα να σας το πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας ευχαριστώ για τα παρήγορα λόγια. Εγώ ζυγίζομαι κάθε 2 μέρες στο σπίτι, πάντα το πρωί μετά τον καφέ και την τουαλέτα. Αν σας πω και τι άλλο έχω κάνει..... Εφτιαξα έναν πίνακα στο excel και τα γράφω εκεί και έκανα και γράφημα ώστε να βλέπω την καμπύλη πως ανεβαίνει :ymblushing: . Ο άντρας μου με κοροϊδεύει, αλλά εγώ συνεχίζω να το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου θα αναγκαστείς να σαβουριάσεις...οχι πως το θες χαχαχα :lol::lol:

Οσο για τις αγορές από εξωτερικό και πώς βρίσκουμε τις εταιρείες που κάνουν τις μεταφορές???Και πόσο θα χρεωσουν? Να αξίζει τον κόπο τουλάχιστον.

Μιχαέλα μου εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης και ειδικά μετά τον 3ο μήνα κάθε μέρα φταρνίζομαι 2-3 φορές και δεν ξέρω το λόγο!!! Πιες κι εσύ χυμούς και τσαγάκι να το προλάβεις.

Σοφάκι καλές πληρωμές!

Ελις μην σου γίνει εμμονη ιδέα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhmeraaa ti kanete???egw mia xara...edw sthn kozanh xionizeiiiii k exei kruoooo...telika einai agorakiiiii to mwro mas..ena swsto palikarakiiiii 166gr. me mia tsoutsoy mexri ekeiiiiiiiiiiiiiii :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

blepw milate gia kila..egw ksekinisa me 61 k eimai 65.5 k eimai 4.5 mhnwn an poume oti kathe 14 allazw mhna...alla exw mia aporia pws mpainoun etsi bre paidi mou..exw pathei plaka

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Σοφία μου!!

Ελισάβετ εσύ έχεις οργανωθεί για τα καλά!!!! :lol::lol::lol: Εγώ ζυγίζομαι κάθε εβδομάδα στη διαιτολόγο... στο σπίτι πολύ σπάνια... και όποτε πάω στο γιατρό!

Μάχη πολύ καλό αυτό με τις εταιρίες... θα το ψάξω.. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Καλημέρα merykal !!! Με το καλό ο αγόραρος!!! Πάω να σε χρωματίσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εμείς πήραμε τα έπιπλα του μικρού που έχει την γρίπη (το πουλάκι μου) οπότε τα χρώματα είναι δεδομένα, μπλε με εκρού και ζωγραφισμένα με αρκουδάκια. Ευτυχώς που μου αρέσουν αυτά τα χρώματα, γιατί αλλιώς θα έπρεπε να δώσω να μου τα βάψουν. Τους τοίχους σκέφτομαι να τους κάνω κίτρινο ανοιχτό και ίσως τον έναν πιο σκούρο ή και κάτι στο μπλε, αν και σκέφτομαι ότι ίσως πέσει λίγο σκούρο. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμη....

Σας παρουσιάζω την κοιλιά μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:DSC02483.JPG[/attachment:1uo8kwpm]

post-14809-13873936376478_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal ακομα ενας αντρας στην παρεα!!! με το καλο!!!!!!

Μαρακι μπες σε αυτη την σελιδα και σου προτεινει διαφορες σελιδες σχετικες

http://www.nevershoppedout.com

τωρα το κοστος ειναι αναλογα με το βαρος. Σε καποια συμφερει και σε καποια αλλα οχι. Παντως ας το εχουμε σαν επιλογη στο μυαλο μας να υπαρχει και που ξερεις μπορει να το χρησιμοποιησουμε καμια φορα. εγω αν κολλησω με κατι θα σκασω αν δεν το παρω ;);)

ελισαβετ ωραια κοιλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal με το καλο ο γιος!!!κ αλλος αντρας στην παρεα...προς το παρον εχουν το πανω χερι!!!οσο για τα κιλα αστα...το μονο ευκολο ειναι να μπουν....το δυσκολο ειναι να φυγουν :(:(

μαρια με το τσαγακι καλα τα παω αλλα με τους χυμους οχι,μου φερνουν ξινιλες...με βλεπω την σαρακοστη να την βγαζω με σουπες :lol::lol: κ οσο δεν τις παω....... :evil: μετα το φαγητο λεω να παρω κ κανενα ντεπονακι μπας κ κανει δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου δεν ξέρω τι έχει γίνει... και απο έξω που ακούω για εγκυμοσύνες οι περισσότερες έχουν αγοράκια!!! Το 2011 φαίνεται είναι χρονιά των αγοριών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ τέλεια η κοιλίτσα σου!!!!!!!!Φτου φτου φτου!!!κοπέλα μου!!!

Merykal με το καλό ο παίδαρος!!!Τα αγοράκια έχουν το πανω χερι από ότι βλέπω... θα έχουν οι κουκλάρες μας να διαλέξουν... ;);) !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυυυυυυυυ καλημερα σας γκαστρουλνινια μου!!!!

τι μου κανετε??

δεν εχω διαβασει τπτ...

παω λοιπον να δω τα νεα κ αν θυμηθω τπτ εμενα να με ....... χαχαχαχα

σημερα εχουμε γιατρο το απογευμα κ εχω μια μικρη αγωνια...

πηρα κ τις αιματολογικες κ παλι καλα ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα ο γιατρος μου που τον ρωτησα μου ειπε οτι περισσοτερα αγορια φετος!

ολα καλα θα πανε μαριλου! μην ανησυχεις

εμεις γιατρο σε μια βδομαδα :(:(:(

εχω ηδη 3 βδομαδες που πηγα, απο τις 10/2, και τωρα 10/3, μου ελειψε το νινι μου. Ευτυχως που το νιωθω συνεχεια τις τελευταιες μερες και ειμαι πιο ησυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...