Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Εχετε πολυ πλακα!! να εισαστε καλα που με κανατε να γελασω!! θα σας δουν τα παιδακια σας ομορφα! Εαν δεν φτιαξετε το μαλλι μπορει το παιδι να πει τι ασχημη μαμα εχω κατσε να κλαψω λιγο μπας και με δωσει σε καμια αλλη πιο ομορφη, χαχαχαχα!

Σαμανθα ηταν το δευτερο πλυντηριο, στο πρωτο σιγκινηθηκα. Τα πλενω με Προδερμ, δεν υπαρχει περιπτωση με το πρασινο σαπουνι δεν το θελω καθολου εχω ασχημες αναμνησεις.

Τελικα βρηκα την γυναικολογο της αδελφης μου και της κουμπαρας μου που ειναι στο Μητερα, ευτυχως. Ευχαριστω παντως, θα το εχω υποψιν. Ο μικρος δεν λεει κατι πια το εχει συνηθησει, και εγω προσπαθω να κραταω ισορροπια για να μην ζηλευει.

Σουλα δεν θα τσικνησετε; Ανδρια;

Ωραια η κοτοσουπα αμα την βαπτιζες και παιδακια θα ηταν καλυτερη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τοσες μερες κρεας τρωγαμε ειπα σημερα να αλλαξουμε λιγο το εθιμο :lol::lol::lol: κ εγω σε δημοσιο θα γεννησω δεν ξερω ακομη τι να παρω...βουνο μου φαινετε η βαλιτσα του νοσοκομειου!!!

σαμανθα οντως η ντεμι ηταν εκπληξη!!!αλλα τωρα εσυ με παιρνας 5 εβδομαδες :lol::lol::lol: οι φουσκοκοιλιτσες πηρανε φορα κ ερχετε το ενα νινακι μετα το αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα παρει τισ σερβιετες ακρατειας τενα ...μια χαρα ηταν .

καλε σκεψου το σαν περιοδο πρωτης μερας δεν ειναι κατι τραγικο ,τι φορουσες στην περιοδο τετοιο βρακακι .

τι ζωνες λες ...αυτες που μαζευουν και την κοιλια ? δεν ξερω αλλες .ο γιατρος μου ειχε πει να μην βαλω γιατι ατροφουν οι μυες τησ κοιλιας ...το μετανιωσα λιγο αυτην την φορα θα φοραω εστω και για λιγες ωρες .αν λες αυτεσ τοτε θα βαλεις μετα το μαιευτηριο μετα απο λιγες μερες στο σπιτι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΕΑ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΠΗΓΑΜΕ,ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ,ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΑΝ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ Η ΜΗΤΡΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ..ΜΕΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑ!!!Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΖΥΓΙΖΕΙ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ...ΚΑΝΟΝΙΣΑΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΟΚΕΤΟ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ....

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ...ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΠΣΚ,ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΠΛΥΜΜΕΝΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΤΑ ΙΚΕΑ ΜΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΛΕΥΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΡΩΜΜΑΤΑΚΙ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑΣ,ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠ'ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΣΑΜΠΟΥΑΝΑΚΙ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ-ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΣΤΕΓΝΩΜΑ ΜΠΙΜΠΕΡΩΝ-ΛΑΒΙΔΑ-ΓΑΖΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ-ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΙ ΨΑΛΙΔΑΚΙ-ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΑΛΙΑΡΕΣ-ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΣ-ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ....

ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΛΑΧΙΣΤΕΝΙΕΣ-ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΚΛΙΝΕΧ-ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ(ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΠΗΡΑ ΤΗΣ EVERY DAY ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΤΩΡΑ ΜΕ 12 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΓΙΑ ΛΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΟ ΚΑΛΥΜΜΑ!!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΜΕ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΟ ΚΑΛΥΜΜΑ,ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΜΑΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΡΕΝΑΤΑΛ)...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες βγηκαν οι τιμες μου!

νηστικη: 84

60: 111

120: 89

180: 69

πολυ καλες μου ειπε ο γιατρος που τον πηρα!, αλλα θα τους τις παω κιολας εσας καλες δε σας φαινονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsares eguoules mou...kai mpampa mas. Ti kalispera, mallon kalimera. Den prolava na mpw katholou simera. Samantha mou ekana auto pou etoimazesai na kaneis ki esu.. apotrixwsi. Asta...synithws ekana mono ligo sto mpikini moni mou me tenies. Phga se mia fili mou aisthitiko me vazei katw kai me mathise olh....Akoma ponaw....vazw apo ekeini tin wra kai meta kathe duo wres benaten kai akoma den leei na xekokkinisei. H mikri de olh mera kai kuriws meta tin apotrixwsi siwph...den elege na dwsei to paron, psiiloanhsuxisa, wx lew tromaxe me ta aaaouts tis mamas tis...Apo tis 9 kai meta pou to tsiknisame kai me tous goneis mou me spitiki pizza tis mamas mou :D den leei na valei kolo katw...klwtsaei, gurizei apo dw gurizei apo kei, pou na koimithw, roxalizei kai o antroulis mou, fusaei kai vrexei exw...To Savvato ekleisa rantevou gia nyxia...Tis idies skepseis kanoume. Pantws ekei pou aisiodoxousa oti mporei na gennisw kai 38h evdomada teleiwnei kai auti kai arxizw na pisteuw oti pame mexri telous min pw kai gia paratasi..Ypomoni loipon...Koritsia mia xara oi kampiles zaxarou sas kai polu wraia kai ta pswnia sas. Ekana exetaseis tin Tetarti kai mallon tha paw na tis parw Savvato prwi, an kai tha einai etoimes twra. Mou peftoun ta panta psilomakrua kai prospathw na periorisw metakiniseis kai na syndiazw pragmata mazi giati den tin paleuw pia olh mera sto dromo. Auta koilitses mou pros to paron apo mena...Filakia kai oneira glyka!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ανδρια κ σουλα δεν ειστε οι μονες που δεν φαγατε κοψιδια...κι εμεις σημερα θα τα φάμε μαλον!! Άντε γιατι λυγουρευομαι!!!!

Ανδριανακι μεγια τα ψωνια της βικτωριας ( ποσεςσελιδες πισω σε παω ε??)

Αφροδιτες μπραβο γηια τα αποτελεσματα σας... κι εμενα στα δικα σας νουμερα ηταν αρα ειναι καλές//βεβαι δεν ξερω τα στανταρ καθε μικροβιολογκου ηπως αλλαζουν?

Εχθες αγορασμε την καλαθουνα της μπεμπας μας!

1243235516-b-2.bmp

Mου αρεσει πολυ !!!

Πηγαμε κ στο μαιευτηριο ειδαμε τουτς χωρους...εχει ενα προγραμματακι 2 ημερών κ βγαινει πολυ οικονομικά...αν ολαπανε καλά διαλεγεις αυτό...ελπζω να πανε κ να τα καταφερω γιατι αν ειναι ετσι θα παρω μονοκλινο να εχω μπεμπακ μπαμπα μαζι!!!

Σήμερα εχω ραντεβου και με δικηγορο...αποφασισαμε να βαλουμε δικηγορο γιατ α χρηματα που μας χρωσταει το αφεντικό μου...πηγε ο αντας μου εχθες να του δωσεδι το χαρτι της αδειας κ τον εβρισε (!)...πολυ θρασσος!!

Την αλλη εβδομάδα εχουμε επιθεωρηση εργασιας ... θελω τα λεφτακια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Αφρο πολυ καλες οι τιμες, πανω κατω το ιδιο με τα δικα μου.

Ειρηνη καλα θα κανεις να τον πας επιθεωρηση τον μ.... Σε ειχα ρωτησει και ποιο πριν αλλα μαλλον δεν το ειδες γτ πηρες μονο 800ε για τους 2 μηνες;

Ωραια η καλαθουνα!

Μαριτινα με εχει μπερδεψει πολυ το τικερ σου, γραφει 37 εβδ. Οσο για την μπουμπου ποτε δεν ξερεις μπορει αυριο το πρωι ναξυπνησει απο τους πονους, στο ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

αφρο πολυ καλη η καμπυλη σου!!!!!μπραβο!!!εμενα, ηταν πιο αυξημενες οι τιμες : νηστικη 89, 60 λεπτα 140 και 120 λεπτα 122.... τα 75 γρ γλυκοζης, και δε πηρα το γιατρο ακομα, θα τον παρω σημερα να κλεισω ραντεβου και θα του πω τα αποτελεσματα...λιγο τσιμπημενα μου φαινονται, αλλα οχι προς θανατο!!!!!ελπιζω να χρειαστει να κοψω μονο τα γλυκα!!!

ειρηνη μου καλημερα!!! τελεια η καλαθουνα!!!αντε με γεια της!!! καλα θα κανεις του μ@λ@κ@!!! ακου να φωναζει κι απο πανω, ενω σου χρωσταει και τοσα λεφτα!!!!τον κατηγγειλες στην επιθεωρηση εργασιας;;;

εμεις σημερα θα παμε μια βολτα στο ικεα, για να παρουμε μια ραφιερα ( σαν βιβλιοθηκη ) και ενα επιτοιχιο ραφι για το δωματιο της μικρης, γιατι ειπε ο αντρας μου οτι μεχρι τελος φλεβαρη εχει κατι εκπτωσεις!!!

χθες εφαγα τα παιδακια μου, που παραδοξως, ηταν καλα, γιατι γενικα οι ψηστες τα καρβουνιασαν!!!!ολα τα κρεατα ηταν μαυρα!!!

εσεις τι κανετε σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επεστρεψα και θελω ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!!!

κατ'αρχας αντρια με γεια η "προικουλα " της Βικτωριας!!!με το καλο να ερθει και μ'εναν πονο!!

πηρα τα αποτελεσματα της καλμπυλης :

νηστικη 79

60 λεπτα 140

120 λεπτα 122

τι λετε;;;;; εμενα καλες μου φαινονται ( συμφωνα με το ιντερνετ δηλ ) αλλα εσεις κατι ξερετε περισσοτερο!!!

καναμε κι εναν υπερηχο στη βιοιατρικη, και μας ειπε ο γιατρος οτι μια χαρα αναπτυσσεται η μπουμπου και στην 25η εβδομαδα ειμαστε 880 γρ!!!πολυ χαρηκαμε!!!καλα δεν ειναι;;;[/qμπραβο κοριτσακι super!!και η μπουμπου πολυ καλη.......με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΠΩς ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΑς ΠΑΡΤΥ?ΕΜΕΙς ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΚΝΟΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ......

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΟΛΕς ΤΙς ΜΕΤΡΗΣΕΙς....ΜΑΛΛΟΝ ΨΙΛΟΠΙΚΡΙΣΑΜΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕς ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΕς ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ,ΠΑΝΤΩς ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ,ΟΣΕς ςΧΟΥΝ ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.Η ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΕΤΡΙΑΖΕΤΙΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ....ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΑΥΤΟ ΤΗς ΠΡΩΤΗς ΦΟΡΑς,ΕΣΤΙΑΖΕΙς ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΓΙΝΕΤΑΙ.afrodite ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΣΑς ΚΑΙ ΣΕ ΜΑς ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΛΟΙ,ΕΥΤΥΧΩς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλομάνουλα μου τί κάνετε;; Τα συγχαρητήρια μου στα κορίτσια μας που έκαναν καμπύλη κ βγήκε καλή κ μεγιά τα ψώνια σε όσες ξεσηκώσατε τα μαγαζιά!! :lol: Καλά,για τα κιλά των μπεμπακίων δεν έχω σχόλια!Μακάρι να συνεχίσουν έτσι κ θα είναι σούπερ μωράκλες!

Λοιπόν,σας γρ'αφω τη λίστα που έδωσε ο παιδίατρος στη ξαδέρφη μου για τα απαραίτητα που πρέπει να πάρουμε απο το φαρμακείο.

-depon παιδικό

-ponstan παιδικό

-otrisalin συσκευή(για τις μυξούλες)

-otrisalin ανταλλακτικά

-clinofar αμπούλες

-2 σύριγγες 5ml (εννοείται δε θα χρησιμοποιήσουμε τη βελόνα)

-soldesalin σταγόνες

-καθαρό οινόπνευμα

-γαζούλες αποστειρωμένες(για τον ομφαλό)

-ενυδατική κρέμα BASE DE PANTHENOL της HYDROVITE

-υγρή πούδρα Fissan( τη βάζουμε στις "δίπλες" των μωρών για την ιδρωτσίλα)

-sudocream

-ευκάλυπτος μπουκάλι(όσες δεν πάρετε υγραντήρα δωματίού θα ρίχνετε μια-δυο σταγόνες μέσα σε μια γυάλα με νερό κ θα το βάζετε πάνω στο καλοριφέρ για να μη ξεραίνεται η μυτούλα του μωρού όταν είναι σιναχομένο)

-θερμόμετρο ψηφιακό 10 δευτ.

-μπατονέτες για νεογνά

ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ:

-Proderm χαμομήλι με λαβή σαμπουάν/αφρόλουτρο

-Proderm λαδάκι για το μασάζ μετά το μπάνιο

-σφουγγαράκι φυσικό

Φυσικά ο κάθε παιδίατρος κρίνει τι είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσουμε κ ποιό είδος-μάρκα να πάρουμε απλά ο συγκεκριμένος προείνει αυτά να υπάρχουν στο φαρμακείο μας.

Άν έχει να προσθέσει ή να αφαιρέσει κάτι κάποια δευτερομανούλα ας μας πεί να ξέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!!

Jule mou eipame me ton andra mou na pame k emeis jumbo (kremes 8ilwn, kanena paixnidaki sto krevvataki tis, 4alidaki,sfoggaraki,ktena) simera alla den einai sigouro giati molis sxolasei apo tin prwini douleia tou 8a paei na dei mia alli douleia gia na vgalei prosfora k etsi den 3erei ti wra 8a teleiwsei k an 8a ftasoume to jumbo anoikto..

Me pire i mama mou til k mou eipe pws kerdise ena blind dwrean k na ka8isw na metrisw ta para8ira tou dwmatiou tou mwrou (exei 2) k na mou kanei kanourgia blinds gia tin Victoria (na plirwsei to 1 para8iro i mama mou)..

Afrodite mou k egw 8elw na paw ikea na parw ena epiplo gia na vazw panw tis kremes tis, ta afroloutra tis, tin endoepikoinwnia,ta panakia tis..

Simera i avrio 8a ertei k o mpampas mou na mou valei ta fwtistika mou, ta exw agorasei edw k 1 xrono k meinane stoivi ekei sto saloni giati o mpampas mou etrexe sto xtisimo tou spitiou tou aderfou mou..Tou eipa na valei prwta to fwtistiko tis boubous k ta alla an ftasei..

Elenaki mou gia ekeina pou anaferes gia to farmakeio mas prepei na ta agorasw trwra? prin tin genna? ok oinopneumataki k tis gazes pou 8a ta 8elw gia ton omfalo tis ok alla k ta alla? axxxxx posa pragmata prepei na agorasoume?

Μαριτινα με εχει μπερδεψει πολυ το τικερ σου, γραφει 37 εβδ. Οσο για την μπουμπου ποτε δεν ξερεις μπορει αυριο το πρωι ναξυπνησει απο τους πονους, στο ευχομαι.

gewrgianna mou grafei 37 week & 4 day to tickeraki tis maritinas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια το ξερω αλλα και την προηγουμενη εβδομαδα παλι 37 συν εγραφε, γι'αυτο το ειπα.

Ελενα ευχαριστουμε για την λιστα. Θα εχετε παντα Δεπον και Πονσταντ στο σπιτι και το φθινοπωρο θα τα αλλαζεται εστω και εαν ειναι καινουργια. το σουκοκρεαμ δεν μου αρεσει καθολου πως μυριζει ουτε σαν υφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριάκι τί είναι το blind??

Γεωργιάννα μου τί κάνεις;; Τι καλό θα φτιάξεις σήμερα;

Γωγώ μου αστα να πάνε με τη πείνα..χθές έκανα μια εξαίρεση απο όλα λόγο Τσικνοπέμπτης κ έσκασα στο φαί! :oops: Τί τιμή έχει η πρωινή σου μέτρηση;Το τελευταίο σου γεύμα-βραδινό τί είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aa sorry den to prose3a :D..

Elenaki mou apo auta pou mas egra4es ti prepei OPWSDIPOTE na exw agorasei prin tin genna? ola auta pou mas anaferes?

Blinds emeis lema auta http://www.pandsdrapes.com.au/cms/image ... 0x300.jpeg

Idi exw alla to ena katastrafike sto dwmatios tis Victorias, logw tis igrasias kollise sto para8iro k otan piga na to anoi3w sxistike..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

George mou tipota gia tin selida, k egw exw ena provlimataki alla an diavaseis to ar8ro ola linontai :)..Oso gia tin endoepikoinwnia tin pirame tin perasmeni paraskevi tin fortisame k tin ele3ame savvato prwi einai poli kali mas arese aplws den douleve to nanourisma k tin pira pisw k telika den eixe provlima, to nanourisma paizei mono otan i endoepikoinwnia einai kleisti k emeis tin anavame k etsi nomiza den douleve..Den einai kalo auto giati simainei otan exeis to nanourisma den 8a akoueis to mwro k oute 8a exeis epikoinwnia mazi tou epomenws mallon axreiasto 8a meinei to nanourisma alla den peirazei exei alla extra to sigkekrimeno montelo tis Chicco k etsi den 8elw na to parw pisw..8a parw en paixnidaki na tis valw sto krevvataki tis pou 8a exei k nanourisma k to provlima li8ike :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου καλό είναι να τα έχουμε γιατί σε περίπτωση που χρειαστούμε κάτι απο τα παραπάνω κ δεν βρίσκουμε φαρμακείο τη βάψαμε!! :D

Γιώργο μου καλή σου μέρα!! Βλέπω έχεις μπεί δυναμικά στο θέμα ¨καθαριότητα!Μπράβο σου!

Για επιθέματα στήθους απο άλλες μανούλες που θηλάζουν έχω ακούσει οτι πιο απορροφητικά είναι της chicco. Eσείς ποιά θα πάρετε; Για μπεμπιλίνα Pambers λέω αλλα κ για Libero καλά έχω ακούσει κ είναι κ πιο οικονομικά. θα δείξει φυσικά κ τί θα δεχτεί το κάθε μωράκι.

Καλέεεεεεεεε;;;που πήγατε όλες σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou na sou pw tin ske4i mou k mou les an simfwneis..8a parw gazes k oinopneuma san 1i fasi pou einai amesis anagkis k tin idia mera pou 8a vgw apo to kratiko i to argotero tin epomeni mera giati den 3eroume k tin wra pou 8a vgoume 8a paw stin e3w paidiatro (idiwti) pou 8a mas parakolou8a na mas dei k 8a tis pw na mou gra4ei ti prepei na exw sto spiti..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ Ανδριά μου.Έχω όμως την εντύπωση οτι η παιδίατρος που θα παρακολουθεί τα μωράκια μας όσο είμαστε στο νοσοκομείο θα μας πεί κ αυτή τί θα χρειαστούμε έστω για τις πρώτες μέρες.αλλα τα υπόλοιπα όπως λές θα μας τα δώσει ο παιδίατρος που θα αναλάβει τα μπεμπάκια μας εκτός νοσοκομείου. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...