Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Λενε οτι χανονται τα χτρηματα γιατι τα δεσμευει το κρατος....η μια θεωρια..η αλλη λεει οτι χανουν την αξια τους...μα αφου εινα ιευρωπαικο νομισμα δεν ισχυει..εκτως κ αν παρουμε κ την ευρωπαικη ενωση στο λαιμο μας * χλωμο ).... αν γυριστουμε στις δραχμες τωρα ειναι αλλη ιστορια..ισως ξεκινσουμε ολοι απο το μηδεν...

Ανναδεν κανω ασκησεις συχνα..ειμαι τεμπελα... οσο για τα κιλα σου εσυ εισαι τσιλιβιθρα μονο κοιλουμπ[α εχεις!!!

Να ρωτησω διαμτρο κοιλιας? εγω ειμαι στο 1μ 30 εκατοστα!!! ΤΕΟΝ ( εδωκολαει!!)Χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειρηνακι μου η διαμετρος της κοιλιας μου ειναι 1,25 :shock::lol::lol::lol: τ

τα χρηματα μπορει να χανουν την αξια τους στην ελλαδα αλλα στο εξωτερικο την εχουν οποτε αν γινει τιποτα θα παω να τα επενδυσω βουλγαρια η τουρκια :lol::lol::lol:

καποιοι λενε πως η χρεωκοπεια θα ανακοινωθει την 25η μαρτιου...εγω παντως θα παω να τα βγαλω πιο ασφαλες...κ οτι γινει εγινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anathes ναι μέσα απο Βόλο είμαι, όταν ξανάρθεις πες μου να βρεθούμε για κανένα τσιπουράκι. .και σένα η καταγωγή σου μέσα απο Βόλο;; κορίτσια ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το ντόπλερ, τέλος του μηνός που θα ξαναπάω στο γιατρό να δω πως πάει η κατάσταση του μωρού θα τη ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τι μου κανετε βραδιατικα!!! Πηγα και μετρησα και εγω απο περιεργεια την κοιλια μου γυρω γυρω στο υψος του οφαλου. Ειναι μικρουλα 1,04εκ!!!!!!!!!! Και να φανταστε ειναι μεγαλητερη απ'οτι του Αλεξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλαβιάρες γκαστρούλες.. :D με βάλατε στο πειρασμό κ θα τη μετρήσω αύριο να σας πώ! Γεωργιάννα μια χαρά είναι η κοιλίτσα σου!Στα κυβικά σου!

Κοριτσάρες μου,μπάς κ ξέρετε καμια βιοτεχνία που είναι πίσω απο το ΛΗΤΩ με βρεφικά λευκά είδη; Μου είπε μια γνωστή μου οτι έχει πολύ καλές τιμές κ ποιότητα αλλα δε θυμάται όνομα κ διεύθυνση. Διαφορετικά που μπορώ να βρώ σεντονάκια για το πόρτ μπεμπέ σε καλή τιμή; Εξάλλου 3 μήνες θα τα χρησιμοποιήσω κ δε θέλω να τα χρυσοπληρώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λές βρε Αφροδίτη; το σκέφτηκα κάποια στιγμη αλλα δεν ήξερα κατα πόσο βολεύει;Εννοώ να στρώνει καλά κ να μη τσαλακώνει.Το έχεις δοκιμάσει εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με έσωσες,θα το κάνω!να σαι καλά! Αφροδιτάκι! Έχω πάρει μικρά υποστρώματα απο jumbo. Ατελείωτα μου φαινονται αυτα τα ψώνια όμως.. παίρνω παίρνω κ στο τέλος μόνο τα μισά θα χρησιμοποιήσω.Ευτυχώς εσύ που είσαι στο δεύτερο τα έχεις έτοιμα κ δε πελαγώνεις! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na fatasteis exw arketa kai exw xarisei kiolas ....otan eisai protomanoula poronese kai agorazeis ta panta !!

meta blepeis ti akribos sou xriazete .

mhn agxonese kai otan genniseis me to kalo kai deis oti xriazese kati ta magazia ekei einai .

ase tipota kai gia meta na deis prwta an to xriazese ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!! Ωραια μερα εχει εξω οτι πρεπει για οσες κανουν να πανε βολτα, οχι για μενα!! :(:(:(

Ελενα παρε 2-3 μικρα σεντονακια και τα αλλα μεγαλα και κανε αυτο που ειπε η Αφροδιτη. Ετσι θα κανω και εγω με το λικνο, φαντασου οτι εγω θα το χρησιμοποιησω για 8 μηνες. Πηρα ενα σετ με την παντα του και μου φτιαξαν 2 μ'ενα υφασμα που ειχα για παιδια. Σιγα μη πεταξουμε λεφτα!!!

Αφρο καλο κουραγιο!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ διαβαζα εχθες καποια παλια μνμ και ειδα οτι ο Μανωλης ειχε μεινει 7 μερες στο νοσοκομειο, σε ποιο γεννησες τοτε; Τωρα σε ποιο θα πας γτ καταλαβα οτι αλλαξες γιατρο.

Ειμαι χαρουμενη δεν εχω να μαγειρεψω για μενα, μονο το βραδυ κατι για τον ανδρα μου. Θα ξεκουραστω και μαλλον θα ασχοληθω με το δωματιο των παιδιων, να κρεμασω τον πινακα και να δω τι αλλο χρειαζετε.

Τι θα κανετε εσεις σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το μετρο :lol::lol::lol: εμενα ειναι ψηλα η κοιλια μου δεν ειναι ομορφουλα σαν την δικια σου :(:lol::lol::lol:

Το ιδιο σκεφτηκα κ εγω...οτι η δκη μου δεν εναι τοσο τελεια οσο η δικη σου...ματι ζηλιαρες που ειμαστε επιτελους? η μια θελει της αλληνης :lol::lol::lol::lol:

Τζορτζι τυχερουλα εχεις μικρη κοιλια...εμενα ενα μετρο ητα νπριν μεινω εγκυος :lol::lol::lol: ΤΕΟΝ! :lol:

Ελενακο καλα σου λενε τα κοριτσια..κι εμεις για την καλαθουνα δεν πηραμε..θα διπλωσω αυτα που εχω...ειναι ακριβα για τοσο λιγο !

Αχ ηλιος σημερα ... ελπιζω να εχει τον ιδιο ηλιο κ αυριο που θα παμε βολτα στην παραλια κ τον ζωολογικο κηπο! Εχψθες το βραδθ η μπεμπα μας ηταν τοσο ανυσηχη !! Εδινε μπουνιες κλωτσιες κολοτουμπες.... τρελοπαιδι εχω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερίζω τις κοιλίτσες με το μέτρο! :lol::lol: Λοιπόν η δικιά μου είναι 1 μέτρο ακριβως!Ούτε πάνω ούτε κάτω.Τη μέτρησα κ γώ στο ύψος του ομφαλού.Για πείτε κ εσείς νούμερα να κοντραριστούμε!! =))

Σήμερα γιορτάζουν οι Θόδωροι κ οι Θεοδωρούλες,όσες γιορτάζετε χρόνια σας πολλά ή άν έχετε κάποια-κάποιον να τους χαίρεστε! Έχω τη νυφούλα μου κ δε ξέρω τί να της πάρω..πάω μια βόλτα Περιστέρι πεζόδρομο μπας κ βρώ τίποτα.Έχει τέλεια μέρα για πολλά ψώνια..αν είχαμε κ λεφτά! :?

Τί θα κάνετε σήμερα;;θα πάτε με τους καλούς σας πουθενά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη ξεχάσω,το μενού σήμερα έχει χυλοπίτες με κοτόπουλο στο φούρνο.Γεωργιάννα εσύ ρεπό απο το μαγείρεμα σήμερα ε;Μια χαρά,ξεκουράσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ψωνια Ελενα!! Πολυ καλη η κοιλιτσα!!

Διαβασα αυτο πριν απο λιγο και πιστευω οτι μπορει να σας ενδιαφερει

Δεν επιτρέπεται οι μητέρες να ακουμπούν στην κοιλία τους συσκευές που παράγουν ήχο προκειμένου να αυξήσουν τις μουσικές επιρροές που δέχονται τα έμβρυα που κυοφορούν. Κι αυτό γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να τους προκαλέσουν βλάβες. Αυτό που δεν είναι καθόλου επικίνδυνο και που ενδείκνυται να κάνουν οι μητέρες είναι να τραγουδούν οι ίδιες στα μώρα τους νανουρίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΕΣ!!!!ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!!!! :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=downtown.gif] [smilie=downtown.gif] [smilie=downtown.gif] [smilie=downtown.gif] [smilie=downtown.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα .

γεωργια μου τον μανωλη τον γεννησα στο αττικο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ολλα τους .

αλλαξα γιατρο και γιατι δεν τον ηθελα πια για πολλους λογους και δεν ειναι πια στο αττικο αλλα μονο στο μητερα .

τωρα θα γενησω στο ελενα με αλλον γιατρο .

αν θες να ρωτησεισ κατι αλλο εδω ειμαι .τα εχω γραψει πολλες φορες και δεν θελω να γινομαι κουραστικη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Elenakos να χαίρεσαι την νυφούλα σου και καλά ψώνια! Georgi και εγώ μέσα θα μείνω και πιο συγκεκριμένα στο κρεβατάκι.. Κάτι άκουσα ότι μετράτε τις κοιλίτσες σας, θα την μετρήσω και εγώ μετά να σας πώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

τι κάνετε? Χθες είχαμε γιατρό και μετά φαγητάκι έξω...βλακείες έφαγα :lol::lol::lol: είμαι +10 κιλά σχεδόν εντάξει δεν πειράζει τώρα είμαι στο τέλος....μπήκα στην 38η εβδομάδα

λοιπόν η μπεμπα είναι 2850 πήρε αρκετά σε 10 μέρες...(400 γραμμάρια) καλά αυτό βέβαια είναι εκτίμηση με +- 400 γραμμάρια...γενικά κανείς δεν μπορεί να ξέρει με ακρίβεια πόσο θα είναι το μωρό....απλώς κοιτάνε να έχει υγιή ανάπτυξη! Ο γιατρός με νευρίασε γιατί ΔΕΝ μπορεί λεει καθόλου να γνωρίζει πότε θα γεννήσω...μπορεί να γεννήσω την επόμενη εβδομάδα, μπορεί και να πάρω όλο τον Μάρτιο και να πάρω και μερικές ημέρες...και επίσης γενικά δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη γιατί ξέρω ότι έχει και10-15 τοκετούς τώρα οπότε μπορεί να με καθυστερεί επίτηδες....τελος πάντων το μωρό δεν πιέζεται καθόλου, τα αμνιακά είναι τέλεια και το ντόπλερ (που κάνει κάθε φορά στο ιατρείο του) είναι στην καλύτερη φάση (βαθμός γήρανσης 1) ...

απλώς με σύγχυσε που δεν μπορούσε να κάνει εκτίμηση για το πότε...δηλαδή εγώ από τώρα μέχρι τέλος του μηνός πρέπει να ζω με το καθημερινό άγχος μην γεννήσω ανά πάσα στιγμή....

γενικά θεωρείται πάρα πολύ καλός γιατρός απλώς επειδή έχει πολύ κόσμο και εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα, νοιώθω ότι ήταν βιαστικό το χθεσινό ραντεβού...θα μου πείτε τι άλλο ήθελα?

σήμερα πάω να πάρω την μανούλα μου απο το αεροδρόμιο και μέχρι να φτάσει θα κάνω βόλτα και ψώνια στο factory outlet...

Ελενα εμένα τα σεντονάκια τα πήρε η μαμά μου, παραγγελία από μια γνωστή της που φτιάχνει και κεντήματα κλπ...καλό είναι γενικά στην αρχή το ύφασμα ναι είναι καλής ποιότητας και όχι πρόχειρο και μετά θα τα ενώσουμε με μια ραφούλα ή και ένα μικρό κορδελάκι θα δούμε και θα τα βάλουμε στην κούνια!

αυτάααα πολλά πολλά φιλάκια !

λογικά θα γυρίσω κατάκοπη σήμερα θα σας διαβάσω μετά!!

kissessssssssssssss [smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ μου το ξερω οτι εισαι εδω και στο αλλο θεμα. Γεωργιαννα ειναι το ονομα μου, ενα ονομα.

Αρα ειμαστε 4 που θα γεννησουμε στο Ελενα!!!!!

Ναι περιμετρο, γυρω γυρω.

Χοανιτα εγω ειμαι στο καναπε συνεχεια, γτ το κρεβατι δεν με βολευει ασε που δεν εχω υπολογιστη. Βαριεμαι πολυ και δεν εχω τι να κανω, ουτε συζητηση για βολτα εξω.

Τωρα χαζευω στο ινερνετ διαφορα και εχω βαλει κλασικη μουσικη, πρωτη φορα ακουω, αλλα λεω να το κανω μπας και ηρεμησει ο μπεμπης.

Γιουλη ωραια συνταγη. Θα την φτιαξεις σημερα;

Σαμανθα δεν φταιει ο γιατρος που δεν μπορει να ξερει. Εμενα στο πρωτο μου περιμενε οτι θα γεννησω μετα την ΠΗΤ και γεννησα στην 38η εβδ. Ακουσα απο την συνηφαδα μου οτι μπορουν να ξερουν περιπου μονο εαν κανουν ΝΣΤ , αυτο ειναι κατι για το ποσο αναπτυγμενα ειναι τα πνευμονια του, Εαν κανω λαθος με συγχωρηται δεν εχω κανει ποτε απλα της ειχαν κανει και στα δυο και μου το ειπε.

Γιατι βιαζεσαι; Βαρεθηκες; Κατσε να παρει λιγο βαρος ακομη! Και μην αγχωνεσε ειναι κατι ευχαριστο η γεννα, οπως ζουσες μεχρι τωρα που υπηρχαν πιθανοτητες να γεννησεις ετσι και τωρα. Δεν εχει αλλαξει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...