Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Αφροδίτη μόνο 6??μπράβο σου!Τί τρώς κ δεν παχαίνεις;;έχω να φάω χέσιμο απο το γιατρό μόλις με ζυγίσει.. +9,5!Πως μπαίνουν τα άτιμα δε καταλαβαίνω..

Ειρήνη κουράγιο!Ευελπιστώ με το ατελείωτο σέξ :D (αμήν κ πότε) κ το τρέξιμο μετά να τα χάσουμε μπάμ μπάμ!! :lol: υ.γ μεγιά το μπανάκι-αλλαξιέρα!πολύ όμορφο.

Εμείς για αρχή δε πήραμε μπανάκι αλλα αυτό που είναι σαν σφουγγάρι για το νιπτήρα κ έχει αφρολέξ μπιλάκια απο τα jumbo.Τουλάχιστον για το πρώτο καιρό βολευει πιστεύω.

Οι σερβιέτες ΤΕΝΑ είναι για λοχεία ή κανονικές π.χ όπως οι Αlways?

Αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης απο τα mothercare έχουν νούμερο ή είναι one size?

Γεωργιάννα,Σουλίτσα,Ανδρια,Σαμάνθα,στεισυ,χοανιτα αλλα κ σε όσες δεν είστε μέσα τώρα τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elenh mou sthn prwth pira 18 ...e den thn ksana pathena ,kai mou eixan katsei kai ta 10 duo xronia tora ....molis eixa arxisei na ta xanw emeina egkios palu ...e den ksana epesa sto fai .

eimai polu kata tou ritou "fae tora kai meta t xaneis eukola"

oxi den ta xanoun olles eukola kai de ksereis an eisai mia apo autes (genika milaw) oute tou "fae gia duo " oute tou "exw sinexia orekseis " oiorekseis einai planes tou mialou pou mas exoun kaliergisei oti tha exoume sigoura sthn egumosinh .

kanonika trow oti etroga kai prin kaime tis atastalies mou alla den to para kanw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edw eimai!!!! hehe :D..

Egw eswrouxa mias xrisis den pira, agorasa 5 kanonika apo to marks & spencer k exw k alla sto spitaki mou sxedon kainourgia giati poli ligo ta xrisimopoiisa k 8a ta parw..Den foraw ka8olou eswrouxa kanonika ektos apo tanga :oops::oops: ate na forisw k otan adia8etisw kanonika eswrouxa..Skefteite pws palia forousa k stin periodo mou tanga giati evaza tampax alla ta teleutaio kairo pou prospa8ousame gia mwro ta stamatisa giati akousa pws einai logos ipogonimotitas k etsi fovi8ika alla telika pou rwtisa ton ginaikologo mou den isxuei ka8olou auto alla egw eftasa k fovi8ika :( meta tin genna 8a dw an 8a ta 3ana valw stin zwi mou :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tanga tanga..κ εμείς Ανδριάκι μου! χιχι! :D Ε ρε κατι σεξουλιάρες μάνες :lol::lol: Σκέτομαι όταν θα αρχίσει ν'ανοίγει ο γιός μου τα συρτάρια άν τα βρίσκει θα του λεω "βάλε στη θέση τους αγάπη μου τις σφεντόνες τησ μαμάς!!" :lol::lol: Ο άντρας μου πάντως όταν απλώνει δε ξέρει απο που να τα πιάσει! Ακόμα τα φοράω..εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα μου δυστηχως το σπιτι μου ειναι διωροφο. Σκεφτομαι να βαλω πανω στο σαλονι το λικνο, που καθομαι ολη την ωρα και κατω στο δωματιο για τους 3 μηνες την καλαθουνα μονο για το βραδυ για να ειναι μαζι μου στο δωματιο. Μετα στην κουνια μαζι με τον Αλεξανδρο. Για πες πως σου φαινεται; Στην αρχη σκεφτομουνα να τον εχω πανω στην καλαθουνα και το βραδυ στο λικνο αλλα τζαμπα τοσα λεφτα για καλο λικνο και να το χρησιμοποιησω μονο για βραδυ;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ πολυ δυσκολα και εσυ! Ευτυχως εχω την πεθερα μου καπως κοντα και με βοηθαει οποτε μπορει. Εσυ τωρα που δεν πολυ μπορεις να κανεις δουλιες ποιος σε βοηθαει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα καπως ετσι θα σου πει ο γιος σου!! Εμενα με βοηθαει να απλωνουμε τα ρουχα (γτ ο ανδρας μου ουτε που τα ακουμπαει) και μου κανει καποια στιγμη "Μαμα παρε το σχοινακι σου"!!!!!!!!!!

Η πεθερα μου εχει πλακα πως αντεχεις να τα φορας ακομη. Εγω μονο με αυτα βολευομαι, τα κανονικα μονο για περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν τη πάπια;;; :lol::lol: ελα ντε,με τη σωβρακοφανέλα κ τη σερβιετάρα που να κλείσουν τα πόδια! Αντισεξουαλικό ρε γαμώτο.. στη περίοδο φορούσα βρακάκι-σορτσάκι (άν τύχαινε να έχω πολύ αίμα γιατί γενικότερα έχω λίγες σταγόνες) που έχει πιο πολύ στύλ για να μην είμαι σαν τη γιαγιά μου.. ή 3/4 που είναι πιο σέξυ..

Γεωργιάννα μου δεν παίζεται ο Αλεξανδράκος!! :lol::lol::lol: Πώς το παρομοίασε όμως,πολύ μου άρεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etixe k foresa 3ana ap'ekeini tin servieta loxeias meta pou eixa to e3wmitrio k evala enesi gia na stamatisoume tin kuisi k eixa poli aima k ontws to ais8ima einai AIDIA!!!! Na xtipas panw sto kwlaki sou k na akougete san to panaki tou mwrou, poli fasi =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεση του ίντερνετ και τον υπολογιστή το άντρα μου και δε μπαίνω πολύ αυτές τις μέρες. Κι ο δικός μου υπολογιστής θα πάρει καιρό να φτιαχτεί! Μια γρήγορη καλησπέρα λοιπόν, πριν με πετάξει πάλι έξω. Αύριο πάω επιτέλους για αιματολογικές και καμπύλη και πρέπει και ν' ανέβω και στο Ιασώ να κάνω μια ένεση για το ρέζους. Ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω λίγο τη σύνδεση για να μπορέσω να διαβάσω κι όσα έχετε γράψει. Πολλά φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, έχω πεθάνει στα γέλια με αυτά που γράφετε περι εσωρούχων!!! :lol::lol::lol:

Όχι τιποτε άλλο, με ακούει και ο άντρας μου να χαχανίζω και με ρωτάει "τι λέτε βρε παιδάκι μου"? Του λέω "κάτι για εσώρουχα συζητάμε" και μου απαντά "πρέπει να σας έχει χτυπήσει η έλλειψη του σεξ!!!" "όχι ότι εμείς οι άντρες πάμε πίσω" συμπληρώνει.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Καλα εριξα πολυ γελιο με τα εσωρουχα,αυτη ειναι η συγχρονη Ελληνιδα μητερα οχι οι ψωναρες στο καινουργιο reality κ καλα που παρουσιαζεται....ουστ!!!

Λοιπον sexy ladies εγω δεν φοραω στρινγκ ειδικα τωρα...μονο σε ειδικες περιπτωσεις :shock: κ οταν βγαινω κανα βραδακι....δλδ πριν πολυ καιρο :)

Σερβιετες πηρα 10 τμχ με 4 ροη νομιζω...κ εσωρουχα 1 χρησης απο mothercare με τα 5 τμχ...8α παρω κ κανενα απο τα προχειρα κ οκ....Αν χρειαστει 8α στειλω κανεναν να μου παρει.

Σχετικα με τα αποτελεσματα τωρα....δεν ειναι χολοσταση,η χολυρε8ρυνη ειναι μια χαρα,ομως εχω μια υπατικη "βλαβη" λογω κυησης,επισης,που σημαινει οτι υπαρχει επικινδυνοτητα για προωρο τοκετο με καισαρικη φυσικα,ολα αυτα 8α δειξουν εφοσον ξεκινησω την φαρμακευτικη αγωγη κ παρακολου8ουμε συχνοτερα το μωρο....ωραια ε?Δεν μου εφταναν ολα τα αλλα επρεπε να ερ8ει κ αυτο...Απο προχτες το βραδυ μες τα κλαμματα...που να ηρεμησω?Ολα μαζεμενα....κ να εχω κ την φαγουρα να εχει φτασει μεχρι κ στα ματια....χα8ηκαν κ οι εξετασεις που εψαχνα κ επρεπε να ξαναδωσω αιμα...(Γεωργιαννα το ματιασαμε με τοση τυχη πια!)που σημαινει οτι εχασα το ραντεβου με την ενδοκρινολογο κ 8α παω σημερα το πρωι στο Ελενα για τα καινουργια "μελη" στο σπιτι...τα φαρμακα :) κ μηπως κ βρω την ενδοκρινολογο....

Παααλι τρεξιμο !!!

Το μονο καλο ειναι η δωροεπιταγη 500 ευρω που 8α παρω απο το ΙΚΕΑ λογω του μινι διαφημιστικου που εκανα με την κουνιαδα μου ,με το Φερεντεινο....Ειμαι η μοναδικη εγκυουλα 8α με καταλαβετε....Μου ηρ8ε κουτι γτ σκοπευα να ψωνισω απο εκει ....Αυτα τα λιγα :shock:

Τελος ,8α φτιαξω παστιτσιο για να τρωνε γτ 8α παω στην μανα μου 2 μερουλες να βαλουν το πατωμα....

Φιλια πολλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΟΛΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ ΣΗΜΕΡΑ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΝΟ ΕΦΥΓΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ!!!ΕΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΗΣ ΕΙΝΑΙ 2300 ΓΡ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ....ΣΤΙΣ 16 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΜΕ ΤΖΑΜΠΟ ΟΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΘΗΛΕΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΟΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΩΝΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΕΝΑ ΛΕΥΚΩΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΤΙΤΛΟ<<Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΧΡΙ 5 ΕΤΩΝ>>ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΞΕΦΥΛΛΙΣΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ 700 ΣΕΛΙΔΕΣ...

Α!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΕΧΤΕΣ ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΥΤΕΨΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΑΣ...ΕΠΙΣΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΦΑΝΑΡΑΚΙΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΙΝΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ!!!ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ....ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΥΜΝΟΙ ΣΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΥΤΙΚΟΙ!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera prwinoules mou!! :D

K egw parolo pou den i8ela na sikwstw apo to krevvataki mou giati 4ilonistaza k kriwna poli eipa na sikwstw na faw to progeuma mou na anoi3oune ta matia mou giati prepei na petaxtw ws ton asfalisti na kanw kati plirwmes tou mpampaka mou (ee autos opote tou zitisw kati trexei opws ton trello na mou to kanei, itan ntropi mou na tou pw oxi) k etsi piestika :(..

Gwgw mou tin diafimisi pote 8a tin dei3ei? 8a tin dei3ei k stin Kipro? :)

Jule me geia ta pragmatakia sas!! Na ta xareite :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου...

λοιπον εχω να δηλωσω...

οτι αναφορικα με τα εσωρουχα εχω φοραγα σκοινακια, στριγκακια κτλ αλλα στην εγκυμοσυνη επειδη θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο να πιασεις μικροβια φοραω γυναικεια μποξερακια, γιατι με βολευουν ή 3/4... μια χαρα, αγχος για το αν ειναι σεξουαλικα η οχι δεν εχω, μιας και απ ό,τι βλεπω ο αντρας μου δεν εχει προβλημα! :oops::oops::oops::oops::oops:

σουλιτσα πες τους να μη γραφουν μονοψηφια αυξηξη κιλων γιατι συγχυζομαι! ριξε μια συμπαρασταση :lol::lol::lol::lol::lol:

πηγαμε και ειδαμε μια φιλη που εκανε διδυμακια τελεια, ειναι 4 μηνων και πινουν μητρικο γαλα μονο απο το μπιμπερο! χρησιμοποιει θηλαστρο τελειο!

ειστε καλα πειτε τα νεακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Γωγω μου γι'αυτο δεν θελω το Ικα, εαν μπορω να τα πληρωνω τα κανω εξω. Τα πρωτα τα πολλα τα εκανα στο Ικα και αργησαν να μου απαντησουν. Ελπιζω να μην κουραστηκες χθες με το διαφημιστικο! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει να γεννησεις προωρα.

Γιουλη με γεια τα πραγματακια του Αλεξη. Μεγαλωσε και ο μπομπιρας!!

Σκεφτομουνα να πεταχτω στα Τζαμπο για ψωνια και εγω να τελειωσω αλλα ακομη δεν ξερω πως θα ειμαι το απογευμα, φευγει το μεσιμερι ο μικρος. Μου εχουν μεινει λιγα αλλα τα 200 τα θελω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναφορικα με τα βλαστοκυτταρα!!

παιδια στη δημοσια πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ειναι ''κακο'' που εχω δυο τατουαζ και που ειχα piercing στον αφαλο προ αμνημονευτων ετων κτλ... Και τα πηρα στο κρανιο εν ολιγοις γιατι τους διαβεβαιωσα οτι μπορω να τους παραθεσω εξετασεις που να δειχνουν οτι ειμαι καλα.

Και μετα απο συζητηση με το γιατρο αποφασισα οτι αφου το ιασω προσφερει δωρεαν φυλαξη δεδομενου οτι γεννας εκει για καποιο διαστημα... θα τα δωσω στην ιδιωτικη για το διαστημα που ειναι δωρεαν προφορα του μαιευτηριου και μετα θα αποφασισω τι θα κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω τις σεξοβόμβρες μανούλες!! :lol::lol: Γιώργο μου τι διαβαζουν τα ματάκια σου με εμάς εδώ..χιχι! :D Το Μαριανάκι σου τί κάνει;

Ανδριάκι μου με ρέγουλα οι δουλειές κ ντύσου καλά μη κρυώσεις!Είναι ύπουλος τώρα ο καιρός.

Γωγούλα μου υπομονή βρε φιλενάδα..πάλι καλά που το βρήκες κ αυτό κ δεν θα έχεις τίποτα απρόοπτο!Ότι ελέγχεται δε θα μας αγχώνει!Αρκεί που η κοράκλα σου θα είναι καλά! Καισαρική σου είπε θα κάνεις οπωσδήποτε; Όλα αυτά ξεκίνησαν απο τη φαγούρα μόνο στη κοιλίτσα ή σε όλο το σώμα; Πές μας περισσότερα για τη διαφήμιση!Πώς προέκυψε,σε πιό κανάλι παίζει κ τί διαφημίζεται με τον Φερεντίνο;;Αστέρι μας έγινες!!! Ανάκριση κανονική σου κάνω.. :lol:

Γεωργιάννα μου τί κάνεις;;Μη το παρακάνεις με τα ψώνια άν δε νιώθεις καλά,επίσης χθές μου φάνηκε οτι ξεπέρασες τα όρια με τόσα φαγητά που μαγείρεψες!Μη κουράζεσαι βρε αγαπούλα μου!

Αφροδιτούλα άν είναι δυνατόν,τη σχέση έχουν τα τατουάζ κ το piercing στον ομφαλό με τα βλαστοκύτταρα;Πρώτη φορά το ακούω.Δε φτάνει που θέλουμε να κάνουμε δωρεά μας το παίζουν κ δύσκολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου μπέμπαρος ο γιόκας σου!! :D Κανονικό μωρό πλέον έγινε!Άντε κ στα δικά μας μωρά τέτοια κιλά!!

Κοντεύεις Γιουλάκη μου.. Μεγιά τα πραγματάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εστειλαν ενα email με αποσπασμα απο ενα βιβλιο. Δεν μπορω να κανω αντιγραφη, δεν μου το επιτρεπει, αλλα θα προσπαθησω να σας το γραψω εγω επειδη αξιζει ( εγω θα παω να το παρω το βιβλιο)

πριν αποκτησουμε παιδια, πιστευαμε πως η αποκτηση τους ηταν κατι που θα ωφελουσε μονον εκεινα. Πως εκεινα θα ζουσαν την ζωη τους οπως ηθελαν και εμεις θα κλεινομασταν στο σπιτι, θα μεναμε ξαγρυπνοι τα βραδια, θα τρεχαμε στους γιατρους συνεχεις κ.λ.π.

Ναι, στην αρχη πιστευαμε πως η γεννηση ενος παιδιου ωφελεί μονον εκεινο. Ομως τελικά αποδειχθη οτι δεν ειναι ετσι.Οτι δηλ. δεν κερδιζουν μονον τα παιδια απο την γεννηση τους. Ανακαλυψαμε πως τα περισσοτερα κερδη τα εχουμε εμεις ως γονεις και ως ανθρωποι, οχι ομως οπως θα νομιζε κανεις, επειδη βελτιωσαμε την εικονα μας στην κοινωνια, μια που αποκτησαμε παιδια. Τα δικα μας κερδη εχουν σχεση με τον ιδιο μας τον εαυτο. Κερδισαμε επειδη αλλαξαμε, επειδη τα παιδια μας εκαναν να δουμε τις σχεσεις, τους ανθρωπους και γενικα τον κοσμο, απο μια μερια πολυ πιο σπουδαια και πλουσια απο εκεινη που μεχρι σημερα τον βλεπαμε. Κερδισαμε επειδη ανακαλυψαμε και ηρθαμε σε επαφη με κρυμμενες πλεερες του εαυτου μας, κατι που πριν μας ηταν αδιανοητο. Κερδισαμε μεσα απο την προσπαθεια μας να γινουμε υπευθυνοι γονεις, μεσα απο το ενδιαφερον μας να δημιουργησουμε εκεινες τις συνθηκες μεσα στις οποιες τα παιδια μας θα αναπτυξουν τις δυνατοτητες τους και θα γινουν δημιουργικά, χρησιμα και ευτυχισμενα.

Αυτο ειναι ενα μικρο αποσπασμα απο το προλογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!καλα, τι οιστρο ειχατε χτες με τα στριγγακια!!! :lol::lol::lol: τα καλυτερα χανω!!!! παντως, η αληθεια ειναι οτι θα μου κακοφανει να πηγαινω σαν την παπια, μετα απο τοσο καιρο απουσιας περιοδου....κακομαθα!!!!!

γιουλη μου με γεια τα ψωνια σας!!!θα κανεις μια φωλιτσα φανταστικη!!!

γεωργιαννα, πολυ ωραιο το αποσπασμα, πολυ συγκινητικο!!!!αν το καλοσκεφτεις, ηδη η ζωη μας αλλαζει, και η φιλοσοφια μας, σαν ανθρωποι, απο τωρα που ειναι στηνκοιλια μας......

γωγουλα, τι να πω κοριτσι μου!!!!περαστικα!!!!δεν καταλαβα, ομως, γιατι μπορει αυτη η παθηση να προκαλεσει προωρο τοκετο, και γιατι με καισαρικη;;;;; διαφημιση του ικεα ειναι;;;; τι φορας να σε προσεξω;;;; :o:o

αφρο, κι εγω θεωρω υπερβολικο αυτο που σου ειπαν στη δημοσια τραπεζα...αλλα, και να μηνν εχεις τατουαζ, και παλι εχεις περιπου 30% πιθανοτητες να δεχτουν τη μοναδα γιατι ειναι πολυ αυστηρες οι προδιαγραφες.... παντως, οποια σκεφτεται που θα δωσει το ομφαλοπλακουντιακο αιμα, σας παρακαλω δειτε το ντοκιμαντερ του εξαντα και μετα αποφασιστε ο,τι νομιζετε

http://exandas.ert.gr/el/kentriko-eksan ... mo-kyttaro

ειρηνη με γεια η αλλαξιερα!!!πολυ ωραια και χρηστικη!!!

γεωργιαννα, κι εγω το ιδιο θα εκανα με το λικνο, θα το εβαζα στο σαλονι που θα ειμαι ολη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite μου τελικά έτσι τη πατάμε όλες στην πρώτη εγκυμοσύνη.. εγώ έχω πάρει μέχρι στιγμής 11κιλά οπότε μέχρι το τέλος να μην τα κάνω και εγώ 18 με 20...Αν και ευτυχώς δεν τρώω παραπάνω απο ότι έτρωγα πριν αλλά αν ξαναμείνω έγκυος ίσως να προσέχω λίγο παραπάνω! Αν έτρωγα και όλα αυτά που θέλουν να με ταίσουν οι μαμάδες θα είχα πάρει....anyway! Καλημέρα Elenakos, Andria και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια και στο μπαμπά της παρέας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μελουσες μανουλες και μπαμπα .

το ειχα γραψει και εγω χθεσ αυτο για τα τατουαζ ,το γνωριζα απο την πρωτη φορα .

σηγα σηγα οργανωνομαι χθεσ αγοαρασα απορρυπαντικο για τα ρουχαλιακια .

η κουνια ειναι στο δωματιο αλλα κομα δεν την εχουμε δεσει .

αχ το μυαλο μου δεν ειναι εδω για να δει τι χρειαζομαι και ποτε να το παρω .....

κοριτσια ολλεσ στην πρωτη την πατησαμε ...προσοχη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...