Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααααα!!!Ξυπνησα νωρις νωρις να πιω το τσαγακι μου κ να ετοιμαστ για τον ντοκτορ!!Εχει μια ομιχλη.......χαλια :( Δε βλεπεις στα 2 μετρα!Εσεις τι κανετε?Κοιμαστε ακομη ή βρισκεστε στο δρομο για τις δουλιτσες σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Sofitsa μου καλή καλή καλή επιτυχία σήμερα!!! Θα περιμένουμε να μας πείς νέα σου!!!

Όσο για το ρυζόγαλο, μπορεί να φαίνεται δύσκολο (είναι που τα έγραψα και εγώ λίγο αναλυτικά :lol::lol: ) Αλλά αν θές μπορείς να μην τα βάλεις στο φούρνο και να παραλείψεις το βήμα με το αυγό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!ολα κι ολα!!Ή το κανουμε σωστα ή οχι!!Ρυζογαλο στο φουρνο ειπαμε...Θα το κανω το ΣΚ για να μη τρωω παλι σαν βοδι κ μεσοβδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Γραφείο και πάλι.... sofitsa καλή επιτυχία!!!!

Aras και ΄μεις ουσιαστικά στην 19η εβδομάδα κάναμε την β΄ επιπέδου (λόγω αμνιοπαρκέντησης), αλλά δεν μπορούσαμε να δούμε καρδιά (ήταν ακόμη μικρό είπε ο γιατρός) και πρόσωπο γιατί ήταν γυρισμένο πλάτη.

Οπότε χθες ήταν κάτι σαν "επαναληπτική-συμπληρωματική".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είναι και αυτό μία άποψη!!!

Τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα? Αχ τι καλά!!! Θα δείς τις ζουζούνες σου!! Την άλλη Τρίτη είναι η σειρά μας!!! Πώς θα περάσει μία εβδομάδαααα??????

Καλημέρα Elis!!!! Να το κάνεις, γίνεται πάρα πολύ ωραίο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλους, σε όλες και στα νινακια μας!!!!!

Εγώ αφού γυρισα τραπεζες και υπηρεσιες ηρθα στην δουλεια!!

Πήγα εδωσα και αιμα για να επαναλαβω την εξεταση του τοξοπλασματος. Ελπίζω οτι θα βγει καλή και να γλιτωσω τις αντιβιωσεις. υπομονη μεχρι αυριο.

Σοφιτσα περιμενουμε τα νεα σας!!!

Με όλες αυτες τις συνταγες που βαζετε μας βαζετε σε πειρασμό παρεμπιπτωντος. :roll::roll: Τις τελευταιες μερες εχω κανει πολλες ατασταλιες στην διατροφή μου και πρεπει να συμμορφωθώ.

όσο για το παιδικό δωμάτιο λίγο πολύ όλοι ξεκινησαμε να κοιταζουμε και να το σκεφτομαστε κάπως στο μυαλό μας. εγώ χαζευω και στο ιντερνετ για επιπλα. ειδα ενα καταστημα στο περιστερι το motherbaby με πολύ καλές τιμες. Γνωριζει καμία για την ποιοτητα των επιπλων αυτών? (μπορεί να ανοιξω και νεο τοπικ να ρωτησω βεβαια...γιατί σαν τιμες ειναι πολύ δελεστικες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!! Τι κάνετε??

Σοφάκι μου καλή επιτυχία σήμερα!! Να ευχαριστηθείς τα μωράκια σου! Περιμένουμε νέα σου!!

Ελις μπράβο για την εξέταση σας..καλή συνέχεια από εδώ και πέρα...

Αρχισαμε για συνταγές πρωι πρωί ε?? :lol::lol:

Εγώ το πρωι οταν ξύπνησα ήμουν καλά....μέχρι που άνοιξα το ψυγείο και κατι μου μύρισε και άρχισαν οι αναγούλες!! Ευτυχως πέρασαν γρήγορα και έφαγα μόνο φρυγανιές για να μην με ξαναπιάσουν.

Από χάπια εγώ παίρνω φολικό και μαγνήσιο ενα την ημέρα και δεν εχει σκοπό να μου τα σταματήσει ο γιατρός μου. Παίρνω επίσης το γιουτοπαρα για τις συσπάσεις και χθες του ζήτησα να μου γράψει πολυβιταμίνες γιατί άρχισαν να μου πέφτουν τα μαλλιά..και δεν θέλω με τίποτα να παίρνω σίδηρο λόγω δυσκοιλιότητας..οπότε καλύτερα πολυβιταμίνες!

Τι κάνετε οι υπόλοιπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.σημερα ο καιρος ειναι πολυ μουρτζουφλης εδω...να βρεξει ή οχι?χθες μεσημερι πηρα τα αποτελεσματα απο τα ουρα κ η μικροβιολογος μου ειπε πως δεν ειναι κ πολυ καλα κ πως καλα θα ηταν να τα επαναλαβουμε με καλλιεργεια.σημερα ξαναπηγα δειγμα.με ρωτησε για πονο ή τσουξιμο αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο αυτα,μονο την γνωστη συχνοουρια.αντε να δουμε τι ειναι κ αυτο το φασουλι.αυριο μεσημερι θα εχω τα αποτελεσματα.

beboulino αυτο που λες για το μαγνησιο κ εγω επερνα χαπι,αυτο που σου ειπε η cesilia. κ θα συμφωνισω μαζι της, ο καθε γιατρος δινει οτι θελει κ οποτε θελει.στην μικρη μου η γιατρος μου ειχε ξεκινησει απο την πρωτη στιγμη ασβεστιο,σιδηρο κ μαγνησιο.οταν στον 6ο ξεκινησα κ πηγαινα κ σε γιατρο του νοσοκομειου εκεινος μου απαγορευσε το μαγνησιο(επερνα κ δυο την ημερα).μου ειχε πει οτι το δινουν μονο οταν υπαρχουν συσπασεις κ το σταματουν στον 9ο για να ετοιμαστει ο τραχηλος για την γεννα.κ αφου εγω δεν ειχα τετοιο θεμα δεν υπηρχε ο λογος να τα περνω.κ η αληθεια εφτασα 40 εβδομαδων κ διαστολη δεν ειχα.γεννησα με τεχνιτους πονους.δεν ξερω αν επαιξε ρολο το μαγνησιο.ο γιατρος που παω τωρα δεν τα δινει καθολου.ουτε η κουνιαδα μου ουτε κ μια αλλη φιλη που πηγαιναν σαυτον τις εδωσαν.κ το ασβεστιο κ το σιδηρο τα δινει μετα τον 4ο ή νωριτερα μονο αν υπαρχει προβλημα.

η συνταγη για καρυδοπιτα τζιφος γιατι δεν πηγα χθες στη μαμα μου.σημερα που θα τις παω την μικρη θα την παρω κ θα σας την δωσω.

σοφιτσα με το καλο σημερα κ περιμενουμε νεωτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελιζ..Τον φοβάμαι πολύ το σίδηρο παρόλα αυτά γιατί έχω ήδη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα και πού και πού πίνω ένα σιρόπι που μου έδωσε ο γιατρός μου που είναι οκ στην εγκυμοσύνη..Πάλι με τις πολυβιταμίνες θα παίρνω ότι χρειάζεται οπότε οκ!!!

ΑΑΑ Χρυσταλλένη μου για τις αγορές θα σου πω αυτά που είπαν και τα άλλα κορίτσια..αν σ'αρέσουν αυτά που διάλεξε η πεθερά καλώς..αν όχι πρότεινε της να πάτε μαζί και να διαλέξεις εσύ..Απλά παραγγελία θα κάνεις.Μην αγχώνεσαι γι'αυτο..Για προχθες που με ρώτησες..ναι Λευκωσία μένω, Λακατάμια.

Η Μαριλού πού χάθηκε βρε κορίτσια?

Μιχαέλα μου καλημέρα...Μην αγχωνεσαι για τις εξετάσεις.Πιθανόν να είναι καμιά ουρολοίμωξη σε αρχικό σταδιο.Θα τις επαναλάβεις και όλα καλά θα έιναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα!!!! Είχε γενέθλια η μικρούλα σου ε? Να την χαίρεστε και να την δείτε όπως επιθυμείτε!!!! Να τα 1000000000000000τήσει!!!!! Να είναι πάντα καλά με υγεία αγάπη και ευτυχία!!!!

Όπως λέει και το Μαράκι μην αγχώνεσαι για τις εξετάσεις, δεν θα είναι τίποτα σοβαρό!!

Μαράκι μου αν έχεις ήδη πρόβλημα τότε καλά κάνεις και δεν παίρνεις... πάντως πολύ δύσκολο πράγμα η δυσκοιλιότητα...

Όντως έχει πολύ καιρό να φανεί η marilou!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! Εγω καλα εσεις καλα??? Σημερα χωνεψα τον αρακα απο χθες!!! πω πω χαλια ημουν!!!!μπλιαχ

Σισι μικροβιο σου βρηκε? Κανε πλυσεις με χαμηλι πολλες φορες την μερα μου ειπε ο γιατρος κι εμενα οταν νοιωθω ετσι. Κι εγω ειχα τσουξιματα και δνε βγηκε μικροβιο στην εξεταση. Ισως σου πιεζει το μωρο την ουροδοχο. Περαστικο θα ειναι.

Παλι για ρυζολαγα λετεεεεεεεεε?????? εφαγα χθες το προχθεσινο το χαλια που εφτιαξα!! μπλιαχ!!!!!

χρονια πολλα στο κοριτσακι σου Μιχαελα, να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σχετικά με την δυσκοιλιότητα..... εγώ προ εγκυμοσύνης δεν είχα ποτέ, αλλά μετά...δράμα η κατάσταση. Μου είπε λοιπόν ο γιατρός να τρώω ένα ακτινίδιο την ημέρα και ΣΙΓΟΥΡΑ θα δω αποτέλεσμα (θα καλύπτω και τις ανάγκες μου σε βιταμίνη C). Και ω του θαύματος!!!! Απο τότε κάθε βράδυ τρώω ένα και την άλλη μέρα το πρωί :) ρολόι ο οργανισμός. Κάποιες φορές που ξεχνάω, να φάω βλέπω κατ΄ ευθείαν τη διαφορά.

Εγώ πάντος σώθηκα με το ακτινίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις ευχες κοριτσια!το καμαρι μου εκλεισε τα 4 την πεμπτη.diosa εσυ που εισαι κ στο face μπες να δεις φωτο με την στολη...εχει πολυ γελιο!!!

ζαχαρενια αυτο που λες για το χαμομηλι το εχω ακουσει κ εγω,οπως επισης κ να το πινεις.ελπισω μονο να μην χρειαστει να παρω καμια αντιβιωση.ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα να παρω αλλα δεν θελω αλλα φαρμακα.σαυτην την εγκυμοσυνη ηδη εχω παρει αρκετα κ ειμαστε μονο στην αρχη.ελπιζω να την γλιτωσω.σημερα που εχω ραντεβου με το γιατρο θα το συζητησουμε κ αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Μιχαελλα να χαιρεσαι την κουκλιτσα σου!!!!

να ειναι παντα γερη και δυνατη και να σου δινει αμετρητες χαρες

Καλη επιτυχια στους γιατρους σημερα..και καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν!!!

Γιαλιζ εμενα ο σιδηρος σ ευγρη μορφη παλη μου εκανε δισκοιλιοτητα..

Εμενα με βοηθαει πολυ το παντζαρι και η πιπερια φλωρινης...ουτε ακτινιδι αουτε σηκα ουτε δαμασκινα, που να φαω ολο το πακετο...

πιπερια δεν μπορω να φαω με πειραζει αλλα τα παντζαρια τα τσακιζω για σαλατα καθε μερα ..

βεβεια ακομα σηδηρο δεν παιρνω..αλαλ δενε χει καμια σημασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλλα μου να χαίρεσαι την πριγκίπισσα σου!! Να είναι γερή και καλότυχη! Να τα εκατοστήσει κοπέλα μου!

Ελις κι εγω το κάνω αυτό με το ακτινίδιο αλλά δεν πιάνει πάντα!!!!

καλημέρα Σεσίλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα τις φωτό!!!! :lol::lol::lol::lol: Τέλεια η Spiderwoman!!!!! Υδροχοάκι!! τι περιμένεις??? :lol::lol::lol: Και εγώ έτσι ήμουν μικρή αντί με κοριτσίστικα πάντα έπαιζα με αγορίστικα παιχνίδια!!! Επίσης έκανα πολλές ερωτήσεις για τα ΠΑΝΤΑ!!! Η μαμά μου τα είχε δεί όλα, γιατί αν δεν μου έδινε μία πειστική απάντηση δεν σταματούσα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Έχω να προσθέσω, πολύ καλή δουλεία κάνει και το γιαούρτι, μία γνωστή μου που είχε μύκητες της είχε πεί ο γιατρός να κάνει εντοκολπικές πλύσεις με γιαούρτι... και είδε αποτέλεσμα χωρίς να πάρει κανένα φάρμακο!!!!!

Καλημέρα Cesilia!!! Οι πιπεριές τελικά βοηθάνε πολύ!!! Και το παντζάρι βοηθάει αλλά πρέπει να προσέχουν όσες έχουν πρόβλημα με το ζάχαρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελκά, ο κάθε οργανισμός θέλει το δάσκαλό του (ακτινίδιο, παντζάρι, πιπερια.....κλπ).

Μιχαέλα εύχομαι τα καλύτερα για την μικρή σου, πολύχρονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ που είχα πολύ συχνά πρόβλημα με μύκητες ο γιατρός μου έλεγε να τρωω γιαούρτι, δεν μου είπε ευτυχώς για πλύσεις με γιαούρτι!!!! Μου ειχε δώσει ένα άλλο αντισηπτικό για πλύσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΚΤΙΝΙΔΙΟ for ever!!!!! Κι εγω 2 σχεδον καθε μερα!!!!

Καλα μιλαμε κατι ονειρα που εβλεπα το βραδυ...μας κυνηγουσαν κατι Ταλιμπαν αλλα εγω το παιζα αντρακι (μη χε....)

:lol:

ΝΤΙΟΣΑ ναι ναι κι εγω το εκανα αυτο με το γιαουρτακι το καλοκαιρι!!! ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Ζαχα μου από όνειρα άλλο τίποτα!! Αν σου πω εγώ όσα βλέπω...Και καθε βράδυ βλέπω πολλά όχι μονο ένα..Τι φουρτούνες, θάλασσες και οτιδήποτε άλλο χαζό και άσχετο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...