Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

κοριτσια μεσα στην βαλιτσα για τα μωρα σας τι βαλατε????

θα γεννησω σε νοσοκομειο θα μεινω 5 μερες μεσα ποσα φορμακια εσωρουχακια να παρω???ποσες συσκευασιες μωρομαντηλα πιπιλες βαλατε εσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sofouki μου, ναι όντως δεν σε περιμέναμε... υπομονή άλλες 2 μερούλες ;) καλύτερα κιόλας, για να το παλέψετε για φυσιολογικό!! πού ξέρεις, μπορεί ο τράχηλος να μαλακώσει κ να είναι έτσι όπως πρέπει!

lolli δέχεσαι πιστεύω τα θετικά μας vibes!!! οι κορούλες θα έχουν γεμίσει αγκαλίτσες μέχρι τώρα :!::!::!:

tesh πονηρά όνειρα, ε? αφήστε ρε κορίτσια, περιμένω πώς και τι να έρθει το τέλος του Μάρτη, άντε βία οι αρχές αρχές Απρίλη να κάνω την εξέταση στο γιατρό κ μετά πλέον αρκετό σεξ! :ymparty::ymparty::ymparty: με προσοχή όμως, γιατί μου είπε ο doctor ότι πριν τους 6 μήνες δεν πρέπει να ξαναμείνω έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy, δεν ξέρω αν σε βοηθάει η παρακάτω λίστα:

Οι παρακάτω λίστες περιλαμβάνουν αναλυτικά τα περιεχόμενα της βαλίτσας μαιευτηρίου:

• Ένα φαρδύ βαμβακερό t-shirt

• Παντόφλες

• Ζεστές κάλτσες

• Πετσέτες προσώπου και πετσετάκια

• Λαστιχάκι για τα μαλλιά

• Το νεσεσέρ με τα καλλυντικά (οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, κρέμες προσώπου, σαμπουάν, βούρτσα, κρέμα χεριών, πιστολάκι)

• Ρόμπα και νυχτικό ή φόρμα ή πιτζάμες

- 3-4 σουτιέν θηλασμού

• Ένα πακέτο επιθέματα στήθους

• Σερβιέτες

• Εσώρουχα

• Ρούχα για την επιστροφή στο σπίτι

• Ένα ζευγάρι αναπαυτικά παπούτσια

Χρήσιμα:

• Έλαια και σύνεργα για μασάζ

• Ένα μπουκάλι νερό σε σπρέι για να δροσίζετε το πρόσωπό σας

• Ενυδατικό χειλιών

• Υγρά χαρτομάντιλα και ένα σφουγγαράκι για να δροσίζετε τα χείλη

• Καθρεφτάκι

• Το αγαπημένο μας άρωμα ή αιθέριο έλαιο

• Ρολόι

• Φωτογραφική μηχανή

• Βιβλία, περιοδικά, παιχνίδια, μουσική και κεριά

• Φωτογραφίες αγαπημένων προσώπων ή τοπίων

• Χρήματα

Η βαλίτσα του μαιευτηρίου δεν είναι μόνο.. της μαμάς!

Ο μπαμπάς θα χρειαστεί:

• Μια αλλαξιά ρούχα

• Τα προσωπικά του είδη

Για το μωρό:

• 4 φορμάκια

• πυτζαμούλες

• γαντάκια

• μια κουβερτούλα

• πετσέτες

• 24 πάνες

• μωρομάντηλα

• βαμβάκι

-κρέμα σώματος

-ρούχα εξόδου

-σκουφάκι

-καλτσάκια

επειδή τα ανέφερες ξεχωριστά, τα μωρομάντηλα να τα πάρεις για να τα χρησιμοποιήσεις εσύ (το είχα ξαναπροτείνει στις κοπέλες). εμένα μου χρησίμευσαν όταν πήγαινα τουλέτα κ ειδικά για χοντρούλι--> αίσθηση καθαριότητας :D Για το μωρό δεν επιτρέπονται μωρομάντηλα, κάτι που μου είπαν κ στο μαιευτήριο αλλά το τόνισε και η παιδίατρός μας! Όσο για τις πιπίλες, εννοείς για το μπεμπεκάκι? νωρίς δεν είναι για πιπίλα? εμένα ο μικρός μου που γεννήθηκε 19/2, ακόμη δεν την πιάνει κ ούτε το πολυθέλω κιόλας. βέβαια πήρα μία της nuk σιλικόνης για 0+, έτσι να βρίσκεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa ευχαριστώ κοριτσι μου κι εσυ με το καλο να περασει ο καιρος και να παρεις το νινι σου αγκαλια!!!

happy πρεπει οπωσδηποτε ναναι τουρκος?κατι σε ελληνα δεν εχουμε? :lol::lol::lol: το λοιπόν αφου θα μεινεις 5 μερες καλο θα ειναι να παρεις κανα 5 φορμακια - 5-6 εσωρουχακια - - ενα πακετο μωρομαντηλα ειναι αρκετο πιστευω - πανες αγκαλιας παρε να εχεις κανα 4 μηπως κ σου λερωθει καμμια...και τα υπολοιπα καλτσακια -γαντακια 3 ζευγαρακια ειναι αρκετα πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια !!! το lollipopaki μας θα εχει γεμάτη αγκαλιά σημερα ε;!! αχ αχ ααααχχχ :oops:

demaki πολύ ευχαριστο αυτο με το κατούρημα... πραγματικά βαρέθηκα τις τοσο συχνες επισκέψεις σε αυτο το δωμάτιο !!!!!!!!!

teshaki ... σε καταλαβαίνω απόλυτα ! εχω μερικά βραδια τωρα τελευταία ειδικά, που τα ονειρα μου ειναι αυστηρως ακατάλληλα, μιλάμε για ΤΑ ανώμαλα.... αλλα με το Φωτη παντα !! χιχιχι!! :lol:

σοφουκακι το τελειότερο κανατε ! αυτο ειναι το σωστό, να δώσετε στο μωρό το χρόνο που χρειάζεται εκείνο για να κανει την εξοδο ! ξέρουν εκείνα........ ;););););)

σπιρτουλάκι μουτς μουτς !! αν θες ανεβα σκαλιά (στην πολυκατοικια σας;), τώρα που κανει κρύο ! κανει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια δουλειά με το περπάτημα ! στην ουσία χρειάζεται να "λικνίζουμε" τους γοφούς μας ειτε περπατώντας, ειτε χορεύοντας ειτε ανεβαινοντας σκαλια... ;););););)

Γιουλακι μουτς μουτς και συ !!

φιλιά σε όοοοοολες !!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσακι οχι ας ειναι κ μαυρουλης κ κιτρινουλης κ ασπρουλης :lol::lol::lol::lol: σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για την λιστα κ της συμβουλες παω να τα ετοιμασω!!!

demie ηθελα να σε ρωτησω κ κατι για τον θηλασμο...εχω ακουσει οτι το γαλα κατεβαινει μετα απο λιγες μερες...μετα την γεννα ομως που ακομη δεν εχει κατεβει το γαλα ποσες φορες βαζεις το μωρο στο στηθος???δηλαδη ανα ποσες ωρες???τσαγακι του δινεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω κοριτσια για σας αλλα εμεις αφου το λεει και ο γιατρος οτι κανει καλο κατι γινετε....μην παει το μυαλο σας σε ακροτητες..... ;);););););) νορμαλ πραγματα :D:D:D:D:D:D

Μαρακι ματς μουτς και απο δω!! σκαλες εεεε? πλακα με κανεις? μενω στο 1ο και για να αναιβω μου βγαινει η ψυχη φαντασου να φτασω στον 3ο..θα εχω ξεραθει!!!!

ποιο ευκολο μου φαινεται να αρχισω τα τσιφτετελια!!

ελπιζω μεχρι την παρασκευη να φτιαξει και θα αρχισω το μαραθωνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι μου καλη υπομονη........... πωπω οντως δε σε περιμεναμε, μας εκανες κουκου τζα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σπιρτουλι κι εγω κανω εξετασεις ακομα, μην ανησυχεις!!!

Τεση μολις γεννησεις σε βλεπω να αρχισεις να τρεχεις γυρω γυρω το τετραγωνο :lol::lol:

Ενεργεια συσσορευμενη μου μυριζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαππυ παρε και καμια σαγιοναρα για το μπανιο (σε περιπτωση που συχαινεσαι)

Μαρακι θα βαλω Σακιρα και θα αρχισω μου φαινεται (γοφους ειπαμε ε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι λες ναναι συσσωρευμενη ενεργεια? :lol::lol::lol: νομιζω θα εξαρτηθει απτον τοκετο απτο πως θα ειμαι μετα ;);) ελπιζω να μην μας ταλαιπωρησουν καθολου τα ζουζουνια μας να βγουν γρηγορα κ με κανεναν πονο αν γινεται :D:D

παντως γιουλακι καλα το παει η κυρια στο βιντεο...εγω αν κανω τετοιες κινησεις νομιζω θα μεινω εκει κ δεν θα μπορω να κουνηθω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera k apo mena οι αφιξεις πανε κ ερχονται βλεπω να σας ζησουν να στε γεροι κ σωστοι γονεις να τα μεγαλωσετε.εγω μπαινω την δευτερα στις 14 θα την εχω αγκαλια αναμεικτα συναισθηματα φοβου αγχους αγωνιας ολα μαζι στις 10κ 30 θα μπω για καισαρικη θα εχουν αρχισει δλδ ω ρε μανα μου πολυ συγκινουμε ολα να πανε καλα παναγιτσα μου αυτο μονο θελω φιλακια σε ολες κ με το καλο στις επομενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια με το καλο να υποδεχτεις το νινι σου!!!αααχχχ μακαρι να ηξερα κι εγω ποτε γενναω...να μουλεγε καποιος στις 16 βρε παιδι μου να ξερω τι να περιμενω :D:D αυτη η καθημερινη αγωνιακ αναμονη μας εχει τρελανει ολους!!!παιρνω τηλ.τον αντρα μου για ασχετα κ το πρωτο που ρωταει μολις το σηκωνει ειναι "γενναμε???"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργιτσα με το καλο να ερθει η κορουλα σου!!!! περασε ο καιρος και φτασαμε ολες στο τερμα αν και εμεις η τελευταιες μπορει να σκασουμε πρωτα απο την αγωνια εεεε τεσακι?? και γω ελπιζω να μην παει μεχρι τελος του μηνα αλλα να περιμενει μια δυο μερες ακομα γιατι ειναι κακος ο καιρος,στην ηλιολουστη κρητη μενουμε αυτος θα ερθει με χιονια??? :x:x:x:x:x:x:x

Γιουλακι εισαι τρελοκομειο, εγω παντως χθες εριξα ενα τσιφτετελακι με την βιταλη στο Λαζοπουλο :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχει μιλησει καμια σας με την λολιποπ....λογικα τωρα θα πλεει σε πελαγη ευτυχιας με τα γλειφιτζουρακια της....να σου ζησουν λολιποπ μου....να τις χαιρεσαι....

αντε η ωρα η καλη κ στις υπολοιπες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια, όσες έχουμε μείνει!!!!

Λολλι υποθέτω τώρα θα έχεις τις κορούλες σου αγκαλιά και θα πετάς σε πελάγη ευτυχίας, να σου ζήσουν!!!!

Γεωργία με το καλό να δεχτείς το μωράκια σου.

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό μου έκανε το Strep B test και μου έβαλε και πρώτη φορά χέρι. δεν τον βλέπει να έρχεται σύντομα ο μπέμπης. σας το είπα εγώ τελευταία θα μείνω. τι να κάνουμε εγώ το μόνο που θέλω όλα να πάνε καλά και ας έρθει όποτε θέλει.

φιλάκια σε όλες και κουράγιο!!!

εμείς πάντως σεξ γιοκ΄!! με την κοιλιά τουρλα και το μωρό να φέρνει σβούρες δεν μας κάνει όρεξη, no way!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalispera...ooooxi den gennisa kai psychologika den eimai kai sta kalutera mou apopse. Phgame shmera ston giatro kai me arketo agxos giati gia kana duo meres oi kiniseis tis mikris eixan meiwthei arketa. Tin metrise, exei megalwsei kai trefetai kala, to doppler tis exairetiko alla epeidi paratirisa oti exoun meiwthei oi kiniseis tis mou eipe oti kalo einai aurio to prwi na paw gia ena kardiotokografima sto Iasw. Tha paw an kai h mikri xupnise dunamika pali apopse.

H stenaxwria mou proerxetai apo to exis gegonos kai thelw tin gnwmi sas. Enw ola phgainan kala kai h mikri exei parei kai thesi apo ton 5o mina kai mou elege pame gia fusiologiko, simera exetazei traxilo gia prwti fora kai mou leei oti an eprepe na stoiximatisw tha sou elega oti pame gia kaisariki. Den hmoun katholou proetoimasmeni gia kati tetoio....H aitia einai leei oti o traxilos exei diastoli 3 alla einai kleistos, einai makrus kai to paidi psila. Epomenws proteinw tin Paraskeui to vradi na mpeis na sou valoume upothetw gia na malakwsei o traxilos kai en synexeia proklisi toketou pou kai pali exei epituxia 50%. Yparxei dhladh periptwsi na travixw olh thn talaipwria kai pali na paw me kaisariki. Me trelane....Tou lew ΠΗΤ exw 14 giati na min perimenoume? H ektimisi tou einai oti den tha allaxei tipota mesa se 5 meres...Exw skasei, giati den hmoun proetoimasmeni psychologika se kamia periptwsi gia kati tetoio. Exallou diavazw oti mporeis na perimeneis akoma kai meta tin PHT gia liges meres etsi den einai? Eilikrina den xerw ti na kanw...skeftomai an aurio to kardiotokografima einai ok na tou pw OXI, egw tha perimenw mexri PHT mi sou pw kai ligo pio meta apo tin alli einai kalo gia to paidi?

Me erixe polu to gegonos oti logw tis kalhs egymosinis perimena na me piasoun oi ponoi sto spiti kai na zhsw ti diadikasia fusiologika anexartita apo tous ponous h apo tis wres pou tha epairne, gi auto ki ekana kai upomoni kai efaga olo ton 9o. An htan na katalixw se programmatismeni ousiastika kaisariki pros ti h anamoni kai h talaipwria kai h avevaiotita toswn hmerwn?

Sorry sas eprixa kai twra pou ta skeftomai me vriskw kai paralogi...Na gennithei to mwraki mou ugiestato kai as einai ...auto mono...apla thelw to xrono mou egw gia na empedwsw ta nea dedomena. Filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα πόσο πολύ σε καταλαβαίνω! Είχα δόξα τω Θεώ μια υπέροχη εγκυμοσύνη χωρίς κανένα σύμπτωμα άσχημο, όλα πήγαιναν ρολόι! κ τσουπ! πάνω που "αχνόφεγγε" η 36η εβδομάδα σπάσανε τα νερά κ χωρίς πολλές πολλές διαδικασίες κ εφόσον έλειπε ο γιατρός μου, ο αντικαταστάτης μου έκανε καισαρική μάνι-μάνι! τον τράχηλο μου τον εξέτασε μόνο η μαία κ δεν έμαθα ποτέ αν τυχόν είχα διαστολή... μόνο ότι ήταν κλειστός κ το παιδί, ενώ είχε μια χαρά θέση, ήταν ακόμη ψηλά... ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΟΚ!!! :shock:

Την προηγούμενη μέρα αμέριμνη κ την επόμενη με το καλημέρα σας, καισαρική!!! ονειρευόμουν να ζήσω το φυσιολογικό τοκετό, αλλά το σύμπαν συνομώτησε για κάτι διαφορετικό. Στην αρχή στενοχωρήθηκα, μπορώ να πω ότι με πήρε κ το παράπονο που εγώ δεν έφτασα μέχρι τέλους κ φυσιολογικά, ωστόσο αυτό που κατάλαβα είναι ότι πάνω απ'όλα σημασία έχει το μωρό μου! Εφόσον έπρεπε να γίνει έτσι, κάποιος λόγος θα υπήρχε!

Πάρε τη γνώμη του γιατρού σου, αφού κάνεις αύριο κ τον έλεγχό σου με το καλό στον καρδ/φο. Σου εύχομαι όλα μα όλα να πάνε όπως επιθυμείς!

happy, τσαγάκι-χαμομηλάκι δεν του δίνω του μπέμπη, νομίζω ακόμη δεν πρέπει... Όσο για το θηλασμό, μπορείς να θηλάσεις αμέσως μετά τη γέννα. όταν βάλεις το μωράκι σου στο στηθος, θα "κατέβει" το πρωτόγαλα (πύαρ λέγεται κ είναι σαν κίτρινο υγρό) το οποίο είναι ό,τι πρέπει για το ζουζούνι! Κατόπιν, όσο περισσότερο θηλάζεις, τόσο πιο πολύ κατεβαίνει το γάλα. Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα....μαριτινακι μηπως ο γιατρος θελει να ξεμπερδευει γρηγορα κ προτεινει την ευκολη λυση?μην αγχωνεσαι...κανε καρδιοτοκογραφο κ αν ολα ειναι καλα δεν χαθηκε ο κοσμος να περιμενεις λιγες μερες ακομη...αυτη ειναι η γνωμη μου. Δεν μπορω να καταλαβω γτ ειναι η καισαρικη η πρωτη σκεψη τους κ οχι η τελευταια λυση οπως πραγματικα θα πρεπε να ειναι. κ το demaki εφαγε χειρουργειο χωρις καν να προσπαθησουν για φυσιολογικο :?:? εννοειται πως σημασια εχει να ερθουν τα μωρα μας γερα αλλά δεν ειναι ωραιο να σε αντιμετωπιζουν κ μαυτον τον τροπο :roll::roll: χτυπανε στην αγνοια,το αγχος κ την αγωνια μας λεγοντας μας πολλες φορες κ ανυποστατα πραγματα. το λεω γτ την εχω πατησει...εκανα χειρουργειο για κατι που τελικα δεν ειμαι κ τοσο σιγουρη οτι ηταν για εγχειρηση. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα! Πως ειμαστε κοριτσια? Εγω πηγα χθες γιατρουλη για τελευταια φορα. Χθες συνειδητοποιησα ποσο κοντα φτασαμε, οταν μου ειπε οτι δε χρειαζεται να με ξαναδει μεχρι τη μερα που θα μπω. Αντε να πλησιαζουμε!

Lolli ευχομαι ολα να πηγαν καλα, θα εισαι τρισευτυχισμενη με τα κοριτσακια σου αγκαλιτσα, περιμενουμε νεα σου!

Maritina μου μην ανησυχεις, μακαρι να ειναι καλα το μωρακι, ευτυχως που ειναι ενταξει και απο κει και περα δε μπορουμε να κανουμε και πολλα, οπως λεει και η Demie ποτε δε ξερεις αν οντως συντρεχει πραγματικος λογος, απλα εχουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο, τι να κανουμε... Μονο ευχεσαι να ειναι ειλικρινης και να μην το κανει για να βολευτει ο ιδιος. Εγω ειμαι πολυ υπερ της καισαρικης, το ζητησα η ιδια απο την αρχη γιαυτο το βλεπω διαφορετικα. Αφου θες πολυ ομως φυσιολογικο συζητησε το ξανα μαζι του, να το προσπαθησετε τουλαχιστο.

Georgia αντε με το καλο τη Δευτερα! Και το sofouki μια μερα υπομονη ακομα! Και στις υπολοιπες να κανουν γρηγορα την εκπληξη τα μπεμπακια! Και μ' ενα πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια και απο μας !!! καναμε κι αλλο καρδιοτοκογράφημα και ειναι μια χαρούλα... στο μονο που μας τα χαλάει η γιατρός μας ειναι οτι μας στέλνει την ερχόμενη εβδομάδα για 3ο doppler !!!

νομίζω οτι ειναι πια υπερβολή εδώ που φτάσαμε αλλα τι να πεις.... ετσι ειναι μαριτινάκι... βιομηχανία το κανανε ΠΙΑ !!!!! ΕΛΕΟΣ !

τελος παντων..................................................... :evil::evil::evil::evil:

vasiaaaaaaaa μαζί θα παμε μεχρι το τέλος !!! χιχιχι !!! εδώ θα φυλάμε μαζί τα φουσκο-σύνορα !!

αχαχαχαχα!!! καμια φορά σκέφτομαι οτι θα φτάσω μεχρι και την αγαπητή μας happy !!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Lollipopakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii περιμένουμε νεα σου !! :x:x

Ράνια γουστάρεις αραλίκι ε ;! νομίζω οτι με τοσους μηνες εγκυος + εργαζόμενη το δικαιούσαι και με το παραπάνω πλέον ! χαλαραααααααααααααααα... !!

Γεωργίτσα με το καλό !!! :x:x

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ συγχαρητηρια σε οσες υποδεχτηκαν ηδη τα μωρακια τους κ με το καλο στις υπολοιπες που ειμαστε στην αναμονη!!πηγα χτες στο γιατρο κ η μπεμπα μας μεγαλωσε πολυ 3100 δεν το πιστευα!!!!16 μερες μεινανε :ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια φουσκομενες κ ξεφουσκωτες κοιλιτσες :lol::lol::lol:

λες βρε μαρακι να αργησει τοσο πολυ ο μπεμπης??? :lol: εγω γεννηθηκα στις 42 εβδομαδες παντως :shock::shock::shock: οχι κοριτσαρα μου το πολυ σε 10 μερουλες θα εχεις γεννηση πιστευω :D demie σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!σε εχω ζαλισει το ξερω :mrgreen: ρωταω ομως γιατι οι μαιες εδω τα εχουνε κανει πλακακια με την παιδιατρο κ δεν βοηθανε ιδιαιτερα στον θηλασμο την ευκολη λυση του μπιμπερο την εχουνε στο τζεπακι :x η παιδιατρος εδω ειχε βαλει μια φιλη μου να δινει τσαγακι καθε ωρα ντε κ καλα για να μπορει να κανει κακακια...κ αν δεν το εχεις ψαξει καθολου την πατας :cry:

μαριτινακι να βγει γερο το μωρο εχει σημασια μην στεναχωριεσε για τον τροπο που θα βγει...οσο περνανε οι μερες κ η μπεμπουλα ζοριζετε εχει μεγαλωσει παρα πολυ πια,εγω αν ημουν στην θεση σου θα πηγαινα αμεσως για καισαρικη δεν βλεπω τον λογο που πρεπει να περασω ολους τους πονους της γεννας να ταλαιπωρησω το μωρο κ στο τελος να καταληξω με καισαρικη...

εγω το αντιθετο με εσενα ηξερα πως θα γεννησω με καισαρικη λογο της μεσης μου πριν λιγο καιρο μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να γεννησω κ με φυσιολογικο :shock: τρελαθηκα γιατι δεν ημουν προετοιμασμενη ψυχολογικα...τελικα ηρεμησα σκεφτηκα την κουκλιτσα μου γερη να ειναι κ οπως θεληση ο θεος θα ερθει στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!αλλη μια χαλαρη μερα,ειπα σημερα να κανω επιτελους δουλειες στο σπιτι αφου το τελευταιο διμηνο σχεδον μονο η μανα μου και ο αντρας μου επιαναν ξεσκοναπανο και σκουπα!βεβαια εχω τοσο χαλαρους ρυθμους,που με βλεπω μεχρι τις 4-5 που ερχεται ο αντρας μου μονο να εχω ξεσκονισει.και τι εγινε?ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!!!χαχα!

λοιπον μαριτινα μου,με προβληματισες με το θεμα σου.συμφωνω μαζι σου.και μενα θα μου κακοφαινοταν πολυ.εδω μου κακοφανηκε λιγο που μου ειπε ο ντοκτορ πως αν απο την αλλη εβδομαδα ειναι οκ και ο τραχηλος,θα παμε να μου σπασει τα νερα για να μην πολυμεγαλωσει ο μπεμπης..και μιλαμε για φυσιολογικο τοκετο παντα,ουτε καν επισκληριδιο δεν κανει.ποσο μαλιστα για καισαρικη..κοιταξε το παντως..δεν νομιζω πως θετεις σε κινδυνο την υγεια του μωρου σου,αφου ολα ειναι καλα γιατι να μην εξαντλησεις καθε περιθωριο?μου ελεγε προχτες ο γιατρος μου πως εχουμε περιθωριο μεχρι και 1 εβδομαδα μετα την ΠΗΤ.δηλαδη 41 εβδομαδες.ρωτησε τον παλι,επεμεινε για φυσιολογικο τοκετο(εστω και με προκληση αν αυτο τον βολευει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...