Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!επιτελους σημερα θα βαλω και τα τελευταια πραγματα στη βαλιτσα και θα ειμαι ετοιμη για το μπεμπονι μου!!χτες μας εφεραν δωρο καθισματακι αυτοκινητου και ρηλαξ με δονηση και mp3(!) καποιοι συγγενεις και ξεμπερδεψαμε με τα παντα!

να ρωτησω κατι ασχετο..πηρατε καμια πιπιλα και μπουκαλια?θελω να θηλασω,αλλα θα χρειαστουν αυτα στην κλινικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ρανια πηρα κ μπιμπερα κ πιπιλα οχι για την κλινικη αλλα για το σπιτι μετα. κ γω θελω να θηλασω κανενα 2μηνο αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις ας βρισκονται χαμενα δεν πανε. εγω πηρα της chicco μπιμπερα 4 τμχ μονο μεγαλα γιατι τα μικρα δεν πολυ χρησιμευουν μονο για τσαι κ εχω ενα avent - μικρο που ηταν δωρο στο βαλιτσακι που μου δωσε ο γιατρος. κ πηρα κ 2 πιπιλες mam στην κορη μου ειχα δωσει πιπιλα μετα την κλινικη στο σπιτι την ηρεμουσε κ κοιμοταν πιο ευκολα (κ την προτιμω απ το κουνημα) και δεν ειχα μεινει ευχαριστημενη απ τις nuk γιατι ετσι πως ειναι κατασκευασμενες αφηνουν σημαδι (που φευγει βεβαια) οταν την ρουφανα στο πανω μερος απ τα χειλια, οποτε επαιρνα mam ή chicco. και τα πηρα ολα με θηλη σιλικονης γιατι ειναι πιο καθαρες σε σχεση με το καουτσουκ... βεβαια μετα τον χρονο ειχα αλλαξει θηλες κ επαιρνα καουτσουκ γιατι μετα δοντακια κοβεται ευκολα η σιλικονη. αλλα στο καουτσου πρεπει να τις αλλαζεις πιο συχνα γιατι "κολλανε"΄. ελπ[ιζω να μην σε ζαλισα κ να σε κατοπισα....

sofouki ποσες μερες μας εμειναν...? :lol: δεν αναρτησες ακομη σημερα....! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanks konstantinos.οποτε να παρω κι αυτα να υπαρχουν..περιμενω πως και πως να περασει και αυτη η εβδομαδα,να σταματησω τη δουλεια και να το απολαυσω επιτελους μεχρι να ερθει το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη Κυριακη!!!

ΡΑΝΙΑ εγω πηρα και μπουκαλια και πιπιλες(απο 2 μικρα μπουκαλια για το καθε μωρο και απο 1 πιπιλα)...γιατι μου τα ζητησαν απο την κλινικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!! ολα καλα? εδω σημερα δεν βρεχει... τρεχει αλλα ειναι πολυ ομορφη βροχη!!!!

και γω θελω να θηλασω αλλα πηρα και γω μερικα μπουκαλια γιατι δεν ξερεις τι γινετε καμμια φορα!

αντε ρανια να προλαβεις να ξεκουραστεις λιγο, απορω πως τα καταφερνεις ακομα να πηγενεις στη δουλεια??? μπραβο σου παντως.

εμεις σε λιγο εχουμε τραπεζι στη μαμα2 (πεθερα) και γλυτωσα το μαγειρεμα...

αντε να ερθει η τριτη να παω στο γιατρο να δω τι κανει ο μπεμπακος μου γιατι εχει αγριεψει πολυ και δεν ηρεμει ουτε πρωι ουτε βραδι μην μας κανει κανενα ξαφνικο ντου και δεν εχω ετοιμασει ακομα την βαλιτσα........... :x:x:x:x:x:x

Μαρακι σημερα μπαινουμε και μεις στο μηνα μας εεεεε???? γιουπι!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα every-φουσκο-body !!! καλημέρα spirtoulaki !!

Ω ναι... σημερα μπαίνουμε στον μήνα μας ...Παναγίτσα μου....!!!! :shock::shock::shock:

αυριο εχουμε επέτειο γάμου με το Φωτάκι μου....λετε ; (αν πηρε κανενα γραμμάριο...ας βγει, αλλιώς να περιμένει !!! χιχιχιχι !!!) :lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ μπιμπερό + πιπίλες δεν πηρα καθόλου ακόμα γιατί θελω να "παλέψω" για αποκλειστικό θηλασμό, και οπου κι αν διαβασα, λενε οτι καλό ειναι να αποφύγεις να εχεις τον πειρασμό (ξένο γάλα κλπ :lol: ) μες στο σπιτι γιατί ειναι πιο ευκολο να εγκαταλείψεις την προσπάθεια, αλλα... εμείς εχουμε και φαρμακοποιό κουνιάδο οποτε και μεσάνυχτα να παραδεχθώ οτι δεν παει καθολου καλά το "πειραμα" μπορώ να βρω εκτάκτως και ξενο γάλα + μπιμπερο/πιπιλες.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς εχουμε και φαρμακοποιό κουνιάδο οποτε και μεσάνυχτα να παραδεχθώ οτι δεν παει καθολου καλά το "πειραμα" μπορώ να βρω εκτάκτως και ξενο γάλα + μπιμπερο/πιπιλες.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αααααα εχετε μεσον !!!!! Βισμααααααααααααα!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!! για λίγο ακόμη κ μετά... φρεσκομανούλες!!!

Lollipop όταν έλεγα για το επίδομα, εννοώ αυτά που παίρνει απο το ΙΚΑ μια εργαζόμενη μανούλα. εγώ θα πήγαινα την Δευτέρα να εισπράξω επίδομα κυοφορίας-λοχείας και εφόσον γέννησα ξαφνικά το Σάββατο, αναγκάστηκα να φέρω αστυνομικό στο μαιευτηριο για να κάνω εξουσιοδότηση στον άντρα μου, να πάει εκείνος στη θέση μου. Αν τυχόν όμως παίρνεις το βοήθημα τοκετού μέσω του άντρα σου, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Τελικά για την καισαρική - επειδή θυμάμαι ότι είχαμε μια κουβέντα για τα lastex - χρειάζεται από την επόμενη ή μεθεπόμενη κιόλας μέρα να χρησιμοποιηθεί κορσεδάκι στυλ ζώνης. Δλδ σαν μια φαρδιά ελαστική ζώνη, που την βάζουμε γύρω από την κοιλίτσα να συγκρατεί! Όσα κοριτσάκια ξέρουν από τώρα για την καισαρική, ας το παρουν γιατί βοηθάει πολύ κ μειώνει τον αρχικό πόνο.

Κάτι άλλο χρήσιμο - μη γελάσετε - όταν μετά τη γέννα χρειαστεί κάποια στιγμή να πάτε τουαλέτα για χοντρούλι, είναι τα μωρομάντηλα!!! Μην τα παραλείψετε! Υπάρχει λίγο ζόρι στο σκουπισματάκι, οπότε αυτά βοηθούν στην αίσθηση καθαριότητας, μέχρι να γίνει το ντουζάκι.

Γενικώς, τις κοπελιες που γέννησαν με φυσιολογικό τις είδα πολύ καλύτερα! Φορούσαν πυτζαμάκια αντί νυχτικιάς κ κάθονταν πιο άνετα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν παλεύεται και η καισαρική. η κάθε περίπτωση έχει τα δικά της... Να πάρετε μαζί και 1-2 μικρές πετσετούλες που έβλεπα ότι τις έβρεχαν κ σκούπιζαν τις θηλές για να φύγει η κρεμούλα (purelan) προτού θηλάσουν.

Όσο για το θηλασμό, μακάρι να είναι αποκλειστικός ! Εγώ δεν πήρα γρήγορα μπροστά γιατί ο μικρούλης δεν είχε μεγάλη δύναμη να ρουφήξει, οπότε με ξεκίνησαν θήλαστρο στο μαιευτήριο για να ενεργοποιηθούν οι γαλακτοφόροι αδένες. Τώρα ο μπέμπης τρώει από στήθος, όμως το γαλατάκι δεν είναι πολύ κι έτσι του δίνω συμπλήρωμα.

Οι μέρες από τότε που ήρθαμε από το μαιευτήριο είναι μοναδικές! Νιώθω πανέμορφα κι εγώ, κ φυσικά ο μπαμπάς μας! Είναι μαγεία! Το μόνο που με "στενοχώρησε" ήταν η απότομη "στέρηση κοιλιάς" που έτυχε σ'εμένα, ωστόσο αυτό είναι το λιγότερο... Από την ψυχολογία της εγκύου, πέρασα στην ψυχολογία της μανούλας, παραλείποντας αυτήν της ετοιμόγεννης :!: όλα όμως καλά, κι αυτό μετράει!

Ο μπεμπάκος τρώει ανά 4 ώρες σχεδόν κ όταν κοιμάται κατά 12-1 το βράδυ, ξυπναέι κατά 5-6 το πρωί, αντίστοιχα και μετά κατά 11.

Αν έχετε κάποια άλλη απορία, ρωτήστε με οτιδήποτε! σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera se oles. Demie mou se euxaristoume polu gia tis symvoules sou. Antimetwpises katholou provlima me erethismenes thiles? Ton teleutaio kairo oles oi nees manoules files pou xerw diamartirontai oti matwnoun oi thiles tous kai ponane toso polu pou den antexoun telika kai dinoun xeno gala kai stamatane to thilasmo. Eixes kanei kamia proetoimasia prin?

Vre koritsia tis teleutaies meres enw pote mou den eixa tetoio provlima exw ginei toso diskoilia pou upoferw para polu. Ti egine xafnika, etsi ston 9o mina? To exei pathei kamia allh auto? Mporei na voithisei kati..simera eidika katafera na energithw alla se shmeio pou - sorry gia tin perigrafi - matwsa kai upoferw polu. Fovamai min kanw aimoroides. Ante konteuoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινάκι ρώτησα και γω προσφατα φίλες μου που εχουν ηδη παιδάκια για την δυσκοιλια την ξαφνική.... :oops::oops:

καλά ειναι τα μαντάτα...! αυτο σημαίνει οτι ειναι αρκετά χαμηλά το νινί και παραπιέζει τα εντεράκια...

και γω το εχω παθει αποτομα πρόσφατα και εχουμε διαφορά τουλάχιστον 2 εβδομάδες απ οτι βλέπω στα τικερ μας χιχιχχι !!! ...ωχ ωχ... δεν με βλεπω μεχρι το τελος του Μάρτη δηλαδή... :shock:

να και ενα ωραιο αρθρο που βρηκα για σημάδια επικείμενου τοκετού :roll: :

http://kids.in.gr/pregnancy/health/article/?aid=5476534

demaki φουσκομανούλα ! σε ευχαριστουμε ΠΟΛΥ για τις συμβουλές ! εισαι καταπληκτική !!! αυτο με τα μαντηλάκια δεν το ειχα σκεφτεί και ειναι οντως καλή ιδέα ! :):)

φιλάκια στο ζουζουνάκι σας !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να βοηθήσω όσο μπορώ! Είναι απλώς κάποια πραγματάκια που διαπίστωσα κ πιστεύω ότι βοηθάει να τα γνωρίζετε!

Μαριτίνα αυτό που μου αναφέρεις για τις θηλές, όντως το αντιμετωπίζουν κάποιες κοπέλες. Απ' ό,τι είδα χρησιμοποιούν την κρεμούλα purelan ή κάποια αντίστοιχη κ πριν θηλάσουν ξεπλένουν το στήθος κ το σκουπίζουν με πετσετούλα να φύγουν τα κατάλοιπα της κρέμας. Επίσης, άκουσα μια μαία που συμβούλευε να κοιμηθούμε χωρίς φανελάκι - με ελεύθερο το στηθος- προτού ξεκινήσει ο θηλασμός κ βαρύνει.

Προσωπικά, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ερεθισμού ακόμη, παρά μόνο τον πόνο αυτόν που νιώθουμε στην αρχή, όταν το μωρό τραβάει τη θηλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, πως ειμαστε σημερα? Εγω περιμενω τα επιπλακια σημερα και τελειωνω. Demaki σ'ευχαριστουμε για τις συμβουλες, μας βοηθας πολυ γιατι αλλιως ειναι να τα φανταζεσαι κι αλλιως στην πραξη. Αυριο μπαινει ο Μαρτης, πως περνα ο καιρος... Αυτη τη βδομαδα περιμενουμε κι αλλα νινακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!! τι κανετε??? εγω εφτιαξα ενα γαλλικο καφεδακι και μπηκα να δω τα νεα μας! ;) αυριο εχουμε κι εμεις γιατρουλη τελευταια φορα να μας μετρησει. ελπιζω να ειναι κατω απο 3500γρ ο μπεμπης γιατι θα παθω εγκεφαλικο!! :shock::shock: κατα τα αλλα.... ησυχια ταξη και ασφαλεια... καθε βραδυ που ξαπλωνω σκεφτομαι οτι θα γεννησω και καθε πρωι που ξυπναω με την ιδια κοιλια... απογοητευομαι... :shock::D:D:D θελω να δω το μπεμπουλινι μου πιαααα!!! κωνσταντινε 3 και σημερααααα!!!!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!! sofouki αντε και εφτασες και συ στο τερμα..!!! σε 3 μερες θα εχεις αγκαλια τον παιδαρο σου!!! αχ ποτε θα ερθει και η σειρα μας....

καλη βδομαδα δεν σας ειπα εε?

demie μια χαρα το βρησκω το μπεμπακι σου, βιαστικο,βιαστικο αλλα ειναι καλο παιδακι απ οτι περιγραφεις!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,τι μου κανετε? σημερα το πρωι ειχαμε γιατρο κ καναμε καρδιοτοκογραφο κ υπερηχο κ εξεταση απο κατω :?:? καθολου δεν μου αρεσε :roll::roll: η μικρη ζωηρη...γυρω στα 2800 κ αναμενουμε στο ακουστικο μας....καναμε κ στο κεπ εξουσιοδοτηση γιαυτα που ειπε το demaki κ ολα καλααααα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera fouskokoilitses mas..ax sofouki mou aporw pws antexeis akoma...egw omologw oti exantloumai pia. H koilia mou einai toso xamila pou adunatw na kanw to paramikro, mono oti mporw na kanw orthia entelws. Otan de kathomai eimai me anoixta ta podia kai h koilia mou akoumpaei sxedon ston kanape. Niwthw mpoukwmeni kai h mikri srpwxnei pros ta katw synexeia...Simera to vradi exoume rantevou me to giatro mas na doume ti tha mas pei. Phra allo ena kilo :( +11 loipon kai oso den leei na vgei toso tha pairnw egw :(.

Ante me to kalo koritsia se oles mas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε?Εχουμε και γεννητουρια βλεπω,να σου ζησει demie οτι επιθυμειτε γερο να ειναι το μπεμπακι σας,και η mammys love ε?Γερα να ειναι ολα τα μωρακια αντε και με το καλο τα δικα μας!Δεν προλαβα να τα διαβασω ολα,μπηκα για να δω τι κανετε και να σας πω και εγω χονρδικα χονδρικα τα νεα μου..Το σαββατο πηγα στο νοσοκομειο με εντονες συσπασεις και διαρροια ω ναι μαζι με τις συσπασεις στην κοιλια ειχα και συσπασεις στο εντερο και φοβερους πονους υπεφερα,ο συνδιασμος κολιτιδας με συσπασεις γεννας ηταν φοβερος,τελικα εκανα κοδελα ειχα 100%συσπασεις παρολο που επερνα yutopar καθε 4 ωρες μισο χαπι,με εδιωξαν διοτι διαστολη γιοκ,ευτυχως σε μια ωρα σταματησε ο πονος και ηρεμησα,ημουν σε αναμονη ολο το σαβατοκυριακο μηπως και αλλα τιποτα,εχθες το πρωι ξαναπαω στο νοσοκομειο διοτι απο το βραδυ δεν ακουγα το μωρο,το ακουσα λιγο το βραδυ αλλα το πρωι τιποτα,ευτυχως ολα καλα,φοβηθηκαμε για περιτυλιξη αλλα ειναι ολα καλα,απλα ο μικρος κοιμαται ολη μερα!Τωρα θα ξαναπαμε στο γιατρο το απογευμα και επλιζω να μας πει και ποτε περιπου θα γεννησουμε..Το μωρο εχει παρει σωστη θεση και εχω αφορητους πονους κατω στο πιπι και σε ολη τη λεκανη παω σαν παπια ωρες ωρες!Το δωματιακι μας ειναι σχεδον ετοιμο μενει η διακοσμηση μονο..Αυτα ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες και κοριτσια με εναν πονο πραγματικα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα περα για πεεεεεεεερααααααααααααααα...!!

και διαβαζω διαβαζω διαβαζω το κείμενο σου νενάκι ... και σκέφτομαι "τώρα θα δω οτι γέννησε!", "τώρα θα δω οτι γέννησε!!" και κλείνεις με "αναμονή" ................................. χιχιχιχιχι... :)

ησουν τοσο κοντά ομως!!! πως ενιωσες ;;!! :shock:

αυτο τον πονο στο πιπι και την λεκάνη....απο τα Χριστούγεννα τον εχω......αν ειναι καπως ετσι οι πονοι της γέννας...ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! εχω προπονηθεί μήνες τωρα! χιχιχιχιχι !!! :lol::lol:

εγω γυριζω πλευρό το βραδυ και σκεφτομαι οτι θα ζοριστώ και θα σπασουν τα νερά αχαχαχαχαχα !!

η τρέλα δεν παει στα βουνάαααααααααααα................. :?:lol:

βαριεμαι βερι ματς σημερα.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα περα για πεεεεεεεερααααααααααααααα...!!

και διαβαζω διαβαζω διαβαζω το κείμενο σου νενάκι ... και σκέφτομαι "τώρα θα δω οτι γέννησε!", "τώρα θα δω οτι γέννησε!!" και κλείνεις με "αναμονή" ................................. χιχιχιχιχι... :)

ησουν τοσο κοντά ομως!!! πως ενιωσες ;;!! :shock:

αυτο τον πονο στο πιπι και την λεκάνη....απο τα Χριστούγεννα τον εχω......αν ειναι καπως ετσι οι πονοι της γέννας...ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! εχω προπονηθεί μήνες τωρα! χιχιχιχιχι !!! :lol::lol:

εγω γυριζω πλευρό το βραδυ και σκεφτομαι οτι θα ζοριστώ και θα σπασουν τα νερά αχαχαχαχαχα !!

η τρέλα δεν παει στα βουνάαααααααααααα................. :?:lol:

βαριεμαι βερι ματς σημερα.... :roll::roll::roll:

αχ βρε μαρακι πως να νιωσω,χαλια γιατι πονουσα τοσο και δεν γεννησα κιολας,μακαρι να ηταν οπως ο πονος στην λεκανη,αυτος ηταν δεκαπλασιος σε συνδιασμο με την κολιτιδα...Καλα αυτο με το σπασιμο των νερων και εγω το νιωθω,νιωθω συνεχεια υγρη απο κατω και τρεχω τουαλετα και λεω βρε λες?Αλλα μπα...Αντε κοριτσια να τελειωνουμε,θα παω στο γιατρο σε λιγο μακαρι να μου πει οτι γενναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω! νενάκι θα σου πω κατι και πιστεύω θα σε καθησυχάσω! μας το ξεκαθάρισαν οι μαίες στις συναντήσεις που εκανα, οτι οι πονοι της γεννας δεν εχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τους πονους πχ του εντέρου, κολικούς κλπ ! καμία σχέση !

εγώ παντως οταν το εμαθα καθησυχάστηκα οσο να ναι...................

ολοι λενε οτι μοιαζουν με πονους περιόδου.... εγω που ποτε δεν πονεσα στην περίοδο

ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ; ΤΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ δηλαδή ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

ετσι ακριβώς νενάκι !! και γω υγρή νιώθω και πιανομαι να δω τι συνέβη ...αχ αχ αααχχχχ.... :roll:

για να δουμε τι θα δουμε............... χιχιχι :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera κ απο μενα να ζησουν τα μωρακια στις οικογενειες που ηρθαν κ με το καλο τα επομενα εχω ραντεβου αυριο το πρωι μπαινω στον μηνα μου κ απο δω κ περα θα πηγαινω καθε εβδομαδα μεχρι να γεννησω να με βλεπει κουραζομαι αρκετα πο ναω χαμηλα σπιτι οικογενεια εχω κ την μικρη αδιαθετη το δευτερο μωρακι οταν ειναι να ερθει ειναι αλλιως ζοριζεσαι περισσοτερο αυξανονται οι υποχρεωσεις κλπ θα τα δειτε στην πορεια.χαρηκα πολυ που ειχατε κατι να πειτε για μενα κ ευχαριστω που δεν με ξεχασατε καποιες φιλια σε ολα τα κοριτσια κ ολες να εχετε μια καλη γεννα με εναν πονο που λενε μην σκεφτεστε την στιγμη της γεννας γιατι οσο κ να προσπαθησετε δεν θα καταφερετε τιποτα ολα θα ερθουν απο μονα τους θα τα σκεφτεστε κ θα λετε τι καναμε θα τα ξεχασετε ολα μολις παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα.μακαρι να γεννησετε ολες φυσιολογικα δεν υπαρχει πιο ωραιο αλλα κ η καισαρικη εχει τα δικα της μανες θα γινετε θα πονεσετε λιγακι μονο ωραιες σκεψεις κ θετικη ενεργεια να εχετε.εγω ψωνισα του μωρου τα πραγματα επλυνα ρουχακια τα παντα εκανα το δωματιο με πολυ ζωντανα χρωματα εβαλα ταπετσαρια εστησα κρεβατακι μονο τα τελευταια εμειναν να ετοιμασω τα δικα μου οταν θα μου πει ποτε θα παω για καισαρικη.φιλακια πολλα σε ολες τις μελλουσες μανουλες κ παλι ευχαριστω για τα καλα σας λογια οσες με γνωρισατε θα ξερετε οτι δεν πειραξα ουτε κ ειπα λογο κακο για καμια σας δεν ειχα λογο αλλωστε περασμενα ξεχασμενα γιαυτες που δεν μου δημιουργησαν προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα! Μπηκε ο Μαρτης επιτελους, ο μηνας με τα πολλα μωρακια που αναμενονται ! Νena μου κι εγω διαβαζοντας περιμενα να μας πεις οτι γεννησες! Τι αγχος κι αυτο! Τουλαχιστο ολα δειχνουν οτι εισαι πολυ πολυ κοντα! Georgia με το καλο να γεννηθει και το δευτερο μωρακι σου, ολα να πανε καλα! Εχω ραντεβουδακι εγω σημερα, απομενουν 2 βδομαδες μεχρι ην ημερομηνια που βαλαμε, ελπιζω μονο να μη μας επιφυλασσει κανενα απροοπτο! Θα πλυνω και θα σιδερωσω σεντονακια σημερα, τωρα που ηρθαν και τα επιπλα και ειμαστε πανετοιμοι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και καλο μηνα!! τι κανετε? ακομα κοιμαστε?? εγω περιμενω να ψηθει μια τεραστια τυροπιτα να φαω και χαζευω τηλεοραση! :D:D γεωργια κι εσυ με το καλο να ερθει το μικρουλινι σου! ;);) σημερα εχουμε γιατρουλη... να δουμε τι θα δουμε... :?:?:? πρεπει να ειναι η μερα του γιατρου σημερα... μπολικα κοριτσακια εχουμε ραντεβου! αντε κουραγιο... περνανε οι μερες... 2 και σημερααααα!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα να εχουμε,με πολλα γεννητουρια και πολλα αφρατοστρουμπουλα μωρακια!!!!!!!

Γενικα δεν εχω νεα....οπως τα ξερετε....χτες πηγα παλι για ΚΤΓ και επομενο κ τελευταιο ραντεβου την Παρασκευη! Μετα θα καλωσορισουμε τις μπεμπουλες μας( Τεταρτη 9 του Μαρτη)...Την παρασκευη που θα παω θα διαπραγματευτω σκληρα για την ημερομηνια της γεννας!!!!

Αντι για 9 να γεννησω στις 8 του Μαρτη που ειναι και η γιορτη της γυναικας! :lol::lol::lol::lol:

Απο ενοχλησεις δεν εχω και τιποτα το τρομερο....πονακια περιοδου σε κοιλια κ μεση κ καμια καουρα μετα τα γευματα!

Γελαω με τον γιατρο μου τρελλα που μολις με βλεπει μου λεει καλως την βομβα!!! :lol::lol::lol:

Πω πω παντως στην κοιλια μου γινεται μαχη κανονικη.... [smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif]

4 χερια,4 ποδια κουνιουνται ασταματητα!!!! :lol::lol::lol: Π Α Ν Ι Κ Ο Σ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...