Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Από χτες που είδα το "Γλυκές αλχημείες" το μυαλό είναι συνέχεια στο γλυκό! Λοιπόν: πάω να φτιάξω χαλβά σιμιγδαλένιο!!! Θα προσπαθήσω να τον φτιάξω λίγο light τρομάρα μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαμαρκαδε ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα το απογευματακι. Μη του δινεις σημασια. Τελικα μπορει να ειμαι και τυχερη που λειπει τοσες ωρες, δεν πολυ τσακωνομαστε και λειπει ο ενας απο τον αλλον. Αφροδιτη που τα χωρεσες ολα αυτα; εγω τρωω με τα χιλια ζορια μια μεριδα.

Ανδρια καλα να περασεις στην βαπτιση.

Κοριτσια πηγα χθες στο Μουστακα, τα μωρουδιακα ειναι ωραια αλλα πιο ακριβα απ'οτι τα Τζαμπο.

Το σελτεδακι το ειχαν 11 ή12ε ενω στο τζαμπο εχει 5ε. Στα μαγαζια που ειχα δει το ειχε 8ε.

Ξεκουραστηκα και το μεσιμερι, μαγειρεψα τα μπιφτεκια και ξανα στον καναπε. Ηρθε και ο γιος μου.

Παλι πολλες απουσιες εχουμε σημερα.

Κατερινα, Σαμος, Ειρηνη, Ελενα και ολες οι αλλες που εισαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κοιλιτσες!!!Αχχχχ μιλατε για φαγητο κ τρελαινομαι....αντε να γεννησω να τρωω οτι 8ελω... :(

Ελενακο μου με το καλο το ανηψακι σας ευχομαι συντομα να αναρρωσει κ να εισαστε ολοι ευτυχισμενοι να το χαρειτε περισσοτερο....

Απο εχτες το βραδυ το κεφαλι μου παει να σπασει ουτε στο internet δεν μπορουσα να μπω κ τωρα με δυσκολια γραφω,πονανε κ τα ματια μου...ειχα λιγα δεκατα το πρωι λογο αμυγδαλων,λιγο βηχα κ ειμαι χαλια....να δω ποτε 8α ηρεμησω κ εγω...Αυριο πρεπει να παω κ στο Ελενα για μια εξεταση 8υροειδη,ελπιζω να μου εχει περασει ο πονοκεφαλος....Κατα ταλλα δυσκολευομαι οταν σηκωνομαι λιγο,φοβαμαι μην πιεστει η κοιλια μου κ εχω κατι πονακια χαμηλα κ στο κοκκαλο....δεν 8α ασχολη8ω με αυτο ,ελεος...πρεπει να πιεζει η μητρα προς τα κατω κ γιαυτο...κατα ταλλα βαριεμαι κ σπιτι...axxx Afrodite k joannaki ευχαριστω για την ενημερωση σας...κουνια εκλεισα κ προικα....ριλαξ κ ρουχαλακια κτλ 8α μου δωσει η κουνιαδα μου,μενει το πατωμα,βαψιμο,μπορντουρα,κουρτινες, μια σιφινιερια κ μια πολυ8ρονα, γτ τελικα του ΙΚΕΑ ηταν τεραστια στο μακρος κ δεν με βολευει...8α παω Μητροπολεως να δω μπορντουρες κ Νοτος home για κουρτινες κτλ....αν κ ειδα στο ΙΚΕΑ 8α παρω τις δαντελενιες που ειναι ρομαντικες κ ενδιαμεσα 8α το συνδυασω με μια ριγε ροζ μπεζ λιλα εκτος αν βρω κ κατι αλλο...δεν μαρεσουν τα τοσο φορτωμενα,8ελω απλα ρομαντικα κ να δωσω εμφαση στα καδρακια ,στα ραφια που 8α φτιαξω 8εματακια κ φυσικα η προικα ειναι υπεροχη κ 8α δειξει...8α σας βαλω φωτο οταν με το καλο τελειωσω....φιλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεος με το ιντερνετ σημερα, δεν μπορουσα να μπω.

Γωγω περαστικα σου. Θα προλαβεις με το δωματιο; Πως ειναι ο πεθερος σου;

Τελικα με επιασε και εμενα ευτυχως για λιγο καουρες. Τι τραβατε κοριτσια ειδικα τωρα ειναι πολυ δυσκολα, με το μωρο να σε πιεζει κι'ολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geov, περαστικά! Ελπίζω αυριο να είσαι καλύτερα!

Σήμερα παραγγείλαμε με τον άντρα μου το καρότσι μέσω internet. Θα προσπαθήσω να βάλω φωτο να το δείτε. Πιθανόν να μην αρέσει και πολύ γιατί είναι σκούρο το χρώμα του. Σε καρότσι ήθελα κατι "ήσυχο" σε χρώμα για να μπορώ να το στολίζω άφοβα με πανούλες όμορφες,κρεμαστά παιχνιδάκια κ.α. χωρίς να με περιορίζει σε χρώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το καρότσι http://www.bebeconfort.com/collection/UK/prom_poussette_loola_up_coloris.htm

και αυτή είναι η τσάντα απλά εμείς την πήραμε σε μαύρο http://www.bebeconfort.com/collection/UK/prom_sac_flexibag.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που είπαμε κάνω αγαπούλα μου,μόνο καλά θα σκεφτόμαστε!Αυτό λέω,η Παναγίτσα τους έστειλε το μωράκι τους μετά απο 8 χρόνια πολλών προσπαθειών και τώρα θα τους το έχει γερό σίγουρα!Μια δοκιμασία είναι κ θα περάσει θέλω να πιστεύω..

Η λίστα μας είναι αυτη που εμφανίζεται κάτω απο το μήνυμά μου.Είναι τα ονόματά μας κ δίπλα η πιθανή ημερομηνία τοκετού της κάθε εγκυούλας!Άν έχεις επιλέξει κ το όνομα του πριγκιππάκου σου το γράφω κ αυτό!

xairomai gluko mou elenaki!!!pragmatika pistevw oti ola tha pane kala!!!dokimasia einai kai telos!!!

elpizw avrio na milhsoume kai mesw chat gt den kserw pws na psaxnw tis apanthseis edw kai giafto kathysterw!!..thelw na gelas!!!

nai nai na me valeis sthn lista h ΠΗΤ EINAI 19/04 agoraki kai to onoma tou ΓΙΩΡΓΟΣ!

EFXARSITW!!!ta leme soooooooooooon!!!sas filw oles gluka!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω απο την βολτα. Βεβαια ποναω αλλα απο αυριο ξεκουραση. Ειμαι πολυ ευτυχισμενη επειδη κλεισαμε το λικνο μαζι με την προικα του. Ειδαμε και καροτσι και καθισμα αυτοκινητου. καροτσι τελικα θα παρουμε ή της Chicco ή της Mcclaren το Quest Sport. Ειναι και τα δυο ελαφρια και κλεινουν σαν ομπρελα. Επιτελους μπορεσε ο ανδρας μου να ασχοληθει και ετσι δεν εχασα την ευκαιρια.

Θα σας βαλω το σιτε να μου πειτε την γνωμη σας. Το λικνο ειναι και διπλα την προικα.

http://ira-bebe.gr/products10.php?wh=1& ... 1&open2=59

Ελενα ευχομαι να πανε ολα καλα στο μωρακι και αυριο να διαβασουμε καλα νεα.

Κατερινα εχει πολυ γελιο ο ανδρας σου. Αυτο κανω εγω οταν περνω το μικρο απο το σχολειο. Φοβαμαι τα πιτσιρικια πολυ, αλλα και οταν παω σουπερ το Σαββατο.

Αληθεια πως τα πας εσυ με τα κιλα;

Σουλα υπομονη με τον υπνο, η ουρα εχει μεινει, ετσι δεν λες;

Σας καληνυχτω, γιατι η μεση μου και η κοιλιτσα με πεθαινουν.

Ελενα δεν μπορω να μετρησω τις συσπασεις, απλα καταλαβαινω ποτε εχω και ξαπλωνω αμεσως.

georgi mou glukia arghsa na apanthsw alla ta katafera...shmera lupamai olh mera sto xwrio toy andra mou!!!htan polu hrema kai xalara...perase uperoxa h mera!!!

ax me rwtas gia ta kila...evala synolika mexri twra 12!!!kai apoti fainetai anevainw kiallo..oses prospatheis kai na kanw!!!kai pali kala htan tsimphmenes oi times tou zagxarou mou kai stamathsa na trww gluka ston 6!!twra pou eimai 8o ton efaga ton gaidaro!!!esy kouklitsa mou???

kai kati na se rwthsw pou eimai pragmatika anideh,den kserw pws katalavainete pote exete diastolh...kai gt to pathenete afto???sas to eipe o giatros???

se filw gluka...

kai se oses ksexasa kai den edwsa filia...polla filiaaaaaaaaaaa!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!σημερα ηταν και επισημως η μερα της κραιπαλης!!!! :oops::oops::oops: ντρεπομαι και να πω τι εχω φαει....!!!! αντε, αυριο θα συμμαζευτω.... ;);)

γωγω, μ'αρεσει πολυ η δαντελενια κουρτινα του ικεα , τη σκεφτομουν κι εγω, αλλα τελικα πηραμε απο αλλου υφασματα και θα μου ραψει η μαμα μου την καουρτινα της μπουμπους!!! δεν ειναι μοδιστρα, αλλα ξερει να ραβει εδω και χρονια και επιλπεον εχει πολυ καλο γουστο!!! να μας βαλεις φωτο οταν τελειωσει το δωματιο, γιατι εγω εμπνεομαι!!!! :P:P:P:P περαστικουλια σου!!!!!

κατερινα με το καλο ο γιωργακης σου!!!! steicy, πολυ ωραιο το καροτσι, κι εμεις το σκεφτομασταν, ειναι αναπαυτικο και ανετο για το μωρο!!!!

αφρο μου, τι εχεις;;;ολα καλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsares me tis uperoxes koilitses sas. Elenako prin pw ta nea mou euxomai h thetiki energeia kai oi proseuxes olwn mas na voithisoun to anipsaki sou kai na einai syntoma kala stin agalia twn goniwn tou.

To Savvato phgame me ton androuli mou ikea na paroume fwtistika gia to paidiko tis mikris...eixame ena misoeripio kai apo to prwi shmera kolisame kai ta upoloipa kommatia tis tapetsarias me ta synefakia kai tis neraidoules. Kapoia stigmi tha sas steilw photo. Meta to ikea apofasisame na pame gia fagito se ena agapimeno psaropolio ston Peiraia, legetai imerovigli. Ta eida ola omws....apo to vradi tis prohgoumenis eixa suspaseis pou diarkousan arketi wra kai ponagan polu kai mesa sto autokinito petrwne h koilia mou diarkws...lew les na apofasise h beba na vgei? Telika pseftosynagermos htan ki eutuxws kratisa tin psychremia mou. Lew ston andra mou " Oxi emeis tha pame twra na fame ta thalassina mas kai xerw egw...kai na genisw simera, exoume xrono. Kalutera na pame teleutaia stigmi sto maieutirio para na pame adikws h polu nwris". Telika fagame, gurisame pisw, ekana ki ena mpanaki, xalarwsa kai siga siga stamatisan ta petrwmata stin koilia. To thema einai koritsia oti otan me to kalo mpeite ston 9o tha katalavete oti to varos pou niwthete twra ston 7o h 8o den einai tipota..Ki ekei pou nomizeis oti h upomoni sou exei ftasei sta oria tis anakalupteis oti antexeis ki allo giati exei ki allo. Kratiste dunameis loipon... Egw aurio mpainw 38h evdomada...gia na doume...tha apofasisei na erthei auti ti vdomada h pame gia tin epomenh? Filakia se oles me oneira glyka xwris ponous kai kaoures euxomai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μαριτινα!!! εισαι ενα βημα πριν ερθει η μπεμπα σου!!!!! :D:D:D:D:D:D

μακαρι ολα να πανε καλα , να γεννησεις ευκολα και κρατησεις υγιες το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!!!

τι να πω, κανε λιγη υπομονη, γιατι μας δινεις κι εμας κουραγιο για ο,τι θα ακολουθησει...!!!

να μας ενημερωνεις οποτε μπορεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.. εχω χθες μια ασχημη μερα και με εχουν πιασει οι μοναξιες μου, νιωθω οτι καποιοι πολυ σημαντικοι για εμενα ειναι στον κοσμο τους...

ποπο κοριτσια εσεις που εχετε και εμπειρια η κοιλια μεγαλωνει πολυ απο τον εβδομο στον ενατο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριτινα το ξερω το ημεροβιγλι... ειναι ωραιο μαγαζι... αντε σε λιγο καιρο και πραγματικα σε πολυ λιγο θα την κρατας τη μπεμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Simera apokoimi8ikame :( k o andras mou etrexe opws ton trello na etoimastei gia tin douleia, egw ipia to neskafaki mou efaga k ligo keik k prepei na 3ekinisw siga-siga tis doulitses tou spitiou gia na prolavw na teleiwsw ws to apogeuma pou 8a paw gia apotrixwsi!!

VARIEMAI AFANTASTA :cry: alla afou prepei na ginoun ti na kanw?

Eseis oles kala?

8a paw na 3ekinisw twra alla 8a afisw to mammy anoixto k opote kanw dialeimma 8a elegxw ta minimata sas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera afro...kales doulitses kai me prosoxi kopela mou ok? Egw prwini prwini koritsia mou shmera..den koimithika kala kai exw ligh agonia gia ti mamaka mou. Phge na kanei mia gastroskopisi giati exei kati polipodakia sto stomaxi kai hthelan na doun an exoun megalwsei kai poso...prospathw na apasxolw to mualo mou gia na perasei h wra kai na min tous parw thlefwno prin na exei teleiwsei. Tis exw upervoliki adunamia :( vlepete... Kalimera kai stis upoloipes gastroules kai to mpampaka tis pareas. Na exoume oloi mia uperoxi vdomada..ante kai o kairos kaluteros apo xthes to vradi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maritina mou 8etiki ske4i k ola 8a pane kala me tin mamaka sou!!

Axx 8a me ma8eis k esi me tis douleies opws ola ta koritsia :), OPWSDIPOTE 1 fora tin evdomada kanw to spiti apo gwnias-geniki ka8ariotita (ektos para8ira-lipame :D) alla epeidi den doulevw k exw polles wres mprosta mou to kanw xalara k me takta dialeimmata k opote to teleiwsw den mas trexei kaneis :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Κατερινα μου δεν χρειαζεται να βαλεις καθε φορα τα προηγουμενα μνμ μας για να μας απαντησεις (φαντασου εγω δεν ξερω πως να το βαλω), απλα πατας ΑΠΑΝΤΗΣΗ που ειναι ψηλα και γραφεις το μνμ σου.

Εγω εχω παρει 9 κιλα μεχρι τωρα αρα ακομη 6 θα τα βαλω, γυρω στα 3 κιλα μεσο ορο βαζω το μηνα.

Δεν ειναι διαστολη αυτη που νιωθουμε αλλα συσπασεις, η διαστολη ειναι την ημερα που θα γεννησουμε. Οι συσπασεις τις καταλαβαινεις ,εαν εχεις, οταν πετρωνει η κοιλιτσα σου και ποναει λιγο. Απλα ξεκουρασου.

Ωραιο ονομα στον γιοκα διαλεξατε και εγω και ο ανδρας μου γιορταζουμε εκεινη την ημερα (Γεωργιαννα και Γιωργος).

Αφρο οπως ειπε και η Μαριτινα η κοιλια μας απο τον 7ο και μετα μεγαλωνει αρκετα και βαραινει. Ειδικα στο 9ο, θα ειμαστε αχ και βαχ ολη την ωρα.

Μαριτινα μου αρεσεις πολυ. Μου θυμισες τον εαυτο μου την ημερα που γεννησα. Χαλαρα και βλεπουμε. Μπραβο σου!!! ειναι πολυ σημαντικο να ειμαστε ηρεμες εκεινη την ημερα. Μ'ενα πονο σου ερχομαι να ερθεις η μπουμπου.

Τι κανετε σημερα; Τι θα μαγειρεψουμε αραγε;

Με προσοχη Ανδρια!! δεν μας ειπες πως περασες στην βαπτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! τι κανετε;;;;

γεωργιαννα, ξεκουραζεσαι;;;; ελπιζω να μην κανεις πολλα πολλα!!

αντρια, παρομοιως, με προσοχη τις δουλιτσες!!!

εγω χτες, ετρωγα ολη μερα, με αποτελεσμα το βραδυ να βογγαω απο τη βαρυστομαχια!!! δεν το ξανακανω, πραγματικα, ειχα σκασει απο το φαι η γουρουνα!!!! και σκεφτομουν οτι δεν κανει καλο στη μπεμπα μου κι ενιωθα και τυψεις.... :(:(:(

καλημερα κα στο μπαμπα μας!!!με το καλο η μαριαννα σου κι ο χρυσοβαλαντης!!! και καλη δουλιτσα να εχεις!!!

αφρο ελπιζω να σου περασαν οι μαυρες σου, μη σκας για τριτα ατομα, να σκεφτεσαι τη μπεμπα σου, κι ολα θα γινουν καλυτερα!!!

εγω ειμαι στην 25η εβδομαδα και ειμαι στα +8!!!!αν δε συμμαζευτω, τρεμω στη ιδεα του που θα φτασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου μονο το μαγειρεμα και τα πιατα κανω. Το μωρακι μου ειναι πιο σημαντικο απο τις δουλιες.

εχθες παρ'ολο που δεν εφαγα παρα πολυ ενιωθα σαν και εσενα. Ειπα απο σημερα το βραδινο θα ειναι σουπιτσα, εστω και φιδε. Δεν μπορω να μην τρωω το βραδυ στις 8 συνηθως.

Ανδρια μεγαλωνει η Βικτωρια και δεν θα εχεις τις ιδιες αντοχες. Σε παρακαλω για να μην φτασεις στην θεση μου με τις συσπασεις, με μετρο, ασε και κατι για αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou i kampili mou vgike 107 me orio 74-106 alla stis egkioules afinoun to orio k mexri 130 etsi eimai mia xara mou eipe i maia..

georgi mou exei 1 wra pou kanw dialeimma :D ws tis 5 pou exw na paw gia apotrixwsi sigoura 8a tis kanw oles..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...