Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Ό9


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!

Εχω μέρες να μπω και γράωατε πάλι πάρα πολλά.

Καταρχήν Πασχαλιά μου τα χρόνια μας πολλά στον Μάκη. Πολύχρονος,ευτυχισμένος και εσείς σύντομα να του χαρίσετε αδερφάκι.

Κορίτσια και μένα ότι βρει στο στόμα μα όλα να τα δοκιμάσει. Εμένα αν βρεθεί στα χέρια της χαρτί ή χαρτοπετσέτα θα το τρίψει πρώτα και μετά θα το βάλει σίγουρα στο στόμα, την έχω προλάβει δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές. Και στο κολυμβητήριο τρώει τα παιχνίδια από αφρολέξ, έχω ψαρέψει πάλι κομματάκια από το στόμα της. Και όσο της δίνω κάτι ωραιότατα πλαστικά όλο κατι κύβους από αφρολέξ θέλει να κρατάει.

Μάγδα για την αλλεργία πουρώτησες δεν θυμάμαι και εγώ αν σου είχα απαντήσει, αλλά εμφανίστηκε πρώτη φορά σαν κοκκινίλες στο δέρμα όταν δοκίμασε κρέμα βανίλια 6 μηνών. Από τότε δεν της ξαναέδωσε τίποτα που περιέχει γάλα, θήλαζε απο μένα κανονικά χωρίς εγώ να αλλάξω κάτι στη διατροφή μου. Ετρωγα και τρώω και γαλακτοκομικά και μοσχάρι. Τώρα που έκλεισε χρόνο της έχω δώσει και λίγο τυράκι και φέτα και κίτρινο και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Οπότε πιστεύω ότι μάλλον το έχει ξεπεράσει, θα μιλήσω και με την παιδίατρο μας από βδομάδα για να μου πει και εκείνη τη γνώμη της. Όσο περίεργη είναι η αλλεργιολόγος με το θηλασμό τόσο θετική και υπέρ είναι η παιδίατρος οπότε δεν αγχώνομαι για το τι θα μου πει. Σας ευχαριστώ πάντως όλες για τις εμπειρίες και τις γνώμες σας.

Γιωτάκι σε χάσαμε τόσες μέρες σε καταλαβαίνω πάντως και εγώ Τρίτη βράδυ με Παρασκευή είμαι στη μαμά μου. Αυτά τα πάνω κάτω και μάζευε συνέχεια πράγματα για μια απο δω και μια απο κει με κουράζουν περισσότερο, αλλά τι άλλο να κάνουμε.

Χρυσουλίνι τα φιλια μου στη Βασιλικούλα, άντε να κανονίσουμε να συναντηθούμε. Κανονίστε εσείς και μη σε νοιάζει η απόσταση ερχόμαστε με την Αγγελική.

Νατάσα για τα φρούτα συνέχισε να τις τα δίνεις κομματάκια αφού τα τρώει. Θέλει υπομονή και σίγουρα θα τρώει λιγότερη ποσότητα και σε περισσότερο χρόνο. Είναι όμως φυσιολογικό ο μεταβολισμός τους αλλάζει σκέψου ότι τη δεύτερη χρονια θα πάρουν λιγότερα κιλά απο όσα πήραν την πρώτη. Το άλλο που σκέφτομαι με τις ποσότητες και με βοηθάει είναι αν εγώ θα μπορούσα να φάω την ίδια ποσότητα που σίφουρα δεν έχω το στομαχάκι της.

Αυτά κοριτσακια, περαστικά σε όσες ταλαιπωρούνται αυτές της μέρες και στα συναχομένα μας μωράκια. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο τώρα γιατι διάβασα και 4-5 σελίδες

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε κοριτσια;;;;

εμεις εδω σπιτι μας...αλλα απο αυριο το βραδυ παλι ξενιτευομαστε...δεν θελω να πιστεψω οτι ετσι θα ειναι η ζωη μου απο δω και μπρος... :(:(:( τι χαλια που ειναι...

σημερα κοιμηθηκα πολυ...ξεκουραστηκα λιγο...και απο αυριο εχω δουλειες με φουντες....γιατι εδω μεσα γινεται χαμος :?:?:?:?

πασχαλια μου χρονια πολλα πολλα και καλα στον μακουλη σου...να τον χαιρεσται και γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου :x:x:x

συγνωμη για την καθυστερηση αλλα το μυαλο μου δεν στροφαρει...

κατερινακι ειναι πολυ πικρα αυτο...μαζευε ενα σωρο τσουμπλεκια για 4 μερες και γυρνα ξανα πισω...τι χαλια θεε μου...ουφφφφφφφ ειμαι πολυ απογοητευμενη....

λενακι τι τελεια εικονα απο το σπορακι..θελω και εγω :oops::oops::oops: ευχομαι ολα να κυλησουν υπεροχα...

ευακι μου γλυκο αντε ευχομαι να εχεις ενα σπορι στην κοιλια...απορω πως αντεχεις :?::?:

τα φιλια μου σε ολες.......

καμοια συναντηση θα κανουμε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

εμεις ειμαστε μοναχουλικα απο το μεσημερι,δουλευει ο μπαμπας μας κ βαριεμαι πολυ.αλλα ευχαριστιεμαι το παιδακι μου γιατι με τη δουλεια μου λειπει πολυ κ ολο τον φιλαω.αν κ πριν απλωνα κατι ρουχα κ δε με αφηνε με τιποτα,ηθελε να βγαινει εξω μαζι μου τον εβαλα σε ενα αυτοκινητακι που εχει κ δε καθοταν κ γενικα τον ειχε πιασει.

εμας η μαγιερ που σας ελεγα βγηκε αρνητικη κ του εδωσα πιο πριν μισο γιαουρτακι με μπισκοτακι.τρελαθηκε το γλυκο μου!!καλα αυτος με ολα τρελαινεται,με τα γλυκα κανει σαν τρελο.ε κ του δινω λιγο οποτε τρωω κ με βλεπει.

γιωτακι σε νιωθω απολυτα.αλλα γιατι μενεις στη μαμα σου;ειναι πιο κοντα με τη δουλεια σου ε;πω πω..

ευακι μου ναι καλιθεα ειμαι,ευτυχως..μηπως την πειραξε κανενα ρουχαλακι την αναστασια σου;αλλιως το βλεπεις πως παει κ το ψαχνεις.η μηπως εδωσες τιποτα καινουργιο να φαει κ τη πειραξε..

εν τω μεταξυ απο χθες κανει πιο πολλα βηματακια μονος του.δηλ σαν να εχει πιο πολυ εμπιστοσυνη στον εαυτο του.

λενακι μου θελω πολυ δευτερο παιδακι απλα λεω λιγο πιο μετα.αντε να ακουσεις καρδουλα να ξανατρελαθεις οπως παθαμε με τα πρωτα μας παιδακια!οντως τελειο πραγμα η εγκυμοσυνη!!ολα να σου πανε υπεροχα ευχομαι κ παλι!!

αυτα κ απο μενα,σας φιλω ολες κ τα παιδακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!!!!

λενακι μου,θυμαμαι κι εγω τη ομορφα ειχα νιωσει οταν ειδα την αναστασια πρωτη φορα στην κοιλιτσα!!!!!!!!!!πολλα-πολλα φιλακια στο σπορακι σου και φυσικα στον μανο!!!!!!! ;)

ματινακι μου,αντε βρε,να ηρεμησετε κι εσεις....θα σε παρω και τηλ.καποια στιγμη να τα πουμε!!!!!!!! :D

κανγκουρακι,παιζει τα σημαδια στα ποδια της μικρης μου να ειναι απο αλλεργια????πως ηταν τα σημαδια της αγγελικουλας???? :?:

γιωτου μου,πολλη κουραση......ασε.....κι εγω τα ιδια και δεν εχω και καμια βοηθεια..... :|

βικακι μου,λες να την πειραξε το μελι :?::?::?: αυτο εβαλα τελευταιο...αλλα μονο στα μπουτια βγαινει η αλλεργια :?::?::?::?:

εγω κοριτσια ειχα ζαλαδες σημερα και εστειλα τον αντρα μου να μου παρει τεστ να δουμε τι γινεται....μου εφερε ενα το εκανα και βγηκε αρνητικοτατο....τωρα δεν ξερω....λογικα σωστο θα ειναι....αν δεν μου ερθει μεσα στις επομενες μερες θα κανω και αυτα που εχω παραγγειλει μεσω ιντερνετ και βλεπουμε.... :roll: εφτιαξα κεικ για μας και εφτιαξα και ενα baby κεικ της αναστασιας!!!!!της αρεσει πολυ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες!

Ματινακι καλη αναρρωση και φιλακια στη μπουμπου σου!

Γιωτα μου η μαμα σου που μενει;;;πας εκει για να κραταει τα παιδια ε;πωπω ειναι θεμα οντως..η μαμα σου δε παιζει να ερχεται ε;;μενει πολυ μακρια;

εγω κοριτσια τα ιδια...καθυστερηση εχω ακομα 5η μερα σημερα και μεχρι και χθες εκανα τεστ αυτα αοπο το ιντερνετ και βγαινει ξεκαθαρα αρνητικο...τι να πω...ο κυκλος μου πρεπει να τα εχει παιξει...γιατι ποσο αργα να εγινε η συλληψη και να μη δειχνει πια;;;απιστευτο μου φαινεται...στο μακη μου ειχε δειξει μαι μερα πριν την περιοδο...δε ξερω τι επαθε η περιοδος μου ρε γμτ....μηπως αρπαξα κανενα κρυωμα τι να πω...μιλησα και με το γυναικολογο μου και μου πε αν μεχρι τη δευτερα δεν ερθει να παω για μια χοριακη για ν αποκλεισουμε πια εντελως το ενδεχομενο εγκυμοσυνης και μετα να κλεισουμε ραντεβου να με δει...εντωμεταξυ δενε χω ξανακανει χοριακη...τι ωρες δουλευουνε βρε κοριτσια;;μονο πρωι;και πρεπει να εχω κλεισει καποιο ραντεβου για να παω;;;

σημερα καναμε και εμβολιο μυνηγγιτιδας-τη 2η δοση-ενταξει ο μπουμπουκος μου δεν εκλαψε σχεδον καθλου.ειμαστε σουπερ στα αυτια!!!!επιτελους δεν εχουμε ουτε υγρο!!!!!μονο που το ζυγισε ειναι 10200 και μου πε δεν εχει παρει βαρος και με ψιλοπροβληματισε.της ειπα κιολας οτι ξυπναει για γαλα και μου πε οτι μαλλον δεν τρωει καλα μεσα στη ν ημερα...τι να πω...εγω νομιζω οτι ειναι καλος στο φαι...ενταξει δεν τρωει οπως ετρωγε αλλα δεν θα τον ελεγα και λιγοφαγο!

αυτα κοριτσακια μου!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πασχαλάκι γενικώς είχες πολύ σταθερό κύκλο? Πάντως όσο δε σου έρχεται υπάρχει η πιθανότητα να είναι μωρουλίνι! Θα δούμε. Για τη χοριακή σε μικροβιολογικό θα πας. Δε νομίζω ότι χρειάζεται ραντεβού. Τώρα για ώρες δεν ξέρω :roll: ας πει καμια Αθηναία.

Το βάρος του Μάκαρου είναι μια χαρά! Η Μαρκέλλα είναι 9.200 και είναι επίσης μια χαρά. Πόσο να πάρει το παιδί? Να το σκάσουμε? Αμάν αυτοί παδίατροι...

Γιωτού ταλαιπωρία...Σκέψου όμως πόσο καλο είναι που μένουν με τη μαμά σου και δε χρειάζετε να στείλεις το μικρό σταθμό από τώρα. Άλλωστε δε θα είναι για πάντα έτσι ;)

Κανγκουροκατερίνα δε μπορω να καταλάβω πώς είναι δυνατόν να είχε αλλεργία στα γαλακτοκομικά και να έτρωγες εσύ ότι ήθελες χωρίς να την πειράζει :shock: Πρώτη φορα ακούω κάτι τέτοιο. Η πρωτείνη του αγελαδινού γάλακτος περνάει στο μητρικό. Μου φαίνεται σας κοροδέυει. Η παιδίατρός σου τι λέει? Αυτή σε είχε στείλει σε αλλεργιολόγο?

Συμπεθέρα που είσαι?

Λοιπόν, Χρυσουλίνι, Γωτού, κανγκουρό και όποια άλλη μας κάνει την τιμή! Θα είμαι Αθήνα Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου μιας και θα πετάω πρωί για Νορβηγία. Συντονιστείτε να κανονίσουμε να βρεθούμε! Θέλω πολύ να σας δω!

Βικάκι εσύ δε θα μπορέσεις με τίποτα? Κι εσένα θέλω να σε δω ρεεεεε :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!Τι κανετε???

Εμεις προς το παρον καλα ειμαστε .Ουρα ακομηδε του πηρα γιατι τα φαρμακεια ειναι κλειστα οποτε παει απο βδομαδα.

Χθες ψοφησα με τις δουλειες.Δουλευα μεχρι το μεσημερι γυρισα σπιτι εφυγε ο αντρας μου για δουλεια και γω με το Νικολακη προσπαθουσα να κανω δουλειες.Ευτυχως καθησε στο παρκο του εβαλα και ζουζουνια και χαζευε.

Σημερα ομως εχει μαγειρεμα.

Πασχαλιτσα τη χωριακη μπορεις να την κανεις στο μικροβιολογικο οτι ωρα θελεις..Αν πας πρωι θα εχεις τα αποτελεσματα μεχρι το μεσημερι.Ακομη εχεις καθυστερηση?

Γιωτου δυσκολη η κατασταση ε??Η μαμα σου δεν μπορει να ερχεται σπιτι ?Σε νιωθω με δυο παιδια καθε τρεις και λιγο να ξεσπιτωνεσαι..

Ευακι μου και συ ακομη καθυστερηση?Κανε βρε μια χωριακη να δεις..

Βικακι να μπαινεις πιο συχνα να μαθαινουμε νεα σου...

Χρυσα περαστικα στο Μιχαλακη ευχομαι γρηγορα να βγειτε..

Πατσυ ειναι δυνατον με εμετο και διαροια να φερνει η μανα στο σχολειο το παιδι ?

Κανγκουρακι ,Κατερινακι Χρυσοουλινι ,Ματινακι Μαγδουλα φιλια πολλα .Καλη κυριακη σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Εμεις απο τα γεννεθλια και μετα ειμαστε χαλια!!Ο Θανος εχει εναν βηχα..και απο χθες αρχισε και βραχνιασε και εχει κλεισει η φωνουλα του..Τον δινω αντι βηχικο,καπως καλυτερα ειναι αλλα παλι..Εγω απο την αλλη εχω καταρροη,ριγος,τι να πω..Και εχει σημερα πολυ ωραια μερα για βολτιτσα αλλα φοβαμαι να τον βγαλω..Θα δω και σημερα πως θα παει και θα παρω τηλ τον παιδιατρο αυριο η μπορει να τον παω κι ολας..

Πασχαλακι μου μπορει να εισαι,αφου δεν σου ηρθε ακομα..Μπορει να ηταν λαθος το τεστ,συμβαινουν αυτα..Αντε μακαρι κοπελα μου..

Ολια μου ειδες τωρα ταλαιπωρια με τα φαρμακεια και τους γιατρους,παει πισω η δουλεια σου τωρα..Και η αγωνια ειναι στην αναμονη!!Τι να πεις,υπομονη..

Γιωτακι πως εισαι εσυ?Πολυ τρεξιμο τωρα με τα μπεμπακια να τα πηγαινεις απο εδω εκει,αλλα και απο την αλλη,τι να κανεις?Τουλαχιστον εισαι ησυχη οτι ειναι στην μαμα σου και θα περνανε καλα!!

Νασια μου η Μαρια τι κανει?Μαστορευει την κουζινα?Δωσ'την πολλα φιλακια..

Κατερινακι μου εσυ πως τα πας με τα ζουζουνια?Ο Δημητρακης τι κανει?Οταν πλησιαζουν οι μερες να κατεβεις Θεσσαλονικη,θυμισε μας μηπως κανονισουμε και κατεβουμε και να κανουμε συναντηση..Πολυ ωραια θα ειναι,πολυ το θελω..

Μαγδα μου πως ειναι η Μαρκελλα?Δωσ'την πολλα φιλακια..Εσυ δεν θα εισαι κοντα Θεσσαλονικη καθολου καμια μερα?

Κανγκοορακι μου,νομιζω οτι τζαμπα την ταλαιπωρεις την Αγγελικουλα γιατι αυτη η αλλεργιολογος ειναι ο,τι να'ναι μου φαινεται..Δωσ'την εσυ ο,τι νομιζεις και θα καταλαβεις αν ειναι αλλεργικη η οχι..Θα φανει αυτο,αν οχι απο την πρωτη μερα,σιγουρα απο την δευτερη..Ετσι κανω με τον Θανο,αλλα ενα ενα τα καινουρια προιοντα του δινω για να καταλαβαινω τι τον πειραζει..Και μενα μολις τον αρχισα το ξενο γαλα,FRISOLAC ειχε γεμισει κοκκινιλες παντου,στο κεφαλι,αφου εκλαιγα που τον εβλεπα ετσι..Μετα πιναμε το υπο αλλεργικο,που δεν χορταινε και ηταν δυσκοιλιος,τωρα μετα απο τοτε τον δινω Νουlαc και επειδη τελευταια το βαρεθηκε μαλλον και δεν επινε,τον δοκιμασα ενα φρεσκο της ΦΑΓΕ που εχει ΑΒΓ απο εξω,και τον αρεσει πολυ..Θελω να σου πω οτι δεν παρουσιασε καμια αλλεργια στα γαλατα,παρ'ολο που νινακι ειχαμε παιδευτει παρα μα παρα πολυ..

Φιρφιρικο μου τι κανεις?Πως ειναι ο Βασιλακης?

Λενακι μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη,ευχομαι να ειναι ηρεμη και με το καλο να ερθει στην παρεα μας το καινουριο μπεμπακι..Οσο ειναι δυνατον,να προσεχεις και λιγο,οκ?Ξερω ειναι δυσκολο..

Grousaki μου εσυ τι κανεις?

Χρυσουλινι πως εισαστε εσεις?

Νατασσα μου πολλα φιλακια δωσε στην πριγκιπεσσα μας..

Αυτα κοριτσια σας αφηνω να παω να μαζεψω τα ρουχα..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες...

έχω μέρες να γράψω, διάβαζα τα νέα σας αλλά δεν προλάβαινα να μπώ να γράψω...η Μαρία τις τελευταίες μέρες κοιμάται πάρα πολύ αργά το βράδυ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκε τόσο έξω από το πρόγραμμά της. Είμαστε πάλι γριπωμένοι αλλά ευτυχώς χωρίς πυρετό, μόνο καταρροή και βήχα...

Δημητρούλα στο πάρτυ κάποιος μας κόλλησε όλους...δεν εξηγείται αλλιώς...το συνάχι είναι πολύ κουραστικό ρε γ@#$%%^#@!!!!!!!!!! Πώς πάει ο Θανούλης? Αν δείς και αγριεύει ο βήχας και η βραχνάδα πάρε τον παιδίατρο σας μήπως πρέπει να το δεί το παιδί.

Γιώτα μου είναι μεγάλη ταλαιπωρία να είστε σαν τους περιπλανώμενους Ιουδαίους αλλά και τί άλλο να κάνεις? Τουλάχιστον στην μαμά σου είσαι ήσυχη για τα παιδιά και ξέρεις ότι τα έχει ένας δικός σου άνθρωπος...κάνε υπομονή καλό μου, ίσως αργότερα στρώσουν τα πράγματα.

Γκρουσάκι μου αρνητικό ε? Κρίμα...Πάντως ζαλάδες έχω κι εγώ πάντα 1-2 μέρες πριν την περίοδο, αφού από κει καταλαβαίνω πότε θα μου'ρθει. Κάνε ακόμα ένα τεστ όμως...ποτέ δεν ξέρεις! Για τα σημάδια στα μπουτάκια της Αναστασίας κι εγώ για αλλεργία θα σου έλεγα...μπορεί να έφαγε κάτι και την πείραξε σαν αναφυλαξία (δεν είναι απαραίτητο να είναι αλλεργικό το παιδί), σκέφτηκα και κάτι άλλο βέβαια...μπορεί και να πώ βλακεία αλλά παρατήρησέ το μήπως κάποιο καλσόν ή παντελόνι την ενόχλησε και γι'αυτό έβγαλε σημάδια μόνο στα μπουτάκια. Στο λέω γιατί εγώ όποτε βάλω καλσόν με πιάνει απίστευτη φαγούρα στα πόδια...

Πασχαλάκι μου κάνε και μια χοριακή για καλό και για κακό...πάντως μπορεί και να άλλαξε ο κύκλος σου, εγώ το παθαίνω τουλάχιστον μια φορά τον χρόνο να έχω κάποιες μέρες καθυστέρηση ή να μου έρχονται ξανά σε 20 μέρες και να αλλάζει τελείως ο κύκλος μου. Είχα ρωτήσει και τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβαίνει 1-2 φορές τον χρόνο. Από τότε που γέννησα βέβαια δεν το έχω ξαναπάθει αλλά παλιότερα το είχα παρατηρήσει. Για τον Μακούλη που δεν έβαλε κιλά νομίζω είναι λογικό πρώτον γιατί ήταν αρρωστούλι και ίσως δεν καλοέτρωγε και δεύτερον αν το παιδί είναι συνεχώς σε κίνηση δεν είναι λογικό ότι δεν θα "παίρνει" όπως πρώτα?

Μάγδα μου έρχεστε Ελλάδα? Τί κρίμα να μην είμαι κι εγώ Αθήνα...

Κανένα νεότερο από το Λεμονάκι?

Βικάκι όλα ΟΚ με το παπ? Τί καλά που ο Αντωνάκης μπορεί να δοκιμάσει κι άλλα πράγματα! Θα είχε βαρεθεί ο καημένος όλο τα ίδια...

Πάτσυ τί σου είπε τελικά ο γιατρός για τον λεμφαδένα μετά τον υπέρηχο?

Κατερινάκι μου που είσαι? Τα αντράκια σου τί κάνουν?

Που είστε τα υπόλοιπα κοριτσάκια????? Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια επίσης!!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες

χαθηκα λιγο και γραψατε παρα πολλα, χθες και σημερα ολο δουλειες κανω και εχω και ενα σιδερο ουφ μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι,εδω εχει πολυ καλο καιρο αυτες τις μερες για βολτες ειναι,χθες το απογευμα πηγαμε στους νονους του Δημητρακη και επειδη εχουν σκαλα και επιπεδα στο σπιτι τους τον κυνηγουσαμε συνεχεια μανια να ανεβει στις σκαλες,ουτε εναν καφε με ησυχια δεν ηπιαμε,καθε μερα κανει ολο και περισσοτερα βηματακια και φευγει μονος του πια

Δημητρα περαστικα σας,σιγουρα στον παιδοτοπο κολησε οπου πολλα παιδια και ολλες ιωσεις ,σιγουρα θα σας το υπενθημησω οταν παω Θεσσαλονικη κα μακαρι να βολευει να βρεθουμε

Ολια μου ποσο σε καταλαβαινω με τα ουρα,ειναι μεγαλη ταλαιπωρια να παρεις ουρα απο ενα μωρο,μακαρι τουλαχιστον να βγουν καθαρα

συμπεθερα περιμενω νεα σου και ευχομαι στην κοιλιτσα σου να μεγαλωνει ενα γλυκο σπορακι!!!!τι εγινε με τα σημαδια της Αναστασιας ισως να την πειραξε κατι,ειναι καλυτερα;

Πασχαλια περιμενω κα ιδικα σου νεα,αντε να ξεκαθαριστει το θεμα και να ησυχασεις και εσυ,μακαρι να ειναι σπορακι,και εγω μια χαρα το βρισκω το βαρος του,τα παιδια μας τωρα δεν βαζουν οπως πριν λογικο ειναι αφου ειναι σε κινηση συνεχεια,τι να πω με τους παιδιατρους πια μονο να μας αγχωνουν ξερουν

Νασια περαστικα στη Μαμια και ελπιζω στο συναχακι να μεινετε και να περασει και αυτο συντομα,μηπως την ενοχλει κανενα δοντακι και αλλαξε το ωραριο του υπνου της;

κανενα νεο απο τη Χρυσα εχει καμια ειναι καλυτερα ο Μιχαλακης;

Γιωτα τι ταλαιπωρια περνατε;ετσι θα ειναι απο εδω και περα;δεν μπορει να ερχεται η μαμα σου σε εσας;

δεν θυμαμαι να σχολιασω κατι αλλο πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!

ρωτατε για τη χρυσα κ ηθελα κ χθες να το γραψω αλλα ξεχασα,εχει βγει ο μιχαλακης απο το νοσοκομειο κ ειναι σπιτι.κ τελικα ειχε σαλμονελα μαλλον απο το νερο το επαθε.\

μαγδουλι μου θελω κ εγω πολυ να σε δω ρε γαμωτο κ την αλλη φορα δε τα ειπαμε κ πολυ καλα αλλα 28 θα δουλευω κ εκτος αυτου μου ειναι παρα παρα πολυ μακρια αν συναντηθειτε στο σοφιτελ η εκει καπου τελοσπαντων..ειμαι τελειως στην αλλη ακρη μιλαμε..κ δεν οδηγω ως γνωστον αλλιως δε θα υπηρχε κανενα θεμα.που ξερεις μπορει να τα πουμε σε κανενα αλντεμαρ το καλοκαιρι!!! :D:D:D

πασχαλια νομιζω οποιαδηποτε ωρα μπορεις να κανεις χοριακη,εγω στον αντωνη μου ειχα κανει μεσημερι στη βιοιατρικη κ αν θυμαμαι καλα το απογευμα εμαθα κ αποτελεσματα!!αντε κανε γιατι εγω νομιζω κατι παιζεται..

εγω εχω κατι πονακια,καλα βασικα περιμενω περιοδο,αποκλειω εγκυμοσυνη απλα λεω.

ευακι μου λες να ειναι το μελι;μη της δωσεις για λιγο καιρο να δεις πως πανε τα σημαδακια κ μετα ξεκινας παλι.

νασια μου οντως χαρηκα πολυ που πλεον μπορω να του δινω οτι θελει,εδω εγω βαρεθηκα τα ιδια να του δινω,ειναι σχεδον 14 μηνων κ δεν εχει δοκιμασει βασικα πραγματα.βεβαια ολα με μετρο τα δινω κ ενα ενα γιατι σε αυτα τα τεστ κ εγω δεν εχω εμπιστσυνη αλλα πρεπει απο καπου να ξεκινησω.λεω σιγα σιγα κ ψαρακι να δωσω.καλα αυτο το σκεφτομαι πολυ πως θα το κανω..η μυρωδια τους με αηδιαζει,τα απεχθανομαι τα ψαρια,ειναι το μονο που δε μπορω να μαγειρεψω κ τωρα πρςεπει να το μαθω.. #-o

σοφακι μου χαθηκες,ολα καλα;;ο μπιλακος σου;

εμενα τωρα κοιμουνται κ οι δυο αντρες του σπιτιου αλλα λεω να ξυπνησω τον μικρο αντρα γιατι το βραδυ δε θα κοιμαται ευκολα.

οποτε κοριτσακια μου θα τα πουμε παλι!καλο απογευμα κ τωρα με βλεπω παλι να μπαινω την αλλη παρασκευη να ειμαστε καλα!! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!

τι κανετε φιλες μου?? χαθηκα λιγο ε?? χαιρομαι ονως που εγινε αισθητη η απουσια μου κ με ψαχνατε!! αυτο σημαινει οτι με αγαπατε!! :x:x:-p

ειμαι λιγακι πεσμενη ψυχολογικα ρε κοριτσια με ολη αυτη την ταλαιπωρια...τοσο καιρο μαθαιναμε την γλωσσα καναμε ενα σωρο πλάνα για τα της μετακομισης ωρες κ νυχτες ολοκληρες κανονιζαμε τι πρεπει να κανουμε κ πως να το κανουμε ωστε ολα να γινουν οσο πιο σωστα γινεται για το παιδι...κ το χειροτερο ολων πουλησα το αμαξι μου για να βγαλουμε τα εισητηρια μας κ να εχουμε για τα πρωτα εξοδα κ τωρα ειμαι κ χωρις αυτοκινητο....κ ξαφνικα.....τι να πω...απο την μια σκεφτομαι καθε εμποδιο σε καλο αλλα απο την αλλη εδωσα το αμαξακι μου κ εδω χωρις αμαξι δεν γινεται να πας ουτε περιπτερο...δεν ξερω εχω απογοτευτει εντελως...

Ντιμακι κ Νασια περαστικα κοριτσια μου...

πηραμε κ πορτα για την σκαλα κ δεν φτανει...θελει προεκταση... :evil::evil: πρεπει να ξαναπαμε να παρω παλι....λεφτα λεφτα λεφτα...τα νευρα μου πια...

μην σας πριζω κοριτσια μου...ολο μιρλα κ γκρινια θα ειμαι για αυτο εχω χαθει λιγο...αν ειμαι καλυτερα αυριο θα μπω να δω τα νεακια σας...

Υ.Γ. Νασια μου στην εσβησα την 2η δημοσιευση,μην σε ανησυχει καλη μου...ευκολάκι....

τα φιλακια μου σε ολες,να ειστε ολες καλα.... :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!

Σοφακι μου γλυκο εχεις απολυτο δικιο...ειναι ασχημο να σχεδιαζεις κατι τοσο σημαντικο να κανεις ονειρα για μια νεα ζωη και ξαφνικα να ερχονται ολα τουμπα..θα συμφωνησω ομως μαζι σου και πραγματικα το πιστευω ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!αυτο να σκεφτεσαι και θα τη βρειτε την ακρη και θα κανετε το καλυτερο για την οικογενεια σας!

Βικακι μου πιστευεις οτι κατι παιζαται ε;;;εγω παλι οχι...και σημερα το πρωι εκανα τεστ(αυτα τα hometest εχουν πλουτισει αφου πολυλανε φθηνα και τα κανουμε αβερτα)και παλι αρνητικο.ειμαι στην 6η μερα καθυστρεησης πια..θα ειχε δειξει και αργα να εχει γινει η συλληψη.Ωστοσο ο γιατρος μου επιμενει να κανω τη χοριακη και αναλογως(που φυσικα θα βγει αρνητικη) Ν ΑΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ για να δουμε ποτε θα ερθει η κυρια περιοδος...και φυσικα να κανω και ενα τεστ παπ αφου εχω ν ακανω απο περσι που σαραντησα.εσυ οταν λες πονακια τι εννοεις;;ποτε περοιμενεις;ειχατε ελευθερες επαφες;

αυτα κοριτσακια μου...θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα..

και οσο δεν ηθελα να μπω σε αυτο το τριπακι της χοριακης(γιατι φυσικα οταν περιμενεις αποτελεσματα και σιγουρη νασαι για αρνητικο αποτελεσμα τρεφεις καπου βαθια μεσα σου μια μικρη ελπιδα)

θα τον σκοτωσω το γιατρο μου..του το πα..αμαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα μου δυστυχως στις 28/2 επιστρεφω στη δουλεια....γκρρρρρρρ....κριμα ελπιζω να συναντηθουμε καποα αλλη φορα...

για τον κυκλο μου που ρωτας οχι ποτε δεν ηταν απολυτα σταθερος αλλα κυμαινεται μεταξυ 30-33 ημερων,αντε να ερθει 2-3 ημερες νωριτερα,καθυστερησεις εχω πολυ σπανια μετρημενες στα δαχτυλα αλλα βαρβατες, δηλ 2 φορες ειχα 8 μερες καθυστερηση και 1 φορα 6...οποτε παιζει να ναι καμια αλλαγη του κυκλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι .Μπηκα λιγο να δω τα νεασας .Ο Νικολακης κοιμηθηκε και περιμενω τον αντρα μου να γυρισει απο τη δουλεια.Σημερα ειχε πολυ ωραια μερα και πηγαμε με φιλη και το μωρο της για βολτα και μετην ευκαιρια πηγαμε και για καφεδακι .Τα ζουζουνια μας βεβαια δεν μας αφησαν αλλα ηταν ωραια ξεσκασαμε λιγο .Τα παιδακια μας εχουν μια μερα διαφορα .Ειχαν πολυ πλακα .Οτι εκανε ο ενας εκανε και ο αλλος...

Σοφακι πολυ στενοχωρηθηκα με τα νεα σου.Δεν πειραζει κοριτσακι καθε εμποδιο για καλο.Εσεις να στε καλα και ολα θα φτιαξουν ..

Βικακι δωσε χαιρετισματα στη Χρυσα αν μιλησετε και πολλα φιλια στον Αντωνακη σου..

Νασια και Δημητρουλα περαστικα στα μωρακια σας...

Κατερινακι και γω εχω ενα σιδερο αλλα τα αφησα σημερα .Ελπιζω αυριο ..Εμενα με επιασε προκοπη και εφτιαξα ραβανι .Πρωτη φορα το φτιαχνω ελπιζω να εγινε καλο..

Πασχαλιτσα και Ευακι περιμενουμε νεα αυριο

Αυτα φιλια και καλο βραδυ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!

κοριτσαρες,δε σχολιαζω γιατι ειναι αργα και νυσταζω πολυ....ολη μερα βολαραμε σημερα.... ;) λοιπον,η καθυστερηση συνεχιζεται αλλα εχω αναγουλες και ταση για εμετο....ελπιζω αυριο να ερθουν και τα τεστακια που εχω παραγγειλει να κανω αλλο ενα να δω τι γινεται..... :roll:

τα σημαδια της μικρης ειναι καπως καλυτερα...βαζω σπαθολαδο...κι εγω σκεφτηκα μηπως ειναι καποιο ρουχο...παντως,καλου-κακου εκοψα το μελι και βλεπουμε...μπορει να παρω και το γιατρο αυριο να μου πει τη γνωμη του.... :|

παω να κανω εμετο.... :?:?:?:? λετε να ειναι ψυχολογικο τελικα?????????? :?

σας φιλω ολες!!!!!!!!!μακιαααααααα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες τι κάνετε?Δεν είχε πολύ ωραία μέρα σήμερα?

Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε κάτι γενέθλια, μια χαρά η σβούρα μου, έφαγε και 4 κεφτεδάκια για απογευματινό και λύσσαξε στο νερό μετά.

Πασχαλια και Εύα θα μας τρελάνετε στην αγωνία. Πασχαλιά δεν χρειάζεται ραντεβού για τη χοριακή αν πας πρωί το απόγευμα θα έχεις και τα αποτελέσματα.

Εύα μου για τα σημάδια που ρώτησες είχε βγάλει κοκκινίλες σαν μπαλώματα στο κορμάκι και στα χεράκια που μετά απο μισή ώρα περίπου υποχωρούσαν. Μπορεί να μην είναι αλλεργία και να την ενόχλησε κάνα καλσονάκι ή κάνα παντελονάκι όπως λέει και η Νάσια. Για το μέλι ξέρω ότι το δίνουν μετά και τον δεύτερο χρόνο αλλά δεν θυμάμαι το λόγο...

Μάγδα αυτό μου κάνει και μένα εντύπωση ότι με το μητρικό γάλα και τρώγοντας εγώ τα πάντα δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Γιαυτό πιστεύω οτι δεν είχε ποτέ πολύ σοβαρή αλλεργία και οτι τώρα πλέον την έχει ξεπεράσει. Να σου πω και τις τιμές όταν ήταν 6 μηνών είχε στο αγελαδινό γάλα 1,91 και στην α-λακταλβουμίνη 2,32 και τα χαρακτήριζε το εργαστήριο αλλεργία κλάσσης 2- μέτρια. Στον χρόνο οι τιμές ήταν αντίστοιχα 0,38 και 0,51 κλάσης 1- χαμηλή με όριο ανίχνευσης το 0,35. Θεωρώ λοιπόν υπερβολικό να της δίνει η αλλεργιολόγος το γάλα λιγα λιγα ml για να δει αν θα έχει κάποια αντίδραση.

Όσο για τη συνάντηση αφού είναι Δευτέρα εγώ μπορώ οποιαδήποτε ώρα αφού πλέον δουλεύω μόνο Τετάρτη Πέμπτη και Παρασκευή λόγω κρίσης..... Θα χαρώ λοιπόν πολύ να τα πούμε απο κοντά.

Νάσια και Δημητρούλα περαστικά στη Μαρία και στο Θάνο.

Σοφάκι τι θα κάνετε τώρα, δεν τη βρήκατε αυτή που επικοινωνούσατε? Πάντως και εγώ πιστεύω πως όλα γίνονται για κάποιο σκοπό.

Κοριτσάκια πάω να ξαπλώσω. Καλή εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Τί κάνετε; Εμείς καλά είμαστε. Δεν μπήκα καθόλου γιατί είδαμε τον ήλιο και γυρνούσαμε όλη μέρα. Χθές πήγαμε και μια μικρή εκδρομή, η μικρούλα μου καταχάρηκε.

Δήμητρα περαστικά σας. Και εμείς μετά τα γενέθλια της κορούλας μου κολλήσαμε ίωση (ανακάλυψα αργότερα ότι είχε η ανιψούλα του αντρούλη μου) με πολύ έντονη καταρροή. Το κακό βέβαια είναι ότι κόλλησε και μια φίλη μου 7 μηνών έγκυος που είχε έρθει με το αγοράκι της και υπέφερε πολύ!!!!!!!! Αφήστε είναι ορισμένοι που δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα και ειδικά ότι δεν πρέπει να πηγαίνουν σε παιδικό πάρτυ όταν είναι άρρωστοι. Στην προκειμένη περίπτωση πρέπει να το καταλάβουν οι γονείς του παιδιού................. τώρα τα θυμήθηκα και έγινα μπουρλότο γιατί η συγκεκριμένη μαμά δεν υπολογίζει τίποτα σε σχέση με ιώσεις :twisted: . Δεν κάθονται σπίτι τους να γίνουν καλά και μας κολλάνε όλους από δίπλα!!!!!!!!!!! Και μου λέει κιόλας ότι έχω την δικιά μου στην αποστείρωση...... Ουφ, τα είπα και ησύχασα......

Νάσια περαστικά στη Μάμια :) .

Γιώτα υπομονή με την ταλαιπωρία. Μακάρι να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα.

Πασχαλάκι μήπως αλλάζει ο κύκλος σου; Εμένα μου έκανε κάτι τέτοια το καλοκαίρι με αποτέλεσμα να νομίζω πώς είμαι έγκυος, να κάνω τεστ και βεβαίως να μην είμαι. Εγώ αδιαθέτησα χθες βράδυ και πονάω λιγάκι.

Ευάκι αυτοί οι εμετοί εμένα προσωπικά κάτι μου θυμίζουν ;) . Μπεμπάκι μου μυρίζεται!!!!!!!!

Σας είχα ρωτήσει για τα φρούτα που δεν τρώει η Μαριλένα μου. Τελικά της τα κόβω κομματάκια και της δίνω όσα θέλει. Από το να μην φάει τίποτα, καλύτερα μικρότερη ποσότητα. Θα συνηθίσει που θα πάει.

Άσχετο αλλά μήπως ξέρετε μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός εφόσον έχει προηγηθεί καισαρική; Γέννησα με καισαρική και με ενδιαφέρει να το ψάξω.

Αυτά προς το παρόν. Πάω να κάνω καμιά δουλειά.

Φιλάκια σε όλες :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

εκανα χοριακη..οπως ηταν αναμενομενο ηταν αρνητικη 0,1.

τωρα πρεπει να κλεισω ραντεβου να με δει ο ντοκ.

ευακι μου ευχομαι οι εμετοι να οφειλονται σε σπορακι!!περιμνεουμε νεα σου!

φιλακια μικρες,θα μπω ξανα το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μικρα μου.τι κανετε?εμεις μια χαρα.βολτες,βολτες,βολτες....αυτα τα νεα μας.τωρα νυσταζω κ βαριεμαι να γραψω.κλουψ.χαχαχα.πολλα φιλια.μπαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti kανετε μανουλιτσες?Εμενα σημερα ο Θανος ειναι πολυ καλυτερα ο βηχας του,παλι εχει με φλεματα αλλα οχι οπως πριν..Σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας..

Νατασα μου ασε και εγω τα πηρα πολυ..Μα οταν επαιρνα τηλ για να τους καλεσω,οι πιο πολυ ελεγαν,ξες ειμαστε χαλια,εχει ακομα βηχα η μικρη,δεν ξερουμε αν θα ερθουμε,και νομιζα οτι δεν θα ηταν και πολλοι αλλα τελικα ηρθαν οι αρρωστοι ολοι!!Αυτο δεν ειναι σωστο που κανουν ομως,το αλλο το παιδακι τι σου φταιει και η μανα να ανησυχει στα καλα καθουμενα και να ψαχνεται?Μια φιλη μου με πηρε τηλ και μου ειπε οτι δεν ηρθε γιατι ο ενας της γιος ειχε βηχα,και επειδη κολλιεται πολυ ευκολα,δεν ηρθε παρ'ολο που εκλαιγε τα παιδακι και ηθελε πολυ να ερθει..Δηλ.αυτη ηταν χαζη?Τεσπα φανταζομαι και η φιλη σου η εγκυος τι ταλαιπωρια τραβηξε μεχρι να συνελθει γιατι δεν μπορεις να παρεις και φαρμακα..ΑΧ ασ'τα να πανε..

Πασχαλια μου,κριμα που βγηκε αρνητικη αλλα μην απελπιζεσαι..Θα ερθει συντομα το μπεμπακι σου,μην το βαζεις κατω..

Ευακι μου ελπιζω να εχουμε ευχαριστα νεα..Νομιζω οτι κατι υπαρχει μεσα στην κοιλιτσα σου που σε φερνει αυτες τις αναγουλες..

Γιωτακι μου γλυκο,ειναι ερκετα δυσκολο αυτο που κανεις καθε μερα αλλα ειναι για το καλο των παιδιων..Σιγουρα ειναι σε καλα χερια και θα εισαι ησυχη τουλαχιστον οτι περνανε ζαχαρη..Δεν νομιζω να κρατησει αυτο για πολυ αλλα και οσο κρατησει,να ξερεις 1000 φορες στην μαμα σου παρα σε ξενα χερια!!Φιλακια πολλα και στα ταλιμπανακια σου..

Σοφακι μην στεναχωριεσαι κοπελα μου.Ο,τι γινεται για καλο γινεται,να εισαι σιγουρη γι'αυτο..Και ο,τι μαθαινεις ειναι καλο και δεν παει χαμενο..Ισως ο Βασιλακης παρει καμια Αυστριακη και χρειαστε να κανεις τον διερμηνεα για τα προικια!!Το σκεφτηκες αυτο καθολου?Γι'αυτο μην απελπιζεσαι Σοφακι μου..

Τσελινκα μια χαρα που κανατε και βολτιτσες..Ηθελα και εγω να κανω τον Θανο αλλα φοβομουν με τον βηχα του μην γινει χειροτερα,αλλα τον εβγαλα λιγο στην αυλη και χαιροταν τοσο πολυ..

Κανκουρακι μου μια χαρα η Αγγελικη,τρωει και κεφτεδακια?Μια χαρα!!Εσυ της τα εδινες λιγο λιγο η μονη της το πασπατευε?Καλη η ιδεα να κανω τον Θανο,μπας και φαει..Τωρα τελευταια με το ζορι τρωει και τον κυνηγαω απο πισω για να φαει..Ασε πολυ με παιδευει στο φαγητο παλι..

Κοριτσια σας αφηνω γιατι νυσταζω απιστευτα..Τα λεμε αυριο..

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

με τις μεγαλες ωρες εγω σημερα..

γαμωτο εχω κρυαδες κ γενικα δε νιωθω καθολου καλα κ εχω κ πολλα νευρα.αργησε κ λιγο να κοιμηθει ο αντωνης κ γενικα σημερα ειμαι καπως.νιωθω μια θλιψη χωρις λογο.

πασχαλια μου καταλαβαινω οτι καπου σε πειραξε η αρνητικη χοριακη αλλα συντομα θα κρατας στα χερια σου μια θετικη!!κ που ξερεις μπορει του χρονου τετοια εποχη να κρστας στην αγκαλια σου το δευτερο μωρακι σου!αυτο το λεω κιολας με αφορμη η αδελφη του νονου του αντωνακη εχει μια μπεμπουλα 6 μηνων κ εμεινε εγκυος στο δευτερο απλα κατα λαθος..οσο για τα πονακια τα δικα μου ειναι περιοδου,το αποκλειω για εγκυμοσυνη γιατι δεν εγιε κατι υποπτο.τωρα τι να πω,παντως δε νομιζω..

σοφακι μου με στεναχωρησες κ εμενα.οσο για τα λεςφτα αυτο λεω κ εγω.βαρεθηκα..

κοριτσακθα μου θα σας αφησω,νιωθω καπως..πολλα φιλια σε ολες καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τί κάνετε; Δεν βλέπω κίνηση σήμερα!!!!!!!!! Μάλλον βολτάρετε λόγω καιρού...... Εμείς αυτό κάναμε το πρωί, είπαμε να το εκμεταλλευτούμε τώρα που έβγαλε λίγο ήλιο και να ξεχυθούμε στις παιδικές χαρές.

Φιλάκια σε όλες :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Φιλενάδες!!!!!!!!!!

Τι κάνετε??

Σοφάκι μου γιατί τελικά δεν θα πάτε εξωτερικό?? Δεν κατάλαβα .... κάθε εμπόδιο για καλό βρε παιδί μου!!!

Πασχαλάκι , δεν πειράζει για την χοριακή έχεις τον Μακούλη να σε παρηγορεί .. ΄θα έρθει και το δεύτερο νινί εκεί που δεν το περιμένεις!!

Δήμητρα τέλεια που ο μικρούλης σου είναι καλύτερα !!!

Μάγδα μου για 28/02 τι ώρα θα μπορείς το πρωί?? Εγώ αν είναι να έθω , θα έρθω μόνη μου και για λίγο γιατί έχω δουλειά μετα ... Θα έρθει και καμία άλλη???

Κοριτσάκια τρέχω να πάω να παρω την μικρή από το σχολείο, θα προσπαθήσω να μπω το βράδυ να τα πούμε καλύτερα!!!

Τα φιλιά μου σε όλες σας και στα γλυκά μωρά σας επίσης!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...