Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Θα σκάσω.. τοση ωρα παλευω να την ταισω και εχει κλεισει πεισματικά το στομα και δεν δεχεται τιποτα!!! Της δινω τα χθεσινα γιουβερλάκια με τραχανα και σουπα λαχανικων αλλα τιποτα!! Τωρα της εβαλα νεο φαγητο στον ατμομαγειρα για να γινει γρηγορα!!! 'Η μηπως να την αφησω να πεινάσει μπας και φαει το ιδιο;

την προηγουμενη φορα οταν πεινασε εκλαιγε αλλα το ιδιο δεν το εφαγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασι κουρεμα "κατσαρολακι";;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol: καλε πεθανα δε το εχω ξανακουσει!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μωρη Σωσω κανονισε να ερθω καμια μερα και να βρω το κορμι με κανενα κατσαρολι στο κεφαλι!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ρε σκατοπαιδα μου λειψατε!!!τη Κυριακη ελπιζω να ειμαστε οκ να παμε πουθενα! ;)

Αναστασια μενου του Αλεξ;;; λοιπον σημερα περα απο τη σκατοκρεμα που εφαγε το πρωι(ειπαμε με το γαλα εχει τσακωθει),εφαγε 2 μπισκοτα digestive που του τα δωσε μια θεια μου που πηγαμε το πρωι και 1 αχλαδι..οταν ξυπνησει κατα τις 5 θα του δωσω φακες απο τις οποιες υπολογιζω να φαει 5 κουταλιες και θα προσπαθησω και για κανενα αυγο αλλα προβλεπω να ξανατρωει κρεμα το βραδυ! :? Καλα δε το συγκρινω με τη δικια σου σε καμια περιπτωση αλλα εμενα ειναι που δε πινει και γαλα και αυτες οι κρεμες στο στομαχι μου καθονται!!! :evil:

Μαρακι και βεβαια του δινω χθεσινο φαγητο!!!!μαγειρευω για 2 μερες συνηθως κι αμα θελει! :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη, για τα ισοτονα και τα υπερτονα διαλυματα οπως τα λεει και η ΣΩΣΩ τα ξερω κι εγω. Το ισοτονο έχει οσο αλατι εχει το δακρυ μας και το υπερτονο οσο αλατι εχει το θαλασσινο νερο.

mariamg, καθε βδομαδα τρωει δυο μερες συνεχομενα το ιδιο φαγητο: ψαροσουπα με το ψαρι μεσα φυσικα. Ειναι μετριο-μεγαλουτσικα τα λαυρακια που παιρνω και ειναι πολυ για να το φαει σε μια δοση, εμεις δεν το τρωμε, ο γατος βολευεται με τα κοκκαλα και το κεφαλι, οποτε... Καμια φορα μου βγαινει περισσοτερο και καποιο αλλο φαγητο οποτε τρωει και απο αυτο την επομενη μερα, μονο που το πειραζω λιγακι (προσθετω ντοματα, καποιο ζυμαρικο, καποιο λαχανικο, ρυζι...) για να μη του φαινεται ιδιο.

Χρυσα, θα το παρω το νασαλιν και θα φτιαχνω το υπερτονο μειγμα που φανηκε οτι τον ωφελησε τελικα με τα φακελακια και με ζεστο νερο, αλλωστε το υπεροτονο δεν επιτρεπεται περισσοτερο απο 3 φορες τη μερα, μονο που δεν καταλαβα αν πρεπει να παρω το junior που ειναι απο 4ων ετων ή αν υπαρχει και baby.

ΣΩΣΩ, τι επεται επαγγελματικα εννοεις φανταζομαι... Για την ωρα περιμενω απο μερα σε μερα να ξεκινησω εκπαιδευση 2-3 ημερων σαν τομεαρχης για την απογραφη πληθυσμου και κτηριων που θα γινει... Δε μιλαμε για καμια δουλεια αλλα για απασχοληση part time και ελευθερου ωραριου με χαρτζιλικι αντι για μισθο και φυσικα ανασαφαλιστη. Δεν ξεφευγω και πολυ απο το κλισε το πτυχιο στην κορνιζα και κανουμε κατι ασχετο αλλα το χρειαζομαι αυτο το χαρτζιλικι για γενικο ρεκτιφιε, για να πληρωνω το γυμναστηριο και για να παιρνω και καμια βλακεια του μικρου και οπωσδηποτε το να βγαινω λιγο απο τα ντουβαρια καλο θα μου κανει. Η στατιστικη με κυνηγαει ανενελητα οπως και τα λογιστικα και οτι δουλεια και να βρισκω σχετιζεται με αυτα κι ας τα συχαινομαι. Μεχρι τα μεσα Ιουνιου το αργοτερο παντως θα τελειωσει αυτο και θα κανω ενα ταξιδακι στην Κυπρο απο οπου προερχεται και το πτυχιο μου για να κανω τις απαραιτητες κινησεις εκει για να αποκτησω αδεια ασκησεως επαγγελματος ψυχολογου. Αυτο θα το εχω στα χερια μου μεχρι το Σεπτεμβριο το αργοτερο. Μετα εχουμε τις διαδικασιες με το ελληνικο κρατος και αυτο δεν εχω ιδεα ποσο θα παρει χρονικα. Μεχρι να ξεμπερδεψω με τις τυπικουρες, εθελοντικη εργασια ή αν ειμαι πολυ τυχερη βοηθητικη με μικρη αμοιβη σε ενα ξενωνα για ψυχικα ασθενεις που υπαρχει εδω. Ελπιζω απο Ιανουριο - Φευρουαριο του 2012 να καταφερω να ανοιξω το γραφειο μου. Και μετεκπαιδευση σε μια συγκεκριμενη μεθοδο θεραπειας που μου εχει κανει κλικ θελω να κανω και μια ομαδα να ανοιξω στο mammyland και να την υποστηριξω αλλα πρεπει να επικοινωνησω με τη Λενα πρωτα μιας και θα ειναι ειδικου περιεχομενου... Εννοειται πως αν στο μεταξυ κατσει και κανενα περιστατικο που να μπορω να διαχειριστω στο δικο του χωρο δε θα το αφησω να παει χαμενο. Αυτα σκεφτομαι... Τι λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενδιαφεροντα ολα αυτΑ...

εγω τραωαω μυξες...κουραστηκα..νασαλιν μπειμπι ειπε η σες..θα παω σε λιγο να το παρω...

αν και ντεκαπαρισμενη ξανθια δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργει αλλα θα λεει οδηγιες χρησης..του πουστη.!!!με το μπαρδον..

και ναι..σημερα εφαγε μπαμιες με κοτοπουλο..εγω ουτε να το δω..και τις εφαγε..το περισσοτερο σε ποσοτητα φαγητο που εχει φαει..

και αυγο .ακι μισο φορυτο..αντε κανενα χυμο το απογ και ...σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ πια αυτες οι μυξες και τα ρουφηγματα... τα εχω βαρεθει... ευτυχως εδω και λιγες μερες ο δικος μου ειναι εντελως καλα. Καλα εφαγε παλι το μικρο σου ΣΩΣΩ ε? Και απο τον ιασωνα δεν εχω παραπονο τσακισε 2 μπιφτεκακια κοτοπουλο με πατατες φουρνου, ηπιε και το χυμο του μολις ξυπνησε αλλα με τη μπανανα δεν ξερω τι εγινε γιατι τον εστειλα ολο μ' αυτη στη μανα μου. Θα μαθω μια και καλη το βραδυ. Σε καμια ωρα δηλαδη...

Το link που εβαλε η Χρυσα εχει και τις οδηγιες με εικονες... για το νασαλιν λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασαλιν παιδικο..

οχι μπεμπε

κανονικα ειπαμε ειναια πο 4 ετων αλλα εως 10 μλ ειναι ασφαλη για παιδακια απο 6 μηνων

Εχει και μεσα οδιγιες μην ανισυχειτε..δεν ειναι κατι δυσκολο ουτε στη συναργμολογιση ουτε πουθενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το jounior παιρνουμε λοιπον... αλλα απο Τριτη... κι εδω απεργουν οι φαρμακοποιοι. Εγραψες βρε ΣΩΣΩ οτι θα πας αλλα δεν ηξερα για ποιες πολεις ισχυει η απεργια Παρασκευη και Δευτερα... τζαμπα την εφαγες τη βροχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη πολυ ενδιαφεροντα τα σχεδια σου αλλα βλεπω εχεις μελλον μπροστα σου...Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!! :-bd

Οσο για αυτο που ειπες για το μασημα κι εμενα τα ιδια κανει! Αν προκειται για καμια μαλακια τα κατεβαζει αμασητα(μεχρι και κουφετο με αμυγδαλο εχει φαει χωρις κανενα ζορι!) αλλα για τιποτα υγιεινο παθαινουν αγκυλωση οι μασελες του!!!

Σωσωκα ρε ξεσκιστηκε το Μαρθουλινι στο φαι σημερα!!!!! :-bd:-bd \:D/ \M/

Εμενα μη πω παλι τι εφαγε το σκατιαρικο!!!!! αααχχχχχ ποση υπομονη ακομη;;;; :evil:

ολη μερα με 1 αχλαδι,2 digestive,2 πηρουνιες ομελετα,50ml(κι αν..) γαλα με τσιριος και φυσικα κρεμες...

Αλλα δε τον πιεσα καθολου...δε θες μη φας να δουμε μεχρι που θα παει αυτη η κατασταση! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι λλα εφαγα ντερμπι...αξιζε!!

Ντερμπι τη σοκολατα λες? Κι εγω νομιζα πως λες για καποιο καυγα μεσα στη βροχη...

Μολις πηρα και το e-mail σου. Χιλια ευχαριστω!!!

Η μανα μου ειπε πως την εφαγε τη μπανανα πολυ ευκολα μεσα σε 10 λεπτα... Υποπτο λεω εγω... Εφαγε σαν κτηνος το μεσημερι και για την ποσοτητα κρεμας που καταβροχθισε για βραδυ δε γραφω... ειναι ντροπη για αυτο το θεμα... Ειχε πιει και ενα ποτηρι φρεσκοστιμενο μανταρινι πριν παει στη μανα μου... Με δουλευουν χαλαρα... μολις ειδε η μανα μου τα ζορια του εδωσε 2-3 μπισκοτα και πηγε η μπανανα στα σκουπιδια, σιγουρα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα μπω σα τσοντα..

καλα εισια τονια?καμια ενοχληση/>?εγω τιιιιποτα

πηγα γιατρο..ειναι 3200(πολυ μου φανηκε)

κ ειναι με το κεφαλι κατω αλλα ανσκελα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη πολυ ενδιαφεροντα τα σχεδια σου αλλα βλεπω εχεις μελλον μπροστα σου...Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!! :-bd

Οσο για αυτο που ειπες για το μασημα κι εμενα τα ιδια κανει! Αν προκειται για καμια μαλακια τα κατεβαζει αμασητα(μεχρι και κουφετο με αμυγδαλο εχει φαει χωρις κανενα ζορι!) αλλα για τιποτα υγιεινο παθαινουν αγκυλωση οι μασελες του!!!

Σωσωκα ρε ξεσκιστηκε το Μαρθουλινι στο φαι σημερα!!!!! :-bd:-bd \:D/ \M/

Εμενα μη πω παλι τι εφαγε το σκατιαρικο!!!!! αααχχχχχ ποση υπομονη ακομη;;;; :evil:

ολη μερα με 1 αχλαδι,2 digestive,2 πηρουνιες ομελετα,50ml(κι αν..) γαλα με τσιριος και φυσικα κρεμες...

Αλλα δε τον πιεσα καθολου...δε θες μη φας να δουμε μεχρι που θα παει αυτη η κατασταση! :evil:

Δε σου τη δινει που ειναι 2 χρονων και μασανε επιλεκτικα? Ειμαι βεβαιη οτι αν δωσω του Ιασωνα γουρουνοπουλο σουβλας π.χ. θα φαει μεχρι και τα κοκκαλα...

Εχω μελλον... ελπιζω λαμπρο! :lol::lol::lol: Κατα τα αλλα... σ' αυτη τη φαση ειμαι χαρουμενη και δε με νοιαζει και πολυ ποτε θα φτασω στον τελικο στοχο. Κανενα ευρω να βγαινει, σιγα-σιγα και με σχετικα με τις σπουδες μου πραγματα και χρονος υπαρχει... αλλα 67 χρονια εχω μπροστα μου μεχρι τα 100... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανπας μεχρι τα 100 αγγελικη θα εισαιηρωας..

γενικα εχετε πολοους ψυχολογουες στο μεςσολ;;

δε σε ρωταει αν χρειαςζεται ολος ο κοσμος...χαχαχαχ!!

καλημερα και απο μενα..δουλεια εγω...πολυ καλυτερα εγω..δε σας λεωγαι την μικρη γιατι αυτη..τελος..ξεαρρωστησε..

χθες ηπιαμε το καινουργιο γαλα..το αλμιρον..(τονια μην ακους)

[παιδια το ηπιε..και μαλισταδεν της το εβαλα μισο μισο...

αντε να δουμε σημερα και αυεριο..

και δε μυριζει βανιλιλα ρε.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε;;γινανε παχυσαρκα τα παιδια σας και σταματησατε να γραφετεε;; :lol::lol::lol:

εμεις καλα...σημερα φγαμε τραχανα με μπιφτεκι..και μετα απο μιση ωρα μισο γιουρτι...

και το πρωι της δινω φρουτα και καπακι αυγο..

να μην ειναι το αυγο ξεχωριστο γευμα..απογ δε τρωμε γιατι φουσκωνουμε απο ολη την ημερα!!χαχαχ!!

το αλμιρον το πινει παντως...

επειδη το αλλαξαμε χθες.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAA..εσεις φαγατε καλααααα..

εμεις φαγαμε σημερα...

7 κουταλιες ρυζογαλο...

2 ρυζογκοφρετεσ

δυο δαγκοματιες μπριζολα

1/4 ψητη πατατα..

αυτααααα...

και σε λιγο θα ποιου μεγαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κορίτσια;

Εμεις το πρωι ηπιαμε λιγο αλμιρον!!Απιστευτο και ομως αληθινό!!!! Ολη μερα ομως ηταν μεσα στην γκρινια επειδη δεν μπορουσε να ενεργηθει!! Επειδη δεν ξερω απο τα ξενα γαλατα μιας και δεν τα δεχεται η μικρη μου. Μπορει να της δημιουργησε θεμα το αλμιρον; Το τελευταιο διαστημα κανει κακα της 2-3 φορες την ημερα, κάθε μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες τι γινεται;;; :D

Βλεπω το αλμιρον παει καλα ε;;; μεχρι και ο δικος μου ξεκινησε και πινει εστω και ελαχιστο με τσιριος!!!:lol:

Καλα σημερα παραλιγο να το σκοτωσω!!! Απιστευτη γκρινια οοοληηη μερα και να μη θελει να φαει τιποτα!!! φωναζε οτι θελει μονο σοκολατα και μπισκοτα!!!!! :o Μιλαμε με εφερε στα ορια μου!!!!! :twisted:

Τελικα εφαγε ουτε το μισο κοταπουλο με τραχανα,μισο αυγο,2 αχλαδια... :?

Α και φυσικα το πρωι που ανεβηκαμε στη μανα μου και ετρωγε η ανιψια μου σοκοφρετα, αναγκαστικα του εδωσα ενα πολυ μικρο κομματι...αυτες οι γιαγιαδες με εχουν καταστρεψει!!!! :twisted:

Αγγελικη ναι ρε συ μου τη δινει απιστευτα που 2 χρονων σκατα και μας δουλευουν!!! :evil: Το κοτοπουλα σημερα αν εμπαινε κανενα κομματι στο στομα του λιγο πιο μεγαλο απο το νυχι μου,το εφτυνε και εκανε το κακο χαμο να ανοιξει τη μπουμπουνιερα απο το χθεσινο γαμο να φαει τα κουφετα!!!! εννοειται οτι δε τον αφησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα δυσκολο μου φαινεται να την εχει επηρεασει το γαλλα...

δες το ...τσεκαρεανσυνεχισει να πινει γαλα, καιεχει δυσκοιλιοτητασ μπορεις να το συνδεσεις..

ρε τονια....κουφετα,ε;;

τι να πω...

τα θελει και κομματακια το πουλακι μου ;;;

εγωκ καλα..στη δουλειαειμαι...

η μικρη πλεον δεν μας αφηνει ουτε για τσιγαρο να παμε..

το εκανε πριν 3 μερες..την αφηναμε παρκο και βγαιναμε για 1 τσιγαρο..τωρα οδυρεται..

θα τηςε περασει φανταζομαι!

καλημερα και καλη εβδομαδα

!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...αγωνιστικους χαιρετισμους..

μαρακι δε νομιζω αμεσως να ειναια πο το γαλα..

αν και το γαλα σκονη γεννικα κανει λιγο στουμπομα..

αλλα δες το παρακολουθηα την για μερικες μερες

Ξυπνησε στις 6 και ηπιε γαλα..

για πρωινο εχει ψωμακι με τυρακι λαβασ κιρι και μελι...δεν ξερω ποσο θα φαει..

για μεσιμερι θα εχει ψαρι στον ατμο..σολωμο για την ακριβεια..με λαχανικα..

αντε να δω το θα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ παιδια....ξερεις τι ειναι λεει καλο και αρεσει σταπ απιδακια;;;

το μαμπυμπελ..καπως ετσι λεγεται..και λεει εχει και ασβεστιο...

εγωδ δε δινω..απλα ετσι μου ρθε..

δινεται εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...