Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω περαστικα της κ παλι!Τοσο χαλια?

Κ εμεις μια απο τα ιδια!Λιγο καλυτερα βεβαια...Κατι

ψιλα τα τρωει!...

Το καινουριο σας το'πα?Θελει να τρωει μονη

της...Ειτε γιαουρτακι ειτε σουπα...Μονη της!!!!......

Ααααααααααχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα αναστασδια..ρε παιδια υτα δικα σας εχουν κανει ωτιτιδες;;και αν ναι,ποσες;;

εμενα εχει τρελο βηχα ρε γαμωτο..

σες μαλλονδε θα παρω το εργαλειο που ρεγραψες γιατι ειεπε η γιατρος οτι μονο με πιεση φευγουν οι μυξες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

\Σωσω εμαν αμικρο παθαινε..

για ν ακαταλαβεις αν ποναει πιεσε ελεφρα πισω απο τον λοβο...αμα ουρλιαζει απο νον πονο..καταλαβαινεις..

Να το παρεις το εργαλειο..δεντ ο συζητω..βαζε κανινικα τον ορο που εχεις ..αμα θες ζεστανε το λιγο ..εγω σωθηκα..

καθε δοντι και μηξες..πηχτε ςκαι εννιωτε πρασινες..καθαριζει τελεια..δεν καταπινει ..η τεχνικη ιδια με την κλασσικησυρηγκα οχι τοσο βαρβαρη και πιο υγειηνη..δεν μαπινει τιποτα μεσα στη μυτη οποτε και δεν φοβασαι μη γραντζουνισειςς τιποτα

Αναστασια αμα θελει..αστηνα να φαει μονη της..και μενα μονος του ρρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω μου αν ειναι η ιωση που κυκλοφορει κανει 4 μερες πυρετο... :cry: Και πολυ βηχας!!!! :o Σου ειπα φιλεναδα θα ταλαιπωρηθει με αυτη τη κωλοιωση...

Το Μαρθουλινι μου μωρε..... :cry::cry:

Σημερα ελεγε στο ραδιοφωνο και στην εφημεριδα οτι στη Κρητη και ειδικα στο Ηρακλειο εχει πρωτοφανη εξαρση αυτης της ιωσης που αλλα τα στελνει με πνευμονια,αλλα με βροχικα κτλ κι εχουν γεμισει ΠΑΓΝΗ και Βενιζελειο!!! :o

Ελεγε μαλιστα στην εφημεριδα να κρατησουμε τα παιδια οσο περισσοτερο μπορουμε στο σπιτι...αντε τωρα να κρατησεις τον Οσαμα Μπιν Λαντεν στο σπιτι.... :?:?:roll:

Αναστασι ωραια... ξεκινησατε κι εσεις να θελει να τρωει μονη της;;;;; ε πηγαινε να συνταγογραφησεις μερικα λεξοτανιλ να τα χεις ευκαιρα!!!! :lol::lol::lol:

Εμενα σημερα ηθελε να του βαλω γαλα(ναι καλα διαβασατε γαλα!!!) με τσιριος και να τα τρωει μονος του με το κουταλι...ε περιττο να πω οτι τα λουστηκε και τον αλλαξα απο κορφης!!!! :twisted::twisted: Τουλαχιστον ηπιε λιγο γαλα μετα απο 1,5χρονο και δεν εφαγε κρεμα για πρωινο... :roll:

Μετα εφαγε 1 1/2 αχλαδι,1 αυγο και 1φετα τυρι τρικαλινο...οταν ξυπνησει εχει αρακα με κοτοπουλο,πατατες και καροτα αλλα δε ξερω αν μου κανει τη τιμη ο μεσιε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια τελειο αβαταρ..και συ κουκλα..αλλα σε εχω δει και απο κοντα και εισαι...σουπερ!!

ασχετο..στο θεμα μας..

εμεις σημερα καλυτερα...

λιγοτερες μυξες..οχι πυρετο ως τωρα..

αντε να τελειωσει αυριο η ιωση να παρουμε τους δρομους..πολυ κατσαμε σπιτι..δε μπορω αλλο..

παιδια εκανα κατι εγολαβους...μουρλια..και γω εχω συνταγη σες για μπισκοτα τυπου μπαρες βρωμης..

αν θελες να την γραψεις..

τονια μην την ζητησεις..

δεν εχιε νοημα.

ayrio eimai apog..

ρε συ τονια 1 χαρα εφαγε...μη μιλας...

οκ σε.ς.θα το παρω μαλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη με το θεμα φαγητο σημερα!!!!

Τα καταφεραμε αρκετα καλα για τα δεδομενα της!!!

Μεχρι τελευταια στιγμη πριν το ντουζακι ηθελε να φαει!!!! :lol:

Οχι ποσοτητα,..Ξερετε!Δεν εχει σημασια αυτο!!!

Σωσω μου ευχαριστω!

Αντε με το καλο να παρετε τους δρομους!!!!

Κ εγω εσκασα γτ σημερα μειναμε μεσα(ημουν λιγο κρυωμενη κ δεν ειχα αμαξι)...

Ποιο γλυκο ειναι ο εργολαβος?Δεν θυμαμαι...

Εμενα δε με πειραζει να τρωει μονη της...αλλα σουπα?Κ αντε να εχει

αυτη 1 κουτ κ εγω αλλο ενα..Αλλα ΜΟΝΟ αυτη?Αχ τρελλοκομειο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω φυσικα και τη θελλω..το ρωτας...γραφε γρηγορα...μπας και την κανω το ΣΚ

Εμεις ειμαστε παλη οπως παντα...

χτες εφαγε ενα ΟΚ μπολ μεσιμεριανο..και μετα απο αυτο τιποτα..μονο μερικα κορν φλεικσ

ηπιε 200 γραμμ γαλα..και ξεραθηκε στον υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια οντως καταπληκτικη φωτο!!!!! :-bd

Τελεια με την Αννυ και το φαγητο!!!!!!αντε να συνεχισει ετσι και καλυτερα!!!! :D

Κι εμενα ο δικος μου χθες και σημερα τρωει πολυ καλα για τα δεδομενα του!!! Με μαλακιουλες βεβαια αλλα χαλαλι!!! :D

Σωσω δε τη θελω ρε τη συνταγη σου!!! [-([-( αφου αμα κανεις θα μου δωκεις κι εμενα του φτωχου!!!!! :)):))

Κι εγω πηρα σημερα μαυροματικα να σου κανω οταν ξαναβρεθουμε! Τη Παρασκευη το απογευμα θα εισαι φρι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σενα οποτε θελεις...να ειμαστε καλα μονο και οτι θελεις..

στη διυλεια ειμαι πρωι..

οταν παω σπιτι θα στην δωσω..αυριο μ,αλλον..τωρα ειμαι δουλεια..

καλαεμενα σαν να ξεκινησε να τρωει λιγο..ψαροσουπα..ζουμι βασικα..

με λιγο ψαρι και καροτο..

15 κουτ..

φρουτα..τιποτα...και αυγο θα φαει μαλλον...ελπιζω δλδ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα δεν ειναι δεδομένο αυτο!! Εμένα ποτε δεν δεχτηκε κρεμμες, και φρούτα αρχισε να τρωει μετα απο την καθημερινή προσπάθεια 4,5 μηνών σχεδον!!! Αλλα με τις σουπες τα πηγαμε σχετικα καλα!! Ειδικα με τον τραχανά, τον οποίο λατρέψαμε!! Η Τονια εχει δικιο, μην την πιέζεις, οσο θέλει!! Υπάρχουν καποιες νεες κρεμμες της νουνου "κοιμάμαι και μεγαλώνω" που τις βάζεις στο γαλα, τις δοκίμασες;

thouli,τονια πλησιάζεται να γεννήσετε!! Με το καλο κοριτσια!!!

Σωσω πως ειναι το ζουζουνι σου;

Εμεις σημερα φαγαμε ξανα τραχανα και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Φυσικα τον πουρε πατατας ουτε που τον αγγιξαμε αλλα το ψαρακι στον ατμο το φάγαμε!!Αυριο θα της φτιαξω τα γιουβερλάκια με τραχανα αν καταφερω να βρω την συνταγη της Μπαρμπαριγου. Απο χθες την ψαχνώ και ακομα δεν την βρήκα!!! Προχθες παθαμε νήλα γιατι μαζι με τον κροκο της εδωσα και ελαχιστο ασπραδι. Ελαχιστο,απλα δεν καθαρισα τον κροκο οσο καλα τον καθαριζω συνηθως. Ειναι 11,5 μηνων και ειπα να αφησω λιγουλακι. Της εδωσα και ωμη ντοματα για πρωτη φορα αλλα χωρις σπορους και μεσα σε ενα διωρο μου γεμισε σπυρακια σε ολο το σωμα. Την βουτηξα και της εκανα μπανιο και ευτυχως τα σπυρακια εχουν υποχωρησει αρκετα. Η παιδιατρος μου ειπε πως μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος αλλα εγω προβληματιζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti πΑραπανω εχει η γιουβαρλοσουπα της αργυρους ρε μαρια;;θα μας τρελανεις;;\

καλα ειναι το κομματι...

δε τρωει εννοεται..αλλα δεπ ειραζει..

πειραζει αμα δωσεις κροκο;;;;ασπραδι εννοω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την κανονικη γιουβαρλοσουπα με ρυζακι δεν την τρωει!! Το σιχαινεται το ρυζι σε οποια μορφη κι αν της το δωσω. Ελπιζω πως αυτη την ρυμαδιασμένη συνταγη που εχει τραχανα αντι για ρυζι θα την φαει, αν καταφερω να την βρω. Ηθελα να ηξερα απλα βαζει τραχανα αντι για ρυζι ή κανει και κατι αλλο ωστε να μην διαλυθουν τα γιουβαρλακια στο ζεστο νερο;

Γεμισε σπυρακια σε ολο το σωμα βρε συ και το μονο διαφορετικο που ειχε φαει ηταν ελαχιστο ασπραδι και ωμη ντοματα χωρις σπορια!! Υποθετω πως ισως κατι απο αυτα να προκαλεσαν τα σπυρακια!! Περιμενω να φυγουν τελειως για να της δωσω ξανα και να μαθω τι την πειραξε!!Αν την πειραξε κατι απο αυτα!! Ειχε φαει αυτα,ε να γιαουρτι που τρωει 1 μηνα σχεδον και 1μπισκοτο νιουρτισια που τρωει 3 μηνες. Δεν νομιζω να την πειραξε κατι απο αυτα. Ιδιο απορυπαντικο, ιδιο μαλακτικο, ίδιο υγρο πιατων και τα ρουχα της καλα σιδερωμένα. Τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη απαπαπα κι εσυ του Ιωβου την υπομονη ε;;;!!!!! :?

Υπομονή γαιδουρινή :lol::lol:

Το Σάββατο το πρωί που ήμουν σπίτι (Σαβ/κο δε δουλεύω) του είχα δώσει να φάει μια μπανάνα και τη κρατούσε στο χέρι του απ' τις 10:00 μέχρι τις 12:00 και δεν είχε φάει ούτε το ένα τέταρτο!!!!

Στο τέλος του την πήρα και τη πέταξα και μετά έκλαιγε επειδή του την πέταξα :((:(( και ήθελε να την πάρει απ' τα σκουπίδια να τη φάει 8-}8-}~x(~x( [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αγωνιστικους χαιρετισμους!!!

Χτες παρα τον πονο μου- αναγουλες τρελες..εκανα κατι μαφιν με κορν φλεικσ και μελι..

η πεθερα λεει οτι ο μικρος χλαπακιασε ενα ολοκληρο για πρωινο μαζι με το γαλα του...

:ymparty::ymparty::ymparty:

Σημερα θα φαει μπορσ...αντε να δω..ποσο θα φαει..και αυτο του αρεσει

μαρια πιθανων αν την πειραξε η Ντοματα..

του δικου μου κανει συγκαμα...σε οποιαδηποτε μορφη και να ειναι

Γ'αυτο στα φαγητα του βαζω ελαχιστη σπιτικη σαλτσα που εφτιαξε η μαμα μου..ελαχιστη ομως

Σημερα δεν ειμαι καλα..

πρεπει να φαω κρεας..και δεν μπορω ουτε να το μυρισω..μου φαινετε οτι το αλλο μωρο θα ειναι χειροτερο απο τον Τζεφ..τουλαχιστον αυτος μεχρι προσφατα ετρωγε το καταπετασμα..τωρα και τωρα αρχισε τα νουμερα..

εχουμε ακομα 4 δοντια να βγαλουμε..αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Το πρωινο μας δεν αρχισε καλα με το ζορι εφαγε το μισο γιαουρτι με την φρεσκια μπανανα!!!

Κυριακή τι να σου πω; Κουράγιο!!!!!

Σεσιλια λες να ειναι η ντομάτα; Της βαζω πολλες φορες στο φαγητο αποκλειστικα φρεσκια ντοματα και δεν την εχει πειραξει μεχρι τωρα. Ποτε ομως δεν την ειχε φαει ωμη και με φλουδα. Θα της δωσω και σημερα που ηρεμησαν πολυ τα σπυρακια για να δω. Αν ειναι η ντομάτα μπορει να την πειραξει και στο φαγητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως δεν ξερω κι'ολας..φανταζομαι οτι το ασπραδι ηταν ελαχιστο..αλλα λες καια υτο το ελαχιστο να το προκαλεσε;;;

ειναι παντως σε ηλικια που αλλοι δινουν ολοκληρο πλεων το αυγο..τι να πω..

δοκιμασε πρωτα την ντοματα..και μετα απο καμποσες μερες και ασπραδι...

μακαρι να μην ηταν τιποτα απο τα δυο η να φταιει ο συνδιασμος και να μη ξαναπαυει τιποτα

Εμας παντως η ντοματα μας κανει οξινα ουρα..δεν ξερω γιατι αλαλ οποτε εχουμε ντοματουλα στο φαη κοκκινηζει γυρω απο το πουλακι του..και μαλλων κοκκινιζει πολυ γιατι ασχετα το ποσοσ εχει βεξει την πανα τον αλλαζουμε ανα δυωρο τουλαχιστων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται και απο μας..τι ειναι τα μπορσ;;;

οντως μπορει να ειναι απο την ντοματα..

εεις καλυτερα..λιγοτερες μυξες και βηχα..τερμα ο πυρετος..

αι σιχτιρ να φυγει 1 παλιο ωτιτιδα..

κυριακη ωραια τα λες με τη μπανανα..σες δε σε ξεχναω με τα μπαρς..θα την βαλω..

γιατι τζεφ;;δεμ ου ειπες..

καλα ακομα αναγουλες;;

τονια δε σε αναζητω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε δε ξες το μπορσ..ο μικρος το λεει μποτσ...

ειναι ρωσικη λαχανισουπα εχει μεσα λαχανο πανταζι πατατες φτιαχνετε με κρεας η χωρις κλπ κλπ κλπ..

Τζεφ τον λεει η μικρη μια φιλης μου και μας εμεινε...μενει αμερικη και δεν μπορει να πει χριστοφορος οποτε τον λεει τζεφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε γιουβερλακιααααααααααα!!!!!!!!!!!!Και φαγαμε καλα!!!! Καλα φυσικα τα διελυσα, αλλα βγηκε νοστιμη η σουπιτσα!! Εβαλα και λαχανικα και ηταν μια χαρα!!!!!!!!

Πηγα να της δωσω ντοματα καποια στιγμή σημερα και την αρνηθηκε!! Πιστευω πως εχετε δικιο και πως αυτο πρεπει να την πειραξε προχθες!!! Η κορη μου οταν αρνειτε κατι μ'αυτο τον τροπο σημαινει πως την πειραζει!!!

Πως τα πηγαν τα ζουζουνια σας;

Μ'αρεσει το Τζεφ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε...μονο εγω τον λεω Τζεφ..γιατι μου αρεσε και εμενα!!!

μαρια αυτο ειναι γεγονος..μου το ειπε και μας η γιατρος πως μερικα παιδια αρνουνται να φανε καποιο φαγητο που του ςπειραζει και να μην τον πιεζω ποτε να το φαη..γι'αυτο και δεν πολυεπιμενω στο αυγο

Εμεις φαγαμε το μπορσ...ενα μικρο μπολακι με ελαχιστο ψωμακι...ικανοποιητικη ποσοτητα

εκτος απο το μαφιν με το γαλα δεν εφαγε τιποτα

ηπιε μονο ενα χημο απο 1 πορτοκαλη πριν κοιμηθει για μεσιμερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα μ'αρεσει το Τζεφ! :D

Καλα ρε Σωσω φανταζεσαι τους παππουδογιαγιαδες να τον φωναζουν Τζεφ;;;; :lol::lol::lol:

Σημερα φακες και τις σνομπαρε το καλοπαιδο μου....βεβαια εμεινε και με τη γιαγια οσο ημουν στο γιατρο και κυριος ειδε τι σκατα εφαγε παλι! :evil:

Τωρα θα του δωσω αυγο να δουμε αν το φαει...

Μαρια κι εγω τη ντοματα υποπτευομαι...πολυ μικρη η ποσοτητα του ασπραδιου για να τη πειραξει τοσο... :roll:

Κυριακη σου παιξε τα νευρα με τη μπανανα;;;; :lol: εμ με το δικιο σου βρε πουλακι μου κι εσυ!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα! Επεστρεψα δριμυτερη και αποφοιτη επιτελους!!!

Ωραια τα περασατε βλεπω τις μερες που δεν εμπαινα...

1/4 μπανανας 2 ωρες... μια χαρα!

Τη συνταγη για τις μπαρες την ειδα, καλη μου φανηκε, θα δοκιμασω και θα σας πω... Τη συνταγη για τα μαφινς δεν ειδα και θα την ηθελα αν γινεται...

Ο Ιασωνας απο φαγητο ετρωγε μια χαρα οτιδηποτε σε σουποειδη οσο ηταν αρρωστος με αυτη την ωραια ιωση που με κολλησε και μας γυρισε και των 2 σε βροχιτιδα μετα απο 4-5 μερες, ειναι τωρα εδω και 1 βδομαδα και παλι εντελως καλα αλλα δε μασαει, απεργει και παλι... Ειπα κι εγω οτι φταιει αυτο το ρημαδι το τελευταιο δοντι που περιμενουμε και δε λεει να φυτρωσει να ξεμπερδευουμε αλλα εκανα προφανως λαθος. Ολα τα μασαει μια χαρα... φρυγανιες, κριτσινια, τη γωνια του ψωμιου, μπιφτεκια, κοτοπουλο... εκτος απο τα φρουτα... αντε παλι!

Ετσι προχθες καναμε 1μισι ωρα για 1 αχλαδι, με οτι καραγκιοζιλικια μπορειτε να φανταστειτε και πεταξαμε κι ενα κομματι... Χθες 1 ωρα για μια μπανανα την οποια τελικα εφαγε ζωγραφιζοντας τα παντα (καρεκλακι, χερια, ποδια, προσωπο). Σημερα το νευρικο μου συστημα δεν ηταν και πολυ καλα κι ετσι δε δοκιμασα καν να του δωσω οτιδηποτε σε φρουτο. Ηπιε ενα ποτηρι στιμενα μανταρινια του εδωσα και μια μπουκια ψωμι στο χερι και δεν ασχοληθηκα αλλο. Α! με τους χυμους βελτιωθηκε πολυ η κατασταση, καθαριζει ενα ποτηρι σε 10 λεπτα... Ετσι το παμε εμεις, 1 φτιαχνουμε, 1 χαλαμε...

Ας φυτρωσει και αυτο το ρημαδι το τελευταιο δοντι και θα του εξηγησω εγω που δε μασαει ειδικα τα φρουτα γιατι ειναι πολυ σκληρα ενω τα ξεροκοματα μασιουνται μια χαρα... Αν δεν τον κανω να τρωει το μηλο δαγκωτο στο χερι μεχρι να τελειωσει η ανοιξη, θα κανω κι αλλη τρυπα στη μυτη!

Ειμαι λιγο εξω φρενων... φαινεται?

Για το θεμα με τη ντοματα και το ασπραδι του αυγου που ειδα... κι εγω τη ντοματα θα ενοχοποιουσα. Ο Ιασωνας με τη φρεσκια ντοματα (μαγειρεμενη εννοειται) παντα κανει κοκκινιλα γυρω απο το στομα και με το κανονικο γιαουρτι το ιδιο. Τωρα που το σκεφτομαι... στη φαση που του πρωτοεδωσα αυγο (10 μηνων ηταν) μονο 3 φορες του εδωσα μονο κροκο και μετα ολοκληρο, ειχα κανει κατι σαν ελαφρια αλλεργια. Τα ειχα βαλει κι εγω με το αυγο τοτε, του το εκοψα για 10 μερες και μετα του εδινα για αλλες 10 καθε μερα, για να δω τι θα γινει και ηταν ασχετο τελικα. Τη ντοματα δεν την ειχα σκεφτει καθολου τοτε, και νομιζω πως ηταν η ιδια εποχη που το ξεκινησα κι αυτο. Το ειχα αποδωσει στα μπουσουληματα και τις βρωμιες, πηρα ενα γαλακτωμα για ατοπικη δερματιδιδα και περασε μονο του, αφου ξαναγεμισε σπυρακια 2-3 φορες ακομα.

ΣΩΣΩ, εσυ ρωτησες κατι για ωτιτιδες? Ο Ιασωνας εχει κανει πολλες φορες! Υπαρχουν 2 ειδη ωτιτιδας η μεση ωτιτιδα που ποναει και η εκκριτικη ωτιτιδα που μαζευει μονο υγρο στο αυτι αλλα δεν ποναει. Ο δικος μου εχει τη δευτερη ετσι με το που ξεκινανε μυξες τρεχω στον παιδιατρο γιατι δεν υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το μαθω αν εχει ή οχι... Και δυστυχως επειδη εχει χρονισει το θεμα συζηταμε ακομα και για εγχειρηση. Αλλα μαλον θα το αφησουμε για την ωρα... Πρεπει να μενει το υγρο στο αυτι για 3 μηνες συνεχομενα. Και ο Ιασωνας εχει παθει 7-8 ωτιτδες μεσα σε τρεις μηνες αλλα παντα καθαριζει στο ενδιαμεσο, με αντιβιωση φυσικα.

Αυτα τα πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...