Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Εχεις καλη πεθερα και ειναι μακρια;;; αυτο ειναι γκαντεμια! :lol: Βεβαια παιζει και γι αυτο να ειναι καλη...λογω αποστασης!!! :lol::lol:

Κι εμενα μωρε καλη ειναι αλλα θα ηθελα πολυ να ηταν μακρια!!! 8-}

Πως ειναι το Μαρθουλινι με τις τσιμπλες;;;ο πυρετος επεσε;;; αν ειναι παντως η ιωση που ειχε ο δικος μου αυριο να περιμενεις το πολυ πυρετο... :? Δωστης φιλακι απο μενα! :-*

Εγω παντως μια φορα του ειχα βαλει ορο με 10ρα συριγγα κι επαθε τετοιο σοκ που το λυπηθηκε η ψυχη μου!!!! :shock: απο τοτε βαζω τις αμπουλες και μετα ρουφαω..

Αναστασια ολα αυτα τα εφαγε η Αννυ;;;!!!!! :shock::shock: να σημειωσεις τη μερα να τη καθιερωσεις επετιακη γιορτη!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερακαι απο μας...φακ βραδυ..πυρετο ,μυξες ,τσιμπλες...

εγω δουλεια τωρα..

αναστασια ειναι πολλα αυτα,ε;;φαντασου!!

τουλαχισοτν πινει πολυ μεμεδογαλα;;

δεν καταλαβα πολυ το συστημα σες αλλα λεω να το δοκιμασω...να παω να το παρω..ακριβο;;θυμασαι;;

μη ξεβρακωθω κιολας..

τονια και σεις καλα φαγατε...φτου..

τι θα φατε σημερα εσεις οι ενηλικες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσωκα εχει γυρω στα 12 ευρω νομιζω και εχει μεσα 10 φακελακια αλατι..

το μονο καλο ειναι που δενμπαινει τιποτα μεσα στι μυτη για να τη πληγωσει και το νερο μπαινει πιο μαλακα..το δοκιμασα στη μυτη μου...

εγω σωθηκα...ασε που ναι μεν γκρινιαζει αλλα καθετε καλυτερα με αυτο να το το κανω.

Αναστασια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: στην Αννυ..τελεια εφαγε!!!!

Τονια και εσεις το ιδιο...χαχαχα..

αντε να δουμε τι θα φαει σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κα ιμετα τραβας με το ρουφηχτηρι;;ποσες φορες την ημερα το κανεις;;γιατι αν εχει 10,πρεπει να τελειωνει γρηγορα..

τα μπ[αρσ δε βγηκαν σκληρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν ρουφας τιποτα..

βγαζει βλενα μηξα τα παντα με ενα φσσσττττ..τωρα ξεθαρεψα και βαζω 20 μλ την πρωτη φορα και 10 στο καθαρο ρουθουνι..

καθε φακελακι διαλυετε σε 250 μλ βρασμενο νερο που το αφινεις να κρυωσει να γινει χλιαρο. διατηρειται στο ψυγειο 48 ωρες- η γιατρος το ειπε αυτο- απλα καθε φορα ζεστενεις λιγο.

Εγω πηρα και τα ανταλλακτικα φακελακια που εχει μεσα 50.

Ειναι σωτηριο

Τις μπαρες αφου σταθεροποιηθουν τις κρατας εκτος ψυγειου...

περιμενω να γυρισει να του δοσω να φαει.

Λοιπον χρειαζομαστε

κορν φλεικσ 2 φλιτζανια

νυφαδες βρωμης 1/2 φλιτζανι

2 ρυζογκοφρετες

2-3 κουταλιες μελι

λιγα φουντουκια σαν παστα σε μπλεντερ η σουσαμι

αποξηραμενα κρανμπερι η σταφιδες η οτι αλλο φρουτο θες

1 κοντο τετραγωνο ταπερ

αλουμηνοχαρτο η καλυτερα πλαστικη μεμβρανη

Βαζεις το κορν φλεικσ και τι ρυζογκοφρετα θρηματισμενη σε μια σακουλα φαγητου και με εναν πλαστη τα πιεζεις να γινουν πολυ μικρα κομματακια

ανακατευεις ολα τα υλικα σε ενα μπολ ισα ισα να κολλισουν μεταξυ τους

στρωνεις τη μεμβρανη στο ταπερ να καλυψει καλα ολα τα τοιχοματα.στρωνεις το μειγμα μεσα και βαζεις για κανενα μισαωρο στο ψυγειο να σταθεροποιηθει

τα βγαζεις ξεφορμαφρεις κοβεις σε μπαρες και τα κρατας σε αεροστεγες κουτι μπισκοτων

δενειναι το ιδιο νοστιμα με τα ετοιμα γιατι δενε χουν τα χημηκα που εχουν εκεινα..αλαλ ειναι ωραια

Μολις φαμε αυτα θα δοκιμασω να κανω και με πολυσπορες ρυζογκοφρετες και ταχινι και θα σας πω εντιπωσειος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σε πω ρε σες...φωτεινος πσντογνωστης..ευγε παιδι μου!!και βγαινουν μαλακα;;

θα το παρω απο βδομαδα αυτο που λες..αληθεια..γιατι βαρεθηκα να καλει η μικρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε πρηζω σες,πηδαω και το θεμα αλλα παω στο φαρμακειο και λεω θελω νασαλιν μπειμπι κι πληρωνω και φερυγω;;

γιατι με μπερδεψες με τα αλατονερα!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλε, πες θελω νασαλιν παιδικο την συσκευη.

Μια χαρα ηταν..τσακισε 3/4 τηςε μπαρας μηκους οσο μια μεση παλαμη και ηπιε ενα χημο πορτοκαλι καροτο που εκανα στον αποχημωτη.

Μεσιμερη θα εχει ψαρι..να δω τι θα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αγτοραζω εξτρα τα αλατια;;

ψαρι,ε;;τι ψαρι;;

εμεις λεγαμε να παραγγειλουμε...αλλα μαλλον μακαροναδα μυτριζομαι...

που ειστε οι λοιπες κυριακατικα;;

γιατι τον λετε τζεφ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H Συσκευη εχει μεσα 10 φακελακια..αλλα υπαρχει και πακετο με σκετα φακελακια..αλλα μια χαρα μπορεις να βαζεις και οποιονδηποτε ορο η αμπουλα, μια χαρα μπαινει μεσα...

Χτες ειχαμε τσιπουρα που τη σνομπαρε..σημερα του κανω φιλετο γλωσσας στο ατμο με κολοκυθακι καροτο και πατατα...καποτε το χλαπακιαζε...τωρα..

Τζεφ τον ελεγε η κορη μιας φιλης μου απο Αμερικη που δεν μπορει να πει ολο το Χριστοφορος και του εμεινε

Για εμας βραζω μοσχαρη..θα κανω σουπα και κοκκινηστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σες εσυ τις δοκιμασες τις μπαρες;;καλες;; γιατι αν προκοψω και τις κανω και δε τις φαει το σκατιαρικο να τις φαω εγω! :lol::lol:

Ρε Σωσω για παρτο το εργαλειο να δουμε τι δουλεια κανει κι αν το βολευτειτε μπορει να το παρω κι εγω...μου αρεσε που δε ρουφας με το ηλιθιο ρουφηχτηρι! Αλατι γιατι εχει ξεχωριστα;;;δε κανει το αλατι το δικο μας;;;; ή μαλακια ρωτησα;;;; 8-}

Περκα στο φουρνο με πατατες για το μικρο βασικα(αν και δε νομιζω να μου κανει τη τιμη) και φτανει και για το Μακη..εγω εχω φασολακια μαυροματικα απο παραπροχθες στο ψυγειο και λυπαμαι να τα πεταξω γιατι εγιναν πολυ νοστιμα...τωρα αν ο Μακης δε θελε ψαρι,παιζει να παραγγειλουμε κι εμεις καμια βρωμια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια τρελη..θα το καψεις το παιδι..ακου κανονικο αλατι...συγκεντρωσου καλε

Αυτο το ειδικο αλατι κανει το νερο ισοτονο διαλειμμα..η υπερτονικο αναλογα με την παθηση...

μουρλη..δεν κανει να κανεις ρινικες πλυσεις με κοιανο μαγειρικο αλατι...

εγω παντως βαζω και κανονικο φυσιολογικο ορο μεσα..μια χαρα δουλεια κανει..καθετε και καλυτερα ο Τζεφ..απλα αυτο ειναι και χλιαρο και τους καθετε καλυτερα

εγω το ηξερα απο μενα καθως σαν αλλεργικη κλασσικα εκανα πλυσεις την ανοιξη..ε μενατ ανακαλυψα και το μπεμπε..λεει απο 4 ετων αλλα ρωτησα την παιδιατρο μας και μου ειπε οτι μεχρι 20 μλ ειναι ασφαλες για παιδια ανω των 10 μηνων..για πιο μωρα δυστιχως ρουφιχτιρι

Μαυροματικα φασολια..μνιαμμμ..εχω καιρο να κανω...θα παρω να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Καλε εγω ειμαι επικινδυνη!!!! :lol::lol::lol: Ε αλατι ειδα,το κοινο αλατι φανταστηκα!!!! :lol::lol:

Ναι τα μαυροματικα ειναι πολυ νοστιμα φασολια! εγω τα κανω με κρεμμυδακι,ελαχιστο σκορδο(λογω του Αλεξ),ντοματα,λιγο ντοματοπελτε και μαραθο και γινονται μουρλια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα να μην αγορασω διαλυμα..γιατι και στο νοσοκομειο εοχυμε και φυσιολογικο αμπουλες και υπερτονο..

αλλα ας δοκιμασωμε φυσιολγικο πρωτα..

χλιαρο πρεπει να ειναι;;

ρε συ τοναι..δε διαλυεις 1 ρεγγα να την βαλεις στη μυτη του παιδιου;; :lol::lol:

θα κανω εγω μπαρσ τονια..μην αγχωνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε..παρε μονο τη συσκευη...αυτη την κανει την δουλεια ουσιαστικα.

Λεει χλιαρο η θερμοκρασια σωματος ειναι λεει καλυτερα ανεκτο, διαβασε και εδω http://www.nikoma.gr/?page_id=16

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ τοναι..δε διαλυεις 1 ρεγγα να την βαλεις στη μυτη του παιδιου;; :lol::lol:

θα κανω εγω μπαρσ τονια..μην αγχωνεσαι..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ε να μη πω κι εγω μια μαλακια να περασει η ωρα;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγω θα σου κανω μαυροματικα κι οτι αλλο γουσταρεις! Με τη μαγειρικη το εχω,με τη ζααροπλαστικη εχω λιγο τσακωθει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Τωρα που θα ερθει και το αλλο το σπορακι στανταρ θα τσακωθω και με τη μαγειρικη!!! Βλεπω τα ντελιβερι να κανουν χρυσες δουλειες!!!! :lol::lol::lol:

Για το δικο μου το παιδι λες;;;; Το Μαρθουλινι το εχουν δει να παθουν πλακα;;;;;;; :x:x:YMHUG::YMHUG::-*:-*

Ααα παραδοξως ο Αλεξ εφαγε περκα με πατατες!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Καλα μη φανταστειτε καμια τρελη ποσοτητα αλλα ειμαι υπερ ευχαριστημενη!!!!!! :D

Εκανα τις πατατες οπως ειχε πει μια φορα η μπαρμπαριγου..πρωτα τις καθαρισα,τις εκοψα,τις εβαλα να βρασου λιγο σε λιγο νερο και μετα τις εβαλα με το ψαρι στο φουρνο κι εωβαλα και το νερακι που εβρασαν για να μη χαθουν οι βιταμινες κι εγιναν λουκουμι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σημερα φαγαμε 1 αχλαδι και μισο γιαουρτι..και μισο ποτηρι χυμο.δε πειρ;ζει..

και λιγο γαλα...

αλλα λιγοστεψαν οι μυξες...και δεν ανεβαε ως τωρα πυρετο...

φοτυ φτου..

κεφι για παιχνιδι τρελο...

αλλα δε ξερω αυριο αν θα την παω κολυμβητηριο..

βρε το λιθρινι..εφαγε περκα;;μπραβο

σες εσεις φαγατε ψαρι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Τώρα πήρα χαμπάρι το θέμα :oops::oops::oops:

Λοιπόν κι εγώ έχω πρόβλημα με το ένα μου παιδάκι :roll:

Δεν τρώει τίποτα (σε αντίθεση με τον άλλον που μπορεί να φάει τα πάντα.....

ακόμη και' μενα [smilie=tongue8.gif]:lol::lol:)

Συγκεκριμένα το μόνο φαγητό που τρώει με όρεξη είναι φακές και επίσης ντομάτες, αγγούρια και καρότα!! Ο,τιδήποτε άλλο δίνουμε μάχη [smilie=boxing.gif] για να το φάει και κάνει και δέκα ώρες.. ~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλημερα και απο μας...ειχαμε ησδυχο βραδτυ...δε μπορω να πω..

τπ [ρωι ξυπνησε μονο με κατι πρασινες μυξες..3 φορες ρουφηξα!

καλη βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Κυριακη καλο κουαργιο και σε σενα!!!!

Σωσω τζιφος..σηγα μη το ετρωγε το ψαρι...εφαγε ομως φιδε..βεβεια...μνιαμ μνιαμ τη σουπα του Οδυσσεα..καθησε και ετρωγε απο μεσα τον φιδε και τις πατατες..κρεας ουτε να το φτυσει...

Πρασινη μηξα..απαπαπ..δυσκολα να ρευστοποιηθει..καλο κουραγιο και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη wellcome to the club κι εσυ!!! :lol:

Απαπα κοριτσια με νευριασε τοσο πολυ σημερα ο δικος μου με το φαγητο που μου ρθε να τον φυτεψω!!!! :?:roll: Αν μου βγει ετσι και η αλλη θα φουνταρω σας το λεω!!!!! :o Αλλα ειπα τη μπουμπου οποιος παει να τη ταισει με τραγουδακια,παιχνιδια και μαλακιες θα τον λιντσαρω!!!!! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη wellcome to the club κι εσυ!!! :lol:

Απαπα κοριτσια με νευριασε τοσο πολυ σημερα ο δικος μου με το φαγητο που μου ρθε να τον φυτεψω!!!! :?:roll: Αν μου βγει ετσι και η αλλη θα φουνταρω σας το λεω!!!!! :o Αλλα ειπα τη μπουμπου οποιος παει να τη ταισει με τραγουδακια,παιχνιδια και μαλακιες θα τον λιντσαρω!!!!! :twisted::twisted:

:lol: : [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] lol: :o:o:o:?:?:?

εμεις φαγαμε χθες 1 αχλαδι και μοσο γιαουρτι και 1 χυμο πορτοκαλι..πηραμε προαγωγη...το γαλα το ξερασε απ οτο βηχα..\

παλιανεβασαμε πυρετο το βραδυ...

το λυπηθηκα ...εσεις τι κανετε;;

καλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα μανούλες!! Εμείς το πρωί πάλι δώσαμε μάχη για να πιει το γάλα του :-l

Αν δε κάθομαι εκεί μαζί του να του λέω πίνε και πίνε και να του κρατώ το καλαμάκι, μπορεί να κάνει και μία ώρα να το πιει.. :twisted::twisted: σου βγάζει τη ψυχή και μετά το πίνει ~x(

Τώρα είμαι στη δουλειά..

Σωσώ περαστικά στη μικρή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...