Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Ακριβως..ισυχο ηρεμο και να κοιμαται πολυ!!!!

καλα ειμαι...αν εξαιρεσεις τις αναγουλες τα ξερατα τις καουρες..ειμαι για την ωρα αψογα...

Η αυχενικη τελεια..περιμενω το PAPP-A..και οι αιματολογικες επισης τελειες..σημερα με το καλο θα παω να τις παρω...

αυτα τα ολιγα..

Εφαγε φακιες..ενα μπολακι...εφου ξυπνησε..

τωρα που θα παω σπιτι θα του κοψω φρουτα να δω τι θα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσώ δίνεις την ίδια μέρα ψάρι και αυγό; Η παιδιατρος εμένα μου το απαγορευσε!! Τις ημέρες που θα της δινω ψάρι μου ειπε να μην της δίνω ποτε αυγο!!

Εμείς φάγαμε 1 γιαούρτι, 1/2 μήλο, 1 μπουρδα (έτοιμο φρουτο που αντιπαθω γιατι δεν της προσφερει τιποτα) φαγαμε λιγες κουταλιτσες απο το φαγητό μας (κοτοπουλο στο φουρνο με καροτάκι, κρεμμυδακι, μαϊντανο, ντομάτα και κριθαράκι)και ελπίζω να φαμε και ενα γιαουρτακι για βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι...δε θυμαμαι αν μου το παγορευσε..εγω παντως δινω..ξερετε κατι και δε μου το λετε;; :shock::shock:

αυγο δινετε καθε μερα;;εμεις ναι..νομιζω μεχρι τα 2..

καλα φαγατε...εμενα χθες κοτοσουπα..την εφαγε..δεν εχω παραπονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα! Εμάς είναι 21 μηνών και πίνει 250 μλ γάλα, αυγό (μερα παρα μερα), 1-2 φέτες με βούτυρο και μέλι, τραχανά (για πρωινό αυτά), το μεσημέρι φαγητό με προτίμηση σούπες (μοσχάρι με λαχανικά, ή ψάρι με λαχανικά, ή κοτόπουλο με λαχανικά), το απόγευμα φρούτο ή φρουτόκρεμα με κορν φλεικς μέσα διότι σκέτη έπαψε να τον ενδιαφέρει, μπισκοτάκι ή ρυζογκοφρέτα, και 250 μλ γάλα το βράδυ.. Όταν δεν τρώει, η κυρία που τον προσέχει του κανει ενα καρο καραγκιοζές και τελικά τον καταφέρνει.. Εγώ, απλά βάζω pocoyo στον υπολογιστή και συνήθως τον πείθω.. Αμα δεν θέλει και πάλι, το αφήνω και ξαναπροσπαθώ το ίδιο φαγητό μετά από 1-2 ώρες, κι ας χάσει το απογευματινό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι...δε θυμαμαι αν μου το παγορευσε..εγω παντως δινω..ξερετε κατι και δε μου το λετε;; :shock::shock:

αυγο δινετε καθε μερα;;εμεις ναι..νομιζω μεχρι τα 2..

καλα φαγατε...εμενα χθες κοτοσουπα..την εφαγε..δεν εχω παραπονο..

ναι αυγό και ψάρι δίνουμε και μαζί, εμάς η γιατρός μας είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλη :) μα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧΧ

Πρωινο...αντιδωρο..και μια ρυζογκοφρετα.

Δεκατιανο..

1/4 μπανας..

μεσιμεριανο..σνωμπαραμε την ψαροσουπα..αλαλ φαγαμε την γεμμυση απο 5 λαχανοσαρμαδες...

αυτα μεχρι τωρα...

τωρα πηγε εκδρομη με τον μπαμπα του στον Λαγκαδα..να φερουν αυγα και κοτοπουλα...τα οποια δεν τρωει αλλα ΟΚ..δεν πειραζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα το μπι ολα αυτα τα τρωει σε μια μερα το καμαρι σου!!!!!! :shock::shock::shock: Μωρε μπραβοοοο! :P

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΑΓΛΕΟΡΑ!!!!!! :((:((:((

Κι εγω ξερω οτι ειναι μυθος πλεον αυτο με το αυγο και το ψαρι... :roll:

Εμενα σημερα εφαγε λιγη κρεμα το πρωι,ενα κομματακι αχλαδι,λιγη σουπα την οποια ξερασε,λιγο τοστ το οποιο ξερασε και λιγη κρεμα το βραδυ την οποια παλι ξερασε...κοινως ΤΙΠΟΤΑ!!! :cry::cry:

ακτινογραφια θα γινει το παιδακι μου... :cry::cry:

Σες μ'αρεσει που εβαλες και το αντιδωρο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα και με πεταξε..φακ...

εμεις σημερα γαλα,1 φρουτο,5 κουτ φασολακια,1 γιαουρτι,1 μπισκοτο και 1 αυγο..και γαλα...μη μιλαω λεμε..

εσυ σες τελικα τι εφαγε μετα;;

απο που το παιρνεται το κοτοπουλο και αυγα;;εμεις αυριο,εγω και η μικρη,θα φαμε κοτοσπουπα απο τους γειτονες,χωρις κοτα...1 χαρα λεμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx!!

Τι εφαγε μετα;;;...

Στον λαγκαδα ηπιε κομποστα μηλο..2 ποτηρια..

γυρνωντας ειχα τη μαιμου σπιτι με τον Ανασταση..και κουτσοεφαγε μερικα ψυχουλα μηλοπητα μερικα ψυχουλα ρυζογκοφρετα πολυσπορη, μερικα ψυχουλα ψωμι για τοστ..και μερικες γλυψιες απο το κασερακι του Ανασταση..

Πριν τον υπνο ηπις 250 γραμμ γαλα..

ξυπνησε ελαχιστες φορες και συνολικα τη νυχτα ηπιε 75 μλ νερο..και φυσικα ξυπνησε ουρλιαζοντας στις 5 :20 ΓΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..

του εφτιαξα γαλα και τ τσακησε..

Αυτο δεν το καταλαβαινω ρε σεις..του λεω..ο μπαμπας παει να σου ζεστανει το γαλα..αυτος εκει τσιριζει..δεν ξερω γιατι..δεν τον αφισα ποτε νυστικο αλλα και αυτο το ριμαδι το γαλα δεν νπορω να του το δοσω παγωμενο..γιατι ουρλιαζει;;;;

Αυγα και κοτοπουλα παιρνουμε απο την θεια του Οδυσσεα..σπιτικαι κα καλοταισμενα..

το κοτοπουλο το τρωει..τα αυγα παλη...τζουκ..

δεν πειραζει..τα κανω κεικ, αυγοφετες..ομελετα....για μας...ε κοντα στον Βασιλικο...ποτιζετε και η γλαστρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδι που δε τρωει αυγο;;ελα χριστε στο τοπο σου..η καπως ετσι το λενε..δε θυμαμαι..

γιατι σε κανει τερτιπια ρε σες;;

εμεις χθες φασολακια 5 κουταλιες...5;;.5...

τι να κανουμε..

ρε τονια αφου ειναι αρρωστουλι..ε και να βρω αυτον που σας κολλησε..θα τον ισοπεδωσω...

:oops::oops::oops::oops::oops:

εμει ξκινησαμε κολυμβητηειο σημερα..

1 χαρα..ρεπαρω σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Καλησπέρα μαλλον!!!

Εμεις χθες φαγαμε την πρώτη μας ψαρόσουπα και με μεγάλη ανακούφιση και χαρα λέω πως τα πηγαμε παρα πολυ καλα για τα δεδομένα της κόρης μου!!!!!!! Ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι!!!Δυστυχώς απο χθες έχουμε λιγη ευκοίλια και η παιδιατρος μου ειπε να της σταματήσω το γιαούρτι και να της δωσω γαλα και ζυμαρικά, οχι λαχανικά και φρούτα!!! Πως να μην της δωσω γιαούρτι αφου γάλα δεν πίνει με τίποτα. Πάνω που νιωθω λίγο ανακουφισμένη που δεχεται το γιαουρτι επιτέλους συμβαίνει κατι τέτοιο και ξαναστεναχωριέμαι!!!!!!

Σημερα θα της κανω μπανανα στον αποχυμωτη και θα της το δωσω με φρέσκο γάλα δελτα!!! Μπας και την φωτίσει ο Υψιστος και το δεχτει!!!

Σωσω δεν ειναι μικρουλι για κολυμβητήριο; Σε βρεφικο-νηπιακό τμήμα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο 6 μηων ειναι καποιες που τα πανε...εμεις εχει 2 μηνες που ξεκινησαμε..ναι βρεφικο παιδικο..

φρεσκο γαλα απο τοσο νωρις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας παλη μας απαγορεβε να του δινουμε γαλα οταν ειχε διαρροια η εμετους...και προτιμουσε το γιαουρτι.

Σωσω δεν το τρωει σε καμια απολυτως μορφη το αυγο

μπορει να το γλειψει λιγο αν κανω ομελετα η αν η αυγοφετα εχει πανω μαρμελαδα..αλλα δεν τρωει

μονο κεικ τρωει που εχει εμσα αυγο γιατι δεν του μυριζει μαλλων..τι να πω...

δεν ειανι φαν του αγου..δεν τον πιεζω βεβεια να φαει ποτε..αλλα του προσφερω..

κανει μια εκφραση αηδιας και τερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, τα εχω δει τα τμηματα των 6 μηνών!! Μακάρι να ειχε εδω για να την πηγαινα!!! Αλλα δυστηχως αυτα τα πραγματα υπάρχουν μονο στην Αθήνα!!! Κάνεις πολυ καλα που την πας!! Απ' οτι εχω διαβάσει το κολύμπι είναι ιδανική ασκηση!!!!

Ναι της δινω και φρεσκο!!! Ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε πως δεν πειραζει να δοκιμασω. Μεταξύ μας της το ειχα δωσει πριν ρωτήσω!!! Αλλα φυσικα ουτε και αυτο το δεχτηκε!!!!!!!! :(

Σεσίλια αν εσενα ο παιδιατρος σου εχει πει το αντιθετο τοτε μπορει να μην της κανω και τοσο κακο που συνεχιζω να της δινω γιαουρτι ενω η γιατρος μου ειπε οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα το πινει το φρεσκο η οχι;;;

εγω ειμαι ηρακλειο και εχει...και μαλιστα εδω εχει 2..

αν και λιγο ακριβο..70 ευρω 2 φορες τη βδομαδα απο μιση ωρα..νομιζω θα τις κανει καλο και για τα κρυολογηματα!

εμεις χθες φαγαμε κοτοσουπα..10 κουτ..δεν εχω παραπονο..απογ αυγο..και πρωι 2 φρουτα..σουπςρ λεμε..

αλλα χθες δε κιμηθηκαμε..πολυ κλααμα ρε αδερφε..απαπα..και 6 ωρα παλι τα ιδια..δε ξερω γιατι..φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε το φρεσκο γάλα πινουμε!!! Γιατι τοσο κλαμμα; Ειχε κατι;

Εμεις εδω στην Ευβοια δεν εχουμε δυστηχως. Εχω ρωτησει και μου ειπαν απο 4 ετων και πανω!!

70 ευρω εννοεις τον μηνα φαντάζομαι ε; Ακριβο ειναι για τοση λιγη ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακρτιβο ειναι σιγουθρα....το ξερω..αλλα και τι να κανω..ακριβα τα νησια!!

δε ξερω γιατι εκλαιγε..ελπιζω να μη το κανει σημερα..ψαρι εμεις..ψητο..

ουτε σουπαουτε τιποτα..

ελπιζω να το φαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικα με το ψάρι. Το μπακαλιαράκι γινεται ψητο; Δεν το εχω φτιάξει ποτε!! Μόνο τηγανητό ή στην σούπα το φτιάχνω. Πότε μπορουμε να βαλουμε και αλλα ψαράκια; Και ποια ειναι αυτα;

Εφαγε μια φορα ψαρι και ενθουσιαστικα εγω!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω απο τη σπιτγμη που θα ξεκινησεις ψαρι,δινεις οτι θελεις...

αλλα για να μας που νκα ιτα κοριτσια./..

ο μπακαλιαρος γινεται και ψητος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδι που δε τρωει αυγο;;ελα χριστε στο τοπο σου..η καπως ετσι το λενε..δε θυμαμαι..

γιατι καλε εσενα ετρωγε????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δε θυμασαι που το εβαζες στο φρουτο μεσα??????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::twisted::twisted::twisted:

ειπα να δω τι γραφετε..

χρυσα τα φιλι αμουυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουθου σε αυτη τη φωτο ο ντοντος ειναι καρμπον εσυ..πες του αντρα σου οτι του μοιαζει μονο απο τη μεση και κατω..

χαχαχαχαχα

Εγω στην αρχη εδινα μπακαλιαρακι σουπα η γλωσσα στον ατμο με λαχανικα

απο το καλοκαιρι ομως και μετα που ειχε πολλα ψαρια φρεσκα ξεθαρεψα και εδινα και τσιπουρα φιλετο, και σαρδελα προσεκτηκα καθαρισμενη και γεννικα πλεων δινω οτι καλο και φρεσκο ψαρι βρισκω.

Το καλοκαιρι που η μαμα μου ηταν Χαλκιδικη που ερχοταν ο ψαρας σχεδων τα ξημερωματα, μας εφερνε διαφορα ωραια ψαρακια μεγαλα και μικρα πολυ νοστημα γιατι ηταν πραγματικα φρεσκα..

εκει ηταν η χαρα του μικρου

Σημερα δεν εφαγε παλη πρωινο και για μεσιμερη ειχε φακιες τις οποιες τσακισε..

μετα του εδωσε η πεθερα μου χημο πορτοκαλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε θουλη δε μας....παρατας βραδυστικα;; :shock::shock::shock:

ρε σες να σε ρωτησω...

πηρα μοτσαρελα συσκευασμενη κιτρινη..και πηρα και προχτες ασπρη..

και τα 2 μοτσαρελα εγραφαν..τι παιζιε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα μοτσαρελα συσκευασμενη κιτρινη..και πηρα και προχτες ασπρη..

και τα 2 μοτσαρελα εγραφαν..τι παιζιε;;

η μια ειχε ανεβασμενο ικτερο..

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...