Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Σωσω εγω για την ωρα δεν βαζω ουτε αλατι ουτε μαγειρεμενο λαδι

οχι τοσο γιατι απαγορευετε η δεν κανει αλλα γιατι δεν θελλω να μαθει το αλατι..

εχουμε ιστορικο υπερτασης στην οικογεννεια.

εντωμεταξυ επειδη μαγειρευω διπλα και γι'αυτον πολλες φορες ξεχναω να βαλω λαδι και αλατι και στο δικο μας φαγητο..ξερεις ποσες φορες εφαγε αλαδωτες φακιες ο αντρα μου...ουυυυυ

Οσο για το φαγητο δεν ξερω γιατι εφαγε τοσο...ισως να του πονανε τα δοντια τωρα, ισως επειδη εχει μηξα πολλη...για την ωρα τον αφινω ισυχο ειπαμε δεν εχει αναγκη αυτος..αλλα του δινω εναλλακτικες.

Σημερα λεω να του φτιαξω το απογευμα μινεστρονε, του το βαζω στο μπολακι και γυρναει στο σπιτι και τσιμπαει ενα ενα και τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!!!

Σωσώ ενα κομματακι της δίνω, μόνο κορα!!! Τελικα πάνω στην απελπισια μου που δεν ετρωγε τιποτα της έδωσα χοιρινο μπας και της αρέσει και φαει κατι. Αλλα ουτε που το καταδέχτηκε η κοράκλα μου!!!

Στο μεταξύ εκανα και κατι που το μετανιώνω τωρα. Την Πέμπτη της ειχα μαγειρεψει 2 φαγητα αλλα δεν δεχοταν να φαει τιποτα, με το ζορι εφαγε ενα γιαουρτι και εκλαιγε ολη μερα. Τελικα της εδωσα λιγες απο τις δικές μας φακες (ναι.. με αλάτι, πιπερι, δάφνη και σκορδο) και εφαγε λιγάκι. Τις ξεπλυνα οσο μπορουσα πριν αλλα ολο και κατι απο τα μπαχαρικα εμειναν. Απο εκεινη την ημερα εχει αρχισει και τρωει ξανα!! Οχι τρελλες ποσοτητες μην νομιζετε, αλλα καλυτερα απ’ οτι ετρωγε μεχρι τωρα. Μεγαλη ανακουφιση.

Σκεφτόμουν να της φτιάξω ενα κεικ!! Μονο λιγο φαστ, μια κουταλια ζαχαρη, γαλα (αν το παρει..) λιγο χυμο πορτοκάλι και φαρίνα. Ή να της βάλω αλέυρι αντι για φαρίνα;

επίσης της αγορασσα ενα πουμαρο βιολογικης καλλιεργειας αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν κανει να της μαγειρεψω φαγητα μ'αυτο. Η παιδιατρος μου ειπε πως μπορω να το χρησιμοποιησω αλλα εγω εχω αμφιβολιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε μαρια να της κανει κεικ με ολα αυτα;;;

κανε μπισκοτα με μπανανα και κουακερ..οι περισσοτερες τα ξεοτρυν..

καλε δε γραφετε καθολου;;ελειπα 4 μερες και πεθανε το θεμα;;

α σας παρακαλω...

αναστα τ ΙΔΙΑ ρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μου πεις δε τρωει παλι...τι ειπα ο γιατρος;;

και μεις τα ιδια..ειχαμε και 1 ιωση μαλλον με πυρετο μονο...3 μερες 2 φορες την ημερα πυρετο...

τιποτε αλλο..

της εδωσα μπαμιες..με τιποτα..

πρασορυζο...κατι εκανε..

αυριο σπανακορυζο..αντε να δουμε..και ολη την υπολοιπη μερα 1 φρουτο,αυγο δεν εδινα για τον πυρετο..

και μισο γιαουρτι.και γαλαλ μισο πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που σαι μαρη;;;; εφυγες και ερημωσαμε!!!!! :lol::lol:

Καλα αυτο το "ολες τα ξερουν" τα μπισκοτακια που ειπες...μην ορκιζεσαι!!!!Υπαρχουν και οι ασχετες σα και του λογου μου!!!! 8-}:oops:

Για πες πως γινονται να τα κανω μπας και φαει τιποτα το σκατιαρικο μου γιατι θα το καρυδωσω καμια μερα...

Εδω και λιγες μερες δε γουσταρει να τρωει Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α!!!!! Ουτε καν τις κρεμες που μεχρι τωρα τις ετρωγε σε dt!!!:shock:

Μιλαμε κανω υπερανθρωπες προσπαθειες και δε σας μιλαω για τα νευρα μου εννοειται!!! :?

Μονο αχλαδι τρωει με ευχαριστηση...

Α και τη συνταγη για το θεικο σου ελιοψωμο πλιιιιζζζζζ!!!!! =p~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω δεν θελει τιποτα με κουακερ. Σκεφτηκα το κεικ μπας και παρει κατι με γαλα. Πριν εικοσι μερες δεχτηκε το γιαουρτι, τωρα με δυσκολια τρωει ενα την ημερα και η παιδιατρος ειπε τρια. Με τα τυρια δεν καταφερα τιποτα ακομα.Της εκανα και σουπιτσες με γαλα τιποταααα.Δοκιμασα και σιμιγδάλι με γαλα παλι τιποτα.. Μα τι θα κανω μ'άυτο το τερατακι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια θα σου κανω εγω καΛΕ ΕΛΑΙΟΨΩΜΟ...αε τιςε συνταγες...

κουακερ μπανανα μνμπισκοτο..

μαρια νκαντο..δε φαινεται το κουαΚΕΡ ΚΑΙ ΥΠΕΡΙΣΧΥΙΕΙ Η ΜΠΑΝΑΝΑ..

3 μπανανες ωριμες...

λιγο μπεκιν..και λιγο λαδι.και κουακερ οσο παρει για να γινει χυμλος,οχι πολυ σφιχτος...

στρογγυλα στο φουρνο..και ψηνονται σε .....μεχρι να γινουν καφε..οχι καρβουνι..

γιατι δε τρωει ρε συ τονια ο σκατιαρης;;θα κανω και μπισκοτα να σου φερω..γιατι 1 δοση βγαινουν πολλα..καντε τη μιση αν θελετε..γιατι 3 μπανανες βγαινουν πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΓΑΜΕ ΦΑΚΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΑΓΑΜΕ ΦΑΚΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!! ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΓΑΜΕ!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ 2-3ΚΟΥΤΑΛΙΕΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο....αντε και στο ρεβυθι..οταν λες δικες σας φακες;;;τι εννοεις;;

εμεις φαγαμε σημερα 1,5 φρουτο,1 αυγο και 10 κουταλ σπανακορυζο...

και γαλα μισο...ξεκινησει να κανει και τερτιπια στο γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω γω ρε συ Σωσω γιατι δε τρωει το σκατιαρικο;;;;;;γιατι μου τρωει τη ψυχη και χορταινει φαινεται!!! :lol::lol:

Σημερα εφαγε τις κρεμες πρωι βραδυ κι αυτες με μαλακιες,και μοσχαρακι λεμονατο με πατατες κολοκυθια και καροτα 5 κουταλιες το μεσημερι κι αλλες 5 το απογευμα και 2 αχλαδια...ευτυχως που του αρεσουν πολυ τα αχλαδια το τελευταιο καιρο και του δινω οσο θελει!

Ωχ κι εσενα σου κανει νουμερα με το γαλα;;;;μα τι εχουν παθει τα σημερινα παιδια κι εχουν απαρνηθει το γαλα;;;; :-\

Καλα η Μαρθουλα μπορει επειδη ηταν αρρωστη να κανει νουμερακια και να επανελθει τις επομενες μερες..

Α για το ελιοψωμο και τα μπισκοτακια θεεεεννκςςςς!!!!!!!!!! :-*:-*

Μαρακι βρε μηπως το παιδι ειναι καλοφαδικο και γουσταρει τα φαγητα ανθρωπινα με το αλατακι τους το πιπερακι τους κτλ;;; ;):lol: Γιατι κι εγω να σου πω προτιμω να μεινω μηστικη παρα να φαω αναλατα και νεροβραστα!!! :lol:

Εγω εχω φτασει σε σημειο να λεω ας φαει κι ας θελει και τσιλι να του βαλω!!! :y32b4:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να δω τι λετε..κ πετυχα τη συνταγη για τα μπισκοτα

αδερφουλα κανελα ξεχασες..κ σταφυδες προαιρετικα

ρε τονια που χαθηκες?

καλο σας βραδυ..

αχ αυτο το φαιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτο το φαι δε λες τιποτα!!!!! Εφιαλτης μου εχει γινει!!!!! :o

Θουλακι ρε δε σας προλαβαινω λετε τοοοσααα πολλα γλωσσοκοπανες που δε προλαβαινα να σας διαβαζω και να απανταω!!!! :oops::oops: Βεβαια μπαινω και σας διαβαζω που και που να μαθαινω νεα σας! ;)

Ευχαριστουμε για τη συμπληρωση της συνταγης! :D

Αχ εσεις οι θεσσαλονικες με τα καλουδια σας!!! λιγο παρεα ακομη να κανω με την αδερφη σου και θα γινω 200 κιλα με αυτα που φτιαχνει!!!! =p~:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια μου φανηκε η συνταγη για τα μπισκοτα με κουακερ. Θα τη δοκιμασω... Τη συνταγη για το ελιοψωμο ομως δεν την ειδα... τη θελω κι εγω!

mariamg, την καλαμποκοκρεμα με γαλα και μπανανα τη δοκιμασες? Σου υπενθυμιζω οτι οταν ειχε κοψει ο Ιασωνας το γαλα μονο αυτο ετρωγε και βραστη γλυκοπατατα πουρε με λιγο απο το ζουμακι που εβρασε και το γαλα σκονη μεσα (ολα μαζι στο μπλεντερ τα εβαζα). Α! και απο γιαουρτι μονο το δελτα αντβανς το σκετο ή με φρουτοκρεμα που το απεφευγα ομως.

Κι εγω εξαφανισμενη ημουνα λογω διαβασματος και ιωσης του Ιασωνα που την κολλησε και σ΄εμενα και μας το γυρισε και των δυο σε ελαφρια βροχιτιδα. Πηραμε την αντιβιωση μας και τωρα ειμαστε και οι 2 πολυ καλυτερα...

Ετρωγε ομως του σκασμου ως συνηθως... οχι σκληρα πραγματα (εκτος απο το ψωμι που δεν το κοβει με τιποτα) μονο σουπες ,χυμους, γαλα με λιγο μελι, γιαουρτι, αυγο μελατο... Σουπερ ευχαριστημενη ειμαι δεδομενων των συνθηκων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας ρε αγγελικη..πως παει το διαβασμα;;

ξεκινησες εξεταστικη;;

ρε θου θου δε μου ειπες για κανελα στα μπισκοτα;;; :shock::shock:

που ζω;;τεσπα...

το ελαιοψωμο γινεται στον..αρτοπαρασκευαστη μου..

και για να ρουφιανεψω...η τονια εχει τον ιδιο αρτοπαρασκευαστη και βαριεται να κανει..καλα τα λεω τονια;;;

καλαμποκοκρεμα πως την κανεις καλε;;παιδια εγω δε δινω κρεμες..δε ξερω...

σημερα ψαρι ψητο..

να ρωτησδω..καλημανης γλωσσα εχετε δωσει;;

χασαμε τη λαικη και πηρα απο το σουπερ..

πηγα καρφουερ και λεω θα παρω φρεσκο..και ρωταω την κοπελα ποιο ψαρι προτεινειςε για το παιδι και μου λεει...τιποτα απο εδω..παρε κατεψυγμενα καλυτερα!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι δικές μας φακές ειναι χωρίς μπαχαρικά, μόνο με φρέσκια ντοματούλα, χωρίς σκορδάκι και με πολτοποιημένο καροτάκι και κρεμμυδάκι!!!!

Αχ απίστευτο μου φαίνεται.. τι χαρα που πήρα χθες; Μετα απο 22 προσπάθειες και 17 διαφορετικούς συνδιασμούς υλικων και μαγειρέματος εφαγε!!!! Νιώθω να ανταμοιβονται οι κοποι μου επιτέλους!!!!

Τόνια σε νιώθω!!!

Αγγελικη την δοκίμασα και απέτυχα!!! Δεεεεννν…. Ουτε η γλυκοπατα μας αρέσει. Ουτε η κανονική πατατα με γαλα.. γενικως με γάλα το μονο που δεχομαστε ειναι τον τραχανα και αυτο μονο αν εχει 3 κουταλιες της σουπας!!!! Μα πως σκατα το καταλαβαίνει;

Δοκιμασα και ρυζογαλο (μη γελάσετε) αλλα απέτυχα και σ΄’αυτο!!

Τα μπισκοτακια θα της τα κανω αποψε και ο Θεος βοηθός.

Στο μεταξυ πριν λιγο επιστρεψαμε απο την παιδιατρο!! Πηραμε μονο 90γρμ αυτο το μηνα!!!

11 μηνων παιδι και ειναι μονο 8165γρμ και 72 ποντους υψος!!! Πεσαμε απο την μεσσαια κλιμακα. Αλλα η παιδιατρος επιμενει να μην ανησυχω!! Επιμενει πως λογω κινητικοτητας και αφοδευσεων δικαιολογειτε!!! Αλλα εμενα δεν μ'αρεσει καθολου!!!! :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re sυ μαρια θα παρει τα ανω τηςε...μη σε απασχολει...αληθεια σου λεω..εμεις ειμαστε κοντα 9,5 κιλα,αν ειμαστε και ειμαστε 25 μηνων..

και δεν με απασχολει..

απλα το ξανα λεω..βαρεθηκα να πεταω φαγητο..και το μουλαΡΩΜΑ ΔΕ μπορω..αν τρωει εστω και 2-3- κουτ απο λιγο μην ανυσηχεις...

οτι παρει.

γαλα ειπαμε πινετε;;;ρυζογαλο ακομα νωρις ειναι νομιζω..η δικια μου τωρα ισια ισδα καταπινει τα σπυρια αποτο ρυζι...

οποτε δεν ειναι οτι δεν της αρεσε..

λεω ργω τωρα!

τα κανεις μουλτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 9 δοντια και αλλα 4 να βγαινουν;; οχι δεν το κανω στο μουλτι!!!

Δεν πινουμε γαλα, παλευω να της δινω μεσω τροφων αλλα δεν τα καταφερνω!!! Σημερα θα της φτιαξω δικο της κεικ μπας και τα καταφερω και δεχτει κατι με γαλα!! Ουτε με τα τυρια τα παω καλα!! Της εβαλα σε ψωμακι γκουντα και το εψησα. Κρυωσε και της το εδωσα αλλα δεν το ηθελε, το εφτυνε!!!! Ελεος δηλαδη!!!

9.5 κιλα; λιγα δεν ειναι;;;Μου δινεις κουραγιο!!!

Σημερα εχουμε φαει ενα γιαουρτακι, ενα μπισκοτο νιουτρισια και μια μπανανα!!! Μεχρι τωρα.. αντε να δουμε την συνεχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρη Σωσω 25 μηνων το Μαρθουλινι;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!! Μα ηντα λες;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μαρακι 15 μηνων ειναι καλε μη την ακους τη τρελη!!!!! :lol::lol:

Καλα κι εμενα που ειναι 25 μηνων ειναι 10,5 κιλα μη νομιζεις! :roll:

Ωχ ξυπνησε ο Ταλιμπαν και ηθελα κι αλλα να πω!

Αγγελικουλα περαστικα στον Ιασωνακο!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαρια με το μπαρδον..μηπως ειναι νωρις που δινεις γκουντα;;;δε ξερω..νομιζω φαδη ειναι..

δεν εξηγειται..σορυ που σε ξανα ρωταω αλλα θηλαζεις;;

εενταξει ρε τονια...

1 λαθοε καναμε...και τζαμπα δωσαμε κουραγιο στη μαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Βρε κοριτσια λιγα μου φαινονται αυτα τα κιλα!!!! Μήπως ειμαι υπερβολικη;

Σωσω εμείς ειμαστε σε "ειδικη" διατροφη μιας και δεν πίνουμε γαλα απο την ημερα που σταμάτησα τον θηλασμο!! Σκέφτομαι να τον ξαναρχίσω προκειμενου να πιεί γάλα η Μαρίνα, αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην κανω κακο στο μωρό μου!! Χθες της έδωσα λιγο φρέσκο δικό μας και ηπιε 4 γουλιες αλλα μετα αρχισε τον οδυρμό και τα χτυπήματα και δεν ηθελε αλλο!! Λέτε αυτο να σημαίνει πως πλησιάζει η ώρα να πιει γαλα;;; Η παιδίατρος μου είπε χθες που γιναμε 11 μηνών, να της αρχίσω και το ψάρι. Να την αρχίσω ενα μήνα νωρίτερα λογω ασβεστίου!! Αλλα εγω ειμαι σε διλημμα, σκέφτομαι μήπως πρεπει να περιμένω ενα μήνα ακομα!!

Χθες ολη μερα εφαγε 1 γιαουρτι, 1 μπανάνα, 2 μπισκοτάκια νιουτρισια με δημητριακα, ενα μπωλ με πολτοποιημένο κουνουπιδι, μπροκολο, πατατα, καροτο, φρ. κρεμμυδακι και πρασο (μια φετα απο τα δυο τελευταια), 3 μακαρονια καθως τα επαιζε, 8 κουταλιές τραχανά, 1/4 αχλάδι και 1/4 μπανανας!!! Δεν μπορω να πω φαγαμε καλα χθες αλλα και αλλες φορες εχουμε καταφέρει να φάμε ετσι, γραμμαριο ομως δεν βάζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειδικη αγωγη στο γαλαλ λες;;;;ποτε σταματησες να θηλαζεις;;

και πως θα το ξεκινησεις καλε;;

καλα εφαγε χθες παντως μαρια...

αλλα μη τρελαινεσαι;;

ποσο καιρο στο κανει;;

μηπως πρεπει να κανετε εξετασεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενανηλθα!!!

Χτες πηγαμε παιδιατρι...

εβαλε παλη μισο κιλο...

ρε σεις ..πειτε μου πως τα βαζει;;;;

βλακιες δεν τρωει- ειμαι σηγουρη...

χτες εφαγε..

στις 5 και ηπιε 300 μλ γαλα

στις 8:30 εφαγε μιση ρυζογκοφρετα, στις 12 μισο μηλο, στις 3 και κατι μοσχαρακι με φιδε, στις 7 γιαουρτι σκετο- κουκακη- και στις 10 ηπιε 250 γραμμ γαλα...

ετσι τρωει καθε μερα...

κιλα ΠΩΣ βαζει;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερο να ειναι.....που εισαι ρε σες;;τελικα τι παιδι κρυβεις στη κοιλιτσα;;;ολα καλα;;

και γω καιρο εχω να σε δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ακομα..δεν ηθελε το σκατιαρικο να μας δειξει τι ειναι...

παντως η πεθερα ειναι σηγουρη οτι ειναι κοριτσι...εχει το καλυτερο σκανερ στα ματια...το ειδε το πιπι αυτη χωραει καμια αμφιβολια;;;;

Λοιπον..να ξαναπω τον πονο μου...

απο τις 6 που ηπιε γαλα...μολις πριν λιγο εφαγε μερικα ψυχουλα κεικ με αλευρι ολικης και βρωμη και ηπιε ενα πορτοκαλη στιμμενο...

για μεσιμερι εχει φακιες που τις λατρευει..

να δω ποσα θα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να μας πεις τι εφαγε...χθες εμενα εφαγε 1,5 φορυτο,κλασικα.15 κουτ ψαροσουπα...δλδ ψαρι με καροτο,μετα αυγοκαι μετα μιση μπανανα και γαλα μισο..

και ειμαι ευχαριστημενη νομιζω..

εσυ σες τι θελεις;;;ναφανταστω να ειναι ηρεμο και να καθεται στο κωλο του,ε;; :P:P:shock::shock:

εχεις καλη εγκυμοσυνη τουλαχιστον;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...