Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ Ν0 2!!!


ΣΙΑ.

Recommended Posts

marikaki μου το πρωτο που λες ισχυει αλλα και παλι η χρυσανθη λεει οτι τελεικα μετραμε απο την επομενη μερα σαν πρωτη μερα και οχι την ιδια μερα που μας ερχεται.αχ γιατι οι μισες το κανουν ετσι και οι αλλες μισες αλλιως?πως ειναι το σωστο μετρημα τελεικα?εγω τοσα χρονια μετρουσα σαν πρωτη μερα την επομενη και τωρα τελευταια την μετραω την πρωτη αλλα τωρα δεν ξερω τι ειναι το σωστο :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρικακι κ εγω ακομα δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο..εγω μετρουσα κ θα μετραω απο την επομενη...ετσι μου ειπε κ η γιατρος....κ μετα απο αυτο εψαξα κ στους υπερηχους κ οι μετρησεις ειναι την επομενη....

βασικα μια πανω μια κατω δεν υπαρχει κ μεγαλη απωλεια..δηλαδη αν κανεις 2 ημερες πριν οποια κ να ειναι η γονιμη μεσα θα πεσεις......σωστο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντα μετρούσα την ημέρα της περιόδου, ώς πρώτη ημέρα του νέου κύκλου.

Φέτος έμαθα, εάν αδιαθετήσει κανείς μετά τις 6.00 το απόγευμα, μετράει την επόμενη ημέρα ώς πρώτη ημέρα. Αυτό μου είπαν οι Αμερικάνοι γιατροί και έτσι μετράει και το clearblue fertility monitor.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, κορίτσια, εάν υπάρχει το Clearblue fertility monitor στην Ελλάδα, είναι καταπληκτικό. Εγώ έμεινα έγκυος στον 3ο μήνα που άρχισα να το χρησιμοποιώ. Είναι ακριβό, το σκασμένο, αλλά αξίζει τα λεφτά του. Βρίσκει με καταπληκτική ακρίβεια την ωορρηξία, σου επισημαίνει τις ημερες που πρέπει να ξεκινήσεις επαφές και δεν πέφτει έξω με τίποτα. Το έχω καρατσεκάρει με υπερήχους και ηταν πάντοτε σωστό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ;;);;);;);;);;);;);;)

ΚΑΛΕ ΤΙ ΠΑΘΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ :o:o:o ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΗΜΑ ΕΠΕΣΕ :lol::lol::lol::lol::lol:

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

ROSE MOY EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΚΡΗ ΤΕΛΙΚΑ...

CUANDO MARIKAKI ANASTASIA ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ....

ΤΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝΕ 6 ΩΑΡΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ.... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΕΛΙΚΑ..

ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΟΣΟ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ :D:D:D:D:D

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w

ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ??? :-?:-?:-?:-?

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΛΙΓΟ Η ΟΜΑΔΑ :ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug:

ΑΣΧΕΤΟ ΤΟ MAMYLLAND ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ???.... ΚΑΙ ΚΟΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σου φαίνεται, το mammy πάει λίγο αργά...

Αχ Σία μου να πάνε όλα καλά !!!! πότε θα ξέρεις ;

Βρε κορίτσια με μπερδέψατε και εμένα με τις μέρες 8-}

εγώ μετρώ πρώτη μέρα την μέρα που έρχεται η σκασμένη και όπως λέει και η Σία άντε

σιγά σιγά να ανεβούμε λίγο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια οντως πολυ μπερδεμα...εγω εβαλα θεμα στον κυριο Δοβα να μας απαντησει.....

εγω ετσι επιασα τις 2 κορες.....θα σκισω τα πτυχια μου.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre koritsia i lisi einai mia upologizeis pia einai i gonimi evdomada kai den afinis imera anekmetalefti..egw afto ekana..twra an epise den kserw ..liges meres minane..i pethera mou rwtage ton adra mou an exw glykanei giati leei ama exw tote eimai eguos..kai leeei nai nai einai pio gluka odos prepei na einai eguos//lew wraia ama einai etsi na katalavenoume tin egumosini swthikame....afto to clear blue fertility marikaki den kserw an to exoume alla i kolliti mou pire ena allo kai dokimasa den thumamai to onoma tou..to opoio exei kati san stick epanw kai to vazeis katw apo ti glwssa gia na vrei tis gonimes meres..prepei na einai to idio me afto pou les...ade na akoume efxarista siga siga ade

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κισκα μην το γελας καθολου...οταν μενεις λαμπεις....το ξερω 3 φορες το εχω ζησει...το προσωπο λαμπει.....μιλαμε γινεσαι σαν τις σταρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι, συμφωνώ με την Χρυσάνθη, όταν μένεις έγκυος το πρόσωπο ακτινοβολεί!!! Το είδα και εγώ με την πρώτη εγκυμοσύνη μου. Στην δεύτερη το κατάλαβα γιατί δεν έβγαλα κανένα σπυράκι...

Άντε kiska, κανόνισε να μας ανακοινώσεις ευχάριστα πολύ σύντομα. Άμα λέει και άντρας σου ότι γλύκανες... κάποιο λάκκο έχει η φάβα... :lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΙΑ μου ευχόμαστε τα καλύτερα και περιμένουμε και εμείς με αγωνία τα νέα των επόμενων ημερών :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Μερεντούλα και ΣΙΑ, έχετε δίκιο, έχει πέσει η ομάδα τελευταία και πρέπει να την ανεβάσουμε... :-??:-??:-??:-??:-??

Το μάμμυ όχι απλώς κολλάει, μου έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία... :-t:-t:-t:-t:-t

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καναμε εδω βρε χρυσανθη τις μπερδεψαμε ολες :)):)) τι να πω βρε κοριτσια οι μισες λετε απο την επομενη μερα μετραμε οι μισες απο την πρωτη.εγω μετρουσα παντα απο την επομενη και τον τελευταιο καιρο μου αλλαξαν την γνωμη τα κοριτσια εδω και μετρουσα απο την πρωτη μερα.πολυ μπερδεμα λεμε :blink::blink: τελοσπαντον εμεις εχουμε επαφες την εβδομαδα της ωορρηξιας οπως λεει και η Κiska και ετσι ειμαστε μεσα ;)

εγω βρε κοριτσια που λαμπω καθε μερα πως θα το καταλαβω? =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπεις απο την χαρα σου που λεει και η Βισση :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

κοριτσιαααααααααααα τελικα ποτε μετραμε? =))=))=))=))

:-B:-B:-B:-B:-B:-B:-B για να ξαναπαρουμε απο την αρχη :)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, άλλο μέτρημα.... @-)@-)@-)@-) , έλεος... #-o#-o#-o#-o#-o#-o , δεν αντέχω... :((:((:((:((:(( , φτάνεεεεεεεεειιιιιιιιι.... =))=))=))=))=))=))=))=))

Ρόουζ, αστέρι μου, διαμάντι μου, μπιλάντι μου (*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*) εσύ θα δυσκολευτείς να το καταλάβεις... μόνο με χοριακή θα λυθεί το πρόβλημά σου... 8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuandoooooooooo, [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] που είσαι;;;;;; Κάνα νέο, τίποτααααααα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edw eimai...xxixi..loipon..to vrady pou koimomouna ponage to stithos,to prwi to vlepw na einai toubano...(stis 11 perimenw na min...)kamia fora otan einai gia periodo mou prizete omos..apo tin alli den exw spiri vgalei(sto gio mou den eixa vgalei kai esti to thumamai)episei ponaei apala sti mia plevra deksia xamila oxi omos san periodo..apo osfrisi genika egw ola ta murizw kai otan den eimai eguos alla simera pou eixa paei se ena sulogo mou murise i vasilopita...ekana kai afto to fertiliti test to opoio leei posous vathmous exeis gia na katalaveis an eisai gonimi i an eisai eguos stoys 88 vathmous eisai gonimi/eguos.To ekana stin arxi tis evdomadas kai eixa 9...simera to mesimeri(an kai prepei prwi xwris na exeis faei)eixa 68..kondevw gia to 88.....kanonika pou perimenw periodo tin Triti den tha eprepe na eixa toso anevasmeni timi...makariiii makariiii...amin amin...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edw eimai...xxixi..loipon..to vrady pou koimomouna ponage to stithos,to prwi to vlepw na einai toubano...(stis 11 perimenw na min...)kamia fora otan einai gia periodo mou prizete omos..apo tin alli den exw spiri vgalei(sto gio mou den eixa vgalei kai esti to thumamai)episei ponaei apala sti mia plevra deksia xamila oxi omos san periodo..apo osfrisi genika egw ola ta murizw kai otan den eimai eguos alla simera pou eixa paei se ena sulogo mou murise i vasilopita...ekana kai afto to fertiliti test to opoio leei posous vathmous exeis gia na katalaveis an eisai gonimi i an eisai eguos stoys 88 vathmous eisai gonimi/eguos.To ekana stin arxi tis evdomadas kai eixa 9...simera to mesimeri(an kai prepei prwi xwris na exeis faei)eixa 68..kondevw gia to 88.....kanonika pou perimenw periodo tin Triti den tha eprepe na eixa toso anevasmeni timi...makariiii makariiii...amin amin...

kiska μακαρι να εισαι εγκυουλα σου το ευχομαι απο καρδιας!!!Αυτο το εργαλειο για τη γονιμότητα απο που το προμηθεύτηκες? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσορίζουμε ένα ακόμα μέλος στην τρελοπαρέα του 2011:

1. ΣΙΑ

2. anastasia32

3. cuando

4. rose25

5. merenta

6. morouli

7. xouanitaki

8. MaDi

9. kiska

10. Xρυσάνθη

11. levou

12. girl84

13. marikaki27

14. Teddy_Dion

15. Maimoudaki

16. mwroudenia

Η λίστα μεγαλώνει [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif] , αλλά κυρίες μου, εγκυμοσύνες δεν βλέπω.... x_xx_xx_xx_x

Για συντονιστείτε παρακαλώ, για συντονιστείτε... [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob1.gif] , σαν πολύ τεμπελιάσαμε με τις γιορτές.... [-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...