Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαγωνισμός με δώρα μπανάκια FlexiBath για τα μέλη του Mammyland!


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 410
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

geia soy re elenatsak.

ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ 8Α ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗΝ ΣΚΑΦΗ ΕΓΩ Η ΦΤΩΧΙΑ ΠΛΗΝ ΤΙΜΙΑ ...χαχαχαχαχχα σε καλο μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:silly: :woohoo: :silly: :woohoo: Ο ΡΕ ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ.

ΒΡΕ ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΤΩΣΟΥΛΑ 80% ? ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ! ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ Κ ΤΗ ΤΡΟΙΚΑ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ! :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νωρις δεν ευχαριστεις βρε Ρουμπελακι..

Σε τρεις μερες πολλα μπορουν να γινουν..εδω μεχρι χτες προηγουταν κα ιμε διαφορα το λενακι 26..και η Μαρβελ κανει θραυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Νωρις δεν ευχαριστεις βρε Ρουμπελακι..

Σε τρεις μερες πολλα μπορουν να γινουν..εδω μεχρι χτες προηγουταν κα ιμε διαφορα το λενακι 26..και η Μαρβελ κανει θραυση

καλα σιγουρα ειναι νωρισ αλλα εγω θελω να ευχαριστησω κερδισω δεν κερδισω....επισησ συμφωνω με την βαλεντινα και ελπιζω να μην παρακαλαμε για το μπανακι....το θεμα ειναι να κερδιζουμε ψηφουσ επειδη αρεσουν τα σχολια μασ οχι επειδη το ζηταμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

εμενα μου αρεσε το ποιηματακι σου..αλλα ομολογω οτι ψηφισα μια πολυ αγαπημενη μου φιλη..εχει πολυ λιγοτερς ψηφους βεβεια και ειναι μακρας εκτος συναγωνισμουαλλα τι να κανω..εγω την αγαπαω..οποτε σορυ αλλα ψιφησα με βαση την καρδια μου...χιχιχιιχ

Καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε πιστευω να εννοεις για αποστολη πμ και ανοιγμα καινουργιων λογαριασμων;;;

θα σε μαλωσω!!!

σιγα καλε μην ετοιμασω και το αλυσοπριονο!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

δε πιστευω να εννοεις για αποστολη πμ και ανοιγμα καινουργιων λογαριασμων;;;

θα σε μαλωσω!!!

σιγα καλε μην ετοιμασω και το αλυσοπριονο!φιλια!

ΑΝΤΕ ΣΩΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ??? ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

margaritak έγραψε:

και μόνο για το μαλλί πρέπει να το κερδισει το μελινάκι!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!! ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΜΕΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΟ ΜΑΛΛΙ.....

ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΜΕ ΦΙΟΓΚΑΚΙ....

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!) ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα βαλουμε σαν κριτηριο το μαλλι ....τοτε λυπαμαι μα πρεπει να το κερδισει ο Φιλιππος της VENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o λαος απαιτει φωτο του Φιλιππου να μπει!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λεω να βαλω ολους μου τους γνωστους και φιλους και βεβαια ολο το σοι να τους πω να φτιαξουν λογαριασμο για να με ψηφισουν....γιατι με μια ψηφο δεν παιρνω ουτε φωτοτυπια απο το μπανακι.χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Δεν σου έγραψα για τα πεθερικά γιατί καλώς ή κακώς δεν έχω τέτοιες εμπειρίες.. έχω όμως εμπειρία από κακεντρεχεις ανθρώπους που δεν έχουν ποτέ μια καλή κουβέντα να πουν στην καλύτερη περίπτωση για να μην πω κάτι χειρότερο.. καταλαβαίνω ότι λόγο συγγένειας δεν μπορείς να τους απομακρύνεις ή να απαντήσεις όπως θα ήθελες, παρόλα αυτά η δική μου στάση απέναντι σε τέτοιους ανθρώπους είναι αυτή ακριβώς, να κρατάς σε απόσταση τέτοιους ανθρώπους, να προφυλάσσεις τα παιδάκια σας, τον εαυτό σου και τη σχέση σου με τον άντρα σου. Για εμένα δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από την οικογένεια, την δική μου οικογένεια, αυτή που εγώ έχω δημιουργήσει με τους ανθρώπους που θέλω κοντά μου. Όλοι οι υπόλοιποι "από μακριά και αγαπημένοι" ακόμα και αν είναι συγγενείς εξ αίματος.. Θα σου πω και κάτι που με βοήθησε η ψυχοθεραπεία να καταλάβω.. μη περιμένεις να αλλάξουν οι άνθρωποι, αυτοί είναι αυτοί που είναι, με τα καλά και τα κακά τους.. το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι οι προσδοκίες που έχεις από αυτούς..! Αφού ξέρεις ότι η πεθερά δεν πρόκειται να σε βοηθήσει με το παιδί, μην έχεις προσδοκίες να σε βοηθήσει.. η αλλαγή στο τρόπο σκέψης θα σε βοηθήσει να γλιτώσεις από την απογοήτευση και την στεναχώρια.. φυσικά εφόσον δεν έχουν σκοπό να σε βοηθήσουν τώρα με το παιδί στην ευαίσθητη κατάσταση που βρίσκεσαι δεν υπάρχει λόγος και να πηγαίνεις εκεί..! Σε περίπτωση που ερωτηθείς θα απαντήσεις την αλήθεια, στην κατάσταση που βρίσκεσαι χρειάζεσαι βοήθεια, δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν οπότε γιατί να διακινδυνεύσεις την κατάσταση της υγείας σου με το να πηγαίνεις; Αν πληγωθούν είναι δικό τους πρόβλημα..! Και μην φοβάσαι να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου, την οικογένεια σου και τις επιλογές σας μέσα σε αυτήν.. πάντα με ευγένεια! Φυσικά σε συνεννόηση από κοινού με τον άντρα σου.. γιατί είστε μαζί και πρέπει πάντα να είστε ενωμένοι και αγαπημένοι απέναντι σε όλους..! Για το θέμα των αιμορραγιών έχω να πω πολλά περισσότερα.. εγώ έχω αιμορραγίες από την 4η εβδομάδα.. πριν ακόμα προλάβουμε να δούμε σάκο.. και δεν σου μιλάω για λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά για ποσότητα κόκκινου αίματος που γέμιζε σερβιετα και λερωνομουν και στο παντελόνι, συνοδευόμενο από έντονους σφαχτες στη μήτρα.. πριν μερικές μέρες απλά φτερνιστηκα (!!) και αμέσως ένοιωσα κάτι να τρέχει από κάτω το οποίο συνοδεύτηκε από τους συνήθεις σφαχτες (σου μιλάω για πόνο που μόνο σε εμβρυϊκή στάση ηρεμεί μετά από διπλό παυσίπονο..) αλλά αυτή τη φορά μαζί με το αίμα είχα και πηγματα.. όπως καταλαβαίνεις πάγωσα ολόκληρη.. με έπιασαν τα κλάματα.. λέω τώρα το χάνω.. και όμως, δύο μέρες μετά που είδα το μωράκι μου, ήταν εκεί ακόμα γερό να "χτυπιέται" ολόκληρο πάνω κάτω χεράκια ποδαράκια με καρδιακή λειτουργία υπό την επήρεια "σπιντ"!! (By the way κορίτσια δεν εξηγείται διαφορετικά, κάτι "παίρνει" το μωρό και δεν μας δίνει!!🤪🤣🤣🤣🤣). Θέλω να καταλήξω στο ότι καταλαβαίνω απόλυτα την ταραχή σου.. από την πρώτη στιγμή που είδα κόκκινο αίμα μέχρι και πριν μερικές μέρες παρόλο που έμαθα να βιώνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ως τώρα με αιμορραγίες και να το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα... Δεν σημαίνει όμως ότι θα χάσεις το μωράκι ή ότι πρόκειται να το χάσεις.. δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας που συντέλεσε στην αιμορραγία.. σίγουρα η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή και η κούραση που νοιώθεις δεν βοηθάνε.. αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ο παράγοντας...! Οι αιμορραγίες στο α' τρίμηνο είναι τρομακτικές αλλά αρκετά συνήθεις σε ποσοστό 15-25% των φυσιολογικών κυήσεων.. Παρεπιπτόντως το καφέ αίμα, όσο και να είναι σε ποσότητα, μη το φοβάσαι κάν!! Είναι παλιό αίμα που βγήκε τώρα.. ίσως και από το μπάνιο που πήγατε.. αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν χρειάζεται να το φοβάσαι, εγώ όταν δεν έχω αιμορραγίες έχω μόνιμα καφέ αίμα στο σερβιετακι με ροζ στο σκούπισμα... Όπως καταλαβαίνεις δεν συγκινούμαι καθόλου πλέον εφόσον ξέρω ότι δεν αποτελούν ένδειξη αποβολής..! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και αν μπορείς να ξαπλώσεις για σήμερα και να ξεκουραστείς.. έχεις άνθρωπο να σε βοηθήσει με το παιδί τώρα; Προγεστερόνη σου δίνει; Πρέπει να σκέφτεσαι αισιόδοξα για το μωράκι μέσα σου.. και στο λέω για να το ακούω και εγώ που βρέθηκε ένα μεγάλο αιμάτωμα πίσω από το μωράκι και φοβάμαι πολύ δεν σου κρύβω.. όμως δεν είναι κάτι στο χέρι μας πέρα από το να ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας και να σκεφτόμαστε θετικά και πως όλα θα πάνε καλά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να δείτε αύριο ένα υγιέστατο γερό μωράκι!! 🙏🙏🙏🙏 Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 
    • Καλημέρα κορίτσια!  που λετε για το βάρος εγώ θα ήθελα πάλι ένα μωρό Μέχρι 3κιλα το πολύ για να το βγάλω πάλι εύκολα 😜! Είχα πάει εγώ υπέρηχο κ το έβγαλε 2700 κ γέννησα την επόμενη ήμερα 2500! Ήταν μια σταλιά αλλά πραγματικά βγήκε μονος του 🤪🤪 αλλά οπως λέει κ το @ditakiκανενα δεν έμεινε μέσα στην κοιλια! Κ εννοείται εμένα η γιατρος μ είπε δεν είναι μόνο το βάρος είναι όλα π πρέπει να βλέπονται αναλογικά δλδ το μηριαίο οστό η κεφάλι του όλα να αναπτύσσονται φυσιολογικά να συμβαδίζουν μεταξύ τους… @Apostolia88κοριτσι μου καλά έκανες να παρεις μια δεύτερη γνώμη! Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου είναι το καλυτερο π μπορείς να κανεις!!  
    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...