Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το mammyland συζητάει με την Pebi!


lena

Recommended Posts

Η φωτο που ειναι νεογέννητη η Μαρια - Ιωάννα (αληθεια , την φωνάζετε Μαριάννα ή οχι ? ) ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ !

Τετοια λες και μας λενε πορωμένες τις θηλάζουσες !!! Φιλιά και στις δυο σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγκινήθηκα πολύ πολύ με την τόσο όμορφη συνέντευξή σου!

Να είστε πάντα αγαπημένοι , ενωμένοι και να υπάρχει υγεία και παιδικά γελάκια μέσα στο σπίτι σας!

Να χαίρεστε το θαυματάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι την κορούλα σου.. και όταν με το καλό θελήσετε να μεγάλωσει κι άλλο η οικογένεια σας!! Υγεία πάνω απ'όλα!! Πολύ όμορφη συνέντευξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε για τις ευχες σας και φυσικα αναταποδισουμε!

την μικρη μας την φωναζουμε Μαρια-Ιωαννα, και τα 2 ονοματα για εμας εχουν μεγαλη σημασια και θελουμε να ακουγονται!

η φωτο με την μικρη νεογεννητη ειναι απο την μοναδα, εκει ο ικτερος ειναι γυρω στο 20.... ειναι τοσο χλωμη....ακομα και οι γουλιτσες που εβγαζε ηταν κιτρινες!

αξεχαστες στιγμες ... αλλα σε κανουν να χεις δυναμη!

ευχαριστουμε!

Λενα και παλι ευχαριστω και πολλα πολλα συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ αληθινή και δυναμική συνένετευξη. Όπως και σύ!!! :)

Να χαίρεσαι την κούκλα-κλώνο του μπαμπά (όπως λες)και κάθε πολύτιμη στιγμή μαζί της!!!Να'στε πάντα ευτυχισμένοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pedi μου γλυκεια και κουκλα!!!αν και εχουμε καιρο να τα πουμε εισαι ενας αξιολογος ανθρωπος που παρολο τον λιγοστο χρονο σου δεν χανεις ευκαιρεια να βοηθησεις οποιονδηποτε σου ζητησει την βοηθεια σου:)

χαιρομαι πολυ που σε γνωρισα εστω και τηλεφωνικα......εστω και απο δω μεσα!!!!εισαι ενας πολυ αξιοπρεπης ανθρωπος και αυτο φαινεται απο την ομιλια σου και απο ολη την διαδρομη εδω μεσα

σε φιλω να χαιρεσαι την οικογενεια σου

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi μου να σου ζήσει η πανεμορφη κορούλα σου. Να είναι πάντα γερή δυνατή και να πελέυει με όλες τις δυσκολίες της ζωής της όπως με τον ίκτερο, καθώς και να βγαινει πάντα νικήτρια!!

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την τοποθέτησ σου οτι τα παιδι αμς δεν χαιρονται τα παιδικά τους χρόνια. Εμείς ακόμα τρέχαμε ξυπόλυτα και πέζαμε στις αλάνες άφοβα μέχρι αργά το βραδυ. Τα παιδά μας δεν θα το κανουν. Και θα ήθελα να προσθέσω οτι εμείς ακόμα οριλάβαμε την "γευση" των φρούτων και λαχανικών, τα παιδια μας όμως δύσκολα θα γευτούν αληθηνό φαγητο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi να σου ζησει η κορουλα σου... πολυ ωραια η συνεντευξη σου και συγκινητικη... ευχομαι απο δω και περα να σας πανε ολα καλα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi μου να χαίρεσαι την οικογενειά σου κοριτσάκι μου!!!Να είστε πάντα καλά.Περιττό να σου πω ότι η συνέντευξη είναι πολυ ωραια και συγκινητικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ειμαι καινουρια στην παρεα και μου αρεσει πολυ! η κορουλα σου ειναι ενα αστερακι! εχω κι εγω εναν μπεμπη 6 μηνων τον ηρακλη και ηταν και αθτοσ για 7 ημερεσ στην μοναδα.ηταν τρελα πραγματικα.να σου ζησει η κορουλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peboula..΄πολύ όμορφη συνέντευξη!!! Δεν γνώριζα ότι είχες περασει κάτι τέτοιο στη γέννα..συγχαρητήρια πάντως που παρόλες τις δυσκολίες κατάφερες και τη θήλασες και τη θηλάζεις νομίζω για τοσο καιρό..καμιά φορά όταν συναντάμε δυσκολιες στη γέννα ή γενικά δύσκολα θέλουμε να δοκιμάσουμε κάτι ακόμη πιο δυσκολο για την αρχή όπως είναι ο θηλασμός.Έχεις καταφέρει πάντως να μεγαλώσεις μια κουκλίτσα!! Συνέχισε έτσι..φαίνεται καταπληκτική μαμά με μια ακόμη πιο καταπληκτική κορούλα!!:) Μπράβο σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μου, πολύ ωραία συνέντευξη. Είσαι από τις κοπέλες που συνάντησα πρώτες εδώ και μπορούσα να φανταστώ λίγο τι άνθρωπος είσαι από την συμμετοχή σου, σε θέματα του forum. Με την υπέροχη αυτή συνέντευξη σε γνώρισα καλύτερα και επιβεβαίωσα την εικόνα που είχα για σένα. Είσαι μια καλή μανούλα και μια υπέροχη γυναίκα. Να χαίρεστε την Μαρία – Ιωάννα και πάνω από όλα να είναι γερή και ευτυχισμένη. Φυσικά και εσείς μαζί της.

Με τον ίκτερο ταλαιπωρήθηκα και εγώ, τώρα στο δεύτερο αγοράκι μου ( σήμερα είναι σχεδόν 2 μηνών ), ανέβασε 17,1 ( κατάλαβα την αγωνία σου και τον πόνο ). Μπήκε στην λάμπα για 2 μέρες , όπως καταλαβαίνεις έκλαψα και προσευχήθηκα και δόξα το θεό δεν ανέβηκε παραπάνω.

Εύχομαι και πάλι να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...