Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο26-ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ!!ΚΕΒΕΖΟΥΔΕΣ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! Μου λειψατε τοοοοοοοσοοοοο πολυ!!! Μπορω να ξανανεβω στο τρενακι που ειναι γουρλιδικο? Oλες σχεδον εισαστε εγκυες ε? Ax κοριτσακια με το καλο!! Να ξανανεβω? e? e? :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε γωγω σοβαρα μιλας????? εφυγε η καρδια μου απο τη θεση της!!!!!!!!!!!!!!

το κακουλε κ το μαχλεπι μπαινουν στα τρσουρεκια

μυρωδικα ειναι

εμενα κ αυτες οι τσουρεκοβασιλοπιτες δυσκολες μου φαινονται

εγω κανω σε στυλ κεικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ ειναι αρωματικα..

δεν γινετε και τιποτα αμα δεν τα βαλεις..ειναι σαν να μη βαζεις βανηλια σε κεικ...

εγω βαζω μαχλεπι και μαστιχα μου αρεσει να γινετε ετσι μαστιχωτη...αλλα εχω να κανω τουλαχιστων 3 χρονια

Τρισ wellcoma aboard...πως ειναι ο Τονυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax kaλε σας διαβασα οσο μπορεσα! Ο Τονυ για πρωτη φορα μετα απο 4 μηνες ειναι καλα!! Φτου φτου να μην τον ματιασω! Αχ ποσο μου λειψατεε!!

Οχι ακομα αλλα το σκεφτομαι μαιμουδακι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη το σκεφτεσαι και πολυυυ

ειδες τη λενα που το σκεφτοταν...

βουρ στο ψητο

Ρε λενα..ασε τα κατακορυφα και ξεκινα τις επικυψεις....χαχαχαχαχα

Η Παναγιωτα γεννησε, η Αθηνα γεννησε, το ποντικομαρακι που μας γκαστρωσε γεννησε, η Ευη γεννησε..η Νατασα οσονουπο γενναει..και ακολουθουν οι επομενες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αφήστε σας λέω...Εγώ που δεν ήμουν μπροστά και έτρεμα....Σκεφτόμουν χίλια δυο μετά.... :?:?:?:? Να φανταστείτε ο αντρούλης μου για να ηρεμήσει, σηκώθηκε να πλύνει πιάτα, να μαζέψει κλπ και τον είδα έκλαιγε στα κρυφά πάλι... :cry::cry::cry: Ο γλυκούλης μου...... :x:x:x:x:x

Μαράκι μου σε ξέχασα... :oops::oops::oops: Χρόνια πολλά!!!!!!!!Ρε δεν είναι τέλεια τα ρουχαλάκια...Εγώ λέω η κανένα μπλουζάκι "καλό" η κανένα μπολερό να πάρω για να τα φοράει.... ;););););););););)

Ρε μπουρεκάκι τι κάνετε σε τέτοιες περιπτώσεις;;;Εμένα μου είπαν ότι κανονικά δεν πρέπει να βάλεις το χέρι, αλλά να γυρίσεις ανάποδα το παιδί, να του πιέσεις την κοιλιά και να το χτυπήσεις στην πλάτη...Ισχύει;;;; :?:?:?:? Να μη μας ξανατύχει βέβαια...

Επίσης, αν δεν μπορέσεις να το βγάλεις, τι γίνεται;;;;Προλαβαίνεις να πας στο νοσοκομείο;;;; :?:?:o:o:o Αχ δεν μπορώ ούτε να το σκέφτομαι... :cry::cry::cry:

Ρε συ Αρτζι εγώ οταν ήταν μικρούλα της τα έβαζα για ομορφιά...Τώρα όμως έχουμε φοβερό πρόβλημα... :?:?:? Έχει απίστευτα πολλά μαλλιά και φύτρες σαν εμενα και δεν υπάρχει τρόπος να της τα αφήσω κάτω...Της πέφτουν μες στη μούρη και δεν βλέπει η ψυχούλα μου...Άσε που τα κοκαλακια είναι μεγάλα τα συγκεκριμένα...Δε φαντάζεσαι ότι μπορεί να τα καταπιεί... :?:? Να φανταστείς μέχρι τώρα και στον ύπνο της τα φορούσα.... :?:?:? Επίσης πίστευω ότι ήταν απλώς να γίνει..Θα μπορούσε να είχε συμβεί και με φαγητό... :?:?:?:?:? Δεν ξέρω...

Μακριά από όλες μας αυτά....

Τρις επιβιβάσου στο τρενάκι μας καλέ!!!!!!!!Ειδικά αν θες 2ο μπεμπέ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα για την Αθηνα και το ποντικομαρακι το ηξερα! Για τις αλλες οχι!! Μπραβο κοριτσια! Να σας ζησουν!!! και οι υπολοιπες μ εναν πονο! Το σκεφτομαι Σες γιατι ο δικος μου ειναι πολυ ανταρτης κι ακομα δεν περπαταει καν! Δεν ξερω αν θα τα καταφερω με εγκυμοσυνη και μετα 2 παιδια. Ασε που ειναι συνεχεια αρρωστουλης κι αν ερθει βρεφακι θα εχω 2 αρρωστουλια. Γι αυτο ειμαι εν αναμονη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα καλώς ήρθες πίσω!!! πήγαινε στο μπαράκι έχει πολλά ποτάκια!!! :roll::roll::roll:

Γωγώ μπορείς να της τα κόψεις λίγο για να μην της πέφτουν στα ματάκια, εγώ πιστεύω επίσης ότι όλο το 24ωρο αν φοράς κοκαλάκια σου πονάει το κεφάλι! και η κορδέλα μπορεί το παιδί να την τραβήξει, να πάει στον λαιμό, να την τραβήξει και να γίνει το κακό...δυστυχώς δεν μπορούμε πάντα να βλέπουμε τι κάνουν τα παιδιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγουλα...ολα σχετικα ειναι...εμενα την φορα που τον πηγα στο νοσοκομειο ειχε παρει κρυφα(δεν τον ειδαμε)ενα κομματι βερικοκο και του εκατσε και αρχισε να βηχει..εκανα αυτο που ειπαν αλλα δεν εβγαινε...του εβαλα και εγω δακτυλο και βγηκαν μερικα κομματια το μεγαλο ομως εκλεισε ολο τον οισοφαγο και δεν μπορουσε ουτε τα σαλια του να καταπιει...ασε.....οταν τον πηγα στο μητερα μου ειπε ο χειρουργος με την γαστρεντερολογο που του εκαναν την γαστροσκοπηση οτι αν δεν του εβαζα δακτυλο θα ειχε πεθανε απο ασφυξια :( ...και αν δεν τον πηγαινα απο τα σαλια που ειχε τα οποια δεν μπορουσαν να πανε στο στομαχι θα εκανε εισροφηση στους πνευμονες και θα πηγαινα για αλλα...δοξα το θεο που πηγαν ολα καλα....το παιδι της λαχταρας ειναι...ακομα και τωρα πνιγεται απο την λαιμαργια του...αλλα εχει μαθει πια να το διαχειριζεται :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα θα με χαζεψει αυτο το παιδι///

δε κουραζεται???????????

εμ κοιμηθηκε 9 ωρες εμ με το κλαματα τον εβαλα για υπνο..εχει γινει πολυ δυσκολος στο μεσημεριανο υπνο.παρα πολυ ομως//εχει 50 λεπτα που τον εβαλα κ ακομα ξυπνιος..με θελει διπλα του..εδε γινετε..παω κλαιει τωρα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τρις ο μεγαλος...ο μικρος τρωει απο 9 μηνων μονος του(κομματακια)δεν εχει πνιγει ποτε...ο μεγαλος θα πνιγει σιγουρα 3 φορες το μηνα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!

Εμείς μόλις φάγαμε και αράζουμε τώρα.Όπου να ναι θα βάλω και την Ειρήνη για ύπνο γιατί το απόγευμα θα πάμε σε ένα happening με κλόουν κλπ.

Εγώ μια από τα ίδια. Μόνο μια πίεση νίωθω χαμήλα. Θα πάω από τη μαία το απόγευμα να με ψαχουλέψει λίγο και την Τετάτρη θα κάνω καρδιοτοκογράφημα στη γιατρό.

Γωγώ Χρόνια πολλά κοπελάρα μου!

Τί περάσατε....

Πολλές φορές το σκέφτομαι και λέω μακριά από μας. Φαντάζομαι και το Γιώργο και ανατριχιάζω. Μα κιαυτή η ζουζούνα γιατί το έβαλε στο στόμα;;

Άντε να ναι καλά και να χαρεί τα καινούργια της παπούτσια!!!! :lol::lol::lol:

Θου ηρέμησε. Θα του περάσει....

Στο είπα, και γω πέρασα αυτή τη φάση και ήθελα να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο. Τελικά μέσα σε 3-4 μέρες το έκοψε και τώρα το απολαμβάνω...

Γιώτα που είσαι βρε;;; Άρρωστη;;; Περαστικά!

Λένα τί κάνεις χρυσή μου;;;; Τί όνειρο είδες χθες;;;

Νατάσα περαστικά στην Έλενα!

Χρύσα κανένα νέο από τη σήμανση;;; Βρήκαν τίποτα;;;

Γιώτα μπουρ το θυμάμαι που το είχες ξαναγράψει...

Μαρία με γεια τα ρούχα για τα κορίτσια σας!!!

Argi έχει κρύο;;;;

Άννα καλώς μας ήρθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω μπουρεκακι!!!!! σοβαρα μιλας????

γωγω ειλικρινα κατατρομαξα, δε μπορω ουτε να το σκεφτομαι!!!!!

καλε νατασα παλι εδω??? ποτε θα γεννησεις?? μαρεσει που κανονιζεις και χαπενινκγ με κλοουν!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ασε που θα μου δημιουργησεις κομπλεξ με τα ονειρα μου!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α επισης νατασα χτες εκανα το χοιρινο με το πορτοκαλι που ειχες βαλει πριν λιγες μερες κ εγινε φανταστικο!!!!!!! τελεια συνταγη!!!!

τα πρησμενα στομαχια μας σε ευχαριστουσαν θερμα χτες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασακι ακομα εδω;;;;

Γιωτα σοβαρα..Παναγια μου!!!!

Εμενα ετρωγε τσουρεκι χτες και το λιοσε και του κολησε στον ουρανισκο..ε του το εβγαλα με το δαχτυλο

Γεννικα μονο αμα του δοσω μαλακο μηλο τυπου μπανανομηλο στο χερι μπορει να πνυγει και αυτο οχι παντα.

Γεννικα ομως δεν παιρνει πραγματα στο στομα του, και αμα βρει κατι στο πατομα μου το φερενςι και μου το δειχνει.

Νατασα οχι ακομα, και μου ειπαν οτι δυσκολα θα τους βρουν αμα δεν ειναι σεσιμασμενοι,

ειχε 4 ζευγαρια αποτυπωματα που δεν ηταν δικα μας πανω στο πορτ μπαγκαζ τα δυο κοντα στο ανοιγμα..οποτε βλεπουμε..ενταξυ αλλαξαμε κλειδαρια, 70 ευρω, και τερμα, το κακο ειναι πως εχω τωρα αλλο κλειδι για το πορτ μπαγκαζ και αλλο για τις πορτες.

Εντωμεταξυ ειπα θα σας πω για τη δουλει ακαι το ξεχασα..

τελικα θα χωριστουμε και εμεις θα μετακομησουμε

εμενα με ζητησε η κοπελα που θα παει με τους Ουκρανους και το αφεντικο συμφωνησε.

καλο αυτο γιατι δεν χρειαστηκε να αποφασισω και γιατι εκει που θα ειμαι θα ειμαι καλα..

δεν θα κανω τοσο γραμματεια οσο αλλες δουλιες πιο κοντα σε αυτο που εχω σπουδασει..

το καλυτερο βεβεια ειναι πως για τουλαχιστων αλλα 3 χρονια θα εχουμε μισθο σταθερα και στην ωρα του..και επιτελους καποιους που δεν χωνευω δεν θα χρειαστει να τους βλεπω.

Το κακο ειναι πως το αφεντικο μου ειναι ενα απο τα ελχιστα καλα ατομα που υπαρχουν στο χωρο τους..

τοσα χρονια ηταν πραγματικα αψογος εργοδοτης..κριμα..

Οποτε αυτες τις μερες μαλλων μετα την πρωτοχρονια θα μετακομησουμε σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω? :o γιωτα :o

καλε τι ειναι αυτα που παθατε???φρικη :shock::shock::shock::shock:

λενα αυτ η βασιλοπιτα με το πορτοκαλι ευκολη?γινετε τσουρεκι?

για πεςςς

νατασα 3-4 μερες τι κρατησε?εμενα βδομαδες ολοκληρες το κανει αυτο..δε θελει να κοιμηθει εμ τιποτα..κ εμ δε θελει εμ θελει να μαι κοντα του..ε δε γινετε..

αχ πρεεπι να του κοψω καποια πραματα πριν ερθει το νινι κ δε ξερω πως :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα καλη τροπη παιρνουν τα πραγματα δηλαδη.. καλο ειναι αυτο!

θουλαρα ειναι σαν κεικ, αν θελεις να ψαξω να στη δωσω τη συνταγη. ειναι πολυ ευκολη, τα ριχνεις στο μιξερ κ το βαζεις στο φουρνο και πεντανοστιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...